چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۳:۰۲Oct 2020 21

جدیدترین‌های «دیابتی»

دنیای اقتصاد   ۲ ساعت پیش    
دنیای اقتصاد : کمبود داروی انسولین طی دوماه اخیر بیماران دیابتی را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است. مسوولان وزارت بهداشت تحریم را عامل اصلی این مشکل بیان می کنند ...
شفا آنلاین   ۲ ساعت پیش    
نزدیک به یک سالی است که مسوولان واردات انسولین قلمی را محدود کردند و تولید داخلی را گسترش دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۲ ساعت پیش    
رئیس اداره دیابت وزارت بهداشت درباره علت اصرار بیماران دیابتی برای مصرف انسولین های قلمی توضیح داد.
همشهری   ۴ ساعت پیش    
تفییر نوع انسولین مصرفی در بیماران دیابتی باید همیشه با مشورت و نظارت پزشک و در صورت امکان با اندازه گیری دقیق قند خون انجام شود.
همشهری   ۵ ساعت پیش    
کمبود قلم های انسولین حاوی انسولین آنالوگ یا مصنوعی (که جدیدتر و گران تر هستند) باعث نگرانی بیماران دیابتی شده است و پزشکان مجبور شده اند برای این بیماران انسولین های انسانی (قدیمی تر و ارزان تر) را تجویز کنند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - توزیع انسولین قلمی برای استفاده بیماران دیابتی از امروز سه شنبه در 19 داروخانه شبانه روزی قزوین آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
کمبود انسولین، بیماران دیابتی را با چالش مواجه کرده است، در حالی که انسولین ها سر از بازار سیاه و آن سوی مرزها درمی آورند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۲۶    
بیماران دیابتی در استان کرمان هم مانند سایر بیماران در کشور با مشکل کمبود انسولین قلمی خارجی مواجه شده اند و آن طور که محمدحسین گذشتی فوق تخصص غدد و متابولیسم می گوید: تنها چاره در این زمان استفاده از انسولین ایرانی با مشورت پزشک است.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۸:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرآنلاین: روابط عمومی سازمان غذا و دارو، درباره خبری درباره کمبود داروی انسولین در کردستان تشکیل صف های طولانی جوابیه ای ارسال کرد. در این جوابیه آمده است: اولا، قید لفظ کمبود داروی انسولین صحیح نیست ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نایاب شدن انسولین قلمی برای بیماران دیابتی و عدم تدبیر دولت در تهیه و توزیع داروهای ضروری و خاص بهانه ای به رسانه های معاند فارسی زبان برای ناامید کردن بیماران داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
کمبود انسولین قلمی در استان هرمزگان این روز ها موجب نگرانی بیماران دیابتی شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
چند روز گذشته نایاب شدن انسولین، نگرانی های زیادی را از سوی بیماران دیابتی ایجاد کرد اما به گفته مسئولین در این کمبود تنها در خصوص انسولین قلمی است و انسولین های انسانی و ویال همچنان در دسترس مردم هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
انسولین قلمی برای رفع نیاز بیماران دیابتی ، از امروز در داروخانه های شبانه روزی استان قزوین توزیع می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۶    
بیماران دیابتی در مشهد در شرایطی با گرانی و نبود دارو روبه رو شده اند که برخی مسئولان از حل مشکل در آینده نزدیک خبر می دهند
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نرگس آبیار، کارگردان شناخته شده سینمای ایران، با به اشتراک گذاشتن تصویری در صفحه اینستاگرامش به موضوع نبود انسولین برای بیماران دیابتی پرداخته است.
سینا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۳    
سیناپرس: تاکنون از احتمال ابتلا به کرونا در بیماران دیابتی زیاد صحبت شده اما به تازگی محققان دریافته اند که ابتلا به کووید- 19 می تواند باعث بروز دیابت در افراد مبتلا شود.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۶    
تامین داروی حیاتی بنام انسولین مدتی است که به موضوع نگران کننده در بین مردم آذربایجان غربی و بخصوص بیماران دیابتی تبدیل شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
این روز ها صف های شلوغ نان و کمبود آن و همچنین نبود انسولین و قاچاق آن بیش از پیش خبرساز شده است. این در حالی است که مسئولان همچنان وعده رفع کمبود می دهند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ورزش روزانه به شما این امکان را می دهد که کنترل قند خون موثری داشته باشید، فشار خون و وزنتان را مدیریت کنید همچنین از عوارض دیابت نوع دو پیشگیری کنید.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۳    
انسولین مدت زیادی است که در استان کمیاب شده است، درحالی که این دارو برای بیماران دیابتی حیاتی است و اگر به موقع تزریق نشود، ممکن است بیمار دچار عوارض جبران ناپذیری شود. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
اگر کشور واقعا به بن بست واردات بخوره،باید و باید هزینه زیادی برای و اموزش و عادت دادن دیابتی ها به انسولینهای قدیمی متحمل بشه. فشار روحی زیادی هم به جامعه دیابتی کشور وارد می شه، خصوصا دیابت نوع یک، که در روز حداقل4 تا 6 مرتبه تزریق انسولین دارند.
