سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۰:۰۰Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هوشمندسازی شهرها»

شما نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بهره گیری از ظرفیت های ارتباطی و فناوری اطلاعات در شهرهای هوشمند امکان هایی را در اختیار انسان قرار می دهد که به واسطه آن ها زندگی در این نوع شهرها به ساده ترین شکل ممکن صورت می گیرد. براساس تحقیقات صورت گرفته تا سال 2021، می توان با هوشمندسازی شهرها نزدیک به 19 بیلیون دلار ذخیره کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۰:۱۱    
هوشمندتر شدن شهرها از طریق شبکه های متصل باعث می شود آنها در برابر حملات سایبری آسیب پذیرتر شوند. در این گزارش به فناوری های هوشمندسازی شهرها و خطرات آنها می پردازیم.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۷:۳۲    
کوالکام به منظور تسریع روند هوشمندسازی شهرها از یک مجموعه ابزار مبتنی بر اینترنت اشیا رونمایی کرد تا شهرداری ها، مدارس، بنادر، بیمارستان ها و شرکت های ساختمان سازی با دردسر و هزینه کمتری در مسیر دیجیتالی شدن گام بردارند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
هوشمندسازی شهرها کارکردی فراتر از ارتقای زندگی شهروندان دارد؛ تا آنجا که بسیاری از کارشناسان معتقدند اگر شهرهای ما هوشمند بودند، توفیق بیشتری در قطع زنجیره کرونا داشتیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: در کنار هوشمندسازی شهرها و پیشرفت فناوری باید به مفهوم پدافند غیرعامل برای جلوگیری و مقابله با تهدیدهای سایبری و امنیتی دشمنان توجه داشت.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، گفت: پایه ریزی شهر هوشمند در مازندران آغاز شد. مهدی رازجویان در جلسه هوشمندسازی شهرهای استان مازندران با اشاره به شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: شیوع این ویروس باعث دگرگونی ارتباطات مردم با یکدیگر شده است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۴    
حق شناس گفت: دستگاه های اجرایی برای هوشمندسازی شهرها در کنار شهرداری های استان گلستان قرار گیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۰۳    
همدان- شهرداری ها نیاز به تعریف منابع درآمدی جدید و پایدار دارند که در این میان هوشمندسازی شهرها به خصوص اجرای طرح پارکینگ هوشمند علاوه بر ارتقای کیفیت خدمات رسانی، این مهم را محقق می کند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دومین نشست طرح آشتی با کتاب با موضوع نقد و بررسی کتاب سنگاپور: شهر هوشمند - کشور هوشمند با حضور دکتر علی یدقار نویسنده این کتاب و مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، ناصر ذاکری سرپرست مدیریت طرح و برنامه این سازمان و جمعی از علاقه مندان به کتاب روز دوشنبه در محل کتابخانه اندیشه قشم برگزار شد.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۸:۲۶   + ۷۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در شانزدهمین جلسة شورای اجرایی فناوری اطلاعات، با بیان اهمیت ضرورت دسترسی آزاد مردم به اطلاعات گفت: همه دستگاه ها برای تأمین رضایت شهروندان و کاستن از دغدغه های آنان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- استاندار فارس، با اشاره به اینکه داشتن نگاه اقتصادی به هوشمندسازی شهر، قابل پذیرش نیست گفت: شوراها و شهرداری ها باید در زمینه هوشمندسازی و توسعه فناوری های نوین ارتباطی در شهرها تسهیل کننده باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه مدیریت و برنامه ریزی شهری و منطقه ای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی، سه ضرورت اصلی هوشمندسازی شهرها را افزایش جمعیت شهری ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
امنیت، تسهیل و تسریع در دسترسی به اطلاعات و خدمات، دغدغه و نیاز اساسی جامعه امروز است که این نیاز در بستر توسعه و تقویت زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوشمندسازی شهرها محقق می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۳    
شهرکرد- ایرنا- شهر هوشمند (Smart City) شهری است که بر پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات، دارای معیارهای اصلی شهروند هوشمند، محیط زندگی هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و انرژی هوشمند باشد.
تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در هفتمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت مجازی برگزار شد، ضمن ارائه ی توضیحاتی در خصوص پروژه تهران هوشمند، بر تاثیر هوشمندسازی شهرها بر اقتصاد و سلامت شهری در زمان بحران کرونا تاکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۸:۵۱    
ایسنا/یزد رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی یزد مقوله شهر هوشمند را نهضت حفاظت از محیط زیست در مدیریت شهری دانست و گفت: هوشمندسازی شهرها موثرترین راهکار برای حفاظت از محیط زیست شهری است.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حمید رضا قمی؛ عضو شورای اسلامی شهر یزد و رئیس کمیسیون شهر هوشمند درباره وظایف و دستاوردهای این کمیسیون و همچنین اهمیت هوشمندسازی شهرها توضیحاتی ارائه می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۰:۵۰    
شرکت SparkLabs موفق شده تا نرم افزاری جدید را با کمک شرکت های بزرگ دنیا تولید و راه جدیدی را در علم فناوری به دنیا معرفی کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز گفت: امروزه شهر ها به سمت هوشمندسازی در حرکت هستند و لازمه این امر حمایت از ایده های نوآورانه و خلاق است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۱:۴۳   + ۱۶ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ رضا داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درخصوص طرح الحاق ساختمان ها به سیستم اعلام هشدار سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مخابرات خراسان رضوی گفت: ایجاد و توسعه فیبر نوری در کشور، از شاخصه های هوشمندسازی شهرها است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار تهران عنوان کرد: برای ورود به عرصه شهرهای هوشمند نیازمند توسعه زیرساخت های مخابراتی هستیم و تا این موضوع تحقق پیدا نکند ورود به هوشمندسازی شهرها ممکن نخواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نایب رئیس پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای جلوگیری از ترافیک و آلودگی هوا راهی جز هوشمندسازی شهرها در پیش رو نداریم و البته شهر مشهد در این زمینه پیشتاز شده و با تهران و شهرهای بزرگ در حال رقابت است.
سازه نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
چند سالی است که تمام کشور های جهان به سمت استفاده از فناوری های نوین حرکت کردند؛ کاری که می تواند برای بسیاری از جوانان اشتغال زایی کند و سبب افزایش درآمد شود.
راه پرداخت   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۱۱:۳۱    
سومین نمایشگاه شهر هوشمند با حضور شرکت هایی از حوزه های مختلف برگزار شد که برای هوشمندسازی شهرها گام های موثری برداشته اند. یکی از این شرکت ها سیمرغ تجارت بود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۷:۴۲    
آل شیخ گفت: باید با توجه به شرایط هر شهری اقدامات مربوط به هوشمندسازی انجام شود.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۲۲:۲۴    
شهردار اراک با تاکید بر نقش شهروندان در افزایش بهره وری مدیریت شهری، گفت: شهر اراک تلاش دارد در موضوعاتی همچون زیست پذیری شهری، تسهیلگری و حمایت از شهروندان از مشارکت شهروندان بهره برده و زیست اپ های موجود را نیز به خدمت گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مهدی محمدی می گوید: حوزه شهر هوشمند چند ذی نفع دارد و پیاده سازی آن پیچیده است. همچنین کسب وکارهایی در شهر شکل گرفته اند که بر هم زدن انحصار آن ها کار سختی است. زیرساخت لازم برای شهر هوشمند نیز پیچیده و هزینه بر است. این موارد باعث شده هوشمندسازی شهرها مسیر کندی را طی کند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
حمیدرضا احمدیان چهارشنبه در آیین افتتاح نخستین کنفرانس بین المللی شهر هوشمند جنوب کشور در شیراز،تعامل در توسعه شهرهای هوشمند را مهمترین مولفه در این حوزه دانست و افزود ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات ضمن انتقاد از وضعیت شرکت های ارزش افزوده ، هوشمندسازی شهرها را راهی برای بهبود وضعیت مردم دانست.
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۸:۳۲    
در حالی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مدیران شهری توصیه می کند از کلان داده ها در برنامه ریزی و مدیریت شهری استفاده کنند، رییس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با انتقاد از نبود یکپارچگی اطلاعات و داده در کشور، داده های اشتراکی را عنصر سازنده شهر هوشمند می داند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون انجمن بین المللی طراحان و برنامه ریزان شهری منطقه ای (ISOCARP) قطر با بیان اینکه کشورهایی همچون ایران و قطر به جای متکی بودن بر نفت باید به سمت اقتصاد دانش بنیان و خلاق حرکت کنند، گفت: ما هم اکنون در دوران پسانفت هستیم و اگر به سمت شهر پایدار حرکت نکنیم ستون اقتصادی مان فرو می ریزد.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
آذری جهرمی با اشاره به وجود بستر لازم برای هوشمندسازی شهر ها در کشور گفت: اگر قرار باشد هوشمندسازی برای بخشی از کارتل ها باشد، همه می توانند آن را انجام دهند.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۴:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که زلزله، سیل و فروریزش سه موضوعی هستند که تهران را تهدید می کنند. رضا کرمی ظهر امروز در نشست شهرهای زیست پذیر و تاب آور که در حاشیه جایزه جهانی خشت طلایی برگزار شد با بیان اینکه هوشمندسازی شهرها و تاب آوری آنها دو موضوع مهم شهرهای در حال ...
