جمعه ۱۰ آذرساعت ۰۹:۳۵Dec 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: خبرنگارهای خارجی دوربین عکاسی و فیلمبرداری برده بودند از بسیجی ها عکس بگیرند، این صحنه را می بینند که توپ ها شروع به زدن می کنند، اینها دوربین را می اندازند و پشت تخته سنگ ها مخفی می شوند، آن وقت بسیجی های حزب الله با دوربین قراضه شروع به عکسبرداری از خبرنگاران می کنند! ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: تاریخ شفاهی 600 نفر از فرماندهان و مدیران ارشد سپاه در 30 سال پس از دفاع مقدس، در دستور کار قرار گرفته که در 5 بُعد دفاعی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و سازندگی تعریف می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۷:۵۷    
سردار علی محمد نائینی از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مرکز به عنوان پایگاه روایت فرماندهان سپاه از دفاع مقدس یاد کرد و گفت: تاکنون تاریخ شفاهی 200 فرمانده شاخص سپاه در دوران دفاع مقدس ثبت و ضبط شده است. به تدریج این آثار آماده و انتشار می یابد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، آیین رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی دفاع مقدس به روایت حسین علایی فرمانده قرارگاه دریایی نوح در دوران دفاع مقدس با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس و پژوهشگران در این حوزه، روز سه شنبه هفتم آذرماه در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئولان ما اعلام کردند که با حرکات مجدد و پی درپی خودمان و استمرار در عملیات و ضربات مهلکی که بر پیکره رژیم پوسیده بعث عراق می زنیم می خواهیم آمریکا را به زانو دربیاوریم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۲    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت هفته کتاب؛ آثار خود را با تخفیف 30 درصدی ارائه می کند.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، گوشه هایی از زندگی نامه برخی از شهدای ورزشکار نوجوان و جوان که می توانند الگوهایی برای نسل های جوان و آینده دار میهن اسلامی مان باشند منتشر کند: شهید سعید طوقانی دارنده بازوبند پهلوانی کشور ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت سردار سرتیپ دوم پاسدار حاج مهدی معینی را تسلیت گفت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۰۸:۰۰    
کتاب امدادگر کجایی به قلم معصومه رامهرمزی که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است، در میان کتاب های تک راوی جنگ، از ویژگی های خاصی برخوردار است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۴:۱۰    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از رشد 20 درصدی آثار داخلی جایزه ادبی شهید همدانی درباره مدافعان حرم و جبهه مقاومت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: جامعه علمی، ادبی و نخبگان، نویسندگان و هنرمندان کشورهای اسلامی متعهدانه راه شهدای مقاومت را ادامه خواهند داد و این تاریخ الهام بخش را به رشته تحریر در خواهند آورد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۶:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:نویسندگان و ناشرین دفاع مقدس و جبهه مقاومت در واقع از منظر مقام معظم رهبری واسطه های رزق معنوی هستند و انتقال خاطرات شهیدان و رزمندگان، یک صدقه، حسنه و انفاق است،
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: در این مراسم قرار است از تعدادی از خانواده شهدای مدافعان حرم که طی دو سال گذشته به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند، تجلیل به عمل آید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۸    
سرهنگ پاسدار سلامی از تدوین کارنامه عملکردی گردان تخریب لشکر 25 کربلا در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس استان مازندران خبر داد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سردار نائینی، همچنین مسئولیت های اجرایی، فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای متعددی را عهده دار بوده است. مشاور فرهنگی فرمانده کل سپاه، جانشین معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، معاون فرهنگی سپاه، معاون فرهنگی نیروی زمینی سپاه، عضو کارگروه فرهنگی تدوین برنامه پنجم توسعه کشور و ... . ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: در دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت 400 کتاب و سایر آثار مکتوب این مرکز ارائه شده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۲۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: پس از توقف عملیات رمضان در دشت های شرق بصره در برابر نیروی زرهی دشمن، انتخاب منطقه ای کوهستانی و محدودتر برای اجرای عملیات، لازمه حفظ ابتکار عمل نیروهای جمهوری اسلامی دانسته شد تا نقاط قوت خودی و ضعف دشمن در زمین های ناهموار ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - 45 فرمانده نقش آفرین در دوران دفاع مقدس و 11 خانواده شهید در پنجمین همایش ملی یاد ها و نام ها تجلیل به عمل آمد. به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
سردار علی محمد نائینی گفت: رویکرد ما حرکت در جهت تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمین صدبرابری آثار دفاع مقدس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۱۶    
مشاور رئیس مرکزاسناد و تحقیقات دفاع مقدس با بیان اینکه تاکنون بیش از 6 هزار ساعت از تاریخ شفاهی دفاع مقدس ثبت شده است، گفت: 30 درصد آن در قالب کتاب و اسناد مکتوب منتشر شده است و استخراج دانش از این اسناد مکتوب در دستور کار ماست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۵۵    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس همزمان با چهل و سومین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس، از تیزر پنجمین مراسم یاد ها و نام ها رونمایی و آن را منتشر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اقدام به انتشار صوت های منتشرنشده ای زده است که برای اولین بار در فضای مجازی انجام می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۶    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس کلیه آثار خود را با 20 درصد تخفیف عرضه می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
همایش یادها و نام ها همزمان با هفته دفاع مقدس چهارشنبه 5 مهر با حضور سردار سلامی توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود.
