پنجشنبه ۱۶ تیرساعت ۲۰:۲۲Jul 2022 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عضو اتاق بازرگانی»

ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: پیوستن ایران به بریکس به عنوان یک کشور نوظهور صنعتی برای این گروه آورده ای نخواهد داشت چرا که ایران کمتر از یک درصد اقتصاد جهانی را در اختیار دارد و قطعاً نمی تواند تأثیر آنچنانی در بهبود اوضاع اقتصادی بریکس داشته باشد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی با اشاره به اینکه اختصاص ارز ترجیحی در بازار سبب شد رقابت بین تولیدکنندگان از میان برود گفت: به واسطه اینکه این تخصیص در قالب یارانه به عده ای خاص از واردکنندگان اعطا می شد همین امر سبب شد که هم تولیدکنندگان در سراسر کشور و هم مصرف کنندگان به شدت از این موضوع ناراحت و گله مند ...
الف   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۴:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید، شرایط شرکت های دارویی ایرانی خطرناک شده و باید به شکل جدی به وضعیت آنها رسیدگی شود.
ارانیکو   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می گوید، پیش از آنکه بحث تکفیک میان وزارت های صنعت و معدن و بازرگانی بار دیگر جدی شود، باید این سوال را پرسید که این تفکیک تا چه حد توان حل مشکلات این حوزه را دارد؟
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق، هماهنگی در اجرای سیاست های تنظیم بازار، بر آورده شدن حقوق مصرف کنندگان و توجه بیشتر به رشد تجارت خارجی ایران را به عنوان سه مزیت مهم تشکیل وزارت بازرگانی بیان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۰۸:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران اجرای قانون پایانه های فروشگاهی را سبب افزایش رقابت پذیری در بازار دانست و گفت: با اجرای دقیق این قانون، همه واحدهای اقتصادی ملزم به پرداخت مالیات می شوند و برخی شرکت ها معافیت بی جا نخواهند داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فرزاد کیاست/ عضو اتاق بازرگانی ایران در دهه های گذشته، سفارتخانه ها در دو بعد سیاسی و امنیتی (نظامی) فعال بوده و دستاوردهای چشمگیری داشته اند؛ اما متاسفانه در بخش اقتصادی، عملکرد مطلوبی نداشته و ندارند که البته شاید بتوان این اهمال را با دلیل ضرورت دو حوزه دیگر تا حدی توجیه کرد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی اصفهان میزبان هیات سرمایه گذاری کنیا به سرپرستی سفیر جمهوری اسلامی ایران در نایروبی بود. سفیر ایران در نایروبی در نشستی که به منظور بررسی فرصت های تجاری و سرمایه گذاری در زمینه ساختمان و مصالح ساختمانی با فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد به ارایه توضیحاتی در خصوص ...
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۴:۱۰   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران جزئیاتی از وضعیت بازار عراق و موقعیت فعلی کالاهای ایرانی در این کشور ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اعتمادی عضو اتاق بازرگانی با بیان اینکه سودآوری فروش محصولات پتروشیمی 16 برابر خام فروشی نفت است، گفت: نرخ بازگشت سرمایه در صنایع پایین دستی پتروشیمی 35 تا 40 درصد و در بخش بالادستی 10 تا 15 درصد است.
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران و عراق ضمن تشریح جزئیات وضعیت ایران در بازار عراق طی سه ماهه نخست سال 1401، تقویت تسهیل گری سازمان توسعه تجارت در بازار این کشور را یک امر مهم برای فعالان اقتصادی حاضر در این کشور بیان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۳۵ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی دلیل عمده شتاب تورم در خردادماه را حذف ارز ترجیحی دانست و گفت: این افزایش روند تورم در ماه های آینده کاهشی خواهد بود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی با بیان اینکه باید با دیپلماسی اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی تلاش کنیم، گفت: باید شرایط کشور را به درستی تبیین کنیم تا گوش دنیا با تبلیغاتی کشورهایی که با ما رابطه خوبی ندارند پُر نشود.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
من فکر می کنم مهم ترین کاری که این حرکت انجام داد، این بود که جلوی شیب جهنده و جهش فنری دلار را همسان با شرایط امروز بازار گرفت و کنترل کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۷:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: قیمت های دستوری با اعظای ارز چندنرخی به مانند ارز 4200 تومانی هرگز کارساز نبوده و حتی فسادزا بوده اند.
الف   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی می گوید یکی از عواملی که باعث شده بازرگانان و تولید کنندگان در ایران در یک فضای مه آلود حرکت کنند این است که ما بالاخره تکلیف مان مشخص نیست که اقتصادمان یک اقتصاد سرمایه داری است؟ یا یک اقتصاد حمایتی است و یک اقتصاد سوسیالیستی است؟!
