چهارشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۴:۵۰Sep 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بومی سازی»

موج   ۸ ساعت پیش    
مدیرعامل نیروگاه بندرعباس ضمن اشاره به تعامل این واحد صنعتی با دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در راستای بومی سازی بسیاری از قطعات حساس بیان داشت: این نیروگاه هیچ گونه دخل و تصرفی در تعیین میزان سهمیه گاز و جلوگیری از مازوت سوزی ندارد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۵:۴۶    
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به بومی سازی تجهیزات ناباروری شده است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۰    
یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستگاه الکتروسرجری شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
با تلاش متخصص کشورمان، دستگاه حفاری میکروتونلینگ توسط شرکت دانش بنیان تونل ساز ماشین در قزوین طراحی، بومی سازی و ساخته شد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی متالکس با اشاره به اینکه فولاد مبارکه به غنای نمایشگاه متالکس می افزاید، گفت: تکنولوژی و بومی سازی از ارکان اساسی برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه متالکس در اصفهان است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۰:۴۹    
حجت الاسلام فلسفی در گفتگو با خبرنگار خاورستان گفت: با توجه به اینکه استان خراسان جنوبی دارای نیروهای بسیار قوی، توانمند و پاک دست است ترجیح می دهیم استانداری انتخاب شود تا از استان شناخت کافی داشته باشد و با توجه به تاکیدات رهبری ما بر بومی سازی اعتقاد داریم. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان، حمایت از بومی سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی و راه اندازی فن بازار تخصصی این صنعت توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران منعقد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
نخستین کانون علمی و تخصصی سلامت، ایمنی و محیط زیست در حوزه فناوری نانو ایجاد شد تا توسعه ایمن محصولات و فرآورده های فناوری نانو محقق شود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۵:۴۱    
یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستگاه تمیزکننده آلتراسونیک شده است.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۲:۳۴    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی، در گفت و گو با روابط عمومی، اهم فعالیت های سه ماهه دوم ستاد اقامه نماز استان را تشریح کرد. ...
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر کشاورزی، با بیان اینکه سازمان شیلات ایران موفق شد در سال گذشته 93 درصد تکلیف برنامه ششم را محقق کند، ادامه داد: در بخش پرورش ماهی در قفس دریا عقب هستیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۰۶   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که امروز عمده تجهیزات و ادوات نظامی کشورمان به دستان متخصصان داخلی ساخته می شود، گفت: صنایع موشکی کشورمان خواب را از دشمن گرفته و علی رغم درخواست های مکرر غربی ها، به هیچ عنوان قدرت دفاعی مان قابل مذاکره نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: شرکتی در مرکز رشد و فناوری های نوین دانشگاه صنعتی شاهرود محصول جدید دستگاه شتابده تابش را برای نخستین بار در کشور ساخت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
انزلی- رئیس شیلات ایران با اشاره به عقب ماندگی در اجرای پرورش ماهی در قفس گفت: با این حال 90 درصد این صنعت بومی سازی شده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۰۰   + ۲۷ سایت دیگر  
دنیای معدن - صرفه جویی ناشی از بومی سازی شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی وابسته به ایمیدرو، از ابتدای سال 99 تا پایان 1400، به مرز 1. 3 میلیارد دلار می رسد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت آتیه فولاد معدن پارسیان با بهره گیری از تخصص همکاران بازنشسته شرکت فولاد مبارکه نسبت به بومی سازی، طراحی و ساخت ماشین تزریق وایر اقدام نمود و سرانجام با یک کار تیمی منسجم ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تأکید بر لزوم بومی سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با بهره گیری از ظرفیت نخبگان و فرهیختگان، گفت: چشم انداز ترویج فعالیت های قرآنی در آموزش و پرورش مشخص شود.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات گفت: با هدف بومی سازی و انطباق خدمات هتل های فرودگاهی امام خمینی با میهمان نوازی ایرانی و عدم وابستگی به یک برند خارجی، نشان هتل های فرودگاهی امام خمینی(ره) به “رکسان” (REXAN) تغییر کرد.
مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری آریا زیگورات گفت: با هدف بومی سازی و انطباق خدمات هتل های فرودگاهی امام خمینی با میهمان نوازی ایرانی و عدم وابستگی به یک برند خارجی، نشان هتل های فرودگاهی امام خمینی(ره) به "رکسان" (REXAN) تغییر کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۱    
بک کارگردان سینمای گفت: اینکه سینمای دفاع مقدس را بتوانیم در قالب یک ژانر تعریف کنیم با گفته من یا فلان مدیر محقق نمی شود، بلکه در ابتدا باید بتوانیم برای آن تعریفی منحصربه فرد داشته باشیم.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۳    
مجید ضیایی مدیرعامل مجتمع مس شهید باهنر کرمان در گفتگو با خبرگذاری علم و فناوری ضمن معرفی این واحد تولیدی از تولید لوله های الیاژی در این مجموعه خبرداد و گفت : با تولید این محصول که تماما ایرانی و خود ساخته است در این عرصه خود کفا شده ایم. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ساری – ایرنا – جذب تعدادی از بازیکنان امید نساجی به اردوی تیم بزرگسالان و برنامه ریزی کادر فنی و مدیریتی باشگاه برای بازیکن سازی در تیم های پایه، جرقه هایی برای بومی شدن ساختار اصلی تیم فوتبال نساجی طی سال های آتی ایجاد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
دانش بنیان ها موفق به بومی سازی پمپ وکیوم شدند؛ دستگاهی که در بسیاری از موارد برای انتقال مایعات و مواد دیگر از یک مکان به مکانی دیگر به کار گرفته می شوند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۰    
یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت سیستم راهبری جراحی هوشمند شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۵    
شرکت فولاد مبارکه با ارتباط مستمر با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها تحریم های ظالمانه را پشت سر گذاشت که تجلی آن در بومی سازی بیش از 90 درصد کالاهای مورد نیاز خطوط تولید این شرکت در سال جهش تولید است.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، دستگاه اسکن قلب یکی از تجهیزات کاربردی که با گسترش سایه تحریم های ضدایرانی آمریکا و اروپا علیه ایران، دسترسی و استفاده از آن در ایران غیرممکن شده بود. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۵    
محققان ایرانی با به کارگیری مجموعه ای از نمک ها موفق به بومی سازی مواد اولیه باتری های لیتیمی شده اند که از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از نمونه های فعلی است.
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک بانک ملی (سداد) با تاکید بر شکستن دیوار تحریم های مخابراتی با بهره گیری از دانش تعدادی از جوانان نخبه ایرانی، از بومی سازی تکنولوژی های جدید بخصوص تکنولوژی5G در ایران خبر داد.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد از بومی سازی فناوری 5G، نسل پنجم اینترنت در ایران خبر داد و گفت: این فناوری تا پیش از این در انحصار دو کشور آمریکا و چین قرار داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۱    
یک کارآفرین گردشگری هنری به عزت الله ضرغامی به عنوان چهره تلویزیونیِ نوآمده به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیشنهاد کرد درآمد 3.3 میلیارد یوریی ونیز از اقتصاد هنری را بومی سازی کند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
شرکت فولادمبارکه به عنوان یکی از مهمترین پیشتازان عرصه صنعت توانسته است سال گذشته با ایجاد ارتباط با دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان تعداد 1589 قطعه و تجهیزات را برای نخستین بار بومی سازی کند و صرفه جویی دو هزار و 616 میلیارد تومانی برای کشور به ارمغان بیاورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
چندسالی است که دانشمندان ایرانی نیز در تلاش هستند با ساخت چشمه نور ملی ایران این فناوری را در داخل کشور بومی سازی کنند.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۳:۱۰    
وزارت منابع انسانی عربستان اعلام کرد 10 هزار قرارداد از طریق پلتفرم های شناور تاکنون منعقد شده که هدف این برنامه ایجاد نوع جدیدی از مشاغل برای جویندگان کار است.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس خدابخش مرادی نافچی ظهر دوشنبه در جلسه ستاد قرار گاه کرونا در محل استانداری زنجان گفت: طبق دستورالعمل کشوری مدیریت و ساماندهی ستاد اربعین این استان با 12 کمیته زیرمجموعه تشکیل شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
دانش تولید مخازن زیرزمینی الکترومکانیزه هوشمند پسماند، دستاورد جدید صنعتگران در اصفهان بومی سازی شد.
