پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۴:۳۳Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بومی سازی»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۵   + ۷۴ سایت دیگر  
فرمانده کل ارتش گفت: اگر دشمن به خیال توان دریایی اش مستی کند و راهش کج شود، ضربتی توفانی از عزیزان نیروی دریایی راهبردی ارتش دریافت خواهد کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۲۰    
میلاد دخانچی در نشست شعر و شهر گفت: علوم انسانی جدید باید پیش فرض ما در مواجهه با متن باشد. اگر علوم انسانی را در معنای جدید و مدرن آن بلد نیستیم، نمی توانیم با متن کلاسیک به صورت مدرن مواجه شویم.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
قم نیوز: مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری قم با اشاره به منابع تدوین طرح های تفصیلی بر ضرورت بومی سازی طرح تفصیلی و تعیین سرانه های عمومی بر اساس اقتضائات هر شهر تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت جمکو گفت: با وجود توانمندی شرکت جمکو، هیچ سیاست حمایتی از طرف دولت و وزارت نفت برای بومی سازی الکتروموتورها اتخاذ نشده و اتفاقا عکس آن رخ داده است.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
” فاطمه صابر”: با تلاش و اهتمام مدیران و مجموعه پرسنل تسدید، طی سالهای اخیر فعالیت در بخش فراساحل (offshore)؛ همواره یکی از مهمترین حوزه های کاری این شرکت بوده است؛ فعالیتی که در گذشته تنها در انحصار شرکتهای خارجی بود، اما این مهم با تکیه بر توانمندی های داخلی، بومی سازی شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل موسسه رایانه شهر تهران از بومی سازی دستگاه های کارت خوان مترو و اتوبوس خبر داد.
افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جهش تولید با بومی سازی بسیاری از قطعات و تجهیزات، علاوه بر خودکفایی در تامین اقلام مورد نیاز، گام مهمی در کاهش هزینه های ارزی برداشته است.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۲   + ۶۸ سایت دیگر  
مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جهش تولید با بومی سازی بسیاری از قطعات و تجهیزات، علاوه بر خودکفایی در تامین اقلام مورد نیاز، گام مهمی در کاهش هزینه های ارزی برداشته است.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۷    
بومی سازی حداقل 8 فناوری مهم در صنعت فولاد و معادل 600میلیون دلار قطعه و تجهیز در یک سال، کاهش 50درصدی وابستگی ارزی و افت 10میلیون تنی نیازهای وارداتی صنعت فولاد نشان داده است که مهندسان ایرانی ید طولایی در شکست تحریم دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با تاکید بر شناسایی خیران نیک اندیش در جامعه، گفت: خدمات کمیته امداد در مناطق مختلف مازندران بومی سازی می شود.
هم اندیشی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به طراحی و ساخت ایستگاه های اندازه گیری و تقلیل فشار گاز در کشور شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۰    
سرپرست اداره شهر همگان شهرداری مشهد گفت: در اجرای استانداردهای کیفی شهر دوستدار کودک در طرح های جامع و تفصیلی و طراحی شهری مشهد به صورت بومی سازی شده، اهتمام لازم صورت گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۴    
شرکت کنترل گاز اکباتان همدان به عنوان تولیدکننده عمده کنتور و رگلاتور در کشور توانسته تحریم های دشمن را کنار زده و کنتور MTX و کنتور هوشمند مبتنی بر فناوری روز دنیا را با تکیه بر توانمندی داخلی بسازد.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پتکو گفت: به طور خاص حمایتی از طرف وزارت نفت از شرکت های تولیدکننده برای ساخت داخل تجهیزات نفت صورت نگرفته است. قسمت دردناک ماجرا زمانی است که علیرغم توان داخلی، پروژه های بزرگی به دلال های خارجی واگذار می شود. ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
فراخوان ثبت نام در رویداد تیکاف با هدف تجاری سازی ایده های نو از امروز در اصفهان آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس با بیان اینکه طرح تیکاف در راستای حمایت از تجاری سازی ایده های نو اجرا می شودگفت ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
