یکشنبه ۱۲ آذرساعت ۰۸:۰۸Dec 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بشردوستانه»

رئیس جمهور مصر گفت اوضاع انسانی در نوار غزه وخیم و مستلزم اقدام فوری جامعه بین الملل برای کمک بشردوستانه است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سومین کشتی حامل کمک های بشردوستانه از سوی عربستان راهی باریکه غزه شد.
رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان در پیامی به مناسبت روز گرامیداشت مجلس از نمایندگان تقدیر کرد. در این پیام، کولیوند مجلس را خانه امید یک ملت دانست که با اتکا به قانون، نقش مهمی را در تحقق آرمان های مردم جامعه ایفا می کند. ...
مقام های محلی طالبان در 9 ولایت افغانستان از توزیع کمک های بشر دوستانه خبر داده اند.
ریاست جمهوری   ۱۰ ساعت پیش   + ۷۰ سایت دیگر  
دکتر سید ابراهیم رئیسی شامگاه شنبه در پاسخ به تماس تلفنی آقای فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن، روابط دو کشور را خوب و تاریخی و دارای ظرفیت های متنوع برای توسعه همکاری به ویژه در بخش تجاری و اقتصادی توصیف و تصریح کرد: روابط رو به رشد ایران و ژاپن باید بدون توجه و اثرپذیری از خواست برخی بدخواهان ...
عصر ایران   ۱۰ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
پاپ فرانسیس تاکنون بارها خواستار پایان دادن به درگیری در غزه و تضمین کمک های بشردوستانه برای مردم غزه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی باید به قوانین بشردوستانه بین المللی و قوانین جنگی احترام بگذارد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
بامداد جمعه آتش بس موقت بین جنبش حماس و اشغالگران با میانجیگری قطر و مصر پایان یافت؛ آتش بسی که به مدت هفت روز ادامه یافت و طی آن اسرا و بازداشت شدگانی مبادله شدند و کمک های بشردوستانه وارد نوار غزه شد.
روزان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۳۱    
"لوید آستین" وزیر دفاع آمریکا نیز به نوبه خود گفت: "ما به همکاری با اسرائیل، مصر و قطر برای بازگرداندن آتش بس به مسیر ادامه می دهیم."قطر که نقش میانجی را ایفا می کند، از جامعه بین المللی خواست تا اقدامی انجام دهد زیرا از سرگیری بمباران "فاجعه انسانی" در غزه را تشدید می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۷:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
جمعیت هلال احمر فلسطینی اعلام کرد اولین کامیون های کمک های بشردوستانه پس از پایان آتش بس موقت، وارد غزه شده اند.
حیات   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رییس جمهور فرانسه به منظور گفت وگو با مقامات قطری درباره جنگ جاری در غزه، راهی دوحه خواهد شد. به گزارش گروه سیاسی حیات ، به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه قرار است به منظور گفت وگو با تمیم بن حمد آل ثانی ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۱    
با پایان آتش بس بشردوستانه در نوار غزه، ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی از روز گذشته از هوا و زمین بمباران این منطقه را از سرگرفته است؛ بر اثر این حملات چندین فلسطینی شهید و مجروح شدند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: کارشناسان نظامی به ای بی سی نیوز گفتند که توقف اخیر درگیری ها یک پیروزی تمام و کمال برای حماس، هم از نظر نظامی و هم از نظر سیاسی است و به آن مزیت تاکتیکی داد. ...
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
طبق آمار رسیده رژیم صهیونیستی ورود کمک های بشردوستانه را به غزه منع کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه اذعان کرد که در اثر حملات ارتش رژیم صهیونیستی هیچ مکان امنی در نوار غزه وجود ندارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سازمان هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد اسرائیل از ورود کاروان های کمک به غزه از طریق گذرگاه رفح جلوگیری می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۷:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه تاکید کرد که هیچ مکان امنی برای ساکنان نوار غزه وجود ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مارتین گریفیث معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه کودکان، زنان و مردان غزه هیچ جای امنی برای رفتن و زنده ماندن ندارند، گفت: مردم غزه در محاصره بیماری، نابودی و مرگ زندگی می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۴:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
نیویورک - ایرنا- سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد که مقامات اسرائیلی به این اطلاع داده اند که تل آویو ویزای خانم " لین هیستینگز" کانادایی الاصل و هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل برای فلسطینیان را تمدید نخواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۲:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- هلال احمر فلسطین جمعه شب اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از ورود کمک های بشردوستانه به غزه جلوگیری کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حماس اعلام کرد که رژیم صهیونیستی همه پیشنهادات برای تمدید وقفه بشردوستانه در نوار غزه را رد کرده است، زیرا تصمیم برای از سرگیری حملات داشت.
سلام نو / ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۳۷   + ۳۸ سایت دیگر  
حسین امیرعبداللهیان نوشت: آنچه مسلم است حق مشروع مردم مظلوم فلسطین برای مبارزه در مقابل یک رژیم اشغالگر است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۳:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
نیویورک – ایرنا- جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید ، حماس را متهم به عدم تمدید آتش بس موقت در غزه کرد و گفت: حماس مسوول عدم تمدید وقفه در درگیری ها است و ما به تلاش برای احیای وقفه بشردوستانه در غزه همراه با اسرائیل، مصر و قطر ادامه می دهیم.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۰:۴۱    
گروه بین الملل: سخنان پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا که گفته بود تردید جدی درباره رعایت قوانین بشردوستانه بین المللی از سوی اسرائیل دارد، باعث بروز اختلاف دیپلماتیک با تل آویو شده است. ...
