چهارشنبه ۰۸ تیرساعت ۱۰:۵۸Jun 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمای شدید»

خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دانشمندان چینی یک پوشش کنترل گر حرارتی فلزی را برای سفینه فضایی شنزو 14 ساخته اند که می تواند از فضانوردان در طول شش ماه اقامت در مدار زمین در برابر گرما و سرمای شدید حفاظت کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
دانشمندان چینی یک پوشش و کنترل حرارتی مبتنی بر فلز برای سفینه فضایی و خدمه Shenzhou-14 ایجاد کرده اند که می تواند تایکونوردان (فضانوردان) ایستگاه فضایی چین را در طول 6 ماه اقامت در مدار در برابر گرما و سرمای شدید محافظت کند.
رسانه کلیک   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
هنگامی که پاییز و زمستان فرا می رسد و دما کاهش می یابد، ایده خوبی است که تأثیر هوای سرد بر لپ تاپ خود را در نظر بگیرید. ما می دانیم که گرما می تواند به تجهیزات ما آسیب برساند، اما اغلب اوقات اثراتی را که می تواند ناشی از سرمای شدید باشد، فراموش می کنیم، که می تواند به باتری لپتاپ شما آسیب برساند ...
فرادید   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۹    
در نزدیکی نقطه هیپودرمی یا افتِ شدید دمای بدن افراد ظاهراً وقایع عجیبی را تجربه می کنند. در برخی موارد نادر، افرادی که در سرمای شدید گرفتار شده بودند، در لحظات قبل از مرگ گرمای شدیدی را در بدنِ خود حس کرده اند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- گروه اقتصاد بین الملل : اجلاس جهانی داووس بعد از دوسال وقفه، از تاریخ 22 تا 26 ماه مه در داووس سوئیس برگزار می شود. به گزارش رویترز، اجلاس جهانی نخبگان اقتصادی معروف به داووس بعد از دوسال وقفه این ماه در داووس سوئیس، مرتفع ترین شهر اروپا برگزار می شود ...
سلام نو / هه وال موکریان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۹   + ۱۷ سایت دیگر  
50 درصد جوانان استان آذربایجان غربی به دلیل نبود شغل به استان های دیگر مهاجرت کرده و یا از طریق مبادی غیر قانونی از کشور خارج می شود، عده ایی دیگر هم که می مانند، در مرزها، کولبری می کنند!
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
لازم به ذکر است که عدم تولید کانسنگ در فروردین ماه به دلیل سرمای شدید هوا در منطقه امکان آتشباری و استخراج وجود نداشته که سال گذشته هم اتفاق رخ داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
یک بزغاله توسط صاحبش از سرمای شدید نجات پیدا کرد.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکت پویا زرکان آق دره به علت سرمای شدید در منطقه، امکان آتشباری و استخراج را ندارد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۰۹:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
به دلیل سرمای شدید و باهدف جلوگیری از سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغی، کشاورزان اقداماتی را نظیر استفاده از موادسوختنی یا آتش زدن لاستیک طی شب انجام می دهندکه میزان آلودگی را افزایش می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۰۹:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: یک هزار و 800 هکتار از باغ های مرودشت براثر سرمای شدید چند شب گذشته دچار سرمازدگی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی فیروزآباد گفت: برودت و سرمای شدید روز های ابتدایی سال جدید بیش از 1600 میلیارد ریال به زراعت و باغبانی این شهرستان خسارت وارد کرد.
رویش زاگرس   ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ - ۱۲:۵۲    
رویش زاگرس : همزمان با سوم فروردین گرامی می داریم یاد و خاطره فاتحان قله ریشن را که در سحرگاهان 3 فروردین سال 1367 با رشادت تمام در سرمای شدید کردستان، قله ی استراتژیک ریشن رو فتح کردند. در این عملیات تعدادی از جوانان شهرمان قهرمانانه جنگیدند و در راه حفظ میهن جان خود را تقدیم ایران کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بارش برف و سرمای شدید در اولین روزهای سال 1401 مسافران نوروزی و مردم اردبیل را غافلگیر کرد.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۲/۲۹ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
در ساعت های پایانی آخرین زمستان قرن و در حالی که صدای قدم های بهار نزدیک و نزدیک تر می شود برخی از مناطق ایران سفیدپوش شده است و هموطنان شاهد بارش برف و سرمای شدید هستند.
مرصاد   ۱۴۰۰/۱۲/۲۷ - ۱۱:۱۷    
مرصاد نیوز: مدیر جهاد کشاورزی سرپل ذهاب ازخسارات سرمای شدید شب گذشته به باغات این شهرستان خبر داد.
شرکت فرودگاههای کشور   ۱۴۰۰/۱۲/۲۶ - ۰۷:۰۶    
در پی بارش سنگین برف، سرمای شدید و افت دما در شهر اردبیل عملیات برفروبی فرودگاه اردبیل از بامداد روز چهارشنبه در باند 07-25 و باند 33-15 فرودگاه آغاز شد. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۵:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
اکثر صاحبان مشاغل، فروشگاه ها و مغازه ها را در اوکراین تعطیل کرده اند، اما گلفروشی ها تعطیل نیستند و به کار خود ادامه می دهند و فروشنده های آن ها اظهار می کنند که نمی دانستند جنگی در راه است و در حال حاضر، برای شادی مردم به کار خود ادامه می دهند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - در حالی که یک هفته بیشتر تا پایان سال باقی نمانده، بارش باران و سرمای شدید بازار رشت را از رونق انداخته است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۵   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از کاهش دما و بارش باران و رعد و برق در 14 استان خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۱۲:۴۰    
در حالی که در بسیاری از مناطق کشور هوایی بهاری حاکم شده ودیگر خبری از سرمای زمستانی و یخبندان دربسیاری ازنقاط نیست اما اواخر هفته آینده ورق برمی گردد.
جماران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۳ - ۱۰:۵۰    
جی پلاس، ورزشکار حرفه ای در هر شرایط آب و هوایی باید بتواند رقابت کند. در زمستان تنها بارش برف کار را برای آن ها سخت نمی کند و ممکن است سرمای شدید موجب شود با چهره ای یخ زده مسابقات را به پایان برسانند. البته تورنمنت های خاصی وجود دارند که تنها در دمای زیر صفر درجه برگزار می شوند ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۱۶:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
دو کوهنورد تهرانی که قصد صعود به علم کوه در استان مازندران را داشتند، به دلیل سرمای شدید در نزدیکی قله زمین گیر شده و در نهایت جان خود را از دست دادند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۲/۱۰ - ۰۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سربازان اوکراینی در بزرگراهی که به خارکف منتهی می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۴:۱۰    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. نقشه پوتین برای ترور رئیس جمهور اوکراین لو رفت سرقت چدن های آسانسور بیمارستان در کرج! ایلان ماسک پاسخ تهدید فضایی روگوزین روس را داد پدفته، نان سنتی و خوشمزه کرمانی ...
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
با وجود سرمای شدید زمستان، اما 4 اقدام اساسی موجب عبور از سرمای بدون سابقه زمستان امسال، بدون قطعی برق و گاز شد.
سلام نو / آنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۸ - ۱۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس آخرین پیش بینی های مدل های هواشناسی مجدداً از اواخر هفته جاری شاهد ریزش سرمای شدید به کشور خواهیم بود که روزهای سردی را در اغلب نقاط کشور رقم خواهد زد.
دانا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ - ۰۹:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رطوبت و سرمای شدید هوا طبیعت محدوده رباط سفید تا امامزاده سید محمد علوی در 60 کیلومتری شهر مشهد را سفید پوش کرده است.
روزنامه جمهوری اسلامی در مطلبی به نقد عملکرد دولت رئیسی در مدیریت بحران کرونا پرداخت. این روزنامه نوشت: با توجه به شواهد و همینطور براساس اظهارات مسئولین بهداشتی کشورمان، اکنون در حال نزدیک شدن به اوج ششمین موج کرونائی هستیم ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ - ۰۸:۴۸   + ۲۰ سایت دیگر  
بین 29 بهمن ماه تا 4 اسفند موج جدیدی از هوای سرد در کشور حاکم خواهد شد و بیشتر از همه در خراسان ها و سیستان و بلوچستان احساس می شود، سپس مرکز کشور و تهران و در آخر شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۱    
هزاران فلسطینی امروز جمعه 29 بهمن با وجود سرمای شدید در نماز جماعت صبح جمعه مسجد الاقصی شرکت کردند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۰۶:۳۱    
حمایت لندن از طرح مقابله با اسلام هراسی، ایجاد سرپناه های اضطراری در تورنتو با پیش بینی سرمای شدید و تست اچ آی وی فقط با یک قطره خون عناوین مهم بسته خبری این هفته پارلمان شهری جهان است.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۴:۳۰    
تهران- ایران پرس: فدراسیون کوهنوردی اعلام کرد، کوهنوردانی که روزهای پایانی هفته به مناطق کوهستانی می روند، منتظر کاهش دید افقی و عمودی حاصل از کولاک موقتی و سرمای شدید باشند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۰    
شورای شهر تورنتو با پیش بینی بروز سرمای شدید، برای افراد بی خانمان سرپناه های اضطراری گرم و ایمن برای استراحت، صرف غذا و محافظت در برابر سرما ساخت.
