چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۰۶:۳۳Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس بانک مرکزی»

اقتصاد آنلاین / حیات   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۴   + ۷۹ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی طی یادداشتی ضمن تحلیل آمارهای رشد اقتصادی بهار امسال و متغییرهای کلان اقتصادی تأکید کرد: به آینده امیدواریم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی ژاپن معتقد است که سیاست کنترل انعطاف پذیر منحنی بازده (YCC) مزایایی به همراه دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رییس جمهور از سه وزیر و رئیس بانک مرکزی خواست تا طی دو هفته آینده مدیران بانک های بورسی و دولتی متخلف در پرداخت تسهیلات مسکن را معرفی و مواخذه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۰:۲۰   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی به قائم مقام خود دستور داد ظرف سه روز آینده جلسه کارگروه تخصصی رفع موانع تامین مالی طرح ملی نهضت ملی مسکن را تشکل دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی ماجرا از این قرار است که هفته گذشته کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص بررسی مشکلات و راهکارهای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی برگزار کرد. به جز نمایندگان مجلس در این نشست وزیر اقتصاد، جمعی از مدیران ارشد و نمایندگان تشکل های خصوصی حضور داشتند. ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۷    
گزیده اخبار و تحولات اقتصادی ایتالیا در هفته چهارم شهریور 1402 مندرج در رسانه های این کشور به شرح زیر ارائه می گردد. تغییر در نرخ های تسهیلات مسکن ...
رییس بانک مرکزی عراق اعلام کرده است که این کشور از سال آینده میلادی تمام معاملات تجاری داخلی و سایر معاملات داخلی خود را به جای دلار با واحد پولی خود یعنی دینار انجام خواهد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۲۰:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی عراق خبر داد که از سال آینده تمام مبادلات تجاری داخلی و غیرآن، بجای دلار با دینار عراقی صورت خواهد گرفت.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۶:۰۸    
نشریه پلیتیکو نوشت: کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا ناقوس مرگ دلار را به صدا درآورده و پایان اقتصاد جهان کنونی را پیش بینی کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۴   + ۱۳۵ سایت دیگر  
پیگیری ها نشان می دهد، سازمان برنامه و بودجه برای سال آینده افزایش علی الحساب 20 درصدی حقوق کارمندان دولت را در دستور کار قرار داده است. این موضوع از ان جهت حائز اهمیت است که تیم اقتصادی دولت سیزدهم (با وجود کنار رفتن رئیس سازمان برنامه و رئیس بانک مرکزی در سال 1401 ) بر کاهش هزینه های جاری با هدف ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: اولین بار پس از سال ها نرخ رشد منفی یا پایین، در بهار امسال، نرخ رشد اقتصادی ایران به 6.2 درصد رسید.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۲۴   + ۲۹ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: بعد از خبر آزادسازی پول های بلوکه ایران در کره جنوبی، حالا رئیس بانک مرکزی از واریز این منابع به حساب چند بانک ایرانی در دوحه قطر خبر داده است.
صنایع   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی معتقد است 14 واحد درصد از روند افزایشی تورم کاسته شده و نرخ رشد اقتصادی نیز همچنان در حال رشد است.
رییس کل بانک مرکزی درخصوص وضعیت اقتصاد کلان کشور گفت: با نرخ های حاصله در سال های اخیر و به ویژه درسال جاری تأکید می شود که فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم ها مدیریت شده و در حال برگشت به روند بلند مدت متغیرهای کلان اقتصادی هستیم.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: امروز رئیس بانک مرکزی خبر خوبی را داد و اینکه سرمایه گذاری در حوزه مسکن در بهار سال گذشته منفی بود که امسال به مثبت 2 رسیده است و این نوید خیلی خوبی در سرمایه گذاری در ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کریستن لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا از آینده با عنوان عصر جدیدی یاد کرده است که تداوم بازارهای آزاد و سلطه دلار و روند جهانی سازی به شکل کنونی با مشکلات فراوانی همراه خواهد بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
رییسی در نشست خبری گفت: به غیر از ارز مسدود شده در کره جنوبی، پول بلوکه شده نداریم. فرزین بعد از دریافت ارزهای کره گفت: بدنبال آزادسازی منابع ارزی ایران در دیگر کشورها هستیم. منبع:چندثانیه
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۶:۰۴   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، رفع چالش های مهم نظام دارویی و سلامت کشور مرتبط با طرح دارویار در سال 1402 در جلسه ای با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید صولت مرتضوی وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی، داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه ...
