دوشنبه ۰۲ خردادساعت ۰۱:۲۹May 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس بانک مرکزی»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی گفت: بانک ها از دستورات و بخشنامه هایی که دارید تمکین نمی کنند و در گرفتن ضامنین از مردم بر همان طبل گذشته می کوبند.
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۰۹    
رئیس بانک مرکزی اروپا معتقد است: ارزهای دیجیتال بی ارزش هستند و پایه و اساسی ندارند و هیچ دارایی زیربنایی وجود ندارد که به عنوان لنگر ایمنی این دارایی ها عمل کند و باید تنظیم شوند.
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۱:۲۲    
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، عنوان کرد که رمزارزها به هیچ چیز وابسته نیستند و باید به گونه ای قانون مند شوند که مردم را از معاملات پر رسیک آنها دور نگه دارد که پس اندازهای زندگی شان وارد این معاملات نکنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۲۰:۰۷   + ۳۸ سایت دیگر  
خبر آنلاین : علی صالح آبادی گفت: هیچ محدودیتی در ورود ارز به صورت اسکناس به کشور وجود ندارد و ورود ارز به کشور معاف از مالیات است.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۴:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه ای که در جلسه شورای هماهنگی بانکهای آذربایجان شرقی به ریاست رئیس بانک مرکزی گرفته شد، شعبه صرافی بانک ملی در تبریز با در نظر گرفتن ملاحظات وپیشنهادات اولیای بانک ملی ایران، راه اندازی خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی روز پنجشنبه در تبریز از ظرفیت های تولیدی استان بازدید کرد. بررسی مسائل و مشکلات بخش تولید، تسهیلات دهی و هدایت صحیح اعتبارات بانکی، جلسه ای ویژه با حضور تعدادی از مدیران عامل بانک ها و تمامی مدیران ارشد بانکی استان از برنامه های مهم این سفر بود.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۲۰:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
دکتر محمود شایان به همراه رئیس و جمعی از مدیران و مسئولان بانک مرکزی به استان آذربایجان شرقی سفر کرده و با استقبال استاندار، مدیران ارشد استان و شبکه بانکی وارد تبریز شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس بانک مرکزی کشور یمن با تاکید بر افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور ایران و یمن گفت: مردم یمن کالای ایرانی را نسبت به کشور های دیگر ترجیح می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۹:۲۵   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با مثبت ارزیابی کردن وضعیت ارزی کشور، از بالا بودن عرضه نسبت به تقاضا در این بازار خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۶:۴۲   + ۱۹ سایت دیگر  
در کنار اذعان رئیس بانک مرکزی انگلیس به ناتوانی در کنترل تورم، ریاست خزانه داری این کشور نیز گفت: دولت هیچ کاری نمی تواند انجام دهد تا از افزایش تورم و تاثیر آن بر خانواده های انگلیسی جلوگیری کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۵   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با توجه به اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، شبکه بانکی تمام قد در خدمت رونق بخش تولید کشور به منظور توسعه صادرات و اشتغال آفرینی است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۶:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، علی صالح آبادی ظهر امروز پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی بانک های آذربایجان شرقی با تأکید بر لزوم اصلاح سیستم بانکی با هدف خدمت بیشتر به مردم و تولید اظهار داشت: محور های این اصلاح با نظر رئیس جمهور در سه حوزه تعیین شده که شامل اصلاح رابطه دولت با بانک مرکزی و بانک ها ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۰۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
مهر : رهبران مالی گروه 7 در جلسه ای که طی روزهای آینده در آلمان برگزار می شود درباره قانون مندسازی رمزارز گفت وگو می کنند. به گزارش رویترز، فرانسیس ویلروی دو گالو، رئیس بانک مرکزی فرانسه اعلام کرد در جلسه مدیران مالی گروه 7 احتمالا درباره قانون مندسازی دارایی های رمزارزی گفت وگو شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۲:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس گروه دارویی برکت در نامه ای خطاب به رئیس بانک مرکزی درخواست کرد این گروه دارویی از لیست بدهکاران بانکی خارج شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۲۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس بانک مرکزی انگلیس دیروز در اظهار نظری اعتراف کرد که این بانک در مهار تورم بی سابقه در کشور ناتوان بوده است و درباره سخت تر شدن اوضاع اقتصادی و فشار بر مردم طی ماه های آیند هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۲:۵۰    
رئیس بانک مرکزی انگلیس اذعان کرد: خانوار ها در این کشور با شوک درآمدی بسیار بزرگ مواجه شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۲۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – رئیس بانک انگلیس در اظهارنظری تکان دهنده، نسبت به افزایش قیمت های آخرالزمانی مواد غذایی هشدار داد و اعتراف کرد که بانک در مهار تورم بی سابقه در کشور ناتوان بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تشریح جزئیات نشست اعضای این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی گفت: اعضا تأکید کردند سازوکار و شرایط واردات خودرو در اختیار دولت است و باید مدیریت کند تا به منابع ارزی کشور فشار وارد نشود.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۸:۲۵    
