جمعه ۲۸ مردادساعت ۱۲:۲۹Aug 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بدهی خارجی»

موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۳:۳۷    
خروج سرمایه های خارجی، افزایش قیمت دلار، افزایش هزینه واردات گندم و کاهش درآمدهای گردشگری سبب شده تا دولت مصر برای گرفتن وام خارجی و بدهکارتر شدن تلاش کند. بدهی خارجی این کشور اکنون نزدیک به 145 میلیارد دلار است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۸:۰۶    
بر اساس آمار وزارت دارایی ارمنستان، بدهی دولتی این کشور تا پایان ژوئن 2022 به اندازه 9 میلیارد و 933 میلیون دلار بوده است. در شش ماه نخست سال 2022 بدهی دولتی ارمنستان 706 میلیون دلار افزایش یافته است. در این دوره، بدهی داخلی این کشور افزایش و بدهی خارجی آن کاهش یافته است. ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۸:۲۷    
مطالعات اخیر نشان داده است که طلبکاران خصوصی غربی مسئول اصلی بار بدهی های آفریقا هستند. در گزارش اخیر موسسه خیریه عدالت بدهی مستقر در بریتانیا درج شده است که دولت های آفریقایی سه برابر بیشتر از بدهی به چین، به بانک های غربی، صاحبان دارایی ها و تجار نفتی بدهکار هستند. ...
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه به گزارش یک رسانه منتقد دولت که با اتکا به آمارها و تحلیل های نادرست، سرمایه گذاری روسیه و چین در ایران را خطرناک خوانده بود، پاسخ داد.
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه به گزارش یک رسانه منتقد دولت که با اتکا به آمارها و تحلیل های نادرست، سرمایه گذاری روسیه و چین در ایران را خطرناک خوانده بود، پاسخ داد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۸:۰۴    
BNB گزارش داد وام های درون شرکتی در بلغارستان به 14.172 میلیارد یورو رسید و 2.9 درصد به صورت سالانه افزایش یافت. بدهی خارجی ناخالص (خصوصی و دولتی) بلغارستان نیز در پایان آوریل 2022 به 41.489 میلیارد یورو رسید که 5.9 درصد بیشتر از سال قبل است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شرکت انرژی دولتی نفتگاز اوکراین اعلام کرد که در پرداخت بدهی خارجی خود دچار نکول شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد بدهی خارجی این کشور از مرز 451 میلیارد دلار عبور کرده است.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۷:۱۹    
حجم بدهی های خارجی ایران در سه ماهه سال 1401 کاهشی بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
میزان بدهی های خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه 1401 به 7 میلیارد و 451 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 1400 بالغ بر 14 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۰:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
بدهی خارجی مصر در سه ماهه اول سال 2022 با افزایش 8.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 157.8 دلار در پایان ماه مارس رسید.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۲۲:۲۴   + ۴۸ سایت دیگر  
میزان بدهی های خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه 1401 به هفت میلیارد و 451 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 1400 بالغ بر 14 درصد کاهش داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۲۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
بدهی خارجی مصر در سه ماهه اول سال 2022 با افزایش 8.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 157.8 دلار در پایان ماه مارس رسید.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه 1401 براساس سررسید اولیه بدهی ها 7 میلیارد و 451 میلیون دلار است.
