پنجشنبه ۰۴ مردادساعت ۲۲:۴۷Jul 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرطان تخمدان»

فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۵/۰۲ - ۱۲:۴۰    
روش های مدرن متعددی برای پیشگیری از این بیماری خطرناک وجود دارد که می تواند به حفظ سلامتی و افزایش طول عمر بانوان کمک شایانی کند. سرطان تخمدان ، یکی از سرطان های شایع زنان، به دلیل عدم وجود علائم اولیه در مراحل ابتدایی، به قاتل خاموش معروف شده است. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۳:۲۵    
سرطان تخمدان یکی از انواع سرطان های خاموش است که تشخیص به موقع آن می تواند تأثیر زیادی بر نتایج درمان داشته باشد. شناخت علائم اولیه این بیماری می تواند به تشخیص سریع تر و شروع درمان مؤثر کمک کند. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس شواهد محدود تلک ماده مورد استفاده در پودر بچه، می تواند باعث سرطان تخمدان در انسان شود.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کمردرد جزو شایع ترین مراجعه های پزشکی است که با چند اقدام قابل پیشگیری و بهبود است. به گزارش ایسنا، کمردرد بعد از سرماخوردگی بیشترین دلیل مراجعه به مطب پزشکان است که معمولا به دو شکل حاد و مزمن دیده می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۶:۱۸    
دانشمندان در ترکیه موفق به ارائه یک مدل جدید دارویی برای درمان سرطان تخمدان شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان در ترکیه موفق به ارائه یک مدل جدید دارویی برای درمان سرطان تخمدان شدند. فناوری مربوط به این دارو که در آن از نانوذرات پلیمری استفاده شده، به صورت پتنتی به ثبت رسیده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سرطان تخمدان جز سرطان های شایع میان بانوان است که می تواند خطرناک باشد به همین دلیل بهتر است نشانه های آن را بشناسید.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۰    
یافته های تحقیقی نشان می دهد که ویتامین D ممکن است مکمل مفیدی برای درمان سرطان تخمدان باشد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۰۱:۲۵    
یافته های یک بررسی جدید به ادعاهای مطرح شده در 50 هزار شکایت بر ضدشرکت جانسون و جانسون که ادعا می کنند پودر بچه حاوی تالک باعث سرطان تخمدان در افراد شده، قوت بیشتری می دهد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
اگر بتوانیم قند های موجود در سلول های سرطانی تخمدان را شناسایی کنیم چند قدم به پیشگیری و درمان این بیماری نزدیک شده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی فلوشیپ آنکولوژی زنان و استاد گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود 42 درصد دلایل مرگ و میر ناشی از سرطان های زنان، مربوط به سرطان تخمدان است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
براساس تحقیقات جدید، خانم هایی که بعد از دوران یائسگی هورمون درمانی می کنند –حتی برای چند سال- بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار می گیرند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ تازه های پزشکی هفته به پنج افسانه در مورد سلامت و می پردازد و نگاهی دارد به احتمال تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان با آزمایش ادرار و اینکه تنباکو چطور به تک تک سلول های بدن آسیب می رساند. ...
تبیان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سرطان تخمدان علائمی مشابه عوارض معمول تر و نه چندان خطرناک دیگر دارد و به همین دلیل اغلب در مراحل اولیه تشخیص داده نمی شود. علائم سرطان تخمدان می تواند شامل تورم شکم و درد در کمر یا پایین شکم شود. اگر ژن این بیماری را دارید و در معرض خطرید با پزشکتان درباره برداشتن تخمدان ها و لوله فالوپ مشورت کنید.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۴۸    
منبع تبیان آنلاین انتهای پیام/ لینک کوتاه لینک کپی شد خطر ابتلا به سرطان توصیه اینفوگرافیک سرطان تخمدان تخمدان کاهش خطر ابتلا نرم افزار موبایل ایلنا
کرج رسا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۴۱    
گرافیک: بردیا گودرزی
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مسائل ژنتیکی، عادت ماهیانه زودرس، یائسگی دیررس، عدم فرزند آوری و سن بالا ازجمله مهم ترین فاکتور های خطر ابتلا به سرطان تخمدان است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۰:۱۰    
سرطان تخمدان یکی از شایع ترین علل مرگ ومیر زنان در اثر بیماری سرطان است که در مراحل اولیه خود هیچ گونه علائمی ندارد و با پیشرفت بیماری احتمال بروز علائم بیشتر می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۰:۱۷    
سرطان تخمدان علائمی مشابه عوارض معمول تر و نه چندان خطرناک دیگر دارد و به همین دلیل اغلب در مراحل اولیه تشخیص داده نمی شود. علائم سرطان تخمدان می تواند شامل تورم شکم و درد در کمر یا پایین شکم شود.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۶:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
پیاز خواص زیادی برای سلامتی دارد و حالا معلوم شده می تواند جلوی گسترش سلول های سرطانی در تخمدان را نیز بگیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۷:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
سلول های سرطان تخمدان نسبت به کلسترول حساس بوده و نیازمند کلسترول فراوان هستند، محققان با تولید نانوذراتی مسیر ورود کلسترول به این سلول ها را مسدود کرده و در مدل های موش آزمایشگاهی رشد تومور را 50 درصد کاهش دادند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۱    
با ترکیب نانوحفره و نانوذرات طلا، محققان روشی برای شناسایی زودهنگام بیماری سرطان ارائه کردند که دقت بالایی دارد.
