سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۷:۴۰Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جوامع غربی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۲    
تحلیل گر مسائل سیاسی از تاثیر افکار و اندیشه های امام راحل بر جوامع غربی و کشورهای جهان می گوید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: سلطه تبلیغاتی دشمن باعث شده تا واقعیت های جوامع غربی به گوش مردم نرسد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۱    
کارشناس مسائل اجتماعی گفت: جوامع غربی با ایجاد میل های کاذب در دختران باعث شدند تا زندگی طبیعی را از دختران بگیرند بنابراین ما باید در جامعه به هویت اصیل دینی خود برگردیم تا بر اساس دستورات اسلام به کمال برسیم.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۲    
رکنا: سوییچ پارتی نوعی مهمانی شوم است که از لحاظ اخلاقی دور از قوانین کشورمان است و می توان آن را یکی از گناهان کبیره عنوان کرد که در جوامع غربی که معمولا هیچ تعهدی همسران به یکدیگر ندارند در مهمانی ها صورت می گیرد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۲۱   + ۷۶ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی در دیدار پاتریارک مارآوا روئیل سوم رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری و هیئت همراه، ایمان و اخلاق را مسئله محوری جامعه بشری خواند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
استاد مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر گفت: آزادی معنوی حلقه مفقوده جوامع پیشرفته است که سبب شده این همه تلاش برای احترام به آزادی و حقوق دیگران در جوامع غربی با شکست مواجه شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۴:۰۶    
کتاب مشارکت داوطلبانه مسلمانان در غرب: بین ارزش های دینی و شهروندی به موضوع افزایش فعالیت های داوطلبانه مسلمانان در کشورهای غربی و انگیزه های این فعالیت ها به ویژه نقش ارزش های اسلامی در برانگیختن مسلمانان به انجام این فعالیت ها و همچنین واکنش جوامع غربی در قبال این فعالیت ها می پردازد که شامل ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ ژورنال کلاب به همت گروه علمی-پژوهشی بانوان تحول آفرین، موضوع چالش های هویت دینی مسلمانان در جوامع غربی معاصر برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست چالش های هویت دینی مسلمانان در جوامع غربی معاصر فردا، 14 اردیبهشت در کتابخانه ملی برگزار می شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۲۱:۲۲    
تاثیر افکار اندیشمندان در جامعه غیرقابل انکار است. در تمام جوامع غربی و شرقی بصورت روشن می توان رفتار کارگزاران و مسئولانش را در اندیشه دانشمندان و یا دانشمندنمایانش ردیابی کرد و به نقطه اطمینان رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
کارنامه انقلاب اسلامی درخشان است، شما اگر همه مولفه های رفاه را با هم تلفیق کنید، امید ایجاد می شود. طبق آمارهای ارائه شده در 22 سال گذشته امید به زندگی در ایران افزایش یافته و این کارنامه درخشان انقلاب اسلامی است.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۸:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
روزنامه کیهان در مطلبی مدعی شده کسانی که به دنبال حجاب اختیاری هستند به دنبال رعایت حقوق همجنسبازان و شربخواران هم خواهند رفت و در نهایت مانند غرب شاهد فروپاشی نهاد خانواده خواهیم بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه چهارباغ گفت: محققان عامل فروپاشی جوامع غربی را فروپاشی خانواده عنوان کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۴:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
فرجام حجاب اختیاری، بی حجابی اجباری است و از دل این بی حجابی ها و بی عفتی ها، صدها معضل دیگر خارج خواهد شد که در نهایت جامعه ایران را به وضعیتی دچار خواهد کرد که وال استریت ژورنال درباره جوامع غربی می گوید یعنی فروپاشی اجتماعی .
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۹:۱۳    
خداوند متعال در آیه 96 سوره اعراف می فرماید: وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُری آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنا عَلَیْهِمْ بَرَکاتٍ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ وَ لکنْ کذَّبُوا فَأَخَذْناهُمْ بِما کانُوا یَکسِبُونَ و اگر اهل آبادی ها ایمان آورند و تقوا پیشه کنند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۰۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
یک روزنامه انگلیسی از پسرفت شدید رفاه در جوامع غربی خبر داد و آن را انحطاط غرب نامید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رسوایی اعضای مراکز دینی آمریکا علیه کودکان هر چند در جهت دهی رسانه ای غرب به سمت دین ستیزی در صحنه جهانی هدایت شده، اما این وضعیت تلخ ریشه در ساختار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حاکم بر جوامع غربی دارد.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۷:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
احمد زیدآبادی، فعال سیاسی نوشت: اگر به ادعای عده ای، "حجاب" همه چیز اسلام است و بدون آن، اثری از اسلام و دیانت باقی نمی ماند، پس نظرشان در بارۀ دینداری حزب الله لبنان و رهبران آن چیست.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستیابی زن به جایگاه های اجتماعی در دین اسلام را بدون مانع دانست و بیان کرد: اگر هم در موضوعاتی برای زن شروطی قرار داده شده است برای حفظ شان و کرامت زن است و دلیل دیگری ندارد.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: نحوه برخورد جوامع غربی با زنان در حوزه های اقتصادی فرهنگی و سیاسی و غیره به گونه ای است که آنان از آزادی طبیعی خود هم برخوردار نیستند.
