شنبه ۱۶ اسفندساعت ۰۵:۱۰Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مشمول پرداخت مالیات»

آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم سه شنبه هفته گذشته و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 1400، بندی را به بخش درآمدی لایحه بودجه اضافه کردند که به موجب این بند؛ کاربران صفحات مجازی با بیش از 500 هزار دنبال کننده، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۲   + ۶۸ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس، سازمان امور مالیاتی را مکلف کردند که ظرف دو ماه از لازم الاجرا شدن این بند دستورالعمل اجرایی مربوط به اخذ مالیات از درآمد های کاربران حرفه ای رسانه های کاربرمحور از محل تبلیغات را تهیه و به تأیید وزیر اقتصاد و امور دارایی برساند
برترین ها / شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۴   + ۱۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز شنبه و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی ردیف4 تبصره 12 ماده واحده لایحه بودجه را به تصویب رساندند که براساس آن سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده(84) قانون مالیاتهای مستقیم در سال 1400 مبلغ چهارصد و هشتاد میلیون ...
خودرو تک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۸:۰۶    
براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه، خودروهای لوکس بالای یک میلیارد تومان از سال 1400 مشمول پرداخت مالیات خواهند شد. قانون گذار برای اجرای این قانون ضمانت اجرا نیز قرار داده است تا جلوی فرار مالیاتی از این محل نیز گرفته شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
بازیگران با درآمد بیش از 200 میلیون تومان از سال آینده مشمول پرداخت مالیات می شوند؛ مصوبه ای که مجلس تصویب کرده و گامی رو به جلو در راستای ایجاد عدالت است. با این حال برخی کارشناسان معتقدند اجرای دقیق این قانون نیاز به مطالعات بیشتری دارد.
زومیت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۳۰   + ۳۰ سایت دیگر  
با مصوبه ی مجلس، کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده در پلتفرم هایی همچون اینستاگرام و تلگرام مشمول پرداخت مالیات بر درآمد خواهند بود.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند که در سال آینده مناطق آزاد تجاری – صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شوند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۱:۰۵   + ۶۴ سایت دیگر  
مجلس ایران موافقت کرد که درآمدهای کاربران دارای بیش از 500 هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات مشمول مالیات بر درآمد شود.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۸:۱۲   + ۱۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای فعالان هنری از جمله بازیگران با درآمد بیش از 200 میلیون تومان در سال را مشمول مالیات کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده مناطق آزاد تجاری – صنعتی موافقت کردند.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۳۴   + ۷۳ سایت دیگر  
شفقنا- نمایندگان مجلس با تصویب مصوبه ای، مقرر کردند که بازیگران با درآمد بالای 200 میلیون تومان مالیات پرداخت کنند. به گزارش شفقنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی بعدازظهر امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 در بخش درآمدی بند الحاقی 3 تبصره 6 ماده واحده را به تصویب رساندند که ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس تصویب کرده اند که در سال آینده مناطق آزاد تجاری – صنعتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی مازندران با اعلام این که فعالان حوزه استخراج ارز دیجیتال نیز مشمول پرداخت مالیات هستند ، گفت که اداره مالیاتی استان تاکنون هیچ اظهارنامه ای از بیت کوین کاران مجاز دریافت نکرده است.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۵    
فرار مالیاتی نوعی تخلف از عمل به تکالیف تعیین شده درقانون مالیات های مستقیم می باشد.. وقتی یک مودی مالیاتی( حقیقی یا حقوقی) از ارائه گزارش واقعی و صحیح در مورد درآمدهای حاصل از فعالیت های اقتصادی،کار یا سرمایه خود که مشمول پرداخت مالیات می شود، امتناع می کند ...
