پنجشنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۱:۴۰Sep 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش مصرف برق»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز از کاهش مصرف برق در بخش کشاورزی این شهرستان بیش از میزان هدفگذاری شده خبر داد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۰:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به جدول برنامه ریزی کاهش مصرف برق صنایع بزرگ در تابستان امسال گفت: طبق مستندات، شاهد رشد 22.6 درصدی مصرف خارج از ساعت پیک صنایع در تابستان امسال بودیم که حدود 98 میلیون کیلو وات ساعت رشد را نشان می دهد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
قزوین- معاون خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: 44 درصد مشترکان خانگی در استان قزوین در تابستان مصرف برق خود را کاهش دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان از بهره مندی 78 هزار خانوار گلستانی از طرح تشویقی کاهش مصرف برق خبر داد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه بیشترین کاهش مصرف برق در استان های مناطق گرمسیر رقم خورده است گفت: حتی اوج مصرف در برخی از مناطق گرمسیر با همکاری خوب مردم نسبت به پارسال تغییری نکرده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۷:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
وزارت نیرو امسال هم برای گذر از تابستانی بدون خاموشی برنامه های گسترده ای را از مهرماه سال گذشته تدوین و اجرا کرد. این برنامه ها شامل توسعه ظرفیت جدید نیروگاهی، افزایش توان نیروگاه های موجود، انجام به موقع تعمیرات نیروگاهی ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، تغییر ساعت کار مترو تهران از ساعت 5:30 صبح به 4:30 صبح با توجه تغییر ساعت ادارات بر اساس مصوبه هیئت دولت در راستای کاهش مصرف برق و انرژی از تاریخ 15 خرداد تا 15 شهریور 1402 در روزهای هفته (شنبه تا چهارشنبه) انجام شده بود. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۸   + ۹۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: همزمان با بازگشت ساعات کار ادارات به حالت قبل، ساعت شروع خدمات رسانی مترو نیز از روز شنبه 18 شهریورماه 1402 تغییر می کند.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: طرح کاهش ساعت کاری ادارات از این جهت موفقیت آمیز بوده که میزان مصارف برق در ساعات اوج کاهش یافت و خوشبختانه همکاری بسیار خوبی اتفاق افتاد و جا دارد از تمامی کارمندان و هموطنانی که دراین خصوص روال عادی زندگی شان تغییر کرد تشکر و قدردانی نماییم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت انرژی و امور مشتریان توانیر گفت: استان های آذربایجان، قزوین و استان های جنوبی کشور بیشترین همکاری را در زمینه کاهش مصرف برق داشته اند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شبکه ملی برق انگلیس اعلام کرد طرحی برای پرداخت به خانواده ها جهت کاهش مصرف برق و کمک به جلوگیری از خاموشی های دوباره در زمستان اجرایی می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی فرماندار زبرخان گفت: شهرستان زبرخان توانست در مدیریت مصرف برق خانگی رتبه نخست خراسان رضوی را کسب کند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۰۰:۳۸    
محمدصادق خسروی علیا؛ روزنامه نگار-گرافیک: حمید یزدانی ساعت کار اداره ها از 15خرداد به مدت 3ماه با هدف مدیریت و کاهش مصرف برق تغییر کرد و حالا براساس مصوبه هیأت وزیران از 15شهریور ماه فعالیت اداری به حالت قبل برمی گردد. اما اجرای این طرح دستاوردی هم داشت؟
قلم نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۶۳ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق به بیان توضیحاتی درباره تاثیر تغییر ساعت اداری در کاهش برق پرداخت.
سخنگوی صنعت برق گفت : برنامه مدیریت و پایش مصرف برق در بخش اداری تا 15 شهریور ماه ادامه دارد و ساعات کار ادارات نیز بعد از این تاریخ طبق مصوبه هیئت وزیران به حالت قبلی بازخواهد گشت.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۸   + ۲۲ سایت دیگر  
برق 55 اداره پرمصرف شهر تهران در راستای مصوبه هیئت وزیران قطع شد. این در حالی است که تمامی ادارات مکلف به تداوم همراهی در کاهش مصرف برق تا نیمه شهریورماه هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۱:۱۲    
در اولین جلسه سه نفره کارگروه ویژه کاهش مصرف برق خانگی، بدون هیچ مقدمه باید بگم به نظر بنده اینکه مشخص نیست آیا موقعی که در یخچال منازل بسته میشه، چراغ داخل یخچال هم خاموش میشه یا خیر خیلی نگران کننده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۵:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از تخصیص 193 میلیارد تومان پاداش ریالی به مشترکان برق خانگی در پایتخت خبر داد.
