شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۷:۵۶Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تداخل دارویی»

رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۸    
پاروکستین داروی ضد افسردگی است.اطلاعاتی از نحوه مصرف پاروکستین،عوارض قرص پاروکستین برای زود انزالی،قرص پاروکستین 20 برای چیست،جایگزین دارو و قیمت آن را بخوانید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۴    
دفراسیروکس دارویی است که دفع آهن از بدن را بالا می برد. اطلاعاتی از دفراسیروکس، دزهای 360 و 500 آن، قیمت، هشدار، منع مصرف و تداخل دارویی دفراسیرکس را می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۲    
جنتامایسین داروی آنتی بیوتیک است. معرفی آمپول جنتامایسین، کاربرد و درمان عفونت ادراری و عفونت واژن با آن، هشدار مصرف، نحوه تزریق و تداخل دارویی آن را می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۱۰    
متوپرولول در درمان فشار خون بالا و تپش قلب کاربرد دارد. معرفی کامل قرص متوپرولول، تفاوت متورال با آن، هشدار، مقدار مصرف و تداخل دارویی آن را برایتان آورده ایم:
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
قرص آهن که برای درمان کم خونی تجویز می شود با برخی از دارو ها و مواد غذایی تداخل دارویی دارد و باید از مصرف همزمان آن اجتناب کرد، زیرا کلسیم موجود در لبنیات با جذب آهن در بدن تداخل دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۵:۲۷    
بیزاکودیل دارو مسهل است و در درمان یبوست کاربرد دارد. معرفی کامل قرص و شیاف بیزاکودیل، مصرف بیزاکودیل برای کودکان و بزرگسال، عوارض و تداخل دارویی آن را می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۰۸    
کلومیفن برای درمان ناباروری زنان تجویز می شود. معرفی قرص کلومیفن نحوه و زمان مصرف قرص برای پسرزایی و دوقلوزایی، هشدار مصرف و تداخل دارویی آن را می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۶    
کپسول ارلیستات همان قرص ونوستات است و برای کاهش وزن به کار می رود. معرفی کاملی از ارلیستات، تفاوت ونوستات با آن، عوارض و تداخل دارویی آن را برایتان آورده ایم:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۰    
کلیندامایسین داروی ضدباکتری است. معرفی قرص کلیندامایسین، کاربرد و درمان جوش صورت و عفونت واژن با آن، هشدار مصرف، عوارض و تداخل دارویی کلیندامایسین را می خوانید:
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۱:۴۵    
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی و بررسی خوراکی هایی که تداخل دارویی ایجاد می کنند، پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۰    
دی سولفیرام یا قرص ترک اعتیاد؛ برای ترک الکل کاربرد دارد. اطلاعات کاملی از نحوه و هشدار مصرف، عوارض و تداخل داروی سولفیرام با قیمت آن را مطالعه می کنید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۴:۰۲    
کوتریموکسازول دارو ضدباکتری است و در درمان عفونت کاربرد دارد. اطلاعاتی کاربردها، هشدار و موارد مصرف، تداخل دارویی و اشکال دارو کوتریموکسازول را مطالعه می کنید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۹    
رابپرازول داروی گوارشی است. معرفی کامل دارو رابپرازول، کاربردها، هشدارها، عوارض و تداخل دارویی آن و تفاوتش با امپرازول و پنتوپرازول را در ادامه مطالعه می کنید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵    
دپاکین دارویی است که برای بیماری های عصبی کاربرد دارد. معرفی کامل قرص دپاکین، تفاوتش با رهاکین، بهترین زمان مصرف، عوارض و تداخل دارویی آن را برایتان آورده ایم:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
هیوسین داروی ضد اسپاسم است و برای تسکین دل پیچه تجویز می شود. اطلاعاتی کاملی از دارو هیوسین، کاربردها و نحوه مصرف، هشدار استفاده در بارداری و تداخل دارویی آن را می خوانید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۳۹    
ایندومتاسین داروی ضد التهاب است. اطلاعات کاملی از قرص ایندومتاسین، کاربرد، مقدار مصرف، عوارض و تداخل دارویی آن همراه سوالاتی درباره این دارو را مطالعه می کنید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۴۲    
فلوپنتیکسول برای اسکیزوفرنی و سایر مشکلات روحی تجویز می شود. اطلاعات کاملی از قرص فلوپنتیکسول، کاربردها، موارد و شیوه مصرف، عوارض و تداخل دارویی آن را می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۲۲    
