دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۲:۲۱Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بومی سازی»

تهران نیوز   ۳ ساعت پیش    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: تکثیر گفتمان انقلاب اسلامی و شکل بومی سازی شده آن در کشورهای مختلف شکل گرفته و حتی نگاه مردم در غرب به سمت اسلام است.
برق نیوز   ۳ ساعت پیش    
مپنا ادعا دارد که تکنولوژی زیمنس را بومی سازی می کند. برای همین، سفارش حداقل 20 توربین را از زمان چیت چیان به وزارت نیرو تحمیل کرد و 10 سال فرصت خواست تا همین نمونه های وارداتی را بعنوان ساخت داخل در کشور نصب نماید ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۰:۴۴   + ۳۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با تلاش بی وقفه متخصصان، محققان و شرکت های دانش بنیان کشور در حال حاضر کاتالیست، مواد شیمیایی و تجهیزات موردنیاز صنعت پتروشیمی ساخت داخل نه تنها نیاز صنایع کشور را تا حد زیادی مرتفع کرده اند، بلکه مسیر صادرات این محصولات دانش بنیان را نیز هموار ساخته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۲۰:۳۵    
پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان موفق شدند دوربین های تصویربرداری لیزری را بومی سازی کنند.
استانداری گیلان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۹:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
آلبوم عکس مرتبط استاندار گیلان با بیان اینکه دولت از ایجاد صنایع در مناطق کمتربرخوردار، بومی سازی صنعت و اشتغالزایی برای جوانان حمایت می کند،گفت: در دولت سیزدهم هیچ بن بست و راه بسته ای وجود ندارد و واژه های نمی دانم و نمی توانم در این دولت بی معناست ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۸:۰۱    
بومی سازی و اسلامی سازی از جمله کلیدواژه هایی است که طی سده معاصر مورد توجه نظریه پردازان علوم در کشورهای اسلامی قرار گرفته است و در طول این سال ها صاحب نظران عرصه اندیشه در دفاع و رد این الگو به بیان آرا و نظرات خود پرداخته اند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۳۵    
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حدود 99 کاتالیست در صنعت پتروشیمی داریم که تا به حال حدود 80 عدد از این کاتالیست ها بومی سازی شده است و باقیمانده راه را هم تا پایان این دولت بومی سازی می کنیم.
نیپنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۷:۰۲    
به گزارش نیپنا؛ منشور بومی سازی کاتالیست های صنعت پتروشیمی در نخستین نمایشگاه و همایش تخصصی کاتالیست صنعت نفت، به امضاء و تائید مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید. در متن این منشور آمده است: ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۰۵    
معاون وزیر نفت گفت: تا کنون بالغ بر 80 تا از 99 کاتالیست مورد نیاز صنعت پتروشیمی بومی سازی شده و بنا است تا پایان دولت سیزدهم تمام کاتالیست ها بومی سازی شود.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۵۲    
مدیر امور مهندسی های بهره برداری شرکت ذوب آهن به تشریح تجهیزات و قطعات بومی سازی شده در ذوب آهن اصفهان پرداخت و گفت: با وجود کارگاه های ساخت و تولید در کارخانه و استفاده از تجارب و خدمات شرکت های تابعه، ذوب آهن بیش از 85 درصد از قطعات و تجهیزات مکانیکی را بومی سازی کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۱۵    
متخصصان دانش بنیان کشورمان موفق شدند با بهره گیری از فناوری نانو، نانو سیلیکا را بومی سازی کنند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
به لامپ های ضدانفجار مشهورند، خارجی و البته گران! ویژگی شان این است که در دمای بالا در مناطق صنعتی دچار حریق و انفجار نشوند. علی رغم قیمت بالا، کارآیی لازم را ندارند و هر چند ماه یکبار باید تعویض شوند که هزینه ای میلیاردی را سالانه برای شرکت های صنعتی به همراه دارد ...
