سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۴۰Oct 2020 27

جدیدترین‌های «رئیس بانک مرکزی»

تحلیل بازار   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
حریری، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین ضمن محتمل دانستن تخلف اتاق بازرگانی در صدور کارت بازرگانی برای کارتن خوابها، شناسایی متخلفین اصلی را در صورت شفاف سازی رئیس بانک مرکزی ممکن دانست.
نقدینه   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نقدینه - دبیر کمیسیون انرژی مجلس گفت: انجام تهاتر کالا خود به خود چرخش دلار را از مجموع معاملات کشور حذف خواهد کرد، بر همین اساس قطعا گره گشا خواهد بود. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای خطاب به رئیس بانک مرکزی خواستار اطلاعات هویتی 70 صادرکننده کارتن خواب شد.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: اگر 70 نفر بی خانمان وجود داشته که صادرات گسترده ای انجام دادند و ارز را برنگردانده اند، چه پروایی از این داریم که هویت آنها را افشا کنیم؟ اگر یک اتاق بازرگانی دچار اشتباه شده حتما باید اشتباهش را بپذیرد اما بانک مرکزی هم حتما باید مسئولیت ارز 30 هزار ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش تسنیم شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه ای به همتی رئیس بانک مرکزی خواستار اعلام اسامی بازرگان هایی شد که 7 میلیارد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور باز نگردانده اند -که 70 نفر از آنها کارتن خواب هستند- شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۴   + ۴۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی با ارسال نامه ای به رئیس بانک مرکزی گفت: اسامی بازرگان هایی که 7 میلیارد ارز خود را به کشور باز نگردانده اند که به گفته شما 70 نفر آنها کارتن خواب هستند را برای معرفی به قوه قضائیه اعلام کنید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۴۹    
رئیس بانک مرکزی روسیه از راه اندازی آزمایشی روبل دیجیتال تا پایان سال آینده خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه از نزدیک شدن به زمان رونمایی از ارز دیجیتالی رسمی این کشور خبر داد و افزود: پیش از آغاز برنامه آزمایشی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی روسیه، الویرا نابیولینا می گوید: روسیه در انتهای سال آینده استفاده پایلوت از روبل دیجیتالی را آغاز خواهد کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رییس بانک مرکزی چین گفت پکن انعطاف پذیرتری نرخ یوآن را افزایش خواهد داد و محدودیت های استفاده فرامرزی یوآن را بر می دارد. یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین گفت پکن انعطاف پذیرتری نرخ یوآن را افزایش خواهد داد و محدودیت های استفاده فرامرزی یوآن را بر می دارد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۲۰   + ۲۸ سایت دیگر  
ایسنا: رئیس بانک مرکزی روسیه از راه اندازی آزمایشی روبل دیجیتال تا پایان سال آینده خبر داد. به نقل از اسپوتنیک، الویرا نابیولینا- رئیس بانک مرکزی روسیه از نزدیک شدن به زمان رونمایی از ارز دیجیتالی رسمی این کشور خبر داد و افزود: پیش از آغاز برنامه آزمایشی ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی چین روز شنبه گفت: چین به دنبال بهبود انعطاف پذیری ارز یوان خود خواهد بود و محدودیت های استفاده مرزی از یوان را کاهش می دهد.
صبحانه انلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۱۶    
رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: تامین کالاهای مورد نیاز کشور اعم از کالاهای اساسی و ضروری و همچنین مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید، اولویت نخست تهاتر کالا با نفت است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی روسیه گفت: این کشور می تواند تا پایان سال 2021 روبل دیجیتال را راه اندازی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی روسیه گفت: پیش بینی معرفی روبل دیجیتال در آینده نزدیک واقع بینانه است و اواخر سال 2021 راه اندازی آزمایشی این ارز امکان پذیر است.