وارفارین داروی ضدانعقاد در درمان یا جلوگیری از لخته گی خون است. معرفی کامل داروی وارفارین، شیوه و موارد مصرفش، عوارض و تداخل دارویی آن را در ادامه می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۲۳    
فکسوفنادین دارو ضدحساسیت است. معرفی قرص فکسوفنادین و اشکال دیگر دارو، کاربرد و شیوه درمان برای کودک و بزرگسال، هشدار مصرف، عوارض و تداخل داروی آن را می خوانید:
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۰۹    
فلوکونازول دارو ضدقارچ است که برای درمان عفونت تجویز می شود. معرفی قرص فلوکونازول با موارد، نحوه و هشدار مصرف، عوارض و تداخل دارویی آن را برایتان آورده ایم:
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۵:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
پرویز فلاحی پور، بازیگر نقش مقابل شهرام عبدلی که قرار بود در سریال آسوده باش کنار هم نقش آفرینی کنند خاطراتی از آخرین روزهای زندگی این بازیگر را بازگو می کند و می گوید: اتفاقا این بار نقش شهرام مثبت بود. او قرار بود نقش یکی از زائران امام رضا (ع) را بازی کند اما سرنوشت طور دیگری برایش رقم خورد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۷    
سیکلوسپورین داروی سرکوب کننده ایمنی است و برای جلوگیری از پس زدن پیوند کاربرد دارد. معرفی، مصرف، اشکال و تداخل داروی سیکلوسپورین و داروی جایگزین آن را می خوانید
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۷    
متوکلوپرامید برای درمان تهوع و استفراغ است. معرفی Metoclopramide، کاربرد و نحوه مصرف، عوارض و تداخل دارویی متوکلوپرامید و منع مصرف آن در بارداری را بخوانید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۰۴    
سیپروهپتادین آنتی هیستامین است و علائم حساسیت را تسکین می دهد. در ادامه معرفی قرص سیپروهپتادین و استفاده از آن برای چاقی، عوارض و تداخل دارویی آن را می خوانید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۲    
سفالکسین آنتی بیوتیک است. معرفی کامل و اطلاعات دارویی سفالکسین، عوارض، تداخل دارو با موارد استفاده و هشدار مصرف این آنتی بیوتیک را در ادامه برایتان آورده ایم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۲    
دی سیکلومین برای تسکین دل پیچه کاربرد دارد. در ادامه به معرفی دی سیکلومین و کاربردهایش و تفاوت دی سیکلومین و هیوسین با عوارض و تداخل دارویی آن می پردازیم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایمیونیس مکمل غذایی است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. اطلاعاتی از شربت ایمیونیس برای چاقی و کودکان،بهترین زمان مصرف،قیمت، قرص ایمیونس را بخوانید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۲:۰۹    
اوسلتامیویر ضد ویروسی است که برای درمان آنفولانزا تجویز می شود. در ادامه به معرفی دارو اوسلتامیویر، نحوه مصرف کپسول و دوز اسلتامیویر در کودکان می پردازیم.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۲ - ۱۶:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
تداخل دارویی باعث می شود که دارو عملکرد مناسبی نداشته باشد، اثرگذاری آن کم شود یا خیلی قوی عمل کند و عوارض جانبی اش زیاد شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۵:۴۵    
کتوتیفن آنتی هیستامین است و علائم حساسیت را کاهش می دهد. در ادامه به معرفی کتوتیفن و اشکال آن، هشدار، منع مصرف، تداخل دارویی و مصرف کتوتیفن در کودکان می پردازیم
سلام نو / گیل خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۱:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
متخصصان می گویند استفاده از نوشیدنی های معمولی در هنگام خوردن دارو ممکن است اثربخشی داروها را کاهش دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۲    
سیپروفلوکساسین آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت باکتری تجویز می شود. به معرفی، اشکال دارو، قیمت، هشدار مصرف، عوارض و تداخل دارویی سیپروفلوکساسین می پردازیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۰:۰۵    
ایسنا/هرمزگان یک متخصص غدد گفت: تداخل دارویی بین داروهای دیابتی و بیشتر در داروهایی که باعث افزایش ترشح انسولین می شود وجود دارد و مصرف همزمان این داروها با انسولین، منجر به کاهش قند خون و مصرف بعضی از گروه های دارویی با الکل باعث مسمومیت دارویی و عوارض می شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۵:۲۸    