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۲:۳۶   + ۴۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اعلام این خبر که 98 درصد کاتالیست های صنعت نفت از سوی شرکت های معتبر داخلی تولید می شود، گفت: هم اکنون کاتالیست های ایرانی به کشورهای منطقه صادر و با موفقیت در مجتمع ها استفاده می شود.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۱    
تولید اولین هواپیمای ملی و خودکفایی در بومی سازی تجهیزات فرودگاهی و هواشناسی آینده درخشان حمل و نقل هوایی در ایران است که به همت شرکت های دانش بنیان فعال در این حوزه محقق خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه اولین و تنها تولید کننده فوم بتن، فوم آتشنشانی و فوم حفاری در کشور است که در حال حاضر نیاز بازار کشور و صنایع نفت در زمینه این محصول را پوشش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان، بخش هایی از صنعت متروی کشور را بومی سازی کرده و کشور را از وابستگی به شرکت های خارجی رها کرده اند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۶:۰۱    
شفقنا- محمد شیاع السودانی ، نخست وزیر عراق تاکید کرد عراق سالانه حدود 3 میلیارد دلار برای واردات دارو هزینه می کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات، السودانی در جلسه ای با حضور وزیر بهداشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بیان موفق شدند، حسگر های خورشیدی مورد نیاز ماهواره ها را بومی سازی کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۲۱:۱۰    
متخصصان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند، دستگاه گرداننده فوقانی مورد نیاز در صنعت نفت را بومی سازی کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل کنگره تحول دیجیتال گفت: از شرکت های پتروشیمی که در راستای هوشمند سازی و بومی سازی صنعت پتروشیمی تلاش میکنند، در کنگره بین المللی فناوری های نوین در تحول دیجیتال تقدیر به عمل می آید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سابق شرکت ملی گاز ایران گفت: مسئله بومی سازی تجهیزات راهبردی و سناریو بومی سازی این تجهیزات در راستای همکاری دو قطب علم و فناوری و قطب صنعت نفت و گاز از اهمیت بالایی برخوردار است که زمینه ساز دانش بنیان شدن صنعت نفت کشور شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۰    
استفاده از انواع سلول های ایمنی برای مقابله با سرطان و شناخت ژن های موثر در بروز سرطان، بخش هایی از دستاورد های یک شرکت دانش بنیان در حوزه ژنتیک است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۳:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
نشست همکاری مشترک میان شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند و پارک فناوری پردیس با حضور مدیران دو مجموعه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نیروگاه شهید سلیمی نکا به برکت انقلاب و در سایه حمایت های دولتمردان و بویژه دولت مردمی سیزدهم و تلاش و پشتکار کارکنان و متخصصان داخلی با تولید و بومی سازی پنج هزار و 195 قطعه در داخل به خودکفایی رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
صنعتگران و محققان ایرانی پس از یک سال تحقیق و پژوهش توانستند ورق استنلس استیل را با فناوری کاملاً ایرانی و بومی سازی شده تولید کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اولین ورق فولاد زنگ نزن در جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا توسط فولادمردان اصفهان بومی سازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۴:۰۵    
متخصصان صنعت هسته ای موفق به طراحی و بومی سازی دستگاه پرتودهی الکترومغناطیس شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۹:۱۵    
مدیرعامل شرکت تولید رنگ نانو ضدخزه گفت: این شرکت با توان تولید 6 تن در روز تولید انبوه نانو رنگ ضد خره را برای نخستین بار در کشور بومی سازی کرده است.
وزارت نفت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که با انجام اقدام های نوآور و خلاقانه متخصصان و کارکنان کارگاه مرکزی این مجموعه، از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از 1386 قطعه و تجهیزات در این کارگاه داخلی سازی شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: امروز ما تمام تلاشمان این است که فناوری های نوین بخش کشاورزی را بومی سازی کنیم و بتوانیم با تولید محصول ارزان تر، بهره وری، کیفیت و کمیت تولید محصولات کشاورزی را افزایش دهیم که نهایت منجر به امنیت غذایی خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه استفاده حداکثری از صنایع بومی و توسعه بومی سازی از برنامه های سازمان انرژی اتمی است، گفت: این سازمان برنامه های توسعه ای را در تمامی حوزه ها برای خود تنظیم کرده و این برنامه ها 20 فروردین سال جاری رونمایی شده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - متخصصین جوان آلومینیوم جنوب با تکیه بردانش فنی و خلاقیت های نوآورانه بومی سازی بیش از 350 قطعه صنعت آلومینیوم به ارزش بیش از 500 میلیارد تومان را رقم زدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق به بومی سازی 70 درصدِ قطعات مورد نیاز برای ساخت سوزن ریل شده است.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۶:۰۵   + ۲۸ سایت دیگر  
یک نرم افزار تحت شبکه برای تشخیص دانه بندی سنگ های معدنی در کم ترین زمان ممکن و با دقت بالا در کشور طراحی و تولید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: با بومی سازی ابزارهای افزایش ظرفیت تولید نفت در شرکت های دانش بنیان داخلی، امکان رشد 1.5 برابری ظرفیت تولید نفت و گاز با تجهیزات و دستگاه های تولید داخل فراهم شد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
فولاد هرمزگان طی دو سال اخیر توانست با اتخاذ تدابیری همچون تأمین مواد اولیه به صورت پایدار، تولید با حداکثر توان اسمی، کاهش هزینه ها، عرضه محصولات باکیفیت به بازارهای داخلی و صادراتی، کاهش متوسط عیوب تختال، بومی سازی و کاهش خریدهای خارجی و راندمان بالای خطوط تولید ...
