شنبه ۰۳ مهرساعت ۰۳:۱۳Sep 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ارزانی دلار»

پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی و مرکز آمار ایران در دو گزارش مجزا درباره رشد اقتصادی کشور از رشد قابل توجه بخش نفت خبر داده اند. با این اتفاق طبیعتا ارزهای جدید در راه بازار باید باشند. اما آیا این به معنای ارزانی قطعی قیمت دلار است؟
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
دلار در واکنش به انتشار اخبار مثبتی درباره برجام پس از سه روز درجا زدن در قیمت 24950تومان، امروز بالاخره موفق به شکست سطح مقاومتی شد و در اولین ساعات معاملات به 24750تومان کاهش یافت.
برترین ها / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۵   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرآنلاین: فعالان بازار ارز پیش بینی می کنند قیمت دلار در اولین روزهای هفته پیش رو با کاهش مواجه شود چرا که شگردهای دلالان برای فزایش قیمت بی ثمر مانده و تقاضا به کف رسیده است. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مزیکی، اقتصاددان و عضو هیات علمی موسسه نیاوران با بیان اینکه ارزانی دلار برای مصرف کننده خوب است، ولی باعث می شود که تولیدکننده دست از تولید بردارد، گفت: این امر باعث می شود که باز هم نرخ ارز بالا رود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
حکم شورای رقابت مبنی بر افزایش قیمت کارخانه ای خودروها هرچند می توانست منحنی قیمت را در بازار شارژ کند، اما تداوم روند نزولی ارز، این اتفاق را خنثی کرد.
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۳۸    
بازار ارز این روزها منتظر اخبار مذاکرات سیاسی است و با ارسال پالس های مثبت در مسیر کاهشی حرکت می کند.این رویه ثابت می کند عملکرد بانک مرکزی تاثیری در ارزانی ارز ندارد و نباید به نام بانک مرکزی تمام شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
کاهش قیمت دلار پس از روی کار آمدن بایدن، بسیار گذرا بود و پس از تخلیه شوک روانی مذکور، وضعیت به حالت قبل بازگشت. اکنون پس از پنج ماه از آغاز به کار بایدن، بازار ارز در انتظار شوک برجام پلاس به بازار است.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۳:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
تسنیم: سیر نزولی قیمت ها در بازار ارز از هفته های گذشته آغاز شده و درحالی همچنان ادامه دارد که باردیگر چشم بازاری ها به مذاکرات دوخته شده و هر خبری از مذاکرات بیرون بیاید مستقیماً در این بازار اثر می گذارد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
پیرامون جلسه طرفین برجام، صحبت هایی مبنی بر کاهش نرخ دلار شنیده می شود و سوال اصلی برای سهامدارن بورس آن است که کاهش قیمت دلار چه تاثیری در روند بازار دارد؟
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
آنطور که گفته های این روزهای مردم برمی آید، در سال 99 باوجود هشدار کارشناسان و تجربه عدم واکنش بازار ارز به حرف درمانی، مسئولان با وعده های بی نتیجه وبعضا ضدونقیض فقط سرمایه اجتماعی خود برای کنترل انتظارات را از بین بردند.