پیک نکا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
چالش این روزهای جمعیت 5 میلیونی از دیابتی ها نبود انسولین است که حدود 600 هزار نفر از آنها برای زنده ماندن، باید حتماً انسولین مصرف کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۵    
گروه جامعه: بیماران دیابتی به دردسر افتاده اند. آنها از یک داروخانه به داروخانه دیگر در جست وجوی انسولین قلمی هستند و هر بار دست خالی برمی گردند؛ این وضعیت چند ماهه بیماران مبتلا به دیابت است که برای کنترل بیماری شان ناچار به تزریق انسولین هستند ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
دیابت عبارت از نوعی اختلال در متابولیسم است که به دلیل نقص در ترشح یا عملکرد انسولین (به عنوان هورمون کاهنده قند خون)، و یا یا هردو ایجاد می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۱۸    
تهران (پانا) - این روزها انسولین قلمی برای بیماران دیابتی به سختی پیدا می شود. هر چند مسئولان سازمان غذا و دارو این امید را داده اند که مشکل کمبود انسولین به زودی برطرف می شود اما بیماران دیابتی و خانواده های آنها مدت هاست در تلاش برای تهیه انسولین مورد نیاز خود هستند چون حیات شان به این دارو ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه 10 درصد جمعیت کشور را بیمار دیابتی تشکیل می دهند، گفت: کمبود مقطعی داروی انسولین مربوط به نوع قلمی بوده و نمونه ویال آن به وفور در بازار یافت می شود.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
هشتگ انسولین نیست، به بخشی از داستان کوتاه و دردناک بیماران دیابتی در کشور تبدیل شده است. انسولین که همانند اکسیژن برای بیماران دیابتی است در بازار نایاب شده است و نگرانی های بسیاری را برای این بیماران ایجاد کرده است ...
خبر استان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۳    
خبراستان:یک بیمار دیابتی می گوید: اگر کسی بخواهد هر قلم انسولین را در بازار سیاه 100هزار تومان بخرد، برای 5عدد باید 500هزار تومان پول بدهد. به این هزینه ها نوار و سوزن دستگاه تست قند را هم باید اضافه کرد؛ بنابراین در ماه حدود 700، 800هزار تومان هزینه یک فرد دیابتی عادی می شود ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۱    
کمبود انسولین در کشور برای دیابتی ها نگرانی ها و مشکلات زیادی را رقم زده است. اما یک نماینده مجلس می گوید نوع قدیمی این داروی دیابتی ها در داروخانه ها موجود است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: یک بار دیگر فضای مجازی تبدیل به آخرین راه برای پیگیری مطالبات مردم شد. این بار افراد مبتلا به دیابت سعی کردند با استفاده از هشتک انسولین نیست صدای خود را به گوش مسئولین و مردم برسانند؛ حالا جمله انسولین برای بیماران دیابتی مانند اکسیژن است دائم دارد تکرار می شود. ...
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
داستان ترسناک دوکلمه ای: انسولین نیست. این توییت یکی از کاربران فضای مجازی بود که در 48 ساعت گذشته و با داغ شدن ماجرای نبودن انسولین در داروخانه ها نوشته بود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی با توجه به کمبود انسولین در کشور طی توییتی از کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت خواستار پاسخ این مقام مسئول برای رفع این مشکل می شود. کاربر: ببخشید استاد! پدر من دیابتی است و انسولینش تمام شده! امروز و دیروز هم نتونستیم چیزی پیدا کنیم. ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
بیماران دیابتی به دردسر افتاده اند. آنها از یک داروخانه به داروخانه دیگر در جست وجوی انسولین قلمی هستند و هر بار دست خالی برمی گردند؛ این وضعیت چند ماهه بیماران مبتلا به دیابت است که برای کنترل بیماری شان ناچار به تزریق انسولین هستند.
