جمعه ۱۴ آذرساعت ۱۵:۰۹Dec 2020 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ماهاتیر محمد»

شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
کتاب مجموعه سخنرانی های ماهاتیر محمد سیاستمدار سرشناس مالزی که در دو دوره نخست وزیر این کشور بوده است تحت عنوان اسلام، دانش و مسائل بین المللی/ از هیچ به اوج، علل پیشرفت مالزی به بیان ماهاتیرمحمد در نشست انس با کتاب روز دوشنبه در مرکز بین المللی رشد قشم مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۵۲    
ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق کشور مالزی در اظهاراتی گفت شبکه های اجتماعی توئیتر و فیس بوک سخنانش را به طور تحریف امیزی منتشر کرده اند.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد نوشته است که فرانسوی ها در طول تاریخ میلیون ها نفر را کشتند که بسیاری از کشته شدگان مسلمان بودند. در نتیجه، مسلمانان حق دارند عصبانی باشند و مردم فرانسوی را به دلیل جنایات ارتکابی سال های پیش آنان بکشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۴:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد، رهبر سابق مالزی با تاکید بر اظهاراتش که واکنشی به حمله نیس فرانسه بود، به انتقاد از توییتر و فیسبوک پرداخت که بخشی از اظهاراتش را حذف کرده اند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۵:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، در پی اعتراض ماهاتیر محمد به اقدامات ضد اسلامی در فرانسه، پرایس از شبکه اجتماعی توییتر خواسته که حساب کاربری نخست وزیر سابق مالزی را به علت توییت اخیر او مسدود کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق مالزی با اشاره به قتل های عام های فرانسه در گذشته، در صحفه توئیتر خود نوشت که مسلمان ها حق دارند عصبانی باشند و فرانسوی ها را تنبیه کنند.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق مالزی در رشته تویتتی نوشت مسلمان ها حق دارند عصبانی باشند و میلیون ها فرانسوی را بکشند به جهت کشتارهایی که آن ها قبلا انجام داده اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۲۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخست وزیر سابق مالزی در انتقاد از سخنان و موضعگیری های ضد اسلامی رییس جمهوری فرانسه گفت: رفتار مکرون اصلا نشان نمی دهد که او یک فرد متمدنی است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۲:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق مالزی گفت: امت اسلامی و مسلمانان همواره باید آگاه باشند و جلو توطئه ها و نفوذ دشمنان را بگیرند تا با این راهکار برای دین پرشکوه خود بد نامی به بار نیاورند. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۰    
حوزه/ امروز زمان آن فرارسیده است که به جنگ با خود و کشتن مسلمان به دست مسلمان خاتمه دهیم و در این زمینه هیچ توجیه و بهانه ای مورد قبول نیست چراکه خداوند از کسانی که برادران مسلمان خود را به قتل می رساند بیزار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی، در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که به دلیل بالا رفتن سن وی در انتخابات سراسری سال 2023 شرکت نمی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۷:۱۰    
نخست وزیر پیشین مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد در انتخابات بعدی نامزد نخواهد شد، اما این امر او را از مبارزه با فساد از طریق حزب جدید خود باز نخواهد داشت.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم ، رئیس جمهور امروز در پیام تبریک خود به سلطان عبدالله رعایه الدین المصطفی بالله شاه پادشاه مالزی رسما از وی برای حضور در تهران دعوت کرد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۰:۱۵    
خبرگزاری میزان- اظهارات رییس جمهور آمریکا درباره اعمال تحریم علیه ایران، انتقاد نخست وزیر سابق مالزی از توافق امارات و رژیم صهیونیستی و ادامه بحران در کشور آفریقایی مالی را می توان از مهم ترین خبرهای ساعات گذشته نام برد. تاریخ انتشار: 09:46 - 30 مرداد 1399 - کد خبر: 648618
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۲:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو ، ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی گفت که توافق امارات با رژیم صهیونیستی جهان اسلام را به گروه های متخاصم تقسیم می کند و به تل آویو این امکان را می دهد تا بر آتش این درگیری ها بیفزاید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر پیشین مالزی عادی سازی روابط میان ابوظبی و تل آویو را عامل اختلاف میان کشور های اسلامی دانست.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی با انتقاد از عادی سازی کامل روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی گفت که این توافق باعث چند دستگی جهان اسلام شده و باعث خواهد شد تا به شکل گروه های متخاصم تبدیل و تقسیم شوند و به تل آویو این امکان را می دهد تا بر آتش درگیری ها ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۰۱:۴۹    
