دوشنبه ۱۰ مهرساعت ۱۹:۰۴Oct 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید فیلم»

فیلم کوتاه برداشت آخر قرار است مخاطب را با خودش وارد آموزشگاه بازیگری کند که معلمش محمد شیری است. همچنین فیلم پاسیو با بازی شقایق فراهانی و بهناز جعفری راهی آمازون می شود و بسته ای از فیلم کوتاه ژانر وحشت به هنر و تجربه خواهد آمد.
سینما خانه   ۶ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
کمال تبریزی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما در 10 جلسه از سلسله نشست های تخصصی 40-20 چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، نشست پیش تولید فیلم برگزار می کند ...
آنا   ۸ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
فیلم کوتاه بالا، پایین به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی حسینی و تهیه کنندگی مشترک زهرا راسار و انجمن سینمای جوانان ایران تولید شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۱:۵۳    
حسینی از تولید فیلم حماسه مردم مازندران و گیلان در مبارزه با منافقین حاضر در جنگل های شمال کشور در راستای دومین کنگره شهدای استان خبر داد و گفت: امید است این فیلم به جشنواره فیلم فجر برسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مهارت های سینمایی کشور گفت: مهمترین برنامه ما این است که لوکیشن های فیلمبرداری و تولید فیلم های سینمایی از پایتخت و مرکز کشور به سایر استان ها منتقل شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
این پارادوکس غم انگیزی است که هم سالن های سینمای ما خالی از مخاطب باشد، هم فیلم های سینمایی ما سر از قاچاق دربیاورد. این دوگانگی یک جا به هم وصل می شود و آن ریزش مخاطب در سینما، لطمه به گیشه و اقتصاد آن و درنهایت گسترش فضای ناامن برای تولید فیلم است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۰۰:۵۱    
اغلب فیلمسازان دفاع مقدس ترجیح می دهند در تولید فیلم های بیوگرافیک دفاع مقدسی درام پررنگ باشد ولی خانواده های شهدا روی واقعیت تأکید دارند. همین سبب شده ورود برای تولید فیلم درباره شهدای شاخص کار سختی باشد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۸:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
خبرهای از تولید فیلم کوتاه جونکاه , اعلام برنامه نمایش مستند در مرکز گسترش و...از جمله خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری زیرنویس، مبحث طراحی جلوه های ویژه در سینما و اهمیت آن امروزه دیگر بر کمتر کسی پوشیده است، اساساً جلوه های ویژه میدانی یکی از کلیدی ترین عناصر تولید فیلم در سینمای امروز محسوب می شود ...
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۳    
سینماپرس: تعدادی از فعالان حوزه سینمای دفاع مقدس همزمان با هفته دفاع مقدس متذکر شدند: در گلوگاه برخی نهادها افرادی نشسته اند که جلوی تولید فیلم های هدفمند دفاع مقدسی را می گیرد!
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه صنعت سینمایی کشور نیازمند همت ملی است، گفت: با تمام گستردگی فضای مجازی باز نیازمند توسعه صنعت سینمایی کشور هستیم ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۸    
تولید فیلم زندگی لطیف به کارگردانی مجید وحیدیان پس از پایان فیلمبرداری به مرحله تدوین رسیده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۵:۰۳    
فیلم های نخستین جشنواره ملی فیلم 17 در ذیل کنگره شهدای استان قم و محوریت تولید فیلم مستند با موضوع 6090 شهید استان قم در سالن شهید آوینی قم از چهارم تا دهم مهرماه 1402 در حال اکران است.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۲۸   + ۲۱ سایت دیگر  
جانی دپ پس از نمایش ژان دوباری در جشنواره فیلم کن، تولید فیلم مودی را آغاز کرد. این اولین تلاش کارگردانی وی در 25 سال گذشته است.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس فرهنگی/ حمید بهمنی کارگردان سینما گفت: در گلوگاه بنیاد سینمایی فارابی فردی نشسته که جلوی تولید بسیاری از فیلم های دفاع مقدسی را می گیرد! ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
“سیاست ما که گام به گام برای آن قدم برمی داریم این است که جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به اصفهان تعلق پیدا کند. اولین گام این است که امسال المپیاد فیلم سازی به اصفهان تعلق یافت و همه فرایند تولید فیلم های المپیاد فیلم سازی در سطح کشور از جمله داوری و منتورهای آن به عهده اصفهان است.”
