دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۰:۲۶Oct 2020 26

جدیدترین‌های «خود تحریمی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
هم اکنون بسیاری از قطعات خودرو در داخل کشور تولید می شود و این جزو افتخارات است که می توانیم سوار خودرو ملی شویم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ترامپ یک آدم غیر قابل پیش بینی است و تا زمان انتخابات هم هر اقدامی که بخواهد انجام می دهد این موردی که ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۷    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه برخی مسئولان کشور از تحریم سخن می گویند اما راهکاری برای حل آن ارائه نمی دهند، تنها راه برون رفت از شرایط فعلی را خوداتکایی برشمرد.
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۰    
سرویس سیاسی شهدای ایران :مهدی پازوکی کارشناس اقتصادی بزک کننده برجام و FATF، در روزنامه دولتی ایران نوشت: سیستم بانکداری ایران به لحاظ سیستمی در قیاس با سایر کشورها بسیار عقب است و بایستی این امر با همکاری نظام بانکداری دنیا اصلاح شود ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
انتقاد صریح قالیباف از برخی سیاست های ارزی که منجر به خود تحریمی شد
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از خودتحریمی دولت علاوه بر تحریم های آمریکا انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: درست است که تحریم های آمریکا ما را رنج می دهد اما آنچه که موجب ناراحتی بیشتر ما است خودتحریمی هایی است که از سوی دولت شاهد آن هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: با افزایش 10 برابری قیمت ارز باید صادرات 3 برابر افزایش می یافت در حالی که شاهد افت 30 درصدی صادرات در نیمه نخست امسال بودیم.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد که با تشدید تنگناهای تجارت خارجی، نقش همسایگان در تضمین صادرات ایران پررنگ تر شده است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - در حالی صادرات غیر نفتی بهترین گزینه برای پوشش کاهش درآمدهای نفتی کشور است که مدت هاست صادرگنندگان در این بخش با مشکلات و موانع بسیاری در فعالیت های خود روبرو شده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه علاوه بر تحریم با نوعی خودتحریمی نیز درگیر هستیم، گفت: 12 الی 13 هزار واحد تولیدی ما تعطیل است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
تهدید واقعی، خودتحریمی است نه تحریم. تحریم برای نخبگان مسئولیت شناس ما، فرصت است. دشمن، سوخت 20 درصد رآکتور تهران را تحریم کرد، با همت شهید شهریاری و دوستانش، همان را تولید کردیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۱۱    
به نقل از رویترز بر اساس گفته های مسئولین، هکر ها دو حمله در ابعاد بزرگ را این هفته بر علیه موسسات دولتی ایران انجام داده اند و در حال حاضر جزییات بیشتری از اهداف و حمله کنندگان در دست نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم فریدن در مجلس گفت: مردم زیر چرخ دنده های گرانی، بیکاری و تورم له می شوند و کسی صدای آنها را نمی شنوند بنابراین لازم است تدبیری شده و سران سه قوه با نظر مجلس به فکر نان شب محرومان باشد.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
ساعت 3:30 بامداد 27 مهرماه به وقت تهران یا همان ساعت صفر 18 اکتبر، یکی از بخش های قطعنامه 2231 سازمان ملل (همان قطعنامه تاییدکننده برجام) عملیاتی شده و تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران ذیل قطعنامه های ملغی شده ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۷:۳۹    
چگونه تیم مذاکره کننده دولت روحانی تحریم های تسلیحاتی را که باید در قطعنامه 2231 تعلیق می شد، 5 سال دیگر به کشور تحمیل کرد؟!
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
آصفری نماینده اراک در مجلس، در کارگروه رفع موانع تولید استان، گفت: تبعیض های مالیاتی، هزینه بالای تولید، مشکل تامین مواد اولیه، رسوب واردات در گمرکات، مشکلات حمل و نقل محصولات تولیدی و .. ...
