شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۷:۴۶Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امام باقر»

خبر دیشموک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۲:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم حضرت فاطمه معصومه (س) را صاحب مقام شفاعت جامع و قم را در بیان روایات به عنوان آشیانه اهل بیت (ع) معرفی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
هشام بن عبدالملک روز ششم ربیع الثانی سال 125 هجری درگذشت. او عامل سرکوب قیام زید و عامل شهادت امام باقر (ع) بود. پس از پیروزی عباسیان قبرش را شکافته و جسدش را شلاق زدند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۲:۲۲    
کارشناس تاریخ اسلام می گوید امام محمد باقر پیام هایی را برای شیعیان آخرالزمان به یادگار گذاشت که وظایف منتظران، حس و حال منتظران، بیان برخی بلایای آخرالزمانی و راهکار عبور از این بلایا، بخشی از اقدامات ایشان در زمینه مهدویت است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۵۶    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: کارکرد گروه های جهادی طلاب مدارس علمیه کردستان با عملکردی که از خود نشان داده اند، در سطح کشور بسیار مثبتی بوده است.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۲۱    
در روایتی از امام باقر (ع) چنین آمده است: آن هنگام که خداوند عقل را آفرید، از او خواست سخن گوید. سپس به او فرمود: به من روی کن. پس روی کرد. سپس فرمود: روی برگردان. پس روی برگردانید. سپس فرمود: قسم به عزت و جلالم، موجودی محبوب تر از تو نزد خود نیافریدم. ...
هراز نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۳۴    
یکی از دعاهایی که ائمه معصوم و پیشوایان دینی بر مداومت خواندن آن تاکید می کنند زیارت عاشورا است که تاثیرات سازنده و بسیاری برای افراد دارد .در کتاب مفاتیح الجنان ، قبل از متن زیارت عاشورا ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۲    
حجت الاسلام محرمی امام محمد باقر (ع) را پایه گذار نهضت علمی و احیاگر فرهنگ کتابت دانست و گفت: امام باقر (ع) شکافنده علوم و گشاینده درهای دانش بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تفسیر اجمالی آیه 2 سوره حشر و تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۵:۳۸    
حوزه/ معاون آموزش مدرسه علمیه امام باقر (ع) کامیاران از برپایی کلاس های آموزش های کمک های اولیه برای طلاب برادر و خواهر این شهرستان خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۲:۱۴    
حوزه/ معاون آموزش مدرسه علمیه امام باقر (ع) کامیاران گفت: با وجود کمبودها، حوزه ها و مدارس علمیه تلاش های بسیاری برای تداوم امور درسی طلاب در فضای مجازی انجام داده و می دهند و امیدواریم که در آینده ای نزدیک بسترهای آموزش در فضای مجازی به استانداردهای روز نزدیکتر شود.
صبح الوند   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۲۰:۱۱    
گروهی به محضر امام باقر (ع) مشرف شدند، دیدند امام بچه ای دارد مریض است و حضرت در مرض او بسیار ناراحت و بی آرام است. آنها پیش خود گفتند: خدا نکند که این کودک بمیرد و گرنه به خود امام احتمال خطر می رود ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
دوران امامت سه امام بزرگوار پس از واقعه عاشورا، یعنی امام سجاد، امام باقر و امام صادق علیهم السلام را می توان دوره تبیین فکری، علمی و فرهنگی اسلام ناب دانست. در این دوران بود که امام سجاد علیه السلام با تلاش علمی خود و نیز بهره گیری از قالب مناجات و دعا، به بازسازی پایه های اسلام ناب پرداختند ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۹:۰۳    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) کامیاران گفت: در سالهای اخیر گروه های جهادی طلاب کردستان، در سطح کشور بسیار خوب درخشیدند و به بهترین نحو ممکن در عرصه های ملی و استانی خود را اثبات کرده اند.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۲:۴۳    
اگر نگاهی به تاریخ بیندازیم به خوبی در می یابیم که تا قبل از زمان امام باقر علیه السلام جوّ حاکم بر جامعه ی آن زمان به گونه ای بود که ائمه ی معصومین علیهم السلام نمی توانستند با آزادی تمام به گسترش علوم دینی بپردازند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۱:۳۰    
تفسیر اجمالی آیه 44 سوره فصلت و تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۰۰    
حدیث امام باقر (علیه السلام) درباره مشورت را در این مطلب بخوانید.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حدیث امام باقر (ع) درباره مشورت را در این مطلب بخوانید.
عقیق   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۲۳   + ۲۴ سایت دیگر  
حدیث امام باقر (ع) درباره مشورت را در این مطلب بخوانید.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
حدیث امام باقر (ع) درباره ثواب صله رحم را در این مطلب بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۲:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
حدیث امام باقر (ع) درباره ثواب صله رحم را در این مطلب بخوانید.
