سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۸:۳۷Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «لیله المبیت»

پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۳   + ۶۰ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ حجت الاسلام حسن روحانی در جلسه هیات دولت با تبریک حلول ماه ربیع الاول اظهارداشت: این ماه برای ما اهمیت خاصی دارد غیر از ولادت مبارک پیامبر عظیم الشان اسلام و امام صادق(ص)، لیله المبیت و خوابیدن امیرالمومنین جای پیامبر برای حفظ جان رسول خدا جزو حوادث شب های اولیه این ماه است. ...
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
انتخاب: امام جمعه موقت تهران، ترس را مهمترین دلیل سازش با قدرت های بزرگ دانست و گفت: شجاعت به انسان کرامت می بخشد. حجت الاسلام کاظم صدیقی تولیت مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، در دوازدهمین جلسه از سلسله نشست های اخلاقی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۱    
اولین شب در ماه ربیع الاول به نام لیلة المَبیت مزین است، در سال سیزدهم بعثت، امیر مۆمنان علی(ع) برای اغفال دشمنان، فداکارانه در بستر رسول خدا( ص) خوابید تا آن حضرت از مکّه به مدینه هجرت کنند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
لیله المبیت مصادف با هجرت نبی مکرم اسلام از مکه به یثرب و شب فداکاری علی (ع) برای حفظ جان حضرت محمد (ص) است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
شبی که حضرت علی (ع) برای نجات جان پیامبر (ص)، در بستر ایشان خوابیدند، لیله المبیت نام دارد.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
پس از پشت سر گذاشتن ماه های غم و اندوه و عزاداری سیدالشهدا (ع)، ماه ربیع الاول به معنای بهار اول، از جمله ماه های پربرکتی است که هر روز و یا شب آن مبارک و پر فضیلت است. در ادامه می توانید اعمال مهمی که انجام آن در ربیع الاول سفارش شده است را مشاهده کنید. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۲    
خوابیدن حضرت علی علیه السلام دربستر پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم در لیله المبیت؛ از فضایل بزرگ ایشان است که خداوند متعال وپیامبر صلی الله علیه وآله وسلم وائمه معصومین علیهم السلام آن را تأیید کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ربیع الاول فصلِ زیبای شکوفایی غنچه های نبوت و امامت و روایت ایثارِ بی مانند امیرمومنان در لیله المبیت است.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۵۲    
مشرکان قریش که در طول سالیان متمادی نتوانستند شعله روزافزون انقلاب محمدی(ص) را خاموش سازند، در شورایی جمع شدند و تصمیم نهایی خود را برای رهایی از بانگ عدالت و آزادی گرفتند. آنان مصمم شدند پیامبر را به قتل برسانند و به این وسیله طنین وحی را خاموش سازند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۷:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
شب نخست از ماه ربیع الاول از سال سیزدهم بعثت را لیلة المبیت گویند که در آن شب حضرت علی (علیه السلام) به جای رسول الله(صلی الله علیه وآله) در بستر ایشان خوابید؛ زیرا رسول الله(صلی الله علیه وآله) به وحی الهی دریافته بود که مشرکان و کفار مکه قصد کشتن او را دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۱:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
شب اول ربیع الاول را لیله المبیت نامیده اند . دلیل این نام خوابیدن حضرت علی (ع) در رختخواب پیامبر (ص) و آغاز هجرت نبی اعظم (ص) از مکه به مدینه است .
وارث   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۰۶    
شب همان شب که سفر مبدأ دوران می شد خط به خط باور تقویم مسلمان می شد شب همان شب که جهانی نگران بود آن شب صحبت از جان پیمبر به میان بود آن شب در شب فتنه، شب فتنه، شب خنجرها باز هم چاره علی بود نه آن دیگرها مرد مردی که کمر بسته به پیکار دگر بی زره آمده در معرکه یک بار دگر ...
هرمز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مذهبی هرمزگان گفت: بصیرت امام رضا (ع) در مواجه با مأمون مایه دلگرمی شیعیان است و تهمتی که به ایشان(ع) در حرص به مقام و منصب زده بودند از امام(ع) دور شد و بر عزت معنوی ایشان افزوده شد.
برنامه "جان پیامبر" از فداکاری امیر مومنان امام علی علیه السلام در لیله المبیت می گوید
پورتال خبری کاشان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۳:۲۳    
حجت الاسلام اسلامی تبار با اشاره به اینکه واقعه لیله المبیت و نزول آیه 207 سوره بقره در فضیلت امیرالمومنین است، گفت: تعداد زیادی از آیات قرآن در شأن امیرمومنان (ع) است.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ سیدجعفر مرتضی اولین کسی است که متوجه شده شکستن بت ها دوبار بوده است که اولین آن لیله المبیت است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۰۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ شب نخست از ماه ربیع الاول از سال سیزدهم بعثت را لیلة المبیت گویند که در آن شب حضرت علی (علیه السلام) به جای رسول الله(صلی الله علیه وآله) در بستر ایشان خوابید؛ زیرا رسول الله(صلی الله علیه وآله) به وحی الهی دریافته بود که مشرکان و کفار مکه قصد کشتن او را دارند.
