پنجشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۳:۰۱May 2022 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعا»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۸    
معاون وزیر امور خارجه دولت نجات ملی صنعا ابراز امیدواری کرد که اجرای پروازهای توافق شده بر اساس آتش بس انجام شود و اعلام کرد هرگونه مانع تراشی در روند این پروازها به مثابه بازگشت به جنگ است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد سازمان ملل از نخستین پرواز بین المللی در شش سال گذشته که از فرودگاه صنعا انجام شد، استقبال می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۱:۰۱    
پس از شش سال، نخستین پرواز خطوط هواپیمایی یمن از فرودگاه صنعا انجام شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
فرودگاه صنعا پس از 6 سال محاصره از سوی ائتلاف سعودی شاهد نخستین پرواز به مقصد فرودگاه اردن بود.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
صبح امروز (دوشنبه) برای نخستین بار از زمان آغاز آتش بس در یمن، یک فروند هواپیمای خطوط هوایی یمن در فرودگاه صنعا به زمین نشست.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۶    
شفقنا- فرودگاه بین المللی صنعا در یمن، امروز(دوشنبه) از زمان آغاز آتش بس انسانی و نظامی پذیرای اولین پرواز تجاری بود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المیادین، اولین پرواز تجاری از آغاز آتش بس انسانی و نظامی که تنها 15 روز از آن باقی مانده ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
منابع خبری از انجام نخستین پرواز تجاری از فرودگاه صنعا به مقصد اردن پس از شش سال تعطیلی این فرودگاه خبر دادند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در صنعا بر خروج نیروهای متجاوز از این کشور و رفع محاصره یمن تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۰۶    
دولت مستعفی یمن، زمان بندی اولین پرواز از فرودگاه صنعا را اعلام کرد. اولین پرواز دوشنبه و به مقصد اردن خواهد بود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- عضو هیئت مذاکره کننده در دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: فرودگاه صنعا هنوز بازگشایی نشده و سازمان ملل مسئول نقض آتش بس ائتلاف سعودی است. به گزارش شفقنا از مهر به نقل از المسیره ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
پس از اعلام آتش بس دو ماهه مابین ائتلاف متجاوز سعودی و انصارالله که از روز 2 آوریل تا 2 ژوئن برقرار شده شاهد نقش پیاپی آن از طرف کشور های عضو این ائتلاف هستیم.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- دولت مستعفی یمن با فعالیت فرودگاه صنعاء با شرایطی موافقت کرد. به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از رویترز، دولت مستعفی یمن، به تازگی موافقت کرده که در چارچوب طرح آتش بس دو ماهه یمن، مسافران دارای گذرنامه های صادر شده از دولت صنعاء به خارج از کشور یمن سفر کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
کمیته نظارت بر اجرای توافق حل بحران نفتکش "صافر" اعلام کرد که سازمان ملل به اجرای این توافق پایبند نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۰    
عضو شورای عالی سیاسی یمن، تصاویری را از بمباران جبل نقم در صنعا به دست متجاوزان آمریکایی، انگلیسی، سعودی، اماراتی و متحدانشان منتشر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کمیته نظارت بر اجرای توافق نفتکش صافر سه شنبه شب از عدم پایبندی سازمان ملل متحد در اجرای این توافق انتقاد کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۶    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، درگذشت تعدادی از بیماران یمنی نیازمند اعزام به خارج، موج انتقاد محافل یمنی از ائتلاف متجاوز و سازمان ملل را به سبب نادیده گرفتن اوضاع انسانی و پایبند نبودن به توافق آتش بس را به همراه داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۶:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
مشاور وزیر امور خارجه گفت:شرایط برای رفع محاصره از مردم یمن و انتقال بیماران به خارج از کشور از طریق فرودگاه صنعا و مبادله زندانیان فراهم شده و مناسب است صلیب سرخ در این راستا پیشگام باشد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایران پرس: نخستین مرحله تبادل اسرا میان یمن و عربستان سعودی در حالی انجام شد که ریاض همچنان از بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا خودداری می کند.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های همسو با ائتلاف متجاوز سعودی، در حالی طی دو روز گذشته با هیاهوی فراوان به تلیغ آزاد سازی اسرای یمنی از سوی ریاض در چارچوب "طرح انسان دوستانه" پرداختند که روز گذشته نیز خبرگزاری رسمی سعودی ویدیویی را منتشر کرد و طی آن نشان می داد اسرای یمنی آزاد شده به وسیله چند فروند هواپیما به عدن و صنعا ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رسانه های همسو با ائتلاف متجاوز سعودی، در حالی طی دو روز گذشته با هیاهوی فراوان به تلیغ آزاد سازی اسرای یمنی از سوی ریاض در چارچوب "طرح انسان دوستانه" پرداختند که اسرای یمنی به عدن و صنعا منتقل شدند، اما صنعا واقعیت این دغلبازی عربستان را فاش کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن با اشاره به جدی نبودن متجاوزان در صلح از آمادگی نیروهای صنعا برای مقابله با هر نیت شومی خبر داد که متجاوزان و حامی آنها داشته باشند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۲۱:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: ائتلاف سعودی طرح صنعا برای پایان دادن به جنگ در یمن را رد کرد. به گزارش شفقنا از ایسنا، حسین العزی معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء امروز پنجشنبه در صفحه توئیتر خود از ارائه طرح ابتکاری جدید صنعاء در مورد پایان دادن جنگ یمن به ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۰۶:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر فرودگاه بین المللی صنعا تاکید کرد که ائتلاف متجاوز به یمن جدیتی در اجرای آتش بس انسانی در این کشور ندارد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، الشایف به شبکه "المسیره" یمن گفت که دو پرواز در هفته چه دستآوردی برای ده ها هزار بیمار یمنی دارد؟ و تعلل ائتلاف متجاوز، جان بیمارانی که به موجب آتش بس انسانی، در انتظار انتقال به مراکز در مانی کشورهای منطقه هستند، تهدید می کند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۴:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