ارانیکو   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۱:۲۹    
میزان بدهی های خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه 1401 به 7 میلیارد و 451 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 1400 بالغ بر 14 درصد کاهش داشته است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۱:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
میزان بدهی های خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه 1401 به 7 میلیارد و 451 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 1400 بالغ بر 14 درصد کاهش داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۰۰:۲۵    
بردیا عطاران پژوهشگر مسائل بین الملل در رشته توییتی نوشت : مصر به دولتی ورشکسته با بدهی خارجی 157 میلیارد دلاری تبدیل شده است. منابع توریسم، انتقال گاز به اروپا و کمک های خارجی دیگر بحران معیشت را حل نمی کند. السیسی برخلاف اسلاف پیشین علاوه بر غرب با روسیه نیز قراردادهای گوناگونی امضا کرده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پاکستان ممکن است در آینده نزدیک به دلیل روند سریع کاهش ذخایر ارزی این کشور، با مشکلات اقتصادی جدی تر مواجه شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خزانه داری آمریکا از دولت چین خواست تا مشارکت سازنده ای در حل بحران بدهی خارجی بالای سریلانکا داشته باشد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۶:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
بدهی خارجی ایران تا پایان فروردین ماه سال جاری، به رقم 8 میلیارد و 142 میلیون دلار رسیده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۱:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
میزان بدهی های خارجی ایران در پایان اسفند ماه 1400 به 8 میلیارد و 675 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 99 معادل 5.1 درصد کاهش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۰:۳۹   + ۵۷ سایت دیگر  
بدهی خارجی ایران در پایان اسفندماه سال گذشته، به رقم 8 میلیارد و 675 میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.3 درصد کم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۹:۵۳   + ۲۰ سایت دیگر  
بدهی خارجی ایران در اسفند 1400 با کاهش نسبت به سال 99، به رقم 8میلیارد و 675میلیون دلار رسیده است.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۲۲:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: به نظر می رسد که روسیه برای اولین بار پس از انقلاب بلشویکی 1917 میلادی، نتوانسته بدهی خارجی خود را پرداخت کند و به همین دلیل ایالات متحده و متحدانش قصد دارند از این فرصت استفاده کرده و طلای روسیه را که دومین صنعت صادراتی اتحاد جماهیر شوروی پیشین محسوب می شد، هدف قرار دهند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
روسیه برای اولین بار در یک قرن گذشته پس از تأیید اینکه دارندگان اوراق قرضه سود 100 میلیون دلاری دریافت نکرده اند، بدهی خارجی خود را نکول کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
قطع ارتباط روسیه از سیستم مالی جهانی باعث شد این کشور برای اولین بار طی یک قرن و علیرغم دارا بودن منابع مالی کافی، در پرداخت بدهی های خارجی خود کوتاهی کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- با افزایش بدهی خارجی بنگلادش، این کشور در سال مالی گذشته، بیشترین وام تاریخ خود را ثبت کرد و رقم دریافتی وام خارجی این کشور به 9 میلیارد دلار نزدیک شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه فرمانی را برای رویه ای موقت برای پرداخت بدهی های عمومی خارجی امضا کرد.
ورزش 3   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مشکلات آزار دهنده در فوتبال ایران این است که باشگاه ها بدهی خارجی را پرداخت می کنند اما نسبت به پرداخت بدهی داخلی بی تفاوت هستند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
لیر ترکیه در میانه امروز با قیمت هزار و 569 تومان معامله می شود و نسبت به روز گذشته 123 تومان افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۵:۲۴    
نماینده دائم قرقیزستان در سازمان ملل از چین خواست تا بازپرداخت بدهی خارجی این کشور را تسهیل کند.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۰۹:۵۷    
حتی قبل از آن که تانک های روسی به اوکراین وارد شوند اقتصاد سریلانکا در معرض خطر قرار داشت دولت این کشور تحت فشار سنگین بدهی خارجی و تاثیرات همه گیری بر درآمدهای گردشگری در ابتدای سال از صندوق بین المللی پول تقاضای کمک کرد در حال حاضر ...
