یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۱۵:۳۴Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۵    
خبرگزاری میزان - این اثر تاریخ شفاهی دفاع مقدس روایت سردار احمد غلامی است جانشین تیپ 10 سیدالشهدا (ع) و فرمانده تیپ 110 خاتم الانبیا (ص) در دوران دفاع مقدس است. سردار شهید غلامی در این کتاب جنگ را از منظر خود و آن گونه که درک کرده روایت کرده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت درگذشت مرحوم سردار کرمی راد برشی از کتاب "روزهای پر التهاب"، خاطرات وی را منتشر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر محمد کرمی راد از فرماندهان و جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در روز شهادت شهید ولی الله چراغچی، فرمانده تیپ 21 امام رضا (ع)، صوتی را منتشر کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
صوت ماندگار شهید صیاد شیرازی در جمع نیرو های لشکر 27 حضرت رسول (ص) پس از عملیات بدر در روز 15 فروردین 1364 که چندی پیش توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
صوت ماندگار شهید صیاد شیرازی در جمع نیرو های لشکر 27 حضرت رسول (ص) پس از عملیات بدر در روز 15 فروردین 1364 که چندی پیش توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۵:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
قاضی با بیان اینکه مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس یکی از وظایف اصلی خود را معرفی شهدا می داند، گفت: غالب فعالیت های مرکز، نمایش دهنده زندگی و عملکرد شهداست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
جلد اول کتاب تاریخ شفاهی سردار سید یحیی صفوی با عنوان از سنندج تا خرمشهر توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تجدید چاپ شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آستانه میلاد سیدالشهدا امام حسین (ع) و روز پاسدار برای اولین بار صوتی از سردار شهید حسن باقری منتشر کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
در آستانه سالروز شهادت شهید مهدی باکری مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس آخرین سخنرانی شهید مهدی باکری پیش از عملیات بدر را منتشر کرده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۶    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی عروج شهادت گونه سردار سرتیپ پاسدار محمدحسن کوسه چی را تسلیت گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت سالروز عملیات بدر از یک سند مربوط به این عملیات رونمایی کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
با فرا رسیدن سالروز عملیات بدر، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس پژوهش های صورت گرفته در رابطه با این عملیات را که در قالب کتاب توسط این مرکز منتشرشده معرفی می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
شصت و سومین شماره از فصلنامه تخصصی نگین ایران توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و وارد بازار نشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۲:۲۶    
کتاب درآمدی بر مبانی و سنجش قدرت ملی با مقایسه قدرت ملی ایران و عراق در دوران جنگ تحمیلی از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اتحاد شوم کتابی است که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده و طی آن به مسئله همکاری وزارت امور خارجه آمریکا و رژیم بعث عراق علیه ایران در طول جنگ تحمیلی پرداخته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
چهار اثر منتشر شده توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پانزدهمین جشنواره پاسداران اهل قلم حائز رتبه شدند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
اتحاد شوم کتابی است که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده و طی آن به مسئله همکاری وزارت امور خارجه آمریکا و رژیم بعث عراق علیه ایران در طول جنگ تحمیلی پرداخته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۵:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
کتاب صحیفه دفاع توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و وارد بازار نشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صوتی از شهید مهدی زین الدین در عملیات خیبر و در جمع رزمندگان لشکر 17 علی بن ابیطالب (ع) منتشر کرده است که به نقش والای شهدا و اعتقاد راسخ و کامل به خداوند اشاره دارند.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
منطقه هورالهویزه به عنوان ابتکار عمل جدید در جنگ، با نظر سپاه پاسداران انتخاب شد و بر همین اساس، این منطقه به سپاه و منطقه زید نیز به ارتش واگذار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۸    
با فرار رسیدن سالروز عملیات خیبر، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس پژوهش های صورت گرفته در رابطه با این عملیات را که در قالب کتاب توسط این مرکز منتشرشده معرفی می نماید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در چهلمین سالگرد از شروع دفاع مقدس از کتاب خانه بیست و ششم رونمایی کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
یحیی نیازی، پژوهشگر حوزه دفاع مقدس می گوید یکی از عوامل موفقیت عملیات کربلای 5 جنگ الکترونیک بود که مقر فرماندهی به وسیله جنگال متوجه غفلت دشمن شدند و پیروزی در عملیات را از آن خود کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بار صوتی از سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده است که به تأکید ایشان بر شکستن خط توسط رزمندگان در منطقه عملیاتی والفجر 8 می پردازد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
پنجاه و سومین کتاب از مجموعه روزشمار جنگ ایران و عراق تحت عنوان موشکباران تهران، تدارک عملیات در حلبچه (والفجر10) توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کتاب پنجاه سوم از روز شمار جنگ ایران و عراق با عنوان نبرد بزرگ زمستانی در جبهه شمالی (عملیات بیت المقدس 2) توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۰۲:۲۷    