استانداری مازندران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
غلامعلی فخاری، غلامعلی فخاری با بیان اینکه این بریس برای بیماران قطع نخاعی که قادر به حرکت پاهای خود نیستند ساخته و بومی سازی شده است، گفت: قیمت این بریس ها حدود 5 میلیون تومان است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۲:۱۹   + ۱۴ سایت دیگر  
می متالز - به منظور بومی سازی کمپرسور های سانتریفیوژ واحد های احیای 800 هزار تن در سال و همچنین تأمین قطعات یدکی، تفاهم نامه چهارجانبه ای میان شرکت های فولاد غدیر نی ریز، فولاد شادگان، احیاء استیل فولاد بافت و فولاد میانه منعقد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان یک مجموعه دانش بنیان موفق شدند با بهره گیری از فناوری مهندسی ذرات، دارویی برای درمان بیماری های ریه تولید کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۱:۰۵    
رئیس هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان گفت: بیش از 25 هزار قطعه در شرکت فولاد خوزستان بومی سازی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکتی فناور، دستگاه هایی را برای بازیافت پسماندها و تبدیل آن به مواد قابل استفاده در منازل و صنایع مختلف طراحی و تولید کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۸:۴۰    
رئیس هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان با بیان اینکه دومین تولید کننده فولاد کشور هستیم، گفت: بیش از 25 هزار قطعه در شرکت فولاد خوزستان بومی سازی شده است.
سراج24   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: بیش از 40 درصد گله های مرغ مادر کشور از نژاد ایرانی آرین بوده و تا پایان سال سهم مصرف مرغ آرین به 22 درصد می رسد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت خوزستان، آغاز اجرای این پروژه در آستانه دهه فجر و به منظور حمایت از تولید داخل انجام گرفته است. عملیات احداث کارگاه تولید قطعات و تجهیزات مایحتاج شرکت صنعت فولاد شادگان با سرمایه گذاری بخش خصوصی شرکت توسعه اقتصادی پایدار فراگیر ( تافکو ) با گرفتن مجوز فعالیت از ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۰۵   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه باید به بحث بومی سازی قطعات سرعت داده شود، گفت: امروز در زنجیره فولاد در بحث بومی سازی قطعات اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
ماجرای تکراری خرابی نازل ها و کارتخوان های دستگاه های سوخت همچنان پابرجاست. صنف جایگاه داران سوخت کشور از فرسودگی دستگاه ها شاکی هستند و مردم هم هر روز برای مصرف بنزین باید صف طولانی تری را تحمل کنند ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان انرژی اتمی گفت: سازمان انرژی اتمی برنامه های توسعه ای را در تمامی حوزه تدوین و رونمایی کرده که این برنامه ها عمدتاً مبتنی بر استفاده حداکثری از صنایع بومی و توسعه بومی سازی در کشور است.
آنا / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۴:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان موفق شده است با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی دستگاه چرخاننده فوقانی حفاری یا همان تاپ درایو را که برای حفاری چاه های نفت و گاز تا عمق بیش از 4 هزار متر کاربرد دارد، طراحی و تولید کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان با بیان اینکه دومین تولید کننده فولاد کشور هستیم، گفت: بیش از 25 هزار قطعه در شرکت فولاد خوزستان بومی سازی شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اتخاذ تصمیم تولید بار اول علاوه بر بومی سازی تجهیزات راهبردی و دانش بنیان شدن صنعت نفت، تحریم های علیه صنایع ایران را نیز خنثی می کند؛ تجربه ای که باید به صنایع دیگر نیز وارد شود.