شنبه ۲۲ خردادساعت ۱۶:۱۶Jun 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نهادهای مدنی»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه در حوزه اجتماعی گسل های مختلفی جامعه را تهدید می کند، گفت: نهادهای مدنی و در رأس آنها سمن ها می توانند با مطالبه گری و پیگیری درخواست های متنوع اقشار مختلف از ایجاد شکاف میان دولت ها و بدنه اجتماعی جلوگیری کنند.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۴:۱۱    
مرصاد نیوز: رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه گفت: در دولت فضیلت گرا به طور طبیعی از فروپاشی نهادهای مدنی جلوگیری می شود و همچنین از لایه لایه شدن و نارضایتی مردم پرهیز خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه اساس جامعه، نهادهای مدنی و تشکل های آن است که باید به آنها توجه ویژه شود اعلام کرد که تشکل ها و نهادهای مدنی از عناصر اصلی شکل گیری جامعه مدنی هستند و ما با تمام توان از تشکلهای شکل گرفته در بخش کشاورزی حمایت می کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رهبر جریان حکمت ملی عراق از همه نهادهای مدنی عراق خواست که برای تشویق مردم به مشارکت گسترده و آگاهانه و اثرگذار در انتخابات تلاش کنند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
سید تقی کمالی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این بازآرایی نقش شهروندان، اجتماعات محلی و نهادهای مدنی با همراهی سیاست گذاران و مجریان برجسته است. وی یادآورشد: تمرکز صرف بر توسعه کالبدی در برنامه ریزی شهری بی اعتنا به جنبه های انسانی، اجتماعات را با مخاطره و ناامنی مواجه می کند ...
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۲۳:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: معاونین سیاسی استانداری ها باید با ارتباط گیری با گروه های مرجع، نهادهای مدنی و همچنین صدا و سیمای استانی به سهم خود در افزایش شور و شوق انتخاباتی تلاش کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۵:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا در جهان از مرز 154 میلیون نفر گذشته و مرگ بیش از سه میلیون نفر نیز بر اساس ابتلا به این بیماری به تأیید رسیده است. سهم ایران اما از این آمار دلخراش بیش از دو میلیون نفر مبتلا و بیش از 78 هزار نفر جانباخته است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی نشست هایی آنلاین را با موضوعات مدیریت تنوع زیستی و مدیریت بوم گردی در کشور برگزار می کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا-دولت، نهادها و چهره های دانشگاهی مالزی ضمن اعتراض به حملات وحشیانه اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین بر وظیفه سنگین کشورهای اروپایی و آمریکا، به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر متوقف کردن تجاوز صهیونیست ها علیه فلسطینیان به ویژه در نوار غزه تاکید کردند.
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: بیست و هفتم اردیبهشت ، "روز ارتباطات و روابط عمومی" را به تمامی اهالی سختکوش، صدیق و خدمتگزار مردم در عرصه خبررسانی و شفافیت و ارتباطات تبریک و تهنیت می گویم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پیدایش روز روابط عمومی به عنوان روز مردمداری در تقویم شمسی نتیجه تلاش و زحمات جمع کثیری از نهادهای مدنی (NGO) روابط عمومی، استادان، مدیران و کارکنان است که لازم است قدردان این زحمات باشیم.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۹    
8 روزنامه صبح کشور در سرمقاله مشترکی از رئیس جمهوری خواستند هرچه سریع تر کمیته ای ملی متشکل از دولت، بخش خصوصی و نهادهای مدنی را مسئول بررسی موضوع تامین فوری واکسن و برنامه ریزی برای توزیع شفاف و تزریق پرشتاب آن کند.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۸:۱۸   + ۳۶ سایت دیگر  
روزنامه های اطلاعات، همشهری، جمهوری اسلامی، دنیای اقتصاد، شرق، اعتماد، سازندگی و هفت صبح در سرمقاله ای مشترک در شماره امروز خود نوشتند: ما به نمایندگی از مردمی که صدایشان در هیاهوی رویداد ها گم شده است ...