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل شهرهای متحد و حکومت های محلی- خاورمیانه و آسیای غربی گفت:حقیقت این است جنگی که در برخی از کشورهای خاورمیانه درحال وقوع است موجب گریز سرمایه گذاران شده است، به همین دلیل یکی از مشکلات هوشمندسازی شهرها، پیدا کردن سرمایه گذار به منظور سرمایه گذاری در این مناطق است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۲:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه راه حل مشکلات شهری، هوشمندسازی شهرها است، اظهار کرد: هوشمندسازی نباید به یک شعار، دکور و یا موضوع ویترینی تبدیل شود.
به گزارش اقتصادآنلاین ، محمدجواد آذری جهرمی وزیر فن آوری اطلاعات و ارتباطات با حضور در نشست شهرهای هوشمند که پیش از برگزاری چهارمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران در برج در حال برگزاری است ...
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به فواید هوشمندسازی در شهرها، گفت: امروز هوشمندسازی در شهرها برای خود شهرها و ساکنان آن تولید ثروت می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، بهاره آروین رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران در چهارمین جایزه جهانی خشت طلایی تهران گفت: هوشمندسازی شهرها بسیار گسترده است. نسبت به ضرورت هوشمندسازی در شهرها توافق وجود دارد. هوشمندسازی سه اصل مهم را به همراه دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران با اشاره به مدیریت زیست محیطی شهرها گفت: واقعیت این است که هوشمندسازی شهرها بدون هوشمند شدن شهروندان محقق نخواهد شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۶:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاح پنج مرکز نوآوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه حمایت از فعالیت های دانش بنیان از وظایف ما به شمار می رود، افزود: زمانی تیم های فناور به دنبال سرمایه گذار بودند، ولی در حال حاضر با راه اندازی مراکز نوآوری ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۵    
با وجود هوشمندسازی بسیاری جوامع، روزانه 285 میلیون فرد مبتلا به اختلالات بینایی در سراسر جهان با مشکل تردد و یافتن مسیر خود در ساعات شلوغ خصوصا در شهرهای بزرگ مواجه هستند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۸    
استفاده از تأسیسات و شبکه های برق شهری به عنوان پتانسیل چندمنظوره محسوب می شود که می توان با بهره گیری از آن به هوشمندسازی شهرها کمک کرد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۰۶:۵۹    
هوشمندسازی شهرها مسئله ای است که تحت تآثیر توسعه تکنولوژی و یافته های علمی بشر در حوزه مدیریت و ارایه خدمات شهری مطرح شده است و به عنوان نیازی اساسی از سوی شهروندان و سیاست گذاران شهرها دنبال می شود.
ایمیدرو   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
طی سال های آینده اصلاحات جدید در بخش معدن هند و فلزات روی خواهد داد. این تغییرات بر هوشمندسازی شهرها و انجام پروژه های انرژی های تجدید پذیر استوار است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه بین المللی مخابرات شاخص های عملکردی شهر هوشمند را در بیش از 50 شهر اندازه گیری کرده است و از ایران، شهر مشهد را برای دوره آزمایشی ارزیابی انتخاب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه در دنیا دانشگاه ها زیر نظر شهرداری ها اداره می شوند، گفت: دانشگاه ها برای هوشمندسازی شهرها می توانند به شهرداری ها کمک کنند و در همین زمینه ارتباط متقابل و موثری بین شهرداری و دانشگاه امیرکبیر برقرار است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۵۹    
باتوجه به اهمیت هوشمندسازی در دنیای امروز، شهرهای بسیاری در سراسر جهان با استفاده از شیوه های گوناگون، در بخش های مختلف فن آوری های هوشمند سرمایه گذاری کرده اند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۰۸:۰۵    
توسعه شهرها از یک سو و لزوم مواجهه با مخاطرات طبیعی از سوی دیگر، ضرورتی را با عنوان هوشمندسازی شهرها اجتناب ناپذیر ساخته است.
شهرخوان   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۲:۳۶    
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ساوه گفت: مدیران شهری باید به جای اینکه با سرعت به سمت هوشمندسازی شهرها پیش بروند، باید برای داشتن شهروندانی هوشمند اقدام کنند.