دیفن هیدارمین ضدحساسیتی است که برای تسکین سرفه استفاده می شود. در ادامه معرفی و اشکال دارو، هشدار، منع مصرف و تداخل دارویی دیفن هیدرامین را برایتان آورده ایم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۰    
فاموتیدین داروی گوارشی است که برای کاهش اسید معده کاربرد دارد. در ادامه به معرفی داروی فاموتیدین، اشکال، هشدار و منع مصرف، عوارض و تداخل دارویی آن می پردازیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
جنتامایسین ممکن است باعث شود واکسن های باکتریایی زنده ( مانند واکسن تیفوئید ) به خوبی کار نکنند. در حین استفاده از این دارو هیچ گونه ایمن سازی / واکسیناسیون انجام ندهید مگر اینکه پزشک به شما بگوید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۵:۴۱    
مترونیدازول،آنتی بیوتیک است و برای درمان عفونت باکتریایی تجویز می شود. مترونیدازول 250 و 500 برای چیست؟ داروهای جایگزین و قیمت مترونیدازول را آورده ایم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۱    
آزیترومایسین دارویی آنتی بیوتیک است و برای درمان عفونت های باکتریایی کاربرد دارد. در ادامه به معرفی، اشکال دارو، قیمت، عوارض و تداخل دارویی آزیترومایسن پرداخته ایم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
آموکسی سیلین برای درمان طیف گسترده ای از عفونت های باکتریایی استفاده می شود . این دارو یک آنتی بیوتیک از نوع پنی سیلین است. این آنتی بیوتیک با توقف رشد باکتری ها عمل می کند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
برخی دارو ها با یکدیگر تداخل دارند و عملکردی که انتظار داریم را در بدن انجام نمی دهند؛ حتی گاهی به علت همین تداخل دارویی به بدن نیز آسیب می زنند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از داروهای موثر در درمان کووید 19 با داروی قلب تداخل دارویی ایجاد می کند.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۰۹:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
بسیاری از انسانها انواع مختلفی از داروها را استفاده می کنند. اگر دوز مصرفی مناسب هر دارو را ندانید، درصورت مصرف زیاد دارو دچار مشکلات جدی خواهید شد. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۰۹:۴۷    
وانکومایسین آنتی بیوتیک است. درباره وانکومایسین 500 برای چیست؟ مراقبت پرستاری ونکومایسین،قیمت آمپول ونکومایسین، عوارض خوراکی و تداخل دارویی آن مطالبی آورده ایم
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۱:۵۰    
آریمیدکس یا آناستروزول دارویی است که در درمان سرطان پستان تجویز می شود. در ادامه عوارض و تداخل دارویی آریمیدکس و آناستروزول ایرانی برای مردان را آورده ایم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
یک داروساز در خصوص مصرف زینک می گوید : وقتی زینک وارد بدن می شود،هنگام جذب با بعضی از املاح دیگر مثل مس یا همان کاپر و آهن رقابت می کند، پس مصرف هر کدام از مکمل ها به شکل بی رویه باعث کاهش جذب دیگری و بالطبع تداخل دارویی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۰۶:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نسخه نویسی الکترونیک باعث شده است تقاضا های القایی کاهش یابند و تداخل دارویی را از بین می برد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۱:۲۸    
نوافن داروی مسکنی است که برای تسکین دردهای کم و متوسط و کنترل تب و تورم مفاصل استفاده می شود. در ادامه معرفی نحوه مصرف، هشدار و تداخل دارویی نوافن را آورده ایم.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
زعفران به دلیل طعم و عطر بی نظیرش در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد و خواص بسیاری هم دارد، اما مصرف زیاد آن عوارض جدی را برای انسان به همراه دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۱    
نوافن داروی مسکنی است که برای تسکین دردهای کم و متوسط و کنترل تب و تورم مفاصل استفاده می شود. در ادامه معرفی نحوه مصرف، هشدار و تداخل دارویی نوافن را آورده ایم.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴    
تیزانیدین Tizanidine داروی شل کننده عضلانی است. معرفی تیزانیدین، کاربرد، مقدار و روش مصرف تیزانیدین، عوارض جانبی و شرایط نگهداری آن را در ادامه آورده ایم.