چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۶:۴۳Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «BBC فارسی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
آن کاترین سوینفورد لَمبتون، یکی از مأموران برجستهٔ سازمان های اطلاعاتی بریتانیا در دهه های 1940 و 1950 میلادی در ایران بود که در کودتای 28 مرداد 1332 نقش داشت. او هدف از اصلاحات ارضی در ایران را برهم زدن مالکیت در ایران می دانست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
در زمانی که چندتن از مسئولان ایرانی به کرونا مبتلا شده بودند بی بی سی فارسی تصاویر و اخبار ناامیدکننده ای را منتشر کرد و آن را نشانه ضعف سیستم مدیریتی ایران اعلام کرد اما در زمان ابتلای مسئولان غربی دیگر خبری از این تحلیل ها نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
اولین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن با حاشیه های فراوان برگزار شد اما نحوه پوشش این انتخابات توسط رسانه های فارسی زبان در نوع خود جالب توجه بود.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۱    
مدیا وار (Media War) از جمله کاربردی ترین ابزار فشار نرم در عرصه بین الملل است که سابقه استفاده از آن به دوران جنگ سرد و تنازع کشور های بلوک غرب علیه اتحاد جماهیر شوروی باز می گردد ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۱:۴۰    
پس از انتشار مستند مغرضانه BBC فارسی درباره جلسه ای از فرماندهان سپاه در دفاع مقدس، صاحب نظرات و کاربران فضای مجازی به دروغ پرازی های این رسانه انگلیسی واکنش نشان دادند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۰:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
مجید تفرشی، تاریخ پژوه در نقدی به مستند کودتای خزنده ساخته ی حسین باستانی که در شبکه ی بی بی سی پخش شده است، در صفحه ی توییتر خود نوشت: مروری اجمالی بر مستند اخیر BBC فارسی درباره نشست اعضای سپاه. 1. ایهام محرمانه بودن یا نبودن سند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۷:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: بی بی سی فارسی در مستندی با عنوان کودتای خزنده در سپاه درحالی سعی می کند بی تدبیری فرماندهان را برجسته کند که نگاهی به واقعیت های گفته نشده در این روایت حکایت ازپشت پرده های دیگری دارد. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۰:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
برترین ها: عطاءالله مهاجرانی در واکنش به پخش مستند بی بی سی فارسی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت؛ دوستی پرسید: اگر بخواهی به برنامه کودتای خزنده سپاه که توسط BBC فارسی پخش شد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه وطن امروز در یادداشتی به قلم محمدعلی صمدی به بررسی مستند کودتای خزنده بی بی سی فارسی پرداخته است. در بخشی از این یادداشت آمده: در سال 63 به علت برخی اختلافات در سپاه منطقه 10، به تدبیر شخص رضایی ...
الف   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
شبکه ماهواره ای بی بی سی فارسی بار دیگر کینه اش علیه مسلمانان را عیان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شبکه غربی BBC در معرفی عنوان مهمان هایش مخفی کاری می کند و سمت آنها را چیزی که به ضررش باشد اعلام نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی مطلب عجیب پارسال خود درباره مردان ریش دار، را که سر و صدای زیادی به پا کرده بود امسال و این بار در محرم دوباره منتشر کرد.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
در اولین شب محرم جبهه عظیم هیات های مذهبی تحت تبعیت کامل از امام خامنه ای در معیار قرار دادن مصوبات ستاد ملی ،پروژه یاد شده را شکست دادند و دست شبکه رسانه ای جریان سکولار و لیبرال را از محتوا خالی گذاشتند تا جایی که بعض لیدرهای اصلی این جریان در خارج و داخل و استان ها از فیلم های چند روز قبل و پیش ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بررسی عملکرد BBC فارسی نشان می دهد این رسانه همواره به دنبال دوگانه سازی اتفاقات علیه ایران و خوب جلوه دادن غرب است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۲:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
بررسی عملکرد BBC فارسی نشان می دهد آن ها همواره به دنبال دوگانه سازی اتفاقات هستند؛ در این رابطه موضوع سیاسی، اجتماعی، علمی و یا حتی ورزشی هم تفاوتی نمی کند.
