شنبه ۱۸ آذرساعت ۰۱:۲۴Dec 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بومی سازی»

کیهان   ۳ ساعت پیش   + ۱۶ سایت دیگر  
اصفهان- خبرنگار کیهان: دانش بنیان های اصفهان با تکیه بر ویژگی های فناوری نانو، موفق به بومی سازی پوشش های دوجزئی شدند که به طور گسترده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی استفاده می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون علمی رئیس جمهور از جلوگیری از خروج 5 میلیون دلار ارزبا بومی سازی داروی کلیدی درمان سرطان خبر دلاد و گفت: دانش بنیان ها داروی کلیدی درمان سرطان را بومی سازی کردند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۳:۴۵    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند تجهیزات تولید انواع بتن را طراحی و بومی سازی کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خط تولید 2 داروی درمان کلیدی انواع سرطان ها تحت عنوان فسفاماید با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، به دستان محققان توانمند یک شرکت دانش بنیان کشورمان به بهره برداری رسید.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۰:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
مرکز تحقیق توسعه و تولید واکسن های نو ترکیب و ادجوانت های نسل جدید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی توسط وزیر جهاد کشاورزی امروز جمعه افتتاح شد
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر کشور ضمن افتتاح پروژه پست برق، گفت: در نظر داریم شرایط برای بومی سازی تولید پست برق در کشور فراهم شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۹:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه ساخت قطعات صنعتی گفت: با تولید و بومی سازی قطعات استراتژیک تحریم ها را بی اثر خواهیم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۴:۵۶    
متخصصان یک مجموعه فناور با همکاری نخبگان دانشگاهی توانستند نوعی پلیمری خاص و پرکاربرد در صنایع را تولید و داخلی سازی کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: تویوتا به تولید اروپا چشم دوخته است و منطقه را در چند سال آینده در نقطه اوج خودروهای برقی می بیند.به گزارش ایسنا، مدیران ارشد محلی تویوتا موتور اظهار کردند که اروپا هنوز برخی از عناصر کلیدی را برای پذیرش گسترده خودروهای الکتریکی از دست داده است اما این منطقه به اندازه ای است که بزرگ ...
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۷:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به تعدد بالای فناوری ها در صنعت پتروشیمی، گفت: صنعت پتروشیمی با حدود 260 فناوری، صنعتی دانش محور است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۱:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان ایرانی، موفق به تولید دستگاه غبارسنج دودکش با یک سوم قیمت نمونه های خارجی شدند.
سیتنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۱۰:۰۷    
رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید کرد: موضوع نظام نامه بومی سازی محصولات شبکه ملی اطلاعات تقریبا از ابتدای دولت جدید مطرح شد که شرکت های مختلف در حوزه ICT هنگامی که مدعی ارائه محصولات بومی می شوند، مشخص گردد تا چه سطحی از کار انجام شده بومی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۸:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مدیر مرکز نوآوری و خلاقیت های یزد گفت: نخبگان بومی توانستند گیره هیدرولیکی که تاکنون تولید آن در انحصار شرکت های اروپایی بوده را تولید و بومی سازی کنند.
نیپنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۱:۳۱   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش نیپنا؛ مرتضی شاه میرزایی امروز سه شنبه (14 آذر ماه) در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان از یک واحد تولیدکننده انواع کاتالیست های فرایندهای پلیمری و مواد شیمیایی که تحت لیسانس شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی است، در شهرستان خرم آباد بازدید کرد. ...
