دوشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۷:۵۰Jan 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تپه خیبر»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- سرپرست گروه کاوش باستان شناسی در تپه خیبر روانسر گفت: فصل دوم کاوش ها در تپه خیبر این شهرستان باهدف لایه نگاری برای شناخت دوره های تاریخی استقرار در این محوطه باستانی در حال انجام است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۲    
ایرنا- کرمانشاه- فصل دوم کاوش در تپه خیبر شهرستان روانسر باهدف لایه نگاری در این تپه برای شناخت دوره های تاریخی استقرار در این محوطه باستانی در حال انجام است ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۵    
بخشی از یک گل نوشته به خط میخی و مُهر استوانه ای کتیبه داری به خط میخی در تپه خیبر روانسر کرمانشاه کشف شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۰:۴۰   + ۳۰ سایت دیگر  
بخشی از یک گل نوشته به خط میخی و مُهر استوانه ای کتیبه داری به خط میخی در تپه خیبر روانسر کرمانشاه کشف شد.
پرشیا دایجست   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
پرشیا دایجست - باستان شناسان کرمانشاهی با همکاری دانشگاه کوپنهاگ دانمارک با حفاری در تپه خیبر روانسر به نشانه هایی از تمدن 7 هزار ساله در این منطقه دست پیدا کردند. برای دیدن ادامه عکس های این خبر اینجا کلیک کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۱:۵۶    
سرپرست کاوش های باستان شناسی بین المللی تپه خیبر روانسر گفت : تپه تاریخی خیبر می تواند به مطرح شدن این اثر تاریخی در سطح جهان بینجامد .
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - سرپرست کاوش های باستان شناسی بین المللی تپه خیبر روانسر گفت: تپه تاریخی خیبر برای استان کرمانشاه و کشور بسیار پراهمیت است و با تداوم پژوهشها و کشفیات آینده می توان به مطرح شدن این اثر تاریخی در سطح جهان امیدوار بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۱:۰۰    
گروهی از محققان داخلی و خارجی مشغول کاوش در بقایای هزاره پنجم قبل از میلاد در تپه خیبر روانسر هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ - ۱۶:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست گروه کاوش باستان شناسی در تپه خیبر روانسر گفت: باتوجه به ساخت و ساز های تاریخی انجام شده در تپه خیبر، به نظر می رسد این محل مقر والی یا حاکم منطقه در دوره اشکانی بوده است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۰۸:۳۸    
یکی از باستان شناسانی که دراستان کرمانشاه فعال است، می گوید: طی قرن ها شاهد تکرار استقرار در محوطه های باستانی بوده ایم با این حال نیاز است به تمامی محوطه های باستانی بویژه محوطه های مهمی که این روزها در سر پل ذهاب در معرض ساخت و سازهای جدید قرار دارند، توجه شود تا زیر تیغ بولدوزها از بین نروند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روانسر گفت: کاوش های 'تپه خیبر' این شهرستان از ابتدای شهریور آغاز شده و این کاوش ها با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان، دانشگاه رازی و با مشارکت دانشگاه های کپنهاگ دانمارک و برلین انجام می شود.