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان "سیاست ما که گام به گام برای آن قدم برمی داریم این است که جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به اصفهان تعلق پیدا کند. اولین گام این است که امسال المپیاد فیلم سازی به اصفهان تعلق یافت و همه فرایند تولید فیلم های المپیاد فیلم سازی در سطح کشور از جمله داوری و منتورهای آن به ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
کارگردان مقیمان ناکجا در نشست نقد و بررسی این فیلم سینمایی از ماجرای عارضه قلبی خود و اتفاقی که باعث شد او مدام به مرگ فکر کند، پرده برداشت.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۱۰    
سینماپرس: اولین شب از سلسله نشست های بر سینمای ایران چه گذشت روز دوشنبه سوم مهر با حضور مهدی فخیم زاده، فریدون جیرانی، بهروز افخمی و سیدضیاء هاشمی در پردیس سینمایی آزادی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۱   + ۴۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس سازمان سینمایی از اختصاص تسهیلات بانکی برای پروژه های سینمایی خبر داد و گفت: این طرح با هدف حمایت و کمک به چرخه تولید فیلم در سینما و رونق اشتغال طراحی شده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۳    
مجید زین العابدین با بیان اینکه برآورد بودجه در همه بخش ها به طور دقیق احصا نشده است، تاکید کرد: بودجه جشنواره فیلم کودک و نوجوان کمتر از هزینه ساخت یک فیلم سینمایی است.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۹    
سینماپرس: حسین ریگی گفت: در همه جای دنیا سینمای کودک جدی گرفته می شود و حتی در صحبت های مدیران سینمایی ما نیز حوزه سینمای کودک همواره جدی است اما در عمل هرگز جدی گرفته نمی شود.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: هادی انباردار گفت: امروز اگر فیلمسازی دغدغه اش تولید فیلم در حوزه سینمای دفاع مقدس باشد درگیر بروکراسی های پیچیده اداری می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۱    
رئیس جمهور در حالی که علی لندی را در امتداد حسین فهمیده ها توصیف می کرد، به تمام مسئولان ذی ربط دستور داد تا در جهت تدوین کتاب زندگی نامه علی لندی، تولید فیلم سینمایی از فداکاری او، نام گذاری مدارس در استان های مختلف و ثبت نام و یاد او در کتب درسی اقدام کنند.
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۱:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
فراخوان دبیرخانه چهلمین جشنواره فیلم کوتاه تهران برای فیلم اولی ها؛ باشگاه فیلم اولی های انجمن سینمای جوانان ایران در ایام برگزاری چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، کارگاه تولید فیلم اول برگزار می کند ...
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۴۰    
سینماپرس: هادی محمدپور گفت: یکی از معضلات اصلی ما این هست که به فیلم های دفاع مقدسی هم به چشم فیلم گیشه ای نگاه می کنیم.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۶    
رئیس انجمن سینمای جوان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ایده ها و سوژه های خوب و ناب بسیاری برای فیلم سازی در استان وجود دارد اما مشکل تبدیل آن ها به فیلم نامه همچنان باقی است، گفت: با همراهی استادان برجسته نویسندگی و سینما، کارگاه های ویژه برای تولید فیلم نامه در استان راه اندازی می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایلام- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: فیلم و سریال می تواند کمک کار و نشان دهنده حماسه دفاع مقدس در ایلام باشد.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: محمد عسگری گفت: در حال حاضر سه فیلم به صورت همزمان توسط سه ارگان مختلف در خصوص یک عملیات در دست تولید هستند و این کار غلط است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۲    
رئیس سازمان صدا و سیما گفت: برخی از دستگاه ها از ظرفیت صدا و سیما به خوبی استفاده می کنند و بعضی دستگاه ها نسبت به پیوند رسانه ای کارهای خود کم توجه هستند.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۳۵    
فرادید| دوقلوهای فیلم درخشش استنلی کوبریک محصول 1980 هرگز قرار نبود یکسان باشند. در کتاب استیون کینگ (1977)، خواهران بامزه ی گرِیدی 8 و 10 ساله هستند؛ همان دوقلوهایی که ارواح و انزوا، پدرشان را به قاتل تبدیل می کنند ...
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
شش ماه است که فیلم سینمایی فسیل روی پرده رفته و همچنان صدرنشین فروش است. این خبر برای سازندگان فسیل یک خبر خوب و برای جامعه سینمایی شاید یک خبر نگران کننده است. زیرا صدرنشین بودن در طول شش ماه برای یک فیلم، نشان دهنده بحران در بازاریابی سینماست. آیا بازاریابی سینما در ایران مغفول مانده است؟
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهدای ایران :سرویس فرهنگی/ اکبر حر کارگردان سینما همزمان با اتمام دومین سال حضور مدیران سینمایی جدید در خصوص وضعیت امروز سینمای کشور گفت: اگر بنده بخواهم صراحتاً صحبت کنم باید بگویم که متأسفانه همچنان نفوذی ها همچنان در سینمای کشور حضور دارند! ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۳۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در سومین جلسه شورای سیاست گذاری چهلمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران گفت: انجمن سینمای جوانان ایران توانسته سیاست های عدالت فرهنگی مد نظر دولت جمهوری اسلامی را در دو سال اخیر پیگیری کند و فاصله تهران و شهرستان را در کیفیت و کمیت آموزش ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - با پایان مراحل تولید فیلم کوتاه داستانی بازسازی ساخته علی توکلی، این اثر آماده پخش و حضور در جشنواره ها شد. به گزارش روابط عمومی فیلم کوتاه بازسازی ، مراحل تولید و پس تولید فیلم کوتاه بازسازی به نویسندگی و کارگردانی علی توکلی به پایان رسید. ...
