پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۰۹:۱۶Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار ثانویه»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: با وجود شیوع کرونا و تاثیر آن بر صادرات غیر نفتی و کاهش قیمت نفت و فراورده های نفتی در ماه های ابتدایی سال، حجم تامین ارز و بازار ثانویه در 7 ماه امسال، رقمی حدود 18.5 میلیارد تومان بوده است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در خصوص صادرات غیر نفتی ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشت: علی رغم شیوع کرونا و تأثیر آن بر صادرات غیرنفتی و کاهش قیمت نفت و فرآورده های نفتی در ماه های ابتدایی سال، حجم تأمین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه در هفت ماهه سال، رقمی حدود 18/5 میلیارد دلار بوده است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد : حجم تامین ارز توسط بانک مرکزی و بازارثانویه در هفت ماهه سال ، رقمی حدود 18.5 میلیارد دلار بوده است.
اقتصاد تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: رئیس کل بانک مرکزی گفت: رئیس کل بانک مرکزی: روند فزاینده صادرات نفت خام و فرآورده در کنار شتاب گرفتن صادرات غیرنفتی در ماه های اخیر شرایط بهتری برای تامین ارز کالاهای وارداتی ایجاد کرده است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: علی رغم شیوع کرونا و تأثیر آن بر صادرات غیرنفتی وکاهش قیمت نفت وفرآورده های نفتی در ماه های ابتدایی سال، حجم تأمین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه درهفت ماههٔ سال، رقمی حدود 18 ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۱۳   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: علی رغم شیوع کرونا و تأثیر آن بر صادرات غیرنفتی وکاهش قیمت نفت وفرآورده های نفتی در ماه های ابتدایی سال، حجم تأمین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه درهفت ماههٔ سال، رقمی حدود 18 ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
همتی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: روند فزاینده صادرات نفت خام و فرآورده در کنار شتاب گرفتن صادرات غیرنفتی در ماه های اخیر شرایط بهتری برای تامین ارز کالاهای وارداتی ایجاد کرده است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۰:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی از تامین بیش از 18 میلیارد دلار ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه در 7 ماهه سال 99 خبر داد. *** تامین ارز توسط بانک مرکزی به گزارش خبرگزاری صنایع ، عبدالناصر همتی در یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت: ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۳۳   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: حجم تامین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه در هفت ماهه سال رقمی در حدود 18.5 میلیارد دلار بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: حجم تامین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه در هفت ماهه سال رقمی در حدود 18.5 میلیارد دلار بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۰۱    
اقتصاد نیوز:در معاملات امروز 30 مهرماه 1399 بازار ثانویه اوراق دولتی نرخ بازدهی نقدی در سررسید یک ساله وارد کانال 19 درصد شد.
کارشناس حقوقی بانکی گفت: با رای دیوان عدالت اداری مصوبه هیات وزیران درباره پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز زمان تامین و نرخ ارز در بازار ثانویه ارزی ابطال شده و بر این اساس واردکنندگانی که از زمان ابلاغ مصوبه این مبلغ اضافی را پرداخت کرده اند می توانند مبلغ واریزی را بازپس گیرند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در بازار ثانویه اوراق دولتی حجم معاملات کاهش یافت و نرخ بازدهی یک ساله بالا رفت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
مدتی است که بازار ثانویه سرمایه ایران قرمزپوش شده و از دولت تا مجلس و دیگران در باب ضرورت آرامش در آن و برگشت شاخص و در نقد رشد شتابان گذشته و دوری از رفتار هیجانی سهامداران، سخن می گویند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۳۲    
اقتصادنیوز : شیب نرخ سود سررسید های مختلف در بازار ثانویه اوراق دولتی صعودی شد و نرخ سود یک ساله به سطح 18.1 درصد افزایش یافت.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: امروز در معاملات بازار ثانویه اوراق دولتی معاملات رکورد شکست
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز: درحالی که شاخص بورس امروز نزولی شد، نرخ سود در بازار ثانویه اوراق دولتی از کف 18 درصد فاصله گرفت.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه بانک مرکزی به درستی به دنبال تقویت بازارثانویه و ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری است، گفت: تهاتر کالا یک راهکار پیشنهادی برای بازگرداندن ارزهای خارجی کشور است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از اجرای برنامه ای جدید برای دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور در بازار ثانویه خبر داده است عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی از برنامه جدید برای دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور در بازار ثانویه خبر داده و گفته است این برنامه ها را به تدریج عملیاتی می کند ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد برنامه های بانک مرکزی برای بازار ثانویه به تدریج عملیاتی می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۴   + ۲۶ سایت دیگر  
بازار ساز با هدف پاسخگویی به نیازهای واقعی بازار و در راستای اظهارات دیروز رییس کل بانک مرکزی مبنی بر اقدامات تدریجی این بانک برای تعمیق بازار ثانویه امروز 300 میلیون درهم به صورت حواله در بازار ثانویه عرضه کرد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد برنامه های بانک مرکزی برای بازار ثانویه به تدریج عملیاتی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۴    
علیرضا صالحی/ قاضی بازنشسته دادگاه تجدیدنظر استان تهران و وکیل پایه یک دادگستری در ادامه بحث بورس اوراق بهادار، در این یادداشت به تقسیمات بازار اوراق بهادار می پردازیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
محمد مهدی مومن زاده/ کارشناس بازار سرمایه مهدی کرامت فرد/ کارشناس بازار سرمایه بازار سرمایه در دو سال اخیر شرایط بسیار ویژه ای را تجربه کرده است و تمامی متغیرها از جمله ارزش بازار، ارزش معاملات، سودآوری شرکت ها و تعداد معامله گران رشدهای چشمگیری داشته اند ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۱:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : درخصوص دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور،برنامه هایی برای بازار ثانویه داریم که به تدریج عملیاتی خواهیم کرد.
اقتصاد آنلاین / شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۹:۳۱   + ۸۹ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی تمام تلاش خود را برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن به کار خواهد بست.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز 30 شهریورماه 1399 نرخ بازده اوراق بدهی دولتی در سررسیدهای کوتاه مدت در بازار ثانویه کاهش یافت اما در سررسیدهای یک ساله تغییر نکرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی در ادامه اقدامات چند روز اخیر خود در ارتباط با بازار ارز، محدودیت فروش ارز توسط صادرکنندگان بزرگ به صرافی ها را حذف کرد. رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه (نیما) ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۰   + ۷۳ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی اظهار داشت: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه، در راستای تسهیل و تسریع سریع تامین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی ها، فولادی ها و معدنی ها اعلام کرد که آنها نیز می توانند ارز حاصل از صادرات خود را علاوه بر صرافی های بانکی ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۹:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : منحنی بازده امروز سه شنبه 15 شهریورماه 1399 تغییرات محدودی را نسبت به روز گذشته داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
روز یک شنبه 23 شهریور در بازار ثانویه اوراق دولتی دو اتفاق افتد: افزایش حجم معاملات و رشد اندک نرخ های سود در سررسیدهای مختلف.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۸:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه شرق: در ماه های اخیر نگرانی های سابق که همواره بیان می شد، مجدد شنیده می شود؛ نگرانی از نقدینگی وارد شده در بورس به این معنا که این نقدینگی وارد بازار های دیگر شود! امروز ممکن است عده ای معتقد باشند که بورس امکان افزایش میزان پول در دست مردم را داده است ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۹:۴۷    
اقتصاد نیوز : منحنی بازدهی اوراق دولتی در بازار ثانویه در روز 18 شهریور در مدار ثبات چرخید.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه - پس از ریزش حدود 40 هزار واحدی بورس تهران سریع واکنش در بازار اوراق دولتی رخ داد.در این بازار هم نرخ سود اوراق دولتی در سررسیدهای کوتاه مدت نیم واحد درصد کاهش یافت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در روز کم نوسان بورس،منحنی بازدهی اوراق دولتی در بازار ثانویه نیز روز کم نوسانی را پشت سر گذاشت تا بیش از گذشته نشان دهد نرخ بازدهی در این بازار با بورس ارتباط نزدیکی دارد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۱:۳۹   + ۲۶ سایت دیگر  
