سه شنبه ۰۷ آذرساعت ۱۷:۰۳Nov 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه نانو»

کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۸:۴۹   + ۳۲ سایت دیگر  
متخصصان یک شرکت دانش بنیان به کمک دانش بومی در حوزه نانو موفق شده اند، دارویی ضد سرطان بدون عوارض جانبی داروهای معمول تولید کنند که سالانه 25 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور در پی دارد.
متخصصان یک شرکت دانش بنیان به کمک دانش بومی در حوزه نانو موفق شده اند، دارویی ضد سرطان بدون عوارض جانبی داروهای معمول تولید کنند که سالانه 25 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور در پی دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که تنها 4 شرکت فعال در حوزه نانو توانسته اند حجم فروش بیش از هزار میلیارد تومان را برای خود ایجاد کنند ولی این تعداد شرکت توانسته اند 19 درصد سهم بازار را از آن خود کنند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
هدف مرکز توسعه فناوری نانو، توسعه محصول و کاربردهای جدید حوزه نانو براساس پلتفرم فناوری های موجود است. مرکز توسعه فناوری نانو در راستای توسعه محصول و کاربردهای جدید حوزه نانو مراکزی را تحت عنوان مراکز شتاب دهنده راه اندازی کرده است و بر اساس پلتفرم فناوری های موجود، با صنایع همکاری می کند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۰۹:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر، گروه دانش و فناوری؛ مهتاب چابک : ایران سال هاست در حوزه نانو و تولید علم آن حرف برای گفتن دارد و اکنون به یک جایگاه قابل اعتنا در دنیا دست پیدا کرده است به طوری که آمارها و اطلاعات مراکز معتبر علمی و بین المللی این ادعا را تأیید می کنند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۰:۰۰    
کریم قونی مدیر راهبری کسب و کار نو پا با تاکید بر اینکه کسب و کارهای نو پا در حوزه نانو در ابتدای کار نیاز به کمک های بلاعوض دارند، تصریح کرد: تلاش کرده ایم سرمایه گذاری در این حوزه را کم کنیم.
حیات   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۲    
رئیس گروه ترویج ستاد توسعه فناوری های نانو گفت: سال 98 بودجه فناوری نانو 39 میلیارد و در سال 1400 حدود 100 میلیارد بوده است که در مقابل بودجه 700 میلیاردی پروژه های صنعتی بیشتر شبیه یک شوخی به نظر می رسد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سرپرست ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و میکرو اعلام کرد: تلاش این ستاد توانمندسازی شرکت ها برای حضور در بازار است و در این راستا از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه نانو که قابلیت تبدیل به یک محصول کاربردی و عرضه در بازار را داشته باشد تا رسیدن به مرحله صادرات به سایر ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو از روز شنبه 13 آبان در محل نمایشگاه بین المللی آغاز به کار کرد و تا روز سه شنبه 16 آبان ادامه دارد. در این نمایشگاه 90 شرکت فناور و دانش بنیان به ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه نانو فناوری می پردازند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سپید آنلاین، ابوالفضل باقری فرد در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو و میکرو در محل نمایشگاه بین المللی تهران ضمن اظهار خرسندی از توسعه بسیار مناسب علوم مرتبط با حوزه نانو در کشور در طول چند سال اخیر اظهار داشت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۱:۵۸    
رئیس باشگاه نانو اعلام کرد: 40 اثر دانش آموزی در حوزه نانو در نمایشگاه فن آوری نانو ارائه و معرفی می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ستاد توسعه نانوفناوری گفت: به علت توانمندی کشور در حوزه نانو، این حوزه یکی از پر تقاضا ترین موارد در میان طرف های بیرونی است و تاکنون حدود 1600 محصول مورد تایید در این حوزه تولید شده است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۴:۵۹    
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: اگر از فناوری های نوین حوزه نانو استقبال و فرایند اخذ مجوز ها و استاندارد ها تسهیل شود، محصولات شرکت های دانش بنیان بهتر می توانند به بازار ورود پیدا کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
شرکت های مختلف فعال در حوزه نانو فناوری در حال تجاری سازی محصولات خود بوده و اکنون فعالان به نقطه ای رسیده اند که محصولات را به بازار جهانی صادر می کنند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فناوری ایران نانو 1402، صبح امروز دوشنبه با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، جدیدترین محصولات دانش بنیان حوزه نانو رونمایی شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۶    
نمایشگاه فناوری نانو یکی از مهم ترین گردهمایی های حوزه فناوری نانو در ایران و جهان است و به شرکت کنندگان برای تبادل ایده ، دانش و نوآوری های جدید و ایجاد شبکه با همکاران خود کمک می کند؛ محققان دانشگاه آزاد این بار مانند همیشه حضور پررنگی در نمایشگاه چهاردهم دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۲:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از محصولات برگزیده چند شرکت دانش بنیان توانمند حوزه نانو بازدید و با فناوران و متخصصان این شرکت ها گفتگو کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور از محصولات برگزیده چند شرکت دانش بنیان توانمند حوزه نانو بازدید و با فناوران و متخصصان این شرکت ها گفت وگو کرد. ...
