شنبه ۲۷ دیساعت ۰۴:۱۶Jan 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نفتکش»

خبرنامه دانشجویان ایران   ۱ ساعت پیش    
تا پیش از تشدید تحریم ها در آبان سال 97، کره جنوبی جزو پنج کشور عمده خریدار فرآورده های نفتی ایران و دومین کشور پس از چین از حیث واردات نفت در سال 2017 بود، اما با تشدید تحریم ها، برای اولین بار طی هفت سال گذشته کره جنوبی هیچ گونه سفارشی برای خرید نفت از ایران ثبت نکرده است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
یک روزنامه کره ای در تحلیلی نوشت که کره جنوبی برای حل مسئله کشتی توقیف شده توسط ایران و آزاد کردن پول های ایرانی بلوکه شده باید به گفت وگو با دولت بایدن مشغول شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۴:۳۹    
حجت الاسلام قاضی دزفولی توقیف نفتکش کره ای از سوی سپاه پاسداران را درس عزتمندی توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه کره ای به دولت این کشور توصیه کرد که سئول باید بازی چند جانبه ای را برای بهبود روابط خود با ایران، رفع توقیف نفتکش و آزادسازی پولهای بلوکه شده ایران شروع کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محمد صادق علیزاده در کانال تلگرامی خود نوشت: ناوبندر یک شناورِ پشتیبانیِ رزم است. تصور کنید ناوچه های نظامی جمهوری اسلامی ایران که شناورها و نفتکش های تجاری کشور را در خلیج عدن، دریای سرخ و یا حتی دریای کارائیب اسکورت می کنند ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۸:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری یونهاپ گزارش داد: چوی جونگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی در دیدار با مقامات ارشد دوحه خواستار آزادی نفتکش کره ای توقیف شده در ایران شد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۳:۳۳    
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد قائم مقام وزیر خارجه این کشور در سفری که بعد از ایران به قطر داشته، خواستار حمایت مقامات این کشور برای رفع سریع توقیف نفتکش کره جنوبی در ایران شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام وزارت خارجه کره جنوبی، در دیدار با مقامات قطری، خواستار حمایت حداکثری دوحه در راستای تسریع روند آزادی نفتکشی شد که به دلایل زیست محیطی از سوی ایران توقیف شده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مقامات کره جنوبی برای آزادسازی نفتکش توقیفی خود توسط ایران، از قطر درخواست کمک کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در دیدار با مقامات ارشد قطری خواستار حمایت این کشور از حل و فصل مسائل مربوط به توقیف نفتکش این کشور توسط ایران شد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
کره جنوبی خواستار کمک و حمایت قطر در مورد رفع توقیف شناور این کشور شد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: وزارت خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد چوی جونگ کان قائم مقام وزیر خارجه این کشور در دیدار با مقامات ارشد قطر در روز چهارشنبه، خواستار حمایت دوحه برای رفع توقیف سریع نفتکش کره جنوبی در ایران شده است. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۰:۱۵    
شفقنا- وزارت امور خارجه کره جنوبی امروز(پنج شنبه) اعلام کرد که به منظور حل مسئله توقیف نفتکش این کشور توسط ایران از قطر درخواست کمک کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۲:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا)- سردار حسین دهقان با اشاره به رونمایی نیروی دریایی ارتش از ناوبندر مکران گفت صنعت دفاعی شاگرد اول حوزه طراحی و ساخت است و سایر صنایع باید از آن الگو بگیرند. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: ▫️ما دریای سرخ را که در دوره های اخیر شناورهای تجاری جمهوری اسلامی با برخی تعرضات محدود مواجه شدند، مجددا در منطقه گشت دریایی خود قرار خواهیم داد. ▫️امنیت کامل شناورها و ناوگان نفتکش و تجاری خود را در آن دریا هم برقرار خواهیم کرد./صدا و سیما
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۱:۱۳    
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیوها عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیوهایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۹:۳۷    
روزشمار تقویم دوباره رسید به دی ماه پر واقعه و یکی از دلخراش ترین وقایعش یعنی آتش گرفتن کشتی سانچی که چون ققنوسی پروبال آتش گرفته در میان آب های خروشان سوخت و خاکستر شد ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- رسانه های کره جنوبی می گویند دیپلمات های این کشور در تهران که برای آزادی یک نفتکش مذاکره کردند، به دنبال اختلاف نظر بر سر دارایی های بلوکه شده ایران و ادعاها درباره آلودگی (محیط زیست)، این کشور را دست خالی ترک کردند. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد، قائم مقام وزیر خارجه این کشور در سفر به تهران و دیدار با مقام های ایرانی درباره آزادی نفتکش توقیفی و ملوانان مذاکره کرد اما در رسیدن به هرگونه توافقی ناکام ماند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
یک رسانه کره ای درباره رایزنی های اخیر هیئت کره جنوبی در تهران نوشت که دیپلمات های این کشور که برای رایزنی درباره نفتکش توقیف شده به ایران رفته بودند، دست خالی برگشتند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۲   + ۳۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امورخارجه کره جنوبی مدعی شد که ایران پاسخ روشنی به درخواست سئول برای آزادی نفتکش توقیف شده کره ای و خدمه آن نداده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد هیئت دیپلماتیک این کشور بدون حصول نتیجه ای درباره رفع توقیف نفتکش خود در خلیج فارس، تهران را به مقصد سئول ترک کرد.