برترین ها / کاماپرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۶:۰۷   + ۵۳ سایت دیگر  
ایرنا: نایب رییس و دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق ضمن تایید آزادسازی بخشی از منابع مالی ایران نزد عراق گفت: تحقق این امر نتیجه دیپلماسی و پیگیری های رییس کل بانک مرکزی، وزیر نیرو و رییس قوه قضاییه است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
پس از ماه ها انتظار و مذاکره، سرانجام قرار شد بخشی از منابع ارزی بلوکه شده ایران در ژاپن، کره جنوبی و عراق در حال آزادسازی است.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
یک روز پس از صحبت های رئیس جمهوری در مورد احتمال افت قیمت دلار، این ارز با احتیاط در مسیر افزایشی قرار گرفت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
ژاپن و کره جنوبی برای آزادسازی دارایی های بلوکه شده چراغ سبز نشان داده اند و همین باعث شده برخی معامه گران نسبت به ارزانی دلار نگرانی هایی داشته باشند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
آخرین قیمت دلار پیش از امروز، دوشنبه چهارم اسفند چقدر بوده است؟ علت کاهش قیمت ارز چیست و در ادامه ممکن است بازار ارز چه روندی را در پیش بگیرد؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
قیمت دلار فردایی کاهشی شد. آن هم درست روزی که رئیس کل بانک مرکزی وعده دلار کمتر از 20 هزار تومان را داده بود. احتمالا بانک مرکزی این کاهش را به نام خود ثبت می کند. اما آیا واقعا بین صحبت های همتی و مختصر ارزانی امروز دلار ارتباطی وجود داشت یا عوامل دیگری در این کاهش دخیل بودند؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
کاهش قیمت دلار که از اواسط ماه گذشته آغاز شد در روزهای ابتدایی بر سایر بازارها تاثیر گذاشت تا آن جایی که قیمت ها در بازار طلا ،سکه، خودرو و تلفن همراه و حداقل به صورت مقطعی با افت جدی همراه شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عدم ثبات نرخ ارز در ایران در سنوات گذشته باعث شده که تقاضا برای دلار بالا برود و از این ارز خارجی به عنوان وسیله حفظ ارزش و دارایی استفاده شود.
رشت 20   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۵:۳۵    
به گزارش رشت20 و به نقل از رویداد24، از ابتدای هفته تا روز سه شنبه قیمت دلار بیش از دو هزار تومان کاهش داشته است. اسکناس آمریکایی با از دست دادن 9٫8 درصد از ارزش خود در همین بازه چند روزه به قعر قیمتی شش ماه اخیر رسیده و فعالان بازار معتقدند ریزش آن قرار است دست کم تا روشن شدن موضع رئیس جمهور جدید ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
دلار رو به کاهش است و سه روزه بیش از 9 درصد از ارزش خود را از دست داده، با وجود این، احمد مجتهد باور دارد این ریزش نهایتا تا هفته آینده می تواند ادامه پیدا کند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
هرچند دیروز یک سیگنال سیاسی کاهش نااطمینانی از سوی کره جنوبی منتشر شد اما اخباری هم بودند که حاکی از افزایش نااطمینانی هستند. آیا این اخبار ممکن است مانع کاهش بیشتر قیمت دلار در امروز شوند؟
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
با آغاز موج ارزانی دلار در بازار، هفته گذشته رئیس جمهوری وعده دلار 15 هزار تومانی داد و گفت اگر 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در بانک کره جنوبی آزاد شود، نرخ اسکناس امریکایی در ایران یک شبه به 15 هزار تومان خواهد رسید.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
روز گذشته رئیس جمهور اعلام کرده که بزودی وضع در بازار ارز بهتر می شود و حتی اگر منابع بلوکه شده ایران در اختیار بانک مرکزی قرار بگیرد، قیمت دلار به 15 هزار تومان نیز خواهد رسید ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۹:۲۸    
امروز مطالبی همچون تحلیل سهام خودرو، حمایت 250 تومان از دست می رود؟، کام جاماندگان سهام عدالت شیرین می شود؟، عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت، بورس دوباره سبز خواهد شد؟، ارزانی دلار و واکنش احتمالی بورس؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۸:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
شاخص بازار سهام در هفته اخیر بار دیگر یک روند نزولی را در پیش گرفت و شش درصد دیگر افت کرد. آیا این روند در هفته آینده ممکن است تغییر کند؟ آخرین اخبار چه سیگنال هایی برای بازار سهام دارد؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
امروز دلار با 677 تومان کاهش نسبت به روز گذشته در صرافی ملی بعد از یک ماه بالاخره از کانال 25 هزارتومانی خارج شد و به نرخ 24 هزار و 874 تومان رسید. به باور فعالان این بازار، روند ارزانی دلار در روزهای آینده هم ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۴:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
