پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۲۲:۱۶Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مشمول پرداخت مالیات»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۵۲ سایت دیگر  
طبق برآوردهای دولت، در سال آینده معافیت ماهانه حقوق کارکنان چهار میلیون تومان است و بیش از آن مشمول پرداخت مالیات خواهد شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از ارسال طرح مالیات بر ارزش افزوده به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: با این طرح شاهد افزایش منابع مالیاتی کشور خواهیم بود.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۸    
اظهارنامه مالیاتی دفترچه ای است که کارنامه عملکرد مالی شخص حقیقی یا حقوقی مشمول پرداخت مالیات را مشخص می کند و در آن، رویدادهای مالی به ترتیب وقوع، مستند بر مدارک و ادله قانونی، درج شده است ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۳    
براساس طرحی که خردادماه در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی، نسبت به مجموع عایدی حاصل از واگذاری آن دسته از اموالشان که در ایران واقع است، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۳   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیر امور مالیاتی کیش با بیان این که حقوق بگیران مناطق آزاد مشمول پرداخت مالیات هستند، گفت:درآمد مالیاتی منطقه آزاد کیش سال گذشته 7400 میلیارد ریال بود.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۴۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: کسانی که در سال 97 مالیات سکه خریداری کرده از بانک مرکزی را پرداخت نکرده اند تا پایان شهریورماه فرصت دارند تا مالیات متعلقه را پرداخت کنند که با این حساب، مودیان مذکور تنها 9 روز برای این کار فرصت دارند. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اگر دریافت مالیات بر سود سپرده ها به عنوان قانون تصویب و به مرحله اجرا در بیاید، توجه به پیش نیازهای این موضوع بسیار حائز اهمیت است. روش اجرا باید توجیه پذیر باشد به این نحو که سپرده های بانکی با رقم های کم مشمول پرداخت مالیات نشوند و از پرداخت مالیات معاف شوند ...
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۸:۴۹    
رئیس اداره امورمالیاتی کیش عنوان کرد که طبق رأی دیوان عدالت اداری همه حقوق بگیران بخش عمومی، خصوصی و دولتی در مناطق آزاد پس از کسر معافیت سالیانه مشمول پرداخت مالیات می شوند و چند راهکار و یک پیشنهاد برای تغییر این رأی نیز ارائه داد.
روزنامه خراسان: با گذشت بیش از پنج ماه از سال 99 و در شرایطی که در قانون بودجه امسال، به صراحت بر وضع مالیات از خودروها و واحدهای مسکونی لوکس تاکید شده است، وزارت اقتصاد آیین نامه اجرایی این بند را به هیئت دولت ارائه کرد. ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۸:۲۱    
در اقتصاد ایران تقریباً می توان گفت همه مشاغل، مشمول پرداخت مالیات هستند، اما تنها بخشی که مشمول این قانون نمی شود فعالیت های افراد در بازارهای ارز، خودرو، مسکن، طلا و سکه است که به راحتی فعالیت می کنند بدون این که ریالی از سود کسب شده شان را صرف پرداخت مالیات کنند.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۲۲:۳۶   + ۳۴ سایت دیگر  
دریافت مالیات از خریداران سکه بخشنامه ای است که در هفته های اخیر از سوی سازمان مالیاتی کشور صادر شد، بر این اساس خریداران سکه های پیش فروش بانک مرکزی مشمول پرداخت مالیات می شوند.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
نقدینه - سازمان امور مالیاتی مالیات مقطوع خریداران سکه در سال 98 را اعلام کرد. تغییراتی که در بخشنامه جدید نسبت به سال گذشته ایجاد شده، عرصه را بر خرید سکه تنگ کرده است. اقتصادنیوز در این گزارش به بررسی این موضوع می پردازد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۷:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: 52 درصد اصناف استان مشمول پرداخت مالیات نمی شوند و 38 درصد نیز زیر یک میلیون تومان و 10 درصد دیگر هم بالای یک میلیون تومان مالیات می دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب گفت: علی رغم تأیید و تصویب بودجه لازم برای حمایت از ورزش در شهرستان پارسیان و حتی توسعه آن در بحث ورزش حرفه ای اما اکنون با مشکل بزرگی از سوی سازمان امور مالیاتی استان هرمزگان و مشمول پرداخت مالیات هزینه های ورزشی مواجه شده ایم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۲۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی اخذ مالیات خانه های خالی را گام رو به جلویی عنوان و چند پیشنهاد را برای افزایش بازدارندگی این نوع مالیات ارائه کرده است.
مرکز پژوهش های مجلس برای تقویب طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم (مالیات بر خانه های خالی)، 4 پیشنهاد ارائه کرده است.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تسهیلات برای مالیات سال 98 مشاغل خُرد، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی با اشاره به تسهیلات برای مالیات سال 98 مشاغل خُرد، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.
الف   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی، گفت: کسانی که در جریان عرضه سکه از سوی بانک مرکزی اقدام به خرید کرده اند تا سقف معینی مشمول پرداخت مالیات مقطوع می شوند.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۹:۵۹   + ۹۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از صداوسیما، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم با توجه به محدودیت های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن ها در سال 97 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان بوده برای سال 98 بدون افزایش ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه پلاستیکها با وجود آسیب محیط زیستی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند، گفت: اخذ مالیات و قبول مسئولیت اجتماعی به کاهش مصرف کمک می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۹:۴۴   + ۷۴ سایت دیگر  
براساس طرحی که در مجلس مطرح و اعلام وصول شده، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی، نسبت به مجموع عایدی حاصل از واگذاری آن دسته از اموالشان که در ایران واقع است، مشمول پرداخت مالیات خواهند شد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران ( پانا) - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می گوید دولت باید درحوزه مالیات باید چتر مالیاتی را گسترش دهد و علاوه بر بخش های شفاف اقتصاد که بیشترین مالیات را پرداخت می کنند سایر بخشها نیز مشمول پرداخت مالیات شوند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: فروشگاه های مجاز ایساکو (وابسته به ایران خودرو، عرضه کننده قطعات خودرو) مشمول پرداخت مالیات ارزش افزوده است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۳:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی گفت: افراد برای اینکه سهام عدالتشان به نام آنها شود تا بتوانند خرید و فروش کنند باید وارد سایت خصوصی سازی شوند و درخواست خود را ثبت کنند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۲:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
علیزاده گفت: قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 95 تصویب شده است و اجرای آن از سال 99 انجام می شود.
کارشناسان معتقدند درصورتی که تعدیل تورم بر نرخ مالیات بر عایدی املاک اعمال شود، اثر این مالیات خنثی خواهد شد و به دلیل ناچیز شدن مقدار آن، بازدارنده نخواهد بود.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۰۱:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : در حالیکه سازمان امور مالیاتی خرید سکه از شبکه بانکی در سال 1398 را مشمول پرداخت مالیات کرده بود و این طرح توانایی بسزایی در درآمدزایی و کاهش فعالیت های سفته بازانه داشت ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تعیین دایره شمول یکی از نکات مهم طراحی قانون مالیات بر عایدی املاک است که باید جامع و مانع باشد تا تمامی زمینه های سوداگری را پوشش داده و تمامی روزنه های فرار مالیاتی را ببندد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بارش باران در برخی مناطق کشور جزئیات سهمیه بنزین بهار و تابستان 99 و تحولات بازار گوشت از اخبار اقتصادی امروز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۵۹ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه سال 99، انواع خودرو های سواری و وانت دو کابین موجود در کشور با ارزش 700 میلیون تومان و بیشتر، مشمول مالیات بر دارایی سالیانه می شوند.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
به نقل از مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن: افزایش درآمدهای نفتی منجر به ورود سرمایه ها به بخش مسکن و تولید واحدهای لوکس شد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۲    
امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی در خصوص اخذ مالیات از خودروهای لوکس اظهار داشت: در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی از سال آینده خودروهای لوکس مشمول پرداخت مالیات می شوند ...