عصر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- تارا جدیدترین سدان ایران خودرو بر پایه پلتفرم ارتقاء یافته و بومی سازی شده پژو 301 است که به تازگی عرضه آن به بازار آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۵۰    
با تلاش متخصصان یک شرکت دانش بنیان دستگاه هوشمند ضد عفونی کننده هوا تجاری و روانه بازار شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سردار همتی از تجهیز تمامی رده های امنیتی سپاه به تجهیزات بومی چک و خنثی خبر داد و گفت: از توانمندی های داخلی برای بومی سازی تجهیزات مورد نیاز استفاده می کنیم.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه مپنا از نصب توربین کاملا ایرانی mgt70 با قدرت 546 مگاوات در بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر خبر داد. به گزارش اقتصادملت و به نقل از خبرگزاری صداوسیما ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
زهرا مجتهد: برای نخستین بار درکشور شرکت فولاد مبارکه ریسک استفاده از کاتالیست های ایرانی را در صنعت فولاد پذیرفت. این شرکت در سال های جنگ تحمیلی نیز سابقه چنین ریسک هایی را در فعالیت خود داشت و زمینه همکاری مناسب را، در سال هایی که هنوز کاتالیست بومی سازی شده در مرحله آزمایشی قرار داشت، فراهم کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۵    
رویداد خودنمایی زنجیره تامین داخلی به منظور بومی سازی شبکه ملی اطلاعات، با حضور نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۷    
بردسیر- کارخانه فولاد مشیز بردسیر با بومی سازی برخی خطوط تولید که در اثر تحریم ها با مشکل مواجه شده بودند با مشتی فولادین محدودیت ها را پس زده و با قدرت به فعالیت ادامه می دهد.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۱   + ۴۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان از صرفه جویی ارزی بالغ بر 45میلیون یورویی، اشتغالزایی 4800 نفری و جذب بیش از 150 شرکت و 12 مرکز رشد دانشگاهی برای همکاری توسط این شرکت طی دو سال اخیر خبر داد.
ایمیدرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اعلام کرد: دستگاه شبیه ساز رانندگی دامپ تراک پس از بومی سازی در تعدادی از معادن روباز تحت پوشش ایمیدرو برای آموزش رانندگان مورد استفاده قرار می گیرد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۰    
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس هیأت مدیره سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت کشور خودکفایی در صنعت موتورسیکلت کشور را منوط به بومی سازی انجین و قوای محرکه در این صنعت دانست.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
محققان کشور موفق به بومی سازی دانش فنی و تولید مواد اولیه کاتد باتری های لیتیمی شدند.
شرکت ملی فولاد ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۱   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد : این منطقه با اتکا به توانمندی مهندسان داخلی ، تجهیزات و قطعات مورد نیاز تولید را در دوران تحریم بومی سازی کرد.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۱:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر امور تجهیزات شرکت مترو گفت: روند بومی سازی قطعات و تاسیسات شبکه خطوط مترو پایتخت و بخش قابل توجهی از نیازمندی های خطوط و ایستگاه ها، از طریق تولیدات داخلی تامین می شود.
ایسنا: دستگاه اولترا فریزر که دانش فنی آن توسط یکی از شرکت های دانش بنیان در کشور تولید شده است، امکان نگهداری نمونه های تحقیقاتی در حوزه های ژنتیک و بیوتکتولوژی و همچنین واکسن های کرونای نیازند دمای پایین را تا منهای 86 درجه سانتی گراد در کشور فراهم کرده است. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۰:۱۵    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: با تلاش فناوران کشور، دستگاه تحریک و ثبت سینگال های الکتریکی ناشی از سلول های زیستی بومی سازی شد. این محصول در لیست تحریم ها علیه کشورمان قرار داشت و با توجه به پر استفاده بودن این الکترودها در مطالعات پزشکی ...