شفقنا- ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق مالزی با انتقاد از توافق عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، گفت که این توافق، یک گام رو به عقب است و جهان اسلام را به گروه های درگیر تقسیم می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۱۳:۱۰    
ماهاتیر محمد گفت، هر نوع تلاش برای مقابله با چین، نباید از طریق کشتی های جنگی صورت بگیرد؛ این نوع مسائل باید از طریق مذاکرات یا دادگاه حل شود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا مالزی در ماههای اخیر درگیر تنش های سیاسی گسترده ای بوده و مخالفان محی الدین یاسین این رخداد را ناشی از لابی حامیان نخست وزیرجدید در پارلمان این کشور ارزیابی کردند. نتایج این رای گیری از آن جا حائز اهمیت است که ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی در پی [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی در چهاردهمین قسمت مصاحبه اش با برنامه شاهد علی العصر (شاهدی بر دوران معاصر) شبکه تلویزیونی الجزیره، از راز توطئه تاریخی انگلیس برای جدا کردن سنگاپور از سرزمین مادری پرده برداشت.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق مالزی گفت: مسلمانان باید توجه خود را به نبرد با اسرائیل متمرکز کنند که از سوی کشورهای غربی در سرزمین آوارگان فلسطینی تأسیس شده است. به گزارش شیعه پرس به نقل از جورزالیم پست، ماهاتیر محمد ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۲۳    
حوزه/ ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی با بیان اینکه مالزی با عادی سازی روابط با اسرائیل مخالف است، تأکید کرد: معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، اقدامی غیر قانونی است و باید مبارزه ادامه یابد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۰۹   + ۲۱ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد گفت: مالزی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را نمی پذیرد و اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی اقدامی غیرقانونی است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - ماهاتیر محمد نخست وزیر پیشین مالزی در گفت وگو با برنامه شاهد علی العصر (شاهدی بر دوران معاصر ) شبکه تلویزیونی الجزیره از کشتار غیرنظامیان توسط آمریکا به عنوان یک اقدام تروریستی نام برد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۴:۴۷    
تهران – ایرنا – محی الدین یاسین نخست وزیر مالزی در حال آماده سازی درخواست انتخابات زودهنگام در سال جاری میلادی و پایان دادن به نبرد سیاسی با ماهاتیر محمد و همچنین کنارزدن تردیدها درباره مشروعیت قانونی دولت خود است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۲۳:۰۸    
نخست وزیر سابق مالزی در مورد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا گفت، انتخاب مجدد دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، جز یک فاجعه برای آمریکا و جهان نخواهد بود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۰۶:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق مالزی انتخاب مجدد احتمالی دونالد ترامپ در رقابت های ریاست جمهوری آتی آمریکا را یک فاجعه تمام عیار عنوان کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از چاینا دیلی، ماهاتیر محمد ؛ نخست وزیر سابق مالزی اعلام کرد که انتخاب مجدد احتمالی دونالد ترامپ ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تنش های سیاسی در مالزی پس از استعفای ناگهانی ماهاتیرمحمد و منصوب شدن محی الدین یاسین به عنوان نخست وزیر مالزی درماه فوریه همچنان ساختار قدرت در این کشور جنوب شرق آسیا را تحت تاثیر قرار می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- منابع خبری گزارش دادند که درپی شدت یافتن اختلاف میان ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق و محی الدین یاسین نخست وزیر کنونی و رئیس جدید حزب بومی تباران متحد مالزی (برساتو)، ماهاتیر محمد که خودش روزی این حزب سیاسی را بنیاد نهاده بود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد از سوی اعضای حزبش به خاطر عدم حمایت از دولت این کشور از حزب اخراج شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۲:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخست وزیر پیشین مالزی به دلیل آنچه عدم حمایت از دولت عنوان شد، از حزب متبوع خود اخراج گشت.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۲:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: ماهاتیر محمد روز پنجشنبه از حزب سیاسی خود که وی یکی از موسسان آن بوده اخراج شد. حزب بومی های متحد روز پنجشنبه در بیانیه ای از پایان یافتن عضویت ماهاتیر محمد در این حزب خبر داد. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۲۱:۵۶    