همت خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۴   + ۲۳ سایت دیگر  
در این دیدار ضمن بیان گزارش مختصری از اقدامات ارزشمند شرکت فولاد خوزستان در بومی سازی قطعات و تجهیزات موردنیاز و عقد قراردادهای متعدد با شرکت های دانش بنیان توسط قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت های اجتماعی ...
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور از محصولات برگزیده چند شرکت دانش بنیان توانمند حوزه نانو بازدید و با فناوران و متخصصان این شرکت ها گفت وگو کرد
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: توسعه ارتباطات بین المللی و تجاری سازی محصولات فناورانه مهمترین راهبرد حوزه نانو است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۰۹:۰۳   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- همزمان با برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فناوری ایران نانو 1402، صبح امروز دوشنبه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور جدیدترین محصولات دانش بنیان حوزه نانو رونمایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۷:۲۸    
تهران - ایرنا -همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی فناوری نانو، پاویون پارک فناوری پردیس در این نمایشگاه برپا شد. در این پاویون محصولات 8 شرکت دانش بنیان عضو این پارک در حوزه نانو معرفی شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
در چهاردهمین نمایشگاه فناوری نانو در غرفه ستاد ویژه نانو و میکرو در سالن ملل شرکت های صنعتی و دانش بنیان با برنامه حمایتی رینکست آشنا می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۲۱    
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به ورود دانشگاه ها به حوزه نانو فناوری گفت: یکی از حوزه هایی که دانشجویان جوان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اساتید دانشگاه ها خوش درخشیدند و افتخار آفریدند، حوزه نانو است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۷:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، تور فناورانه (TechTour) به همت مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و کمک مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری با هدف آشنایی متخصصان ایرانی تحصیل کرده در خارج از کشور و نخبگان دانشگاهی با صنایع فعال کشور در حوزه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو و میکرو، این نمایشگاه را عصاره فعالیت های شرکت های فعال در حوزه نانو توصیف کرد و گفت: در این نمایشگاه علاوه بر حضور 170 نهاد مرتبط با نانو، اجزای دیگر اکوسیستم نوآوری کشور حضور دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
از صبح امروز شنبه، 13 آبان ماه درهای سالن های ملل و خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران بر روی بازدیدکنندگان چهاردهمین نمایشگاه بین المللی فناوری نانو با حضور بیش از 90 شرکت فعال در حوزه نانو گشوده خواهد شد، در حالی که فعالان این عرصه اعطای 211 گواهینامه نانو مقیاس ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۲۳:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه فناوری های نانو گفت: سال گذشته صادرات نانو به 48 کشور دنیا 69 میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته است. عماد احمدوند در نشست تحلیل بازار محصولات نانو ساخت ایران، با بیان اینکه هر تلاشی که در ستاد نانو و حوزه نانو صورت می گیرد برای قوی شدن نظام جمهوری اسلامی ایران است ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد سالانه بیش از 11 هزار مقاله علمی را منتشر می کند و دارای جایگاه در میان 20 مؤسسه برتر جهانی در حوزه نانو فناوری و رتبه های زیر 100 جهانی در 5 حوزه مهندسی در نظام رتبه بندی شانگهای است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۲:۰۸   + ۲۶ سایت دیگر  
امیدوارانه ، رو به پیشرفت و مایه افتخار ؛ این ارزیابی پروفسور امید فرخ زاد، استاد دانشکده پزشکی هاروارد امریکا از وضعیت علمی ایران است.وی که یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص) است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
استاد دانشگاه هاروارد و برگزیده جایزه مصطفی گفت: ایران در حوزه نانو همیشه پیشرو بوده و پیشرفت نانو در ایران مایه افتخار است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۰:۱۴    
شیراز (پانا) - با مشارکت پژوهش سراهای دانش آموزی دکتر حسابی (ناحیه 4 شیراز) و رازی (ناحیه 2 شیراز) سه طرح پژوهشی دانش آموزی در دومین جشنواره علمی دانش آموزی کنگره مهندسی مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون دانشگاه تهران موفق به کسب رتبه اول شدند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۳:۲۶    
بیرجند- ایرنا - چهار محصول فناورانه در حوزه نانو و الکترونیک در خراسان جنوبی با حضور دستیار معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور رونمایی شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
فراخوان طرح ملی نانو الکترونیک دانش پایه؛ افزاره ها و سیستم ها توسط بنیاد ملی نخبگان و به منظور حمایت از بخش خصوصی منتشر شد.