هزار ماسوله   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۴    
گروه سینمایی کاسکو در سال 1400 باهدف تهیه و تولید فیلم های کوتاه، داستانی، مستند، تجربی و... تاسیس گردید که در ادامه گزارشی از فعالیت دو ساله این گروه در پاوه انتشار داده می شود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۲:۴۰    
تهران- ایرنا- دو دهه 60 و 70، سینما و به ویژه تلویزیون آثاری تولید می کرد که با اکنون غیرقابل قیاس است. در تشریح برخی از دلایل آن باید گفت آن زمان عرصه تولید فیلم و سریال، صحنه بازتاب واقعیات جامعه بود. منبع
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۱:۰۱    
موضوع حمایت از تولید فیلم های ویرانگر در داخل کشور و تاثیر آن بر جامعه و فرهنگ، مساله ای جدی و پیچیده است که به بررسی و تجزیه و تحلیل گسترده تر نیاز دارد. در این مقاله، به برخی از جنبه های این موضوع می پردازیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۳۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با انتقاد از حضور انگشت شمار سینمای استان در سطح ملی و جشنواره فجر گفت: مایه تاسف است که ما به لحاظ کمّی در سطح کشور در طول 40 سال گذشته سهم تولید فیلم حتی به اندازه انگشتان یک دست نداریم.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دومین جلسه شورای عالی سینما برگزار شد. در این جلسه 14طرح مورد تصویب قرار گرفته که یکی از آنها، احداث شهرک سینمایی دیجیتال بر مبنای بزرگ ترین سوله ها و استودیوهای دیجیتال تولید فیلم است.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۰۷   + ۳۱ سایت دیگر  
رییس سازمان سینمایی در پیامی به مناسبت روز ملی سینما خطاب به اهالی سینما گفت: دغدغه های شما درباره مسائل معیشتی، اکران، نمایش و تولید فیلم ها را می دانم و از برخی مشکلاتی که همچنان وجود دارد، آزرده ام اما همچنان بر عهدی که با شما بسته ام، تاکید می کنم.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۴    
در یکی دو سال گذشته با تغییر رویکردها، دوباره تولید آثاری با مضمون دفاع مقدس مورد توجه قرار گرفته و مدیران فرهنگی بر تولید فیلم هایی با محوریت شهدا متمرکز شده اند،موضوعی که وزیر ارشاد بارها درباره اهمیتش تأکید کرده است،در این گزارش مروری خواهیم داشت بر تولیداتی که به پاسداشت قهرمانان جنگ می پردازد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دو دهه 60 و 70، سینما و به ویژه تلویزیون آثاری تولید می کرد که با اکنون غیرقابل قیاس است. در تشریح برخی از دلایل آن باید گفت آن زمان عرصه تولید فیلم و سریال، صحنه بازتاب واقعیات جامعه بود.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: امیر مشهدی عباس گفت: چرا باید فیلم هایی با بودجه بیت المال تولید شده و آرشیو شوند اما هیچ کمک هزینه ای برای تولید فیلم های درخشان سینمای کودک و نوجوان اختصاص پیدا نکند؟
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۲۰   + ۶۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، دومین جلسه شورای عالی سینما در دولت سیزدهم، به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، رئیس سازمان سینمایی ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه فرهنگی عصر قانون انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان متولی اصلی آموزش و تولید فیلم کوتاه در کشور و با هدف به تصویر کشیدن ارادت ایرانیان به ساحت مقدس امام حسین (ع) و شرح واقعه کربلا و بیان روایت هایی داستانی و دراماتیک پیرامون امام حسین (ع) پیچینگ ویژه آثار حسینی را با مشارکت سومین ...
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: روند تولید فیلم سلمان فارسی مدتی است که متوقف شده و بنا به ادعای یکی از رسانه ها این توقف به دلیل اختلافات پیش آمده بوده است.
سینما خانه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۹:۰۹   + ۳۲ سایت دیگر  
فراخوان پخش جهانی تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران در جشنواره های معتبر بین المللی منتشر شد. به گزارش سینماخانه و به نقل از انجمن سینمای جوانان ایرن، انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان بزرگ ترین مرکز آموزش و تولید فیلم کوتاه در کشور، به منظور پخش، بازاریابی و حضور جهانی منسجم و مؤثر تولیدات خود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
ستاره اسکندری از همکاری خانه موزه "خیمه شب بازی ایران" با جشنواره بین المللی جایزه "عکس پنج" در روز ملی سینما خبر داد. به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی جشنواره ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
منصوری در خصوص تداوم تصمیمات و کار های غلط در حوزه سینمای بحران زده کودک و نوجوان در آستانه برگزاری جشنواره فیلم کودک گفت: وضعیت سینمای کودک و نوجوان بحرانی است و بنده دیگر حاضر به سرمایه گذاری برای تولید فیلم کودک نیستم.