چهارشنبه ۰۱ بهمنساعت ۱۸:۴۸Jan 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بوکسیت»

ایمیدرو   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیات عامل ایمیدرو بر ضرورت ایجاد هسته دانشی در صنایع استراتژیک معدنی کشور تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود- بیش از یکسال است که معدن بوکسیت شاهوار به دلیل تخریب محیط زیست تعطیل شده اما مطالبه مردم شهرستان شاهرود و استان سمنان تعطیلی کامل این معدن به دلیل آسیب محیط زیست است.
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۰    
باشگاه آلومینیوم، به گفته ی وزیر صنایع و معادن گینه، برنامه 5 ساله ارتقای صنایع معدنی گینه که از سال 2016 آغاز شد براساس زمان بندی مشخص خود پیش می رود و تحت تأثیر شیوع کرونا قرار نگرفته است. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۹:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای معدن - مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم اعلام کرد: با توجه به ذخایر پیش بینی شده، توانایی تامین بوکسیت مورد نیاز طرح های توسعه این مجتمع را داریم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از مباحث مطرح شده در سومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران، مروری بر صنعت آلومینیوم کشور ، فرصتها و تهدیدهای موجود در این صنعت بود ...
ایمیدرو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۵:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم از بومی سازی دانش استفاده از سنگ کم عیار بوکسیت در این مجتمع خبر داد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۸:۲۰    
گزارشی از میزان تولید واحدهای آلومینیوم سازی کشور طی 8ماهه نخست امسال منتشر شد که بر اساس آن میزان تولید شمش خالص در این مدت به میزان 266هزارو177تن بوده و بیشترین تولید صورت گرفته مربوط به بوکسیت به مقدار 529هزارو111تن بوده است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۳:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفترکانه آرائی و فرآوری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ضمن اعلام رشد 2.3 درصدی تولید آلومینا در سال 99، ایران را هجدهمین تولیدکننده آلومینیوم جهان معرفی کرد. *** تولید آلومینا به گزارش خبرگزاری صنایع ، محسن محمدخانی پیرامون تولید آلومینا، اظهار داشت: ...
ایمیدرو   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۳:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
طرح پژوهشی مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در خصوص بازفراوری و استحصال عناصر با ارزش از باطله کارخانه فراوری بوکسیت جاجرم بعنوان طرح پژوهشی برتر سال99 امروز در جشنواره پژوهش وزارت صمت معرفی شد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خدادوست موسوی از حضور تیم های مطالعات و اکتشاف بوکسیت ایمیدرو در آینده بسیار نزدیک به شهرستان و بررسی دقیق ظرفیت معدنی لنده خبرداد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شرکت آلومینای ایران برای اولین بار توانست 16 هزار تن فلز آلومینیوم تولید کند. تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران ضمن اعلام این مطلب افزود: علاوه بر تولید موفق فلز آلومینیوم، با تلاش های صورت گرفته و به رغم مشکلات ناشی از کرونا و نیز تعطیلی معدن تاش ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از ایسنا ، تورج زارع، مدیرعامل این شرکت فناور با اشاره به ایجاد ارزش افزوده از منابع بوکسیت که سنگ منبعی برای آلومینیوم است و همچنین تکمیل زنجیره های تولید آلومینا ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- نماینده شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به اثر منفی استحصال بوکسیت شاهوار بر آب شاهرود، گفت: برداشت بوکسیت از نقاط دیگر می توانست بدون آسیب محیط زیستی، انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۱:۱۲    
نماهنگ زیبای شاهوار اثری از هنرمندان شاهرودی را با نمایش غمی بزرگ از تخریب گسترده محیط زیست به واسطه فعالیت معدن بوکسیت تاش ببینید.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۲۶   + ۲۶ سایت دیگر  
توسعه ایجاد ظرفیت آلومینا در جاجرم از 240 به 280 هزار تن، تکمیل فاز 2 پروژه تولید پودر آلومینا در جاجرم، اجرای طرح تولید هیدرات ریزدانه به ظرفیت 3500 تن و تضمین تامین خوراک و مواد اولیه توسعه آلفا آلومینا در شهرستان “گرمه”، از جمله بندهای این تفاهم نامه است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
واژگونی کامیون حمل مواد معدنی در شهرستان جاجرم، جان 2 کارگر معدن بوکسیت این شهرستان را گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
بجنورد- فرماندار جاجرم از فوت 2 کارگر کارخانه آلومینا جاجرم بر اثر واژگونی کامیون حمل بوکسیت خبر داد و گفت: علل این حادثه در دست بررسی است.
