پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۶:۴۸Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعا»

کیهان   ۸ ساعت پیش    
یک منبع سعودی ادعا کرد، ولیعهد عربستان حاضر شده در مقابل آتش بس یمن و پایان حملات به مراکز سعودی، امتیازات جدیدی به دولت صنعا بدهد. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، طی 75 ماهی که از زمان تجاوز به یمن می گذرد، همواره به دنبال آن بوده است که با یک پیروزی هرچند محدود، به این جنگ شکست خورده پایان دهد ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۴۴    
در حالی که مذاکرات سیاسی برای آتش بس در یمن ادامه دارد صنعا نیز زیربار خواسته های عربستان نمی رود؛ در این شرایط محمد بن سلمان زمان را از دست می دهد زیرا ادامه جنگ مانع فروش سهام آرامکو و تامین مالی طرح های ریاض می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
طی روزهای گذشته و همزمان با تحرکات بین المللی و منطقه ای برای کاهش تنش در مأرب، حزب الاصلاح تحرکات نظامی خود را با کمک وزیر دفاع هادی که وابسته به این حزب است، تشدید کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
نظامیان سعودی که در جریان عملیات گسترده اخیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در جیزان عربستان به اسارت نیروهای صنعا در آمده اند، ناگفته های جدیدی از این عملیات بیان کردند و خط بطلانی بر ادعاهای سخنگوی ائتلاف سعودی کشیدند.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه بین الملل خبرگزاری فارس، احمد حاجی صادقیان*؛ در هفته های اخیر تحرکات دیپلماتیک آمریکایی ها برای حل پرونده یمن و رسیدن به توافق در این بحران افزایش یافته است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت: در صورت تمایل شاه سعودی، صنعا حاضر به بستن قرارداد با ریاض برای اداره حج امسال است تا هیچ کسی در جهان از این فریضه محروم نشود.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۱۴    
دیدار نماینده حماس در صنعا با محمد علی الحوثی سبب واکنش های متفاوتی در یمن شده است. مخالفان دولت صنعا این اقدام به معنی حمایت حماس از انصارالله دانسته اند؛ در حالی که گروه دیگر نزدیکی حماس با انصارالله را با توجه به مواضع دولت صنعا نسبت به مسئله فلسطین، امری طبیعی می دانند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بازدید از دانشگاه صنعا، بر اهمیت همکاری بین دانشگاههای دو کشور تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مخالفت پارلمان یمن با اشغالگری امارات بر جزایر و اراضی یمن، آمادگی صنعا برای مبادله گسترده اسیران، تاکید دولت نجات ملی بر عدم موضوعات انسانی و نظامی و واکنش شدید اللحن مفتی یمن به تصمیم سعودی درباره حج از مهمترین اخبار سیاسی یمن است.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۶    
دور جدید مذاکرات آتش بس یمن با خروج ناگهانی هیأت عمانی از صنعا بدون اعلام هیچ نتیجه ای خاتمه یافت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه دولت صنعا فاش کرد، سفیر انگلیس یمنی ها را به انجام فعالیت های خرابکارانه علیه این دولت دعوت کرده، از طرفی، شورای انتقالی جنوب تحت حمایت امارات از همکاری نیروهای وابسته به دولت مستعفی یمن با دو گروه تروریستی داعش و القاعده خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
هیئت دفتر پادشاهی عمان بعد از یک هفته مذاکره با انصارالله یمن درباره حل بحران به مسقط بازگشت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۲۶    
پس از فراخوان سید عبدالملک الحوثی، دبیر کل انصارالله برای جمع آوری کمک های مالی به مردم فلسطین در چهارم خرداد، تحت شعار قدس نزدیک ترین است مردم استان صنعا که خودشان تحت محاصره شدید ائتلاف سعودی قرار دارند، ده ها میلیون ریال یمنی جمع آوری کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۲:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در صنعا سفر اخیر هیات عمانی به یمن را مثبت ارزیابی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۱:۲۵    
پس از ورود هیات عمانی به یمن و دیدار با مقامات سیاسی در صنعا، خبر های مختلفی درباره بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده به گوش می رسد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۰:۲۹    
یک منبع مسئول در سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر بازگشایی فرودگاه صنعا و برداشته شدن ممنوعیت به روی پروازهای مسافربری را تکذیب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۰:۱۵    
رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن، سفر هیئت اعزامی سلطان نشین عمان به صنعا را مثبت ارزیابی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- "محمد عبدالسلام" سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رییس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی جمعه شب سفر هیأت عمانی به صنعا را مثبت دانست.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
دولت نجات ملی یمن می گوید مردم یمن با وجود درگیر بودن با انواع بحران اقتصادی و زیستی میلیون ها ریال یمنی، کمک برای پشتیبانی از آرمان فلسطین اهدا کردند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۲    
رئیس هیئت مذاکره کننده صنعا گفت که مذاکرات با جامعه جهانی را تا زمانی که به راه حلی برای بحران یمن ختم شود، ادامه خواهیم داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
هزاران یمنی در استان عمران یمن تظاهرات کردند و از سازمان ملل متحد خواستند به تعهداتش در خصوص شکستن محاصره فرودگاه صنعاء و بندر الحدیده عمل کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزارت اطلاع رسانی در دولت مستعفی یمن اعلام کرد، هیئت عمان برای طرح ابتکارعمل مورد توافق عربستان به انصارالله وارد صنعا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان سعودی در واکنش به انفجار بزرگ در صنعا مدعی شد جنگ در شهر های مختلف یمن را برای دستیابی به صلح متوقف کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
واشنگتن مجددا بر پایبندی خود به آتش بس فوری در یمن تاکید کرد و نیروهای انصارالله را به اقدام جدی برای پایان دادن به درگیری فراخواند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۱۱    