تجارت امروز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۶    
لیفت صورت انواع متفاوت دارد که هر کدام برای شرایطی ویژه است. لیفت غبغب یا لیپوساکشن غبغب نیز از دیگر جراحی های زیبایی است که امروزه در جوامع غربی رواج پیدا کرده است ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در سال های اخیر، استراتژی هایی نظیر احداث یا تعریض معابر شهری، توسعه پارکینگ های طبقاتی و احداث بزرگراه های درون شهری مورد توجه برنامه ریزان و سیاست گذاران حوزه حمل ونقل در تهران بوده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین افتخارات و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، هویت بخشی به زنان است. بر خلاف تبلیغاتی که علیه زنان ایرانی از سوی جوامع غربی صورت می گیرد، شاهدیم که چگونه انقلاب اسلامی با هویت بخشی به زنان و همه انسان ها، ارزش متفاوتی به آنها بخشید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر سیاسی انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علامه گفت: در جوامع غربی آزادی بیان بازیچه دست شان است که هرجا به نفعشان باشد از آن استفاده می کنند، این کشورها درحالی اهانت به دین اسلام را با لفظ آزادی بیان توجیه می کنند، که کسی حق اظهار نظر راجع به هولوکاست را ندارد.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: دکتر امان الله قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه به مناسبت میلاد باسعادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و روز پدر گفت: ما در فیلم های سینمایی و سریال های مان به جایگاه پدر و به طور کل اهمیت خانواده کاملاً بی توجهی می کنیم در حالی که در جوامع غربی توجه زیادی به این مسائل می شود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۰۷:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یک روان شناس بالینی درباره ازدواج سفید گفت:ازدواج یک تعهد بزرگ تلقی می شود. اما برداشتی که جوانان ما از ازدواج سفید دارند این است که زوجین هیچ گونه مسئولیتی در قبال یکدیگر نداشته باشند. ...
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت:در فرهنگ غربی بر ارزش های واقعی و انسانی غلبه شده و انسان در جوامع غربی تنهاست اما در فرهنگ اسلامی بر تحکیم بنیان خانواده و روابط عاشقانه و دوستانه بین همسران تاکید شده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۲۱:۵۲    
رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان، اهانت جنون آمیز به قرآن کریم و نفرت پراکنی علیه مقدسات اسلامی در برخی جوامع غربی و کشور های اروپایی را محکوم کرد و گفت: حمله به قرآن به دلیل جلوگیری از توسعه جامعه دینی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۷:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صدا و سیما با بیان این که رسانه نقش مؤثری در ایجاد ترس از مسلمانان دارد، گفت: اسلام هراسی و خشونت علیه مسلمانان در جوامع غربی تحت تأثیر مستقیم تبلیغات رسانه ای است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: افکار عمومی جوامع غربی کاملا مهندسی و محصور شده است و سردادن شعارهای حقوق بشری و آزادی شان واقعی نیست .
هزار ماسوله   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۰:۰۱    
امام جمعه پاوه گفت: در اروپا و جوامع غربی به عنوان مدعیان حقوق بشر و دموکراسی به مقدسات مسلمانان اهانت و حمله می کنند که دلیل اصلی این اهانت ها ، ترس از اسلام و رشد و گسترش آن در اروپا است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با صدور بیانیه ای تاکید کرد: توهین به مقدسات پس از رشد چشمگیر اسلام در جوامع غربی، با هدف تخریب اسلام صورت گرفته و اینگونه اقدامات قطعا به تسریع رشد اسلام در قلب اروپا منجر خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران گفت: در کشور های اروپایی به دلیل هراس از علاقه مند شدن افراد به قرآن و اسلام برنامه های وسیعی برای اسلام هراسی راه انداخته اند.
