دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۳:۲۳Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طرح های آبخیزداری»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
ساری- دبیر قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) گفت: طبق توافق صورت گرفته با استانداری مازندران در 630 هزار هکتار از عرصه های استان طرح های آبخیزداری اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: لازم است که در 2 میلیون هکتار از عرصه های طبیعی این استان طرح های آبخیزداری اجرا شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم فسا در مجلس گفت: با پیگیری ها منابع خوبی برای طرح های آبخیزداری دریافت شده و برخی از این طرح ها در حال مطالعه و برخی در حال اجراست و با توافقاتی که بعمل آمده ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
ساری- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران گفت: با توجه به تنش آبی پیش آمده در مازندران، یکی از مهم ترین راهبرد جهت کاهش آن، توجه به طرح های آبخیزداری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان فرمانده بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: در سطح کشور230 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل تهاتر نفت مصوب شده که سهم استان کرمان 23 هزار میلیارد ریال است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۶:۴۰    
با اجرای طرح های آبخیزداری در بویین میاندشت بیش از 4 میلیون و 500 هزار مترمکعب آب استحصال شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
قروه- استاندار کردستان بر اولویت قرار دادن اجرای طرح های آبخیزداری در استان تأکید کرد و خواستار تلفیق این عرصه با توسعه گردشگری شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره کنترل سیلاب وآبخوانداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: اجرای طرح های آبخیزداری استان با تزریق 265میلیارد ریال از اعتبارات مصوب سفر دولت سیزدهم شتاب گرفته است
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- رئیس اداره کنترل سیلاب اداره کل منابع طبیعی سمنان بابیان اینکه اعتبارات 12 طرح آبخیزداری استان تخصیص یافت، گفت: هدف از اجرای این طرح ها کنترل هرزاب و تغذیه سفره های زیرزمینی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۰۲    
سیل بلایی طبیعی که هر از چند گاهی باغات و محصولات کشاورزی را در کردستان با خود می برد و تلاش چندین و چند ساله کشاورزان را نقش بر آب می کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۹    
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: تخصیص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری این استان اهمیت بالایی دارد، زیرا هزینه تکمیل این پروژه ها در سال های اخیر افزایش چشمگیری یافته است و تخصیص های موجود جوابگو نیست.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان منابع طبیعی گفت: اجرای پروژه آبخیزداری و اختصاص 2369 میلیارد تومان از محل تهاتر حوزه نفت، به این بخش، مهم ترین برنامه ها ما برای سال جاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: با پیگیری های نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی اعتباری بیش از 13 میلیارد تومان به پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری تفت و میبد اختصاص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
امسال برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل 2 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و امیدواریم این اعتبار به موقع اختصاص داده شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
اجرای طرح های آبخیزداری علاوه بر حفاظت از جنگل ها و مراتع نقش مهمی در جلوگیری از فرسایش خاک دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: سالانه 30 تا 50 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل هزینه می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۳۰    
ساری- وحید، معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها، اعتبار برآورد شده برای اجرای طرح های آبخیزداری در کشور را در دو برنامه توسعه، بیش از 800 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۹:۲۶    
یکی از راهکار های موثر برای جلوگیری از وقوع سیل و بروز خسارات ناشی از آن، اجرای طرح های آبخیزداری در مناطق پرخطر هست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری خراسان شمالی گفت: طرح های آبخیزداری و بند های خاکی در استان مخازن آب زیر زمینی را سالانه 290 میلیون متر مکعب افزایش می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۵:۰۷    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان : در سفر رییس جمهور و هیئت دولت به خوزستان شش طرح آبخیزداری به تصویب خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: یکی از مهمترین طرح هایی که در سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به اجرا در آمده مطالعه و اجرای طرح های آبخیزداری در استان است که در مدت برنامه اول تا ششم توسعه افزون بر یک میلیون و 102 هزار هکتار از اراضی استان مطالعه شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
با اجرای طرح های آبخیزداری در شهرستان فریدونشهر، 80 درصد روان آب ها و سیلاب ها در این شهرستان مهار شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۸    
بهره برداری از 4 طرح آبخیزداری در استان مرکزی آغاز شده و پیش بینی می شود 17 طرح باقیمانده هم تا تیرماه امسال به بهره برداری برسد.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گفته نهادهای بین المللی مشارکت دادن مردم از الزامات موفقیت در اجرای طرح های ملی است در این زمینه سه راهکار ویژه وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۴    
شهرکرد_مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در 75 هزار هکتار از دشت های شهرستان بروجن انجام خواهد شد.