اقتصاد آنلاین / خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۳۳   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: حجم تامین ارز توسط بانک مرکزی و بازار ثانویه در هفت ماهه سال رقمی در حدود 18.5 میلیارد دلار بوده است.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۵۷   + ۲۰ سایت دیگر  
ساعت 24 – چهارتا تا پنج وزیر در دولت هستند که اقتصاد کشور در دستان آنان است که وزیر نفت، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر صمت، رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد اینگونه هستند ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت با اجرای این برنامه شاهد تحول بزرگی در حوزه تجارت خارجی کشور خواهیم بود و حتماً تجارت خارجی در نیمه دوم سال افزایش می یابد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
نقدینه - وزیر نفت گفت: به دنبال راه اندازی پنجره واحد، شاهد تسریع در روند انجام عملیات تهاتر کالاهای مورد نیاز کشور با نفت خواهیم بود. به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بیژن زنگنه در جلسه مشترک با وزرای صمت ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۰۴   + ۶۵ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: تامین کالاهای مورد نیاز کشور اعم از کالاهای اساسی و ضروری و همچنین مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید، اولویت نخست تهاتر کالا با نفت است.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اکوفارس: راهکار های تهاتر، واردات کالا و انتقال ارز در جلسه ای مشترک بین رئیس بانک مرکزی و 3 وزیر مرتبط با این موضوع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۳۹   + ۱۰۳ سایت دیگر  
ایلنا: عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی در سخنرانی خود خطاب به رییس صندوق بین المللی پول گفت: ما از صندوق انتظار داریم فارغ از فشار آمریکا تقاضای وام ایران را تصویب کند و در همین ارتباط رئیس صندوق بین المللی پول توضیح داد ...
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۲۳   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: با تهاتر نفت با کالاهای اساسی می توانیم باعث افزایش تجارت خارجی شویم.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اظهار کرد: گزارش این موضوع می آید و نتیجه آن اعلام می شود.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اظهار کرد: گزارش این موضوع می آید و نتیجه آن اعلام می شود.
وانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۲   + ۵۴ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اظهار کرد: گزارش این موضوع می آید و نتیجه آن اعلام می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۸   + ۲۵ سایت دیگر  
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس کل بانک مرکزی دائماً وعده می دهد و با اینکه مسئول حفظ ارزش پول ملی است اما به گونه ای سخن می گوید که نتیجه آن گرانی بیشتر ارز است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۸   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری درباره سرنوشت دستور وی به رئیس بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درباره گزارش هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اظهار کرد: گزارش این موضوع می آید و نتیجه آن اعلام می شود.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
آزاد سازی دلارهای بلوکه شده پس از سفر اخیر رئیس بانک مرکزی به عراق را می توان از دلایل عمده کاهش نرخ ارز در این روزهای بازار دانست.
برترین ها / آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۲   + ۷۸ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم از منتفی شدن طرح استیضاح روحانی خبر داد. احمد امیرآبادی فراهانی گفت: مجلس با مصلحت اندیشی به دولت کمک می کند تا به راحتی به خرداد ماه سال آینده یعنی پایان مهلت خود قانونی برسد. چراکه هدف مجلس کمک به دولت برای سهولت در ادامه کار خود است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۳    
شیراز- رئیس اتاق بازرگانی استان فارس گفت: فرافکنی رئیس بانک مرکزی در مباحث ارزی باعث دلسردی و بروز مشکلات گسترده برای صادرکنندگان کشور و استان فارس شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه متاسفانه سازمان توسعه تجارت حامی صادر کنندگان نیست، گفت: رئیس بانک مرکزی برای تنظیم بازار ارز کشور مسئولیت این مجموعه را بر عهده گرفته است اما چون موفق نبوده شروع به فرافکنی کرده که صادرکنندگان ما 27 میلیارد دلار ارز را به کشور برنگردانده اند.
