چهارشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۵:۴۸Mar 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان سیا»

پرس شیعه   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو مجلس سنا از تایید صلاحیت ویلیام برنز، گزینه پیشنهادی دولت بایدن برای تصدی سازمان سیا توسط کمیته اطلاعات سنا خبر داد. به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، کمیته اطلاعات مجلس سنا آمریکا از رأی اعتماد به نامزد تصدی سمت ریاست سازمان سیا این کشور در دولت جو بایدن خبر داد. ...
رئیس کمیته اطلاعات سنا از تایید ویلیام برنز بعنوان رئیس سازمان سیا خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۱:۵۳   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر روز دوشنبه به وقت واشنگتن در سخنانی اعلام کرد که بایدن در اولین اظهارات خود بر تجدید نظر در سیاست خارجی آمریکا در قبال یمن تأکید کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان اعلام کرد، گزارش سازمان سیا درباره قتل جمال خاشقجی یک گزارش مستند نیست بلکه یک ارزیابی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۹:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان سیا در گفتگو با یک شبکه آمریکایی، با تاکید بر اینکه واشنگتن نباید چشم خود را به روی جنایات بن سلمان ببندد، خواستار ممنوعیت ورود ولیعهد سعودی به خاک آمریکا شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا : جان برنان، مدیر اسبق سازمان سیا در اظهاراتی از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواست در پی یافته مربوط به گزارش اطلاعاتی اخیر این کشور مبنی بر صدور دستور قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان از سوی محمد بن سلمان، ورود این ولیعهد عربستان به آمریکا را ممنوع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۰۵    
روزنامه حریت ترکیه نوشت سازمان سیا گزارش قتل گزارش قتل خاشقچی را آماده کرده است , دستور این قتل را بن سلمان داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
فایل صوتی استانبول کار خودش را کرد و رئیس وقت سازمان سیا در بازگشت به واشنگتن، گزارشی روی میز ترامپ گذاشت که در آن، ولیعهد جاه طلب عربستان، به عنوان آمر معرفی شده بود. اما رئیس جمهور، ترجیح داد به خاطر حفظ منافع اقتصادی، پوشه را در میز بگذارد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
سازمان سیا پس از قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان در ترکیه با قطعیت بالایی گزارش داد که بن سلمان شخصا دستور این قتل را صادر کرده است اما مقام های اطلاعاتی به طور علنی در این باره صحبت نکرده و شواهدی ارائه نکردند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حزب معارض شورای ملی عربستان از گزارش جدید سازمان سیا در مقصر دانستن بن سلمان در قتل جمال خاشقچی، روزنامه نگار عربستانی در کنسولگری این کشور در آنکارا استقبال کرد و خواستار محاکمه عاملان این ترور شد.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۳۲    
بازتاب گزارش سازمان سیا به نقل از رویترز مبنی بر نقش محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در قتل جمال خاشقچی و پروپاگاندای نتانیاهو در خصوص ارسال واکسن کرونا به برخی کشورها در عوض انتقال سفارتخانه هایشان به قدس اشغالی در برنامه امشب هاشتاغ شبکه العالم بررسی می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۰    
ریاض نسبت به گزارش سازمان سیا مبنی بر نقش بن سلمان در قتل جمال خاشقجی انتقاد کرد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
اگر کاخ سفید چه تحت ریاست دونالد ترامپ و چه جو بایدن مجازاتی برای قتل و تکه تکه کردن یک روزنامه نگار در نظر نمی گیرد، علنی شدن یا محرمانه ماندن گزارش سازمان سیا چه منفعتی برای آمریکا خواهد داشت؟
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۶:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین امروز (پنج شنبه) تاکید کرد، "ویلیام برنز" که به عنوان سفیر آمریکا در روسیه خدمت کرده و اکنون نامزد رئیس جمهوری آمریکا برای ریاست سازمان سیا است، همیشه از منافع آمریکا دفاع کرده اما اهمیت گفت وگو با روسیه را درک می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۴:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
ویلیام برنز، نامزد جو بایدن برای ریاست آژانس سیا، با تاکید بر اینکه چین بزرگترین تهدید برای آمریکاست، متعهد شد که استقلال آژانس اطلاعاتی آمریکا را از دنیای سیاست تضمین کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
گزینه پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای ریاست سازمان سیا اعلام کرد که کشورش باید یک راهبرد جامع در قبال ایران داشته باشد که مهار برنامه هسته ای ایران تنها بخشی از این راهبرد است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