وزیر نیرو با بیان این که معادل کل برق مصرفی کشور مصر با 100میلیون جمعیت فقط توسط کولرها در ایران مصرف می شود از تولید انبوه کولرهای جدید با کاهش 50درصدی مصرف برق خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
با مشارکت لرستانی ها روند مصرف برق در استان کاهشی شد.
برق نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۶:۴۰   + ۳۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه پیش بینی می شود امروز اوج مصرف برق به عدد 69 هزار مگاوات برسد و این روند افزایشی تا هفته آینده ادامه دارد از مشترکان پرمصرف برق درخواست کرد با کاهش مصرف برق از پاداش طرح مدیریت مصرف بهره مند شوند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس اداره توزیع برق محمودآباد با بیان اینکه 87 درصد ادارات ما در شهرستان با ما همکاری دارند، اظهار کرد: ادارات شهرستان پس از ساعت اداری حتی تا 90 درصد هم مصرف برق را کاهش می دهند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : چندی پیش حسن امیریان رئیس اتحادیه صنف رستوران داران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم پزان مشهد گفته بود: برق 80 درصد رستوران ها و چلوکبابی های مشهد در اوج ساعت سرو غذا یعنی ساعت 12 ظهر به مدت 2 ساعت قطع می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عدم توجه بانک ها به دستورالعمل کاهش مصرف برق و استفاده غیراصولی و بی رویه انرژی توسط آن ها، حتی خارج از ساعات اداری، موضوعی است که باید مسئولان ذی ربط توجه بیشتری به آن داشته باشند، در این راستا گزارشی از روشن بودن لامپ های بانک ها در ساعات غیر اداری تهیه شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۶:۴۲    
حوزه/ در جلسه شورای اقامه نماز شرکت برق آذربایجان شرقی بر ضرورت کاهش مصرف برق و رعایت الگوی مصرف تأکید شد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۲۲:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از قطع برق 350 مشترک اداری و بانک پرمصرف در خوزستان طی روز گذشته به دلیل توجه نکردن به دستورالعمل های کاهش مصرف خبر داد. ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از قطع برق 350 مشترک اداری و بانک پرمصرف در شهرستان استان در روز گذشته به دلیل توجه نکردن به دستورالعمل های کاهش مصرف خبر داد. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۴:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
طی اجرای سومین مانور بزرگ رصد مصرف برق ادارات شهر تهران برق 65 دستگاه اداری که اقدام به کاهش مصرف برق نکرده اند قطع شد؛ بررسی وضعیت مصرف برق ادارات تا نیمه شهریور ادامه دارد.
تبیان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
برای اینکه بتوانید مصرف برق راکنترل کنید و همچنین یخچال تان دیرتر مشکل پیدا کند، از این راه کارها استفاده کنید.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر عامل برق منطقه ای تهران گفت: حدود 20 میلیون کولر آبی در سراسر کشور وجود دارد که خانوارها می توانند با قرار دادن درجه آنها بر روی دور کند، علاوه بر کاهش مصرف برق از پاداش طرح ملی مشترکان خانگی خوش مصرف وزارت نیرو نیز بهره مند شوند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۹:۱۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: تاکنون برق 50 اداره پرمصرف استان مرکزی به دلیل عدم رعایت کاهش مصرف برق و توجه نکردن به اخطاریه ها قطع و برای 140 اداره نیز اخطار قطع صادر شده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۹:۰۳   + ۳۳ سایت دیگر  
هم اکنون 80 درصد مشترکان زیر الگو، 10 درصد تا 1.5 برابر الگو، 6 درصد تا 2 برابر الگو و 4 درصد مشترکان بیش از 2 برابر الگو مصرف می کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، تعرفه های مصرف برای مشترکان پلکانی است ...