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۷    
فرار مالیاتی یک نوع تخلف از قانون است. وقتی که یک مودی مالیاتی از ارائه گزارش درست در مورد درآمدهای حاصل از کار یا سرمایه خود که مشمول پرداخت مالیات می شود، امتناع می کند، یک نوع عمل خلاف انجام می دهد. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۱:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
ریس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در لایحه بودجه سال آینده مالیات بر ماشین ها و خانه های لوکس پیش بینی شده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
خراسان: یکی از خبرهای پرواکنش در فضای مجازی؛ مشمول پرداخت مالیات شدن سلبریتی ها بود. احمد امیرآبادی فراهانی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفته: بر اساس پیشنهاد بنده در کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400، سلبریتی ها هم مشمول پرداخت مالیات در سال آینده شدند ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۲:۴۴   + ۸۴ سایت دیگر  
محمودزاده گفت: 1.5 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه شناسایی شده که به مالکان آنها پیامک ارسال شد. مالکان باید این اطلاعات را اصلاح یا در صورت صحت، تایید می کردند. عدم تایید به منزله خالی بودن واحد تلقی می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: مشترکان با کاهش مصرف گاز، در ردیف مشمولان پرداخت مالیات برخانه های خالی قرار نمی گیرند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
تسهیلات اعطایی شرکت های کارگزاری به مشتریان به همراه سود و کارمزد دریافتی، مشمول دریافت مالیات و عوارض ارزش افزوده شد. به گزارش پیام فوری به نقل از تسنیم ...
دولت بدون توجه به اشکال ریشه ای قانون 5 سال پیش مرتبط با خانه های خالی ، باز هم روی مالیات انحرافی حساب باز کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۵۲ سایت دیگر  
طبق برآوردهای دولت، در سال آینده معافیت ماهانه حقوق کارکنان چهار میلیون تومان است و بیش از آن مشمول پرداخت مالیات خواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال طرح مالیات بر ارزش افزوده به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: با این طرح شاهد افزایش منابع مالیاتی کشور خواهیم بود.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۸    
اظهارنامه مالیاتی دفترچه ای است که کارنامه عملکرد مالی شخص حقیقی یا حقوقی مشمول پرداخت مالیات را مشخص می کند و در آن، رویدادهای مالی به ترتیب وقوع، مستند بر مدارک و ادله قانونی، درج شده است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۳    
براساس طرحی که خردادماه در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی، نسبت به مجموع عایدی حاصل از واگذاری آن دسته از اموالشان که در ایران واقع است، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیر امور مالیاتی کیش با بیان این که حقوق بگیران مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات هستند، گفت:درآمد مالیاتی منطقه آزاد کیش سال گذشته 7400 میلیارد ریال بود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۴۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: کسانی که در سال 97 مالیات سکه خریداری کرده از بانک مرکزی را پرداخت نکرده اند تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا مالیات متعلقه را پرداخت کنند که با این حساب، مودیان مذکور تنها 9 روز برای این کار فرصت دارند. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اگر دریافت مالیات بر سود سپرده ها به عنوان قانون تصویب و به مرحله اجرا در بیاید، توجه به پیش نیازهای این موضوع بسیار حائز اهمیت است. روش اجرا باید توجیه پذیر باشد به این نحو که سپرده های بانکی با رقم های کم مشمول پرداخت مالیات نشوند و از پرداخت مالیات معاف شوند ...
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۴۹    
رئیس اداره امورمالیاتی کیش عنوان کرد که طبق رأی دیوان عدالت اداری همه حقوق بگیران بخش عمومی، خصوصی و دولتی در مناطق آزاد پس از کسر معافیت سالیانه مشمول پرداخت مالیات می شوند و چند راهکار و یک پیشنهاد برای تغییر این رأی نیز ارائه داد.
روزنامه خراسان: با گذشت بیش از پنج ماه از سال 99 و در شرایطی که در قانون بودجه امسال، به صراحت بر وضع مالیات از خودروها و واحدهای مسکونی لوکس تاکید شده است، وزارت اقتصاد آیین نامه اجرایی این بند را به هیئت دولت ارائه کرد. ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۸:۲۱    
در اقتصاد ایران تقریباً می توان گفت همه مشاغل، مشمول پرداخت مالیات هستند، اما تنها بخشی که مشمول این قانون نمی شود فعالیت های افراد در بازارهای ارز، خودرو، مسکن، طلا و سکه است که به راحتی فعالیت می کنند بدون این که ریالی از سود کسب شده شان را صرف پرداخت مالیات کنند.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۲:۳۶   + ۳۴ سایت دیگر  
دریافت مالیات از خریداران سکه بخشنامه ای است که در هفته های اخیر از سوی سازمان مالیاتی کشور صادر شد، بر این اساس خریداران سکه های پیش فروش بانک مرکزی مشمول پرداخت مالیات می شوند.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه - سازمان امور مالیاتی مالیات مقطوع خریداران سکه در سال 98 را اعلام کرد. تغییراتی که در بخشنامه جدید نسبت به سال گذشته ایجاد شده، عرصه را بر خرید سکه تنگ کرده است. اقتصادنیوز در این گزارش به بررسی این موضوع می پردازد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: 52 درصد اصناف استان مشمول پرداخت مالیات نمی شوند و 38 درصد نیز زیر یک میلیون تومان و 10 درصد دیگر هم بالای یک میلیون تومان مالیات می دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب گفت: علی رغم تأیید و تصویب بودجه لازم برای حمایت از ورزش در شهرستان پارسیان و حتی توسعه آن در بحث ورزش حرفه ای اما اکنون با مشکل بزرگی از سوی سازمان امور مالیاتی استان هرمزگان و مشمول پرداخت مالیات هزینه های ورزشی مواجه شده ایم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اخذ مالیات خانه های خالی را گام رو به جلویی عنوان و چند پیشنهاد را برای افزایش بازدارندگی این نوع مالیات ارائه کرده است.
مرکز پژوهش های مجلس برای تقویب طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم (مالیات بر خانه های خالی)، 4 پیشنهاد ارائه کرده است.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تسهیلات برای مالیات سال 98 مشاغل خُرد، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تسهیلات برای مالیات سال 98 مشاغل خُرد، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۹:۵۹   + ۹۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از صداوسیما، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم با توجه به محدودیت های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن ها در سال 97 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده برای سال 98 بدون افزایش ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه پلاستیکها با وجود آسیب محیط زیستی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند، گفت: اخذ مالیات و قبول مسئولیت اجتماعی به کاهش مصرف کمک می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۹:۴۴   + ۷۴ سایت دیگر  
براساس طرحی که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی، نسبت به مجموع عایدی حاصل از واگذاری آن دسته از اموالشان که در ایران واقع است، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران ( پانا) - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می گوید دولت باید درحوزه مالیات باید چتر مالیاتی را گسترش دهد و علاوه بر بخش های شفاف اقتصاد که بیشترین مالیات را پرداخت می کنند سایر بخشها نیز مشمول پرداخت مالیات شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: فروشگاه های مجاز ایساکو (وابسته به ایران خودرو، عرضه کننده قطعات خودرو) مشمول پرداخت مالیات ارزش افزوده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی گفت: افراد برای اینکه سهام عدالتشان به نام آنها شود تا بتوانند خرید و فروش کنند باید وارد سایت خصوصی سازی شوند و درخواست خود را ثبت کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۲:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
علیزاده گفت: قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 95 تصویب شده است و اجرای آن از سال 99 انجام می شود.
کارشناسان معتقدند درصورتی که تعدیل تورم بر نرخ مالیات بر عایدی املاک اعمال شود، اثر این مالیات خنثی خواهد شد و به دلیل ناچیز شدن مقدار آن، بازدارنده نخواهد بود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۰:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
در حالی که سازمان امور مالیاتی خرید سکه از شبکه بانکی در سال 1398 را مشمول پرداخت مالیات کرده بود و این طرح توانایی بسزایی در درآمدزایی و کاهش فعالیت های سفته بازانه داشت ...