برترین ها / تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رییسی در نشست خبری گفت: به غیر از ارز مسدود شده در کره جنوبی، پول بلوکه شده نداریم. اما فرزین بعد از دریافت ارزهای کره اظهار کرد: بدنبال آزادسازی منابع ارزی ایران در دیگر کشورها هستیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۴۰    
سرانجام 6میلیارد دلار بلوکه شده ایران در کره جنوبی آزاد شد. این خبر را روز گذشته محمدرضا فرزین رئیس بانک مرکزی اعلام کرد و گفته این پول ها به حساب 6بانک ایرانی در دو بانک قطری واریز شده است.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۱۵    
علیرضا قاسم خان تهیه کننده فیلم ستون 14 به کارگردانی امیرحسین همتی فرزند رئیس سابق بانک مرکزی ضمن اشاره به دلایل شکست این فیلم در گیشه، به توضیحاتی درباره همکاری با این کارگردان پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۷:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
علیرضا قاسم خان تهیه کننده فیلم ستون 14 به کارگردانی امیرحسین همتی فرزند رئیس اسبق بانک مرکزی ضمن اشاره به دلایل شکست این فیلم در گیشه، به توضیحاتی درباره همکاری با این کارگردان پرداخت.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۲:۰۵   + ۳۱ سایت دیگر  
اقتصادتهران: رئیس بانک مرکزی از واریز 5 میلیارد و 573 میلیون یورو از منابع بلوکه شده ایران به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر خبر داد و گفت: دسترسی به منابع ارزی در چند کشور در حال انجام است. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه ایران: روز گذشته توجه اغلب شبکه های خبری جهان، بر گام آخر اجرای توافق اخیر ایران و ایالات متحده مبنی بر رفع انسداد اموال ایران در کره جنوبی و آزادی شماری از زندانیان ایرانی و امریکایی متمرکز بود ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: 5 میلیارد و 573 میلیون یورو به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر واریز شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس بانک مرکزی از واریز 5.5 میلیارد یورو از منابع بلوکه در کره جنوبی به حساب 6 بانک دولتی و بورسی و توسط دو بانک الاهلی و الدخان قطر خبر داد.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اعلام کرد: 5 میلیارد و 573 میلیون یورو به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر واریز شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس بانک مرکزی امروز دوشنبه از واریز 5 میلیارد و 573 میلیون یورو از منابع بلوکه شده ایران به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر خبر داد و گفت: دسترسی به منابع ارزی در چند کشور در حال انجام است.
تیک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۲   + ۹۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی از واریز 5 میلیارد و 573 میلیون یورو از منابع بلوکه شده ایران به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر خبر داد و گفت: دسترسی به منابع ارزی در چند کشور در حال انجام است. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۸   + ۴۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس بانک مرکزی از واریز 5 میلیارد و 573 میلیون یورو از منابع بلوکه شده ایران به حساب 6 بانک ایرانی در دو بانک الاهلی و الدخان در قطر خبر داد و گفت: دسترسی به منابع ارزی در چند کشور در حال انجام است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس بانک مرکزی اروپا، امکان افزایش مجدد نرخ بهره بانکی و به بیش از 4 درصد را رد کرد و از افزایش درخواست ها برای توقف نرخ بهره بیشتر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اروپا در اقدامی بی سابقه تلفن های همراه همکارانش را توقیف و آنها را به دلیل افشای اطلاعات مهم قبل از اتخاذ هر تصمیمی مورد سرزنش قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۳:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که هنوز در مورد کاهش نرخ بهره صحبت نکرده ایم.
