سه شنبه ۰۷ بهمنساعت ۲۳:۰۷Jan 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلایندگی»

موج رسا   ۸ ساعت پیش    
جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان در حالی برگزار شد که در این جلسه موضوعات مختلفی همچون کندی عملیات اجرایی پروژه های شهری و آلودگی کارخانجات سرب و روی مطرح شد.
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۱    
گروه بین الملل:ممکن است فولکس واگن به دلیل عدم توانایی به دستیابی به قانون آلایندگی اروپا با اختلافی 0.5 گرمی در کیلومتر محتمل جریمه ای 100 میلیون یورویی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -هفتم بهمن- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با شاخص 137 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است.
خودرو بانک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ما، تیم تحقیق و توسعه ایران دلکو که متشکل از نخبگان و دانش آموختگان دانشگاه های معتبر کشور هستند، ستاری را با نسل جدید نانو کاتالیست های یورو 5 آشنا کردند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۲:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه استاندارد درباره وجود آلایندگی در کلوچه ایرانی صادر شده به آلمان توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۷:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تاکید بر اینکه به دنبال کاهش آلایندگی و کاهش مصرف سوخت و همچنین اقتصادی کردن فعالیت مشاغل مرتبط با خودروها هستیم، اعلام کرد که باتوجه به همت صورت گرفته در نهضت داخلی سازی تولید، سرمایه گذاری در این بخش با سرعت بالاتری دنبال می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر نیرو از انتظار ایران برای عملیاتی شدن تعهدات جمهوری ارمنستان درخصوص رفع آلایندگی های رودخانه ارس، خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۹   + ۵۹ سایت دیگر  
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تاکید بر اینکه به دنبال کاهش آلایندگی و کاهش مصرف سوخت و همچنین اقتصادی کردن فعالیت مشاغل مرتبط با خودروها هستیم، اعلام کرد که باتوجه به همت صورت گرفته در نهضت داخلی سازی تولید، سرمایه گذاری در این بخش با سرعت بالاتری دنبال می شود.
روزان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، وحید مرندی مقدم در نشستی خبری با بیان اینکه در حال حاضر بنزین تولیدی کشور مطابق استاندارد آلایندگی یورو 4 است، گفت: پیش نویس استاندارد یورو 5 تهیه و تدوین شده و در آینده نزدیک استاندارد بنزین کشور به یورو 5 ارتقا خواهد یافت. ...
پدال نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
پدال نیوز: معاون نظارت بر استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه بنزین تولیدی کشور مطابق استاندارد آلایندگی یورو4 است، گفت: پیش نویس استاندارد یورو 5 تهیه و تدوین شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون نظارت بر استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه بنزین تولیدی کشور مطابق استاندارد آلایندگی یورو4 است، گفت: پیش نویس استاندارد یورو 5 تهیه و تدوین شده است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
کیفیت هوای پایتخت از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با شاخص 114 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها _ نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه استخدام دهیاران در کمیسیون شوراها در حال تصمیم گیری است، گفت: مالیات و عوارض آلایندگی بنگاه های بزرگ اقتصادی هر استان باید در محل استقرار همان صنعت هزینه شود.
رهیاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس شورای شهر اهواز با گلایه از پرداخت نشدن حق آلایندگی نفت در حوزه های مارون وکارون، گفت: آلایندگی های نفت به شهر پرداخت نشده در صورتی که آرای قضایی آن ها را محکوم به پرداخت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۲:۰۱    
یک واحد آلاینده در نطنز با نصب سیستم فیلتراسیون استاندارد رفع آلایندگی شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست به تشریح شیوه نامه اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق ملی محیط زیست به صنایع دارای پروژه های کاهش آلایندگی پرداخت.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۶:۱۱    
جداسازی و ذخیره کربن، تلاشی است برای از میان بردن آلایندگی دی اکسید کربن از هوا که به منظور کمک به جلوگیری از تغییرات اقلیمی صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گروهی از محققان یکی از شرکت های فناور با کمک تجهیزات ایران ساخت راهکارهایی را برای بهینه سازی مصرف انرژی موتورخانه ها ارائه کردند که به گفته آنها مهمترین دستاورد این تحقیقات کاهش مصرف سوخت به میزان حداقل 15 درصد و کاهش گازهای آلاینده به ویژه مونواکسید کربن به میزان 95 درصد است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۵۶    
ایسنا/اصفهان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه با این مدل حرکت و امکانات نمی توانیم جلوی افزایش آلایندگی هوا را بگیریم، گفت: در خوشبینانه ترین حالت می توانیم شرایط فعلی را حفظ کنیم، اما نمی توانیم امیدی به بهبود وضعیت هوا داشته باشیم و به سمت هوای پاک حرکت کنیم.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۵۰    
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: چهار واحد صنعتی استان از منابع صندوق ملی محیط زیست کشور به منظور کنترل آلایندگی واحدهای خود تسهیلات دریافت می کنند.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۴    
پیش بینی های نقشه های هواشناسی، حکایت از بازگشت آلایندگی به استان البرز دارد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست نطنز گفت: همزمان با هفته هوای پاک؛ یک واحد آلاینده در نطنز با نصب سیستم فیلتراسیون استاندارد رفع آلایندگی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/قم کارشناس هواشناسی گفت: از صبح دوشنبه شاهد آلودگی هوا خواهیم بود و شرایط برای این افزایش و انباشت این آلاینده ها نیز فراهم است، اما به دلیل هوای پاک نشات گرفته از وزش باد در روز های اخیر، این روند این سرعت کمتری خواهد داشت.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۹:۴۸    
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان این که 530 واحد صنعتی در شعاع 50 کیلومتری شهر اصفهان فعالیت داشته و موجب آلایندگی هوا می شوند از برنامه بلند مدت برای کنترل آلودگی هوا و پیشگیری از شرایط اضطرار کنونی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۰۲:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
بر خلاف گفته برخی مسوولان که برای همه نیروگاه های کشور امکان استفاده از فیلتراسیون وجود ندارد، مدیر گروه صنعت ستاد توسعه فناوری نانو تاکید دارد که به شرط تامین سوخت پاک، می توان به منظور کاهش آلایندگی نیروگاه از روش های فناورانه عرضه شده از سوی شرکت های دانش بنیان در زمینه نانو فیلترها بهره برد.
هشت صنعت مختلف کاندیدای به صفر رساندن تولید گازهای گلخانه ای هستند. صنایع غذایی، خودرو، ساختمان، کالاهای مصرفی، کامپیوتر، خدمات حرفه ای، مد و فشن و محصولات الکترونیک از سوی مجمع جهانی اقتصاد به عنوان مهم ترین کاندیداهای کاهش آلایندگی در طول سه دهه آینده اعلام شدند.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
میرسلیم با بیان این که قطعات این پیشرانه مشابهی در بازار نداشته و ناگزیر قطعات موتور نمونۀ اولیه بر اساس نقشۀ طراحی ساخته شده و مستقیما وارد مرحلۀ نمونه سازی آزمایشگاهی شده، یادآور شد: موتوری که امروز رونمایی می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست البرز با اشاره به اینکه میزان آلایندگی های هوا تا پایان هفته جاری افزایش می یابد، گفت: سالمندان،کودکان و گروه های حساس از تردد غیر ضروری بپرهیزند.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
برنا گفت: تاکنون 80 درصد از صنایع استان لرستان نسبت به رفع آلایندگی اقدام کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از مردم خواست به توجه به پیش بینی افزایش آلایندگی در مناطق مختلف این استان، از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش نما ،این شرکت هواپیماسازی آمریکایی اعلام کرد این هدف که مستلزم پیشرفت سیستمهای جت، افزایش الزام بلندینگ سوخت و تاییدیه ایمنی از سوی رگولاتورهای جهانی است، برای هدف نصف کردن انتشار آلایندگی کربن صنعت هواپیمایی تا سال 2050 محوری است. ...
اقتصاد آنلاین / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۶:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: مازوت تولید در ایران 35ppm هزارگوگرد دارد این درحالیست که مازوت مورد استفاده در کشورهای پیشرفته دارای 500ppm گوگرد است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد اظهار داشت: اتوبوس هایی به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر جدیدهشتگرد اضافه شده است، اورهال (بازسازی) شده و دارای استاندارد لازم است بطوریکه فاقد نقص فنی، عدم آلایندگی و با امکانات سرمایشی و گرمایشی مناسب در دسترس مردم قرار گرفته است.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۸    
به مناسبت روز ملی هوای پاک مدیر کل سازمان حفاظت محیط زیست استان یزد از صنایع متخلف انتقاد کرد و گفت: از ابتدای سال 1399 تاکنون 486 اخطاریه به صنایع آلاینده استان یزد ارسال شده است ولی 162 واحد صنعتی استان به تعهد اجتماعی خود عمل نکردند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۸    
استاد دانشگاه تهران در واکنش به اظهارات دولتمردان در خصوص آلایندگی هوا گفت: رئیس جمهوری که عیسی کلانتری را رئیس سازمان محیط زیست می کند، اصولاً عزمی برای حل مشکلات زیست محیطی ندارد.