همزمان با آغاز تعطیلات سال نو میلادی، تقاضا برای خرید ارز توسط شرکت های حقیقی و حقوقی کاهش یافته و همین امر مقدمات کاهش قیمت ارز را فراهم کرده است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
در هفته اخیر بار دیگر بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بازدهی بیشتری داشت. آیا این روند مثبت ممکن است همچنان ادامه یابد و بازار سهام نسبت به دیگر بازارها بازدهی بیشتری داشته باشد؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس ارزی علت ثبات دلار در قیمت 25 هزار تومان برای یک ماه اخیر را نگرانی معامله گران از خرید می داند چرا که لوایح FATF در حال بررسی است و از بهمن سیاست های بایدن حاکم است. او همچنین آغاز سال نوی میلادی را زمان احتمالی کاهش نسبی قیمت ارز می داند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس امریکایی می گوید: شاخص ارزش دلار امریکا هفته گذشته و برای نخستین بار در سه سال گذشته به زیر 90 واحد آمد و همین امر نشان می دهد که در سال 2021 شاهد روزهای بدتری برای دلار خواهیم بود.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۲۱:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
در هفته گذشته بورس با افتی بیش از شش درصد بیشترین زیان را بین کارنامه هفتگی بازارهای مالی ثبت کرد. آیا در هفته آینده این روند تغییر خواهد کرد؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۱۹:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
امروز قیمت دلار در بازار 25900 تومان و دلار صرافی ملی 25700 تومان شد. این دو نرخ روز گذشته به ترتیب 25900 و 25850 تومان بود. آیا این ثبات در بازار و ارزانی دلار صرافی ملی ادامه دارد؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
امروز قیمت دلار در بازار 25900 تومان و دلار صرافی ملی 25850 شد. این دو نرخ روز گذشته به ترتیب 26000 و 25970 تومان بود. آیا این ارزانی دلار ادامه دارد؟
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۲۳:۱۶    
ساعت 24- حذف ارز مرجع 4 هزار و 200 تومانی از بودجه پیشنهادی دولت برای سال 1400 هر چند از سوی برخی کارشناسان اقدامی در جهت کاهش رانت ارزی موجود ارزیابی شده ولی پذیرش ادعای آقای روحانی مبنی بر تاثیر بودجه سال آینده بر ارزانی دلار هنوز برای بسیاری از تحلیلگران اقتصادی و سیاستمداران منتقد او بسیار ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۹:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
قیمت دلار در بازار آزاد امروز به 26370 تومان و قیمت دلار صرافی ملی به 25980 تومان رسیده است. این دو قیمت دیروز 26100 و 25600 تومان بود. رشد قیمت دلار درحالیست که به نظر می رسد اخبار جدید بتوانند یک کاهش دیگر برای قیمت دلار را رقم بزنند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
برترین ها- حجت الاسلام حسن نوروزی، نماینده رباط کریم در مجلس، در تذکری خطاب به حاجی بابایی و مفتح از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با گذشت 42 سال از انقلاب، رابطه ریال با دلار را قطع کنید؛ تا کی می خواهید ما را زیر بار استعمار آمریکا قرار دهید؟ وقتی ریال با دلار رابطه دارد ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۱:۳۷    
قیمت دلار صرافی ملی و دلار بازار آزاد امروز روندی متفاوت از هم داشتند. هرچند دلار صرافی ملی 100 تومان نسبت به دیروز کاهش یافت و به 25900 تومان رسید اما دلار بازار در حد 200 تومان نوسان مثبت را پشت سر گذاشت و به 26200 تومان رسید. فردا وضعیت چطور است؟
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
روز چهارشنبه دلار بازار آزاد در کانال 27 هزار تومان نوسانات منفی را پشت سر گذاشت و دلار صرافی ملی نیز یک روند نزولی را طی کرد. آیا این روند در فردا هم تکرار می شود؟
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۵    
پس از اینکه پیروزی جوبایدن در آمریکا رسانه ای شد قیمت ارز در ابتدای24500 تومان تعیین شد، اما لحضاتی بعد کانال های دلالی معاملات دلار فردایی را تا قیمت 26 هزار تومان هم بالا بردند و این حکایت از نقش دلال ها در اقتصاد و ضعف دستگاه های نظارتی در برخورد با آنها دارد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۷:۵۴   + ۳۲ سایت دیگر  
روند نزولی نرخ ارز، ریزش قیمت ها در بازار خودرو را رقم زد. روز گذشته بین 20 تا 25 درصد از قیمت خودروها در بازار کاسته شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
وطن امروز: کوچ قیمت دلار از کانال 30 هزار تومان به زیر 25 هزار تومان از زمان جدی شدن گمانه زنی ها در رابطه با پیشتازی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در نظرسنجی های انتخابات ایالات متحده شروع شد؛ کوچی که هیچ مبنای اقتصادی نداشت، درست مانند رسیدن قیمت دلار به 30 هزار تومان که هیچ منطقی نداشت. ...
