دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۲:۴۴Oct 2020 26

جدیدترین‌های «صنعا»

علمای یمنی از همه استانهای این کشور با برگزاری نشستی در صنعا پایتخت یمن در آستانه سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) ، بر ضرورت ایستادگی در برابر اهانتهای فرانسه به ساحت خاتم الانبیا تاکید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس کمیته ملی امور اسرا در دولت نجات ملی یمن از آمادگی صنعا برای انجام مذاکرات جدید با دولت مستعفی و فراری این کشور به منظور تبادل اسرا خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۵    
رئیس کمیته امور اسیران جنبش انصارالله یمن از آمادگی دولت صنعا برای دستیابی به توافق جدید تبادل اسرا با دولت مستعفی این کشور خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۳:۴۵    
رئیس کمیته ملی امور اسرای دولت نجات ملی یمن اعلام کرد به سازمان ملل اعلام کردیم آمادگی مذاکره برای تبادل همه اسرا را داریم.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر دفاع و سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کردند، اولویت صنعا آزادی اراضی یمن از چنگال اشغالگران و مهاجمان در مسیر آزادسازی مسجدالاقصی و قدس شریف است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی سیاسی یمن خواستار رویکرد اسلامی یکپارچه در مخالفت با توهین ها به پیامبران خدا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۴:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
علمای یمنی امروز طی اجلاسی که در صنعا برگزار شد از همه علمای اسلام خواستند تا در قبال خیانت سازشکاران عرب به اسلام و آرمان های آن یک موضع شرعی اتخاذ کنند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - وزارت امور خارجه یمن در واکنش به اظهارات اخیر رییس جمهور فرانسه، هرگونه توهین به مقدسات اسلامی را محکوم کرد. در بیانیه صنعا آمده است؛ توهین مکرر به اسلام و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
مسیری که ایرلو به سمت پایتخت یمن طی کرده همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و سوالات زیادی در مورد چگونگی رسیدن او به صنعاء مطرح می شود، مبنی بر اینکه آیا صلحی با یکی از دولت های حامی ائتلاف ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
صنعا در استقبال از سالگرد تولد پیغمبر اکرم محمد صلوات الله علیه وآله لباس سبز می پوشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: منصور هادی سخنگوی عربستان در یمن به شمار می رود و این فرد پذیرشی در میان مردم ندارد از طرف دیگر، چون سعودی ها از تحرکات ایران در یمن نگران و وحشت زده هستند آنچه مورد نظرشان است را از لسان منصور هادی بیان می کنند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
صنعا صحرای منهتن پل شهاره جزایر سقطرا دارالحجر
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۲:۲۰    
وزارت حمل و نقل یمن از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست، ائتلاف متجاوز سعودی را تحت فشار قرار دهند تا محدودیت های اعمال شده بر فرودگاه صنعا را لغو کند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۷    
وزارت حمل و نقل دولت نجات ملی یمن در بیانیه ای از جامعه جهانی خواسته ائتلاف عربی به رهبری عربستان را برای بازگشایی فرودگاه صنعاء تحت فشار بگذارد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی با هدف تحریک مردم یمن و کشورهای منطقه علیه ایران به معرفی سفیر جدید ایران در یمن واکنش نشان داده و مدعی شد که حسن ایرلو از اعضای سپاه پاسداران و نزدیک به حزب الله لبنان است و مردم یمن باید با حضور او در این کشور مخالفت ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۳۶    
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت وگوی رسانه ای از ورود حسن ایرلو سفیر جدید ایران به صنعا پایتخت یمن خبر داده و اعلام کرد وی به زودی رونوشت استوارنامه خود را به هشام شرف، وزیر خارجه دولت نجات ملی و مهدی مشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رضا میرابیان در گفت وگو با میزان، با اشاره به مستقر شدن سفیر ایران پس از 2 سال در صنعا، پایتخت یمن گفت: پیام این است که جمهوری اسلامی ایران همچنان از ملت یمن و دولت نجات ملی یمن را حمایت و پشتیبانی می کند و این دولت را به رسمیت می شناسد. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: تعیین سفیر ایران در صنعا می تواند مقدمه تعیین سفیران دیگر کشورها باشد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان -عبدالملک الحجری، در گفت وگویی که با شبکه خبری العالم داشت گفت: ورود سفیر جمهوری اسلامی ایران به صنعا یک پیروزی دیپلماتیک برای تهران و سیلی به ائتلاف متجاوز سعودی است. جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان مردم یمن در تمام سطوح بوده و هست. ...