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۲۱:۳۹    
شوراها به عنوان یکی از نهادهای مدنی با تجربه ای 18 ساله از فعالیت خود اکنون آخرین سال از پنجمین دوره کار خود را به اتمام می رسانند. اکنون صاحبنظران معتقدند این نهاد مدنی هنوز هم نتوانسته در جایگاه اصلی خود نقش بازی کند؛ شوراها وقتی در این ساحت ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۲۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - نهم اردیبهشت ماه، روز شوراهای اسلامی با تجلیل و تکریم جمعی از اعضای این نهادهای مدنی در آستارا گرامی داشته شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۲۰:۴۸   + ۴۷ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهوری گفت: باید فریاد و صدای ما، فریاد و صدای رسیدگی به مسائل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی کرده اند، عبور کند.
هفته نامه کلید ملی   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۴:۳۷    
نژادبهرام : الان هیچ سازوکاری برای ثبت اعتراض مردم در برابر اجرای پروژه های شهری نیست ولی مردم نسبت به طرح هایی که شورای شهر می خواهد به شهرداری بدهد، می توانند اظهارنظر کنند کما اینکه در مورد ساماندهی پیاده روها اعتراض مردم و نهادهای مدنی کارساز شد و شورا طرح خود را پس گرفت.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: روزآمدسازی و اثربخشی سیاست جزایی یک حرکت مستمر علمی و محققانه است و مراکز پژوهشی و دانشگاهی و نهادهای مدنی و فضلای حوزه و دانشگاه باید مدام در حال رصد و تحلیل کاربست ابزار قدرت در بستر اعمال سیاست کیفری برای تحصیل خیر عمومی باشند. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
دبیر کل حزب اراده ملت گفت: انتخاباتی که حزبی نباشد، قطعاً سرد خواهد بود. نهادهای مدنی و سازمان های سیاسی که با مردم پیوند دارند برای گرم شدن تنور انتخابات باید گام بردارند. بدبینی نسبت به تحزب به کشور ضربه های بسیاری وارد کرده است و در شور انتخابات نیز تاثیر گذار بوده است.
رویش زاگرس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رویش زاگرس: اهمیت شورای اسلامی شهر و روستا باعث شده است تا در اصل هفتم قانون اساسی ایران، شوراها از ارکان اصلی تصمیم گیری و اداره امور کشور محسوب شود. شوراهای اسلامی شهر و روستا از نهادهای مدنی حاکمیت است که وظیفه تحقق حقوق شهروندی را در حوزه شهر و استان برعهده دارد. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
مسئولان ستاد انتخابات کردستان اعلام کردند: مشارکت زنان برای اداره روستاهای کردستان افزایش یافت و این بیانگر کوشش امیدبخش زنان برای حضور در مدیریت ها و نهادهای مدنی است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
در روزهایی میزان مرگ به چهار هزار نفر هم رسیده بود. بالابودن میزان تزریق واکسن در مناطق هم نوعی ربط مستقیم با حضور نهادهای مدنی و فعالیت های آنها دارد. در آمریکا 35 درصد فعالیت ها ازطریق حضور داوطلبانه صورت می گیرد
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در گزارشی نوشت: نهادهای مدنی مردم نهاد می توانند نقش واسط بین مسئولان و جامعه را برعهده بگیرند، اما باید مراقب باشند که خارج از دستورات و براساس سلیقه خود رفتار نکنند چراکه نتیجه چنین رفتاری سردرگمی و سرگردانی مخاطبان خواهد بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۰۸:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در سیاست های کلی نظام، به جز بخش هایی که به مقابله با مواد مخدر می پردازد، در چند بند مستقیم به توسعه اقدامات پیشگیرانه، برنامه های علمی درمان و کاهش آسیب، حمایت های اجتماعی و مشارکت مردم و نهاد های مدنی اشاره شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – پنجمین کنفرانس موسوم به حمایت از آینده سوریه و منطقه با میزبانی اتحادیه اروپا و مشارکت سازمان ملل متحد، نهادهای مدنی منطقه ای، سازمان های مردم نهاد، نهادهای اروپایی، آژانس های سازمان ملل، نمایندگان سیاسی دولت های همسایه سوریه بدون حضور نماینده این کشور دقایقی پیش آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- دبیر کل مجمع جهانی صلح اسلامی خواستار اتحاد نهادهای مدنی جهان برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از زیاده خواهی صهیونیسم جهانی شد و گفت: جهان به سمت معنویت و عدالت حرکت می کند و چشم انداز تحولات به نفع آزادیخواهان و جهان اسلام است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۲۲    
مدیر کل آموزش و پرورش پرورش خراسان جنوبی از اجرای بیش از 8 طرح راهبردی به منظور ارتقاء توانمندی های فردی، اجتماعی و حرفه ای بانوان فرهنگی در آموزش و پرورش استان خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم دولت اصلاحات اعتماد را مهم ترین مولفه سرمایه اجتماعی دانست و تاکید کرد: شکاف های مختلفی در جامعه وجود دارد که نهادهای مدنی و سازمان های مردم نهاد می توانند این شکاف ها و گسل ها را رفع کنند و سرمایه اجتماعی را افزایش دهند.
