دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۶:۳۴Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۷:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: کارنامه رزمی تیپ امیرالمؤمنین (ع)، رشادت های رزمنده ای را در خود ثبت کرده است که طی هشت سال دفاع مقدس، در نبردهای این یگان شرکت مستقیم داشت. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۰:۴۱   + ۲۳ سایت دیگر  
فرمانده بهداری رزمی سپاه در دوران دفاع مقدس در کتاب تاریخ شفاهی خود که قرار است در آینده ای نزدیک توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شود به بیان ماجرای روایتی عیادت حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) از دکتر چمران پرداخته است.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
بخش پنجم/ در نشست مشترک خبرگزاری دفاع مقدس و مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مطرح شد؛ سید احمد معصومی نژاد نویسنده حوزه دفاع مقدس گفت: امروزه نیز متأسفانه ناشر ها نویسندگان را هم درگیر فروش کرده اند. یعنی می گویند شمای نویسنده حتماً باید در این قضیه کمک کنید که این کتاب به فروش برسد. ...
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۹    
شهدای ایران :دو سال قبل مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر ترجمه سند اعتراف صدام به اهمیت خرمشهر و جلوگیری از پیشروی رزمندگان ایران را منتشر کرد که اینک آن را برای شما عزیزان بازخوانی کرده ایم: ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
در جلسه مشترک با حضور صاحب نظران حوزه دفاع مقدس که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و خبرگزاری دفاع مقدس آن را برگزار کردند، موضوع روایت دفاع مقدس از سوی دشمن مطرح شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۹:۱۱    
دومین نشست هم اندیشی با موضوع ضرورت پژوهش درباره دفاع مقدس و مقاومت به صورت مشترک از طرف مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و خبرگزاری دفاع مقدس برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۶:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: در عملیات بیت المقدس 6 هزار و 243 نفر شهید و 16 هزار و 710 نفر جانباز شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مشاور فرمانده کل سپاه برگزاری مراسم قهرمانان خط شکن را فرصت و بهانه ای برای مرور رشادت ها و مجاهدت های فرماندهان گردان های رزمی سپاه در دوران دفاع مقدس برشمرد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، سرلشکر سید یحیی صفوی دستار و مشاور عالیمقام معظم رهبری و از فرماندهان دوراتن هشت سال دفاع مقدس در کتاب خاطرات خود با عنوان از سنندج تا خرمشهر که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به چاپ رسیده است درباره شهید [...]
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۱:۵۴    
مدیرگروه مطالعات فرهنگی اجتماعی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس یکی از مأموریت های این مرکز را ترجمه کتاب های جنگ تحمیلی به زبان های دیگر عنوان کرد و گفت ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۸:۴۹    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با تاکید بر اینکه درهای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بر روی ناشران، نویسندگان و محققان باز است تاکید کرد: اگر کسی گلایه ای در این زمینه دارد می تواند به طور مستقیم با خود من تماس بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به مستندنگاری از 560 فرمانده دوران جنگ تحمیلی برای ثبت خاطران آن دوران، گفت: ما در این مرکز از تحریف جلوگیری می کنیم و سعی داریم که منابع دست اول را استخراج کنیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۳:۱۵    
جشن امضا و رونمایی کتاب یحیی، امروز با حضور رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حسن علایی، نویسنده و ناشری است که قریب به بیش از سه دهه کار انتشاراتی در عرصه های مختلف مطبوعات و کتاب هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی داشته است. وی همچنین با مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه همکاری دارد و در سال های اخیر هم در این رابطه تألیفاتی داشته است که به دلیل تعلق خاطر بیشتر با موضوعات ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت مادر شهیدان صنیع خانی را تسلیت گفت و آورد: مادر شهیدان صنیع خانی در راه دفاع از اسلام و انقلاب از عزیزترین سرمایه های خویش گذشت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۲    
جشن امضا سه نویسنده و پژوهشگر موفق در حوزه دفاع مقدس امروز در غرفه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری دفاع مقدس و مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در نشستی به بررسی الزام پژوهش در آثار دفاع مقدس پرداختند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
در پنجمین روز از نمایشگاه کتاب در غرفه انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس جشن امضا با حضور علیرضا لطف الله زادگان راوی و تاریخ نگار دوران دفاع مقدس برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مراسم جشن امضا با حضور یدالله ایزدی، راوی و تاریخ نگار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در چهارمین روز نمایشگاه کتاب برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
یک پژوهشگر و فعال رسانه ای در حوزه دفاع مقدس با اشاره به اینکه مسائل مطرح شده در کتاب های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مانند گنج پنهان است، گفت: پژوهشگران جوان با مراجعه به این کتاب ها بدون اینکه جلدهای بعدی شان چاپ شود تا چندین سال دیگر هم می توانند کار کنند و از آن ها مطلب جدیدی منتشر کنند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۱۷    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دو غرفه ای هستند که در این روزها با دست پر به نمایشگاه آمده اند تا علاقه مندان به تاریخ انقلاب اسلامی را با آثار مختلف مکتوب و تصویری سیراب کنند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۲۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
کتاب تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق نوشته حسین علایی که توسط انتشارات مرز و بوم و از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده، به چاپ سوم رسید و این چاپ از کتاب در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با 216 جلد کتاب و انتشارات مرزوبوم با 45 جلد کتاب در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ازجمله ناشرین فعال در حوزه دفاع مقدس است که با تولید آثار فاخر و باکیفیت پژوهشی و مرجع، ضمن جلب نظر علاقه مندان به حوزه دفاع مقدس، نقش ارزنده ای در افزایش غنای محتوای کتاب ها دفاع مقدسی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با فرارسیدن سالروز عملیات بیت المقدس، پژوهش های صورت گرفته در رابطه با این عملیات را که در قالب کتاب توسط این مرکز منتشر شده معرفی می کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۵:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
در آستانه عملیات الی بیت المقدس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مصمم است تا با تکیه بر آثار و اسناد موجود در این مرکز جلوه های شکوه مقاومت و پایداری این حماسه عظیم را به روایت فرماندهان حاضر در عملیات منتشر کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت نادر طالب زاده علمدار جبهه فرهنگی انقلاب و جبهه مقاومت را تسلیت گفت.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهید حسن باقری معتقد بود: وقتی ما می گوییم "اسراییل باید از بین برود"، خُب آمریکا دیگر نمی آید به ما گلوله بدهد که اسراییل را از بینش ببریم. به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزراری تسنیم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۶:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
اطلس پدافند هوایی سپاه در دوران دفاع مقدس توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و وارد بازار نشر شد.