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۲:۰۲    
عدالتیان، عضو اتاق بازرگانی گفت: باید به این باور برسیم که نباید منتظر برداشتن تحریم ها و توافق هسته ایی باشیم بلکه باید به فکر تقویت دیپلماسی اقتصادی باشد.
فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: عضو اتاق بازرگانی ایران در خصوص مطالبات ارزی ایران از عراق که به بانک TBI منتقل شده است، می گوید که در بانک TBI یک اصلی وجود دارد و آن این است که پول به صورت عادی که کشور تحریم نباشد، و با کمترین هزینه به حساب بین المللی ما بنشیند، که قطعا این برای کشور ما صدق نمی کند ...
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۸:۲۱   + ۵۲ سایت دیگر  
ما این طرح را چه به آقای روحانی و چه به آقای رییسی ارائه کرده بودیم و در جریان صحبت های اخیر با سازمان توسعه تجارت نیز پیگیری آن در دستور کار قرار گرفت که در مذاکرات این سازمان با مقامات روسی به توافق ابتدایی منجر شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: ما تجربه ی فساد در کالابرگ یا همان کوپن را در کشورمان داشته ایم. به همین خاطر بهتر است یارانه به صورت نقدی در اختیار خانوارها قرار بگیرد تا در مورد هزینه کردن آن آزادی عمل داشته باشند.
عضو اتاق بازرگانی ایران پسکرانه بنادر را بهترین فرصت برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش تخلیه و بارگیری کالا در بنادر توصیه می شود سرمایه گذاران، بطور جدی سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر را بررسی کنند.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۵:۱۴   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر اینکه انتقال یارانه به انتهای زنجیره روش معقول تری نسبت به ارز ترجیحی است، گفت: در روش ارز ترجیحی، مردم از منافع یارانه بهره نمی برند اما در روش جدید تمامی دهک ها به صورت مساوی از آن بهره مند می شوند و میزان اصابت یارانه به جامعه ی هدف بسیار بالا می رود.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۷:۰۳   + ۲۰ سایت دیگر  
قرن نو نوشت: یک عضو اتاق بازرگانی گفت: صنعت پتروشیی ما سه کالای عمده صادراتی دارد که عبارتند از پلیمر، اوره و متانول که 10 میلیارد دلار از صادرات کشور را تشکیل می دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۴:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می گوید با توجه به محدودیت هایی که در تولید برق به وجود آمده و همچنین رکوردهای مصرف روزهای گذشته، وضعیت این صنعت برای عبور از تابستان دشوار خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اعتمادی عضو اتاق بازرگانی با اشاره به سهم 55 درصدی صنعت پتروشیمی از صادرات کشور، گفت: حدود 65 درصد از تجهیزات و قطعات در داخل کشور تولید می شود که امیدوارم که در 5 سال آینده این رقم به 100 درصد برسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۰۸:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: قطعا اعطای مبالغ در انتهای زنجیره و به مردم در قالب یارانه نسبت به دادن ارز ترجیحی جذاب تر است اما برای ایجاد رفاه، باید به سمت کنترل تورم پایه ای برویم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: افزایش نرخ دلار از 29 هزار تومان به بیش از 32 هزار تومان به معنای افزایش 4، 5 درصدی نرخ ارز است چرا مسکن 36 درصد و مواد شوینده 24 درصد افزایش می یابد؟
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۰:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در مورد ضرورت حذف ارز ترجیحی تقریباً هیچ شک و شبهه ای در کشور وجود ندارد. اغلب کارشناسان و فعالان اقتصادی اذعان دارند که سیاست ارز ترجیحی کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده بود و باید حذف می شد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی اظهار داشت: در عراق برخی جریان های ضد ایرانی سعودی و مضافا رژیم جنایتکار اسرائیل که از فعالیت شرکت های ایرانی در این کشور ناراضی هستند مبالغ هنگفتی را صرف این کمپین ها می کنند. در حال حاضر این کمپین ها فعالیت های چشمگیری ندارند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۹:۴۲    
شهروز شریعتی یک عضو اتاق بازرگانی دوره 8 و 9 طی یادداشتی در توییتر نوشت: دیشب 5 همبرگر و نوشابه خوردیم شد یک میلیون تومان! بسیار پشیمانیم! کاش پولش را می دادسم پروفسور عبدالملکی، یک شغل ایجاد می کرد! انتهای پیام
خارگ نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو اتاق بازرگانی ایران، از آماده سازی کلیات بند های اصلاحی قانون این نهاد اقتصادی خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۰۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: انتشار اوراق ارزی ابزار جدیدی برای بانک مرکزی است تا بتواند شرایط بازار ارز را کنترل کند. مسلما ابزارهای جدید باعث می شود که دست بانک مرکزی باز باشد تا بتواند به صورت مستقل از آن استفاده بکند و باعث ایجاد تعادل در بازار ارز شود.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۶:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می گوید: دیر انجام شدن اصلاحات ارزی باعث شده که هزینه های جانبی اجرای این طرح افزایش پیدا کند و به همین دلیل دولت باید در این حوزه دست به عصا عمل کند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۴:۰۵    
به گزارش انصاف نیوز، شهروز (علی) شریعتی عضو اتاق بازرگانی طی یادداشتی نوشت: دیشب استقبال عزیزی رفتم که بعد 22 سال به وطن می آمد، افسر گذرنامه با لحنی تحقیر آمیز به همکارش فرموده: این 20 سال نبوده، راهش بدهم؟ مافوقش می گوید: حالا بگذار بیاد تو ببینیم ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۰۷:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: سیاست ارز ترجیحی درواقع توزیع رانت و ایجاد فساد را به دنبال داشت و هرقدر در حذف ارز ترجیحی تعلل می کردیم، تأثیرش مخرب تر بود و مشکلات بیشتری برای کشور پیش می آمد.