کارشناس بازار بورس براین باور است: رئیس بانک مرکزی می تواند بحث تجارب مدیریت بانک ها را خوب انجام دهد، ولی از این بحث بنگاه داری خارج شدن منوط به یک قیمت گذاری مناسب و به صرفه برای خریداران آن صندوق ها و دارایی هایی است که بانک ها می خواهند بفروشند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۷:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس هدایت نقدینگی به سمت اشتغال و تولید، تسهیل در پرداخت وام های خرد و ثبات به بازار ارز را از جمله موضوعات مطرح شده در نشست مشترک کمیسیون متبوعش با رئیس بانک مرکزی برشمرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۵:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ،در این دیدار که علی نجفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان و نمایندگان بانک مرکزی و صندوق ضمانت صادرات ایران حضور داشتند، در خصوص زمینه های کمک به توسعه همکاری اقتصادی و تجاری دوکشور تبادل نظر شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۷:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
هادی بیگی نژاد، با اشاره به اقدامات مخرب اقتصادی دولت روحانی، اظهار داشت: قیمت ارز در سال 92 و آغاز کار دولت تدبیر و امید حدود 3 هزار تومان بود. از یاد نمی بریم که، ولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی دولت سابق در آن زمان مصاحبه کرد و گفت قیمت ارز کمتر از 3 هزار تومان منطقی نیست و نباید اینگونه باشد ...
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۲   + ۳۹ سایت دیگر  
علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی گفت : با اصلاح در پرداخت یارانه نقدی ، نیازی در حذف ارز ترجیحی نیست. بر اساس گزارش تجارت نیوز ، رئیس کل بانک مرکزی گفت: امروز شکل پرداخت یارانه اصلاح شده؛ بنابراین حذف ارز ترجیحی معنی ندارد.
موج   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۹   + ۹۹ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: هیچ مشکلی در تأمین ارز کالاهای اساسی نداریم و خوشبختانه درآمد ارزی به دلیل افزایش قیمت نفت و رشد ظرفیت تولید نفت بیشتر هم شده است بنابراین هیچ مشکلی در این بخش نداریم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: طبق قانون جدید مبارزه با قاچاق ارز، اگر کسی ارزی را خارج از شبکه بانکی معامله شود، قاچاق ارز صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی گفت: به دلیل افزایش قیمت فرآورده های نفتی ارز واردات راحت تر به دست واردکننده می رسد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی گفت: به دلیل اینکه یارانه در گذشته به واردکننده ها تعلق می گرفت، تا رسیدن به دست مصرف کننده دچار انحرافاتی می شد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
تحریریه پارسینه - زهرا شیخ باقری| علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی روز چهارشنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه طی سخنانی گفت: ذخایر اسکناس ارزی بانک مرکزی امروز بیشترین رقم در تاریخ بانک مرکزی است و یارانه های حمایتی برای جبران حذف ارز ترجیحی تا زمان آماده شدن کالابرگ الکترونیکی به صورت نقدی به حساب واجدان ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۵    
محترمانه از رئیس شعبه سوال می کند، مگر وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی دستور پرداخت وام بدون ضامن به مبلغ صد میلیون را به شما ابلاغ نکردند ، رئیس شعبه می گوید خیر چنین بخشنامه ای از طرف بانک رفاه به ما ابلاغ نشده است
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پنجاهمین اجلاس اتحادیه پایاپای آسیا (ACU) با حضور جمهوری اسلامی ایران فردا (جمعه) در اسلام آباد برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۷:۴۵    
رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که به دلیل تورم فزاینده در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا احتمالا از اوایل ژوئیه آینده افزایش نرخ بهره را آغاز می کند.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس پیشین بانک مرکزی به اظهارات رئیس جمهور درمورد نحوه حذف ارز ترجیحی واکنش نشان داد. عبدالناصر همتی، رییس پیشین بانک مرکزی در توییتر نوشت: در مسیر سخت حذف ارز ترجیحی برای دولت آرزوی موفقیت میکنم هر چند که با شنیدن صحبت های دیشب رئیس جمهور و نیز سایر مسئولینِ دست اندرکار طرح ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی در دولت سابق، در حالی دولت رئیسی را متهم به چاپ پول می کند که حجم پایه پولی در دوره ریاست وی بر بانک مرکزی، با رشد 110 درصدی، از 220 هزار میلیارد به 461 هزار میلیارد تومان رسید.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
وقتی همتی افزایش پایه پولی در دوره روحانی را هم به حساب رئیسی می نویسد رئیس بانک مرکزی در دولت سابق، در حالی دولت رئیسی را متهم به چاپ پول می کند که حجم پایه پولی در دوره ریاست وی بر بانک مرکزی، با رشد 110 درصدی، از 220 هزار میلیارد به 461 هزار میلیارد تومان رسید. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نشست هم اندیشی استانداران سراسر کشور با حضور وزرای کشور، صمت و معاون اقتصادی رئیس جمهوری آغاز شد. سومین نشست هم اندیشی استانداران سراسر کشور با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد : انتشار ویدئویی از عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی در دولت گذشته و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر اینکه دولت سیزدهم رکورد تاریخی چاپ پول را شکسته است، واکنش جمع توییتری بورسی ها و اقتصادی ها را در پی داشت ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۵:۱۷    
ترجمه محمود نواب مطلق ازنظر کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا وضعیت فعلی منطقه یورو قابل مقایسه با اوضاع اروپا درسال 1970(1349) نیست و در حال حاضر هنوز نمی توان سخن از رکود تورمی گفت. این در حالیست که یکی دیگراز اعضای هیئت مدیره این بانک وضعیت فعلی اقتصاد اروپا را عملا رکودی توصیف می کند. ...
