جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۰:۵۲Oct 2020 23

جدیدترین‌های «روزنامه نگار منتقد»

هاژه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۹    
به احتمال زیاد، این روزها باید محمد بن سلمان، با وسواس و نگرانی بیشتری به صحبت ها و کارزارهای انتخاباتی جو بایدن،(که از قضا، هم زمان شده با دومین سالگرد قتل جمال خاشقچی) گوش فرا دهد. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری فرانسه، خدیجه چنگیز شکایتی علیه محمد بن سلمان به دادگاهی در شهر واشنگتن ارائه کرده و به دلیل قتل جمال خاشقجی نامزدش، خواستار دریافت خسارت از ولیعهد عربستان سعودی شده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۷:۰۰    
نامزد روزنامه نگار منتقد سعودی و یک گروه حقوق بشری از ولیعهد سعودی در ارتباط با پرونده قتل این روزنامه نگار شکایت کردند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۷:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
درست دو سال پیش در دوم اکتبر سال 2018 میلادی بود که خبر ناپدید شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به تیتر نخست خبرها تبدیل شد و با روشن شدن قتل او در این کنسولگری، جهان در بهت و حیرت فرو رفت. با درز تدریجی تحقیقات [...]
اقتصاد آنلاین / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
تنش در روابط ترکیه و عربستان که پس از کشته شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود در 10 مهرماه 97 در ساختمان کنسولگری ریاض در استانبول ترکیه شدت گرفته بود، اکنون به حوزه بازرگانی کشیده شده است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۳:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تلویزیون ترکیه برای اولین بار تصاویر و فیلم هایی از نحوه ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی و معدوم کردن جنازه وی را منتشر کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که دو سال از قتل جمال خاشقجی می گذرد اما عدم مجازات عاملان اصلی این جنایت هولناک نشان می دهد که دلارهای نفتی ریاض پشتوانه خوبی برای در پیش گرفتن سیاست ترور توسط حکام سعودی است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۰۲    
تلویزیون ترکیه برای اولین بار تصاویر و فیلم هایی از نحوه ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی و معدوم کردن جنازه وی را منتشر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه در دومین سالگرد کشته شدن روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری ریاض در استانبول، ویدئویی جدید از محل کشتن او منتشر کرد.
اقتصاد آنلاین / خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
نامزد موکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد که اگر پیروز انتخابات شود، روابط واشنگتن با ریاض را مورد ارزیابی مجدد قرار خواهد داد و به حمایت ایالات متحده از جنگ یمن پایان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
یک شبکه ترکیه ای برای اولین بار صحنه هایی را به نمایش گذاشت که نشان می دهد بازرسان ترکیه ای شواهدی جنایی در ارتباط با ترور روزنامه نگار منتقد حکومت سعودی در اختیار دارند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معارض سعودی و دبیر کل جنبش مخالف الکرامه تاکید کرد که پرونده ترور روزنامه نگار منتقد سعودی، پرونده باج خواهی، تهدید و ارعاب است و آینده، سرنوشت آن را تعیین خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- "فخرالدین آلتون " مدیر رسانه ای و مسؤول ارتباطات دولت ترکیه روز جمعه در توئیتی با کنایه به ناعادلانه بودن روند رسیدگی به پرونده جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در استانبول اعلام کرد: همه ما می دانیم که عاملان قتل خاشقچی چه کسانی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۶:۵۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ فعالان برای محکوم کردن قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در مقابل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول گرد هم آمدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با دومین سالروز قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی در کنسولگری در استانبول، معترضان مقابل کنسولگری این کشور تجمع کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کنگره آمریکا از تصویب قانون حفاظت از مخالفان سعودی در مجلس نمایندگان آمریکا در دومین سالروز قتل روزنامه نگار منتقد سعودی در استانبول خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
برنده جایزه صلح نوبل در سال 2011 گفت که ولی عهد سعودی همان گونه که روزنامه نگار منتقد عربستانی را ترور کرد، علیه ملت یمن نیز دست به استفاده از تروریسم زده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تحلیلگر مسائل ترکیه گفت: همسر روزنامه نگار منتقد سعودی معتقد است سرویس اطلاعاتی ترکیه می توانست در همان دقایق اولیه مانع از خروج عناصر عربستان و عاملان قتل همسرش شود، اما این کار را به دلیل کسب منافعشان نکردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۲۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از آنکارا ، تنش سیاسی ریاض - آنکارا که پس از ماجرای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول و اختلاف بر سر مسائل منطقه ای بالا گرفته اکنون وارد مرحله تحریم تجاری شده است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۳:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
دادستانی کل استانبول در دومین کیفرخواست قتل خاشقجی، برای 6 متهم از جمله دو کارمند متواری سرکنسولگری عربستان در استانبول درخواست حکم حبس کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای از دیوید اغناطیو ، نویسنده امور امنیتی نوشت: جمال خاشقجی ، روزنامه نگار منتقد سعودی به صدایی تبدیل شده که موجب آشفتگی و ترس محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و تاثیر در روابطش با واشنگتن و غرب شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۵۰    
در دومین سالروز قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی، از شهرداران برخی از بزرگترین شهرهای جهان خواسته شده تا نشست شهری جی20 به میزان عربستان سعودی را بایکوت کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
بیست و نه کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل، نقض حقوق بشر توسط عربستان سعودی از جمله قتل خاشقجی، روزنامه نگار منتقد را محکوم کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – شماری از کشورهای غربی روز سه شنبه ضمن ابراز نگرانی از تداوم بازداشت فعالان زن در عربستان، خواستار اجرای عدالت درمورد عوامل قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی شدند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای که به تازگی فاش شده گفته که او ولیعهد عربستان سعودی را از غائله ترور یک روزنامه نگار منتقد نجات داده است. منبع: خبرگزاری دانشجو
ابنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۱    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان روز دوشنبه 17 شهریور با اعلام احکام نهایی درباره هشت متهم پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، از بسته شدن پرونده این قتل خبر داد ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
عفو بین الملل خواهان انجام تحقیقات بین المللی مستقل و بی طرفانه درباره پرونده ترور جمال خاشقجی شد. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه عربی21، عفو بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد: محاکمه متهمان در پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در ریاض از شفافیت لازم برخوردار نیست ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای که به تازگی فاش شده گفته که او ولیعهد عربستان سعودی را از غائله ترور یک روزنامه نگار منتقد نجات داده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای که به تازگی فاش شده گفته که او ولیعهد عربستان سعودی را از غائله ترور یک روزنامه نگار منتقد نجات داده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۲۰    
بر اساس کتاب تازه منتشر شده یک روزنامه نگار تحقیقی تحت عنوان خشم ، رئیس جمهوری آمریکا خود را ناجی ولیعهد عربستان در پرونده قتل فجیع روزنامه نگار منتقد سعودی معرفی کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۲۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای که به تازگی فاش شده گفته که او ولیعهد عربستان سعودی را از غائله ترور یک روزنامه نگار منتقد نجات داده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
نامزد جمال خاشقچی به احکام صادره از سوی دستگاه قضایی عربستان درباره متهمان در پرونده ترور وی واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، خدیجه جنگیز، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی که در کنسولگری این کشور در استانبول ترور شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نزدیک به دو سال از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه گذشت و بالاخره عربستان دیروز دوشنبه حکم نهایی را صادر و این پرونده را مختومه اعلام کرد؛ اما این دادگاه بنابر اعلام نهادهای بین المللی آنقدر غیرشفاف و مبهم بود که ضمن اعتراض ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل متحد امروز اعلام کرد دادگاه قاتلان جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی فاقد هرگونه شفافیت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
احکام صادره از سوی دادستانی عربستان در پرونده قتل جمال خاشقجی، انتقاد نامزد این روزنامه نگار منتقد سعودی را به همراه داشت.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد احکام صادره از سوی دادستانی عربستان در پرونده قتل جمال خاشقجی در سطح انتظارات آنکارا نبود. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فخر الدین آلتون، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه در توییتی نوشت: حکم نهایی که توسط دادگاه عربستان در پرونده قتل جمال خاشقجی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
پسر عموی روزنامه نگار منتقد سعودی و وکیل خانواده خاشقجی احکام عربستان در پرونده قتل این روزنامه نگار را "عادلانه" خواند!
