یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۷:۰۱Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلایندگی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
بوشهر- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از دی ماه سال 1400 تاکنون حق آلایندگی به این استان پرداخت نشده که این رقم هشتاد هزار میلیارد ریال است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- ساخت نمونه داخلی سنسور اکسیژن برای اولین بار در کشور با همت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران (واحد فناور رویال صنعت سامانه) طراحی شده و تاییدیه های لازم از جمله تست آلایندگی یورو 4 را دریافت کرده است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۱:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: با هماهنگی دادستان شهرستان تهران و رئیس کل دادگستری استان تهران، 21 هزار و 200 میلیارد ریال از معوقات مربوط به حق آلایندگی خوزستان از محل مطالبات شرکت های بهره بردار در استان در مرکز توقیف شد. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان خوزستان درباره موضوع پیگیری وصول معوقات مالیاتی آلایندگی شرکت های بهره برداری مناطق نفت خیز جنوب در استان گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
با پیگیری رئیس کل دادگستری خوزستان 2 هزار و 120 میلیارد تومان از معوقات پرداخت حق آلایندگی استان وصول و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز شد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۰    
گروه بین الملل: چندین خودروساز از جمله استلانتیس، فولکس واگن، اشکودا و دیگران، در مورد مقررات سختگیرانه آلایندگی یورو 7 در قاره اوپا بسیار انتقاد کرده اند. برخی از مدیران حتی آنها را "بی فایده" توصیف کردند، اما به نظر می رسد نوری در انتهای تونل برای منتقدان استانداردهای جدید وجود دارد.
صنعت ماشین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۳۷   + ۴۷ سایت دیگر  
صنعت ماشین: گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا با هدف استفاده از فناوری های نوین و برقی سازی خودروهای سواری و تجاری گروه سایپا، تفاهم نامه تولید و تامین سلول و باتری پک خودروهای برقی را امضاء کردند.
خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۵۵    
با اعلام گروه خودروسازی سایپا ، خودروی کوییک GX در آینده بسیار نزدیک وارد بازار خواهد شد. مشخصات فنی و امکانات رفاهی این خودرو به شرح ذیل اعلام شده است: ...
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۱۷    
2 واحد های متخلف منتشر کننده دود و غبار در شهرستان کوهپایه شناسایی و با انجام پیگیری های قانونی لازم واحد های خاطی پلمپ شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست قم گفت: پرونده تخلف آلایندگی یک واحد صنعتی تولید کننده محصولات فولادی مستقر در شهرک صنعتی سلفچگان قم تشکیل و در اختیار دستگاه های قضایی برای صدور حکم قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۹:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به اقدام بزرگ پتروپالایشگاه اصفهان در تولید روزانه 120 هزار بشکه سوخت پاک، کیفی سازی تولید در صنعت نفت را از جمله اهداف محوری دولت و موجب رفع آلایندگی و ارتقای سلامت مردم عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز گفت: در پائیز و زمستان مازوت سوزی نیروگاه تبریز به عامل بزرگ زیست محیطی و آلایندگی تبدیل می شود، از مسئولان امر در خواست می کنم اگر قرار است کاری انجام بدهند باید از همین امروز شروع کنند.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
2 واحد های متخلف منتشر کننده دود و غبار در شهرستان کوهپایه شناسایی و با انجام پیگیری های قانونی لازم واحد های خاطی پلمپ شدند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : پس از چند ماه بررسی و رسیدگی به پرونده های اداره کل محیط زیست توسط دیوان محاسبات و به دنبال احراز ترک فعل و سوء مدیریت شهنام اشتری، مدیرکل محیط زیست آذربایجان شرقی، در مورد 5 واحد صنعتی در استان ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۴۱    
روزنامه پیام ما نوشت: عوارض آلایندگی این بار هم برای رفع آلودگی های خوزستان خرج نشد؛ استانی که هر گوشه اش زخم خوردهٔ صنایع آلاینده، از نفت و فولاد تا نیشکر و نیروگاه است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بر کاهش آلایندگی نیروگاه های شازند، شهید منتظری، منتظر قائم، توس و شهید رجایی تا دی امسال تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا-مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی و سیستم های جابجایی مسافر در صنایع استان بدلیل ایجاد آلایندگی نیازمند نوسازی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی وضعیت آلایندگی ازن در آلودگی هوای کشور را پرداخت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: ظرفیت های صنعتی و تولید احتمالی آلایندگی در شمال فارس در رصد کامل کارشناسان این اداره کل قرار دارد و کسانی که موارد زیست محیطی را رعایت نکنند شناسایی و با آنان برخورد خواهد شد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
تولید برق آبی در آسیا با سریع ترین نرخ در چند دهه اخیر کاهش پیدا کرده و این کاهش، در چین و هند شدیدتر بوده است . به گزارش ایسنا، چین و هند که عامل حدود سه چهارم تولید برق آسیا و عمده آلایندگی آن هستند ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
در طرح جدید ترافیک میزان عوارض خودرو ها براساس طول و مدت سفر، سطح شلوغی معابر، سطح آلودگی هوا، نوع معاینه فنی و آلایندگی خودرو مشخص می شود. براین اساس هر چقدر مدت حضور و پیمایش بیشتری در محدوده طرح ترافیک داشته باشند، باید عوارض بیشتری پرداخت کنند.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
شرکت پویاانرژی که توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) ایجاد شد، در این سال ها با به راه اندازی نیروگاه خورشیدی، ضمن افزایش ظرفیت برق کشور، صرفه جوئی معادل در مصرف سوخت مایع و همچنین کاهش آلایندگی CO2 را رقم زده است.
