سه شنبه ۱۴ آذرساعت ۱۱:۴۱Dec 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه راه آهن»

جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۲:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در دیدار با نمایندگان استان به بیان 52 سال افتخارات این مجتمع عظیم صنعتی بر بلندای صنعت پرداخت و گفت : این صنعت، پیشران توسعه راه آهن سراسری، متروی کلان شهرها و نهضت ملی مسکن و صنایع معدنی است. ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جهان اقتصاد و به نقل از روابط عمومی ، در این جلسه مدیر عامل ذوب آهن با اشاره به پیشرانی ذوب آهن در توسعه راه آهن سراسری و متروی کلانشهرها و نهضت ملی مسکن خواستار افزایش سطح قراردادها، تامین مالی از طریق تهاتر مواد معدنی و ...شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل درباره نقش کشور آذربایجان در ارتباط بین کریدور شمال - جنوب در ایران با روسیه گفت: روس ها اعلام کردند که به صورت همزمان با کشور آذربایجان در تعامل هستند که بتوانند آنها را هم به این مسیر بیاورند تا این توافق سه جانبه شکل بگیرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۶:۴۲    
معاون وزیر راه و شهرسازی ابراز داشت: سرمایه گذاران چینی برای ساخت دو خط آهن سریع السیر در ایران که تهران را به مشهد و قم را به اصفهان متصل می کند، به عنوان بخشی از توافق برای توسعه بنادر و مسیرهای ترانزیتی کشور در جنوب، سرمایه گذاری خواهند کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قزوین گفت: طرح توسعه ایستگاه راه آهن قزوین (TOD) با پیگیری این معاونت در شورایعالی معماری و شهرسازی کشور به تصویب رسید.
دولت   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با بیان اینکه 195 کیلومتر پروژه ریلی از ابتدای سال تا کنون افتتاح شده یا به بهره برداری رسیده است، افزود: تا پایان سال این میزان به 406 کیلومتر می رسد که بیش از 2 برابر متوسط ساخت سالانه است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۷:۱۴    
روزنامه ایران: با تکمیل پروژه نیمه کاره 18 ساله راه آهن همدان-سنندج و دو پروژه رشت-کاسپین و میانه-اردبیل، رکورد تکمیل شبکه ریلی به 470 کیلومتر در سال می رسد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن در شرکت ساخت گفت: امسال 4 پروژه ریلی در اولویت تکمیل قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۵:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل با بیان اینکه برای سال جاری چهار پروژه ریلی در برنامه داریم و با حمایت های صورت گرفته تا الان دو مورد را به افتتاح رساندیم، گفت: با افتتاح راه آهن همدان - سنندج بیست وسومین مرکز کشور را به شبکه ریلی متصل کردیم.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۲۳:۲۱    
مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، پیشنهاد کرد مشکل توسعه راه آهن مرکز شهر به ارزش 8.2 میلیارد دلار را تنها با یک درصد هزینه حل کند . برای دسترسی سریع تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۵    
گرگان- نائب رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی گرگان گفت: علی رغم برتری راه آهن اینچه برون_ شاهرود از نظر صرفه اقتصادی، پافشاری بر اجرای راه آهن اینچه_ گرمسار برای کشورهای همسایه هم سوال برانگیز شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین از تصویب توسعه و تحول ایستگاه راه آهن قزوین به مجتمع بزرگ چند منظوره ایستگاهی در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور خبر داد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۷    
مهدی کوهی، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، درباره تلاش ها و دستاوردهای شرکت در نشست راهبردهای افزایش سهم سازه های فولادی در ساخت و ساز کشور صحبت کرد و خدمات ذوب آهن اصفهان به عنوان جلودار توسعه راه آهن و حرکت در مسیر صنعت ساختمان سازی با استفاده از محصولات جدید و تولید دانش بنیانی را توضیح داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
حسن کاظمی قمی از تفاهم ایران و افغانستان در بهره برداری و نگهداری از راه آهن خواف هرات خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
مشاور اقتصادی توسعه راه آهن با بیان اینکه آینده اقتصاد روسیه به تسهیل ترابری ترانزیتی به مقصدهای مختلف وابسته است و از این رو مسیر ایران هم برای روسیه اهمیت دارد، گفت: اگر ما نتوانیم به این تقاضا پاسخ دهیم، تقاضا معطل ما نمی ماند و از جای دیگری پاسخ داده می شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
پیرو دستور رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از ظرفیت اراضی بلااستفاده دستگاه های اجرائی برای تأمین زمین مورد نیاز طرح ملی مسکن، مالکیت اراضی راه آهن در زاهدان بدون نظر مثبت اداره کل راه آهن جنوب شرق و همچنین های توسعه ای راه آهن مانند سایر دستگاه های اجرائی به سازمان ملی زمین و مسکن انتقال یافت و اجرای ...
موج   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۴:۵۱    
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل با تشریح مزایای اقتصادی و ترانزیتی راه آهن رشت - آستارا، در خصوص نحوه مشارکت روسیه در احداث این راه آهن ابراز داشت: موافقت نامه تامین مالی طرح از روسیه به صورت دریافت وام صادراتی و تا سقف پنج میلیارد دلار است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل با تشریح مزایای اقتصادی و ترانزیتی راه آهن رشت - آستارا، در خصوص نحوه مشارکت روسیه در احداث این راه آهن گفت: موافقت نامه تامین مالی طرح از روسیه به صورت دریافت وام صادراتی و تا سقف پنج میلیارد دلار است.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
عدم تکمیل راه آهن رشت-کاسپین یه عنوان یکی از دیگر از طرح های عمرانی با ابعاد ملی در گیلان، بی تردید نشان دهنده ضعف مشهود در حوزه پیگیری های عمرانی استان بوده که این ناتوانی چوب لای چرخ توسعه استان کرده است. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۰:۱۶    
عباس خطیبی، معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مطالعات سازمان توسعه اقتصادی نشان می دهد زمان و هزینه ترانزیت از کریدور شمال-جنوب برای کشورهای مسیر این کریدور، حدود 30 درصد کمتر از کانال سوئز است.
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت گفت: مطالعات سازمان توسعه اقتصادی، میزان کاهش زمان و هزینه ترانزیت از کریدور شمال-جنوب و راه آهن کشورهای مسیر این کریدور را نسبت به کانال سوئز حدود 30 درصد ارزان تر اعلام کرده است.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۳   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن و بنادر گفت: مذاکرات برای انعقاد قرارداد تجاری ساخت راه آهن رشت– آستارا تا 50 درصد پیش رفته است.
عصر توس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل راه آهن خراسان، طرح توسعه ایستگاه راه آهن شهید مطهری از شهریور ماه پارسال در بخش های مختلف کلید خورد و تاکنون 300 میلیارد ریال فقط در بخش توسعه سکوهای بارگیری هزینه شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۶ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد: سر بنجامین بیکر (31مارس1840 - 19مه1907) مهندس برجسته انگلیسی در قرن نوزدهم بود. او به همراه یک مهندس خبره دیگر به نام سر جان فاولر نقشی مهم در توسعه راه آهن های زیرزمینی اولیه در لندن ایفا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۹:۲۷    
از امضای تفاهمنامه همکاری افغانستان و ایران برای توسعه راه آهن تا آغاز پروژه بازسازی بزرگراه سالنگ؛ از جمله اخبار مهم در هفته گذشته بوده که می توانید در این پادکست ملاحظه بفرمائید.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
مقامات افغانستان و ایران پس از افتتاح راه آهن هرات-خواف، برای توسعه این خط آهن در طرف افغانستان توافقنامه همکاری امضا کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مقامات افغانستان و ایران پس از افتتاح راه آهن هرات-خواف، برای توسعه این خط آهن در طرف افغانستان توافقنامه همکاری امضا کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، پروژه راه آهن میانه – اردبیل بخشی از طرح راه آهن میانه – اردبیل – پارس آباد است که با هدف اتصال استان اردبیل و عبور قطارهای مسافری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: منابع مالی برای طرح مهم راه آهن اردبیل - میانه اختصاص یافته است و تلاش می شود، این پروژه در نیمه دوم سال جاری به پایان برسد.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دنیای معدن: بیش از صد سال از اولین تلاش ها برای ایجاد راه آهن سراسری در ایران می گذرد و این در حالی است که در این مدت ، توسعه راه آهن ایران بر پایه ریل وارداتی بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۶:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: ماهانه برای بررسی و میزان عملیات اجرا شده از پروژه بازدید خواهم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مسیر ریلی میانه- تبریز اولین خط آهنی است که با ریل کاملا ایرانی ساخته شده است .