شانا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۰:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی وزیر نفت گفت: انتظارم از شرکت های دانش بنیان این است که در حوزه خلق دانش های بومی صنعت پتروشیمی بیش از پیش فعال شوند تا تکمیل زنجیره ارزش که سیاست دولت سیزدهم است را بتوانیم بیش از پیش تحقق بخشیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
از طرح های اولویت دار برنامه ملی توسعه شهرک های گلخانه ای و شیلاتی اجرای بسته های فناوری از جمله سیستم های هوادهی مبتنی بر نانوحباب و توسعه این سیستم ها در مزارع پرورشی میگو است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نجمن تولیدکنندگان فولاد با انتشار پوستر پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اعلام کرد این رویداد ویژه طی سه روز از 19 تا 21 دی ماه سال جاری در برج میلاد برگزار می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
تولید خاویار طلایی به روش جدید در چهارمحال و بختیاری بومی سازی شده است.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نخبگان یک شرکت دانش بنیان پس از 13 سال پژوهش موفق به تولید و بومی سازی چندین محصول نانوفناورانه مانند نفت کوره کم سولفور، کاتالیست اتیلن اکساید، کاتالیست تبدیل استیلن در جریان اتیلن و نیز کاتالیست ایزومریزاسیون زایلن ها و اتیل بنزن به پارازایلین شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان فناوری تولید محصولات نانولیپوزومال و سوکرولیپوزومال خوراکی را برای نخستین بار در ایران بومی سازی کرده اند و ایران جزو 5 کشور دارنده این فناوری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۱۱   + ۱۵ سایت دیگر  
از طرح های اولویت دار برنامه ملی توسعه شهرک های گلخانه ای و شیلاتی اجرای بسته های فناوری از جمله سیستم های هوادهی مبتنی بر نانوحباب و توسعه این سیستم ها در مزارع پرورشی میگو است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۲:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
پروژه قطار ملی با توجه به نیاز کلان شهر تهران به واگن برای سهولت در دسترسی به ناوگان حمل و نقل عمومی مورد توجه قرار گرفته است. در گزارش زیر به معرفی، بیان ویژگی ها و جزئیاتی از این پروژه پرداخته شده است.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۳۰   + ۳۷ سایت دیگر  
دنیای معدن-محمد رضا موثقی نیا گفت: سیاست بومی سازی، صدور دانش و تکنولوژی در اولویت برنامه های ایمیدرو قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هدف اصلی از راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا، بهره گیری از ابزارسازی و نهادی سازی کنترل رفتار نرخ ارز است. در این مسیر با مطالعه نمونه های کشورهای مختلف و بومی سازی آن با توجه به وضعیت اقتصاد کشور تلاش شده است تا کمترین آسیب به اقتصاد کشور از ناحیه نرخ ارز وارد شود.
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۷:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در جمع دانشجویان با بیان اینکه اعتقاد رئیس جمهور این است که تعامل دولتمردان با دانشگاه هم برای دولتمرد خوب است و هم برای دانشجو و این ارتباط برای تمام جامعه قابل استفاده است، اظهارکرد: 5 ماهواره مشابه خیام ساخته خواهد شد و بومی سازی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نخبه شیرازی گفت: من ایرانی هستم و مردم کشورم را دوست دارم و وظیفه خود می دانم که در مرحله اول به مردم و کشور خودم خدمت کنم و در صورتی که خدمت رسانی به مردم و کشورم تامین شد بعد به سراغ ارائه محصول به همسایگان و سایر کشورها بروم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان انرژی از تحقق بومی سازی تجهیزات صنعت برق همچون الکتروموتورهای بهینه و کم مصرف در کشور خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۳    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با قانون مجلس فرصت خوبی برای شرکت های دانش بنیان فراهم شد تا در جهت بومی سازی تولیدات بار اول گام بردارند، این یک فرصت بزرگ در جهت خنثی سازی تحریم های صنعتی است تا بتوانیم با تکیه بر بومی سازی تجهیزات توسط شرکت های دانش بنیان به توسعه مناسب صنعتی برسیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در جمع دانشجویان با اشاره ویژگی های ماهواره خیام گفت: 5 ماهواره مشابه خیام ساخته خواهد شد و بومی سازی می شود.