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
العالم نوشت: مشاور رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت که ورود سفیر جمهوری اسلامی ایران به صنعا یک پیروزی دیپلماتیک برای تهران و سیلی به ائتلاف متجاوز سعودی است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۰    
عضو هیأت رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد برگزاری گفتگوهای یمنی-یمنی تنها راه نجات صنعا بشمار می رود.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۵    
پانزدهم و شانزدهم اکتبر 2020 به خاطر بازگشت 680 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن به فرودگاه صنعا دو روز تاریخی در تاریخ این کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
حسن ایرلو در صنعا حضور دارد و منتظر است تا اعتبارنامه خود را رسما تقدیم وزارت امور خارجه و شورای عالی سیاسی یمن کند و فعالیتش را آغاز کند.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
شبکه المیادین به نقل از منابع یمنی اعلام کرد که سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران وارد پایتخت این کشور شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۷:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
شبکه المیادین به نقل از منابع یمنی اعلام کرد که سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران وارد پایتخت این کشور شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین ، منابع دیپلماتیک در یمن در گفتگو با این شبکه اعلام کردند سفیر ایران به صنعا پایتخت یمن رسید و در چند روز آینده استوارنامه خود را به مقامات یمنی تقدیم خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
شماری از مردم شهر تریم در استان حضرموت در حمایت از آرمان ملت فلسطین و محکومیت سازش برخی رژیم های عرب منطقه تجمع اعتراضی برگزار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۹   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه به فارس گفت که حسن ایرلو سفیر جدید ایران وارد صنعا شده و به زودی رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه دولت نجات ملی و استوارنامه خود را به رئیس شورای عالی سیاسی یمن تقدیم خواهد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته اسرا و آزادگان دولت نجات ملی در صنعا گفت: هزاران جنگجوی سعودی و سودانی در اسارت نیرو های یمنی هستند.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۲۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
روز چهارشنبه دو هواپیمای عمانی حامل مجروحان یمنی که برای مداوا به مسقط منتقل شده بودند، به صنعا بازگشتند. محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله در پیامی برای مسئولان عمانی از آنها بابت تلاش و همکاری انسان دوستانه با ملت یمن تقدیر و تشکر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۲۰    
مقامات سازمان جهانی صلیب سرخ، پایان تبادل اسیران بین دولت یمن در صنعا با ائتلاف سعودی و دولت عبدربه منصور هادی را اعلام کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۴:۱۷    
سرپرست وزارت اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در صنعا اعلام کرد، عملیات تبادل اسرا موضوعی انسانی است و می بایست 2 سال پیش انجام می شود ولی به دلیل سنگ اندازی های ائتلاف متجاوز به تاخیر افتاد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۵۴    
470 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن، روز پنجشنبه 24 مهر، در جریان عملیات تبادل اسرا، وارد فرودگاه بین المللی صنعا شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی سیاسی یمن، تبادل اسرا را پرونده انسانی توصیف و تأکید کرد که صنعا آماده تبادل تمامی اسرا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۲۶    
در دومین روز تبادل اسیران هواپیمای صلیب سرخ که حامل 100 اسیر یمنی است، در فرودگاه صنعا به زمین نشست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۱۸    
دو فروند هواپیمای وابسته به صلیب سرخ برای انتقال اسرا بین انصار الله و دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی در فرودگاه صنعا و عدن فرود آمدند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا اولین گروه از اسرای ارتش و کمیته های مردمی یمن آزاد شده از زندان های ائتلاف سعودی، وارد فرودگاه صنعا شدند و مورد استقبال مردم، مقامات و فرماندهان نظامی این کشور قرار گرفتند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی درباره آزادی اسرای یمنی از دست آمریکایی ها طی توییتی نوشت: در دو رایزنی و مذاکره مجزا، عملیات تبادل اسرا میان دولت صنعا و آمریکا برای آزادی 283 یمنی در برابر دو آمریکایی و نیز تبادل 1081 اسیر میان صنعا و ائتلاف سعودی نهایی شده و طی امروز و فردا به اجرا در خواهد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۵    
آزادگان یمنی در میان استقبال گرم و پرشور مردم در فرودگاه، شعار "الله اکبر", "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
آزادگان یمنی در میان استقبال گرم و پرشور مردم در فرودگاه، شعار "الله اکبر", "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر دادند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از شبکه خبری المسیره یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز به دنبال آغاز فرایند بازگشت اسرای یمنی به آغوش خانواده هایشان اظهار داشت که این دستاورد یک موفقیت بزرگ انسانی و سیاسی و نظامی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۱    
رئیس کمیته اسراء و آزادگان دولت نجات ملی در صنعا گفت: در روند تبادل اسرا 360 اسیر یمنی وارد فرودگاه صنعا شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۵:۰۱    
نخستین گروه از اسرای یمنی در چارچوب مبادله اسرا میان دولت صنعا با نیروهای دولت مستعفی یمن و ائتلاف متجاوز سعودی در میان استقبال رسمی و مردمی وارد فرودگاه صنعا شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اولین گروه از اسرای ارتش و کمیته های مردمی یمن ظهر امروز (پنجشنبه) وارد فرودگاه صنعا شد و مورد استقبال مردم، مقامات و فرماندهان نظامی این کشور قرار گرفت.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
بزرگترین توافق تبادل اسرا میان دولت نجات ملی و دولت مستعفی وارد فاز اجرایی شد و اولین گروه از اسرای ارتش و کمیته های مردمی یمن وارد فرودگاه صنعا شدند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دولت نجات ملی مستقر در صنعا طرح آتش بس فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن را یک مانور سیاسی فریبنده برشمرد و با پذیرش آن مخالفت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
امروز توافق تبادل اسرا میان دولت نجات ملی و دولت مستعفی یمن اجرایی شد و نخستین گروه از اسرای انصارالله وارد فرودگاه صنعا شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
در نشستی در صنعا اعلام شد، ائتلاف سعودی و مزدوران آنها تنها در یک دوره زمانی چند ماهه 679 عملیات ترور در استان های جنوبی یمن انجام داده اند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تلویزیون دولتی عمان اعلام کرد که نیروهای حوثی یمن دو شهروند آمریکایی را که در اسارت این نیروها بودند، آزاد کردند. به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، تلویزیون دولتی عمان روز چهارشنبه اعلام کرد که طبق دستور سلطان هیثم بن طارق ...