برترین ها: رئیس کل بانک مرکزی گفت: مالکان عمده سهام که در ماههای اخیر به دلیل رشد قیمت منتفع شده اند، نقش بازارسازی را ایفا کرده و برای اطمینان به سرمایه گذاران خرد، در جهت نقدشوندگی بازار گام بردارند. عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۲۰:۴۴   + ۷۷ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: علی رغم مشکلات تجاری ناشی از شیوع کرونا و تداوم تحریم های ظالمانه، در 5ماهه اول سال، نزدیک 15میلیارد دلار برای واردات کشور تأمین ارز کرده ایم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس بازار سرمایه گفت: رشد معاملات در بازار اولیه از سال 94 از 28 هزار میلیارد به 34 هزار میلیارد تومان در سال 98 رسیده در صورتی که ارزش معاملات در بازار ثانویه از 68 هزار میلیارد تومان در همین مدت به 1100 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : نتایج چهاردهمین حراج اوراق دولتی و منحنی بازدهی اوراق دولتی در بازار ثانویه نشان می دهد نرخ سود در هر دو بازار کاهشی شده است. اما دلیل کاهش این نرخ چیست؟
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : نرخ سود اوراق دولتی در بازار ثانویه با بازگشت از کف وارد کانال جدید شد.در اولین روز کاری هفته جاری نرخ های سود در سررسید بالای سه ماه به دلیل فضای ابهام در روند سایر بازار ها از جمله بورس یکسان شد.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۶/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، جزئیات پیشنهاد تامین مالی پروژه های ملی در بازار سرمایه را تشریح کرد. *** تامین مالی پروژه های ملی در بازار سرمایه به گزارش خبرگزاری صنایع ، محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه این روزها بازار ثانویه به شکل مطلوبی در مسیر توسعه قرار داد، اظهار داشت: ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد- هادی سلگی : بازار سهام طی یک سال گذشته رشدی تاریخی از سر گذراند. این موضوع باعث شده که در پرتفوی اقتصاد ملی سهم سهام از کل دارایی ها افزایش یابد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: سرمایه به طور هوشمند جا به جا می شود و در دنیا آربیتراژ یک اصل اقتصادی است. در نظام اقتصادی کشورمان هم شاهد این وضعیت هستیم و انتظارات تورمی در بازار سرمایه باعث تورم در سایر بازارها می شود بنابراین افزایش شاخص می تواند باعث افزایش نرخ دلار شود.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۰۹:۳۴   + ۵۶ سایت دیگر  
ساعت 24- طرح موسوم به گشایش اقتصادی در جزئیات با مخالفت هایی ازسوی نمایندگان مجلس روبه رو شده است. ظاهرا اکثر این مخالفت ها بر محور این موضوع دور می زند که این طرح دولت بعدی را دچار مشکل می کند یا اینکه این طرح روی ستون آینده فروشی بنا شده است و باید برای پیشگیری از مشکلات احتمالی بازار ثانویه هم ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
کنگره شیلی قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن بانک مرکزی مجاز است تا اوراق قرضه صادر شده توسط وزارت خزانه داری را در بازار ثانویه خریداری کند؛ قانونی که جبران ضرر ناشی از پاندمی را تسهیل می کند.
نوش آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین صادرکنندگان باید حدود 80 درصد از ارز حاصل از صادرات خود را به صورت حواله ارزی و حداکثر 20 درصد را به صورت اسکناس در بازار ثانویه به بانک ها و صرافی های مجاز بفروشند. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۸:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شنیده ها حکایت از آن دارد که در طرح اولیه، امکان فروش یونیت های صندوق کالایی نفت پیش از سررسید، پیش بینی نشده بود که ظاهرا این موضوع با مخالفت برخی مسوولان ارشد اجرایی مواجه و مقرر شد شکل کار تغییر پیدا کند و مواردی چون امکان معامله در بازار ثانویه در آن دیده شود.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۵۸   + ۳۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:عملکرد سامانه نیما نشان می دهد که از ابتدای سال 1399 تا پایان تیرماه رقمی معادل 4 میلیارد و 240 میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در این سامانه به فروش رسیده و تراز عرضه در این سامانه مثبت بوده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۵:۳۶    
درحالی که ابتدای هفته جاری بورس تهران رکوردی دوباره از ابتدای امسال را با عبور از مرز 2 میلیون واحد ثبت کرد؛ که برخی کارشناسان معتقدند برای استفاده از این روند باید منابع موجود در بازار سرمایه در تولید بکار گرفته شود درغیر اینصورت منجر به خلق پول و افزایش نقدینگی خواهد شد.