کتاب ویرانی دروازه شرقی شرح مستندگونه وفیق سامرائی یکی از اعضای حزب بعث توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۲:۴۹   + ۲۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بار صوتی از سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده است که به روایت ایشان از حساسیت منطقه عملیاتی والفجر 8 می پردازد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بیستم بهمن ماه سالروز عملیات والفجر 8 است؛ عملیاتی که به زعم بسیاری از فرماندهان غیرممکن بود. عبور از رودخانه اروندرود از مهم ترین ویژگی های این عملیات است که نیروهای عمل کننده در شرایطی حساس و پیچیده از آن عبور کردند و توانستند با غافلگیری نیروهای عراقی شبه جزیره استراتژیک فاو در جنوب عراق را به ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ظرفیت کارهای خلاقانه و بزرگ زیاد دارد و باید این نظام موضوعات پژوهشی ایجاد و از آن رونمایی شود و سپس موضوعات تحقیقی و پژوهشی در اختیار محققین و پژوهشگران قرار بگیرد.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
آئین اختتامیه اولین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت جایزه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار شد آئین اختتامیه اولین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت جایزه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی با حضور سرلشکر باقری ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: کتاب بررسی مواضع نظامی امام خمینی (ره) در جنگ ایران و عراق توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تجدید چاپ شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
کتاب بررسی مواضع نظامی امام خمینی (ره) در جنگ ایران و عراق توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تجدید چاپ شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۴۲    
سردار سرتیپ پاسدار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در آیین اختتامیه اولین دوره دو سالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت، اظهار داشت: فعالیت در حوزه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس که در گذشته به طور سالانه برگزار می شد ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۳۰    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با تاکید بر اینکه اگر پژوهش نکنیم دست تحریف فعال می شود، گفت: پژوهشگران تولید کنندگان ثروت ملی هستند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۲۸    
اقتصاد ایران: رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:پژوهشگران دفاع مقدس و مقاومت نه تنها تولیدکنندگان قدرت نرم و عمق بخشی به تفکر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت هستند بلکه با مجاهدت های خود از حافظه و میراث تاریخی یک ملت بزرگ حراست می کنند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۶    
سردار کارگر گفت: اولین دوره دو سالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سطح ملی برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: پژوهشگران دفاع مقدس و مقاومت نه تنها تولیدکنندگان قدرت نرم و عمق بخش به تفکر انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت هستند، بلکه با مجاهدت های خود از حافظه و میراث تاریخی یک ملت بزرگ حراست می کنند.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
سردار نائینی از برگزاری اختتامیه اولین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت در روز چهاردهم بهمن ماه خبر داد. به نقل از دبیرخانه اولین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت، سردار علی محمد نائینی ...
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۸:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک بار که ناخن هایم را می کشیدند طاقتم تمام شده بود و می خواستم اعتراف کنم، اما یکی از برادران سپاهی که با هم بودیم گفت: بیا شرمنده خدا و خلق نشویم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۴:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و مشاور فرمانده کل سپاه، با اشاره به چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی از برگزاری اولین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر پژوهشی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت با عنوان جایزه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی خبر داد و گفت ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۹:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
کتاب به شرط بهشت که با محوریت شهید سیدمحمدسعید امیری مقدم از شهدای راوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در دوران جنگ نوشته شده است، ظهر امروز رونمایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
حضور آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در نمایشگاه مجازی کتاب تهران حضور دارد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۲:۱۴    
مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی دفاع مقدس با عنوان جنگ الکترونیک به روایت مرحوم علی اصغر زارعی و به کوشش یحیی نیازی با حضور مقامات لشکری و کشوری در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس انجام شد.
فاش نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی جنگ الکترونیک به روایت مرحوم علی اصغر زارعی با حضور خانواده ایشان برگزار و به فعالیت های این فرمانده دفاع مقدس اشاره شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۸:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب جنگ الکترونیک به روایت مرحوم علی اصغر زارعی و نوشته یحیی نیازی، عصر امروز در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با حضور خانواده این جهادگر برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۷:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در مراسمی از کتاب تاریخ شفاهی جنگ الکترونیک به روایت سردار دکتر علی اصغر زارعی رونمایی کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی جنگ الکترونیک روایت علی اصغر زارعی به کوشش یحیی نیازی در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۲۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
جلد اول روزشمار سی و هشتم از مجموعه بزرگ روزشمار جنگ ایران و عراق با عنوان تشکیل نیروهای سه گانه سپاه توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس رونمایی شد.