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۲۳:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
اکونومیست با اشاره به این که آمریکا با شدیدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ در دهه 1930 روبه رو شده است نوشت: اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی 874میلیارد دلار کوچک شده است و روند افت ارزش دلار که ماه هاست شروع شده در 2021 نیز ادامه خواهد داشت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
بازگشت برخی پول های بلوکه شده ایران، مجاز اعلام کردن تهاتر ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان و اعلام توزیع واکسن ایرانی کرونا در اوایل سال بعد سه خبر مهمی است که احتمالا در بازار ارز امروز تاثیراتی خواهند داشت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نزولی شدن روند قیمت دلار صرافی ملی، ارزانی دلار نیمایی، انتشار اخباری درباره ارزهای مسدود شده ایران در برخی کشورها، نزولی شدن ارزش سهام دلاری بازار سرمایه و پیش بینی ارزانی طلا در فردا پنج نشانه مهم برای بازار ارز روز چهارشنبه است. احتمالا در این روز روند دلار نزولی شود.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت دلار صرافی ملی در روز گذشته هشت مرتبه اعلام شد و در نهایت بهای دلار به رقم 27 هزار و 550 تومان رسید. در بازار نیز طبق آخرین اخبار و گزارش ها این نرخ به زیر 27 هزار تومان رسید. اما مقصد بعدی ارزانی دلار چند تومان است؟
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۱۹   + ۲۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: امروز برای بازار ارز و سکه روز مهمی به حساب می آید زیرا ادامه دیروز بازار را وارد فاز اصلاح می کند و برگشت از مسیر نزولی می تواند به معنای تثبیت قیمت در سطوح کنونی باشد. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
ادامه سقوط قیمت دلار در بازار آزاد، تصمیم سیاستگذار به ارزان تر کردن قیمت دلار صرافی ملی، افت ارزش سهام دلاری بازار سرمایه، تداوم تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار، تداوم کاهش قیمت طلا و اظهارات حمایت مجدد دولت از بورس هرکدام می توانند نشانه هایی برای ادامه ارزانی دلار در فردا باشند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نزولی ماندن قیمت دلار در بازار آزاد، تصمیم سیاستگذار به ارزان تر کردن قیمت دلار صرافی ملی، افت ارزش سهام دلاری بازار سرمایه، تداوم تزریق ارز توسط بانک مرکزی به بازار، تداوم کاهش قیمت طلا و کاهش تحریم ها هرکدام می توانند نشانه هایی برای ادامه یافتن ارزانی دلار در فردا باشند.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
قیمت دلار در بازار ایران بعد از یک دوره صعود قیمتی، از دیروز شروع به کاهش کرد و از کانال 32 هزار تومان پایین آمد و حتی به 30 هزار تومان هم رسید. کدام صنایع از ریزش قیمت ارز سود می برند؟
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
سکه در طول هفته گذشته در دنیای وهم و خیال پیشروی بیشتری کرد تا معادلات بیش از پیش پیچیده شود.