برخی رسانه ها از شنیده شدن صدای انفجار در پایتخت صنعا خبر دادند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
رسانه ها از وقوع انفجار قدرتمند در شهر صنعا خبر دادند.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
منابع خبری از وقوع یک انفجار شدید در صنعا پایتخت یمن خبر دادند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
منابع آگاه از شنیده شدن صدای انفجار مهیب در صنعا خبر دادند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ابراهیم محمد الدیلمی سفیر یمن درایران، امشب مهمان برنامه من طهران شبکه العالم است و در خصوص تحولات پیش روی یمن و نتایج مذاکرات عمانیها گفت و گو خواهد کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۹:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رهبری شورای عالی سیاسی یمن در خصوص بازگشایی فرودگاه صنعا و بندر الحدیده از تلاش های عمان در راستای ارائه کمک های انسانی به یمن استقبال کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی سیاسی یمن در نشست امروز چهارشنبه خود به اصولی که در هرگونه رایزنی برای حل بحران یمن باید مورد توجه قرار گیرد، شامل؛ پایان محاصره، توقف حملات، پایان اشغالگری وعدم دخالت در امور داخلی یمن، اشاره کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
هیئت عمانی که در صنعا به سر می برد درحالی در دیدار با رهبر جنبش انصارالله و نیز رئیس شورای عالی سیاسی یمن، درباره موضوعات مختلف با سران صنعا گفتگو کرد که یک منبع یمنی فاش کرد که ریاض به خواسته های دولت نجات ملی یمن تن داده است.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۸:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
عبدالعزیز بن حبتور تأکید کرد که میانجیگری عمانی ها و سفر آن ها به صنعا با هدف کمک به اتخاذ اقداماتی در سطح میدانی و ملی است. وی در گفتگو با تلویزیون المیادین اظهار داشت: کشورهای متجاوز در نبرد یمن شکست خوردند و دنبال راهی هستند تا به گونه ای آبرومندانه از یمن خارج شوند ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۰۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شبکه خبری المسیره گزارش داد: عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن، ورود هیات عمانی به صنعا را خوشامد گفت. در جریان این دیدار موضوعات مربوط به مسایل انسانی و موضوعات مربوطه به آن بررسی شد ...
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا: به نظر می رسد ائتلاف عربی و آمریکا در تفویض اختیار به دولت عمان برای حل و فصل بحران یمن توافق نظر دارند. همچنین منابع عمانی امروز، دوشنبه از مضمون پیام ویژه عربستان به رهبر جنبش انصارالله یمن درباره آینده جنگ عربستان علیه یمن که وارد هفتمین سال خود شده و بدترین فاجعه بشری در عصر جدید را رقم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه پیشین یمن با انتشار توییتی به تلاشهای میانجی گرایانه عمان درباره یمن واکنش نشان داد و آنرا حامل سه پیام دانست.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۶:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به نظر می رسد ائتلاف عربی و آمریکا در تفویض اختیار به دولت عمان برای حل و فصل بحران یمن توافق نظر دارند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المسیره ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
هیات عمانی که روز شنبه وارد صنعا شده است با خود نامه ای از محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن آورده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۱۷    
معاذ ابوشماله نماینده حماس در صنعا با محمد علی الحوثی عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن دیدار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی سیاسی یمن با نماینده حماس در صنعا دیدار و بر موضع قوی دولت نجات ملی یمن در حمایت از مساله فلسطین تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۲۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
دولت نجات ملی یمن در صنعا از دستورات جدید عربستان سعودی به مزدورانش برای توقف تمام عملیات تبادل اسرا بین طرف های یمنی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۷:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک هیئت عالی رتبه عمان روز شنبه پنجم ژوئن 2021 در سفری که به طورر دقیق مشخص نیست با چه هدفی صورت گرفته است، وارد صنعا پایتخت یمن شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۸:۴۵    
پایگاه جنبش انصارالله یمن از ورود یک هیئت عمانی به همراه اعضای هیئت ملی مذاکره کننده یمن به صنعا پایتخت این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
هیئت بلندپایه عُمانی به همراه محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن امروز وارد صنعا شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۵:۲۸    
منابع یمنی از ورود هیئتی از دفتر سلطان عمان که در معیت آنها محمد عبدالسلام رئیس هیئت گفتگوکننده دولت نجات ملی یمن قرار داشت، خبر دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- هیات عمانی برای مشاوره و رایزنی با مجلس اعلای سیاسی یمن (انصارالله) درباره پیشنهادهای مربوط به رفع محاصره این کشور و توقف تجاوز ائتلاف سعودی وارد صنعا پایتخت یمن شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۳:۰۹    
شروط صنعا، عقب نشینی آمریکا از تهدیدات خود علیه انصارالله، حمایت آلمان از صنعا، اذعان گریفیث به هدف واقعی تحرکات اخیر در موضوع یمن و تظاهرات گسترده در تعز و ضرب الاجل سه روزه به دولت هادی از مهمترین اخبار یمن هستند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۲:۰۶    
این دور مذاکرات برخلاف نشست های پیشین با پیشرفت هایی همراه بود و دوطرف را برای حل اختلافات امیدوارتر کرد. اولین نشانه مثبت در این مذاکرات از سوی انصارالله ارائه شد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۱:۴۴    
به گزارش مشرق حسن ایرلو سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعا نوشت: شعار های "الله اکبر، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، نفرین بر یهود و پیروزی از اسلام است"، مظهر و موقعیت کنونی است و تمام آزادگان جهان را برای مقابله با هژمونی مستکبران و برنامه های آنها به رهبری آمریکا و اسرائیل بسیج می کند. ...