فراخوان طرح ملی نانو الکترونیک: دانش پایه؛ افزاره ها و سیستم ها به همت بنیاد ملی نخبگان و به منظور حمایت از بخش خصوصی منتشر شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
دکتر عموعابدینی گفت: در 12 فناوری برتر دنیا جمهوری اسلامی ایران جزء 20 کشور نخست دنیا بوده و در تولید 9 فناوری برتر دنیا جزء 10 کشور نخست جهان محسوب می شود همچنین در تولید دانش های حوزه نانو رتبه 4، در سلول های بنیادی رتبه 9 و در حوزه هوافضا رتبه 5 را به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری نانو به شرکت های فعال در حوزه نانو که به دنبال دریافت خدمات از مرکز طراحی صنعتیِ معاونت علمی و فناوری هستند، تسهیلات ارائه می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
ستاد نانو برای تدوین استاندارد ها در 10 حوزه اولویت دار فناوری نانو از محققان دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد با حداقل 3 سال تجربه کاری دعوت به همکاری کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۰:۰۲    
رئیس گروه ترویج ستاد ملی نانو با اشاره به فعالیت 300 شرکت دانش بنیان در حوزه نانو گفت: بیش از هزار و ششصد محصول در حوزه نانو در کشور تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۶:۱۷    
مدیرعامل یک شرکت فعال در حوزه نانو گفت نمایشگاه نانو فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی ها و دستاوردهای شرکت ها است و تلاش داریم در کنار سایر شرکت ها، توانمندی های خود را به مخاطبان معرفی کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یازدهمین استاندارد بین المللی با سرپرستی ایران در حوزه نانو تدوین شد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۷:۵۶    
تبریز (پانا) - دانش آموز مدال آور در المپیاد کشوری نانو با بیان این که نانو، تکنولوژی نوین در راستای پیشرفت کشور است، بر اهمیت ایجاد بسترهای مناسب برای پیشرفت دانش آموزان در این عرصه تاکید کرد. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده مواد نوین سرامیکی از ایجاد دانش فنی و تولید مواد نسوز و رونمایی چند محصول پزشکی حوزه نانو سرامیک و بیو مواد سرامیکی خبر داد و گفت: دانش فنی مواد و برخی از قطعات پیچیده سرامیکی طی سال های متمادی از طریق واردات تامین می شدند اما اکنون با تلاش پژوهشگران این مجموعه در کشور تولید می شوند و ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۴۳    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران ، کارگروهی از ستاد نانو از مرکز رشد شهید طهرانی مقدم بازدید کردند و با ظرفیت های این مرکز آشنا شدند. در حاشیه بازدید از این مرکز، تیم های فعال در حوزه نانو مجموعه محصولات و دستاوردهای خود را معرفی کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، بخش عمده موفقیت های امروز حوزه نانو را مدیون رسانه ها و خبرنگارانی دانست که با تولید محتوای مناسب به یاری این حوزه شتافتند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، نمایشگاه ایران نانو 1402 را فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های داخلی در حوزه نانو دانست.
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۳    
با اجرای برنامه حمایتی رینکست در قالب کارگروه صنعت ستاد توسعه فناوری نانو، 39 ایده صنعتی در فناوری نانو به بار نشست. به گزارش سیناپرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، برنامه رینکست که با هدف ارائه تسهیلات مادی و غیرمادی به صاحبان صنایع برای کاهش ریسک ورود به حوزه نانو به طور ویژه در فرآیند تحقیق و توسعه اجرایی شده ...