پلیس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۱    
گروه استان ها- سیستان و بلوچستان- فرمانده انتظامی شهرستان سراوان از توقیف یک کامیون نفتکش حامل 20 هزار لیتر گازوئیل قاچاق خبر داد .
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رسانه کره جنوبی با اشاره به سفر اخیر قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی به تهران از شکست ماموریت دیپلماتیک سئول برای رفع توقیف نفتکش کره جنوبی خبر داد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – مقام های سئول روز چهارشنبه، 24 دی، اعلام کردند که رایزنی ها با ایران درباره نفتکش توقیف شده، ادامه می یابد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ ، مقام های کره جنوبی می گویند رایزنی ها با ایران درباره نفتکش توقیف شده و همچنین دارایی های بلوکه شده ادامه خواهد یافت. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
وزارت امورخارجه کره جنوبی اعلام کرد که سئول و تهران توافق کرده اند برای حل مسئله دارایی های مسدود شده ایران و همچنین آزاد نفتکش کره ای به مذاکرات خود ادامه دهند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که سئول به رایزنی با تهران برای آزادی نفتکش توقیف شده در خلیج فارس ادامه می دهد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۱:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
در کنار قدرت نرم، قدرت سخت لازم است. قدرت سخت ایران آنجا اعمال شد که نفتکش کره ای در خلیج فارس توقیف شد. تهران اعلام کرد براساس قانون و به جهت تخلفات مکرر محیط زیستی کره ای ها نفتکش توقیف شده است و باید به این تخلف از مجاری قانونی رسیدگی شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه فرانسه در خصوص توقیف یک فروند نفتکش کره جنوبی از سوی کشورمان بهانه جویی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۴    
با وجود سفر دو هیئت نمایندگی از کره جنوبی به تهران، مقامات ایران از قبول درخواست سئول برای آزادی نفتکش و 20 خدمه آن خودداری کرده اند.
اقتصاد آنلاین / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
کی بی اس تارنمای رادیو و تلویزیون کره جنوبی در گزارشی با اشاره به سفر دو هیات دیپلماتیک کره ای به تهران برای گفت و گو در مورد مسایل مورد علاقه دو طرف از جمله آزادسازی دارایی های مسدود شده ایران و رهاسازی کشتی توقیف شده، نوشت که این دو هیات با دست خالی تهران را به مقصد سئول ترک کردند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۱    
جمهوری کره جنوبی و ایران مذاکرات در مورد آزادی زودهنگام نفتکش کره جنوبی و خدمه آن و همچنین حل مشکل دارایی های ایران را که در بانک های کره جنوبی مسدود شده اند را ادامه می دهند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مردم نیوز : روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه خود نوشت: العرب با اشاره به فضاسازی رسانه ای هفته گذشته مبنی بر آماده شدن آمریکا در منطقه برای حمله به ایران نوشت: قبل از شروع سال میلادی جدید، پنتاگون بمب افکن های بی 52 خود را به منطقه خلیج فارس اعزام کرد و در مقابل ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۰:۰۵    
قائم مقام وزیر خارجه کره جنوبی که با اطمینان برای آزادی فوری نفتکش توقیف شده، در سفر به تهران رایزنی هایی را با مقامات ایرانی صورت داد، دریافت که این موضوع فقط از طریق دادگاه قابل حل است و با توجه به استقلال قوه قضاییه ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۴۰    
قائم مقام وزیر خارجه کره که به منظور گفت وگو درباره منابع ارزی مسدود شده ایران در بانک های این کشور به تهران سفر کرد، به جای ارائه راه حل های موثر برای حل این مشکل، تلاش هایی را برای رفع توقیف نفتکش این کشور صورت داد، ولی به در بسته خورد و به او گفته شد که این قضیه باید روال قانونی خود را طی کند.