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت با اشاره به پیشرفت فیزیکی 86 درصدی راه آهن رشت-کاسپین گفت: بنا داریم اگر مشکل تامین منابع نداشتیم در نیمه اول سال جاری این پروژه را افتتاح کنیم.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۵:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
تبریز- معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور گفت: خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز در فاز سوم از ایستگاه خاوران تا ایستگاه مرکزی تبریز ادامه می یابد و به همدیگر متصل می شوند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۲    
تبریز (پانا) - معاون شرکت ساخت و توسعه راه آهن بنادر و فرودگاه های کشور ضمن اشاره به کم و کیف اجرای طرح احداث خط راه آهن تبریز - میانه این خط ریلی را سبزترین محور ریلی ایران عنوان کرد. ...
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
احمد مرادپور – اقتصاد آینده – آذربایجان شرقی ) : معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با بیان اینکه خط آهن میانه - بستان آباد - تبریز در فاز سوم از ایستگاه خاوران تا ایستگاه قدیمی تبریز ادامه می یابد، گفت: 13 کیلومتر از مسیر 29 کیلومتری فاز سوم در دست ساخت است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۳:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، عباس خطیبی در آستانه بهره برداری از راه آهن بستان آباد - خاوران شیوه اجرای این خط آهن را در بسیاری از جنبه ها برای اولین بار با استفاده از توان و تخصصی بومی مثال زدنی دانست و اظهار داشت ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۳۶    
تعدادی از کارشناسان حوزه ریلی معتقدند بدون کمک دولت راهبرد توسعه بخش مسافری راه به جایی نخواهد برد و کمک های دولت به توسعه راه آهن های سریع نیز می تواند از محل کاهش سوبسید به بخش جاده و کاهش سوانح جاده ای و ... محقق گردد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۲۲:۲۱    
مدیرعامل راه آهن از آغاز توسعه قطارهای پرسرعت در کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۱:۲۴    
مدیرعامل راه آهن از آغاز توسعه قطار های پرسرعت در کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: ساماندهی و روان سازی تردد اتباع خارجی، جلوگیری از تردد رانتی یا غیرمجاز خودروها در پایانه مرزی، تدارک پارکینگ برای پذیرش صد هزار خودرو، ساماندهی تردد کامیون ها، توسعه راه آهن برای تسهیل بازگشت زائران از موارد مورد تاکید برای مراسم اربعین است.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۰    
فکرشهر: محسن هاشمی رفسنجانی نوشت: این روزها در دولت سیزدهم، مدام از اهمیت درآمد ترانزیت کالا صحبت می شود، می دانیم که عبور کالا یا مسافر از حریم هر کشوری چه هوایی، چه جاده ای یا ریلی را ترانزیت یا حمل و نقل عبوری کالا می نامند ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه مدیرکل ساخت و توسعه راه آهن منطقه 2 گفته است با اجرا شدن پروژه راه آهن رشت آستارا، سالانه یک میلیون نفر مسافر و حدود 15 میلیون تن بار جابجا می شود که حدود 20 میلیارد دلار برای کشور ارزآوری دارد اما کارشناسان ترانزیت این دیدگاه را شایعات بی اساس و نظریات افراطی توصیف کرده اند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۵۶   + ۴۳ سایت دیگر  
مدیرکل ساخت وتوسعه راه آهن منطقه 2 گفت: با اجرا شدن پروژه راه آهن رشت- آستارا، سالانه حدود 20 میلیارد دلار برای کشور ارزآوری در بردارد. تیتربرتر به نقل از وزارت راه و شهرسازی ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۵۷    
توسعه راه آهن از جمله سیاست های مشترک کشورهای پهناور برای کاهش هزینه های حمل و نقل است. ایران نیز به عنوان یک کشور پهناور که از جمعیت زیاد، مراکز تولید پرتعداد و تولیدات معدنی فراوان بهره مند است، برای کاهش هزینه های حمل و نقل خود نیازمند توسعه این زیرساخت راهبردی است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سبحان نظری، دبیر انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته، در گفت و گو با مسیر اقتصاد اظهار کرد: افزایش 30 درصدی ظرفیت حمل بار ریلی نیازمند 5 میلیارد دلار سرمایه است که می توان با بازستاندن یارانه گازوئیل از صنایع فولادی و معدنی ...
سرپرست اداره کل ساخت و توسعه راه آهن منطقه 2 ظرفیت جابه جایی بار توسط راه آهن رشت_ کاسپین را در سال اول بهره برداری 5.1 میلیون تن و در سال بیستم بهره برداری 7 میلیون تن اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۲۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به حوزه حمل و نقل ریلی در کشور به ویژه این استان گفت: در همین راستا تقویت ایستگاه راه آهن قره تپه سلماس با جدیت دنبال می شود.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در جلسه بررسی راه آهن استان اردبیل: علیرضا هژبری: مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه، در جلسه ای که با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ...