یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۹:۱۲Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعا»

برخی خبر ها از تعطیل شدن فرودگاه های ریاض، نجران، جازان و دیگر فرودگاه های عربستان به علت حمله شدید موشکی نیرو های وابسته به صنعا حکایت دارد.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دولت صنعا سیاست مجازات جمعی که ائتلاف متجاوز آمریکایی سعودی در قبال ملت یمن در پیش گرفته و نیز نقض اصول قوانین بین المللی انسانی توسط این ائتلاف را محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۰۱    
مروری بر جدیدترین گزارش های خبرنگاران سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از سراسر جهان در 24 ساعت گذشته یمن : السدح مردم یمن هربار گسترده تر از قبل در خیابان های صنعا و دیگر استان ها حاضر می شوند تا مخالفت خود را با محاصره آمریکایی - سعودی و جلوگیری از ورود فرآورده های نفتی به یمن اعلام ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم یمن هربار گسترده تر از قبل در خیابان های صنعا و دیگر استان ها حاضر می شوند تا مخالفت خود را با محاصره آمریکایی - سعودی و جلوگیری از ورود فرآورده های نفتی به یمن اعلام کنند، زیرا این کار فجایع انسانی زیادی برای مردم به وجود آورده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ساکنان صنعا با برگزاری راهپیمایی گسترده، محاصره ملت یمن توسط ائتلاف آمریکایی سعودی را محکوم کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۳:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته اطلاعات نظامی دولت نجات ملی یمن در صنعا گفت رویکرد اصلی، تعیین تکلیف نهایی نبرد و اخراج اشغالگران و متجاوزان است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۸:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش شبکه خبری المسیره، محمد علی الحوثی روز جمعه در جریان راهپیمایی که امروز در صنعا پایتخت یمن با شعار محاصره ائتلاف متجاور آمریکایی، ملت یمن را کشتار می کند گفت: عربستان باید از خود، در مرزهایش دفاع کند نه در مارب یمن.وی همچنین به اظهارات رئیس جمهوری جدید آمریکا برای توقف جنگ یمن [...]
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شهروندان یمنی برای شرکت در تظاهراتی گسترده تحت عنوان ”محاصره ائتلاف متجاوز آمریکایی، ملت یمن را می کشد“ در میدان باب الیمن در صنعا پایتخت کشور حضور پیدا کردند ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مردم یمن امروز علاوه بر صنعا در دیگر استان های این کشور با برپایی تظاهرات به سکوت نهاد های بین المللی به ادامه محاصره و جنگ ضد ملت یمن اعتراض کردند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
محمد عبدالسلام در گفتگو با شبکه خبری المسیره ضمن تاکید بر ادامه مقاومت در مقابل متجاوزان به یمن، افزود که سازمان ملل حتی جرات ندارد محاصره یمن را محکوم کند. ...
ایران پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: مارب در شمال شرق صنعا به کانون درگیری ائتلاف سعودی با دولت نجات ملی یمن تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات 6 جاسوس انگلیس و آمریکا که در یمن فعالیت های خرابکارانه انجام داده اند در صنعا پایتخت این کشور برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نبرد سنگینی میان نیروهای صنعا و عبد ربه منصور هادی در استان مارب جریان دارد و نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطق الراک و قاع المنجوره مشرف به سد مارب از سمت غرب مسلط شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۷:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
وزارت کشور دولت صنعا از انجام عملیات امنیتی در حمله به یکی از زندانهای تحت کنترل نیروهای عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری، در شهر مارب یمن خبر داد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۷    
آزادسازی کامل منطقه راهبردی مأرب که زمان آن در سایه پیشروی های انصارالله نزدیک است در بحبوحه تلاش های آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن با روند سیاسی، معادلات این جنگ را به نفع صنعا تغییر خواهد داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت صنعا اظهار کرد: کسانی که در مأرب می جنگند عناصر حزب اصلاح، القاعده و داعش و سلفی هایی هستند که تحت پوشش آمریکایی، سعودی و اماراتی یک جا جمع شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۶:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
آزادسازی کامل منطقه راهبردی مأرب که زمان آن در سایه پیشروی های انصارالله نزدیک است در بحبوحه تلاش های آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن با روند سیاسی، معادلات این جنگ را به نفع صنعا تغییر خواهد داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
شورای عالی امور انسانی در صنعا اعلام کرد که ائتلاف سعودی از غیرنظامیان در استان مأرب به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۰۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علیرضا تقوی نیا، تحلیلگر در کانال تلگرامی خود نوشت: انصارالله پس از 6 سال جنگ به طور کامل جغرافیای یمن شمالی را تحت سیطره خود خواهد گرفت. آخرین پایگاه و سرپل ارتش سعودی در یمن جهت تهدید صنعا سقوط می کند. منابع نفتی و گازی مهم این استان در اختیار دولت نجات ملی قرار می گیرد. ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، نانوایان یمنی به دلیل کمبود گازوئیل و گاز که پیش از این در نانوایی ها به عنوان سیستم حرارت دهی برای پخت نان استفاده می کردند، اکنون از چوب و هیزم استفاده می کنند ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۲:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
فارس: تیموثی لندرکینگ معاون وزیر خارجه آمریکا و نماینده واشنگتن در امور یمن شامگاه سه شنبه (به وقت تهران) از جنبش انصارالله یمن خواست تا پیشروی به سوی مأرب را متوقف کرده و به گفت وگوها بازگردند. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۶:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز : با آغاز سلسله حملات مقاومت اسلامی در یمن به اهدافی در عربستان طی چند روز اخیر، کارشناسان معتقدند صنعا سیاست جدید دفاعی را در پیش گرفته است. از ابتدای جنگ در یمن و تجاوز عربستان، یمنی ها سیاست های دفاعی خود را بر اساس کنش های سیاسی و میدان نبرد دستخوش تغییرات قرار دادند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ارتش و کمیته های مردمی یمن در روزهای گذشته پیشروی های قابل توجهی به سمت شهر مأرب داشتند و کنترل شرایط میدانی کاملا در نیروهای دولت صنعا است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مقامات نظامیان مزدور سعودی در استان مأرب در شمال شرقی صنعا (پایتخت یمن) از شکست در برابر نیروهای یمنی ابراز نگرانی کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
طی روز های گذشته، انصارالله حملات موشکی و پهپادی علیه عربستان و همچنین علیه اهداف دولت مستعفی یمن به ویژه در شرق استان مأرب را افزایش داده و به پیشروی هایی دست یافته تا بار دیگر ناکارآمدی بودجه 70 میلیارد دلاری نظامی عربستان و هزاران مزدور از سراسر جهان در برابر اراده و ایمان ملت یمن به رخ جهانیان ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۰۰    
ناظران معتقدند که کنترل رسمی ارتش و کمیته های مردمی یمن و دولت صنعا بر شهر مأرب به منزله اعلام شکست ائتلاف تجاوز به فرماندهی عربستان در یمن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
منابع خبری از برگزاری نشست مهم امنیتی در صنعا به منظور رقم زدن پیروزی نهایی در جبهه مأرب خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
سفارت ایران در صنعا درگذشت علامه یمنی را به مردم این کشور و امت اسلامی تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
سفیر کشورمان در صنعا با وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن دیدار و گفت وگو کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سفیر ایران در یمن و وزیر خارجه دولت نجات ملی این کشور در خصوص آخرین تحولات منطقه و اوضاع داخلی یمن رایزنی کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه یمن و سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعا همکاری های دو جانبه تهران - صنعا و آخرین تحولات منطقه ای را بررسی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
در پی تصمیم واشنگتن برای خارج کردن نام انصارالله یمن از لیست سازمان های "تروریستی"، معاون وزیر خارجه دولت صنعا اعلام کرد، هدف از این اقدام سرپوش نهادن بر رسوایی رئیس جمهوری سابق آمریکاست.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
سرهنگ بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی و نائب رئیس مرکز پژوهش های اروشلیم تاکید کرد: منافع اسرائیل و آمریکا در این است که نیروهای دولت صنعا (حوثی ها) نباید بر کل یا بخش گسترده ای از یمن مسلط شوند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یمنی ها با برگزاری تجمعات اعتراض آمیز، اقدامات ائتلاف سعودی در توقیف کشتی های حامل مواد سوختی را محکوم کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعا گفت اقدام دولت بایدن درباره جنبش انصارالله، تلاش برای پاک کردن رسوایی ترامپ است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۲۳:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مردم یمن روز جمعه در صنعاء پایتخت این کشور تجمع اعتراضی نسبت به تداوم توقیف کشتی های حامل سوخت از سوی ائتلاف سعودی برگزار کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه) با حضور شخصیت های سیاسی، فرهنگی و دینی یمنی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سفارت کشورمان در یمن، مراسمی را با حضور شماری از شخصیت های سیاسی و روسای احزاب و سازمان ها و تعدادی از فعالان و روحانیون برگزار کرد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- هشام شرف وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعا گفت: حملات انصارالله علیه عربستان و نیروهای وفادار به دولت مستعفی یمن زمانی متوقف خواهد شد که ائتلاف تحت رهبری ریاض، حملاتش را علیه یمن متوقف کند. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از روزنامه الاخبار نیروهای جنبش انصارالله یمن در سایه پیشروی های چشمگیری که در حومه مأرب طی ساعات گذشته داشتند به موازات سیطره بر مرکز این استان و مواضع استراتژیک آن در حال نزدیک شدن به تسلط کامل بر این شهر هستند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - افزایش تحرکات منطقه ای و بین المللی عربستان نشان می دهد که ریاض برای جلوگیری از سقوط شهر مارب به دست نیروهای صنعا و حفظ این شهر که آن را دستاوردی در طول جنگ 6 ساله علیه مردم یمن می داند به دریوزگی افتاده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۶:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ضمن استقبال از طرح نماینده ویژه دبیرکل برای برقراری آتش بس در یمن و رفع محاصره از فرودگاه صنعا و بندر الحدیده تصریح کرد: باید جلوی مداخله خارجی در یمن گرفته شود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل فرودگاه بین المللی صنعا از فوت 80 هزار بیمار یمنی به دلیل محاصره این فرودگاه از سوی ائتلاف سعودی طی چهار سال اخیر خبر داد.
ابنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۳:۱۶   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر فرودگاه بین المللی صنعا گفت: بیش از 450 هزار بیمار با توجه به ادامه جنگ و شرایط بهداشتی ناشی از محاصره یمن، همچنان نیاز دارند که برای درمان به خارج از کشور سفر کنند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فعالان حقوقی و نهادهای جامعه مدنی و دانشجویان و اساتید دانشگاه صنعا با برگزاری یک تجمع اعتراض آمیز، جنایت های ائتلاف سعودی – آمریکایی را محکوم کردند.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۲۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیریت کل فرودگاه صنعا تعطیلی این فرودگاه طی چند سال گذشته را عامل مرگ بیش از 80 هزار بیمار دانست. نخست وزیر دولت مستعفی یمن نیز برای مذاکره با انصارالله شرط تعیین کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر فرودگاه بین المللی صنعا با اشاره به جنایت ائتلاف سعودی در بستن فرودگاه صنعا به قربانی شدن بیش از هشتاد هزار یمنی بر اثر این اقدام ناجونمردانه آل سعود پرداخت. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عربستان سعودی با حمله به فرودگاه بین المللی صنعا و تخریب آن و نیز محاصره یمن باعث مرگ بیش از 80 هزار بیمار یمنی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۱۶    
در کنفرانس مطبوعاتی مشترک مدیریت فرودگاه صنعا و دیگر موسسات یمنی اعلام شد حمله ائتلاف متجاوز سعودی به این فرودگاه باعث فوت 80 هزار بیمار یمنی شده است.