ویلیام برنز گزینه پیشنهادی تصدی ریاست سازمان سیا آمریکا، چین را بزرگترین تهدید پیش روی کشورش دانسته و رهبر این کشور را متخاصم و درنده خطاب کرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اسبق سازمان سیا در کتاب جدیدی که نوشته مدعی شده جان افک کندی رئیس جمهور وقت آمریکا، در سال 1963 به دستور نیکیتا خروشچف ، رهبر اتحاد شوروی ترور شده است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۲۶    
بوش متفاوت بود... به دستور وی، یک تیم عملیاتی نظامی تشکیل شد که سازمان های امنیت ملی از جمله سازمان سیا را دور می زد و هیچ مسئولیتی در قبال نظارت کنگره نداشت... این تیم کوچک و محرمانه... وظیفه اجرای عملیات های خارجی، که توسط معاون رئیس جمهور ضروری تشخیص داده می شد، را بر عهده داشت.. ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه علمای مسلمان دیالی عراق اعلام کرد که اداره اردوگاه های داعش در سوریه از سوی سازمان سیا به موساد واگذارشده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۹:۲۸    
تحلیلگر امور سیاسی عراق در گزارشی نوشت: ترور عماد مغنیه یکی از ترورهای نادری بود که سازمان سیا با مشارکت موساد و بدون سپردن کار به عوامل مزدور خود انجام داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
بهرامی گفت: سیاست اول و آخر آمریکا یکی بوده و این سازمان سیا است که این کشور را اداره می کند و با تغییر در کاخ سفید اتفاقی نمی افتد.
صدا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۳:۵۵    
ویلیام برنز در بسیاری از پرونده های مربوط به حوزه امنیت بین الملل در دولت اوباما، صاحب نظر بوده است. ویلیام برنز سابقه بیش از 33سال فعالیت در وزارت خارجه آمریکا را دارد و پیش از این سفیر ایالات متحده در روسیه و اردن بوده است. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۳:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
سرانجام همان گونه که پیش بینی می شد، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، ویلیام برنز را به عنوان گزینه رئیس سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده انتخاب کرد. اکنون کنگره آمریکا که زیر کنترل حزب دموکرات قرار دارد، باید درباره انتصاب تازه رأی گیری کند ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۲:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور جدید آمریکا ویلیام برنز را رسما برای تصدی ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) معرفی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۴:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا رسما ویلیام برنز سفیر اسبق این کشور در روسیه را برای تصدی ریاست سازمان جاسوسی ایالات متحده موسوم به سیا معرفی کرده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۳:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محمد ایمانی فعال رسانه ای خاطرات یکی از ماموران سازمان سیا را منتشر کرد و در کانال تلگرامی خود نوشت: ریچارد کاتم استاد دانشگاه پیتسبورگ، از ماموران معروف سیا در ایران بوده است ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۴:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
جوئل ویتنی، بنیانگذار و دبیر مجله گرنیکا، درباره بخشی کوچک اما کلیدی از سابقه یک راهزن فرهنگی نوشته است. ادعای نویسنده در کتاب خبرچین ها این است که مجله ادبی پاریس ریویو و دیگر مجله ها از دهه 1950 میلادی به بعد، توسط سازمان سیا (CIA) حمایت مالی و پشتیبانی می شدند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۵:۵۴    
کارشناس مسائل منطقه گفت: رئیس جمهوری جدید آمریکا یک هفته است که وارد کاخ سفید شده و طرح کودتا علیه ولیعهد عربستان بعید به نظر می رسد ولی آرام شدن لحن عربستان نشان از احساس خطر آنها دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
نویسنده کتاب خبرچین ها چگونگی بازیچه شدن نویسندگان نامدارومجله ها به دست سازمان سیا پس از دهه 1950، همکاری آنها با این آژانس اطلاعاتی و نگارش متون سیاسی و القای اطلاعات مخرب را توضیح می دهد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۷:۳۵   + ۲۹ سایت دیگر  
فارس: یک وبسایت آمریکایی که بر روی موضوعات امنیتی و اطلاعاتی تمرکز دارد، در گزارشی نوشته است که کارشناسان آژانس اطلاعاتی مرکزی آمریکا (سی.آی.ای) در حال بررسی و ارزیابی گزینه های دولت جو بایدن در خصوص چگونگی تعامل با دولت عربستان سعودی هستند. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۲۱:۴۳    
پس خطای انسانی بوده! حسام الدین کاظمی: آمریکا اعلام کرده علت سقوط هواپیماش توی افغانستان خطای انسانی بوده. کِی؟ درست بعد از یکسال! اون وقت اینجا میگن چرا سه روز طول کشید تا هواپیمای اوکراینی اعلام بشه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۷:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
درحالیکه یک سال از سقوط هواپیمای سازمان سیا در افغانستان می گذرد و طالبان مدعی هدف قرار دادن آن شده بود، نیروی هوایی امریکا اعلام کرد که این هواپیما به دلیل نقص فنی سقوط کرده بود.