برترین ها / خودرو بانک   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۷:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
خراسان: مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران به تازگی در اظهار نظری اعلام کرده: هوایی که از اگزوز خودروهای فیلتردار خارج می شود، پاک تر از هوای کنونی تهران است و به عبارتی، اگر مردم هوای اگزوز خودروی فیلتردار را استنشاق کنند، بهتر نفس می کشند! ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۴۶    
سالهاست که با شروع فصل سرما شاهد افزایش آلایندگی در کلانشهرها هستیم؛ اما امسال با شیوع ویروس کرونا شرایط نسبت به سال های گذشته تفاوت دارد و اوضاع وخیم تر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -چهارم بهمن- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با شاخص 64 در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
قاسمی گفت: مدیران نیروگاه شهید رجایی باید مشکل آلایندگی این نیروگاه را مرتفع کنند و سازمان محیط زیست هم باید یک بسته زیست محیطی برای این نیروگاه ارائه کند
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۶:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
کارخانه سیمان مارگون یکی از ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد برای رشد و توسعه محسوب می شود، اما آلایندگی این کارخانه به معظلی برای ساکنان مجاور این کارخانه تبدیل شده است و باید دید آیا این مشکل برطرف می شود؟
تین نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان ضمن اشاره به تجربه کردن روزهای آلوده زیاد در منطقه کاشان گفت: بخش عمده آلودگی هوای کاشان به خاطر خودروها و وسایل حمل و نقل عمومی فرسوده است. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۱:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
یزد- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: با توجه به پایداری هوا در روزهای آینده، لازم است شاخص آلایندگی شهرهای استان به صورت منظم پایش شود.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که هنوز مردم سمنان نگران آلایندگی شرکت فروسیلیس این شهر هستند، خبرها حاکی از این است که شعبه دیگری از این کارخانه در دامغان در حال گرفتن مجوزهای نهایی برای تاسیس است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوای دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرده است ،مطالعات نشان می دهد هر سال حدود 40 هزار نفر در کشور به دلیل مواجهه با غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از 5/ 2 میکرون (PM2/ 5 ) در هوا جان خود را از دست می دهند که این تعداد تقریبا معادل 10 درصد کل موارد فوتی ها است.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۰:۰۲    
بخش خودروهای سواری کمپانی ولوو (Volvo Cars) با همکاری مقامات گوتنبرگ، می خواهد این شهر را به الگوی شهرهای سبزِ آینده تبدیل کند. از زمان اجرای این پروژه جذاب که گوتنبرگ شهر سبز (Gothenburg Green City) نامگذاری شده ...
الف   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
کیفیت هوای تهران صبح امروز /پنجشنبه/ در حالی با شاخص 59 در آستانه تجربه هوا قرار گرفت که پنج روز پیش از این در شرف تعطیلی چند روزه به دلیل آلودگی هوا قرار داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۰:۱۶    
از عوارض آلایندگی در انتظار 162 واحد صنعتی متخلف تا آموزش و پرورش تفت را دریابید را در ویژه های خبری ببینید.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۸:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یزد- بیشترین آلایندگی زیست محیطی استان مربوط به حوزه جغرافیایی دشت یزد - اردکان است که علت آن توسعه نامتوازن ناشی از استقرار کارخانه های فولاد و کاشی، واقع شدن در کریدور شاهراه اقتصادی شمال - جنوب و تردد زیاد ناوگان حمل و نقل سنگین است که مشکلات زیست محیطی زیادی را ایجاد کرده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۷:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت سیمان آبیک ادعای پیروز حناچی شهردار تهران مبنی بر مصرف گازوئیل در شرکت سیمان آبیک و اثر آلایندگی آن بر هوای تهران را رد کرد.
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۴   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان کرد: آلایندگی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی تهران با نصب فیلتر دوده به طور کامل حل می شود.