شنبه ۲۲ مردادساعت ۱۴:۳۸Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلایندگی»

ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد برخی مسئولان استان یزد با تشریح مزیتهای خاص و مهم معادن مس دره زرشک و علی آباد در این استان، بزرگنمایی های ایجاد شده در مورد آلایندگی ناشی از بهره برداری این معادن را علت دو دهه وقفه در فعالیت آنها می دانند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
کرمان _ ایرنا_ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت ملی مس در شهربابک(برای کاهش آلایندگی) انجام داده اما باید آلودگی به طور کامل و اساسی حل شود.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۳:۰۴    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور با توجه به اهمیت عرضه و تقاضا در واردات خودرو گفت: دولت ها با پیروی از سیاست های تکمیلی به منظور ترغیب خریداران به استفاده از خودروهای با آلایندگی کمتر قوانینی همچون کاهش نرخ عوارض و مالیات را وضع می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- فرماندار عسلویه گفت: فلرها منشأ آلایندگی و برای مردم غیرقابل تحمل هستند که باید در سطح ملی برای رفع این مشکل تلاش شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – ایرنا – مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به ابراز نگرانی اهالی مناطق اطراف پالایشگاه اصفهان درخصوص صداهایی که از چند وقت پیش به دلیل اجرای پروژه های رفع آلایندگی در این شرکت در حال انجام است گفت: با اتمام این پروژه این صداها تا یک هفته آینده فروکش می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۸:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
فورد از منابع انرژی تجدیدپذیر برای ساخت وسایل نقلیه در میشیگان استفاده می کند.
زومیت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
گوشت های گیاهی برای کاهش ردپای کربن و آلایندگی حاصل از پرورش گاو در رژیم غذایی انسان ها وارد شده اند؛ اما به نظر نمی رسد ذائقه مردم تغییر خاصی کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۸:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان از تعطیلی کارخانه تصفیه دوم روغن واقع در شهرک صنعتی دورود به علت آلایندگی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون پالایشگاه اصفهان با بیان اینکه در حال احداث واحد تصفیه گازوئیل هستیم، گفت: وقتی می خواهیم واحدهای عملیاتی را راه اندازی کنیم برای اینکه مسیرها را از آلایندگی پاک کنیم، مجبور هستیم داخل آن ها بخار بزنیم، احتمال می رود تا دو روز آینده این صداها را داشته باشیم.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از دنیای اقتصاد، ریوتینتو غول آنگلوساکسون دنیای معدن قرار است برای برنامه 2035 خود 4گیگاوات برق تجدیدپذیر تولید کند. برنامه ای که با استقبال گسترده سرمایه گذاران روبه رو شده است ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- عدم اجرای برنامه جامع تالاب گاوخونی ، رفع آلایندگی صنایع با مشارکت شرکت های دانش بنیان و تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد ، چند خبر کوتاه امروز استان اصفهان است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: لیست شهرهای آلوده کشور که مشمول عوارض سالانه آلایندگی وسائط نقلیه می باشند توسط دولت تعیین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
استاندار قم گفت: بحث آلایندگی شهرک های صنعتی به ویژه سلفچگان باید مورد رسیدگی قرار گیرد حتی اگر منجر به تعطیلی این شهرک شود، این موضوع با جان مردم سر و کار دارد و نمی شود از کنار آن به سادگی گذشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : شرکت خودروسازی سوئدی ولوو قصد دارد یک کارخانه تولید در مقیاس بزرگ برای سلول های باتری ایجاد کند و به تدریج تا سال 2030 آن را ارتقا دهد تا تقاضای رو به رشد برای حمل ونقل بدون آلایندگی را برآورده کند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس حفاظت محیط زیست شهرستان اشتهارد استان البرز با اشاره به مشکل آلایندگی واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی این شهرستان، گفت: برای رفع این آلایندگی ها واحدهای صنعتی را به سمت شرکت های دانش بنیان هدایت می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رییس کمیسیون معماری، عمران و شهرسازی شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: آلایندگی اتوبوس های خریداری شده برای ناوگان حمل و نقل عمومی اراک کم است.
