یکشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۴:۱۰Sep 2020 27

جدیدترین‌های «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

 
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
سردار علی محمد نائینی با اظهار به اینکه نگاهمان به تاریخ شفاهی فرماندهان نگاه به حفظ یک ثروت ملی است، گفت: گفت وگو با سردار صفوی به عنوان یکی از فرماندهان اصلی دفاع مقدس از ابتدا از اولویت های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اعلام کرد: کتاب جامع کارنامه عملیات ثامن الائمه در دست تالیف و انتشار است و تا پایان امسال منتشر خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین مرکز اسنادی در رابطه با جنگ ایران و عراق است. در بخش پایانی گزارش مان به بررسی چگونگی روایت جنگ توسط سپاه پرداخته ایم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس طی بیانیه ای با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر پیگیری و تحقق مطالبات به حق ایشان تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
نوراله جعفری به تخفیف آثار مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس به منظور ارائه خدمات ویژه تلاش کرده ایم تا آثار مرکز را با تخفیف های 30 تا 50 درصدی به علاقه مندان به این حوزه ارائه کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین مرکز اسنادی در رابطه با جنگ ایران و عراق است. در بخش نخست گزارش مان به بررسی چگونگی شکل گیری این مرکز و نحوه جمع آوری و نگهداری اسناد پرداخته ایم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۳۱    
دومین مراسم یاد ها و نام ها ، آیین رونمایی از کتاب های اسنادی و پژوهشی تازه منتشر شده مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و همچنین تجلیل از فرماندهان و مسئولان شاخص برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس، دومین مراسم "یادها و نام ها" را برگزار می کند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۶    
انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه، کتاب پرسش های اساسی جنگ: نقد و بررسی جنگ ایران و عراق را که به بررسی تاریخی و تحلیلی جنگ پرداخته به چاپ رسانده است.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس سید مسعود خاتمی، مسئول کل بهداری سپاه در ایام جنگ و رئیس سابق سازمان هلال احمر در کتاب تاریخ شفاهی خود با عنوان طبیب زندان دولتو که توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۲۲:۰۸    
نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس گفت: اصولاً دسترسی به اسناد سخت است و چندان آسان نیست ولی الان با شکلی که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به وجود آمده خیلی آسان تر شده است و راحت تر می توان به اسناد دسترسی پیدا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس گفت: اصولاً دسترسی به اسناد سخت است و چندان آسان نیست ولی الآن با شکلی که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به وجود آمده خیلی آسان تر شده است و راحت تر می توان به اسناد دسترسی پیدا کرد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
علی محمد نائینی مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران چهارشنبه 26 شهریورماه در نشست خبری که در محل این مرکز برگزار شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با سالروز تشکیل نیروهای سه گانه سپاه روزشمار جنگ ایران و عراق جلد اول کتاب سی و هشتم با عنوان فرمان تشکیل نیروهای سه گانه سپاه در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و رونمایی شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از سلیمانی نیوز، سردار نائینی، رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه "آیا از حاج قاسم سلیمانی نیز تاریخ شفاهی داریم؟" ...
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سالروز تشکیل نیرو های سه گانه سپاه، دست خط امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نیرو های سه گانه را که خطاب به محسن رضایی فرمانده وقت کل سپاه است، منتشر کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به برنامه جمع آوری و تدوین تاریخ شفاهی 300 فرمانده شاخص سپاه در دفاع مقدس گفت:تاکنون تاریخ شفاهی 115 نفر ازاین تعداد تدوین شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: 7 مهرماه و همزمان با هفته دفاع مقدس از 170 اثر جدید تحقیقاتی که در یک سال اخیر جمع آوری شده است با حضور فرمانده محترم کل سپاه رونمایی می کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به برنامه جمع آوری و تدوین تاریخ شفاهی 300 فرمانده شاخص سپاه در دفاع مقدس گفت:تاکنون تاریخ شفاهی 115 نفر ازاین تعداد تدوین شده است.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۳   + ۵۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سالروز تشکیل نیروهای سه گانه سپاه دست خط مبارک حضرت امام خمینی (ره) به عنوان سند تاریخی بسیار مهم و کمتر دیده شده در سالروز تشکیل نیروهای سه گانه سپاه را منتشر کرد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: امروز سپاه با پنج نیرو در بلندای اقتدار قرار دارد و از دستاورد های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در جغرافیایی وسیع صیانت می کند و با وجود تمام توطئه های دشمنان، سپاه پاسداران معادله و موازنه قدرت را به نفع جریان انقلاب اسلامی در منطقه تغییر داده است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۲۰:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از خاطره هایی که شهید محمدرضا ملکی برای من تعریف کرد، این بود که می گفت ارتش و سپاه می خواستند در اطراف ام الرصاص عملیاتی ایذایی و تأخیری اجرا کنند؛ به همین دلیل، جلسه ای مشترک بین سپاه و ارتش برقرار شده بود. من هم راوی آقای قاآنی فرمانده (وقت) تیپ 21 امام رضا (ع) بودم. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کتاب نخستین عملیات بزرگ در شمال غرب؛ والفجر 4 توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از تعامل مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با سپاه های استانی و مراکز حفظ آثار استان ها به منظور ارسال رایگان کتاب های این مرکز خبر داد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس پرس، کتاب گویای شماره پنج نوشته مرتضی قاضی که به تهیه کنندگی فاطمه بی تقصیر فدافن، صداپیشه گی و روایت فاطمه نیرومند و صدابرداری آزاده بحرانی در 276 دقیقه تهیه شده است، در چهل سالگی دفاع مقدس رونمایی شد و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۵۶    
مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از شروع فعالیت فروشگاه جدید اینترنتی انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت والد گرانقدر همسر مکرمه سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید را تسلیت گفت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه در پیامی درگذشت حجت الاسلام روح الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۲:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبر آنلاین : سردار سرتیپ دوم پاسدار علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه و مسئول تبلیغات قرارگاه نجف در دوران دفاع مقدس درباره نحوه اعلام آزادسازی مهران صحبت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت همسر سردار شهید علی تجلایی از فرماندهان سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۴:۰۵    
سردار نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه صبح امروز از باشگاه خبرنگاران جوان بازدید کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۱۳    
تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: من بچه ها را با فریاد الله اکبر ترغیب می کردم که با چشم خودم دیدم یک عراقی با آرپی جی در حال شلیک به سمت من است، برای استتار به پشت سنگی رفتم که ناگهان همراه سنگ به هوا پرتاب شدم و...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل در طول جنگ تحمیلی و در ارتباط با جنگ، مجموعا 17 قطعنامه را صادر کرده است که مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بخشی از آن را در قالب اینفوگرافی منشر کرده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۷:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: عملیات های منافقین در دوران جنگ تحمیلی در جهت اهداف نظامی خاص و یا مکمل عملیات های ارتش عراق بود، اما دشمن، در پایان جنگ با عملیات مرصاد را با هدف براندازی نظام طراحی کرده بود. تاریخ انتشار: 17:45 - 07 مرداد 1399 ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۳:۰۱    
نشست واکاوی عملیات مرصاد توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس لغو شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۲۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آستانه سالروز عملیات مرصاد قرار بود با حضور فرماندهان دفاع مقدس به واکاوی این عملیات بپردازد که این مراسم لغو شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آستانه سالروز عملیات مرصاد با حضور فرماندهان دفاع مقدس به واکاوی این عملیات می پردازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۷:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آثار خود به صورت اختصاصی به عملیات رمضان پرداخته و ابعاد مختلف نظامی، سیاسی و بین المللی آن را مورد بررسی قرار داده است.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۶:۵۶   + ۱۲ سایت دیگر  
حمید اصلانی، معاونت اجرائی مجلس: او معاون اجرائی کل سپاه پاسداران و ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بوده است. سردار حمید اصلانی در دوران جنگ ایران و عراق در عملیات بیت المقدس و رمضان ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۹:۵۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ایرنا: سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور نیروهای مسلح و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه امیر سرتیپ عبدالعلی پورشاسب جانشین پژوهشگاه و سعدالله زارعی رئیس پژوهشکده جبهه مقاومت از مخزن اسناد مرکز اسناد و تحقیقات دفاع ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
در بخشی از کتاب مهران در تحولات جنگ ایران و عراق که توسط مهدی حاجی وردی خان به نگارش درآمده و توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سال 1389 منتشرشده است، راجع به فرار سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از دست ارتشی های بعثی می خوانیم: ...
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
یک دیپلمات ارشد سوریه در ژاپن در یک محفل خصوصی گفته است که یکی از دوستان ژاپنی وی گفته که نظر موساد اخیراً بر این است که روسای کشورهای خلیج فارس حاضرند سر صدام را در یک سینی حلوایی تقدیم امام خمینی کنند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
هفتمین نشست از سلسله نشست های واکاوی اسنادی و پژوهشی عملیات های بزرگ و سرنوشت ساز با عنوان واکاوی عملیات رمضان؛ دلایل و چرایی عبور از مرز در روز سه شنبه دهم تیرماه در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۰:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
جوانمرد قصاب نام محله ای در شهر رِی است. اما این عنوان، نام یا شهرت چه کسی است؟ در این گزارش قصد داریم در مورد صاحب این نام توضیحاتی را از کتاب جنگ شهرها، گزارشی از شهر مقاوم دزفول که توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشرشده است، ارائه کنیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مرحوم سردار محسن پاک یاری از فرماندهان دوران دفاع مقدس به تازگی به همرزمان شهیدش پیوسته است، برای گرامیداشت مقام این فرمانده مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس روایتی از او را منتشر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۷:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سالروز شهادت شهید مصطفی چمران برای اولین بار سندی منتشر کرد که در رابطه با توجه و مساعدت وی به مشکلات مربوط به مهاجران افغان است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۵:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: در سالروز شهادت شهید چمران برای اولین بار سندی منتشر می شود که در رابطه با توجه و مساعدت ایشان به مشکلات مربوط به مهاجران افغان است. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۲۲:۳۶   + ۲۱ سایت دیگر  
محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی بازدید از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: راویان تنها ضبط کننده نبودند بلکه همراهان و یاران فرماندهان نیز بودند. سرگذشت راویان ماجرای عجیبی است آن ها پا به پای فرماندهان در تمامی شرایط و سختی ها حضور داشتند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: راهزن های تاریخی از این ترس دارند که اگر کلام خلافی را مطرح کنند مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سندی را رونمایی کند که باعث شرمساری شان شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: راهزن های تاریخی از این ترس دارند که اگر کلام خلافی را مطرح کنند مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سندی را رونمایی کند که باعث شرمساری شان شود.