برترین ها / رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
انتخاب: کمبود داروی انسولین طی چند هفته اخیر بیماران دیابتی را با مشکلاتی مواجه کرده است. بسیاری از بیماران طی این مدت نتوانسته اند داروی مورد نیاز خودشان را به راحتی تامین کنند. این در حالی است که سازمان غذا و دارو اخیرا اعلام کرده است که کمبود داروی انسولین در سطح کشور برطرف شده است. ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: کمبود انسولین برای بیماران دیابتی، ماجرای کهنه ای است که سالی چندبار به گوش می رسد. هربار هم پس و پیش از خبر بعدی و قبلی، اخباری مبنی بر تولید داخلی این داروی حیاتی برای بیماران دیابتی به گوش می رسد و مسئولان کشور در سطوح مختلف از راه اندازی خط تولید این دارو در داخل کشور سخن می گویند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: دیابتی ها نگران تامین انسولین نباشند و تا هفته آینده سفارش فوری تامین قلم انسولین داده شده است و مقادیر وارد شده به کشور توزیع می شود. تهران – اقتصادبرتر – 28 مهر 99 ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش سپید، کیانوش جهانپور درباره توزیع انسولین قلمی با کارت ملی گفت: برای احراز هویت افراد، سامانه ای فراهم شده است که همه بیماران دیابتی نیازمند انسولین در این سامانه احراز هویت خواهند شد و به هر کد ملی، سهمیه انسولینی که پزشک شان تجویز کرده، تحویل داده خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارائه انسولین با کد ملی به بیماران دیابتی، تصمیم جدیدی نیست و منظور از این اقدام، احراز هویت بیمار است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : انسولین نیست جمله اعتراضی این روزهای فضای مجازی است. یکی از کاربران نوشته بود پدرم با بیماری قلبی دست و پنجه نرم می کند، دیابت دارد و باید انسولین مصرف کند و این روزها به داروی اصلی اش دسترسی ندارد و داروخانه ها هم می گویند انسولین موجود نیست. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۷    
کیانوش جهانپور درباره میزان انسولین تحویل داده شده به بیماران گفت: تحویل انسولین بر اساس دستور پزشک و نیاز فرد صورت می گیرد. سامانه ای در این باره فراهم شده و مشخص است که فرد چه تعداد انسولین ماهانه دریافت کرده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۰    
کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت درباره سهمیه بندی انسولین قلمی در ایران توضیحاتی ارائه کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
چند روزی است بیماران دیابتی برای تهیه انسولین قلمی در داروخانه ها سرگردان، و مجبور به تحمل عوارض این بیماری اند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: به بیماران دیابتی برای هر کد ملی و بر اساس تجویز پزشک انسولین قلمی تعلق می گیرد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سپید، جلیل میرمحمدی در گفت وگو با ایسنا در توضیح علت کم بودن انسولین در کشور اظهار کرد: تا چند سال پیش یعنی حدود هفت یا هشت سال گذشته بیماران دیابتی از ویال های انسولین استفاده می کردند که در داخل کشور نیز تولید می شد لذا در حال حاضر تولید ویال های انسولین رگولار و NPH در کشور صورت می گیرد ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کمبود داروی انسولین در کشور طی روزهای گذشته، موجی از نگرانی و اضطراب بیماران دیابتی و خانواده های آنها را در پی داشته است. بیمارانی که حیات شان به این دارو وابسته است. در این میان مسئولان وزارت بهداشت می گویند
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر دارو و فرآورده های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بیماران دیابتی می توانند تا زمانی که کمبود انسولین قلمی مرتفع شود، با مشورت پزشک خود از انسولین ویال که قیمت پایین تری هم دارند استفاده کنند.
برترین ها / صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تجارت نیوز: انسولین در داروخانه ها در حالی نایاب شده که رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید 1/5 برابر نیاز کشور انسولین وارد کرده اند اما کمبود آن به دلیل قاچاق معکوس انسولین است ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۸    
انسولین در داروخانه ها در حالی نایاب شده که رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید 1/5 برابر نیاز کشور انسولین وارد کرده اند، اما کمبود آن به دلیل قاچاق معکوس انسولین است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جوان آنلاین ، کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود موجود نبودن انسولین در داروخانه ها را به دلیل تحریم بانکی دانست و از عرضه انسولین قلمی در در روز های آینده خبر داد. ...