ورس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
شرکت خودروسازی سوئدی ولوو قصد دارد یک کارخانه تولید در مقیاس بزرگ برای سلول های باتری ایجاد کند و به تدریج تا سال 2030 آن را ارتقاء دهد تا تقاضای رو به رشد برای حمل ونقل بدون آلایندگی را برآورده کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دزفول-ایرنا-نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عوارض آلایندگی ناشی از شرکت های نفت و گاز شامل شوش و کرخه نیز می باشد گفت: محرومیت این 2 شهرستان از این اعتبارات ظلم به مردم محروم شوش و کرخه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
شرکت استلانتیس که در پی ادغام دو خودروساز برتر جهان یعنی فیات کرایسلر و گروه پژو سیتروئن ایجاد شده است، پس از اعتراف به جرم خود در مورد آلایندگی خودروهای دیزلی در ایالات متحده، در دادگاهی به پرداخت حدود 300 میلیون دلار محکوم شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۳    
رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: محیط زیست در تشخیص آلایندگی دارای تجهیزات به روز است، اما نیروی انسانی کافی در اختیار ندارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۰:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
بنتلی به عنوان بخشی از سرمایه گذاری عظیم 5/ 2میلیارد پوندی (حدود 3میلیارد دلار)، خودرویی برقی را با یک سال تاخیر نسبت به تاریخ اعلامی قبلی، خواهد ساخت. در ابتدا قرار بود این مدل بدون آلایندگی در سال 2025 عرضه شود، اما آدریان هالمارک، مدیرعامل بنتلی، گفته عرضه آن تا سال 2026 به تعویق افتاده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۹:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تعیین فهرست شهرهای آلوده مشمول عوارض سالانه آلایندگی وسائط نقلیه را امضا و ابلاغ کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۵:۵۵   + ۴۵ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد در پاسخ به درخواستی مبنی بر اختصاص عوارض آلایندگی صنایع به استان ها و شهرستان های میزبان گفت: این جزو دغدغه های جدی ماست که چرا مردم یک شهر سختی و آلودگی را تحمل کنند، اما عوارض آلایندگی آن در جای دیگری مصرف شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که غول های نفتی بابت عملکرد کند در روند کربن زدایی سرزنش می شوند اما یافته های یک گزارش جدید حاکی از آن است که آلایندگی منتشره از فعالیت های شرکت های ملی نفت، بسیار بیشتر از غول های نفتی است.
دنیای خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
انتظار می رود بازار جهانی اتوبوس برقی از 300هزار دستگاه در سال جاری به یک میلیون دستگاه تا سال 2030 افزایش یابد
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۹:۲۳   + ۱۷ سایت دیگر  
حسن علایی ثمرین به ورود دادستانی شهرستان اشتهارد به موضوع آلایندگی یک واحد صنعتی اشاره کرد و گفت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر آلایندگی شدید یکی از شرکتهای شهرک صنعتی اشتهارد با دستور رئیس کل دادگستری استان البرز موضوع توسط دادستانی اشتهارد در دست بررسی قرار گرفت. ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۹:۲۷    
منابع خبری محلی ماهشهر با انتشار تصاویر و فیلم هایی نوشتند: از ظهر روز یکشنبه 9 مرداد و پس از طوفان گرد و خاک روز گذشته، مشعل های فلر پتروشیمی مارون به آتش در آمد و حجم زیادی از ذرات آلاینده را به آسمان شهرستان بندر ماهشهر وارد کرد!
خودرو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنعتی کرمان موتور با توضیح برنامه های این شرکت خودروسازی اعلام کرد که خودروی بعدی این شرکت به ازای هر 100 کیلومتر فقط 3 لیتر بنزین مصرف می کند. تولید چنین خودرویی به معنای تولید خودرویی با کاهش آلایندگی محیطی است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۲۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
در نسخه نهایی، وسیله نقلیه عمود پرواز تمام الکتریکی وی.مو می تواند چهار سرنشین را همراه با بارشان در مسافتی تا 200 کیلومتر جابجا کند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نوشت: افزایش تعداد خودروها به صورت نامتوازن با گنجایش خیابان ها و جاده ها، به راهبندان ها و افزایش مصرف سوخت و تشدید آلایندگی انجامیده است.