پایگاه خبری تحلیلی گرو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۷:۴۴    
رئیس اداره محیط زیست نهاوند گفت: د و واحد تولیدی و خدماتی به دلیل آلایندگی محیط زیست در لیست کمیته بررسی واحد های تولیدی همدان ثبت شدند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۸:۱۶    
آلایندگی خودروها ناشی از کیفیت پایین سوخت و ضعف مقررات خودرو در سراسر جهان است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
با توجه به تولید آلودگی بسیار زیاد خودروها و در خطر بودن جان انسان 22 سپتامبر به عنوان روز جهانی بدون خودرو برگزیده شد تا پیاده روی، استفاده از دوچرخه و ناوگان حمل و نقل عمومی فرهنگسازی شود.
دیجیاتو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۸    
تعیین عوارض مربوط به آلایندگی خودروها، از سال ها پیش در اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی انجام می شود. این عوارض که به جریمه زیست محیطی شهرت دارد، براساس میزان گازهای آلاینده خروجی از اگزوز یک خودرو تعیین می شود. هر چقدر یک خودرو آلایندگی بیشتری تولید کند، جریمه تعیین شده برای آن بیشتر خواهد بود ...
اول فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۹:۳۵    
برخی گیاهان می توانند اکسیژن بیشتری تولید کنند و هوای اطرافشان را از آلاینده های محیطی پاک کنند و توانایی بیشتر برای حذف انواع آلودگی هوا نسبت به هم نوع های خود دارند. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
انتقال از طریق خط لوله یا به صورت گاز طبیعی مایع شده(LNG) دو روش مهم جهت انتقال این حامل انرژی بوده و محل چالش کارشناسان است. برخی صاحب نظران حوزه انرژی معتقدند گاز طبیعی مایع شده در مسیر های دور و فقط در مواقعی که خطوط لوله ارجحیت فنی و اقتصادی خود را از دست می دهد کارایی لازم را دارد ...
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
دربانی با بیان اینکه مراکزی که گواهی فنی برای خودروهای فاقد سلامت فنی، اعم از آلایندگی یا ایمنی، صادر نماید برخورد جدی خواهیم کرد، گفت: مراکزی که خلاف کنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: سال هاست که شادابی و سرزندگی رودخانه دز زیر حجم گسترده ای از فاضلاب شهرستان دزفول، مدفون مانده و به رغم هشدار کارشناسان و فعالان محیط زیست نسبت به نتایج وخیم ورود آلایندگی ها به اکوسیستم منطقه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۵:۱۷   + ۳۰ سایت دیگر  
داده های انجمن خودروسازان اروپا (ACEA) در روز چهارشنبه نشان داد که بیش از یک پنجم خودروی جدید فروخته شده در اتحادیه اروپا در ماه آگوست، کاملاً الکتریکی بود زیرا فروش مدل های بدون آلایندگی بیش از دو برابر شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۱   + ۱۴ سایت دیگر  
اسکوتر الکترونیکی جدید هوندا با نام Motocompacto شبیه یک چمدان قابل سوارشدن است که وزن آن چیزی حدود 22 کیلوگرم و محدوده آلایندگی صفر آن 20کیلومتر است.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۴    
چه کسانی از واریز 12 میلیارد تومانی به حساب تیم فوتبال نفت از طریق شهرداری مسجدسلیمان تحت عنوان آلایندگی و عوارض شهری منتفع می شوند؟
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
سلاجقه با تأکید بر استفاده از منابع سوخت جدید که آلایندگی کمتری برای محیط زیست دارند، گفت: ما علاوه بر رعایت های استانداردهای محیط زیستی لازم در استفاده از منابع سوخت های فسیلی مان به دنبال ایجاد زمینه هایی برای استفاده از پتانسیل انرژی های پاک و به ویژه انرژی های خورشیدی و بادی هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اهواز : اگر همه موارد مانند عوارض آلایندگی و ارزش افزوده که بر اساس قانون مقرر شده در اختیار اهواز باشند اجرا شوند، مشکلی در حوزه منابع نخواهیم داشت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
شهردار گرگان با اشاره به غبارهای آلوده روزهای اخیر در شهر، گفت: شهروندان با توجه به درگیری شهر گرگان با غبارها به صورت ملموس، آلایندگی فضای شهری را مشاهده کردند، از این رو توجه به کاهش آلایندگی فضای شهری و ایجاد فضای مطبوع با کاشت درخت و توسعه فضای سبز شهری ضروری به نظر می رسد.
