سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۶:۰۶Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «محیط بانان»

عرصه های طبیعی و تالاب های خواف و جغتای با هدف پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوانزا ب رصد و پایش شد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا: یک قلاده خرس زخمی عصر دوشنبه با گزارش های مردمی در منطقه جنگلی روستاهای منجیر و کیکو بخش کجور شهرستان نوشهر توسط محیط بانان پیدا شد. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نوشهر دوشنبه در این باره گفت که محیط بانان پس از گزارش های مردمی مبنی بر مشاهده یک قلاده خرس زخمی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست البرز گفت: چهار نفر از شکارچیان غیر مجاز کبک در شهرستان طالقان با کمک محیط بانان محیط زیست دستگیر شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست اسدآباد گفت: شکارچیان سه قطعه کبوتر چاهی قصد فرار از دست محیط بانان را داشتند که پس از یک تعقیب و گریز در ورودی روستا به دام افتادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط شهرستان قزوین از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز در الموت غربی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۸:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مراوه تپه- رئیس اداره حفاظت محیط زیست مراوه تپه گفت: دو شکارچی غیرمجاز که در حال تعقیب حیات وحش به منظور شکار در منطقه شکار ممنوع پالیزان بودند، توسط محیط بانان دستگیر شدند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سرشماری پاییزی حیات وحش استان گلستان با محوریت گونه های علفخوار به پایان رسید و حدود 4هزار و 800رأس قوچ، میش، کل و بز در این پارک ملی شناسایی و سرشماری شدند. ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
بره آهویی که حدود 5 ماه زیرنظرمحیط بانان اداره محیط زیست کیش نگهداری شده بود در پارک آهوان رها سازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- هشت شکارچی متخلف با تلاش محیط بانان در چالدران و شوط از شهرهای شمال آذربایجان غربی دستگیر و پرونده آنها جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: رخدادی نادر در پارک ملی توران استان سمنان
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقدام عجیب یک گردشگر محلی در پارک ملی یلواستون آمریکا موجب اخراج و همچنین ممنوعیت ورود او به این پارک شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، گردشگر محلی که در پارک ملی یلواستون آمریکا دست به اقدامی عجیب زده بود از حضور در این پارک محروم شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۷:۴۳    
2 شکارچی متخلف در حین شکار در دام محیط بانان استان زنجان گرفتار شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۳    
رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: یک راس بزغاله وحشی توسط محیط بانان در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول شهرستان کوثر نجات یافت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
گرگان ایرنا شیوع کرونا و تشدید برخی مشکلات اقتصادی احتمال دستبرد به حیات وحش، آسیب رسانی به طبیعت و شکار غیرقانونی را فراهم کرده که یکی از راه های جلوگیری از آن و توفیق محیط بانان در حفاظت از محیط زیست، همراهی و حساسیت مردم است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۰۳    
زنجان - ایرنا - سرپرست روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان زنجان گفت: محیط بانان این اداره کل 2 گروه شکارچی غیرمجاز مرغابی و کبک را به دام انداختند.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۳:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: همزمان با فصل سرما برنامه ها و اقدامات حفاظتی برای صیانت از حیات وحش در مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران افزایش خواهد یافت. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
محیط بانان پاسگاه محیط بانی مشکول با کنترل و مراقبت نامحسوس و هوشیاری طی هفته گذشته، 6 نفر شکارچی متخلف را دستگیر کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
شاهرود- رئیس اداره محیط زیست شاهرود از انجام پنج عملیات برای محیط بانان در شاهرود و میامی خبر داد و گفت: شکارچیانی که گوسفند وحشی و کبک شکار کرده بودند، دستگیر شدند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۰:۱۴    
فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست کشور درباره جزئیات حادثه درگیری شکارچیان غیرمجاز و محیط بانان در منطقه سوادکوه که به کشته شدن یکی از شکارچیان منجر شد، توضیح داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۶:۲۸    
3 شکارچی کبک در زنجان در حین شکار کبک در دام محیط بانان گرفتار شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست چالدران گفت: طی پایش میدانی زیستگاه های آبی این شهرستان، محیط بانان یگان حفاظت موفق به مشاهده درناهای مهاجر در تالاب "پیراحمد" این منطفه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دو گروه شکارچی متخلف قبل ازشروع به شکار آهو در دام محیط بانان منطقه حفاظت شده سرخ آباد گرفتار شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
شکارچی روز گذشته در درگیری با محیط بان کشته شد فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این زمینه گفت: در درگیری بین محیط بانان و شکارچیان یک گلوله به کتف شکارچی برخورد کرده و مصدوم به زمین پرت می شود و در نهایت این شکارچی در اثر اصابت فوت می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست دامغان گفت: 2 شکارچی متخلف در راستای اجرای عملیات کنترل و پایش محیط بانان طی هفته ای که گذشت در مناطق شمالی شهرستان دستگیر شدند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل محیط زیست مازندران افزود: از این شکارچی یک راس لاشه کل بز (بزکوهی) نیز کشف شده است که با تشکیل پرونده در اختیار دستگاه های انتظامی و قضایی قرار گرفت. ...
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۲:۳۰    
ظهر روز پنجشنبه مورخ 29 آبان ماه، در درگیری مسلحانه بین شکارچیان غیر مجاز و محیط بانان سوادکوه، یک شکارچی جان خود را از دست داد
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
درگیری مسلحانه شکارچیان و محیط بانان در مازندران، رهاسازی حقابه بختگان و دریاچه ارومیه تا محکومیت سارق پنگوئن ها به 32 ماه زندان را در بسته هفتگی محیط زیست ایمنا در آخرین جمعه آبان 99 می خوانید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن درگذشت همکاران و محیط بانان سازمان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از سایر محیط بانان خواست پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - محیط بانان مازندران در عملیات مشترک با نیروی انتظامی 250 رشته دام هوایی شکار و زنده گیری پرندکان مهاجر وحشی را در شهر بهنمیر شهرستان بابلسر تخریب کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حدودنیم قرن است که محیط بانان ایران در عرصه های طبیعی کشور با عنوان مناطق حفاظت شده چهارگانه، تحت مدیریت سازمان حفاظت از محیط زیست برای حفاظت ازحیات وحش وگونه های زیستی موجود در آن تلاش می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از افزایش اقدامات پشتیبانی برای محیط بانان خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مأموران محیط زیست دنا سارقان آرماتورهای آب و فاضلاب دنا را در کهگیلویه و بویراحمد به دام انداختند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: در روزهای اخیر دو تانکر حمل غیرمجاز پسماندهای صنعتی در بخش سلفچگان توسط کارشناسان و محیط بانان این اداره کل شناسایی و توقیف شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
یک شکارچی سابقه دار در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی که اقدام به تیراندازی به سمت محیط بانان کرده بود، دستگیر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
به منظورآشنایی بیشتر محیط بانان حفاظت محیط زیست گیلان با قوانین ، مقررات وضوابط قضایی دوره آموزشی ضابطین دادگستری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: 2 شکارچی متخلف که مبادرت به شکار یک راس میش وحشی ماده کرده بودند از سوی محیط بانان دستگیر شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۳۶    
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از تخصیص 2 میلیارد تومان برای تأمین جیره غذایی محیط بانان کشور خبر داد و گفت: این مبلغ از هفته آینده به استان ها تخصیص می یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دو شکارچی غیر مجاز پس از درگیری با محیط بانان، در محدوده پارک ملی گلستان دستگیر شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
شکارچیان تعداد 8 سر خرگوش در دام محیط بانان شهرستان ابهر گرفتار شدند.
آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۲۳:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
حافظان طبیعت می خوانیمشان اما گاه چنان عاقبت روزگار محیط بانانمان در فراز خطر دود اندود می شود و تلاششان در محاق می ماند که عنان طاقت و تحمل شان از دست می رود و تنها رسانه را ضربانی برای حیات می دانند. ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک آهو از تله متخلفان شکار و صید توسط محیط بانان در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش موته نجات یافت.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۵    
وحیدپورمردان گفت: در پی گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر مشاهده لاشه قوچ و میش در شهر بم پشت در حوزه شهرستان سراوان حاشیه نوار مرزی، نیروهای دامپزشکی، محیط بانان و همیاران محلی جهت بررسی موضوع به منطقه اعزام شدند که هنوز دلیل آن مشخص نیست.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مرگ یک قلاده پلنگ ماده در مازندران مبهم است و علت اصلی آن در دست بررسی است. به گزارش روز نو ، رییس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران گفت که یک قلاده پلنگ ماده که اواخر هفته گذشته برای مداوا زنده گیری شده بود، پیش از تکمیل دوره درمان تلف شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تالاب های استان اردبیل در مسیر کوچ هزاران قطعه پرنده مهاجر، نقاط امنی هستند که با تلاش محیط بانان و همکاری مردم برای زمستان گذرانی این مهاجران فراهم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۷:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - تالاب های استان اردبیل در مسیر کوچ هزاران قطعه پرنده مهاجر از مناطق سردسیر سیبری به مناطق گرم جنوب، نقاط امنی هستند که با تلاش محیط بانان و همکاری مردم برای زمستان گذرانی این مهاجران فراهم شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
یارولی محمودی از محیط بانان غیور کرمانشاهی دعوت حق را لبیک و به دیار باقی شتافت.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران – تجارت گردان – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: جیره غذایی محیط بانان سراسر کشور از هفته آینده به استان ها ابلاغ و بعد از آن اجرایی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بنا به گزارش های مردمی و محیط بانان اداره پارک ملی کیاسر، صبح پنجشنبه 22 آبان ماه جاری یک قلاده پلنگ در منطقه صخره ای جنگلی روستای بندبن واقع در پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه کیاسر، بنا به دلایلی که تاکنون علت آن محرز نشده، زمین گیر و قادر به حرکت نبود ...
برترین ها / روزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۷:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: یک پلنگ ماده 5 ساله در منطقه صخره ای جنگلی روستای بندبن کیاسر زمین گیر شده و قادر به حرکت نبود. چند دامپزشک و کارشناس محیط زیست به منطقه رفته و این پلنگ را زنده گیری می کنند و برای درمان به پناهگاه حیات وحش می برند. ...