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۲    
به گزارش باشگاه آلومینیوم ، این قرارداد از سه ماهه سوم سال 2020 به اجرا در خواهد آمد. پسماند بوکسیت در صنعت سیمان به عنوان ماده اولیه حاوی آهن (Fe) مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- عضو شورای شهر شاهرود با بیان اینکه تخریب شاهوار توسط معدن بوکسیت دارای عوارض قابل روئیت و ناملموس است، گفت: 235 میلیون متر مکعب آب شاهوار در معرض نابودی است.
برترین ها / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۴۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بابیان اینکه خاک جنگل را کیلویی پنج هزار تومان در میدان ونک تهران به فروش رساندند، گفت: منابع طبیعی قابل وقف نیست. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۰۰    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان این که در شاهوار جرم اتفاق افتاده است، از عدم نظارت سازمان صمت بر برداشت های صورت گرفته از معدن بوکسیت انتقاد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود بابیان اینکه دانشگاه درباره ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش نظری نداده است ، گفت: درباره این معدن آدرس غلط نسبت به دانشگاه داده نشود.
مرآت   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۵۲    
یکی از مخاطبان مرآت با ارسال یادداشتی سلسله ای از انتقادات و پرسش ها را پیرامون اظهارات دو هفته قبل سرپرست سازمان صمت استان درباره معدن بوکسیت تاش مطرح کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود – ایرنا - رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: این دانشگاه طرح تحقیقاتی در خصوص کیفیت و کمیت منابع آب منطقه فعالیت معدن بوکسیت در کوه شاهوار را برعهده داشته و این به معنای تایید بازگشایی و یا ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- معدن بوکسیت تاش از اواخر دهه 80 کار خود را در زمینه اکتشاف و سپس استخراج بوکسیت از قله شاهوار آغاز کرده حال آنکه طبق قانون می بایست استعلام های محیط زیستی را اخذ می کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۷:۲۷    
گروه استان ها- این روزها که دوباره زمزمه هایی مبنی بر آغاز به کار دوباره معدن بوکسیت تاش در شاهرود به گوش می رسد؛ فریاد مردمی که نمی خواهند زخمی دوباره بر بلندای قامت شاهوار بنشیند نیز بلند شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- جمعی از مردم، گروه های مردمی و غیر دولتی، هیئات ورزشی، دوست داران محیط زیست، خانواده معزز شهدا، روحانیان و دیگر اقشار مردم در نامه ای به رهبری، خواستار تعطیلی کامل معدن بوکسیت شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استانهااجتماع مردمی حمایت از قله شاهوار و اعلام مخالفت با فعالیت معدن بوکسیت تاش، این بار مقابل دفتر امام جمعه شاهرود برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود-ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت : از مسوولان می خواهم موضوع معدن بوکسیت در شاهوار را هرچه سریع تر تمام کنند چرا که طولانی شدن آن به نفع سلامت روانی و امنیت مردم شاهرود نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
شاهرود- فرماندار شاهرود با تاکید بر اینکه معدن بوکسیت تاش از قله شاهوار برداشت های نادرست و غیر اصولی صورت داده است، گفت: تا زمانی فرماندار هستم کاری که مردم راضی نباشند انجام نمی دهم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بهره برداری های معدن بوکسیت تاش از بلند ترین قله البرز شرقی در شاهرود باعث تخریب محیط زیست شده، اکنون بسیاری از گروه های مردمی خواستار پایان کار این معدن در شاهوار استان سمنان هستند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدشریف ابراهیمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان که در راستای نظارت استانی خود به شهرستان شاهرود عزیمت کرده بود، از معدن بوکسیت تاش بازدید به عمل آورد. ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - معاون سابق فرماندار شاهرود با بیان اینکه فعالیت معدن بوکسیت تاش از سال 89 غیر قانونی آغاز شده است ، گفت: این فعالیت ها تخریب قله آبساز و حیات بخش شاهوار را به دنبال داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - امام جمعه بخش بسطام شهرستان شاهرود گفت: کارشناسان بیطرف هر نظری درباره برداشت از معدن بوکسیت شاهوار بدهند ، باید به آن عمل شود.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۷:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - رئیس سازمان صمت استان سمنان بابیان اینکه تمدید پروانه بهره برداری معدن بوکسیت تاش از سال 97 بلا اقدام مانده است، گفت: لازمه فعالیت معدن منوط به انجام تعهدات است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۶:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: لازمه ادامه فعالیت معدن بوکسیت تاش، انجام تعهدات سه گانه محول شده به شرکت آلومینای ایران است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ریوتینتو که بزرگترین تولید کننده بوکسیت در استرالیا به شمار می رود گزارش داد در نیمه اول سال 2020، 24.8 میلیون تن بوکسیت تولید کرده است که نسبت به سال قبل 8 درصد افزایش داشته است و این افزایش تولیدات در درجه اول به افزایش برداشت از معدن Amrun در انتهای کوئینزلند شمالی استرالیا بوده است.