مهرصبا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه در جمع کارکنان سپاه، بصیرت را از مهمترین شاخصه رفتاری شهدا عنوان کرد و گفت: شهید فهمیده و 36000 دانش آموز دیگر، بصیرانه خود را فدای ولایت و انقلاب کردند. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ جانفشانی های امیرالمومنین امام علی (ع) در راه دین اسلام بر کسی پوشیده نیست که از جمله آنها می توان به لیله المبیت اشاره کرد. ...
عقیق   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۵:۱۳    
عقیق:حاج مهدی توکلی/پاسخ به یک شبهه از امیرالمومنین(ع) درباره لیله المبیت
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۹:۳۷    
شفقنا- روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود نوشت؛ دو ماه حزن انگیز محرم و صفر و ایام شهادت و اسارت آل الله بسر آمد و بهار ماه ها از راه رسید. ماه ربیع که از آن به سرور ایام یاد می شود آغازش با واقعه جانفشانی حضرت امیرالمومنین علیه السلام در لیله المبیت و هجرت پیامبر اکرم به مدینه همراه بود تا ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
لنجان-رییس شورای هیئت های مذهبی شهرستان لنجان گفت:هجرت تاریخی و سرنوشت ساز حضرت رسول(ص) در اول ربیع الاول، که به معنایی نقطه آغاز حرکت برای گسترش دین اسلام و پایه گذاری حکومت اسلامی در مدینه و بعد در سراسر عالم محسوب می شود، با جانبازی علی(ع) با موفقیت کامل به انجام رسید و توطئه دشمنان نقش بر آب شد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۰۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کارشناس ارشد علوم قرآنی گفت: بر اساس رویداد لیلة المبیت، در چنین شبی حضرت علی (ع) در بستر پیامبر اکرم (ص) خوابیدند و زمانی که مشرکان به قصد کشتن ایشان وارد منزلشان شدند، دیدند که فرد دیگری در بستر خاتم پیامبران (ص) خوابیده است و به همین جهت از کشتن ایشان صرف نظر کردند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۲۲:۱۲    
گروه جامعه امروز اولین روز ماه ربیع الاول است. ماهی که به دلیل واقع شدن میلاد حضرت رسول(ص) و امام صادق(ع) و نیز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) در آن، ماه شادی شیعیان است. منبع: خبرگزاری ایکنا
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۹:۵۷   + ۱۵ سایت دیگر  
شفقنا- سایت شبستان نوشت: ماه ربیع الاول آمیخته با خاطره غم انگیزی چون شهادت امام حسن عسکری(ع)، میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت صادق(ع)، هجرت پیامبر اکرم(ص) از مکه به مدینه، آغاز امامت پربرکت حضرت بقیه اللّه(عج) و ماه رخداد واقعه عظیم لیله المبیت است. ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۷:۴۴    
خطیب جمعه سنگر با بیان اینکه با هجرت تکلیف تمام نمی شود، گفت: پیامبر ، اسلام و دین تشیع آمدند و به ما هویت دادند و اکنون دشمن در تلاش است تا هویت، اسلامیت و انقلابی بودن را از ما بگیرد و پاهای ما را در استمرار این آرمان سست کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
شعرخوانی حمیدرضا برقعی به مناسبت لیله المبیت حضرت علی(ع) را مشاهده می کنید.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه چند رسانه ای - لیلة المبیت شبی است که پیامبر(ص) به امر الهی از مکه به مدینه هجرت کرد و به سبب تصمیم سران قریش بر قتل آن حضرت، از علی(ع) خواست تا به جای او در بسترش بخوابد و مشرکان متوجه عدم حضور پیامبر نشوند.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۹:۰۱    
گروه جامعه امروز اولین روز ماه ربیع الاول است. ماهی که به دلیل واقع شدن میلاد حضرت رسول(ص) و امام صادق(ع) و نیز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) در آن، ماه شادی شیعیان است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه معارف عضو هیئت علمی دانشگاه یزد عنوان کرد که فداکاری امام علی(ع) در لیله المبیت سبب هجرت پیامبر اکرم(ص) و تشکیل حکومت اسلامی در مدینه شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شب اول ربیع الاول را لیلة المبیت نامیده اند.