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۱۶    
دانشمندان روش جدیدی را برای تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان با هدف نهایی ادغام این آزمایش جدید با روش های مرسوم و ایجاد یک رویکرد جامع برای بهبود تشخیص سرطان تخمدان در مراحل اولیه معرفی کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۷:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دانشمندان روش جدیدی را برای تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان با هدف نهایی ادغام این آزمایش جدید با روش های مرسوم و ایجاد یک رویکرد جامع برای بهبود تشخیص سرطان تخمدان در مراحل اولیه معرفی کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۲۱    
محققان یک تست مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داد ه اند که با دقت 93 درصدی سرطان تخمدان را در مراحل اولیه تشخیص می دهد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۵:۵۱    
سرطان تخمدان یکی از شایع ترین علل مرگ ومیر زنان در اثر بیماری سرطان است که در مراحل اولیه خود هیچ گونه علائمی ندارد و با پیشرفت بیماری احتمال بروز علائم بیشتر می شود، البته روش های درمانی نوین افقی تازه را در افزایش طول عمر بیماران مبتلا نوید می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۲۰   + ۳۹ سایت دیگر  
پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان توانستند از داروی دوکسوزوم در درمان سرطان سینه به ویژه بیمارانی که دارای مشکلات قلبی هستند و همچنین درمان سرطان تخمدان پیشرفته استفاده کنند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۷:۳۸    
سرطان تخمدان یکی از شایع ترین انواع سرطان در بین خانم ها به شمار می رودطبق آمارهای منتشر شده، هر ساله بیش از 22 هزار مورد ابتلای جدید به این نوع سرطان در ایران گزارش می شودبا توجه به عوارض وخیم و حتی مرگ بار ناشی از تشخیص و درمان دیرهنگام ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
متخصص و فلوشیپ سرطان های زنان گفت: تومورهای تخمدان به طور معمول بین زنان 50 ساله و بالاتر اتفاق می افتد، در مواردی ممکن است طی ابتلا به سرطان تخمدان شکم بیمار دچار مایع شود، شایع ترین سرطان تخمدان نیز همین نوع است، همچنین در صورتی که بیماری در مراحل ابتدایی باشد، می توان باروری بیمار را حفظ کرد.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک زن آمریکایی که بر اثر سرطان تخمدان درگذشت، برای پرداخت میلیون ها دلار بدهی پزشکی بیماران دیگر، میلیون ها دلار جمع آوری کرده است.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۲۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
یک موسسه خیریه در انگلیس هشدار داده است که بیشتر زنان نمی دانند نفخ شکم ممکن از نشانه سزطان باشد.
سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
سرطان تخمدان جز سرطان های شایع میان بانوان است که می تواند خطرناک باشد به همین دلیل بهتر است نشانه های آن را بشناسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز درمان ناباروری میلاد مشهد گفت: افراد مجردی که هنوز ازدواج نکرده اند و بیماری خاصی دارند که باید تخمدان ها برداشته شود مثل سرطان تخمدان و یا اگر بیماری های زمینه ای خاصی دارند که درمان آن ها روی ذخیره تخمدان یا اسپرم مرد تاثیر می گذارد ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
مطالعات جدید ترکیباتی را در پیاز نشان داده که می تواند مانع از تکثیر سلول های سرطانی شود و محققان توصیه کرده اند این ترکیبات بویژه برای زن ها مفید است، زیرا از بروز سرطان تخمدان در آن ها جلوگیری می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۰۵:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
سرطان تخمدان سومین سرطان زنان و زایمان در سطح جهان در سال 2020 بود. سرطان تخمدان سروز درجه بالا شایع ترین نوع سرطان تخمدان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۰۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
آزمایش خون جدید می تواند سرطان تخمدان را زود تشخیص داده و درمان را بهبود بخشد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین مطالعه ژنتیکی که تاکنون در مورد آندومتریوز انجام شده است، همپوشانی قابل توجهی را در ژن های مرتبط با نزدیک به ده ها بیماری دیگر از جمله میگرن نشان داد و این یافته ها می تواند فصل جدیدی را برای تحقیقات در مورد علل زمینه ای بیماری و درمان های جدید بالقوه باز کند. ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
نان با قرار گرفتن در معرض فنل بالاتر، ازجمله بیسفنول و 2، 5-دی کلروفنول، با احتمال افزایش یافته برای تشخیص قبلی سرطان تخمدان مواجه بودند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۹:۲۸    
اغلب سرطان های تخمدان از اپیتلیوم یا پوشش خارجی تخمدان شروع می شوند. در مراحل اولیه، ممکن است علائم کمی وجود داشته باشد یا اصلاً وجود نداشته باشد. معمولا پزشکان خیلی زود متوجه نشانه های اولیه سرطان تخمدان نمی شوند، زیرا یا مشابه سایر بیماری های رایج مانند سندرم پیش از قاعدگی ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۵۴    
سرطان تخمدان از تخمدان ها شروع می شود و می تواند به سایر قسمت های بدن سرایت کند. پزشکان دقیقاً مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آن می شود، اما چندین مورد با عنوان عوامل خطر هستند که می تواند شانس ابتلا به این بیماری را افزایش دهد. یکی از آنها سرطان پستان است.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
علائم هشدار دهنده سرطان تخمدان موضوعی بسیار مهم است که همه زنان باید از آن آگاه باشند تا بتوانند در صورت لزوم نسبت به دریافت درمان زودهنگام اقدام کنند. در ادامه بیشتر درباره این علائم و راه های پیشگیری از سرطان تخمدان صحبت خواهیم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۶:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
بیماران تحت درمان سرطان تخمدان اغلب نوروپاتی محیطی را تجربه می کنند، یک عارضه جانبی از شیمی درمانی که می تواند باعث درد و بی حسی برای ماه ها یا حتی سال ها شود.
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) بیش از سایر زنان در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان نیستند. اما طبق مطالعه ای که اخیر منتشر شده، یائسگی ، عامل تغییردهنده بازی است. ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۲۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
زمانی که سلول های طبیعی در تخمدان به شکل غیرطبیعی و خارج از کنترل رشد می کنند، به سلول های سرطانی تبدیل شده و سرطان تخمدان ایجاد می شود. تقریباً همه سلول ها، کیسه های کوچکی به نام وزیکول از خود ترشح می کنند که به آن ها وزیکول های خارج سلولی گفته می شود ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ترکیباتی به نام ONA در پیاز وجود دارد که رشد سلول های سرطان تخمدان نوع EOC (شایع ترین نوع سرطان) را کاهش می دهد. این مطالعات نشان می دهد ترکیبات پیاز پاسخ ایمنی ضد تومور لنفوسیت های میزبان را سرکوب می کند.
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یافته های پژوهشی جدید نشان می دهد آرایشگرها و حسابدارها بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان تخمدان قرار دارند.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۳:۱۹    
یک مطالعه جدید نشان می دهد متخصصان زیبایی، آرایشگران، حسابداران و زنانی که در صنایع پوشاک، فروش و ساخت وساز فعالیت دارند ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان تخمدان باشند. ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد که متخصصان زیبایی نسبت به زنان معمولی با احتمال بسیار بیشتر ابتلا به سرطان تخمدان روبرو هستند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
سرطان تخمدان بالاترین میزان مرگ و میر را در بین همه سرطان ها دارد. یکی از دلایل این است که سرطان، سیستم دفاعی بدن را در مقابل خود قرار می دهد. با این حال ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
قرار گرفتن در معرض عوامل خاصی از جمله پودر تالک، آمونیاک، گازهای پیشران، بنزین و سفید کننده ها ممکن است نقش مهمی در بروز سرطان تخمدان داشته باشند.