دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۰۳:۴۸Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانش زمین»

اهر خبر   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
4 روستای شهرستان ورزقان پس از گذشت 9 سال در انتظار جابه جایی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۲    
رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش در حالی وارد سومین سال وقوع شده است که همچنان مشکلات این منطقه حل نشده باقی مانده است.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
در پی رانش زمین در محور رویان به بلده و روستاهای گلند رود و اسپو و جلوگیری از خطرات مضاف با پیگیری و دستور استاندار مازندران، جلسه اضطراری ستاد فرماندهی، پیشگیری و پاسخ به بحران (شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ) با حضور معاونین هماهنگی امور عمرانی و سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در پی رانش زمین در محور رویان بلده در منطقه اسپی او ، امکانات شهرستانی برای ترمیم محور تخریب شده بسیج شدند اما روز گذشته به علت عمق منطقه بحرانی، دچار رانش مجدد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران "گلندرود دوباره نشست"؛ خبری که برای اهالی منطقه گلندرود در جنوب شهر رویان شهرستان نور، موضوع تازه ای نیست، حادثه ای که این بار با شدت بیشتر از گذشته و در طول حدود 100 متری به وقوع پیوست ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۳۷    
در پی رانش زمین در محور رویان بلده در منطقه اسپی او ، امکانات شهرستانی برای ترمیم محور تخریب شده بسیج شدند اما روز گذشته به علت عمق منطقه بحرانی، دچار رانش مجدد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۸:۲۱    
رانش زمین پدیده ای خطرناک است که مانند زلزله می تواند تعداد زیادی را به کام مرگ بکشاند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۷:۴۶    
کارشناسان زمین شناسی پژوهشکده سوانح طبیعی کشور به الموت آمدند تا پس از کار کارشناسی، طرح های ایمن سازی به اجرا در آید.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۲۶    
افزایش نقاط رانشی در مناطق کوهپایه ای و کوهستانی مازندران علاوه بر این که مشکلات مرتبط با این پدیده را بیشتر کرده، دغدغه ها برای جلوگیری از زمین لغزش ها در آینده را نیز افزایش داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۷:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران گیلان رانش زمین در تعدادی از روستاهای شهرستان های شرقی و غربی گیلان را مخاطره ای جدی خواند و گفت: ایجاد استحکام در این مناطق نیازمند اختصاص اعتبارات بیشتری است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا،مدیر کل مدیریت بحران استان روز چهارشنبه در این بازدید، اظهار داشت: استان قزوین به لحاظ شرایط زمین شناسی و جغرافیایی خاص، پتانسیل بالایی از رخدادهای طبیعی مانند زلزله، سیل، رانش زمین و فرونشست دارد که با توجه به ماهیت متفاوت این مخاطرات ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نور از وقوع رانش زمین در جاده سخت گذر رویان - گلندرود از توابع این شهرستان خبرداد و گفت که این حادثه تردد وسائط نقلیه بویژه خودروهای سنگین را دچار مشکل کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران: رانش زمین در روستا ها و راه ها مهمترین تهدید و خسارات وارده محسوب می شوند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
شمار قربانیان وقوع سیلاب مرگبار در اندونزی و تیمور شرقی به 157 تن افزایش یافت. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مقامات، دست کم 157 تن بر اثر وقوع سیلاب و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی جان خود را از دست داده و تعدادی دیگر نیز مفقود هستند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۵:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مقامات اندونزی روز سه شنبه اعلام کردند، آمار کشته شدگان بر اثر طوفان موسمی و رانش زمین در این کشور و تیمور شرقی به بیش از 150 تن رسید و از ده ها مفقود این حادثه هنوز خبری در دست نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وقوع سیل و رانش زمین در پی وزش گردباد گرمسیری سروجا در اندونزی و تیمور شرقی، به کشته شدن دست کم 157 منجر شد و ده ها نفر نیز مفقود شده اند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
جاری شدن سیل و رانش زمین ناشی از گردباد گرمسیری سروجا در مناطقی حدفاصل جزایر اندونزی و تیمور شرقی بیش از 150 کشته بر جای گذاشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
وقوع سیل و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی تاکنون علاوه بر قربانی کردن بیش از 150 نفر، هزاران نفر را بی خانمان کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار، شمار جان باختگان وقوع سیل و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی به بیش از 150 تن افزایش یافت.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۲۳:۱۳    
مقامات محلی در اندونزی و تیمور شرقی روز دوشنبه از کشته شدن دست کم 90نفر بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطقی از این دو کشور خبر دادند. سخنگوی سازمان مدیریت حوادث و شرایط اضطراری اندونزی به خبرنگاران گفت که در این کشور 66 نفر تاکنون بر اثر جاری شدن سیل جان باخته و بیش از 40نفر نیز ناپدید شده ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مقامات اندونزی اعلام کردند سیل و رانش زمین در مجمع الجزایر اندونزی و تیمور شرقی دستکم جان 76 نفر را گرفت و هزاران تن دیگر را بی خانمان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۵۲    
مقام های رسمی روز دوشنبه اعلام کردند حداقل 87 نفر بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در این کشور و تیمور شرقی جان باخته و ده ها نفر دیگر هنوز ناپدید هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
