پنجشنبه ۰۹ آذرساعت ۱۵:۴۷Nov 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرفشاری خون»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴ دقیقه پیش    
پویش ملی غربالگری دیابت و پرفشاری خون تا 15 دی در شهر ها و روستا های مازندران ادامه دارد.
بهداشت نیوز   ۳ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
امروزه فشارخون بالا یکی از مشکلات بهداشتی در جهان محسوب می شود.30 درصد انسان ها در سراسر جهان مبتلا به پرفشاری خون هستند که بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی 33 درصد از مبتلایان بزرگسالان هستند ...
شهروند البرز   ۵ ساعت پیش    
فشار خون بالا معمولاً بدون علامت می باشد. به آن " قاتل خاموش" می گویند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهروندان مازندرانی در اجرای پویش ملی غربالگری دیابت و پرفشاری خون با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت، از خدمات رایگان بهرمند می شوند.
همدان پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از آغاز رسمی غربالگری سلامت پرفشاری خون و دیابت خبر داد | این پویش تا 20 دیماه ادامه دارد و همه دغدغه ما در اجرای این پویش، کاهش مرگ و میر بر اثر بیماری های غیرواگیر است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، حسین فرشیدی گفت: برنامه سلامت خانواده که از شهرهای بالای 20 هزار نفر از اردیبهشت 1402 شروع شده است، تصمیم گرفته شد با ایجاد دسترسی مناسب برای مردم، افراد را قبل از بیمار شدن پیدا کنیم. وی افزود: تا زمانی که دیابت و پرفشاری خون عارضه ای نداده قابل درمان است. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۷   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، فرشته فزونی، رعایت یک برنامه غذایی صحیح، فعالیت بدنی مناسب و اصلاح شاخص توده بدنی (BMI) را از جمله عوامل مؤثر در کنترل قند خون در بیماران دیابتی عنوان کرد که علاوه بر بهبود و کنترل قند خون بیمار در پیشگیری از عوارض ناشی از دیابت نظیر افزایش چربی و پرفشاری خون [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز بهداشت قم از اجرای پویش غربالگری بیماری های دیابت و پرفشاری خون در استان خبر داد.
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۲:۱۱    
اکنون از جمعیت 18 ساله به بالا در کشور حدود 22 درصد دارای پرفشاری خون هستند و در جامعه 30 ساله به بالا نیز 31 درصد از این بیماری رنج می برند که در طرح پویش تلاش ما بر شناسایی افرادی است که از این بیماری آگاهی درستی ندارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس داده های آماری موجود، اکنون 40 درصد از افراد جامعه از بیماری پرفشاری خون و دیابت خود اطلاع ندارند و فقط 60 درصد افراد از وجود این بیماری خود مطلع هستند که به همین منظور طرح پویش ملی سلامت برای غربالگری این 2 بیماری در حال ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پویش ملی سلامت با هدف شناسایی بیماران جدید و افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری دیابت و پرفشاری خون در فارس در حال اجراست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون فنی مرکز بهداشت استان خراسان جنوبی گفت: از زمان اجرای پویش ملی سلامت در این استان 310 نفر مشکوک به پرفشاری خون و 257 نفر مشکوک به دیابت شناسایی و به سطح 2 ارجاع شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۲    
پویش ملی غربالگری دیابت و پرفشاری خون برای ارتقای سلامت خانواده در خراسان جنوبی در حال اجراست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد ضمن بیان این که پرفشاری خون که امروزه به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود سهم بالایی در ایجاد مشکلات قلبی و سکته های مغزی دارد ...
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۷:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت درباره جزئیات ارجاع بیماران به مراکز درمانی پس از خوداظهاری دیابت و پرفشاری خون توضیح داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۰:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
با انجام پویش ملی سلامت در خراسان رضوی، 68 هزار بیمار مبتلا به دیابت و 112 هزار نفر مبتلا به پرفشاری خون شناسایی شدند.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
هم زمان با پویش ملی سلامت در کشور، پایگاه غربالگری پرفشاری خون و دیابت در بهزیستی شهرستان ری برپا شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
فشارخون بالا به افزایش فشارخون سیستولی (در محدوده 140 میلیمتر جیوه به بالاتر یا مساوی) و فشارخون دیاستولی (در محدوه 90 میلیمتر جیوه به بالاتر یا مساوی) و یا یکی از هر دو حالت اطلاق می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۵:۲۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به نتایج پویش ملی غربالگری پرفشاری خون و دیابت طی 10 روز اجرا، گفت: این غربالگری به شکل رایگان در جمعیت بالای 18 سال در تمام شهرها و روستاهای کشور برگزار می شود و مردم می توانند با در دست داشتن مدرک شناسایی خود به صورت ناشتا به مراکز بهداشتی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۵    
رئیس مرکز بهداشت سنقروکلیایی: پویش ملی غربالگری دیابت و پرفشاری خون برای افراد بالای 18 سال در سنقروکلیایی در حال اجراست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۸:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، جزئیات چگونگی پویش ملی غربالگری پرفشاری خون و دیابت در سنین 18 سال به بالا را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
میزان آگاهی شهروندان در خصوص پیشگیری و کنترل بیماری های دیابت و پرفشاری خون در تربت حیدریه بررسی میشود.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت سنقروکلیایی از اجرای پویش غربال گری دیابت و فشارخون در این شهرستان خبر داد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اهمیت غربالگری بیماری های غیرواگیر (NCDs)، گفت: مرگ 42 میلیون نفر در جهان، همچنین 17 میلیون مرگ پیش از 70 سالگی ناشی از بیماری های غیرواگیر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: حدود 157 هزار و 800 نفر یعنی 30 درصد جمعیت بالای 18 سال در جنوب کرمان مبتلا به فشار خون بالا هستند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، با اشاره به اهمیت بیماری های غیرواگیر (NCDs) گفت: مرگ 42 میلیون نفر در جهان، همچنین 17 میلیون مرگ پیش از 70 سالگی ناشی از بیماری های غیر واگیر است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۲۱:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اجرای غربالگری بیماری های دیابت و فشارخون بالا در قالب پویش ملی سلامت و با شعار آگاهی زودتر، مراقبت موثرتر از بیست آبان تا پانزدهم دی سال جاری در کشور خبر داد. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش مهر، محسن بارونی، با بیان اینکه فشارخون بالا عامل مرگ و میر حدود 85 هزار نفر و دیابت نیز مستقیماً عامل مرگ و میر حدود 130 هزار نفر در کشور است، گفت: وزارت بهداشت با توجه به اهمیت بالای پیشگیری از فشارخون بالا و دیابت، این پویش را آغاز کرده است. ...
