دوشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۹:۱۴Sep 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش مصرف برق»

جماران   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
جی پلاس، به نقل از رویترز، چند تهیه کننده بزرگ تجهیزات تسلا و اپل تولید در برخی واحدهای خود در چین را متوقف کرده اند. این اقدام در راستای اطاعت از سیاست سختگیرانه مصرف انرژی این کشور انجام شده است. ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق گفت: شروع فعالیت رمزارزها از اول مهر ماه به دلیل کاهش مصرف برق در بخش خانگی مشکلی برای تامین برق کشور به وجود نیاورده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: پنل های خورشیدی در تمامی پاسگاه های محیط بانی استان نصب شدند که با این اقدام، مصرف برق شهری کاهش می یابد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۳:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
تغییر ساعت در کشور ما دو مرحله در سال به منظور صرفه جویی در مصرف برق از طریق بهره گیری بیشتر از نور خورشید انجام می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در تابستانی که گذشت، افزایش مصرف برق و چالش های تولید، منجر به صدور دستورالعمل کاهش مصرف برق صنایع شد و تأثیر آن در تولیدات به ویژه تولید سیمان مشهود بود به طوری که قیمت هر کیسه سیمان با افزایش چند صد درصدی به بیش از 100 هزار تومان رسید. ...
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۲:۰۴    
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تغییر ساعت سالیانه را در کاهش مصرف برق تاثیرگذار دانست و بر افزایش تاثیر این اقدام در کنار اصلاح ساعت کاری ادارات تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۳۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران تغییر ساعت سالیانه را در کاهش مصرف برق تاثیر گذار دانست و بر افزایش تاثیر این اقدام در کنار اصلاح ساعت کاری ادارات تاکید کرد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق با اشاره به لغو محدودیت های تامین برق صنایع و مزارع استخراج رمز ارز از ابتدای مهر، گفت: لغو محدودیت ها حدود دو هزار و 250 مگاوات به مصرف برق کشور اضافه می کند.
کرج رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
حسن کریمی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: با نزدیک شدن به پاییز و خنک شدن هوا شاهد کاهش مصرف برق از سوی مشترکین هستیم. وی ادامه داد: از چند روز پیش میزان مصرف برق استان به واسطه خاموشی بیشتر وسایل سرمایشی کاهش پیدا کرده و تا چند روز آینده کمتر هم می شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۷   + ۸۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: با کاهش مصرف برق که هم اکنون در کشور رخ داده، به تدریج از حجم و تعداد برنامه های زمانبندی شده و اقدام های مدیریت بار کاسته می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ساعت فرمان های روشنایی تولید کرده است که علاوه بر کاهش مصرف برق، یک سوم نمونه خارجی قیمت دارد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
با چند راهکار ساده می توانیم مصرف برق وسیله مان را کاهش بدهیم و طول عمر آن را بیشتر کنیم.
متالز نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از کاهش 20 درصدی مصرف برق در مصارف صنعتی و غیرصنعتی این شرکت و زیرمجموعه های آن خبر داد. ارسال توسط : یاسمن عباسی منبع : شانا
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
یارانه 13 هزار میلیارد تومانی دولت به تنها 800 هزار مشترک پرمصرف می تواند منابع لازم برای ساخت سالانه 1100 مگاوات نیروگاه حرارتی در کشور را فراهم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
از 10 ایده خلاقانه کاهش مصرف برق در پویش مردمی کاهش مصرف برق حیاتی دوباره تقدیر شد.