پیک هشت رود   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۱    
قرار عاشقان انقلاب اسلامی در شهرستان هشترود در روز 22 بهمن 1400 علیرغم بارش برف و سرمای شدید و وضعیت قرمز کرونائی بصورت خوودروئی و موتوری برگزار شد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۲۲ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز جمعه صعود کرد و روند افزایشی روز گذشته را که تحت تاثیر هجوم سرمای شدید به بخشهای وسیعی از آمریکا داشت، ادامه داد.
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۲۲:۰۰    
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سفر پاییز و بهار یا زمستان و تابستان نمی شناسد و در همه ماه های سال لذت بخش است. فقط باید مقصد سفر را متناسب با فصلی که در آن هستیم انتخاب کنیم تا بتوانیم بدون سختی گرما یا سرمای شدید و طاقت فرسا به تفریح و تفرج بپردازیم ...
میزان   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۵    
خبرگزاری میزان – ترکیه اخیرا اعلام کرد 12 مهاجر که از سوی دولت یونان اخراج شده بودند، بر اثر سرما در مرز ترکیه و یونان جان خود را از دست دادند. به گزارش ناظر حقوق بشر اروپا - مدیترانه ، 12 نفری که در مرز ترکیه جسد آن ها پیدا شده ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
بر اثر وقوع طوفان زمستانی و به دنبال آن سرمای شدید و یخبندان در آمریکا، بیش از 150 هزار خانه در این کشور قطعی برق را تجربه می کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۴:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
در مورد زمان تهاجم انتظار می رود در حوالی 15 فوریه که زمین هم به دلیل سرمای شدید یخ می زند، این امکان را برای ترانزیت مکانیزه خارج از جاده توسط واحدهای نظامی روسیه فراهم کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۸    
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در توییتر نوشت: سرمای شدید در آلمان سبب مرگ 23 نفر بی خانمان شده است. خدا صبری به آن بی پناهان، و عقلی هم به احمق های وطنی بدهد که اگر این اتفاق در ایران رخ داده بود زمین را به آسمان میدوختند! ...
598   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
دو کوهنورد تهرانی به نام های عباس کلهر و حامد شاه حسینی قرار بود از مسیر گرده آلمان ها به قله علم کوه صعود کنند که به دلیل سرمای شدید زمین گیر شدند.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۸:۲۸    
همدان- ایران پرس: گنجنامه آبشاری دائمی و چهار فصل در پنج کیلومتری غرب شهر همدان است که در فصل زمستان به سبب سرمای شدید یخ می زند و محلی برای حضور یخ نوردان ایجاد می کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۰۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
سرمای شدید هوا، می تواند باعث یخ زدن آب شود و این، موصوع عجیبی نیست، اما گاهی یخ زدن آب، به اشکالی ترسناک رخ می دهد و این همان اتفاقی است که در خانه یک مرد کانادایی رخ داد و سوژه شبکه های اجتماعی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سرمای شدید در آلمان سبب شده تا دست کم 23 بی خانمان این کشور جان خود را از دست بدهند.
سلام نو   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۰:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
طوفانهای زمستانی که سرمای منجمدکننده را به آمریکا به خصوص به تگزاس برد، از رشد قیمتها پشتیبانی کرد زیرا انتظار می رود سرمای شدید باعث توقف موقتی تولید شود درست مشابه آنچه در فوریه سال 2021 در این ایالت اتفاق افتاد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
به دنبال تداوم نگرانی ها در مورد احتمال اختلال در عرضه نفت که سرمای شدید هوا در آمریکا و تنش های سیاسی بین تولیدکنندگان بزرگ به آن دامن زده است، قیمت نفت روز جمعه شاهد افزایش بود و به بالاترین رقم 7 سال گذشته رسید.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۰۲:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه ایرنا از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، در معاملات امروز (جمعه، 15 بهمن ماه) نیز روند افزایشی قیمت نفت که از دیروز و به دلیل هجوم سرمای شدید به بخش های وسیعی از آمریکا شروع شده بود ادامه یافت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۰۱:۱۰    
سرمای شدید و بارش سنگین برف و طوفان در مناطق شرقی آمریکا، روند عادی زندگی را مختل کرد.