پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۸:۲۴Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فمینیستی»

برترین ها / سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۴:۲۰   + ۳۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: ششمین جشنواره بین المللی فیلم زنان هرات در افغانستان با اعطای شش جایزه به فیلم های ایرانی به کار خود پایان داد. جشنواره فیلم زنان هرات از16 تا 19 نوامبر (26 تا 29 آبان) برگزار شد و در نهایت فیلم سینمایی متری شیش و نیم ساخته سعید روستایی جایزه بهترین فیلم بلند داستانی بین الملل را ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
جمهوری فدرال سوسیالیستی یوگسلاوی کشوری که در پایان جنگ جهانی دوم شکل گرفت؛ فدراسیونی از شش جمهوری با قومیت های مختلف که زیر چتر حزب کمونیست با یکدیگر متحد شده بودند. برخی یوگسلاوی کمونیسم را نسخه ترمیم یافته ای از کمونیسم شوروی می دانستند ...
مرآت   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۸:۲۵    
علی موسوی گفت: علاوه بر افزایش خشونت ها، سیاست های جنسیتی فمینیستی دولتمردان آمریکا منجر به تشدید آسیب های اجتماعی و در نهایت سقوط ارزش های اخلاقی در این کشور شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۳۱    
به دلایل واضح و پنهان، اختراع و فراگیر شدن استفاده از دوچرخه ی ساده ی بی ادعا، کمک بسیاری به پیشرفت برابری زنان و آزادی در جهان مدرن کرد. حتی امروزه، هیچ وسیله ی حمل و نقلی فمینیست تر از دوچرخه وجود ندارد. برای همین است که خیلی ها دوچرخه را از فمینیست ترین ماشین ها می دانند!
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۱:۰۷    
نگاه ابزاری به اسلام و تعلقات معناییِ زنان ایرانی، از متعارف ترین حربه هایی است که فعالان فمینیستی در سالیان اخیر با بهره گیری از آنها به تغییرات هویتی زنان دل بسته و تا حدی موفق شده اند ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
خانم کارگردان، سخنان فمینیستی اش را در پشت شعارهایی انسان دوستانه پنهان کرده. مهربانی با سالمندان را ترویج می کند اما مقصودش تعطیل کردن غیرت مردانه است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
کتاب حاشیه های فمینیستی قرآن مهم ترین اثر عایشه هدایت الله است که به همت مرضیه محصص و نفیسه دانشفرد ترجمه شده و به زودی در مجموعه اسلام پژوهی از سوی انتشارات کرگدن منتشر خواهد شد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: هیلاری کلینتون سیاستمدار دمکرات و استیون اسپیلبرگ فیلمساز سرشناس آمریکایی سریال فمینیستی می سازند. از مجله اینترتینمنت ویکلی،هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در مشارکت با شرکت فیلمسازی امبلین متعلق به استیون اسپیلبرگ و استودیو برادران وارنر ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۱۰    
جریان سیاست گذاری 2030 در کشور با نگاه فمینیستی خود و در قالب همکاری با نهاد های بین المللی، حداقل سن قانونی برای ازدواج را 18 سالگی در نظر گرفته است.
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۸:۰۶    
فیلم سینمایی بنفشه آفریقایی اثری وقیح است که یادآور آرمان های فمینیستی و آمال های مطرح در موج های به روز این جنبش است که به همباشی همزمان یک زن در کنار چند مرد وجاهت می دهد و می تواند گام نخستی باشد به جهت مشروعیت بخشیدن به این امر شنیع در جامعه اسلامی ایران ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۳:۴۶    
حوزه/ فاطمه محمدی دانشجوی کارشناسی ارشد جامعه شناسی در یادداشتی به بررسی نسبت زنان و دفاع مقدس در آثار فمینیستی پرداخته است.
هفته نامه شما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۲    
جریان سیاسی که به این قضیه می پردازد و قصد دارد از آن بهره برداری کند قطعاً اهدافی را دنبال می کند. این جریان از این عکس روی جلد برای سوژه سازی سوء استفاده می کند تا اهداف فمینیستی خودش را در قالب بحث های سند 2030 دنبال کند. این جدا از بحث سلیقه در طرح روی جلد کتاب است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نکته ای که می تواند بدل به پاشنه آشیل کتاب شهر فمینیستی: تصاحب فضا در جهان ساخت مردان شود این است که جای خالی بررسی وضعیت زیست بوم در تجربه های شهری زنان به شدت حس می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۶:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نه تنها به اسم عدالت جنسیتی شاخص های برابری جنسیتی را در ستاد ملی زن و خانواده به تصویب رسانده بلکه تمام اقدامات خود را در راستای ایفای شاخص های برابری جنسیتی برآمده از جنبش های فمینیستی برنامه ریزی کرده!
رسا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۴۱    
اصفهان رییس مؤسسه فتوح اندیشه گفت: اسلام ملاک را جنسیت نمی داند بلکه اصل موضوعه در اسلام تقوا است، نگاه فمینیستی حاصل مادی گرایی است.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
برخلاف تفکرات فمینیستی که به نام زنان اما به کام جامعه لیبرالیستی به دفاع از نقش زن میپردازند، در مکتب تشیع، زنان در اجتماع دارای نقش و جایگاه مهمی بوده و هستند و مصادیق زیادی از آن را می توان برشمرد؛
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
وب سایت آسو: کتاب انقلاب؛ چگونه زنان دوچرخه سوار جهانی را تغییر دادند ، تاریخچه و بزرگداشتی ست از نخستین زنان دوچرخه سواری که کارشان ابتدا نوعی بیانیه ای سیاسی، سرگرمی ای دوست داشتنی و در نهایت اقدامی فمینیستی به شمار می رفت. ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۲:۱۵    
نسترن مکارمی نویسنده اصفهانی که در دو بخش جایزه ادبی جمالزاده در دوره دوم، عنوان برگزیده را از آن خود کرد، می گوید: نیازی نیست زنان حتماً دست به نوشتن سوژه های گل درشت فمینیستی یا مظلوم نمایی های اغراق شده بزنند؛ فقط کافی است حرفه ای بنویسند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۶:۵۲    
رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: تشکل های فمینیستی بعد از انقلاب از سال 59 ایجاد و در حوزه نشر هم اولین اثر مهم آنان در سال 61 شامل مقاله هایی به قلم سه نفر از زنان فمینیست منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشکده زن و خانواده گفت: تشکل های فمینیست ها چه اسلامی و سکولار بیشتر اقشار تحصیل کرده را تا سال 85 مخاطب قرار می دهند اما از سال 85 که وارد سبک جدیدی از فعالیت فمینیستی به نام فمینیسم کمپینی و شبکه ای شدیم دیگر مخاطب عموم زنان است.
جامعه سینما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۰۱    
جامعه سینما:مرضیه زمانی فروشانی/رمز تبلیغات در آن چیزی است که به شما نشان نمی دهند .خانومی شاغل، رو به دوربین به خانوم هایی مثل خودش که بعد از یک روز کاری به خانه برگشته اند و باید برای شام فکری کنند که البته این خودش جای تحلیل جداگانه فمینیستی دارد ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۹:۳۴    
حوزه / از انتخابات سال 88 بحث حجاب به طور جدی تبدیل به مطالبه فمینیستی شده و با حضور همسران کاندیداهای اصلاح طلب، عدم اجباری بودن حجاب مطرح می شود و زنان فمینیست در قامت فتنه گران سال 88 ظاهر می شوند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۱:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشکده زن و خانواده گفت: فعالیتی که جریان های فمنیستی در روایت گری از انقلاب و جریان زنان بعد از انقلاب و حتی از مشروطه انجام داده اند خیلی مهم است گویا دارند تاریخ را فمینیستی بازسازی می کنند و در نقطه مقابلش خلأ روایت گری در بین نیروهای انقلابی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس یازدهم از تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت و خانواده در این مجلس خبر داد.
مدار شرقی   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
زنان نقش مهمی در شکل گیری شبکه های اجتماعی جدید ایفا کردند؛ شبکه هایی که نفوذ جریان اسلامی در جامعه را بیش از پیش توسعه دادند. با این حال، این زنان در فعالیت های خود از ابزارها و گفتمان های جنبش فمینیستی برای پیشبرد اهداف شان بهره برداری نکردند. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۶:۴۵    
برنا: سهیلا جلودارزاده، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: چهار سال زجر کشیدم. توانستیم هم طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را در برنامه بیاوریم و هم مسئله استفاده 30 درصدی از زنان در مدیریت ها را که می گویند این فمینیستی است ...
فرهنگ امروز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۰    
سعید ناظمی(منتقد ادبی) طی یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، نقدی فمینیستی بر روز دیگر شورا ، تازه ترین اثر فریبا وفی نگاشته که در ادامه می خوانید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
کتاب سکه تقدیر که در نقد و بررسی سریال روزی روزگاری نوشته شده، به شخصیت خاله لیلا به عنوان شیعه بانوی انسان ساز اشاره دارد که مبانی فمینیستی را نفی کرده و نماد یک زن مسلمان است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
کار مراقبتی به هزار و یک دلیل به زنان گره خورده است. پیامدها و چالش های مختلفی که زنان به این واسطه با آن درگیر هستند، بحران کرونا را هم به موضوعی فمینیستی تبدیل کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۰۰:۱۸    
دنیای اقتصاد : فمینیسم و مردان اثر نیکی وندرگاگ با ترجمه ایمان سلطانی نسب در نشر چترنگ منتشر شد. این کتاب که با رویکرد روانشناسی اجتماعی به رویدادهای تاریخ معاصر نگاه کرده است، به بررسی هم سویی میان جنبش های فمینیستی از یکسو و جنبش هایی برابری خواهانه مردان می پردازد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۰۱:۱۲    
اتاقی از آن خود از چند جهت اثری برجسته است؛ از جمله اینکه ویژگی های نثر مدرن را به جستارنویسی وارد کرده و علاوه بر آن، از اولین آثاری است که بر پایه ی نقد فمینیستی نوشته شده اند و بنابراین نقطه ی عطفی است در نظریه ی فمینیستی.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مردم نیوز : اگر می خواهید درباره دونالد ترامپ و فاکس نیوز، یکی از معروف ترین کانال های خبری راست گرای آمریکایی بیشتر بدانید، دیدن این فیلم می تواند چون تصویری واضح از ارتباط جمهوری خواهان، مدیران شبکه فاکس نیوز، سیاست ورزی و فساد این دو پدیده باشد. ...
انقلاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سال 98 را در با همه اتفاقات یکی از سخت ترین سال های تهاجم فرهنگی غرب و جریان های فمینیستی داخلی و خارجی در راستای تضعیف و تخریب فرهنگ و قوانین ایرانی در اسلامی مربوط به حوزه زنان بود.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : ترانه علیدوستی از همسرش جدا شد؟ + علت طلاق زمزمه هایی مبنی بر جدایی ترانه علیدوستی و همسرش شنیده می شود که تا این لحظه هیچ خبر موثق و قطعی درباره آن به گوش نرسیده است. ...
دین آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۰۱:۲۹    
فاطمه مرنیسی از جمله نویسندگانی بود که به فمینیسم اسلامی می اندیشید. معتقد بود که نگاهی مردسالار بر جوامع اسلامی حاکم است. پروژه او نقادی عقل مردانه در جهان عرب بود و کوشید تا این رویکرد را به پیش بَرَد ...
سینما پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۴   + ۱۷ سایت دیگر  
سینماپرس: فیلم کوتاه امتحان در چهل و دومین جشنواره فیلم زنان کرتی فرانسه به نمایش درمی آید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
جوایز سزار فرانسه در میان اعتراضات گروه های فمینیستی سه جایزه از جمله بهترین کارگردانی خود را به رومن پولانسکی برای فیلم یک افسر و یک جاسوس داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۶    
رومن پولانسکی پس از اعتراضات شدید گروه های فمینیستی و سیل اتهامات تجاوز جنسی که متوجه اوست، خود را از رویداد جوایز سزار کنار کشید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رومن پولانسکی کارگردان لهستانی- فرانسوی که فیلم جدیدش در 12 شاخه جوایز سینمایی سزار نامزد دریافت جایزه شده است، اعلام کرد به دلیل نگرانی از واکنش فعالان فمینیستی در مراسم این جایزه شرکت نخواهد کرد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۱    
شادی رستمی *خطر لو رفتن داستان عامه پسند آخرین فیلم سهیل بیرقی بعد از من و عرق سرد است و به نوعی سومین بخش از تریلوژی زنانه او به حساب می آید. فیلمی که به مانند دو اثر قبلی اش دغدغه مندی و تسلط او بر مسایل اجتماعی را به خوبی به چشم می آورد و نشان می دهد بی آنکه سوار بر حاشیه های جنبش های اخیر ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: در حال حاضر الگوسازی در جامعه از زنان بزرگ اسلام نظیر حضرت زهرا (س) لازم است؛ چون غرب با الفاظ عام پسند نظیر حقوق زنان در تلاش برای القای افکار فمینیستی است.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۴:۳۹   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس نوشت: کیفرخواست دو نفر از فعالان حقوق زنان صادر شد. هدی عمید و نجمه واحدی دو نفر از فعالان حقوق زنان هستند که کیفرخواست آنها به اتهام همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی در موضوع زنان و خانواده در دادسرای ناحیه 33 صادر شده است. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
کارگردان، عمداً فیلم را به زبان آذری ساخته تا عقاید فمینیستی خودش را در آن خطۀ مردسالار ترویج کند. وگرنه اقتضای قصه به جغرافیای آذربایجان ربطی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۵:۴۳    
تهران- ایرنا- نمایش تالاب هشیلان به کارگردانی و نویسندگی نوشین تبریزی از آثار حاضر در بخش غیررقابتی سی وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در روایتی شسته، زبانی صریح و تصویری بدیع بدون آنکه بخواهد در شعارها و رنگ و لعاب نگاه فمینیستی بغلتد به نقد خشونت علیه زنان در جامعه می پردازد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۰    
شاید اگر گسترش تاثیر گزاری و نفوذ شبکه های اجتماعی بر افکار عمومی به ویژه جوانان را درکنار افزایش فعالیت های فمینیستی و فعال شدن جنبش های کارگری و دانشجویی در کشور قرار دهیم، بتوانیم دلیل دعوت به وانهادن قدرت از سوی اصلاح طلبان و اشتیاق آنها به فعالیت های مدنی را درک کنیم.
رسا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۷:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت رییسه خبرگان یکی از راهکارهای مقابله با جریان های فمینیستی را مطرح کردن الگوهای اسلامی دانست و گفت: کنگره حضرت آمنه(س) موج آفرینی فرهنگی را در جامعه دنبال کند.