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند- بازارچه مرزی یزدان که سال ها بزرگترین معبر صادراتی ایران بوده، علی رغم تجهیزات میلیاردی از سال 93 تعطیل است و وعده های دولت برای بازگشایی این مرز هنوز محقق نشده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از وضعیت بازار ارز و طلا در روزهای اخیر گفت: اقتصاد کشور از خودتحریمی در عذاب است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اقدامات اقتصادی بر زمین مانده بسیاری وجود دارد که دولت اگر به آنها اهتمام کند، محدودیت های خودساخته برطرف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۶    
معاون قضائی دادستان کل کشور گفت: خودتحریمی عرصه را بر تولید ملی و رونق تولید تنگ می کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۳    
کرج- بکارگیری دانش و فناوری در کنار منابع انسانی با تجربه و کارآزموده از دلایل موفقیت شرکت صنعتی است که به عنوان کارآفرین نمونه سال در استان تهران معرفی شده، اما موضوعاتی مانند مانع تراشی برای صادرات و واردات و چالش با نهادهای مختلف گریبان گیرش شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
یک نماینده ادوار مجلس گفت: بی تردید تحریم ها اثر دارد اما تاثیر آن 30 درصد است و ما به واسطه مدیرانی که شایستگی برخی مقامات را ندارند گرفتار خود تحریمی درون تشکیلاتی هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۲۴   + ۲۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس، گفت: 20 تا 30 درصد مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم است و ما در داخل کشور خودتحریمی داریم و دولتی ها نمی خواهند کار کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۹    
ساوه-ایرنا- معاون قضائی دادستان کل کشور گفت: خودتحریمی های داخلی عاملی مهم در کنار تحریم های ظالمانه دشمنان است که سبب شده در برخی مناطق کشور شاهد خاک خوردن و رکود خطوط تولید صنایع و کارخانه ها باشیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۵:۲۹    
ایسنا/مرکزی معاون قضائی دادستان کل کشور با اشاره به اینکه خودتحریمی عرصه را بر تولید ملی و رونق تولید تنگ می کند، گفت: خاک خوردن خطوط تولید از نتایج خودتحریمی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۸    
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس از دپوی 15 هزار تن کالا در اداره گمرک استان مرکزی به شدت گله کرد و این اقدام را به مثابه خودتحریمی دانست.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وقتی بزرگترین معبر صادراتی ایران تعطیل میشود و چین با ایجاد تونل های کیلومتری میخواهد جایگزین ایران شود!
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۰۵    
صنعت کشور همه ظرفیت های موجود را فعال نکرده و این بخش نیازمند توجه زیادی است چراکه ادامه تعطیلی صنایع در شرایط تحریم در واقع نوعی خود تحریمی برای کشور محسوب می شود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: درگذشت استاد محمدرضا شجریان فرصتی است که یک موضوع مهم اجتماعی را واکاوی کنیم. در تاریخ اجتماعی ملت ها، چهره هایی ظهور می یابند که زمینه بروز و عوامل وجودی شان آنها را تبدیل به خاطره مشترک مردمان آن عصر می کند؛ این چهره می تواند از هر عرصه ای سر کشیده باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از صادرکنندگان و واردکنندگان از بروکراسی های اداری در گمرک شاکی هستند که امید است با اصلاح قانون جامع امور گمرکی این مشکلات و خودتحریمی ها برداشته شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۷:۲۱    
کرمانیان خودباوری را رمز عبور از گردنه های سخت تحریم ها و خود تحریمی دانست و گفت: باید از ظرفیت معنوی اربعین برای سازندگی کشور بهره گرفت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۵:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
ممنوعیت صادرات فولاد و برخی از تولیدات معدنی در شرایطی در دستور کار مسئولان حوزه صنعت و معدن قرار گرفته است که به طور نمونه صادرات در این صنعت می تواند رقمی بیش از یک ششم ارز حاصل از صادرات میعانات گازی، محصولات نفتی و گاز را تامین کند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۳۶   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: مشکل در مبادلات و نقل و انتقال پول ایران باعث ایجاد مشکلات اقتصادی بسیار زیاد برای مردم شده است. این در حالی است که رئیس مجلس تنها رئیس جمهور را متهم می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۳۷    