اقتصاد آنلاین / ناطقان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر خارجه کره که به منظور گفت وگو درباره منابع ارزی مسدود شده ایران در بانک های این کشور به تهران سفر کرد، به جای ارائه راه حل های موثر برای حل این مشکل، تلاش هایی را برای رفع توقیف نفتکش این کشور صورت داد، ولی به در بسته خورد و به او گفته شد که این قضیه باید روال قانونی خود را طی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۷:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر خارجه کره که به منظور گفت وگو درباره منابع ارزی مسدود شده ایران در بانک های این کشور به تهران سفر کرد، به جای ارائه راه حل های موثر برای حل این مشکل، تلاش هایی را برای رفع توقیف نفتکش این کشور صورت داد، ولی به در بسته خورد و به او گفته شد که این قضیه باید روال قانونی خود را طی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
یک موسسه رهیابی نفتکش ها اعلام کرد میزان پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه دسامبر(آخرین ماه سال 2020) 75 درصد بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی توقیف نفتکش کره جنوبی را به پول های بلوکه شده ایران نسبت می دهند که کاملاً اشتباه است، چراکه این دو پرونده متفاوت از یکدیگر است.
الف   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۳    
از اولین روابط اقتصادی و دیپلماتیک ایران و کره جنوبی تا قطع روابط اقتصادی دو کشور و توقیف نفتکش طرف مقابل در آبهای سرزمینی کشورمان را در این گزارش ببینید.
بلومبرگ طی گزارشی نوشت تنگه هرمز در دهانه خلیج فارس، کم تر پیش می آید از مرکز تنش های جهانی به دور باشد. ایران با ایجاد اختلال در این تنگه، نشان می دهد قدرت ضربه زدن متقابل به آمریکا و کنترل نفت خام را دارد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
نفتکش های ایران در آب های حیاط خلوت آمریکا حرکت می کنند و تلاش های واشنگتن برای جلوگیری از آنها با شکست مواجه شده است.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ظریف در دیدار دیپلمات کره ای بر رفع هر چه سریع تر موانع دسترسی به منابع ارزی ایران تأکید کرد و توقیف نفتکش کره جنوبی را موضوعی فنی خواند .
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۰:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
فرهیختگان دلایل بی نتیجه ماندن مذاکرات ایران و کره جنوبی درباره آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره و همچنین نفتکش توقیف شده کره در آب های خلیج فارس را بررسی کرد.
نفت آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۱:۵۹    
بانک مرکزی از تعهد کره جنوبی جهت آزادسازی منابع ارزی ایران خبر داد.
رویش افکار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز(دوشنبه) در نشست خبری با بیان اینکه در روزهای گذشته موضوع نفتکش کره ای و سفر هیئت کره جنوبی برای مذاکره درخصوص بدهی های کره و پول های بلوکه شده ایران در بانک های کره ای مهمترین بخش تحولات سیاست خارجی بوده است ...
اعتدال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۲۱:۲۲   + ۴۵ سایت دیگر  
اعتدال: کره نمی تواند بدهی ایران را ندهد/ اجازه نمی دهیم سیاست زدگی بر پرونده اوکراینی فائق شود سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تأکید کرد: به دولت سئول و کشورهایی که در مورد توقیف نفتکش کره جنوبی از سوی ایران به دلیل ایجاد آلایندگی زیست محیطی توقیف شده است توصیه می کنیم که از سیاسی کردن این موضوع ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۹:۲۶   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در دیدار دیپلمات کره ای بر رفع هر چه سریع تر موانع دسترسی به منابع ارزی ایران در این کشور تأکید کرد و توقیف نفتکش کره جنوبی را موضوعی فنی خواند و گفت: رسیدگی به آن در چارچوب مقررات حقوقی و قضایی در حال پیگیری است و طبعا دولت امکان دخالت در این فرآیند قضایی را ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۸:۴۶   + ۷۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در دیدار دیپلمات کره ای بر رفع هر چه سریع تر موانع دسترسی به منابع ارزی ایران تأکید کرد و توقیف نفتکش کره جنوبی را موضوعی فنی خواند و گفت: رسیدگی به آن در چارچوب مقررات حقوقی و قضایی در حال پیگیری است و دولت امکان دخالت در این فرآیند قضایی را ندارد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه، صبح امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با برخی از اظهارنظر ها مبنی بر اینکه ایران با توقیف نفتکش کره ای به نوعی گروگان گیری کرده است تا از این طریق کره را برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران تحت فشار قرار دهد و همچنین اظهارنظر های ...