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۵    
به گفته رئیس بانک مرکزی اسامی 250 صادر کننده بدهکار به قوه قضائیه معرفی شده است که البته 70 نفر از آنها کارتن خواب هستند. به گزارش کاماپرس، عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی اعلام کرد 250 نفر صادر کننده تا کنون 7 میلیارد دلار بدهی دارند و حتی یک دلار ارز از صادراتی که داشته اند به کشور بازنگشته ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
همزمان با اولین حضور علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نود و نهمین شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، مشکلات سیاستی نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال 99 مورد بررسی قرار گرفت. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۰۷   + ۶۰ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی می گوید اسامی 250 صادرکننده بدحساب که حتی یک دلار ارز به کشور بازنگردانده اند را به قوه قضاییه تحویل داده است. این در حالی است که 70 نفر از این افراد کارتن خواب بوده اند و با استفاده از کارت های بازرگانی یکبار مصرف این صادرات انجام شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۸    
قزوین - مجمع نمایندگان استان قزوین در نامه ای به رئیس بانک مرکزی درخواست کرد هرچه زودتر قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی اعلام شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۲۶   + ۳۱ سایت دیگر  
مهر : رئیس کل بانک مرکزی گفت: دلیل افزایش نرخ ارز، صدور بخشنامه نیست بلکه کاهش درآمدهای ارزی کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی اروپا، امروز اعلام کرد اگر لازم باشد، برای حمایت از اقتصاد خود، برنامه بازیابی و رونق اقتصادی و مالی بیشتری به اجرا می گذاریم.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
عبدالوهاب سهل آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها با بیان اینکه در حال حاضر مشکل اصلی بخش صنعت، تأمین ارز برای واردات مواد اولیه و همچنین تسهیل در بازگرداندن ارز حاصل از تولیدات است، اظهار داشت: وزیر صنعت باید در جلسه ای با رئیس بانک مرکزی این موضوع را تعیین تکلیف کند ...
کاماپرس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۰    
آیا افزایش نرخ سود بانکی باعث خروج نقدینگی از بازار بورس و سهام می شود؟ به گزارش کاماپرس، اعلام افزایش نرخ سود بانکی از سوی عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی باعث نگرانی خیلی از فعالان بازار بورس شده است ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۹    
سعید خطیب زاده در گفت وگوی هفتگی خود با خبرنگاران در ابتدا به فعالیت های دیپلماتیک یک هفته گذشته پرداخت و گفت که در 22 مهر آقای ظریف با همتای ژاپنی اش تلفنی گفت وگو کرد که در آن درباره موضوعات مختلف از جمله منابع مالی ایران در ژاپن گفت وگو شد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا از احتمال کاهش 8 درصدی رشد اقتصادی منطقه یورو در سال کنونی خبر داد
برترین ها / صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۰   + ۵۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: ضرورت اتخاذ سیاستگذاری مناسب پولی، مالی و تجاری به منظور مدیریت نرخ ارز و تامین ارز کالاهای اساسی تا پایان سال موضوع نشست مشترک 5 عضو اقتصادی کابینه با رئیس مجلس و روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس بود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفر اخیر رئیس کل بانک مرکزی به عراق با محوریت پول های بلوکه شده ایران، موفقیت آمیز بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: شاهد ناکارآمدی شدیدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی در حوزه تامین نهاده ها هستیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده کاشمر تأکید کرد که امشب نشستی با حضور وی، روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس و وزرای اقتصادی دولت جهت بررسی وضعیت بازار ارز و نهاده های کشاورزی برگزار خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۱    
نماینده اردبیل گفت: بازار به حال خود رها شده است و دولت در نظارت قیمت انفعالی عمل می کند چرا رئیس بانک مرکزی برای موضوع مهم ارز لایحه دو فوریتی نمی آورد؟
رییس مجلس شورای اسلامی از نشست مشترک رییس مجلس، رؤسای کمیسیون های تخصصی اقتصادی، برنامه و بودجه صنعت و کشاورزی مجلس با حضور وزرای اقتصادی و عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی درباره ارز و نهاده های کشاورزی در شامگاه امروز خبر خبر داد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۲:۳۵    
خبرگزاری میزان - طی 24 ساعت گذشته اخباری در خصوص قیمت ارز و طلا، گزارش رئیس بانک مرکزی از کنترل متغیر های پایه پولی و نقدینگی، وضعیت راه ها و تاثیر مصرف بی رویه گاز بر کاهش صادرات خبرگزاری میزان منتشر شده است. مصرف بی رویه گاز مانع جدی بر سر راه صادرات ...
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۱۳   + ۹۹ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: نظر به پایش روند متغیرهای اقتصادی، از اول مهرماه با هدف کاهش ضریب فزاینده و کنترل بیشتر رشد نقدینگی، نرخ سود سپرده قانونی به وضعیت اولیه آن بازگردانده شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی وضعیت پول های بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر با حضور رئیس بانک مرکزی و دیگر مسئولان خبر داد.