خودرو تک   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۶:۵۶    
به نظر می رسد دریافت مالیات از مالکان خودرو و خانه های لوکس در حال عملی شدن است. مالیاتی که از آن به دریافت مالیات از اصل ثروت تعبیر شده است. به این ترتیب در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی در سال آینده واحدهای مسکونی لوکس و خودروهای لوکس مشمول پرداخت مالیات تازه ای خواهند شد ...
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۰:۰۱   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امیدعلی پارسا با بیان این که در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی در سال آینده واحدهای مسکونی لوکس و خودروهای لوکس مشمول پرداخت مالیات تازه ای خواهند شد، اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و در صورت تصویب مجلس ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل امور مالیاتی خراسان شمالی گفت: 52 درصد از اصناف خراسان شمالی مشمول پرداخت مالیات نمی شوند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۸:۱۱    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر تا پایان بهمن ماه پزشکان اقدام به نصب کارتخوان نکنند مشمول پرداخت مالیات علی الراس می شوند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۴۱   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس سازمان امور مالیاتی گفت: در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی در سال آینده واحدهای مسکونی لوکس و خودروهای لوکس مشمول پرداخت مالیات تازه ای خواهند شد.
افق تازه   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در آیین نامه جدید بررسی تراکنشهای بانکی، حساب های بالای 5میلیاردتومان بررسی می شوند،گفت:ممکن است از این حسابها تنها 2 تا 3درصد مشمول پرداخت مالیات شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در آیین نامه جدید بررسی تراکنشهای بانکی، حساب های بالای 5میلیاردتومان بررسی می شوند،گفت:اگر وکلا اظهارنامه غیرواقعی بدهند،با جرایم سنگین مواجه می شوند.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۸:۱۹   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد جهانگیری با اشاره به جزییات تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی با سازمان امور مالیاتی مبنی بر الزام پزشکان به نصب کارتخوان تا 30 بهمن ماه سال جاری ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۴:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
طبق بند (ط) لایحه بودجه سال 99، آستان قدس رضوی، موسسات و بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرائی فرمان امام به استثنای مواردی که اذن صریح معافیت ولی فقیه دارد، مشمول پرداخت مالیات شدند.
موج   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۷:۰۰    
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 99 گفت: افرادی که دارای خودرو و مسکن با قیمت بالای یک میلیارد تومان هستند، مشومل پرداخت مالیات می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن تأکید بر وجه شفافیت ساز مالیات ستانی در هر بخشی از اقتصاد، اعلام کرده در بخش هنر نیز ضمن در نظر گرفتن حداقلی از درآمد و اعطای معافیت مالیاتی تا آن سقف (مانند سایر مشاغل و حقوق بگیران)، درآمد حاصل از فعالیت های هنری نیز همچون درآمد سایر مشاغل ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۰:۲۰    
خبرگزاری میزان- چندی قبل مرکز پژوهش های مجلس مطرح کرد: هنرمندان هم مانند سایر مشاغل مشمول پرداخت مالیات شوند. همین قضیه سوژه شد. تاریخ انتشار: 10:19 - 07 دی 1398 - کد خبر: 580758
به گزارش اقتصادآنلاین ، دفتر مطالعات مالیه عمومی و توسعه مدیریت این مرکز روز یکشنبه در گزارشی با عنوان بررسی تجارب کشورها در زمینه معافیت های مالیاتی 2 ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ - ۰۴:۱۰   + ۲۸ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با انتشار گزارشی ضمن تاکید بر غیرمنطقی بودن معافیت مالیاتی فعالیت های هنری در کشور، پیشنهاد داد: ضمن در نظر گرفتن یک حداقلی از درآمد و اعطای معافیت مالیاتی تا آن سقف، درآمد حاصل از فعالیت های هنری نیز همانند درآمد سایر مشاغل، مشمول پرداخت مالیات قرار گیرد.
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت که مهلت پرداخت مالیات برارزش افزوده دوره پاییز 98 تا 15 دی ماه است . به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی ...