یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۰۵:۱۳Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمای شدید»

زومیت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۱:۵۰    
ماه نشین و ماه نورد چاندرایان 3 برای مقاومت در برابر سرمای شدید شبانگاه ماه طراحی نشده اند. اما هند خوش بین است که فضاپیماها دوباره بیدار شوند. تبلیغات ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۹    
رضایی گفت: امسال در فصل بهار که سرمای شدید غالب بود با اختصاص سهمیه سوخت گازوئیل، 40 درصد محصول پسته در رفسنجان حفظ شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست و به نقل از اسپیس، شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس(SpaceX) موتورهای قدرتمند موشک استارشیپ(Starship) خود را در شرایط سرمای مشابه با سردی کره ماه روشن کرد تا قابلیت آن برای فرود آوردن انسان ها روی ماه چند سال آینده را نشان دهد. ...
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
المیرا شریفی مقدم مجری شبکه خبر استوری دردناکی از وضعیت یک خانواده در شمال شرق کشور در پی بارش برف سنگین و سرمای شدید را منتشر کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۵:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
از یخ برای بهبود آفتاب سوختگی و کاهش دمای بدن استفاده نکنید ؛ زیرا معمولاً بدن در هنگام آفتاب سوختگی، با تولید گرمای بیشتر به سرمای شدید واکنش نشان می دهد، که این شرایط ممکن است ناحیه آسیب دیده را تحریک کند.
اسپاش   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۹:۰۹    
محققان موفق به ساخت موادی شده اند که می تواند با مشکلات سفرهای فضایی از جمله شهاب سنگ های کوچک، تداخل الکترومغناطیسی، آتش سوزی، گرما و سرمای شدید مقابله کند ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۶    
سندروم رینود در دانش پزشکی به کاهش چشمگیر جریان خون در رگ های دست یا پا که به یکی از علت های سرمای شدید یا احساسات آنی و در اثر فعالیت شدید سیستم سمپاتیک، ممکن است اتفاق افتد می گویند و پدیده رینود نیز یک اختلال دستگاه گردش خون است که به عنوان عارضه ای از سایر بیماری ها بروز می کند.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
دانشمندان موفق شدند یک کِرم را که 46 هزار سال پیش در میان لایه های منجمد سیبری یخ زده بود، احیا کنند. این مساله می تواند راهگشای شناخت بیشتر بیولوژی بقا و کمک به محافظت از گونه های در خطر در شرایط نامساعد آب و هوایی باشد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۵:۱۰    
مطالعه جدیدی نشان می دهد دمای بالا می تواند به طور چشمگیری برد خودروهای الکتریکی را کاهش دهد.این نتایج مقابل سایر مطالعاتی است که کشف کردند برد خودروهای الکتریکی به دلیل سرمای شدید کاهش یافته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
تابستان برای بسیاری از افراد، به خصوص کسانی که سرمای شدید زمستان را پشت سر گذاشته اند، زمان تفریح و سرگرمی در فضای باز است. اما برای افرادی که از افسردگی تابستانی رنج می برند اینگونه نیست.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
خاطرات هاشمی رفسنجانی: ناسا رسماً اعلان کرد که علایم جدی وجود آب در کُره مریخ به دست آمده است، بنابراین باید منتظر کشف موجودات زنده در این کُره باشیم؛ گرچه سرمای شدید 85 درجه زیرصفر این کره، باعث آن شده است که انواع دیگری از موجودات زنده، آنجا باشند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: سرمای شدید در دی ماه گذشته و خسالی پیشرو تولید زعفران را تحت تاثیر گذاشته و پیش بینی می شود کاهش 50 درصدی در تولیدزعفران را داشته باشیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رُخ از توابع تربت حیدریه گفت:به سبب تشدید خشکسالی در استان و نیز سرمای شدید زمستان پارسال، تولید جو این خطه نیز امسال با کاهش 30 درصدی مواجه شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۱    
حوزه/ کیسه آب برای جنین مطمئن ترین مکان است. این کیسه آب هم ضربه گیر است؛ یعنی جلوی فشارها و ضربه های متفاوت را می گیرد و هم حرارت را تعدیل می کند؛ یعنی اگر مادر در گرما یا در سرمای شدید به سر ببرد، حرارت سریع به بچّه منتقل نمی شود، بلکه باید از ناحیه آن آب منتقل شود از این رو ...
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۲:۱۶    
وایکینگ ها گرینلند و ایسلند را کشف کرده و نحوه زندگی خود را بر اساس سرمای شدید این منطقه شکل دادند. با این حال زندگی در شرایط آب وهوایی بسیار سرد برای افراد سایر مناطق آب وهوایی کار ساده ای نیست. شکست هیتلر در نبرد مسکوی جنگ جهانی دوم اهمیت شرایط آب وهوایی در نبرد را به خوبی نشان داد ...
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۳۷    
یکی از شایع ترین اتفاقات و مشکلات در بخش تاسیسات ساختمان مربوط به شکستگی و نشت لوله های آبرسانی و لوله های فاضلابی می باشد و این اتفاق بر اثر ضربه خوردن ، گرفتگی لوله ، یخ زدگی بابت سرمای شدید ، افزایش فشار دما بر لوله ، افزایش میزان حجم بار استاندارد ، عدم مرغوب بودن لوله ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۸:۵۲    
سرمای شدید و افت دما در چند روز گذشته موجب خسارت میلیاردی به باغ های میوه استان همدان شد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: میانگین دمای هوای شبانه خراسان رضوی با ادامه روند کاهشی دما و تقویت جریانات سرد شمالی در شب های آینده به زیر صفر می رسد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی ایران نسبت به شروع فعالیت سامانه بارشی جدید همراه با سرما و کاهش دما تا 10 درجه در هشت استان کشور هشدار داد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
راهپیمایی روز جهانی قدس امروز در فریدونشهر با وجود سرمای شدید هوا با حضور کودکانی همراه بود که مطابق پیش بینی رهبر معظم انقلاب شاهد آزادسازی قدس شریف نهایتاً تا رسیدن به سن جوانی خواهند بود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم روزه دار فریدونشهر امروز با وجود برودت شدید هوا، با حضور تماشایی خود در راهپیمایی روز قدس، آرمان آزادی قدس شریف را فریاد زده و همراه با سایر مسلمانان و آزادگان جهان، بار دیگر پایه حکومت صهیونیست های غاصب و استکبار جهانی را به لرزه در آوردند.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
توریسم آنلاین: سازمان هواشناسی از کاهش 8 تا 12 درجه ای دما در برخی مناطق کشور خبر داد و برای 3 استان هشدار طغیان رودخانه ها، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه صادر کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۴:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
بارش برف و سرمای شدید در اهر به عنوان قطب سیب آذربایجان علاوه بر سیب، درختان گردو، زردآلو، هلو، شلیل، بادام، گلابی، آلو و گوجه سبز را هم دچار خسارت صد درصدی کرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
با گذشت دو روز از وقوع توفان و یخبندان در شرق کانادا که بخش هایی از دو استان کِبک و انتاریو را پوشیده از یخ کرد، صدها هزار نفر همچنان در خاموشی بسر می برند و به دلیل سقوط درختان و آسیب دیدگی کابل ها، مشکل قطعی برق در برخی نواحی هنوز رفع نشده است. ...
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرمای شدید روزهای 14، 15 و 16 فروردین ماه جاری در شمال استان کرمان به باغ های پسته خسارت جدی وارد کرد و به گفتۀ رئیس جهاد کشاورزی شهرستان زرند، شدت سرمازدگی و میزان خسارات در شهرستان زرند بیش از سایر شهرستان های استان کرمان برآورد شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه - بارش برف، کولاک در گردنه ها و سرمای شدید هوا در 12 امین روز از فصل بهار مهمانان، گردشگران و مردم شهرهای مختلف آذربایجان غربی به خصوص در جنوب استان را غافلگیر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: کاهش محسوس دما و سرمای شدید که در پی فعالیت یک سامانه بارشی طی چند روز گذشته، جو استان را تحت تاثیر قرار داده همچنان ظرف 24 ساعت آینده (روز طبیعت) ماندگار است.
کرمان نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
رییس اداره پیش بینی هواشناسی کرمان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: کاهش دما از اواخر وقت روز شنبه هفته آینده در شمال و غرب استان آغاز می شود و تا اوایل وقت چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
توانایی یک نوع ماهی مرکب در تغییر رنگ پوست خود در پاسخ به اطلاعات پیچیده محیطی، دانشمندان را برای چندین دهه مجذوب خود کرده است. اکنون محققان چینی از این ماهی مرکب الهام گرفته اند تا پوست مصنوعی جدیدی بسازند که نه تنها می تواند در برابر سرمای شدید مقاومت کند ...
طلا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۰۹   + ۶۰ سایت دیگر  
سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش تا 15 درجه ای دما در برخی مناطق کشور برای 18 استان هشدار سرمازدگی و خسارت به کشاورزان صادر کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۱:۲۶    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: کشاورزی خراسان رضوی در پی سرمای زمستان اخیر 8250 میلیارد تومان خسارت دید. اکثر این خسارت ها به بخش باغبانی وارد شد ...
برترین ها / بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
هیچ وقت نگفته ام که از بازگشت به استقلال پشیمان هستم. حضور در استقلال همیشه باعث افتخار من است
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۲۸    
اوایل بهمن ماه سال 1401 بود که خبری هولناک، دل تمامی هم وطنان مان را به درد آورد. زلزله ای 5/9 ریشتری که در شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی اتفاق افتاد و خسارت های زیادی را برجای گذاشت. ...
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از تداوم خدمات سوخت رسانی بی وقفه در منطقه زنجان خبر داد و عملکرد سوخت رسانی شرکت را در راستای خدمات رسانی بی وقفه در سرمای شدید در زمستان سال جاری تشریح کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۵:۲۶    
از گذشته تا کنون، پوشاک یکی از مهم ترین نیاز های بشر شمرده می شود. زیرا انسان با استفاده از این محصولات خود را از گرما و سرمای شدید در امان نگه می دارد. و همچنین هر کدام از مدل های مختلف آن زیبایی خاصی را برای استایل شما به وجود خواهد آورد ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایرانشرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست مشترک با وزیر نفت، مدیرعامل، مدیران ستادی و پالایشگاهی مجتمع با تأکید بر این که زمستان امسال ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۰:۲۷    
آژانس ملی هواشناسی و نظارت بر محیط زیست مغولستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که حداقل 10 استان این کشور سرمای شدید زمستانی را تجربه می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به بارش های فراوان برف و شرایط سخت و سرد زمستان امسال، گفت: وجود این شرایط و سرمای شدید هیچ اختلالی در ارائه خدمات گازرسانی به مشترکین استان ایجاد نکرد و جریان گاز طبیعی بدون وقفه تداوم داشت.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
طوفان زمستانی ایالت یوتا را با بارش برف، وزش باد خطرناک و سرمای شدید، بسته شدن جاده ها، تعطیلی مدارس و مشاغل و هشدارهای وحشتناک برای مردم برای ماندن در خانه مواجه کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۴:۲۰    
ایالت کالیفرنیا، یکی از ایالت های غربی آمریکا برای دومین روز متوالی درگیر طوفان زمستانی سهمگینی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه تا پایان هفته در کرمانشاه بارندگی پیش بینی نمی شود، احتمال برگشت سرمای شدید به کرمانشاه را دور از انتظار دانست.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان چادگان گفت: خدمتگزاران گمنام عرصه دامپزشکی در سخت ترین شرایط جوی و با وجود تمام مشکلات، به وظیفه ذاتی خود عمل کرده و در خط مقدم مبارزه با بیماری های دامی با تمام توان تلاش می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
پیش بینی می شود که یک توفان زمستانی تاریخی در این هفته منجر به بارش بی سابقه برف در بخش هایی از ایالت های غرب میانه آمریکا شود.
شاید تا به حال به این نکته فکر نکرده باشید که فضا تا چه حد سرد است؟ یا حرارت خورشید چقدر است؟ اینها سوالات خیلی جالبی هستند و جالب تر اینجاست که با علم به اینکه خورشید تا این حد داغ است، چرا باید فضا اینقدر سرد باشد؟
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۴۷    
دنیای اقتصاد : اسفند یکی از فصل های مناسب برای سفر است. در این ماه از سرمای شدید زمستان و شلوغی و ازدحام نوروز خبری نیست و همین امر می تواند به یک سفر به یادماندنی ختم شود ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون عمران و شهرسازی شهرداری بروجن گفت: بارش ها و سرمای شدید هوا باعث وارد آمدن آسیب به آسفالت معابر سطح شهر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
با وجودی که امید به زنده یافتن افراد از زیر آوار در ترکیه- با توجه به سرمای شدید هوا- چندان زیاد نیست، گهگاه خبر زنده بیرون کشیدن برخی از زلزله زدگان از زیر آوار، امیدوارکننده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
اردوغان پس از گشت و گذار در مناطق ویران شده بر اثر زلزله و پس لرزه های آن وضعیت اضطراری را که به او اجازه می دهد حاکمیت قانون را در 10 منطقه آسیب دیده دور بزند ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۱:۱۴   + ۲۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر به یخ زدگی و جان باختن یک زندانی در بازداشت پلیس آمریکا، واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ...