پنجشنبه ۰۴ مردادساعت ۰۶:۳۹Jul 2024 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «متفورمین»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: قرص سرماخوردگی با 350 میلیون عدد و قرص متفورمین با 276 میلیون عدد پرمصرف ترین داروها در سه ماه اخیر هستند.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: سرماخوردگی با 350 میلیون و متفورمین با 276 میلیون پرمصرف ترین داروها در سه ماه اخیر هستند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۳۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: قرص سرماخوردگی با 350 میلیون عدد و قرص متفورمین با 276 میلیون عدد پرمصرف ترین داروها در سه ماه اخیر هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در اولین فصل سال جاری از نظر عددی، آموکسی سیلین با فروش 500 میلیون عددی در رتبه اول، قرص سرماخوردگی در رتبه دوم و متفورمین در رتبه سوم قرار داشته اند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
نتایج یک مطالعه جدید نشان داد نوعی از رژیم غذایی فستینگ متناوب ممکن است تاثیر مثبتی برای بیماران دیابتی نوع 2 به همراه داشته باشد. به گزارش ایسنا، در این مطالعه حدود 400 شرکت کننده در چین یا داروهای ضد دیابت متفورمین یا امپاگلیفلوزین مصرف کردند یا برنامه فستینگ متناوب 5 ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۰۷:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
نتایج مطالعه جدید این اطمینان را ارائه می دهد که استفاده از داروی دیابت "متفورمین" قبل و در طول بارداری با نقایص مادرزادی مرتبط نیست.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - متفورمین پرمصرف ترین داروی مصرفی در کشور است زیرا نه تنها افراد مبتلا به دیابت بلکه برخی هم با انگیزه رهایی از چاقی به مصرف این دارو روی آورده اند؛ غافل از اینکه مصرف آن می تواند عوارض جبران ناپذیری بر سلامت آنان داشته باشد.
ساعت24   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- یک مطالعه جدید نشان می دهد داروهای رایجی که برای کنترل کلسترول، قند خون و فشارخون بالا استفاده می شوند نیز ممکن است خطر سکته مغزی را در افراد کاهش دهند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۶:۵۵   + ۳۱ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان می دهد داروهای رایجی که برای کنترل کلسترول، قند خون و فشارخون بالا استفاده می شوند نیز ممکن است خطر سکته مغزی را در افراد کاهش دهند.
روز نو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۹:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
اوایل اردیبهشت ماه امسال، سازمان غذا و دارو فهرستی از پرفروش ترین داروها را در کشور اعلام کرد. به گفته رئیس اداره پایش تامین زنجیره داروی سازمان غذا و دارو، متفورمین مصرفی بیماران مبتلا به دیابت با بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون عدد فروش، پرمصرف ترین داروی کشور در سال گذشته بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشگران ایرانی طی کارآزمایی بالینی به این نتیجه رسیدند، داروی متفورمین که داروی خط اول درمان دیابت نوع 2 است، به تنهایی اثر بیشتری در کنترل اکسیدان و افزایش سطح آنتی اکسیدان ها در خون بیماران مبتلا به دیابت نسبت به ترکیب متفورمین با گلی بنکلامید دارد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
اگرچه متفورمین اساساً برای درمان و مدیریت دیابت نوع 2 تجویز می شود، این دارو در سال های اخیر به دلیل فواید آن برای کاهش وزن توجه زیادی را به خود جلب کرده است.
صبای سلامت   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۶:۴۹    
به گزارش صبای سلامت – زردچوبه یکی از بهترین درمان های طبیعی برای کاهش قندخون،مقاومت به انسولین،درمان دیابت،وضدسرطان است .یک مطالعه نشان داده که کورکین موجود در زردچوبه 400برابر قذرتمندتراز متفورمین بوده.و برای پیشگیری و درمان دیابت نوع2مفید است. پایان پیام/ منا سادات سید لطفعلی
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۴:۰۲    
نقش کلیدی سلول های دندریتیک در اثر ضدسرطانی متفورمین درک مکانیسم این دارو راه را برای درمان های هدفمندتر هموار می کند.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۹:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرآنلاین نوشت: محققان دانشگاه هلسینکی در فنلاند، در بررسی های خود دریافتند، متفورمین سلول های سیستم ایمنی بدن، به ویژه سلول های دندریتیک را فعال می کند ...
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۹:۳۷   + ۱۶ سایت دیگر  
به گفته یک مقام سازمان غذا و دارو، داروی متفورمین که بیماران دیابتی آن را مصرف می کنند، پرمصرف ترین داروی کشور در سال گذشته بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۸:۲۰   + ۵۷ سایت دیگر  
رئیس اداره پایش تامین زنجیره تامین داروی سازمان غذا و دارو گفت: متفورمین مصرفی بیماران مبتلا به دیابت با بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون عدد فروش، پرمصرف ترین داروی کشور در سال گذشته بود.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۰:۳۴    
یک بررسی جدید نشان می دهد متفورمین که عمدتاً به عنوان داروی ضد دیابت شناخته می شود و داروی بی خطر، ارزان قیمت و مؤثری در پایان آوردن قند خون است، ممکن است برای پیشگیری از بیماری های دیگری مانند سرطان هم به کار رود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۷:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
دیابت به عنوان یک بیماری موذی، شیوع قابل توجهی در کشو پیدا کرده تا جایی که رئیس انجمن دیابت ایران گفته است: نه تنها حدود 30 درصد ایرانی ها به یکی از انواع این بیماری مبتلا هستند، بلکه سن این بیماری هم در کشور پایین آمده و به دوره دبیرستان و راهنمایی رسیده است. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
آمارهایی درباره پرمصرف ترین و پرهزینه ترین داروهای کشور نیز منتشر شده است. بازخوانی این آمارها، هم برای مردم جذاب است و هم برای مدیریت متولیان سلامت کشور از ضروریات محسوب می شود.
کرمان نو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۳:۳۷   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، با اشاره به اینکه پرمصرف ترین داروهای کشور، مربوط به بیماران دیابتی است، افزود: تعداد 240 میلیون داروی متفورمین در سال 1402 تجویز شده که در مقایسه با سال قبل از آن 30 درصد افزایش داشته است و پس از آن داروهای آ اس آ و لوزارتان که در پُرفشاری ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۱:۴۲    
متفورمین داروی کاهش قند خون است.اطلاعاتی از تاثیر متفورمین بر قاعدگی، بهترین موقع خوردن قرص برای لاغری و عوارض قرص متفورمین برای قلب را آورده ایم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۴:۲۰   + ۳۲ سایت دیگر  
معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: پُر مصرف ترین داروهای کشور، مربوط به بیماری های قلب و عروق و دیابت است، تعداد 215 میلیون داروی متفورمین در سال جاری تجویز شده که در مقایسه با سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
بررسی آمارنامه دارویی کشور هم همین مسئله را نشان می دهد که متفورمین اصلی ترین داروی خوراکی بیماران مبتلا به دیابت در صدر تجویزهای کشور در سال جاری قرار دارد
معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات بیمه سلامت گفت: بر اساس اطلاعات سامانه نسخه الکترونیک، پُرمصرف ترین داروهای کشور در سال جاری داروی بیماران قلبی و دیابتی است.
با مردم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۸    
عوارض قرص متفورمین، مادربزرگ را چند روزی زمین گیر کرد و شاخک های ما هم حسابی تیز شد که دیگر اجازه ندهیم بدون مشورت پزشک دارویی را به بهانه رژیم غذایی مصرف کند. در این مقاله به سراغ شناخت قرص متفورمین و عوارض آن رفته ایم، همراه ما باشید.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۶:۴۲    
متفورمین یک عامل ضد دیابت تایید شده توسط FDA است که سطح قند خون بالا را در بیماران دیابتی نوع 2 مدیریت می کند. در این مقاله درباره بهترین زمان مصرف متفورمین می خوانیم.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۵ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
محققان به شواهد جدیدی از تاثیر ضدپیری داروی متفورمین دست یافتند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۱۸:۳۱   + ۲۱ سایت دیگر  
پژوهشگران می گویند داروی محبوب برای درمان بیماری دیابت نوع 2 و کاهش وزن می تواند در برابر سرطان روده بزرگ محافظت ایجاد کند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۰۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
متفورمین فقط با نسخه پزشک به فروش می رسد و پزشکان این دارو را برای کمک به کنترل دیابت نوع دوم تجویز می کنند. متفورمین در کنار یک رژیم غذایی پیشنهاد شده توسط پزشک به کنترل قند خون در دیابت نوع دوم کمک می کند. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۲۳:۲۵    
سایت دارویاب نوشت: متفورمین برای کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاربرد دارد برای شناخت متفورمین لازم است ابتدا ارتباط این دارو با انسولین بیان شود پیش از شروع مصرف متفورمین – در صورت بارداری یا اقدام به بارداری یا شیرده بودن به پزشک خود اطلاع دهید. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۰۸:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، مطالعه جدید که توسط محققان دانشکده پزشکی Case Western Reserve در کلیولند انجام شد، نشان داد که افراد مبتلا به دیابت که یکی از این داروها را مصرف می کنند، نسبت به افرادی که داروهای دیابت مانند متفورمین یا انسولین مصرف می کنند، با احتمال کمتر ابتلاء به [...]