فارس: یکی از طرح های بیژن زنگنه وزیر نفت که در دولت یازدهم مطرح شد، طرحی با عنوان بومی سازی 10 قلم کالای استراتژیک در صنعت نفت بود که این طرح در سال 93 با هدف حمایت از ساخت داخل و پوشش خلاءهای تکنولوژیک در حوزه تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت مطرح شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۱:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان گفت: کاتالیست پالادیوم در پتروشیمی تندگویان به زودی بومی سازی می شود و در تولید گرید چادر مشکی به خودکفایی رسیده ایم. متاسفانه دلالان پت تولیدی ما را از بورس کالا می خرند و به کشورهای همسایه صادر می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
3 شرکت دانش بنیان در زمینه قطعات خودرو، پلیمر و دستگاه های کارت خوان توانستند کشورمان را از واردات بی نیاز کنند.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۳۱    
اگرچه خدمات بسیج و بسیجی به زمان، مکان و قشر محدودی منحصر نمی شود، اما با گذشت 4دهه از انقلاب اسلامی می بینیم که ترویج فرهنگ بسیج و بسیجی نتایج بسیار ارزشمندی در ابعاد مختلف برای مردم و کشور داشته است به شکلی که دیگر کشورها نیز آن را به عنوان نمونه تشکلی موفق برای خود بومی سازی کرده اند. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۲:۰۱    
یک فعال بخش خصوصی گفت: بدون هیچ حمایتی 75 درصد از فناوری شیرهای کنترلی را بومی سازی کردیم. در واقع نه تنها حمایتی از تولید تجهیزات نفت صورت نگرفت بلکه چوب لای چرخ تولیدکننده گذاشتند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به همت مهندسین جوان ایرانی دستگاه ماسک زن برای اولین بار به طور کامل بومی سازی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت رادمان صنعت گفت: بدون هیچ حمایتی 75 درصد از فناوری شیرهای کنترلی را بومی سازی کردیم. در واقع نه تنها حمایتی از تولید تجهیزات نفت صورت نگرفت بلکه چوب لای چرخ تولیدکننده گذاشتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بومی سازی حداقل 8 فناوری مهم در صنعت فولاد و معادل 600میلیون دلار قطعه و تجهیز در یک سال، کاهش 50درصدی وابستگی ارزی و افت 10میلیون تنی نیازهای وارداتی صنعت فولاد نشان داده است که مهندسان ایرانی ید طولایی در شکست تحریم دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
بومی سازی حداقل 8 فناوری مهم در صنعت فولاد و معادل 600میلیون دلار قطعه و تجهیز در یک سال، کاهش 50درصدی وابستگی ارزی و افت 10میلیون تنی نیازهای وارداتی صنعت فولاد نشان داده است که مهندسان ایرانی ید طولایی در شکست تحریم دارند.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۵    
هیچ اقدامی برای مقابله با کرونا به تنهایی کافی نیست. این را علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می گوید. در همین راستا حمید سوری، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی این دانشگاه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر کاتالیست مورد استفاده برای احیای مستقیم آهن و صنعت پتروشیمی را بومی سازی کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل سرمایه گذاری و بومی سازی پارک فناوری پردیس از آغاز ثبت نام طرح تیکاف در راستای حمایت از تجاری سازی ایده های نو از امروز، دوم آذر ماه خبرداد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۹:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو کارگروه ملی ساخت داخل صنعت آب و برق گفت: بومی سازی صنایع های تک در حوزه آب و برق، در گرو تعامل بهینه با شرکت های دانش بنیان ، استارتاپ ها و ایجاد حلقه ارتباطی توانمند بین دولت و بخش خصوصی است.
سرزمین ارتباطات   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حسین مهدوی رئیس هیئت مدیره یک شرکت دانش بنیان اظهار کرد: شرکت ما موفق به بومی سازی یک دستگاه نانو نی پوشیده از غشای الیاف توخالی در سایز های مختلف شده است که در زمینه تصفیه آب، فیلتر های دیالیز، تصفیه هوا و جداسازی گاز ها کاربرد دارد.
رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از سایت شماره دو شرکت کروز، فعالیت ها و خطوط تولید و مراکز طراحی و تولید دستگاه های صنعتی این بنگاه اقتصادی بازدید به عمل آورد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شرکت خدمات مهندسی باهان گستر ، طی 10 سال گذشته با بخش بندی حرفه ای اجزای مختلف تولید، توسعه و نوسازی ماشین آلات خطوط تولید، تهیه بیش از 200 دست قالب و استفاده از مواد اولیه استرالیایی، جذب نیروی انسانی ماهر ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۲۴    
خبرگزاری علم و فناوری استان قم گزارش میدهد : گفتگوی دوستانه با مخترع بسیجی که تولید فیوم سیلیکا را بومی سازی کرد به سراغ جوان نخبه و بسیجی رفتیم که با اختراعش جلوی خروج ارز را میگیرد ...
فولاد مبارکه اصفهان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۳۴ سایت دیگر  
علی رضا مولوی زاده رئیس تروپروسس فولاد مبارکه از طراحی و تولید گرید 19Mn6 به ابعاد 10mm*1800 ویژۀ ساخت بدنۀ بویلر خبر داد و تولید این گرید جدید را اقدامی در جهت بومی سازی و قطع واردات و توسعۀ سبد محصولات فولاد مبارکه برشمرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری – بعد ازحدود یک سال از شیوع کرونا ، این بیماری خطرناک همچنان جان مردم را در سرتاسر جهان تهدید می کند .گرچه تاکنون تلاش های تمام محققین و دانشمندان جهان برای تولید دارویی برای این بیماری بدون نتیجه بوده است اما خبر ساخت واکسن این بیماری توسط دو شرکت آمریکایی و یک شرکت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۵    
شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، تنها پالایشگاه گاز جنوب شرق کشور است که گاز بخش های صنعتی و مصرف خانگی استان هرمزگان و بخشی از استان کرمان را تامین می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
شرکت کنترل گاز اکباتان همدان به عنوان تولیدکننده عمده کنتور و رگلاتور در کشور توانسته فریاد خواستن، توانستن را محقق کند و با وجود تحریم های ظالمانه دشمن، کنتور MTX و کنتور هوشمند مبتنی بر فناوری روز دنیا را با تکیه بر توانمندی داخلی بسازد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۵:۲۲    
باید در مراکز اسلامی نگاه های اداری به نگاه های مردمی و تبلیغ دولتی به کار طلبگی تبدیل شود. بخشی از این تغییرات مربوط به بومی سازی نیرو ها و پرهیز از نگاه توریستی یا نگاه مدیریت از خارج است و برخی در زمینه استفاده از نیرو های باانگیزه و مخلص
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کردستان، با اشاره به اهمیت بومی سازی محل تبلیغ گفت: با توجه به سکونت اهل سنت و تشیع در مناطق مشترک، جمع میان مطالب تبلیغی برای دو مخاطب یک امر ضروری است.
چرخان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۹    
داچیا لوگان برای اولین بار به عنوان خودرویی اقتصادی و ارزان قیمت در سال 2004 به بازار عرضه شد و به لطف قیمت و کیفیت مناسب، به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد. پای این خودرو در سال 1386 به بازار کشورمان هم باز شد و در اینجا هم روزهای خوبی را سپری کرد ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
مهندس منصور یزدی زاده، ضمن تشریح تاثیرات بحران کرونا بر عملکرد ذوب آهن اصفهان و اقدامات انجام شده در این خصوص، قراردادهای منعقد شده برای فروش ریل ملی و راهکارهای تداوم بومی سازی این محصول استراتژیک را شرح داد و از امیدواری ها به نیمه دوم سال برای تحقق اهداف صادرات 50 درصدی تولید در این مجموعه سخن ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
تلاش آمریکا برای تحریم یک محصول کاربردی پتروشیمی در تولید صندلی، مبل و تشک، با بومی سازی دانش تولید این محصول توسط جوانان ایرانی به شکست تبدیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - رییس انجمن شناورسازان هرمزگان گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان صنایع دریایی در زمینه تولید و تعمیر شناور و شرایط سخت تحریم های اقتصادی بهای بیشتری به بومی سازی این صنعت در استان داده شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ دبیر شورای علمی سومین همایش ملی سواد رسانه ای و اطلاعاتی تصریح کرد: ما باید بتوانیم مبتنی بر مبانی فکری و معرفتی خودمان، سواد رسانه ای را بومی سازی کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان با راه اندازی سامانه ای، آخرین طرح های فناورانه موردنیاز در صنایع مرتبط با فعالیت بنیاد مستضعفان را بارگذاری کرد تا با حمایت از شرکت های دانش بنیان، از ظرفیت آنها برای پاسخگویی به این نیازها استفاده کند.
خبرگزاری مهر: سری جدید مسابقه پنج ستاره با اجرای علی انصاریان در بستر آموزشی روی آنتن می رود. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، فصل اول مسابقه پنج ستاره را اشکان خطیبی و فصل دوم و سوم آن را حمید گودرزی اجرا کرد و حالا اجرای فصل چهارم بر عهده علی انصاریان است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
تست های تشخیص سریع کرونا با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در یک شرکت دانش بنیان بومی سازی شد.
تیتر20   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
ایران خودرو در واقع با ساخت گیربکس شش سرعته به واسطه تولیدکنندگان داخلی، ضمن بومی سازی در دوران تحریم، بخشی از چالش تامین قطعات خارجی را نیر رفع و البته صرفه جویی ارزی نیز حاصل کرده است.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز- گروه برق و ابزار دقیق شرکت پتکو متشکل از کارشناسان ارشد برق قدرت و نانو الکترونیک با تجربه کاری بالا تمامی فعالیت های مورد نیاز شرکت را در زمینه برق و ابزار دقیق انجام می دهد.