می متالز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۴:۰۹    
می متالز - اقتصاد جهانی در حال پوست اندازی است و باور بکنید یا نه، بسیاری چیز ها در ماه های پیشِ رو تغییر خواهد کرد. یک مورد هم این است که کشور هایی که به سرمایه خارجی و تزریق آن به اقتصادشان وابستگی شدید داشتند، روز های بدی را در پیش خواهند داشت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۳ - ۱۲:۴۶    
به گفته کارشناسان اقتصادی، بدهی خارجی برای هر کشوری هم می تواند اثرات مثبت به دنبال داشته باشد و هم اثرات منفی. این که کدام یک از این اثرات بر اقتصاد متحمل شود به انتخاب چرایی دریافت تسهیلات خارجی بازمی گردد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ساسان شاه ویسی، کارشناس اقتصادی در خصوص تاثیر بدهی خارجی بر سیاست های اقتصادی گفت: هرچند استقراض خارجی در ابتدا یکی از منابع تامین مالی برای به توسعه اقتصادی محسوب میشود؛ اما وقتی بدهی خارجی از یک مرزی فراتر برود ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۰۶:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ایران اگرچه بدهی خارجی دارد، اما بیش از این میزان مطالبات بین المللی هم دارد که در حقیقت نتیجه این موازنه و معادله همان بدهی نزدیک به صفر است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۹:۴۹    
مهدی نظیفی- تحلیل گر اقتصادی – اقتصاددانان می دانند یکی از روش های جلوگیری از تورم افزایش نرخ بهره بانکی است. در ترکیه، اردوغان با معکوس عمل کردن این اصل علم اقتصاد با اتخاذ تصمیم اشتباه نرخ بهره14درصدی، کشور را دچار تورم سنگین بیش از 50 درصدی کرد. ترکیه دارای 450 میلیارد دلار بدهی خارجی است ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اسکای نیوز، سریلانکا با افزایش بدهی خارجی دست و پنجه نرم می کند که منجر به کمبود غذا، سوخت و دارو شده است. این کشور واقع در جنوب شرق آسیا شاهد هفته ها تظاهرات بوده است؛ زیرا بدترین بحران اقتصادی خود را در دهه های اخیر تجربه کرده است. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۵:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
خبرورزشی – باشگاه پرسپولیس دیروز نامه ای جدید دریافت کرد که باید ظرف چند روز طلب 86 هزار و 600 دلاری استکوس بازیکن خارجی خود را بدهد و این جدیدترین اخطار و بدهی خارجی پرسپولیس است که رضا درویش دیروز آن را بیان کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد بین الملل گفت: نداشتن بدهی خارجی موجب مقاومت اقتصاد کشور در مقابل تکانه های تحریم، تورم و نوسانات شدید ارزی می شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۰۷:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 30 فروردین در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود را مشاهده می کنید.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۸:۰۲   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باشگاه پرسپولیس امروز نامه ای جدید دریافت کرد که باید ظرف چند روز طلب 86 هزار و 600 دلاری استکوس بازیکن خارجی خود را بدهد و این جدیدترین اخطار و بدهی خارجی پرسپولیس است که رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس امروز آن را بیان کرد. ...
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
بدهی خارجی ایران در پایان بهمن ماه سال گذشته، به رقم 8 میلیارد و 885 میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 1399 معادل 1.4 درصد کم شده است.
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۳۴ سایت دیگر  
معاون سابق بیمه و بانک وزیر اقتصاد گفت: ایران با بدهی 8.4 میلیارد دلاری خارجی دارای کمترین رقم بدهی خارجی نسبت به تولید ناخالص داخلی اش است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مطابق اعلام بانک مرکزی تا پایان بهمن ماه سال 1400، بدهی خارجی کشور با کاهش 1.4درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 8میلیارد و 885میلیون دلار رسید
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۵   + ۲۹ سایت دیگر  
بدهی خارجی ایران در پایان بهمن ماه سال گذشته، به رقم 8 میلیارد و 885 میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 1399 معادل 1.4 درصد کم شده است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۳:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
بدهی خارجی ایران در پایان بهمن ماه سال گذشته، به رقم 8 میلیارد و 885 میلیون دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال 1399 معادل 1.4 درصد کم شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: داشتن 2 درصد تولید ناخالص داخلی به عنوان بدهی خارجی، از نظر اقتصادی رقم معناداری نیست و در حد صفر است.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۲:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بر اساس آمار داخلی و بین المللی با کمی اختلاف البته ایران حدود 8 میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و در ادامه گزارش نشان می دهیم که چگونه این بدهی در مقایسه با آمارهای بین المللی واقعا نزدیک به صفر است. ...