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۶:۵۸    
یک کارشناس اقتصاد انرژی گفت: با تعرفه گذاری پلکانی برای مشترکین پرمصرفِ کم تعداد، می توان به مدیریت صحیح مصرف برق دست یافت. بنابراین اصلاح قیمت ها آن هم برای مشترکین بالای الگوی مصرف، فوری ترین راهکار کاهش مصرف برق و در نتیجه کاهش خاموشی ها است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: مدیریت مصرف و تقاضا برای برق یکی از برنامه های وزارت نیرو در راستای کاهش مصرف برق است که با روش های تشویقی محقق خواهد شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
انتخاب کولر گازی با برچسب انرژی بازدهی خوب و نحوه استفاده آن در اوج مصرف برق در تابستان کمک چشمگیری به کاهش مصرف برق می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - سرپرست شرکت توزیع برق اهواز گفت: با وجود اطلاع رسانی گسترده مبنی بر کاهش مصرف برق به دلیل شرایط سخت آب و هوایی و مشکل کمبود برق ، از ابتدای تابستان امسال تاکنون 16 هزار و 100 حادثه در جعبه برق و کابل سرویس مشترکان پر مصرف در کلانشهر اهواز گزارش شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۱:۱۹    
ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی صنعت برق خراسان از احتمال کاهش اعمال خاموشی ها در مشهد طی هفته جاری به دلیل کاهش دمای هوا و کاهش مصرف برق خبر داد و گفت: احتمال اعمال خاموشی های احتمالی نیز نسبت به هفته های گذشته بسیار کمتر خواهد بود.
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۲۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اجرای طرح مدیریت مصرف انرژی در 53 پست انتقال و فوق توزیع برق در شرکت برق منطقه ای استان یزد الگوی خوبی برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها خواهد بود.
فاصله بین تولید و مصرف در دوران پیک 12 هزار مگاوات است. ( منبع )
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۹:۵۱   + ۴۷ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق از اعمال خاموشی در 200 دستگاه دولتی به دلیل رعایت نکردن مصوبه دولت در خصوص کاهش مصرف برق خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۰۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان سرپرست شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: شهروندان اهوازی می توانند با رعایت این نکات به کاهش مصرف برق و پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی های ناخواسته کمک کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مهندسی و راهبری شبکه شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت با توجه به کاهش یک درجه ای دما نسبت به روز گذشته، مصرف لحظه ای شبکه برق کشور هزار مگاوات کاهش یافت. ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مهندسی و راهبری توانیر گفت: با توجه به کاهش یک درجه ای دما حدود 2 هزار مگاوات نسبت به دیروز کاهش مصرف برق داشته ایم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۵:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
در هفته گذشته رکوردهای مصرف برق یکی پس از دیگری شکسته شد و ناترازی صنعت برق کشور از مرز 12 هزار مگاوات گذشت. این رقم بی سابقه در حالی ثبت شد که مکرراً اطلاعیه ها و درخواست هایی مبنی بر کاهش مصرف برق از سمت مسئولین توانیر منتشر می شد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۰۹:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
ایلنا: سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه حدود 212 هزار دستگاه ماینر کشف شده که به اندازه یک نیروگاه 800 مگاواتی مصرف دارند، اعلام کرد: هیچ دستگاه ماینر دارای مجوزی تا پایان شهریور ماه فعال نیست. ...
برق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۲۰:۰۵    
کولر آبی و گازی به ترتیب 5 و 20 برابر یک پنکه برق مصرف می کنند. برای کاهش مصرف برق ناشی از وسایل سرمایشی، می توان پنکه را جایگذین کولر کرده و یا به طور تناوبی از کولر و پنکه استفاده کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۲۰:۵۶   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر پیشنهادی نیرو، گفت: برنامه ما برای حل مشکل صنعت برق کشور این است که برای 40 هزار مگاوات طی 4 سال برنامه ریزی کردیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۳    
با کاهش شدت گرمای هوا و همراهی مشترکان در مدیریت مصرف شاهد کم شدن میزان قطعی برق در فارس هستیم .
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۲۰:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام گفت: تا پایان ماه و گذر از روز های گرم به مشارکت هم استانی ها در کاهش مصرف برق نیاز داریم.