عزیز قیاسی در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند، گفت: با توجه به تشکیل کمیته بررسی واحدهای آلاینده تولیدی و خدماتی استان، نام دو واحد از واحدهای تولیدی و خدماتی شهرستان نهاوند که با عدم مدیریت اصولی فاضلابهای تولیدی و انتشار ذرات گرد و غبار و گازهای آلاینده موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم آورده بودند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۹    
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد، سمت و سو و ریل گذاری استان را به سمت پاسخگویی به مطالبات مردم در جهت کاهش آلایندگی هوا و محیط زیست عنوان کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: آلاینده های هوا در شهر اراک روز دوشنبه همچنان از استانداردهای زیست محیطی بالاتر است.
استانها / مرکزی قریشی با بیان اینکه شهر اراک یکی از آلوده ترین شهرهای ایران است گفت: ریزگردها عامل اصلی آلودگی هوای اراک هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل کارخانه قند ورامین گفت: زمانی که محیط زیست طی نامه ای آلاینده بودن یک واحد تولیدی را اعلام کند آن واحد 2 راه بیشتر ندارد؛ راه اول انتقال کارخانه به شهرک صنعتی و راه دوم رفع آلایندگی کارخانه است که این مورد با توجه به شرایط امکان پذیر نیست ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۶:۴۴    
روزنامه ایران: شهرستان 500هزارنفری قدس در مجاورت پایتخت با بحران آلایندگی های زیست محیطی مواجه است و به رغم پیگیری وتلاش دستگاه های متولی به دلیل فقدان زیرساخت های مناسب و حجم بالای مراکزآلاینده، نیازمند عزم و اراده دستگاه ها و نهادهای شهرستانی و استانی جهت مدیریت و کاهش این معضلات است. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۴۱    
اولین سرویس اتوبوس خودران بدون آلایندگی در شهرستان آکسفوردشایر در بریتانیا راه اندازی شد.
ثلاث   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۳    
ثلاث- شماره 132 هفته نامه استانی ثلاث جنوب با پرداختن به چند موضوع مهم از جمله ابطال یک مصوبه قدیمی اشتغال و همچنین ضرورت پرداخت حق عوارض آلایندگی منتشر شد.
فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۴    
خوردن هر روز سیب زمینی مشکلی ایجاد نمی کند، اما به شرط اینکه نحوه تهیه آن و میزان مصرف آن را رعایت کنید. آیا سیب زمینی سالم است؟ سیب زمینی چیزی جز یک کربوهیدرات "بد" است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اهواز با تاکید بر لزوم ایجاد کمربند سبز اهواز، گفت: وقتی شرکت ها در شهری در حال تولید یا آلایندگی هستند باید بخشی از درآمد خود را برای شهروندان هزینه کنند تا آثار زیان بار آلایندگی صنعت خود را کاهش دهند و یکی از کارها در این زمینه توسعه فضای ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۲:۰۶    
شرکت هوندا یک وسیله حمل و نقل 995 دلاری با آلایندگی صفر و طراحی فوق العاده جمع و جور تاشو در ماه نوامبر (آبان) عرضه خواهد کرد. با قیمت ورودی پایین و مورد اعتماد بودن برند هوندا، این موتور ممکن است انقلابی در حمل و نقل های شهری ایجاد کند. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار خوزستان از انجام بیش از پنج هزار پروژه در حوزه زیرساخت و محیط زیست شهرها و روستاهای استان از محل عوارض آلایندگی شرکت های نفتی خبر داد. ...
صبح مجلس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم خرمشهر در مجلس از تخصیص اعتبار مازاد از سهم عوارض آلایندگی به این شهرستان و رفع موانع بانکی شرکت کک سبز خبر داد.