آی تی رسان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۲:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که طی چند ماه آینده پروژه رمز پول ملی به صورت آزمایشی، عملیاتی می شود. اواخر دی ماه سال 1400 بود که علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی در حاشیه هفتمین همایش مالی اسلامی خبر از تصویب شدن پروژه رمز پول ملی در شورای پول و اعتبار داد. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۳:۰۲    
علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی است، او سوابق بسیاری در سطوح مدیریتی بازار پول و سرمایه داشته است، دبیرکلی سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه صادرات از جمله سوابق او است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۲:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
آخرین گزارش های منتشر شده در حوزه فناوری های مالی (فین تک)، نشان می دهد میزان سرمایه گذاری در این حوزه با کاهش رو به رو شده است. تهران – اقتصادبرتر – 16 اردیبهشت 1401 ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون عمران مجلس هفته آتی با وزیر راه و رئیس بانک مرکزی با محوریت بررسی وضعیت اجرای قانون جهش تولید مسکن جلسه ویژه برگزار می کند.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۲۰:۴۵    
می متالز - کوچکی نژاد ارم ساداتی رئیس هیات تحقیق و تفحص از اجرای قانون تامین کالا های اساسی و تخصیص ارز ترجیحی گفت: مکاتباتی را با بانک مرکزی داشته ایم تا بتوانیم کار خود را با استقرار در آنجا آغاز کنیم، در این رابطه جلسه ای را نیز با آقای صالح آبادی رئیس بانک مرکزی برگزار کردیم ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی امریکا در پایان نشست دو روزه فدرال رزرو اعلام کرد که با هدف کنترل تورم نرخ بهره دلار را 0.5 واحد درصد افزایش داده و به بازه 0.75 تا یک درصد می رساند. این مقدار افزایش نرخ بهره بیشترین میزان طی 22 سال اخیر محسوب می شود.
سلام نو / خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۰:۵۹   + ۱۸ سایت دیگر  
در بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال آمده است که فعالیت اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه اول کاهش یافته است و تاکید شد که تورم همچنان بالاست.
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۲:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ رئیس هیئت تحقیق و تفحص از تخصیص ارز ترجیحی ضمن بیان اینکه اولین مانع در مسیر تحقیقات این هیئت، بانک مرکزی بوده است، گفت: قطعا باندهایی در حال سنگ اندازی هستند تا این تحقیق ریشه ای انجام نشود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: تعمیق و گسترش حوزه فناوری مالی و نوین را در مباحث بانکی با جدیت پیگیری می کنیم و معتقدم پیشرفت در صنعت بانکداری بدون فناوری های نوین ممکن نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۶:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی عصر شنبه (10 اردیبهشت 1401) با فعالان حوزه فین تک (فناوری مالی) کشور دیدار و گفت و گو کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۵:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس بانک مرکزی با اعلام اینکه پس از تعطیلات عیدفطر از سندباکس رونمایی می شود، درخواست کرد تا برای رفع موانع فین تک ها (فناوری مالی) کارگروه تخصصی با محوریت شرکت ملی انفورماتیک، بانک مرکزی و فین تک ها تشکیل شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس بانک مرکزی با تاکید بر اینکه دسترسی مردم به نظام بانکی، خدمات و تسهیلات در نظام بانکی باید تسهیل شود، گفت: این اطمینان را می دهم که دوره مدیریت بنده دوره ای است که فناوری های مالی باید در کشور رشد و توسعه پیدا کند و این مبنای توسعه نظام مالی و بانکی کشور خواهد بود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۱:۱۷    
آدرس غلط تر و تمیز عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در دوره حسن روحانی و سکوت دلنشین علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی دولت سیزدهم معانی زیادی دارد.