عصر امروز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۱۰    
به گزارش سرویس تاریخ و حماسه عصر امروز به مناسبت فرخنده آغاز امامت و ولایت آخرین ذخیره الهی، حضرت بقیة الله الاعظم(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، به گفتاری از مرجع عظیم الشأن فقید و معلم بزرگ اخلاق، مرحوم حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی در خصوص حضرت وجود امام در هر عصر اشاره می نماییم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۳۲    
تفسیر اجمالی آیه 36 سوره نحل و تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۱:۳۰    
تفسیر اجمالی آیه 71 سوره اسراء و تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۱۲    
تفسیر اجمالی آیه 193 سوره بقره و تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۰۱    
حوزه/ امام باقر علیه السلام در روایتی به نحوه کنترل خشم اشاره کرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
پیامبر(ص) فرمود فرشته باران را دیدم که می خواهد عذاب نازل کند، ترسیدم بر امت من باشد. برخاستم و از او سؤال کردم چه چیزی او را وادار به فرود آمدن کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام باقر (علیه السلام) در روایتی به عامل تمام گرفتاری ها اشاره کرده اند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۰:۰۰    
یکی از مسائلی که در سلسله مباحث زندگی ائمّه اهل بیت(علیهم السّلام) باید مورد بررسی قرار بگیرد مسئله امامزادگان انقلابی و شورشگر دوران بنی امیّه و بنی عبّاس است. مسئله بسیار مهم و ضمناً مشکلی است، و امروز سعی می کنیم ان شاءاله این مسئله را تمام و نتیجه گیری کنیم. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ امام باقر علیه السلام فرمود: در خطاب های خداوند به حضرت موسی علیه السلام در تورات آمده است که ای موسی! خشم خود را از کسی که تو را بر او مسلط ساخته ام باز گیر، تا خشم خود را از تو باز گیرم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۴۷    
کردستان - مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) کامیاران گفت: اساتید و طلاب نیازمند فراگیری سواد رسانه ای و آشنایی کامل با فضای مجازی هستند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۳۳    
حوزه/ معاون آموزش مدرسه علمیه امام باقر (ع) کامیاران گفت: حوزه های علمیه راهکاری عملی، پایدار و استاندارد را برای تداوم آموزش ها در فضای مجازی پیدا کنند تا شاهد خسارت های کمتری در بحث آموزش طلاب باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تفسیر اجمالی آیه 6 سوره لقمان و همچنین تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
از آنجایی که روح و حقیقت نماز، بر وجود حضور قلب استوار است و آثار و فوایدی که برای نماز در آیات و روایات آمده، مخصوص نماز با حضور قلب است، لذا ائمه معصومین علیهم السلام در روایات متعددی بر این مسئله مهم تأکید داشته اند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۱:۳۰    
تفسیر اجمالی آیه 14 سوره مومنون و همچنین تفسیر امام باقر (ع) از این آیه را در این گزارش بخوانید.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۷    
شیعه نیوز : 1. ایمان محور محبت من احب لله و ابغض لله و اعطی لله فهو ممن کمل ایمانه امام صادق علیه السلام فرمود: هر کس به خاطر خدا دوست بدارد و به خاطر خدا دشمن بدارد و به خاطر خدا عطا کند، از کسانی است که ایمانش کامل شده است. امام باقر علیه السلام فرمود: ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام باقر علیه السلام در یکی از سخنان نورانی خود یکی از اسباب فزونی رزق و روزی را معرفی کردند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۹    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: طلبه ای که برای کسب معارف الهی وارد حوزه علمیه می شود باید بداند که در راه خدا باید جهاد کند و این جهاد همان علم آموزی، تهذیب، تقوا، توکل و... است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۵    
حجت الاسلام داداش زاده گفت: امام محمد باقر (ع) بنیانگذار علوم اسلامی هستند و بسیاری از القاب وی اشاره به مقام علمی و معنوی ایشان دارد، از جمله القابشان باقر یعنی شکافنده علوم که توسط رسول خدا (ص) به امام باقر (ع) داده شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۲۲    
امام باقر (ع) فرمودند: در کار خود، [فقط]با کسانی مشورت کن که از خدا می ترسند
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۷    
نصرانی زمانی که با علم امام باقر (ع) مواجه شد، رو به اطرافیان کرد و گفت ای گروه نصارا به خدا مسأله ای از او بپرسم که در آن بماند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۹    
حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: هشت سال دفاع مقدس به همه ما خودباوری داد، بنابراین باید این دوران را برای نسل های جوان به خوبی معرفی کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
در نگاه امام باقر (ع) خلق بدی همچون تکبر، نه تنها دنیای فرد متکبر را برایش جهنم خواهد کرد بلکه آخرت او را نیز تباه خواهد می کند. ایشان در بیان نورانی خود می فرمایند: الکِبرُ مَطَایَا النَّارِ
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
امام باقر (ع) در کودکی شاهد واقعه حماسی عاشورا بودند و در طول زندگی خود برای بیان حقایق آن تلاش کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
امروز دوشنبه، سی و یکم شهریور سال 1399 هجری شمسی، برابر با سوم صفر سال 1442 هجری قمری و مطابق با بیست و یکم سپتامبر سال 2020 میلادی است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در ابتدای یکی از جلسات درس خارج فقه خود به شرح حدیثی تربیتی از مولا امام باقر علیه السلام پرداختند و فرمودند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران در یادداشتی، به چهار عمل مهم در ماه صفر اشاره کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مرکز اسلامی امام باقر (علیه السلام) در شهر تورکو در کشور فنلاند، مراسم عزاداری را به مناسبت شهادت امام زین العابدین (علیه السلام) برگزار کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
صحیفه سجادیه، مجموعه ای از 54 دعا و نیایش است که امام سجاد (ع) املا کرده و امام باقر (ع) و برادرش زید بن علی آن را در دو نسخه نوشته اند.