شمار قربانیان وقوع سیلاب و رانش زمین در اندونزی و تیمور شرقی به 71 تن رسید.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مقامات محلی در اندونزی و تیمور شرقی روز دوشنبه از کشته شدن دست کم هفتاد نفر بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطقی از این دو کشور خبر دادند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: به گفته مقامات اندونزیایی، تلفات سیلاب و رانش زمین ناشی از باران های موسمی به 55 نفر افزایش یافت و 40 نفر دیگر هنوز ناپدید هستند. سازمان مقابله با بلایای طبیعی در اندونزی امروز (دوشنبه) اعلام کرد که شمار تلفات ناشی از چندین بلایای طبیعی در پی بارش باران های موسمی در شرق اندونزی و ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۴۰    
خبرگزاری میزان – سیل و رانش زمین در اندونزی تاکنون 44 کشته و هزاران آواره برجای گذاشته است. به گزارش خبرگزاری فرانسه ، شمار تلفات سیل و رانش زمین در پی بارش شدید باران در اندونزی از 23 نفر به 44 نفر افزایش یافت. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وقوع سیل و رانش زمین موجب کشته شدن بیش از 30 نفر و زخمی یا مفقود شدن 14 نفر در جزیره فلورس و تیمور-لست اندونزی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران در استان قزوین گفت: برای روستاهایی که به دلیل رانش زمین آسیب دیده اند وام ارزان قیمت و بلاعوض در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
در پی جاری شدن سیلاب ناشی از بارش شدید باران و رانش زمین ده ها تن در اندونزی و تیمور شرقی کشته شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
در پی سیل ناشی از بارش شدید باران، 23 نفر در جزیره فلورس اندونزی جان باختند و هشت نفر دیگر در تیمور شرقی در همسایگی اندونزی به کام مرگ رفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران از پرداخت اعتبار به اهالی خسارت دیده از رانش زمین استان قزوین خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۵:۵۰    
خانه ای در روستای سلیم آباد ماسال بر اثر رانش زمین خراب شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۸:۰۱    
اگر انسان با همین سرعت و شدت به دخل و تصرف در محیط زیست و برهم زدن چرخه طبیعت ادامه دهد، بروز هیچ پدیده ای از سیل های ویرانگر و رانش زمین گرفته تا انقراض جانوران و گیاهان دور از ذهن نیست، حتی بازگشت دایناسورها پس از 65 میلیون سال!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۵:۱۴    
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: رانش زمین یکی از حوادث طبیعی مهم استان است و این پدیده 11 روستای الموت شرقی و غربی را تهدید می کند که باید وضعیت ساخت وساز و بارگذاری ساختمان ها در این روستاها ساماندهی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: رانش زمین در روستای خشکچال الموت شرقی موجب ترک خوردن چند دیوار شد و خسارت مالی جزیی به بارآورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در پی رانش زمین در جاده مسجدسلیمان به ایذه این محور پس از سی و هفت روز بازگشایی شد .
عصر مسجد سلیمان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عصر مسجدسلیمان // محور مسجدسلیمان_ایذه در منطقه پاگچ بازگشایی شد. به گزارش پایگاه خبری عصر مسجدسلیمان، در بهمن ماه گذشته جاده مسجدسلیمان – ایذه حدفاصل منطقه تلبزان – پاگچ گدار بر اثر رانش زمین و ریزش کوه مسدو ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
زمین ها و مسیرهای این روستا رانشی است و بارندگی ها و آب های روان باعث رانش زمین و مسدود شدن مسیرهای دسترسی می شود. برخی کارشناسان ایجاد سد را به عنوان راهکار و مهار این مشکل پیشنهاد داده اند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۲۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از انسداد سه محور اصلی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و رانش زمین خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۹:۵۸   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از انسداد سه محور اصلی به دلیل بارش برف، کولاک شدید و رانش زمین خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پلیس راهور نیروی انتظامی از مسدود شدن برخی جاده های کشور به دلیل بارش برف و کولاک شدید، تصادف زنجیره، رانش زمین و ریزش کوه در مناطق کوهستانی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مرکز مدیریت راه های کشور گفت: محور هراز به علت رانش زمین و ریزش کوه تا اطلاع بعدی مسدود است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار طرقبه شاندیز گفت: صبح امروز حادثه رانش زمین در جاده ییلاق ابرده شاندیز اتفاق افتاد که این حادثه علاوه بر مسدود کردن جاده این مسیر، 2 مجروح برجای گذاشت و محدویت ترافیکی تا بعد از ظهر در این مسیر وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۲۳:۲۰    
برای جابجایی و ایمنی روستاهای رانش زمین شده، اعتبار لازم تامین شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۵:۰۷    
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: امکانات استان قزوین برای مدیریت بحران ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش زمین و کولاک بسیار ضعیف است و در قزوین با این همه بحران باید به جای اداره کل سازمان مدیریت بحران داشته باشیم.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۸    
مسجد گوگیناوری(Goginauri) در منطقه شوخوی در گرجستان واقع شده است، این مسجد در سال 1843 میلادی (1259 هجری) ساخته و در سال های 1990 و 2016 به وسیله صنعتگران بازسازی شد. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: میامی- امام جمعه کالپوش بابیان اینکه همچنان در بخش کالپوش و روستای حسین آباد مشکلات ناشی از رانش زمین وجود دارد، گفت: انتظار می رود مسئولان استان سمنان مردم منطقه را دریابند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رانش زمین در روستای تلخاب شهرستان بدره و بی توجهی مسوولان مربوطه به آن تخریب منازل مسکونی را در پی داشته و خواب را از چشمان اهالی روستا گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رانش زمین در قبرستانی در ایتالیا موجب سقوط صدها تابوت حاوی اجساد به داخل دریا شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
رانش زمین در محل یک گورستان یکصد ساله در نزدیکی یک پرتگاه مشرف به دریا در شمال غربی ایتالیا باعث شد صدها تابوت به داخل دریا سقوط کند. به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی ...