پنجشنبه ۰۲ بهمنساعت ۲۳:۵۹Jan 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رباخواران»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فرشاد مومنی، اقتصاددان و استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: مطالعات انجام شده نشان می دهد که طی 50 سال گذشته همواره بین 3 تا 7 برابر ارزشی که توسط تولید کنندگان در اقتصاد ایران ایجاد می شود نصیب افرادی که مستقیما هیچ نقشی در تولید محصولات کشاورزی و خلق ارزش نداشته اند؛ یعنی 4 گروه دلالان ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رباخوار عامل ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه است؛ چون اگر رباخواری در جامعه گسترده گردد، با گذشت زمان، ثروت در نزد آنان اندوخته می شود و دیگران به خاک سیاه می نشینند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: محاسبه های صندوق بین المللی پول می گوید اگر شکنندگی مالی دولت در سطحی بالاتر و سپس خانوارها و تولیدکنندگان فشار بیاورد ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۲۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
باید هرچه سریع تر دادگاه های انقلاب آماده رسیدگی شوند و این ثروت های از راه حرام به دست آمده را بگیرند تا بر طبق موازین اسلامی مصرف شود/ اموال رباخواران باید مصادره شود... ثروت های افرادی که از راه تاسیس قمارخانه، مشروب فروشی، کاباره داری و ایجاد دانسینگ به دست آمده باید گرفته شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۱:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
دیده بان شفافیت و عدالت طی بیانیه ای از حرکت ضد ربای قوه قضائیه در جهت احیا و تقویت تولید و مبارزه با رباخواران بانکی تقدیر و تشکر کرد و این تحول بزرگ را به رئیس قوه قضائیه، دادستان کل و تولیدکنندگان رنج دیده تبریک گفت.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - ربا و رباخواری به عنوان رذیله ای اخلاقی و رفتاری غیرانسانی از طرفی آثار مخرب و ویران کننده بسیاری بر روح و جان و انسان داشته و از طرف دیگر کنه و ضمیر جامعه را منهدم می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۲۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه کلیبر بابیان اینکه رباخواران در شهرستان کلیبر جولان می دهند گفت: عده ای با عوام فریبی و جلب آرای مردم، مرتکب زمین خواری، موقوفه خواری، کوه خواری و جنگل خواری شده اند که می خواهم دادستان به این موضوع ورود کند.
اشکذر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
این ایام و بعد از شکل گیری محاکم ویژه ی جرایم اقتصادی و ورود دستگاههای نظارتی و ضابطین قوه ی قضاییه، بانک ها از پرداخت تسهیلات به بخش تولید و صنعت خودداری کردند.
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
محمدصالح نیکبخت در بخشی از یادداشتی با عنوان گام بعدی علیه فساد که در شماره امروز روزنامه اعتماد منتشر شده نوشت: آقای طبری پور مدتی که در دستگاه قضایی به عنوان مامور به خدمت مشغول به کار بوده است ...
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اصلاحات نیوز؛ فرشاد مؤمنی، عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در این مراسم مرحوم عالی نسب را یکی از بزرگترین صاحبان حق بر گردن مردم ایران دانست و گفت: بر فراز همه اوصاف جمال و کمال استاد فقید، دغدغه ایران و توسعه ایران، قابل مقایسه با هیچ یک از دغدغه های این مرد بزرگ نبود ...
اهل کاشانم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب کاشان گفت: در کاشان فضا را برای کسانی به حقوق مردم و بیت المال تعدی می کنند به شدت نا امن خواهیم کرد و در شورای حفاظت از اراضی دولت و انفال تصمیمات جدی گرفته می شود.
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۰۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
نظامی که در آن رباخواران ، رفعت گرفتند و عاملان کار، در شرمندگی ناشی از عدم امکان تامین قوت لایموت بستگان ماندند و به اسارت دائمی فقر در آمدند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۹:۰۲    
بلایی که رباخواران بانکی بر سر تولید کنندگان کشور آوردند غیر قابل جبران است، بانکها با غارت اموال و بی آبرو کردن فعالان خوشنام ،انگیزه کارآفرینی را در جوانانی که قصد ورود در این عرصه را دارند، از بین برده اند ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۷:۳۱    
شیعه نیوز : پرسش تفسیر آیه شریفه 275 سوره بقره و مقصود از تشبیهی که در آن به کار گرفته شده است چیست؟ پاسخ اجمالی 1. رباخواران حرفه ای در همه شئون زندگی دیوانه وار عمل می کنند؛ مانند مس شدگان شیطان؛ زیرا جنونِ رباخواری، بر افکار و اوصاف و کارهای دیگر رباخوار اثر می گذارد ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه اقتصاد عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد: در دوران بعد از جنگ منافع تولید کنندگان قربانی سیاست های دولت شد اما در دوران جنگ تحمیلی مسئولان دولتی همه اقدامات را انجام دادند که به تولیدکنندگان فشار نیاید. یافته های دوران دفاع مقدس بسیار کارآمد است و از اعتبار آن کاسته نخواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام حامد کاشانی با اشاره به اینکه، رباخوار به دنبال فردی است تا او را به وسیله ربا دچار مشکل کند، گفت: امام صادق(ع) فرمود اگر مومن متوجه شود که برادر مومنش در جایی دچار آسیب شده است، نمی تواند بخوابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مقابله با قانوندانان قانونشکن و رباخواران و سفته بازها، مصداق بارز مبارزه با مفاسد اقتصادی است و بهترین شیوه شناسایی این متخلفان در تعداد پرونده هایی است که در محاکم قضایی علیه یا له آن ها تشکیل شده است.
