دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۱۰:۲۳Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نرخ بهره»

ایسنا   ۸ دقیقه پیش   + ۴ سایت دیگر  
قیمت طلا امروز، دوشنبه در حالی که اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اعتماد معامله گران را نسبت به کاهش نرخ بهره بانک مرکزی ایالات متحده در اوایل سال آینده افزایش داد، به بالاترین رقم تاریخی و به بالای 2100 دلار در هر اونس رسید.
بورس نیوز   ۲۶ دقیقه پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.62 درصد افزایش به 2085 دلار و 4 سنت رسید.
بیت کوین برای اولین بار در سال میلادی 2023 از مرز 40 هزار دلار عبور کرد.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در بخش کیوسک آنلاین هر روز نگاهی گذرا و کوتاه به صفحه نخست مهم ترین روزنامه های اقتصادی و بعضا غیراقتصادی در سراسر جهان داریم.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۴۰    
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه کاهش یا افزایش نرخ بهره بانکی اثر چندانی بربورس ندارد، گفت: تا پایان سال تنها مولفه اثرگذار در بازار سرمایه نرخ دلاراست. و پیش بینی می شود شاخص بورس در بهار سال آینده حداقل 2 میلیون و 800 هزارتا 3 میلیون واحد باشد و بورس روند صعودی را تجربه کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از بیزنس، بر اساس چشم انداز جهانی سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که در اوایل این هفته منتشر شد، تشدید سیاست پولی از اوایل سال 2022 رشد تقاضای داخلی را کند کرده، در حالی که نرخ بهره در بسیاری از اقتصادها همچنان در حال افزایش است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۰:۱۷    
نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به 8آذرماه برای دومین هفته متوالی کاهش یافت. بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود نرخ بهره بین بانکی را در هفته منتهی به 8آذرماه به میزان 6صدم درصد کاهش داد و به 23.54درصد رساند. بیشترین نرخ بهره امسال مربوط به 5مهرماه بوده که به نرخ 23.8درصد رسیده بود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۱۲    
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تلاش کرد تا انتظارات رو به رشد سرمایه گذاران در مورد کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال 2024 را مدیریت کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
بیت کوین بیش از 2.5 درصد افزایش یافت و پس از آن که داده های اقتصادی ایالات متحده، بزرگترین اقتصاد جهان، نشان داد که فدرال رزرو ممکن است تصمیم بگیرد که سال آینده به کاهش سیاست پولی خود روی آورد به بالاترین سطح 18 ماهه خود نزدیک شد. ...
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۲    
نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به 8 آذرماه برای دومین هفته متوالی کاهش داشت.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود نرخ بهره بین بانکی را در هفته منتهی به 8 آذرماه به میزان 6 صدم درصد کاهش داد و به ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از بیزنس، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد که کاهش نرخ بهره نابه هنگام خواهد بود و ممکن است در ماه های آینده افزایش نرخ های بیشتری رخ دهد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۸    
نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به 8 آذرماه برای دومین هفته متوالی کاهش یافت.
برترین ها / جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۸   + ۶۲ سایت دیگر  
بیت کوین 2.5 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح از ماه مه 2022 رسید.
اقتصاد آنلاین / ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۱   + ۶۴ سایت دیگر  
قیمت هر اونس طلا امروز با 1.76 درصد افزایش به 2072 دلار و 22 سنت رسید.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۲    
پاول، رئیس فدرال رزرو، صحبت در مورد کاهش نرخ بهره را “پیش از موعد” خواند و گفت: افزایش نرخ های بیشتری ممکن است اتفاق بیفتد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۷    
فارس : بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود نرخ بهره بین بانکی را در هفته منتهی به 8 آذرماه به میزان 6 صدم درصد کاهش داد و به 23.54 درصد رساند.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
اقدام اخیر در حالی صورت می گیرد که خانوار ها با افزایش هزینه کالا های اساسی دست و پنجه نرم می کنند و برای تامین معاش خود با مشکلات زیادی مواجه هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۴۰   + ۳۴ سایت دیگر  
بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به چهارشنبه 8 آذر به 23.54 درصد رسید.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
داده های بانک مرکزی نشان می دهد که نرخ بهره بین بانکی به پایین ترین جایگاه خود در سه ماه اخیر رسیده است؛ اتفاقی خلاف رویه ماه های گذشته. با این حال برخی این پدیده را در تزریق 135 همتی پول در بازار باز جست و جو می کنند.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سرعت بهبود وضعیت تورم در آمریکا از انتظارات پیشی گرفت، همین باعث شد که بر خلاف انتظارات، نیازی به افزایش مجدد نرخ بهره وجود نداشته باشد. این شد که شاخص دلار کاهش پیدا کرد و در کاهش آن ارزش طلا افزایش. در واقع طلا زمانی که نرخ بهره در حال کاهش است به عنوان یک سرمایه گذاری جذاب تلقی می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
در حالی که سرمایه گذاران در انتظار تورم کلیدی برای ارزیابی این هستند که آیا کاهش نرخ بهره در ایالات متحده زودتر از انتظار، انجام می شود یا خیر، قیمت طلا در بازه محدودی تثبیت شد و نزدیک به بالاترین حد در هفت ماه اخیر قرار گرفت.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۳    
در حال حاضر دولت مشکل تامین منابع مالی دارد، البته که همه دولت ها مشکل تامین منابع مالی داشتند ولی هر قدر که زمان می گذرد، مشکلات تامین منابع مالی برای دولت هم بیشتر می شود...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : برآوردها از توقف سیاست های پولی انقباضی و کاهش نرخ بهره در نیمه دوم سال 2024 به ناامیدی شاخص دلار و نزول آن به کانال 102 واحدی منجر شد. بررسی ها حاکی از آن است که دلار جهانی در روز گذشته حمایت کانال 103 واحدی را از دست داده و با افت یک درصدی خود نسبت به روزهای گذشته به 102 ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
انس جهانی طلا در آستانه ثبت رشد برای پنجمین روز متوالی است. رالی بیش از 60 دلاری طلای جهانی تنها در پنج روز اخیر به دلیل رشد انتظارات مبنی بر کاهشی شدن نرخ بهره ایالات متحده در سال آتی رقم خورده است. آیا رشد انس بی وقفه ادامه خواهد یافت؟
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی آلمان گفت: در حال حاضر اظهار نظر درباره کاهش نرخ های بهره هدف بسیار زود است.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: نکته مهم بودجه که بازار را تحت تأثیر قرار می دهد و قابل تأمل هم بوده دو موضوع مالیات و انتشار اوراق دولتی است. دولت در سرفصل درآمد مالیاتی برای بسیاری از مواردی که مالیات اخذ نمی شد قصد دارد مالیات وضع کند.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۰۲    
مدیر عامل تامین سرمایه دماوند، گفت: مهم ترین خطری که بازار سرمایه را تهدید میکند، بالا بودن نرخ بهره ی بدون ریسک است.
ایستنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نرخ نکول در لندتک های آمریکایی افزایش یافته است منبع: پیوست افزایش نرخ بهره ایالات متحده، طبق گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، باعث شده تا لندتک ها، فعالان جدید و محبوب حوزه وام های خرد، که در یک دهه گذشته بخش مهمی از این بازار را به خود اختصاص داده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاددانان بر این باورند که تیم اردوغان، برای گذار از بحران اقتصادی و تورم، بنای کار خود را صرفاً بر بالا بردن نرخ بهره بانکی برده اما این راهکار قبلاً در آرژانتین هم شکست خورده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خوشبینی تاجران نسبت به احتمال کاهش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ارزش دلار را برای چهارمین روز پیاپی پایین آورده و ارز آمریکا را در آستانه بدترین عملکرد ماهانه خود از نوامبر سال گذشته میلادی قرار داده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
قیمت طلا امروز سه شنبه تحت تاثیر انتظارات مبنی بر اینکه پایان چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، دلار و بازدهی را تحت کنترل نگه می دارد، به بالاترین حد خود در 6 ماه گذشته رسید.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی آمریکا پیش بینی کرد که فدرال رزرو در اواسط سال 2024 نرخ بهره را کاهش خواهد داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۲۰:۲۲    
در خصوص مسیر آینده بازار مسکن دو متغیر تعیین کننده است، نخستین متغیر انتظارات تورمی است که در شرایط فعلی با سکون همراه است. دومین متغیر هم نرخ بهره واقعی است.
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
قیمت طلا در روز دوشنبه به دلیل تضعیف دلار آمریکا و انتظار سرمایه گذاران مبنی بر اینکه کار فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره تمام شده است، به بالاترین حد بیش از شش ماه گذشته خود رسید.
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
نقدینه - به همت شرکت تامین سرمایه تمدن آتی سبد اسناد خزانه اسلامی یک گام به اجرایی شدن نزدیک و به تصویب کمیته فقهی سازمان بورس رسید . به گزارش پایگاه خبری نقدینه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز نوشت، احتمال توقف افزایش نرخ بهره آمریکا، روند کاهشی دلار را شروع کرده و سبب شده سرمایه گذاران فروش دارایی های دلاری را شروع کنند که این به نفع کشورهای در حال ظهور تمام خواهد شد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۵۳   + ۲۷ سایت دیگر  
سایت خبری بلومبرگ گزارش کرد رکود بالقوه رشد جهانی در سال آینده ممکن است کمی قبل از کاهش نرخ بهره و کاهش یا توقف در کاهش ترازنامه، یا احتمالا هر دو باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
در عملیات بازار باز هفته منتهی به 29 آبان، تقاضای بانک ها برای نقدینگی به 134.57 همت (هزار میلیارد تومان) رسید.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۰۷    
رجب طیب اردوغان مدتی است که سعی می کند از توهمات خود در نظریه پردازی اقتصادی فاصله بگیرد و با افزایش نرخ بهره به جنگ تورم برود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.52 درصد افزایش به 2011 دلار و 32 سنت رسید. به گزارش بازار، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه در آسیا همچنان بالاتر از 2000 دلار قرار دارد. انتظار عدم افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا از قیمت این فلز گرانبها حمایت کرده است. ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۲۰:۱۰    
نرخ بهره مبلغی است که وام گیرنده به عنوان درصدی از اصل وام (کل مبلغ وام گرفته شده) به وام دهنده پرداخت می کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
قیمت گذاری بازار حاکی از کاهش 0.5 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو برای جلسه سیاست پولی ماه جولای 2024 است.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۹:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز؛ در همین باره بانک مرکزی ترکیه نرخ بهره را 5 واحد درصد افزایش داد و به 40 درصد رساند تا ششمین افزایش متوالی بزرگ نرخ بهره خود را با تمرکز بر کاهش تورمی که ماه گذشته به 61.36 درصد رسیده بود، نشان دهد. ...
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۷:۳۳   + ۵۶ سایت دیگر  
نرخ بهره بین بانکی در هفته منتهی به 1 آذرماه پس از یک هفته رشد، کاهش یافت.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۳    
بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد که نرخ بهره را برای یک هفته بازپرداخت 500 واحدی به 40 درصد افزایش داده است.