نخست وزیر پیشین مالزی در سخنانی فاش کرد، آمریکا جنگنده های اف 16 را ناقص کرده و به مالزی فروخته و این جنگنده ها فقط به درد برگزاری رزمایش می خورند..به غیر از رژیم صهیونیستی، اوضاع سایر کشورها هم همین است. او همچنین در انتساب حملات تروریستی به القاعده تشکیک کرد.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۹:۱۴    
خرداد: نخست وزیر سابق مالزی اعلام کرد، دولت آمریکا جنگنده های اف-16 را با یک برنامه نویسی ناقص به کشورش فروخته است و در حال حاضر این جنگنده هیچ استفاده ای جز نمایش نظامی ندارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق مالزی اعلام کرد، دولت آمریکا جنگنده های اف-16 را با یک برنامه نویسی ناقص به کشورش فروخته است و در حال حاضر این جنگنده هیچ استفاده ای جز نمایش نظامی ندارد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
نخست وزیر پیشین مالزی فاش کرد، آمریکا جنگنده های اف 16 را بدون کدهای اساسی و برنامه کامل به این کشور فروخته بوده و با تمام کشورهای جهان به جز رژیم اسرائیل با همین سیاست برخورد می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - ماهاتیر محمد و انور ابراهیم دو سیاستمدار کهنه کار مالزی با صدور بیانیه ای مشترک اعلام کردند که اختلافات خود را برای قدرت بخشیدن به شورای ریاستی ائتلاف سیاسی موسوم به پاکاتان هاراپان (ائتلاف امید)، کنار گذاشته اند.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۱:۱۳    
در آغاز دهه 90 ماهاتیر محمد به تاک مجوز داد تا یک پیست اسب دوانی مرکز کوالالامپور احداث کند. و تنها چهار سال بعد بود که او با نقشه ای جدید به سراغ نخست وزیر رفت؛ ساخت برج های پتروناس که قرار بود رشد اقتصادی چشمگیر مالزی را به رخ دنیا بکشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۴:۳۸    
تهران – ایرنا - ماهاتیر محمد نخست وزیر سابق مالزی گفت : مالزی آمریکا نیست و به همین دلیل نمی توان به مهاجران حقوق شهروندی بخشید.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۲۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق مالزی طی مصاحبه ای گفت از انگلیس متنفر است چون، این کشور به دنبال پیاده سازی توطئه ای در مالزی درست مثل آنچه در فلسطین در جریان است، بوده است، اما این توطئه شکست می خورد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در برنامۀ شاهد علی العصر شبکۀ الجزیره از دلایل تغییر دیدگاهش نسبت به انگلستان پرده برداشت و به این نکته اشاره کرد که وی روزگاری نسبت به انگلیس علاقمند بود اما امروز از انگلیس متنفرم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد در مصاحبه باالجزیره به دلایل نفرت مردم مالزی از انگلیسی ها و توطئه انگلیس برای تبدیل کردن مالزی به یک فلسطین دیگر پرداخت.
فانوس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد که طولانی ترین دوره نخست وزیری در مالزی را بر عهده داشته در گفت وگویی به توطئه ناموفق انگلیس در کشورش و دلیل تنفرش از این کشور پرداخت.
ماهاتیر محمد که طولانی ترین دوره نخست وزیری در مالزی را بر عهده داشته در گفت وگویی به توطئه ناموفق انگلیس در کشورش و دلیل تنفرش از این کشور پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۹:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سطح جهان برخی کشورها را مجبور کرده است برای مقابله با این ویروس از ارتش های خود کمک بگیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۸:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
ماهاتیر محمد، نخست وزیر سابق مالزی که به تازگی استعفا داده است، به قرنطینه رفت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۰:۰۴    
تهران- ایرنا- یک رسانه آمریکایی گزارش داد: محی الدین یاسین نخست وزیر تازه منصوب شده مالزی پس از سرنگونی ماهاتیر محمد برای تشکیل کابینه ائتلاف و اتحاد با احزاب و گروههای سیاسی مختلف این کشور نیاز دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۰۹:۳۱    
نخست وزیر سابق مالزی در مصاحبه ای اعلام کرد محی الدین یاسین برای تصدی سمت نخست وزیری رأی اعتماد نمایندگان را به دست خواهد آورد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۷:۲۳    
تهران – ایرنا - رئیس حزب ائتلاف مخالف مالزی (پاتاکان هاراپان) ضمن اعلام آمادگی برای انتخابات زودهنگام، گفت در صورتی که ائتلاف مخالفان در مالزی به قدرت بازگردد، انور ابراهیم به احتمال زیاد رهبری این کشور را بجای ماهاتیر محمد در دست خواهد گرفت.