کمال مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۶:۱۲    
تجاوز و خشونت گسترده به زنان در جوامع غربی در شرایطی در چنین سطح وسیعی انجام می شود که دولت های غربی مدعی و مدافع حقوق زنان هستند و کشورشان را به عنوان الگویی از یک جامعه آرمانی معرفی می کنند
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
تجاوز و خشونت گسترده به زنان در جوامع غربی در شرایطی در چنین سطح وسیعی انجام می شود که دولت های غربی مدعی و مدافع حقوق زنان هستند و کشورشان را به عنوان الگویی از یک جامعه آرمانی معرفی می کنند.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۰۲    
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: تلاش جوامع غربی در به رسمت شناختن و قانونی دانستن ازدواج همجنسگرایان در راستای عدم پایبندی غرب به مقام زن است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۷:۵۳    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، با گسترش لائیسیته در هلند نتایج تحقیقات نشان می دهد؛ نزدیک به 60 درصد از جمعیت کشور هلند به هیچ دینی تعلق ندارند. نظرسنجی های صورت گرفته توسط یک موسسه رسمی اروپایی نشان می دهد شاخه کاتولیک بیشترین کاهش جمعیت را داشته و شاخه پروتستان در رتبه بعدی قرارگرفته است. ...
تمدن لر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تمدن لر، استاندار لرستان در این جشنواره گفت: حضور بانوان در عرصه های مختلف جامعه بعد از انقلاب اسلامی ایران فراتر از تمامی ادوار بوده است. دکتر فرهاد زیویار با تشریح نگاه به زن در دوران قبل از انقلاب در قالب نگاه های عرفی و محدود در خانه و همچنین نگاه به زن در جوامع غربی به در قالب ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
واقعیت این است که سال هاست کمیت غرب در پاسخ به این سؤال که جایگاه خانواده در این اسناد کجاست می لنگد و به همین ترتیب پاسخی هم برای وضعیت خانواده در جوامع غربی ندارد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۵۶    
حوزه/ استاندار کردستان با اشاره به اینکه زن در جوامع غربی ابزاری بیش نیست، گفت: بهترین مدرک مستند برای اینکه زن در اسلام از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، نامگذاری یکی از روزهای سال بنام بانوی مسلمان است که این روز، مصادف با سالروز ولادت حضرت فاطمه (س) می باشد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۲۲:۳۵    
واقعیت های دنیای غرب با آنچه در بازنمایی رسانه ای از وضعیت زنان در این جوامع به نمایش درمی آید، زمین تا آسمان متفاوت است. مادران تنها در دنیای غرب به یکی از معضلات جوامع غربی تبدیل شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۷:۲۰    
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس با تشریح جایگاه زن در اسلام و در جوامع غربی گفت: بر خلاف تبلیغات دروغین دشمن، جایگاه زنان در اسلام جایگاهی رفیع و متعالی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۰    
جوامع غربی مدعی برابری حقوق زنان و آزادی آن ها، همچنان با معضلات بزرگی مانند آزار جنسی بانوان روبه رو هستند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه شرق در مطلبی با عنوان وضعیت صفر تاریخی اینگونه آورده است: جامعه کنونی ایران در حدفاصل دو دوره سرمایه داری گرفتار شده است؛ سرمایه داری قرن نوزدهمی که مبتنی بر ابزار تولید، کارگران و کارخانجات مونتاژ و نیمه مونتاژ بود و سرمایه داری دو قرن بعدی که در سیطره شرکت ها و قواعد آنان است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۶:۰۶    
امام جمعه ارومیه با یادآور شدن اهمیت دیدار اخیر مقام معظم رهبری با بانوان تاکید کرد:جامعه غرب به زنان با عنوان یک کالا وابزار نگاه میکند ،و طبق اذعان تاریخ نگاران و محققان غربی بیشتر ظلم به حقوق زن در جوامع غربی اتفاق می افتد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۵:۲۸    
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کرمان گفت: اگر توسعه بدون توجه به پیوست فرهنگی باشد مثل توسعه غرب خواهد بود و انسانیت مورد تهاجم قرارمی گیرد و جوامع غربی اینگونه حرکت کردند که امروزه دست به هر جنایت و ناهنجاری می زنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدعیان حقوق زن در دنیا با وجود واقعیات انکارناپذیر در جوامع غربی بازهم تئوری تبعیض جنسیتی را به عنوان چماقی بر سر کشور های اسلامی می کوبند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۲ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
خطیب موقت نماز جپعه تهران گفت: جوامع غربی به جامعه ما حسادت دارند، در این حسادت ها دولت های جن و انس به ویژه دولت روسیاه ایالات متحده به دنبال تولید تفرفه و به جان هم انداختن مردم هستند.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
قطر جام جهانی را در حال برگزار می کند که این کشور بر اصول، هنجارها و قواعدِ فرهنگیِ خود پافشاری کرد و هرگز مقهورِ فشارهای جوامع غربی نشد. حرکت های پیشتازانه دوحه در معرفی فرهنگ اسلامی حتی پس از پایان این رویداد فراگیر ورزشی، ماندگار خواهد ماند.