افق تهران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش با اعلام خبر راه اندازی واحد دوم آب شیرین کن RO1 این مجتمع فولادی بدون حضور پیمانکار خارجی گفت: جوانان متخصص مجتمع آب شیرین کن فولاد کاوه در عرصه بومی سازی فناوری شیرین سازی آب دریا برای تولید آب صنعتی ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت دانش بنیان زیست روانکار گفت: وابستگی صنایع فولاد و مس و آلومینیوم به روانکارهای زیست محیطی با توجه به تحریم بودن این محصول و بومی سازی آن در کشور از تولیدات خارجی قطع شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنایع جنگی عراق از ورود این کشور به عرصه تولید پهپادهای شناسایی از سال آینده میلادی خبر داد. مصطفی عاتی ، رئیس سازمان صنایع جنگی عراق در گفت و گو با خبرنگاران از قصد این کشور برای ساخت پهپاد و دیگر سلاح های سنگین و سبک خبر داد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۲۳:۰۵    
دستیابی به فناوری ها و تجهیزات راهبردی صنعتی برای بومی سازی و تولید برای اولین بار جنبه کلیدی توسعه زنجیره ارزش صنعتی است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:عربستان دو هدف عمده در حوزه دفاعی-نظامی دارد: اول بومی سازی تسلیحاتی که مستلزم دانش و تجربه دیگر کشورها است و دوم متنوع سازی خریدهای تسلیحاتی که نیازمند تنوع بخشی به سبد تسلیحات از سایر کشورها است ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان با تاکید بر لزوم توجه به بومی سازی در شرکت متروی منطقه اصفهان گفت: استعدادیابی یکی از اولویت های ما در مجموعه است، از توانایی تمام افراد در قسمت های مختلف استفاده می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۶:۱۷    
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد تولید بار اول با هدف ترک تشریفات فروش محصولات شرکت های نو پا دانش بنیان می تواند گام خوبی باشد. این مسئله می تواند بروکراسی اداری در این بخش را از بین ببرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از اخذ تاییدیه های نهایی و بین المللی درخصوص نخستین نمونه قطار ملی مترو که ماه گذشته محقق شد و باتوجه به قرارداد موجود برای تولید انبوه قطار داخلی با عمق بومی سازی 85 درصد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
با بومی سازی تجهیزات، کارخانه تولید قطعات خودرو درهشتگرد پس از 10 سال تعطیلی به چرخه تولید بازگشت.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دانش بنیانی ها براساس نانوفناوری و با ماده اولیه کیتوزان موفق به بومی سازی زخم پوش های پودری و پانسمانی برای درمان زخم های حاد شامل سوختگی های درجه 1 و 2 ، زخم ناشی از تروما پیوندهای پوستی و زخم ناحیه اهدای عضو و زخم های جراحی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعتی سازی نظامی عراق اعلام کرد که این کشور درحال بومی سازی تولید پهپاد شناسایی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: انتظار داریم در دوره جدید مدیریتی، سرفاصله حرکت قطارها در خط یک مترو کاهش پیدا کند و خدمات بهتری به شهروندان ارائه شود و به مرور به سمت بومی سازی حرکت کنیم، همچنین به مباحث فرهنگی و اقتصادی و درآمدزایی که در شرکت مترو قابلیت بهره برداری دارد، توجه شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۱۲    
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از آمادگی این اداره کل برای موارد و موضوعات بسته تشویقی 19 بندی شهرسازانه و بومی سازی این بسته با شهرداری استان خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۹:۳۳    
فناوران یک شرکت دانش بنیان ایرانی با حمایت معاونت ملی موفق به بومی سازی دستگاه اندازه گیری ابعاد و فرم سطحی کاشی شدند.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون خرید شرکت فولاد خوزستان با حضور در جمع خبرنگاران حوزه صنعت فولاد با اشاره به همکاری این شرکت با 483 شرکت دانش بنیان گفت: راهبرد اصلی فولاد خوزستان استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان جهت مقابله با تحریم ها و کاهش واردات، بومی سازی و جلوگیری از خروج ارز است.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
دستگاه پیشرفته جوشکاری لیزر چهارمحور تمام خودکار مجهز به سیستم تزریق فیلر جوش با تلاش فناوران ایرانی بومی سازی شد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۸    
معادن خرید فولاد خوزستان: پیش از این کاتالیست مورد نیاز برای تولید آهن اسفنجی از خارج کشور تامین می شد، با همت فولاد خوزستان و شرکت های داخلی کشور و دانش بنیان ها، کاتالیست موردنیاز بومی سازی و در داخل کشور تامین می شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۷    
پویشگر سه بعدی لیزر یا همان اسکنر لیزر، محصولی دانش بنیان است که پس از یک سال کار تحقیقاتی در اصفهان حالا بومی سازی شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۳:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
جوان آنلاین: کارشناس ارشد انرژی معتقد است از طریق استفاده از ظرفیت های داخلی و دانش بنیانی کشور می توانیم در راستای بومی سازی اقلام راهبردی گام برداریم و به خنثی سازی تحریم ها بپردازیم ...
موج   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند با استفاده از فناوری لیزر دستگاه تصویر برداری سه بعدی با دقت بالا تولید کنند.