فرارو   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۲۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
سیدحیدر محمدی، در مراسم افتتاح خط تولید نخستین انسولین نسل جدید در کشور، افزود: متفورمین پرمصرف ترین داروی آمارنامه دارویی سال گذشته بود. به گزارش مهر، وی با عنوان این مطلب که دنیا به سمت تولید انسولین های طولانی اثر حرکت می کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- رییس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح خط تولید انسولین نسل جدید در کشور متفورمین را پرمصرف ترین دارو در کشور دانست وگفت: پیشرفت علم داروسازی درحرکت به سمت انسولین های طولانی اثر برای مبتلایان به دیابت است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۳:۲۴   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به پیشرفت علم داروسازی در حرکت به سمت انسولین های طولانی اثر و قرص های انسولین، از ورود تولیدکنندگان انسولین در دنیا به عرصه تولید قرص انسولین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۳۶ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: 10 درصد افراد دیابتی در کشور انسولین قلمی مصرف می کنند.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
متفورمین بیشتر برای درمان نوعی دیابت استفاده می شود، اما این دارو می تواند سندرم تخمدان پلی کیستیک را نیز درمان کند. روی این مقاله کلیک کنید تا با متفورمین برای درمان تنبلی تخمدان دختران مجرد آشنا شوید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
به گفته مدیرکل بیمه سلامت گیلان، 32 کُد ژِنِریک از دارو های این بیماران مانند داپا گلی فلوزین و ترکیب آن با متفورمین، اِمپاگلی فلوزین و ترکیب آن با متفورمین و لینگا گلیپ تین و ترکیب آن با متفورمین تحت پوشش بیمه سلامت گیلان قرار گرفتند.
ایران پزشک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت و بر اساس داده های سامانه نسخه الکترونیک، پرمصرف ترین دارو در این سامانه، داروی متفورمین برای درمان دیابت بوده است.
بازتاب   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۹:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
پر مصرف ترین داروها متفورمین، آ اس آ و لوزارتان دیده می شوند که در درمان دیابت و پر فشاری خون کاربرد دارند. معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیشترین داروهای تجویزی و مصرفی در کشور، داروهای دیابت است. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۶:۴۸    
به گزارش زیرنویس، میزان مصرف این دارو در 6 ماه اول سال 1401؛ 82/055/707 عدد، و میزان مصرف در 6 ماه اول سال 1402؛ 119/505/850 عدد بوده است. اما قرص متفورمین چیست و برای چه بیماری هایی کاربرد دارد؟ متفورمین نام دارویی است که برای تنظیم قند خون در بیماران دیابتی (دیابت نوع 2) تجویز می شود. [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلام سازمان بیمه سلامت، داروی متفورمین پر مصرف ترین داروی ثبت شده در سامانه نسخه الکترونیکی این بیمه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۲۰:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
پرمصرف ترین دارو در سامانه نسخه الکترونیک بیمه سلامت، مشخص شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۱    
اقتصاد ایران: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به کمبود حدود 100 قلم دارو در کشور، گفت: میزان نیاز کشور به داروی متفورمین ماهانه 135 میلیون عدد است که در 7 ماه گذشته 1.7 میلیارد عدد از این دارو تامین شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
حتی داروخانه ها هم به جویندگان قرص های لاغری، متفورمین را توصیه می کنند و حالا با تصوری که درباره کاهش وزن با متفورمین به ویژه میان جوان ها تقویت شده، آمار مصرف این دارو افزایش پیدا کرده است. اما آیا داروی کنترل قند خون می تواند منجر به کاهش وزن شود و استفاده از آن می تواند عوارضی داشته باشد؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۵۰ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به کمبود حدود 100 قلم دارو در کشور، گفت: میزان نیاز کشور به داروی متفورمین ماهانه 135 میلیون عدد است که در 7 ماه گذشته 1.7 میلیارد عدد از این دارو تامین شده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بیمه سلامت همدان گفت: داده های آماری گویای این است که متفورمین(قرص درمان دیابت) با سه میلیون و 264 هزار قلم مصرف در هفت ماهه امسال به عنوان پرمصرف ترین دارو در این استان است.
میگنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۰۶:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
طبق یک کارآزمایی جدید، مصرف داروی متفورمین که معمولا برای دیابت نوع 2 استفاده می شود، می تواند به مقابله با افزایش وزن در جوانانی که برای اختلال دوقطبی دارو مصرف می کنند، کمک کند.