شاینا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۱:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
در اولین جلسه شورای علمی دومین دوره جایزه شهید سلیمانی دکتر محسن پرویز به عنوان دبیر علمی جایزه شهید سلیمانی معرفی شد. به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اولین جلسه شورای علمی دومین دوره جایزه شهید سلیمانی برگزار شد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سردار حق بین در کتاب خاطرات خود با عنوان گیل مانا به روایت بخشی از خاطرات خود از همرزمی با شهید بصیر پرداخته است که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس آن را به مناسبت سالگرد شهادت وی منتشر کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در گزارشی، مهم ترین روایت های داخلی و خارجی از امکان دستگیری و اسارت صدام در عملیات فتح المبین را بررسی کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۱۵:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به جهت جایگاه سرلشکر شهید محمد حجازی در دوران دفاع مقدس و جبهه مقاومت درصدد است زندگینامه این شهید را در کتابی منتشر کند.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۰:۵۰    
شهید مهدی باکری دوم بهمن ماه سال 1361 در بحبوحه عملیات والفجر مقدماتی در جمع رزمندگان لشکر 31 عاشورا از تکلیف شرعی که برعهده مسلمانان است، سخن به میان آورده است. آنچه می خوانید، بخشی از این سخنرانی شهید مهدی باکری است که توسط سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است: ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۱۱:۳۶    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت پدر سردار محمود چهارباغی را تسلیت گفت.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
در روزهایی که جنگ نفتکش ها در خلیج فارس وارد مرحله جدیدی شده بود، آمریکا نیز به ضرر ایران وارد این معرکه شد تا کار برای نیروهای نظامی ایران سخت تر از قبل شود، اما آنها با این وجود و بر اساس اسنادی که در آرشیو مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس وجود داشت توانستند ضربات مهلکی به کشتی های آمریکا وارد کنند.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۱/۱۴ - ۱۲:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
کتاب صحیفه دفاع توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و وارد بازار نشر شد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۱/۱۳ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صوتی از شهید خرازی منتشر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۶:۰۵    
کتاب دشمن، پشت دروازه های شهر (روایت مقاومت مردمی آبادان – 1359) از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
کتاب دشمن، پشت دروازه های شهر (روایت مقاومت مردمی آبادان – 1359) توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۰۸:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقت دفاع مقدس در پیامی درگذشت مادر شهیدان حسن و حسین قجه ای را تسلیت گفت.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
یکی از فرماندهان حاضر در عملیات فتح المبین سردار سید یحیی رحیم صفوی است، او در تاریخ شفاهی اش با عنوان از سنندج تا خرمشهر که توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به زیور طبع آراسته شده است، روایتی از این عملیات غرور آفرین دارد که در ادامه می خوانیم: رنج سنی فرماندهان عملیات فتح المبین ...
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
شهید مهدی باکری فرمانده لشکر 31 عاشورا بود که در روز 25 اسفند ماه سال 1363 در عملیات بدر در شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش در منطقه برجای ماند. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت آغاز سفرهای راهیان نور، صوتی شنیده نشده از شهید حسن باقری را منتشر کرد. در این صوت می شنویم: موضوع دیگر این است که کارهای ما در مملکت چند تا چیز است؟ یکیش جنگیدن است، یکیش هم اقتصادمان است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به مناسبت سالروز شهادت فرمانده لشکر 27 حضرت رسول (ص) مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گزارشی کوتاه از زندگی وی منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۲/۲۴ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کتاب حماسه امواج که به نقش مخابرات سپاه در عملیات والفجر 8 می پردازد، به قلم محمدمهدی حبیبی توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران منتشر شد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۲۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت روز شهید صوتی از شهید حسین خرازی منتشر کرده است. در این صوت سردار شهید حسین خرازی در میان رزمندگان لشکر 14 امام حسین (ع) به نقش تربیتی شهدا اشاره می کند و بر توجه به تربیت و رشد و تکامل شهدا تأکید دارد. در این صوت می شنویم: ...
کیهان   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۲۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
سخنرانی حاج همت یک روز قبل از شهادت برای اولین بار توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد. هرگاه نام و یاد دفاع مقدس و جنگ تحمیلی به گوش می رسد، نام شهیدان همت، باکری، کاظمی، خرازی، بروجردی، چمران و... تداعی کننده آن روزها است، روزهایی که سراسر آن ایستادگی و مقاومت بود ...
بقاع نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۷:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
کتاب گویای شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی تهیه و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. بقاع خبر: همزمان با سالروز شهادت سردار شهید حاج محمدابراهیم همت، از کتاب گویای شهید ابراهیم همت در مکتب نبوی با حضور سردار احمد غلامپور، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین بشردوست، سردار یعقوب زهدی ...
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۰۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
5 اثر مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به عنوان نامزدهای نهایی گروه پژوهش نظامی - سیاسی نوزدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس معرفی شدند.