دیار میرزا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ - ۲۲:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: به اعتبار نبود اراده، سیاست و برنامه ، این ظرفیت وجود دارد که حذف صفرها از سیاست های تورم زا حساسیت زدایی کند که یک خطر بسیار بزرگ است.
فاش نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۰۹:۱۸    
محمد - کمک و مساعدت جمعیت جانبازان و ایثارگران، سربازان گمنام، ستاد محترم احیای نهی از منکر و کلیه افرادی که گامی به سوی عدالت دارند، تقاضا دارم من و خانواده ام ( مجموعا" دو نفر ) را از دست ربا خواری که زندگی ما را به نابودی کشانده است نجات دهند. ...
ندای اصفهان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ - ۱۶:۵۱    
عیسی مسیح مخالف بانک داری و رباخواری بود. عیسی طوفانی رعدآسا بود تا بانک ها و اساس رباخواران را در سراسر جهان برچیند و درنوردد. چنان چه در انجیل مرقس آمده است که چون عیسی داخل معبد گشت شروع به بیرون کردن آن هایی کرد که در معبد خرید و فروش می کردند و تخت های صرافان را واژگون کرد
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان آبیک از اعلام حدود 10 رباخوار این شهرستان به دادگاه اصل 49 استان قزوین خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۲:۴۵    
گروه فعالیت های قرآنی آیت الله مجتهدی در شرح دعای روز نوزدهم ماه مبارک رمضان آورده است: حظ به معنی بهره است، برخی افراد در معاملات و قرض دادن بهره حرام می گیرند و اهل ربا هستند، دولت وظیفه دارد با رباخواران مقابله کند.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
این کارگروه رباخواران مشهور را شناسایی و برای آنان شناسنامه تشکیل می دهد و به ترتیب مهم بودن جرایم ادله در خصوص آنان جمع آوری می شود. این کارگروه رباخواران مشهور را شناسایی و برای آنان شناسنامه تشکیل می دهد و به ترتیب مهم بودن جرایم ادله در خصوص آنان جمع آوری می شود.
گفتارنو   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۸   + ۱۹ سایت دیگر  
دادستان کرمان از بازداشت هفت رباخوار حرفه ای در کرمان خبر داد و گفت: اقدامات در این خصوص با قاطعیت ادامه می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
دادستان جدید ابرکوه گفت: جامعه نیازمند امنیت اقتصادی است و در همین راستا به مردم ابرکوه نوید می دهم که راه دادستان سابق را در برخورد با رباخوارن با قاطعیت ادامه خواهم داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: در روزهای اخیر تعدادی چک، منزل مسکونی و پول نقد به ارزش بیش از 11 میلیارد ریال، از سوی رباخواران به مالکان اصلی بازگشت.
رهیافته   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۰۹:۵۹    
خوردن مال حرام و ربا در زندگی و نسلِ انسان تأثیر منفی دارد یکی از رباخواران حرفه ای مکّه، عبّاس عموی پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم بود که اصلاً شغلش ربا بود و دیدید که این رباخوری که توبه کرد و مسلمان و متدیّن شد و در مدینه با پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم بود و شش نفر از امامان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۰۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: در ادامه طرح برخورد با رباخواران صبح امروز یکی از متهمان معادل 9 میلیارد و 770 میلیون ریال چک، سند و وجه نقد را پس از توبه به مالک اصلی استرداد کرد.
سفیر افلاک   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه رسالت حوزه های علمیه و روحانیت توجه به محرومان است گفت: امام راحل فرمودند صدها سال است که روحانیت اسلام تکیه گاه محرومان بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۲۰:۴۰    
از یزدیها سومین استان خوش حساب کشور تا آشفته شدن خواب رباخواران
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: در ادامه طرح مبارزه با رباخواری یکی از رباخواران مبلغ 4 میلیارد ریال مال را به صاحب اصلی آن بازگرداند.
بازتاب   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۵:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با رباخواران، روز گذشته یکی از متهمان بزرگ رباخواری در ابرکوه بازداشت شد. محمدحسین ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در راستای مطالبه اکثریت مردم، همکاری مسئولان مربوطه و تلاش مجموعه قضایی شهرستان ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: در طرح برخورد با رباخواران در ابرکوه تنها طی دو ماه اخیر معادل 2 میلیارد تومان پول نقد، چک، سند منزل و خودرو و موارد مشابه به صاحبان اصلی آنها بازگردانده شد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۶ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان آبیک از مبارزه جدی با رشوه در ادارات این شهرستان خبر داد و گفت: اموال رباخواران به نفع دولت مصادره می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۰۷:۱۰    
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: درصورتی که رباخواران اقدام به تکرار جرم نمایند، پیشنهاد برگزاری جلسات عمومی برای رسیدگی به جرم آنان در کیفرخواست به رئیس دادگاه کیفری داده می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۳:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تشکیل کار گروه ویژه مقابله با جرائم ربا در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان خبر داد و گفت:برخورد قاطع با رباخوران در دستور کار دادستانی قرار گرفته است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۵:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
ماجرای دستگیری رئیس رباخواران مکه در جنگ بدر را در اینجا بخوانید.
حوزه   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۰۶:۱۲    
حوزه/ در یکی از سفرها که برای تبلیغ عازم بودم به راننده کامیونی برخورد نموده و با او همسفر شدم. در مسیر راه بحث از ربا و رباخواران پیش آمد. فرد مزبور گفت: من روزی مبلغی پول از شخصی به عنوان قرض گرفتم و ...
رسا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۰:۵۲    
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه اختلاسگران و رباخواران از قارون عبرت بگیرند، گفت: امروز کسانی که با چهره موجه از بیت المال دزدی می کنند نه تنها دزد مال بلکه دزد دین مردم نیز هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۹:۴۵    
از گلایه استاندار یزد از مسئولان اصفهان در پی تعرض به خط انتقال آب تا گلایه مردم از مزاحمت های خیابانی در صفاییه
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۰:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: فرشاد مومنی در نشست هفتگی موسسه دین و اقتصاد با موضوع "دولت کارآفرین" گفت: دلیل انتخاب این موضوع بیش از هر چیز به شرایط پیچیده و خطیر کنونی ایران بر می گردد. ما نیز به سهم خود هر افق اندیشه قابل اعتنایی که به کمک دولت می آید، باید به صورت بایسته در دستور کار قرار دهیم. ...
جهان نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رباخوار، گمان نکند با مردم محروم طرف است، بلکه خداوند به حمایت از محرومان برخاسته و از حق آنان دفاع می کند و او باید بداند که در این جنگ، در یک طرف او قرار دارد و در طرف دیگر، خداوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۲۳:۳۵    
از خط ونشان دادستان ابرکوه برای رباخواران تا کاسته شدن بار ترافیکی میدان ابوذر تا شهدای محراب در ویژه های خبری
فرارو   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
صابر صدیقی*؛ رباخواری مختص زمان حال نیست بلکه همواره در دوران های مختلف زندگی بشر وجود داشته است و در ادیان مختلف بخصوص در دین مبین اسلام، فعل رباخواری نکوهش و مذمت شده است. در قرآن کریم، تنها گناهی که به جنگ با خدا و رسولش نسبت داده شده است؛ رباست (بِحَرْبٍ مِّنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ؛ بقره 279) ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه گفت: پس از هشدارهای مکرر از تریبون های مختلف و دادن فرصت توبه در ماه رمضان به رباخواران، طرح دستگیری آغاز و تاکنون دو نفر نیز بازداشت شده اند.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: فرشاد مومنی در نشست بررسی کتاب اقتصاد نابرابری اثر توماس پیکتی گفت: در میان چهره های سرشناسی که درباره توسعه عادلانه اثرهایی را داشته اند این اتفاق نظر وجود دارد که نابرابری های ناموجه بزرگترین مانع شکل گیری حس ملی است ...
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ - ۲۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: فرشاد مومنی درباره ارتقای بنیه یادگیری دولت در زمینه اقتصادی گفت: در حیطه روش شناسی علم اقتصاد به ویژه در مباحث مربوط به توسعه، یکی از بحث های بنیادی نقص اطلاعات در تمامی جوامع انسانی است. پرسش مهم در این مورد علت تفاوت کارنامه دولت ها با در نظر گرفتن این ویژگی مشترک است. ...
شبستان   ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری شبستان: آیت الله مجتهد شبستری گفت: رباخواران تعادل اجتماعی جامعه را به هم می ریزند خداوند روز قیامت تعادل آنها را به هم می ریزد که نتوانند روی پای خود بیاستند.