اقتصاد آنلاین / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۲۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
قهوه به علت داشتن اثر محرک روی مغز و مزه و عطر آن یکی از پرمصرفترین نوشیدنیها است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون اجرایی مرکز بهداشت خوزستان از آمادگی یکهزار مرکز بهداشتی در استان برای اجرای طرح غربالگری دیابت و پرفشاری خون خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۳:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
70 درصد جمعیت بالای 18 سال شهر یزد و 100 درصد این جمعیت در شهرستان ها، غربالگری دیابت و پرفشاری خون خواهند شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
یزد- رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر از اجرای رایگان پویش ملی غربالگری دیابت و پرفشاری خون در یزد همزمان با سراسر کشور خبر داد.
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت بدنی گفت: 50 درصد جمعیت بالای 30 سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند.
رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی ایران در پویش ملی سلامت برای غربالگری پرفشاری خون و دیابت شرکت کردند.
سلام نو / اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۶۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت فعالیت بدنی، گفت: 50 درصد جمعیت بالای 30 سال کشور فعالیت فیزیکی کافی ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز از آغاز غربالگری دیابت و پرفشاری خون همزمان با سراسر کشور در حوزه مرکز بهداشت غرب این کلانشهر خبر داد.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ محمدطیب صحرایی از همه کرمانشاهی ها خواست که به این طرح بپیوندند و با کنترل فشار و قند خون خود به ارتقای سلامت جامعه کمک کنند . ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین کرمان ؛ دکترمهدی احمدی نژاد، در نشست خبری افزود: دیابت نیز ارگان های بسیاری از بدن انسان را درگیر می کند و بهترین راه مقابله با این دو بیماری شناسایی زود هنگام و درمان به موقع است. ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۲   + ۱۷ سایت دیگر  
مطالعه انجام شده روی 213 نفر نشان داد که کم کردن روزانه یک قاشق چایخوری نمک از رژیم غذایی افراد میانسال و مسن، اثری مشابه با یک داروی رایج و پرمصرف ضد پرفشاری خون داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر از آغاز پویش ملی سلامت و غربالگری دیابت و پرفشاری خون همزمان با سراسر کشور در این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: پرفشاری خون یکی از بیماری های خاموش است و عوارض قلبی و عروقی ایجاد می کند و دیابت نیز عوارض جدی به دنبال دارد.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۶:۴۵    
بنا به اعلام مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمان از جمعیت یک میلیون نفری بالای 18 سال در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان 67 هزار و 444 نفر پرفشاری خون شناسایی شده و به مراکز درمانی مراجعه کردند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: برای شناسایی و مراقبت بیماری های دیابت و پرفشاری خون و افزایش آگاهی مردم درباره این دو بیماری اجرای طرح "پویش ملی سلامت" در شهرستان قزوین آغاز شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۱:۲۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غربالگری و مراقبت از بیماران پرفشاری خون و دیابت شناسایی شده در پویش ملی سلامت توسط کارشناسان تغذیۀ مراکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور خبر داد.
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
دکتر فرزانه فربخش در گفت و گویی، درباره پویش ملی سلامت در سراسر کشور با بیان این که حدود 83 درصد مرگ و میرها در کشور به دلیل بیماری های غیر واگیر است، افزود: درصد قابل توجهی از مرگ و میرها در کشور مربوط به بیماری های قلبی و عروقی است ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۷:۴۹    
سمنان - ایرنا - خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز سمنان روز دوشنبه میزبان جمعی از مدافعان سلامت و رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بود و طی آیینی از پوستر پویش ملی سلامت رونمایی شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۰    
طرح پویش ملی غربالگری دیابت و پرفشاری خون در سیستان وبلوچستان آغاز شد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۲   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس اداره پیشگیری و کنترل بیمای های قلبی و عروقی وزارت بهداشت با اشاره به سهم 83 درصدی بیماری های غیرواگیر در مرگ ومیرها، گفت: در پویش ملی سلامت قرار است میزهای خدمت فعال داشته باشیم و به این ترتیب همکاران ما با حضور در بخش های کارگری، کارخانه ها و شهرک های صنعتی غربالگری را صورت دهند.