با گذشت یک ماه از آتش بس دوماهه در یمن همچنان متجاوزان و عوامل آن ها به نقض آتش بس ادامه می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی انصارالله یمن اعلام کرد، ماه اول از آتش بس انسانی به پایان رسیده است بدون اینکه کشورهای متجاوز اجازه انجام پروازی به فرودگاه صنعا را بدهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
با گذشت یک ماه از آتش بس دوماهه در یمن همچنان متجاوزان و عوامل آنها به نقض آتش بس ادامه می دهند.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۰۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی جنبش انصارالله یمن دوشنبه شب در توئیتی از عدم پایبندی ائتلاف سعودی به توافق آتش بس یمن انتقاد کرد و نوشت که ماه نخست آتش بس یمن بدون اینکه پروازی به فرودگاه بین المللی صنعا انجام شود، پایان یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۲۱:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی انصارالله یمن خبر داد که یک ماه از آتش بس گذشت، ولی کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی اجازه ندادند هیچ پروازی به فرودگاه صنعاء صورت گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که سازمان ملل متحد خواستار استفاده از فرصت آتش بس در یمن برای افزایش ارسال کمک های انسان دوستانه به این کشور است، یمنی ها معتقدند این تعامل منفی سازمان ملل است که موجب معطل ماندن بند های توافقنامه آتش بس شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
کشورهای متجاوز از هر اقدامی که منجر به موفقیت آتش بس اعلام شده توسط سازمان ملل شود و ورود کشتی های حامل سوخت به بنادر الحدیده و از سرگیری پروازها از فرودگاه صنعا را تسهیل کند، جلوگیری می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۲۲:۰۵    
طا ها المتوکل - وزیر بهداشت یمن گفت: با ورود به چهارمین هفته آتش بس، تا کنون پرواز های فرودگاه صنعا انجام نشده، این مهمترین بنده آتش بس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۹:۲۵    
زمین های کشاورزی "مقماشه" در اطراف پایتخت یمن به مرکز کشت و تولید سبزیجات و صیفی جات تبدیل شده است.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۰:۵۷    
ایران پرس: یکی از ویژگی های روز قدس امسال که در عین حال از یک تحول راهبردی حکایت دارد سخنرانی خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین و سخنرانی اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در پایان راهپیمایی روز قدس در صنعا پایتخت یمن است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۰:۱۰    
فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن اعلام کرد که تمامی طرف ها بر پایبندی خود به آتش بس تاکید کرده اند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۸:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در مراسم بزرگداشت روز قدس در یمن در سخنانی از طریق ویدئو کنفرانس اعلام کرد: یمنی ها با این حضور پرشور ثابت کردند که قدس در قلب صنعا قرار دارد. یمن به عنوان کانون عربیت و اسلامیت عاشق قدس و فلسطین خواهد ماند. ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۷    
حوزه/ خیابان "ستین شمالی" در شهر صنعا پایتخت یمن، شاهد برگزاری بزرگترین راهپیمایی عربی و اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
پیامبرش را در جولان آفرید/در خان طومان غسل داد/از جاده های کوبانی عبور داد/در صنعا مشق نظام آموخت/و در شارع العباس ، درس ادب
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
یک مسئول دولت صنعا با اشاره به ویژه برنامه های یمنی ها برای روز جهانی قدس اعلام کرد که فلسطین و قدس اولین و اصلی ترین آرمان ملت یمن است و آنها در راس کسانی خواهند بود که برای آزادی مسجدالاقصی به فلسطین می روند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
احزاب دیدار مشترک یمن با صدور بیانیه ای نقض توافق آتش بس توسط ائتلاف متجاوز سعودی را محکوم کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
محمود فاضلی پژوهشگر مسائل بین الملل نشانه هایی مشاهده می شود که قدیمی ترین جنگ های فراموش شده در خاورمیانه، یعنی در یمن، به سمت کاهش تنش و حتی صلح پیش می رود ...
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن گفت: بازگشایی فرودگاه صنعا و ورود کشتی ها به بندر حدیده حق مردم است و هیچ معامله ای بر سر آن وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۱    
تهران - ایرنا - عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن امروز (چهارشنبه) گفت : رژیم سعودی آشکارا سر ناسازگاری دارد و در مسیر بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا و ورود کشتی ها به بندر الحدیده مانع تراشی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی انصارالله یمن تأکید کرد که اولین ماه از آتش بس درحال سپری شدن است بدون اینکه پیشرفتی در مهم ترین بندهای آتش بس که بازگشایی فرودگاه صنعا است، حاصل شود.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۵:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در صنعا مسئولیت عدم عمل به تعهدات آتش بس از جمله بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا را متوجه کشورهای متجاوز به یمن دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۶:۲۵    
شرکت کنندگان در کنفرانس فلسطین، مهم ترین مسئله امت که در صنعاء درحال برگزاری است بر محکومیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و لزوم موضع گیری های قاطعانه در حمایت از ملت فلسطین تأکید کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۵:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
یکی از رهبران انصارالله خطاب به آل سعود هشدار داد اگر نبرد کنونی به مرحله وجودی برسد، صنعا با استفاده از کارت هایی که در دست دارد، آنها را به گریه خواهد انداخت.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
فرستاده سازمان ملل به یمن و وزیر خارجه اردن درباره تلاش هایی که برای ازسرگیری پروازهای تجاری از فرودگاه بین المللی صنعا در یمن انجام شده، گفتگو کردند. ...