راهیان نور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۱    
شهید حسن باقری در عملیات محرم طی سخنانی که میان هم رزمان خود ایراد کرده است، بر تأثیر معنویت در عمل و نه در شکل ظاهر تأکید داشته است. مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اقدام به انتشار سخنانی از سردار سرلشکر شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) کرده است که برای رزمندگان در عملیات محرم ایراد کرده و در آن ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
سردار دکتر علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به برگزاری پنجمین دوره مراسم یادها و نام ها در هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امسال این مراسم با حضور سردار سرلشکر پاسدار دکتر حسین سلامی فرمانده محترم کل سپاه پاسداران در پنجم مهرماه 1402 برگزار می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۰:۱۵    
اقتصاد ایران: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی عروج شهادت گونه سردار سیدعلی صنیع خانی را تسلیت گفت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی شهادت سردار سیدعلی صنیع خانی را تسلیت گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: پنجمین دوره یادها و نام ها در هفته دفاع مقدس با حضور سردار سرلشکر پاسدار دکتر حسین سلامی فرمانده محترم کل سپاه پاسداران 5 مهرماه برگزار می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۷:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، متن این پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با نهایت تأسف و تأثر اطلاع یافتیم، مادر بزرگوار سرلشکر پاسدار شهید حاج علی هاشمی فرمانده قرارگاه نقش آفرین نصرت در دفاع مقدس، دار فانی را وداع و به شهیدش ملحق شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه پنج جلدی سیری در جنگ ایران و عراق منبعی جدید درباره جنگ هشت ساله ایران و عراق است که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و روانه بازار نشر شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی، درگذشت سردار حاج محمد خدابخش را تسلیت گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۸:۱۸    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: علاوه بر چهار برنامه اصلی، حدود 200 اثر پژوهشی جدید داریم که تا پایان سال از آن ها رونمایی می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: 40 هزار کاست مجموع جلسات فرماندهان در جنگ است که 5 درصد آن در رده به کلی سری قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در مراسم تجلیل از فعالان رسانه اظهار کرد: امروز کار خبر دیگر صرف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نیست و یک کار و جنگ حرفه ای است، در جنگ روایت نیز دشمن در پی بی اعتبارسازی روایت های تثبیت شده و منابع تولید روایت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۰۰:۱۰    
کتاب فتح ارتفاعات غربی حمرین کاری از انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس راهی بازار نشر شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: در سه دهه اخیر شاهد تولید یک سری روایت های تحریف حوادث مهم جنگ از جمله شروع جنگ، ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر، عملیات های حساسی مانند کربلای 4 و قطعنامه هستیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۶:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
صبح امروز رئیس و مدیران بخش های مختلف حوزه هنری از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۵:۵۴    
در پی انتشار تصاویری از کارکنان طاقچه و عدم رعایت حجاب بانوان در این شرکت، دو انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و مرزوبوم با انتشار بیانیه ای ضمن مذموم شمردن این حرکت نا به هنجار، همکاری خود را با طاقچه قطع کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۵:۵۳    
خرازی با اشاره به اینکه بازدید از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: اصل اینکه این مرکز اسناد الآن به این صورت توسعه پیدا کرده و منشورات زیادی را دارد ارائه می دهد واقعاً یک حرکت بزرگ تاریخی است برای دفاع از هویت ایران، دفاع از هویت رزمندگان و انتقال آن تجارب دوران جنگ به نسل های آینده.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
کمال خرازی رئیس ستاد تبلیغات جنگ در دوران دفاع مقدس و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، روز گذشته از مخزن اسنادی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ،امروز از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه پنج جلدی نقد و بررسی مسائل اساسی جنگ در آثار منتشر شده ارتش و سپاه از محمد درودیان به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کتاب نقبی بر درس ها و دستاوردهای جنگ ، نوشته محمد درودیان، گفت وگویی با فرماندهان و مسئولان جنگ است که انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت والده گرانقدر سردار سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی، فرمانده لشکر 9 بدر در دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۲۰:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در گزارشی از عملیات کربلای یک نوشت: حوالی ظهر روز دوشنبه 16تیر 1365 (روز هفتم عملیات) بار دیگر مواضع لشکر 27 زیر آتش شدید دشمن قرار می گیرد و متعاقب آن، نیرو های پیاده عراق که به نظر می رسد به استعداد یک تیپ باشند، تظاهر به تک می کنند ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۹:۲۲    
فاش نیوز - سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: مهدی خوش سیرت نوزدهم شهریور سال 1339 در روستای چورکوچان شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد. تحصیلات دوران ابتدایی ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۹:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: مهدی خوش سیرت نوزدهم شهریور سال 1339 در روستای چورکوچان شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد. تحصیلات دوران ابتدایی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه مطالعات فرهنگی، اجتماعی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مطرح کرد: زندگینامه مستند شهدای شاخص جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس تألیف خواهد شد.