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ائتلاف جهانی متشکل از 25 نهاد مدنی از 11 کشور جهان، شکایت مفصلی به اورزولافن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا ارائه کرده و خواستار اتخاذ تدابیر فوری علیه فرانسه به دلیل اقدامات اسلام هراسانه و مخالفت حقوق بشر دولت این کشور شد
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۰۰:۲۴    
دنیای اقتصاد- حمید رجبی : در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، تشکل ها و انجمن های صنفی کارفرمایی در مقام نهادهای مدنی در برنامه ریزی ها و تدوین سیاست های کلان اقتصادی و در جهت توسعه بازار کسب وکار، تصمیم سازی کرده و بازوی فکری و اجرایی دولت ها به شمار می روند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۸:۱۵    
رکنا: زهرا نژادبهرام در بیان شرایط دستفروشان مترو ضمن اشاره به ارسال نامه به رئیس بنیاد مستضعفان و شهردار تهران، بر ایجاد شرایطی به کمک نهادهای مدنی تاکید کرد تا دستفروشان و مترو دچار ضرر و زیان نشوند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
کامبیز نوروزی؛ حقوق دان در روزنامه شرق نوشت: تلاش و ابتکار عمل دولت آقای حسن روحانی برای انحلال جمعیت امام علی (ع) نقطه ای تیره در کارنامه دولت از حیث نقض حقوق شهروندی و مقابله با مشارکت عمومی در قالب نهادهای مدنی است. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
جماران: محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان در پیامی توییتری نوشت: انحلال جمعیت امام علی(ع) تداعی گر برخوردها با نهادهای مدنی بعد از دولت اصلاحات است. ...
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان در پیامی توییتری نوشت: انحلال جمعیت امام علی(ع) تداعی گر برخوردها با نهادهای مدنی بعد از دولت اصلاحات است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۵    
حسین جودت در ضمن ارائه مقاله خود با عنوان جایگاه شاخص های حکمرانی مطلوب در ماموریت سازمان های خیریه ایران تصریح کرد: خیریه ها جزء نهادهای مدنی هستند که همیشه باید در حکمرانی مشارکت داشته باشند و بعضاً باید نقش زیادی در تعریف حکمرانی استفاده کنند و نباید نقش شان در حکمرانی به سمت صفر میل کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با اشاره به شکل گرفتن شخصیت انسان در سنین مدرسه و اهمیت توجه به این مساله، گفت: قرار شد کانون های تربیتی محله در جاهایی که مسجد وجود دارد تشکیل نشود اما در مناطق حاشیه نشین و محروم این کانون ها راه اندازی شود؛ در این کانون ها نهادهای مدنی مردمی و صاحب نظران فعال هستند.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
کاشف اسرار-وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مجمع عمومی سالیانه خانه مطبوعات و رسانه های کشور پیامی صادر کرد و در بخشی از آن نوشت : رسانه ها با آگاهی بخشی و روشنگری مسیر فساد و سوء استفاده از قدرت را مسدود کرده و با نور تاباندن بر عمل کرد مسئولان ...