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
سازمان ملل نسبت به میزان کمک هایی که به غزه می رسد و همچنین شیوع بیماری های عفونی در این منطقه ابراز نگرانی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارت بهداشت نوار غزه امروز (جمعه) اعلام کرد، وقفه بشردوستانه ای که در یک هفته گذشته در این باریکه برقرار شد به نظام بهداشت و درمان غزه نفعی نرساند.
تیک   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۶:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
یورونیوز: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا که بار دیگر به اسرائیل سفر کرده است می گوید اگر قرار است جنگ از سر گرفته شود، بایستی از جان غیرنظامیان محافظت شود. بلینکن خواهان ایجاد مناطق امن برای غیرنظامیان در جنوب و مرکز غزه در صورت از سرگیری جنگ است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۵:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مقامات مرزی مصر در گذرگاه رفح از توقف اعزام کامیون های بشردوستانه به سمت نوار غزه توسط اسرائیل خبر دادند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه در بیانیه ای نوشت: دولت قطر از از سرگیری تجاوزات اسرائیل به نوار غزه پس از پایان توقف بشردوستانه و عدم دستیابی به توافق برای تمدید آن، ابراز تأسف عمیق می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
یکی از سخنگوهای یونیسف امروز (جمعه) با بیان اینکه وقفه بشردوستانه اوایل امروز در غزه پایان یافت، گفت: یک آتش بس دائم بین رژیم صهیونیستی و فلسطین ضرورت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین امروز (جمعه) گفت، مسکو ترجیح می دهد اخباری درباره تمدید وقفه بشردوستانه در غزه را مشاهده کند و با وجود ازسرگیری درگیری ها، به برقراری تماس ها برای آزادی شهروندانش در غزه ادامه می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۵۲    
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفت که تصمیم برای تمدید آتش بس بشردوستانه در نوار غزه، به ویژه با توجه به ابعاد فاجعه انسانی که در آنجا رخ داده، مناسب خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۳   + ۳۶ سایت دیگر  
در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا طرحی نمادین را برای حمایت از رژیم صهیونیستی مبنی بر بلوکه کردن 6 میلیارد دلار از دارایی های بلوکه شده ایران را تصویب کرده اما خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت که جلوگیری از دسترسی ایران به این منابع در قطر، بسیار بعید است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
آمریکا بر مخالفت خود با یک آتش بس دائمی در غزه که به درگیری ها در این باریکه پایان می دهد، تاکید کرد اما گفت که حامی وقفه بشردوستانه در این منطقه است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
با پایان آتش بس بشردوستانه در نوار غزه، ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی از صبح امروز از هوا و زمین بمباران این منطقه را از سرگرفته است؛ بر اثر این حملات چندین فلسطینی شهید و مجروح شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۰:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
تولیت آستان مقدس امام حسین (علیه السلام) امروز از راهی شدن اولین کمک های بشردوستانه برای مردم غزه خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۰:۳۶   + ۳۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، حبیب الله زاده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، در این ارتباط اظهار کرد: پیرو برگزاری کمیته مشترک انتقال محکومین ایران و ترکیه در شهریورماه سال جاری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل از آواره شدن 1.8 میلیون نفر از ساکنان غزه معادل 80 درصد جمعیت این منطقه در پی جنگ خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۰    
سازمان ملل اعلام کرد که از آغاز آتش بس بشردوستانه تعداد بیمارستان های فعال در شمال نوار غزه به 5 بیمارستان رسیده است.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۴:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
در شرایط کنونی، آنچه که باید به عنوان اولویت وجهه همت شورای امنیت سازمان ملل و کلیه دولت ها قرار گیرد، تضمین آتش بس دائمی در غزه، جلوگیری از اخراج فلسطینی ها از موطن خود، رساندن فوری کمک های بشردوستانه غذایی و دارویی به مردم غزه، وصل برق و سوخت است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
اردوغان گفت: کمک های بشردوستانه ما به برادران و خواهرانمان در غزه ادامه دارد. تاکنون 12 هواپیما و یک کشتی مملو از اقلام ضروری به فرودگاه العریش مصر فرستاده ایم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا گفت که آتش بس میان اسرائیل و حماس در غزه با توجه به آزادی بازداشت شدگان در نوار غزه و ورود کمک های بشردوستانه به ثمر می رسد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با حجت الاسلام شهرستانی، اقدامات این جمعیت برای کمک رسانی به مردم غزه را تشریح کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
جنگ غزه در شرایطی وارد پنجاه و پنجمین روز خود شده است که توافق آتش بس میان حماس و اسرائیل تمدید شده است و براساس آن تعدادی از اسرای دو طرف آزاد شدند و کمک های بشردوستانه ای نیز وارد غزه شد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که به منظور ادامه آزاد کردن اسرای صهیونیست، آتش بس بشردوستانه موقت ادامه می یابد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به فلیکس پلاسنسیا، دبیرکل اتحادیه آلبا (اتحاد بولیواری برای ملل آمریکای ما)، از مواضع این سازمان منطقه ای در اتخاذ مواضع شفاف در زمینه توقف کشتار در غزه و ضرورت احترام به قوانین بین المللی و حقوق بشردوستانه بین المللی تقدیر کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۵:۵۳   + ۳۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به فلیکس پلاسنسیا، دبیرکل اتحادیه آلبا (اتحاد بولیواری برای ملل آمریکای ما)، از مواضع این سازمان منطقه ای در اتخاذ مواضع شفاف در زمینه توقف کشتار در غزه و ضرورت احترام به قوانین بین المللی و حقوق بشردوستانه بین المللی تقدیر کرد. ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۴:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ یی وزیر خارجه چین امروز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل با محوریت غزه در سخنانی اعلام کرد: پکن بسته جدیدی از ملزومات اضطراری بشردوستانه را در اختیار نوار غزه قرار خواهد داد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دولت ترکیه از ارسال یک کشتی دیگر حامل کمک های بشردوستانه این کشور به غزه خبر داد.