خمام نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۴:۲۱    
آرش واقف با تاکید بر آنکه کاهش مصرف ادارات و بخش تجاری در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: در این مدت برق 12 دستگاه اداری در شهرستان خمام که به اخطارهای صادرشده مبنی بر کاهش مصرف برق بی توجه بوده اند، قطع شده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان از قطع برق 10 اداره ی پرمصرف در استان پس از بی توجهی به چندین اخطار کاهش مصرف خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدتقی مهدی زاده گفت: برق 10 دستگاه اداری در گیلان که به اخطارهای صادر شده مبنی بر کاهش مصرف برق بی توجه بودند، قطع شد. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
با استفاده از راهکارهای ساده در بخش تجاری، می توان علاوه کاهش اوج مصرف به ویژه در شب، رفاه حال مشتریان، فروشندگان و فعالان بخش تجارت کشور را نیز تامین کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه از کاهش مصرف برق استان در بخش های خانگی، عمومی و کشاورزی و رشد آن در بخش صنعت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون شرکت توزیع نیروی برق استان قم از قطع برق 23 بانک پرمصرف استان قم که اقدام به اجرای مصوبه هیئت دولت مبنی بر کاهش مصرف برق نکرده اند خبر داد.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۲۱   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از قطع برق 99 مشترک اداری پرمصرف در شهرستان استان طی روز گذشته به دلیل عدم توجه به دستورالعمل های کاهش مصرف خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۱۹    
شهروند خبرنگار ما از اندیمشک از تلاش های خود برای کاهش مصرف برق در تابستان خبر داده و گله کرده که چرا مشمول مشوقهای وزارت نیرو نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۱:۰۲    
سخنگوی صنعت برق : به ازای هر یک درجه افزایش دما حدود 1800 مگاوات به مصرف برق کشور اضافه می شود که متاثر از روشن کردن وسایل سرمایشی است و درصورتیکه مردم در مصرف همکاری کنند قطعی برق نخواهیم داشت.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۰:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
تعطیلی هفته گذشته به دلیل آنچه گرمای بی سابقه هوا خوانده شد، در سراسر کشور بدون در نظر گرفتن تفاوت اقلیمی تعطیل شد.گمانه زنی ها نشان می داد علت تعطیلی تلاش دولت برای کاهش مصرف برق بود. روز چهارشنبه سخنگوی دولت به این گمانه زنی ها رسمیت بخشید ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: مشوق های وزارت نیرو برای کاهش مصرف برق و رعایت الگوی مصرف بهینه کارساز است، به نحوی که امسال 46 درصد از مشترکان برق در این استان مشمول دریافت این پاداش ها شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۰:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از قطع برق 213 اداره و بانک پرمصرف در شهرستان های استان طی روز جاری به دلیل عدم توجه به دستورالعمل های کاهش مصرف برق خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۱۷:۰۱   + ۵۲ سایت دیگر  
ناظریان گفت: میانگین کاهش مصرف برق توسط مشترکانی که مشمول پاداش شده اند در شهر تهران حدود 25 درصد بوده است.
شارا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۲۱:۵۲    
رسالت روابط عمومی صنعت برق، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در مورد اهمیت مصرف برق و فرهنگ سازی مصرف بهینه برق است. روابط عمومی صنعت برق می تواند با استفاده از ابزارهای مختلف، به مردم کمک کند تا درک بهتری از اهمیت مصرف بهینه برق داشته باشند و راهکارهای مختلف برای کاهش مصرف برق را به کار گیرند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس گفت: اگر برق مصرفی تمامی ادارات ما در کل کشور خاموش شوند، که البته باید گفت این اتفاق رخ نمی دهد، به میزان 3 هزار مگاوات برق در شبکه آزاد می شود.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۲۱:۴۲   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تکالیف وزارت نیرو در این بخش اظهار کرد: به واقع وزارت نیرو هر اقدام لازمی را برای کاهش مصرف برق در کشور انجام داده است، این وزارتخانه به نسبت دولت گذشته و دهه 90 بهتر عمل کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۲۰:۳۲    
معاون امور مشترکان شرکت برق استان از کاهش مصرف برق در استان قزوین خبر داد.