احتساب   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
خانه مطبوعات، کاخ بلند مدنیت یا ویرانه ای حسرت برانگیز احتساب – احسان دست نشان - قوام و دوام جامعه مدنی را می شود با نهادهای مدنی و تشکل های صنفی، غیر دولتی و سندیکاهای آن سنجید یا حداقل این چیزی است که بزرگان جامعه شناسی و فیلسوفان سیاسی گفته اند ...
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
دیده بان ایران: جمعیت امام علی(ع) به علی ربیعی نامه نوشت. متن نامه ی دفاتر جمعیت امام علی ع به سخنگوی دولت مبنی بر تکه تکه کردن جمعیت و استقلال دفاتر به شرح زیر می باشد: ...
توسعه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۱:۰۸    
درپی مخالفت نهادهای مدنی دوستدار میراث فرهنگی و محیط زیست با پروژه ساخت تله کابین کرمانشاه توسط شهرداری این شهر ، شنیده ها حاکی است که طلوعی شهردار کرمانشاه به اتفاق دو تن از نمایندگان ( رشیدی و عزیزی) طی روزهای گذشته با حضور در وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور تلاشهایی را برای کسب موافقت این ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین مسائل در واکسیناسیون در کشورهای گوناگون به ویژه کشورهایی که دولت های آنها زیر فشار نهادهای مدنی و رسانه های آزاد و نیز احزاب رقیب، اطلاع رسانی بهنگام، دقیق و شفاف و متمرکز است
شارا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مهسا قوی قلب خبرنگار - انجمن جامعه شناسی ایران نیز در پنجمین همایش ملی دو سالانه خود با عنوان پژوهش اجتماعی و فرهنگی در جامعه ایران، بخش ویژه ای را به پژوهش های انجام شده درباره تأثیر شیوع کرونا بر جامعه ایران اختصاص داد.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا صادقانه سخن گفتن با مردم در آستانه انتخابات را در افزایش رغبت آنها برای مشارکت در انتخابات موثر می داند و ضمن تشریح راهکارهای افزایش مشارکت می گوید ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان در نشست ویدئو کنفرانسی با معاون علمی، فرهنگی معاون اول رئیس جمهور و در جمع تعدادی از هنرمندان و فعالان مدنی استان با بیان این که شبکه سازی اجتماعی ابزار نیرومندی برای هم افزایی ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۲۲    
سارا علیاری تشکل ها به عنوان نهادهای مدنی نقش مهمی در توسعه کسب وکارها دارند. یکی از مهم ترین شروط تحقق توسعه پایدار، بهره مندی از ظرفیت های تشکل های اقتصادی است. چراکه با ورود تشکل های بخش خصوصی به اجرای سیاست های تجاری و تولیدی، بی شک جلوی شکست این سیاست ها گرفته خواهد شد.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۱:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
گفتارنو/ گروه سیاسی: عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه تنها راه رسیدن نقطه های مطلوب ما صندوق های رأی است گفت: اصلاح طلبان باید بپذیرند راه رسیدن به آرمان ها از طریق مراجعه به مردم است و اگر مردم پشتوانه دولت و دستگاه های محتلف بودند ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۳۳    
وزیر ورزش و جوانان گفت: نهادهای مدنی ابزاری هستند که پایه های نظام را مستحکم تر می کند. هرچه این پایه مستحکم تر باشد امنیت بیشتری در آن کشور ایجاد می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان یک جامعه شناس تغییر برای بهبود وضعیت زنان را از ضروریات جامعه ذکر کرد و گفت: این امر از طریق اصلاحات نهادی و از طریق کنشگری زنان و جنبش های اجتماعی و نهادسازی احزاب سیاسی و تبدیل زنان از رده اجتماعی به گروه ذینفع و ایفای مسوولیت نهادهای مدنی در مطالبه گری انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
حزب ندای ایرانیان ضمن تاکید بر اینکه اعضای حقیقی نهاد اجماع ساز اساساً باید جایگاه مشورتی داشته باشند و حق رأی صرفاً برای نهادهای مدنی حاضر باشد، تاکید کردند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم سازماندهی نهادهای مدنی و تشکل های صنفی هنری در استان تاکید کرد و گفت: وضعیت فعلی فرهنگ و هنر در شان تبریز و آذربایجان نیست.