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۵:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از روابط عمومی ایمیدرو ، خداداد غریب پور در نشست با سفیر ایران در گینه، خطاب به مدیرعامل جدید شرکت مشترک ایران و گینه، گفت: با توجه به راه اندازی طرح های جدید آلومینیوم و نیاز این کارخانه ها به پودر آلومینا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۷:۳۸    
شاهرود- ایرنا- جمعی از مردم شاهرود ظهر شنبه با حضور در فرمانداری این شهرستان قدردانی خود را از تعطیلی معدن بوکسیت شاهوار اعلام کردند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۷:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا ، کوه محل برداشت بوکسیت نامش شاهوار است. با ارتفاع سه هزار و 945 متر، عنوان بلندترین قله در شرق رشته کوه البرز را با خود یدک می کشد. کوهی که سبب شکل گیری تمدن در دشت بسطام و سپس شاهرود شد ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۵    
به گزارش باشگاه آلومینیوم ، شرکت اماراتز گلوبال اظهار داشته که در سال گذشته (از آگوست 2019 تا آگوست 2020)، این شرکت بیش از 6.1 میلیون تن بوکسیت به مشتریان خود در سراسر جهان صادر کرده است ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
طبق گزارش شرکت تحلیلی و داده جهانی GlobalData ، تولید جهانی بوکسیت در سال جاری با 0.1درصد کاهش به 344 میلیون تن کاهش یافته و تولید آن تحت تاثیر تعلیق موقتی معادن به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 قرار دارد.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۰۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس خانه معدن ایران معتقد است که با نگاه هوشمندانه می توان سرمایه گذاری های بلند مدت در معادن گینه انجام داد و نیاز صنایع معدنی کشور را به مواد اولیه برای سال های آتی تامین کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
معدن بوکسیت آلومینای تاش واقع در کوه شاهوار شاهرود (در استان سمنان) این روزها نه تنها در این شهرستان بلکه در سطح ملی مطرح شده و به اعتقاد برخی کارشناسان با وجود اینکه فعالیت رسمی خود را از سال 90 آغاز کرده ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از رویترز، ابراهیم کاسوری فوفانا نخست وزیر گینه، در مصاحبه مطبوعاتی که اواخر جولای انجام شد اظهار داشت که گینه دومین صادرکننده بزرگ بوکسیت در جهان است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۷:۴۴    
امروز بخشی از ارتفاعات شاهوار به واسطه فعالیت معدن بوکسیت تاش، پوشش گیاهی ذی قیمتش را از دست داده و خاکش دچار آلودگی شده است و باید فکری برای آن شود. مردم همچنان منتظر حضور استاندار سمنان در منطقه هستند و می پرسند: برنامه شفاف استاندار سمنان درباره این معدن پرماجرا چیست؟
آلومینیوم با توجه به کاربردهای فراوان آن در صنایع مختلف، همواره مورد توجه سیاست گذاران اقتصادی در ایران و جهان قرار گرفته و جایگاه ویژه ای در اقتصاد و صنعت به خود اختصاص داده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۰:۳۸    
آمار تولید واحدهای آلومینیوم سازی کشور برای 3 ماهه نخست امسال منتشر شد که بر اساس آن بالاترین محصول تولید شده در بهار امسال بوکسیت و هیدرات آلومینیوم بوده است.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
در نیمه ی نخست سال 2020، تولید بوکسیت این شرکت 28.37 میلیون تن بوده که 8 درصد بیش از نیمه ی نخست 2019 است.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ه دنبال نگرانی جوامع محلی از تخریب منطقه تاش در سمنان به دلیل برداشت سنگ بوکسیت برنامه روی خط خبر رادیو سلامت این موضوع را پیگیری کرد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه درحال حاضر استخراج سنگ بوکسیت متوقف شده است گفت: فعالیت کنونی بهره بردار درحد ...