افق تهران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
معاون بهره برداری ستاد معاینه فنی خودروهای تهران بیان کرد: معاینه فنی خودرو به صورت مشخص از دو منظر کاهش آلودگی هوا و ارتقاء ایمنی ترددحائز اهمیت است، چراکه سهم بزرگی از آلودگی هوا ناشی از آلایندگی منابع متحرک است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی گفت: رود ارس از اهمیت ویژه ای برای ما برخوردار است و انتظار داریم اقدامات اساسی از سوی ارمنستان برای کنترل آلایندگی با ورود پساب معادن انجام گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- یکی از مهم ترین مشکلات شهر قروه وجود صنوف مزاحم است، صنوفی که علاوه بر آلایندگی های صوتی و بصری باعث مخدوش شدن چهره شهر و افزایش ترافیک در معابر اصلی شده اند، با این حال علیرغم راه اندازی شهرک تعمیرکاران در خارج از شهر قروه، برخی از اعضای این صنف تمایل چندانی برای جابجایی ندارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: فلرینگ ها توسط گشت شبانه سیار زیست محیطی شناسایی و طبق قانون هوای پاک، خسارت ایجاد شده توسط واحد آلاینده برآورد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۷:۲۱    
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با بیان اینکه شهرداری هیچ صلاحیتی در خصوص اظهار نظر در مورد آلایندگی پالایشگاه تبریز ندارد و مبلغ آن نیز باید توسط اداره کل امور مالیاتی محاسبه شود، گفت: پالایشگاه تبریز تمام عوارض ناشی از آلایندگی را پرداخت کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۲۰:۴۱    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز در پاسخ به اظهارات شهردار تبریز گفت: پالایشگاه تبریز تمام عوارض ناشی از آلایندگی را پرداخت کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۲۰:۱۲    
ایسنا/همدان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست, در جلسه شورای اداری شهرستان بهار استان همدان, بر اهمیت ایجاد مرکز تحقیق و توسعه کشاورزی و پژوهشکده سیب زمینی در این شهرستان تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: از صنایع آلاینده می خواهیم برای رفع آلایندگی از صندوق ملی محیط زیست کمک بگیرند و به هیچ وجه اجازه نمی دهیم صنایع، کارشان را با آلایندگی محیط زیست پیش ببرند.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، علی سلاجقه روز پنج شنبه در شورای اداری شهرستان بهار با تاکید بر ضرورت افزایش و ارتقای شاخص های زیست محیطی، افزود: صندوق محیط زیست همواره برای کمک به واحدهای صنعتی دارای آلودگی ها برای رفع مشکل کمک می کند تا نواقص مرتبط با آلایندگی خود را رفع کنند. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۰    
سلاجقه با تأکید بر تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت: اجازه گسترش صنایعی که آلایندگی ایجاد نمی کنند را نمی دهیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه شاخص های محیط زیستی شهرستان بهار باید ارتقا یابد گفت: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم صنایع در جهت ایجاد آلایندگی گسترش یابند و ساماندهی آنها در دستور کار قرار دارد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
نصر: شهردار تبریز خواستار قیمت گذاری کارشناسی و واگذاری زمین های پالایشگاه واقع در جاده ائل گلی در ازای اخذ عوارض ناشی از آلایندگی پالایشگاه به شهرداری تبریز شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
کاهش سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی در سناریوی صفر شدن انتشار آلایندگی (NZE)، با افزایش موازی در سرمایه گذاری در سوخت های کم آلاینده همراه است. این سوخت ها - از جمله هیدروژن کم کربن و سوخت های زیستی پیشرفته و گازهای زیستی - برای کربن زدایی بخش هایی که کاهش انتشار از طریق برق رسانی مستقیم چالش ...
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران با اشاره به ضرورت ایجاد شهرک های صنفی در استان گفت که این مهم در دست پیگیری و اقدام است. حسن خیریانپور روز چهارشنبه در نشست با اصناف استان افزود: در صورت احداث این شهرک، برخی از صنوفی که برای شهروندان آلودگی و آلایندگی صوتی و زیست محیطی ایجاد [...] ...
دولت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۳:۰۹   + ۵۶ سایت دیگر  
در اجرای تکلیف قانونی بند (ن) تبصره (17) قانون بودجه سال 1401 کل کشور و با توجه به ضرورت تسریع در توسعه محافظت مالی از بیماران خاص و صعب العلاج، هیأت وزیران اساسنامه صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج را به تصویب رساند
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رییس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلایندگی هوا در شهرهای صنعتی اراک، ساوه و شازند روز چهارشنبه فراتر از استانداردهای زیست محیطی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
گیاهان و درختان می توانند عامل موثری در زیبایی مبلمان و چهره شهر باشند و از سویی با توجه به صنعتی شدن جهان و افزایش وسایل حمل و نقل، درختان می توانند نقش بسزایی در کاهش آلایندگی هوا داشته باشند.
زنگ خطر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس محیط زیست شهرستان گلپایگان گفت: حدود یک ماه قبل از آتش سوزی مکاتبه اداری مبنی بر جابه جایی این پسماند ها به سایت های ویژه را با پتروشیمی گلپایگان انجام داده بودیم اما زمان آتش سوزی این پسماند ها به طور کامل انتقال داده نشده بود ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
با وجود افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر در سبد انرژی جهان، هنوز فاصله زیادی تا کنار گذاشتن کامل سوخت های فسیلی مانده است. پیش بینی ها حاکی از افزایش تقاضای انرژی در کشورهای توسعه یاقته و در حال توسعه است ...