هفت روز خبر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۷:۰۶    
رهبر معظم انقلاب در اهمیت لیلهالمبیت فرمودند: ایثار امیرالمؤمنین خود یک حادثه فوق العاده مهم است، اما زمان این ایثار هم بر اهمیت آن می افزاید. زمان کی است؟ آن وقتی که بناست این دوران محنت به سر بیاید. بنا است بروند حکومت تشکیل بدهند. Source link
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب در اهمیت لیلةالمبیت فرمودند: ایثار امیرالمؤمنین خود یک حادثه فوق العاده مهم است، اما زمان این ایثار هم بر اهمیت آن می افزاید. زمان کی است؟ آن وقتی که بناست این دوران محنت به سر بیاید، بنا است بروند حکومت تشکیل بدهند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ویژه برنامه "جان پیامبر (ص)" اهمیت فداکاری امیرالمومنین امام علی (ع) را در لیله المبیت بازگو می کند.
ایکنا   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۰۹:۵۷    
گروه فعالیت های قرآنی: محمد قاسمیان تهیه کننده مستند لیلة المبیت از اکران این مستند در مرکز فرهنگ اسلامی فرانکفورت، مرکز اسلامی توحید نیوکاسل و مرکز اسلامی امام علی(ع) اسلو به مناسبت ولادت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۶:۲۰    
مستند لیلة المبیت در سه کشور اروپای غربی به نمایش در می آید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۲۲:۰۲    
هجرت پیامبر اعظم اسلام (ص) از مکه به مدینه در شب اول ربیع الاول یکی از نقاط عطف تاریخ اسلام می باشد.
وارث   ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۰    
تمام علوم غیبی عالم در سینۀ امیرالمومنین علیه السلام قرار داشت، اصلا علوم غیبی با امیرالمومنین در عالم معنا میشود ولی در شب لیلة المبیت برای اینکه فضیلت حضرت بالاتر برود خدا اجازۀ استفاده از علم غیب را به ایشان نداد ...
شاهین پرس   ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۹:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
پیامبر مکرم اسلام (ص) در سال سیزدهم بعثت، به دلیل اذیت و آزار مشرکان مکه به یثرب هجرت کردند و این هجرت به صورت رسمی مبدأ تاریخ مسلمانان شد.
شبستان   ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری شبستان: آیه وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ یَشْری نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ؛ از مردم کسی هست که جان خویش را در راه رضایت خداوند می فروشد و خدا بر بندگان مهربان است در لیله المبیت در شان حضرت امیر(ع) نازل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان دعایی را نقل می کند که امیرالمؤمنین(ع) در لیلةالمبیت آن را در پیشگاه خداوند خواند؛ در بخشی از این دعا می خوانیم: خدایا مرا در پناهت حفظ کن و در لباس زیبای محبت اهل بیت پیغمبرت مستور گردان.
ایبنا   ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۰۹:۳۵    
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر انصاری در سالروز ماجرای لیلة المبیت و هجرت پیامبر (ص) از مکه به مدینه، گفت: درباره این مساله هم مانند مساله غدیر، همه کتب اهل سنت اعتراف دارند که امیرالمومنین (ع) در لیلة المبیت در بستر پیامبر (ص) خوابیده و شکی در اصل ماجرا وجود ندارد و فقط اختلاف نظرها در جزئیات است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۰۸:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
آغاز ماه ربیع الاول، یادآور مبدأ تاریخ هجری قمری و همچنین جانفشانی حضرت امیرالمؤمنین(ع) در راه نجات جان پیامبر گرامی اسلام است.
جام نیوز   ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۲    
بنابر نقل مشهور، در شب های ابتدایی ماه ربیع الأول، پیامبر(ص) برای تهدیدی که به جان ایشان شد، از مکه به مدینه هجرت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۶/۰۸/۲۸ - ۲۰:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
شبی که حضرت علی (ع) برای نجات جان پیامبر (ص)، در بستر ایشان خوابیدند، لیله المبیت نام دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۱۶:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
مستند لیلة المبیت نخستین بار از شبکه قرآن و معارف و دیگر شبکه های سیما پخش خواهد شد.
فانوس   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۰۷:۴۴   + ۳۳ سایت دیگر  
سرویس فرهنگی و هنری - زلزله کرمانشاه در روزهای اخیر حوزه های مختلفی از جمله فرهنگ و هنر را تحت تاثیر خود قرار داده است. به گزارش فانوس ، زلزله کرمانشاه در روزهای اخیر حوزه های مختلفی از جمله فرهنگ و هنر را تحت تاثیر خود قرار داده است و هنرمندان بسیاری واکنش های متفاوتی را نسبت به این رویداد ...