ناطقان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: با کاهش دما در روز یکشنبه به شرایط پایدارتری در وضعیت برق خواهیم رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
زمانی یکی از عوامل کاهش 20 درصدی مصرف برق در خوزستان را جمع آوری 8هزار دستگاه ماینر در نقاط مختلف استان دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۰:۱۰   + ۲۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سرپرست شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از به کارگیری تمامی امکانات فنی این شرکت برای تامین برق پایتخت همزمان با افزایش مجدد دمای هوا خبر داد.
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شرکت توانیر به دنبال افزایش دوباره مصرف برق ضمن تقاضا از مشترکان برای همکاری اقدام به ارائه راهکار جهت کاهش مصرف برق در بخش های خانگی و تجاری کرد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۵:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران با اعلام اینکه روند افزایش دما تا پایان هفته جاری ادامه و مصرف برق روند صعودی خواهد داشت، از شهروندان درخواست کرد که نسبت به کاهش مصرف خود اقدام کنند تا از قطع برق جلوگیری شود.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حسن ابراهیمی اظهار داشت: به منظور کاهش مصرف برق و جلوگیری از بروز خاموشی ساعت کار دستگاه های اجرایی استان بوشهر تغییر کرده است.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر عامل توانیر گفت: اگر مردم همراهی نکنند ممکن است مجبور به محدود کردن مصرف برخی صنایع فولاد شویم. تعدادی از این صنایع در حال تولید اکسیژن برای بیماران کرونایی هستند و از مردم خواهش می کنیم با کاهش مصرف برق کمک کنند تا مشکلی برای عبور از این موج کرونا پیش نیاید. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۱:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با صدور اطلاعیه ای از مشترکان برق شهر درخواست کرد تا با کاهش مصرف خود در جلوگیری از خاموشی های ناخواسته یاری کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۹:۴۹   + ۲۰ سایت دیگر  
مدیرعامل توانیر گفت: اختلال در تامین برق، علاوه بر صنعت، منجر به اختلال در تولید اکسیژن بیماران کرونایی خواهد شد، بنابراین خاموش کردن یک لامپ اضافه کمک شایان توجهی برای عبور از موج کرونا خواهد بود و مجبور نمی شویم خاموشی زمانبندی شده اعمال کنیم.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۹:۰۸   + ۷۸ سایت دیگر  
شرکت توانیر اعلام کرده که در هفته جاری با افزایش دمای هوا، مصرف برق افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت که با توجه به محدودیت نیروگاه های برق آبی امکان جبران آن نیست.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۳    
هرمزگان-در راستای کاهش مصرف برق و جلوگیری از قطعی های غیرقابل پیش بینی دیزل ژنراتور مرکز منطقه خلیج فارس بصورت خودکار در سرویس قرار گرفت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
شرکت توانیر در پی افزایش مصرف برق در پی افزایش دما، با اشاره به بروز خاموشی های پراکنده در سراسر کشور، راهکارهای ساده ای را برای کاهش مصرف برق خانگی اعلام کرد.
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۲:۳۱    
به گزارش باشگاه آلومینیوم، مهندس حقیقی در این جلسه گفت: دستورالعمل وزارتخانه برای کاهش مصرف برق به صنایع بالا دستی ازجمله فولاد، آلومینیوم، مس و سیمان و ... به سمتی می رفت که ممکن بود اسملترهای آلومینیوم را دربر گیرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
با اعمال مدیریت مصرف برق در 12 واحد صنعتی فولاد و سیمان در حوزه برق منطقه ای باختر 80 درصد کاهش مصرف ثبت شده است.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۳:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
شرکت سیمان فارس نو از شرکت های تابعه شستا و سیتا علاوه بر اقدامات قابل توجه در حوزه فنی و بهبود مصرف انرژی در سه ماه نخست امسال توانست نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد در شاخص سود خالص رشد داشته باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۱۷    
دبیر اجرایی رویداد ملی ایده های نو در مواجهه با افزایش مصرف و چالش های قطعی برق:گفت: در انتخاب ایده های برتر ویژگی هایی چون جدید بودن، ارز آوری، قابلیت اجرا و نوآوری مورد توجه داوران قرار گرفت.