برترین ها / هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۱۷:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
انتخاب: انتصاب احتمالی رابرت مالی، دستیار ویژه باراک اوباما و یکی از اعضای گروه مذاکره کنندگان هسته ای با ایران، به عنوان نماینده ویژه دولت جدید آمریکا در امور ایران باعث انتقاد شدید گروه های تندرو شده است. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۹   + ۲۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از مدیر اطلاعات ملی خواست تا گزارش مربوط به قتل جمال خاشقجی، مقاله نویس روزنامه واشنگتن پست در سال 2018 میلادی را از حالت طبقه بندی خارج کند. ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا آن طور که در افکار عمومی و رسانه های جمعی با نام سیا شناخته می شود، به مدت ده ها سال نماد قدرت نفوذ واشنگتن در سرتاسر عالم بوده است؛
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیا در آستانه تحلیف بایدن بازنشستگی خود را از این آژانس اعلام کرد و با این کار به دوره تصدی که اغلب آرام اما همراه با مقاومت های پشت پرده در برابر برخی اقدامات جنجالی دونالد ترامپ بود، پایان داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۰۱:۳۷    
کتاب خبرچین ها نوشته جوئل ویتنی که به فعالیت های فرهنگی و رسانه ای سازمان سیا و تسلط این سازمان بر رسانه های بزرگ امریکایی و اروپایی می پردازد، به چاپ دوم رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نگاهی به کارنامه پامپئو ثابت می کند بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا لقبی برازنده برای رئیس سابق دروغگوی سازمان سیا است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نشریه آمریکایی فوربس در آخرین روز از دولت ترامپ از کناره گیری جینا هاسپل رئیس سازمان سیا خبر داد.
موج   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۶   + ۴۸ سایت دیگر  
جینا هاسپل رئیس سازمان سیا یک روز قبل از برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن از سمت خود کناره گیری کرد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران: به نقل از الجزیره، مدیر دستگاه اطلاعات جاسوسی آمریکا استعفا داد. جینا هاسپل مدیر دستگاه اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به "سیا" یک شب مانده به مراسم تحلیف جوبایدن رئیس جمهوری این کشور از سمت خود استعفا داد. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوشت: سازمان اطلاعات و امنیت کشور یا همان ساواک، در دوران محمدرضا شاه و به دستور آمریکایی ها ایجاد شد و خود آنها هم آموزش ساواک را بر عهده گرفتند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۳:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در آستانه مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید این کشور، پایان حضور خود در سازمان سیا را اعلام کرد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۲۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان سیا به دلیل فشار های روز های پایانی از سوی دونالد ترامپ تهدید به استعفا کرد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اخیرا، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، ویلیام برنز، دیپلمات کهنه کار وزارت امور خارجه را به عنوان مدیر سیا معرفی کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۵    
اخیرا، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، ویلیام برنز، دیپلمات کهنه کار وزارت امور خارجه را به عنوان مدیر سیا معرفی کرد. برنز آخرین نامزد برای پر کردن تیم سیاست خارجی و امنیت ملی بایدن بود، اما شاید وی مهمترین جلوه از سیاست خارجی پیش رو بایدن باشد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۷:۰۹    
الف- مقدمه: پس از اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گزینه پیشنهادی وی برای ریاست سازمان سیا یعنی ویلیام برنز (دیپلمات بازنشسته وزارت خارجه آمریکا) تعجب و حیرت همگانی را سبب شده است ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
UFO یا شیء ناشناس پرنده یکی از جذابترین موضوعات در میان علاقه مندان به موجودات فضایی محسوب می شود و سالانه گزارش هایی درباره مشاهده آن ها منتشر می شود. حالا سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا یا سیا (CIA) هزاران اسناد مربوط به UFOها را منتشر کرده که طبق گفته آن، تمام مدارک ثبت شده است. ...