سلام نو / فکر شهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
روس ها برای فروش نفت خود به سراغ بازار چین رفته اند و ممکن است از این بابت محدودیت هایی برای فروش نفت ایران به وجود آید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
محمدرضا نجفی منش، عضو اتاق بازرگانی تهران، در مورد عرضه بلوکی سهام ایران خودرو و سایپا و سهامداری قطعه سازان در شرکت های خودروسازی، به ارائه توضیحاتی پرداخت.
ارانیکو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می گوید اگر در عرصه هنر، سرمایه گذاری های لازم در دستور کار قرار گیرد، ایران امکان حضور در بازارهای بین المللی را خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: اعضای اتاق جداول بودجه ای را به صورتی نمایش می دهند که محتوای آن ها مشخص نیست به طور مثال یک بند سایر میلیاردی تعیین کرده اند .
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: همه صاحبنظران اقتصادی معتقد بوده و هستند که ارز 4200 تومانی باید از اقتصاد حذف شود و در نهایت هم دولت سیزدهم این تصمیم را گرفت اما شاید نباید در این موقعیت زمانی آن را اجرایی می کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۴:۰۵   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به بیش از 50 هزار عضو اتاق بازرگانی ایران، تاکید کرد: این بخش در همه زمینه های تجاری و اقتصادی با سهم بالایی از تولید ناخالص داخلی کشور، آمادگی برای همکاری کامل با بخش خصوصی روسیه در تمام زمینه ها را دارد. ...
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه ریاست و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان از برگزاری اولین جشنواره روابط عمومی شرکت های عضو اتاق بازرگانی اصفهان در مردادماه 1401خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در نشست مشترک تجاری فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی تهران با اعضای یک هیات تجاری از اتاق بازرگانی و صنعت PHD هند، دو طرف با بررسی راه های توسعه روابط و مشکلات آن، پیشنهادهایی از جمله سرمایه گذاری مشترک در حوزه خودروسازی و معدنکاری مطرح کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
آقای نجفی منش گفت: زمانی که واحد های تولیدی می خواهند در قالب خرید دِین، تسهیلات دریافت کنند، بانک ها 20 درصد از تسهیلات را به عنوان سپرده نزد خود بلوکه می کنند ...
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفته است به تازگی مصوبه ای در ستاد تنظیم بازار تصویب شد که بنا به آن واردات برنج تایلندی ممنوع شده است چراکه برنج تایلندی که شرکت بازرگانی دولتی وارد کرد در بازار داخلی با استقبال مواجه نشد. شایلی قرائی عضو اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه سود ناشی [...]
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: وقتی مردم در معیشت خود مشکل دارند، پول اتاق را هدر ندهید.
الف   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق بازرگانی تهران ضمن انتقاد از بی توجهی مسئولین اتاق بازرگانی به طرح شفافیت این اتاق و با بیان اینکه برخی بدهکاران بانکی اتاق خود از طلبکاران دولت هستند می گوید دادن این پیام به فعالان اقتصادی که اتاق جای بسیار فاسدی است کار اشتباهی است چون بدون شک اتاق ...
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۵   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی ایران می گوید در فرایند اصلاح نظام پرداخت یارانه ها، در کنار توجه به وضعیت معیشت مردم، باید شرایط تولیدکنندگان را نیز به دقت رصد کرد.