فرمانداری لنجان   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۳۶    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان در اولین روزهای بهار 1402 و به سبب اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری و کنترل روان آبها جهت استفاده بهینه در مصارف کشاورزی ، حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار شهرستان لنجان به دیدار امینی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان رفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سیل اخیر در جنوب کرمان به بخش هایی از جیرفت خسارت وارد کرد که طرح های آبخیزداری در آن ها اجرا نشده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۱    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: در سال جاری 51 طرح آبخیزداری در سطح استان به اجرا درآمده است.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آخیزداری اصفهان گفت: سالانه بطور متوسط 75 میلیون متر مکعب سیلاب در عرصه های طبیعی این استان توسط طرح های آبخیزداری کنترل، مهار و سبب تغذیه سفره های آب زیرزمینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۱    
اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری به نظر کارشناسان، راه موثری برای کاهش آثارِخشکسالی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اجرای طرح های آبخیزداری در هندیجان، منجر به کاهش گردوغبار، بیابان زدایی با افزایش سطح سبز و مهاجرت معکوس شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری گفت: سازمان برنامه و بودجه از محل تهاتر نفت 2 هزار و 360 میلیارد تومان اعتبار به طرح های آبخیزداری تخصیص یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۵۰    
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری از اختصاص 300 میلیون یور اعتبار به طرح های آبخیزداری کشور خبر داد.
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
شمال نیوز: سرپرست منابع طبیعی مازندران - نوشهر در نشست خبری بمناسبت هفته منابع طبیعی بیان داشت :هر وقت اقتصاد دچار مشکل در پی آن جنگل ها نیز دچار چالش شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۰۹   + ۳۳ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز اعتباراتی را برای تحقق برنامه های تعادل بخشی، آبخیزداری و اجرای طرح های افزایش بهره وری آب در نظر گرفت.
هرمزبان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
هرمزبان – مهدی دوستی استان هرمزگان در سفر به بخش رودخانه شهرستان رودان با دیدار نمایندگانی از جامعه عشایری استان دیدار کرد. وی گفت: برای اجرای طرح های آبخیزداری اعتبار ویژه ای در نظر خواهیم گرفت. ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد گروه خاک شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گفت: لازم است در اجرای طرح های آبخیزداری از دیدگاه سازه ای به سمت بیولوژیکی (احیا و تراکم پوشش گیاهی) حرکت شود.
فرمانداری لنجان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان لنجان به جهت اهمیت مدیریت روان آب ها در روزهای پر بارش بازدیدی با حضور حمیدرضا محمدی فشارکی فرماندار و رئیس مدیریت بحران شهرستان لنجان و کاظمی رئیس اداره منابع طبیعی لنجان از طرح های آبخیزداری شهرستان صورت گرفت ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
لزوم اجرای طرح الگوی کشت در استان به منظور صرفه جویی در آب بخش کشاورزی و مروری بر وضعیت طرح های آبخیزداری استان از مباحث مهم چهل و نهمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان زنجان بود.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۲۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در راستای مصوبه مولدسازی فهرست پروژه های نیمه تمام وزارت جهاد کشاورزی و همچنین وزارت آموزش و پرورش در استان گیلان توسط دبیرخانه هیات عالی مولدسازی دارایی های دولت اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
با اجرای طرح های آبخیزداری از هدر رفت 300 هزار متر مکعب آب روان در بخش باغ بهادارن جلو گیری شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان یزد از تصویب افزون بر 76 میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح های آبخیزداری استان در سال جاری با توجه به اهمیت جلوگیری از خسارات وارده از ناحیه سیلاب ها و لزوم تعذیه سفره های زیرزمینی استان خبر داد و گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۱۵:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
استاندار بوشهر با بیان اینکه ظرفیت های مهمی در اجرا طرح های کشاورزی در استان فراهم است، گفت: برای استحصال روان آب های ناشی از بارندگی زمینه مشارکت بخش خصوصی در ساخت سد و طرح های آبخیزداری در استان بوشهر فراهم شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- استاندار بوشهر با تاکید بر استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای طرح های آبخیز داری گفت: باید برای مشارکت بخش خصوصی در پروژه های آبخیزداری بسته های تشویقی ایجاد شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: توجه به آبخیزداری و آبخوان داری در راستای حفاظت از منابع آب بعد از انقلاب اسلامی ایران نمود پیدا کرده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: در مدت پنج سال اخیر اعتبارات خوبی برای توسعه سازه های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته که طرح های ارزشمندی اجرا شده و قابلیت اجرای طرح های آبخیزداری در سطح 200 هزار هکتار را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۱۹:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اثر سیل 98، حدود 400 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان پل دختر به طور کامل تخریب شد و تاکنون معوضی به کشاورزان خسارت دیده انجام نشده است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۷:۵۲    
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: مطالعات طرح های آبخیزداری در 82 درصد مساحت سدهای خراسان شمالی به اتمام رسیده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان این که این سازمان برنامه کاشت یک میلیارد اصله نهال را با صداقت تمام و راستی آزمایی در طول مراحل اجرای کار اجرا خواهد کرد، گفت: سند مردمی سازی و مشارکتی کردن کارهای آبخیزداری رو به اتمام است و به زودی به شورای عالی جنگل ارائه خواهد شد ...