یک کارشناس اقتصادی ثبات بازار ارز در ماه های آینده را پیش بینی کرد و گفت: بانک مرکزی با اجرای سیاست تثبیت اقتصادی، مسیر مهار تورم را آغاز کرده و با توجه روند متغیرهای اقتصادی، نرخ تورم با روند نزولی در پایان امسال به 30 درصد می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اروپا از افزایش دوباره نرخ بهره خبر داد و تاکید کرد که تورم به مدت طولانی در قاره سبز ماندگار خواهد بود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مهدی خراتیان با انتشار رشته توئیتی در صفحه خود نوشت: مقاله پولیتیکو منتشر و دلیل تیتر/تصویر عجیب آن مشخص شد. ظاهرا لاگارد در سمپوزیوم جکسون هول(20 روز قبل)سخنانی درمورد وضع نظام مالی جهان و نقد منطق بلوک بندی گفته که از زنی که سابقه طولانی او در رده های بالا-بااحترام به نظم ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
طی هفته جاری موضوع حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی در اربعین مورد تقدیر رئیس بانک مرکزی قرار گرفت. وی این اقدام را سرآغاز حذف دلار و یورو از مبادلات منطقه ای عنوان کرد. تجارت نیوز در گفت وگو با عبداله مشکانی، کارشناس و فعال اقتصادی به برررسی امکان وقوع این فرضیه، پرداخته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۳    
بغداد - ایرنا - الیزابت روزنبرگ دستیار وزیر خزانه داری آمریکا امروز چهارشنبه با رئیس بانک مرکزی عراق دیدار و گفت و گو کرد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۴:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس اعلامیه ای که روز چهارشنبه از سوی بانک چین منتشر شد، این بانک روز سه شنبه شعبه خود را در ریاض افتتاح کرد و لیو جین ، رئیس بانک چین، چِن ویکینگ، سفیر چین در عربستان سعودی، اَیمَن السیاری، رئیس بانک مرکزی عربستان و برخی از مقامات دیگر در مراسم افتتاحیه شرکت کردند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۰    
ین در ژاپن پس از اظهارات خوش بینانه رئیس بانک مرکزی این کشور مبنی بر پایان دادن به نرخ های بهره منفی افزایش یافت.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۵۵    
شفقنا- در اوایل معاملات روز دوشنبه دلار آمریکا از بالاترین سطح شش ماهه سقوط کرد. با اشاره به تغییر سیاست پولی در ژاپن توسط کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، ارزش پول ژاپن افزایش یافت. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایام قدرت دروغگویان، مستدام محمد مهاجری خطاب به محمدرضا فرزین، رئیس بانک مرکزی نوشت: موضوع: دروغگو قبلا دشمن خدا بود باسلام اگر حرفی که یکی از ابوابجمعی شما در باره ارایه اطلاعات به بیگانگان توسط آقای عبدالناصرهمتی گفته برایش سند وجود دارد، مدیون هستید که موضوع را تا آخر پیگیری نکنید ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی در دولت حسن روحانی، روایت تکان دهنده از دستور روحانی برای پنهان کردن زیان دهی 20 هزار میلیارد تومانی یک بانک و سوددهی 10 هزار میلیاردی دروغ این بانک برای جلوگیری از ریزش بورس و همچنین دریافت سود و مالیات دولت از محل سود غیرواقعی ده هزار میلیارد تومانی پرده برداشت ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، روز گذشته در جریان نشست جکسون هول سخنرانی کرد. نتیجه اظهارات پاول بیشترشدن احتمال افزایش نرخ بهره در این کشور از نظر کارشناسان بود.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ترجمه: سلیم حیدری بوریس وویچیچ، سیاستگذار مدعی است که این تمایل سودمند است، زیرا رشد اقتصادی ضعیف تر می تواند به کاهش تورم کمک کند. بوریس وویچیچ، عضو شورای بانک مرکزی اروپا و رئیس بانک مرکزی کرواسی ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۶:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
شرق نوشت:نزدیک به هشت ماه است که دولت داده های بازار مسکن را در درگاه مرکز آمار ایران و بانک مرکزی منتشر نمی کند؛ اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود و دولت پلتفرم های آگهی را مجبور کرده که قیمت ها را مخفی کنند!
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۳:۰۰   + ۳۲ سایت دیگر  
این کارشناس مسائل سیاسی گفت: اینکه رئیس بانک مرکزی و بانک ملی با ارائه ارز اربعین از زائران حمایت کرده اند نشان دهنده باور آنها به اهمیت مساله ولایت و تاثیر این تفکر در منظومه معرفتی در امنیت ملی است، به این خاطر از ارائه ارز اربعین تمام قد حمایت کرده اند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد نوشت: بانک ها ناتراز هستند. علت چیست؟ توضیح رییس کل بانک مرکزی این است که “نزدیک 90درصد از ناترازی بانک ها از نوع ورشکستگی (بدهی ها بیشتر از دارایی ها) نیست، بلکه از نوع عدم نقدینگی است ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
آماج نیوز نوشت: طالبان تأیید کردند که رئیس بانک مرکزی این گروه در سانحه ای زخمی شده است بانک مرکزی افغانستان تحت اداره ی طالبان تأیید کرده که هدایت الله بدری، رئیس این بانک در نتیجه یک حادثه ترافیکی در بزرگراه قندهار – هرات به طور سطحی زخمی شده است. 311311 ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
با رأی اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه شورای فقهی بانک مرکزی تعیین شد. بر اساس اگر بین رئیس بانک مرکزی و شورای فقهی اختلافی ایجاد شد، نظام بانکی می تواند به شورای نگهبان مراجعه کند.