دنیای اقتصاد : مدیران شهرداری تهران در حالی بر وجود ظرفیت های گسترده در برخی مناطق ویژه تهران به جهت درآمدزایی برای تامین هزینه های اداره شهر به عنوان منابع درآمدی پایدار تاکید می کنند که به نظر می رسد هم اکنون نوعی خود تحریمی در بودجه شهری وجود دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد- شیراز- محمد صداقت : رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: برخوردهای اخیر با تجار نه تنها موجب بروز مشکلات اساسی در واردات کالاهای موردنیاز کشور می شود بلکه باعث کمبود کالاهای ناشی از خود تحریمی داخلی می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به اظهارات اخیر ظریف درباره FATF گفت: همکاری با FATF در مقطع فعلی کاملاً به معنای خودتحریمی کشور است.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۴۱    
یک کارشناس حوزه اقتصادی گفت: اگر در شرایط کنونی شاهد افزایش نرخ ارز هستیم به دلیل استقراض دولت از بانک هاست.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۱۵    
پایگاه خبری جماران: ماجرای پر چالش اف.ای.تی.اف هنوز به ایستگاه پایانی خود نرسیده است و منتظر نعیین تکلیف نهایی مجمع تشخیص مصلحت نظام است. در همین زمینه ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۲:۰۶    
مگر از دولت مهرورزی به این سو خودتحریمی ها را آغاز نکردیم ... بیش از 15سال از عمر ما را سوزاند، شماها مسئول بودید این انحلال نشان از اقتصاد ایرانی می ده که اقتصاد آلمان رو داره میبلعه!!! ایمان بیاورید کدوم سوپرمن!!! رئیس میرداماد یا ملاصدرا یا باب همایون نشین بله... ...
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شهدای ایران ؛ سیدنظام الدین موسوی نماینده مجلس در خصوص اظهارات متناقض رییس جمهور خطاب به ایشان در توییتر نوشت: آقای رئیس جمهور در اظهارات اخیر خود از یک سو گفته است در این 3سال ما مواجه با جنگ اقتصادی هستیم، از سوی دیگر بازهم از عدم تصویب لوایح FATF گلایه کرده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۴۸    
بازار- بازار دو محصول صادراتی کرمان این روزها بیش از همیشه از رونق افتاده است؛ صادرات پسته و خرما که طی چند ماه اخیر به شدت از کرونا آسیب دیده بود حالا با بخشنامه اخیر بانک مرکزی و ابطال کارت های بازرگانی در کما به سر می برد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۱:۵۱    
دنیای اقتصاد : سیصد و هفتاد و هشتمین شماره هفته نامه تجارت فردا با عنوان تئوریسین خودتحریمی منتشر شد. بر جلد این شماره در توضیح این پرسش که چه کسانی قطع رابطه با جهان را تئوریزه کردند؟ آمده است: توسعه را در دیوارکشی و محدودیت می دیدند.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۱۱    
مدیرعامل شرکت ریخته گری چوپان گفت: واحدهای صنعتی کشور مانند حلقه های یک زنجیر به یکدیگر متصل هستند اما متاسفانه در این زنجیره فردی دلسوز فرد دیگر نیست و هر کسی در جهت منافع شخصی خود حرکت می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
دبیر انجمن شرکت های کشتیرانی با اشاره به فشار به شرکتهای کشتیرانی از سوی سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی گفت: خودتحریمی های داخلی دل مان را به درد آورده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۵:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه در بخش فاضلاب شهرهای اصلی دچار مشکل هستیم و حتی قطر لوله های آب با واحدهای مسکونی ساخته شده جدید استاندارد نیست گفت: مسئولان وزارت نیرو این مشکلات را می بینند اما ما در دولت انسجام لازم را نداریم.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
شفقنا: محمود صادقی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خصوص پیش بینی خود از نتایج انتخابات آمریکا می گوید: کاندیدایی که وعده بازگشت به برجام را می دهد می تواند بر فضا موثر باشد. اما دلخوش کردن به تغییرات کاخ سفید در شان جمهوری اسلامی نیست و ما باید مسائل و مشکلاتمان را خود حل کنیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فشار تحریم ها، بیماری کرونا و برخی موانع داخلی بخش خصوصی را به عنوان پرچم دار جنگ اقتصادی کشور تحت تاثیر قرار داده که تنها با هم پیمانی و هم افزایی سه قوه و تمامی بخش ها می توان به جهش تولید کمک کرد.