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۷:۱۸   + ۲۷ سایت دیگر  
سازمان ملل در واکنش به بسته شدن پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی، احکام عربستان در این پرونده را "غیرقانونی" خواند و اعلام کرد که این احکام شامل هیچ مسئولیتی از سوی بن سلمان نیست.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۲:۰۶    
نامزد روزنامه نگار منتقد سعودی که سال 2018 در کنسولگری عربستان در استانبول به طرز فجیعی به قتل رسید در واکنش به اعلام دادستانی کل عربستان سعودی درباره مختومه اعلام کردن پرونده نامزدش، این اقدام را نمایشی مسخره توصیف کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۲۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: خبرگزاری فرانسه، شامگاه امروز (دوشنبه)، گزارش داد که خدیجه چنگیز نامزد جمال قاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی که سال 2018 بنابر شواهد بسیاری به دست نیروهای وابسته به دولت سعودی ترور شد، احکام صادر شده در ارتباط با پرونده نامزدش را مسخره خواند. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۸:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دادستانی سعودی امروز (دوشنبه) با صدور احکام جدیدی در حق محکومان پرونده قتل جمال خاشقچی این پرونده را مختومه اعلام کرد. به نوشته العربیه، دادستانی سعودی با صدور این احکام ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا : سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان امروز دوشنبه با اعلام احکام نهایی درباره هشت متهم پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی، از بسته شدن پرونده این قتل خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۹:۱۳    
دادستانی عربستان با صدور احکام جدیدی در زمینه پرونده قتل روزنامه نگار منتقد سعودی، این پرونده را مختومه اعلام کرد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۸:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی رسمی دادستانی کل عربستان اعلام کرد، با محکوم کردن هشت تن در پرونده قتل جمال خاشقجی این پرونده را در دو بخش عمومی و خصوصی بست. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دادگاه کیفری ریاض امروز، دوشنبه طی حکم هایی هشت تن را در خصوص قتل جمال خاشقجی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
عربستان سعودی پرونده قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد را مختومه اعلام کرد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۳:۱۰    
روزنامه نگاران و فعالان استان دهوک کردستان عراق با صدور بیانیه ای تحت عنوان" به فریادمان برسید" نسبت به برخوردهای بسیار تند با روزنامه نگاران از سوی نیروهای امنیتی وابسته به پارتی بشدت انتقاد کردند.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۳:۵۴   + ۳۰ سایت دیگر  
این احضار پس از شکایت الجبری از بن سلمان به اتهام تلاش برای ترور وی مشابه ترور جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سعودی صورت گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دولت هند همزمان با خط سیر افزایشی موارد کووید 19، به سرکوب پوشش رسانه ای برخاسته که از نحوه مدیریت بیماری همه گیر کرونا توسط دولت انتقاد کند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۷:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد آینده کنشگری سیاسی-مدنی و نحوه مواجهه حکومت ها با آن را بررسی کرده است. کمتر از یک دهه پیش از این، وقتی طلیعه عصر شبکه های اجتماعی نمایان می شد و هنوز دور، دور وب سایت ها و پایگاه های خبررسانی برخط اما کماکان یک سویه بود ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار یک تحقیق بین المللی مستقل زیر نظر سازمان ملل متحد شدند تا مسئولیت مقامات سعودی را در قضیه فوت صالح الشیحی روزنامه نگار سعودی به سبب مشکلات جسمی، بعد از حدود دو ماه آزادی از زندان مشخص کنند. ...