تابش کوثر   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی که طی روزها اخیر تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با استناد به منابع ناشناس، جدول و آمارهای خودساخته اش تعداد مبتلایان به کرونا را سه برابر آمار اعلام شده توسط ایران نشان دهد ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
روزنامه جهان صنعت از روزنامه های اقتصادی اصلاح طلب در مصاحبه ای با یک عضو جعلی ستاد مبارزه با کرونا مدعی شد که آمار کشته های کرونا در ایران 20 برابر! آمار اعلامی است و همین مصاحبه با کارشناس جعلی به عنوان سند معتبر در رسانه های معاند، بازنشر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۱:۵۶   + ۱۶ سایت دیگر  
روزهای اخیر بی بی سی فارسی بیش از هر زمان دیگری گاف می دهد، بیش تر از هر وقت دیگری اخبار غیرموثق منتشر می کند و بی پرده تر از گذشته علیه منافع مردم ایران موضع می گیرد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۹:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در توییتر نوشت: تو این BBC فارسی یه کارشناس ایران پیدا نمیشه که بهشون بگه اینقدر سنگ پهلوی رو به سینه نزنن؟! اخه اون یه خورده آبروئی که منتقدین ج. ا ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: مریم باقی؛ روزنامه نگار اصلاح طلب به خبر و عکس های BBC درباره حضور اروپایی ها در سواحل در روز های کرونایی واکنش نشان داد. او در اظهارنظری کنایه آمیز درباره ازدحام در سواحل اروپا نوشت: در اروپا کرونا وجود ندارد!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۸:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
همانطور که از چند روز پیش انتظار می رفت، بی بی سی فارسی پروژه تشکیک در آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا را کلید زد، اما برخلاف سروصدایی که به راه انداخته اطلاعات و سند تازه ای رو نکرده است.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که خبرنگار صداوسیما در انگلیس از وضعیت بحرانی کرونا در این کشور گزارش می دهد، رسانه تلویزیونی این شهر، یعنی BBC فارسی سخنی از این موضوع به میان نمی آورد و تماماً روی کرونا در ایران تمرکز دارد.
598   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
شب گذشته وب سایت BBC فارسی در خبری مدعی شد 500نفر از اهالی فرهنگ و هنر ایران طی بیانیه ای خواستار آزادی شارمین میمندی نژاد شده اند در حالی که در ایران بسیاری از سینماگران از این موضوع بی اطلاع هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۳:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
رسانه های فارسی زبان از دو هفته پیش حملات خود را علیه سند راهبردی 25 ساله ایران و چین آغاز کردند و در این میان اینترنشنال گوی سبقت را از بی بی سی فارسی ربوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اگر روایت شبکه BBC از ماجرای کشته شدن ریچارد بروکس را بپذیریم، دلیلی برای استعفای رئیس پلیس آتلانتا وجود نداشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی بار دیگر استانداردهای دوگانه خبری خودش را نمایان کرد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۸    
پخش گفت وگوی تلفنی سید مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران و رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با شبکه BBC فارسی با واکنش های بسیاری همراه شد و در این راستا این نماینده منتخب اقدام به عذرخواهی شد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۷:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
برترین ها: میرسلیم؛ منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم به خاطر انجام مصاحبه با شبکه بی بی سی فارسی عذرخواهی کرد. او در توئیتر خود نوشت:
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۱۵:۱۳    
برترین ها: کارشناس شبکه بی بی سی فارسی از پیروزی سیاسی ایران و ونزوئلا در تقابل با آمریکا گفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۰۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
BBC فارسی در انعکاس گزارش به استفاده از نماد های امیدبخش متوسل شد که در قیاس با گزارش های سیاه شبکه دولتی انگلیس از شیوع کرونا در ایران، به نوبه خود جالب توجه است.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۲۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
یک فعال فضای مجازی در صفحه توییتر خود با انتشار تیتری از BBC فارسی کنایه سنگینی به این شبکه و البته نتانیاهو زده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۱۹:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
BBC فارسی برای اولین بار ویدئو هایی چنددقیقه ای از تهران و اصفهان مربوط به سال های ابتدایی دهه 20 خورشیدی را منتشر کرده است که غیرمستقیم یادآور جنایتی علیه مردم ایران از سوی انگلستان است.
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
وقتی خبر ابتلای نادین دوریس به کرونا منتشر شد، هیچ کدام از مجریان BBC فارسی نگفتند: این اتفاق، طنز تلخی است. فردی که درجایگاهی قرار گرفته که باید انگلیس را از ابتلا نجات دهد، نمی تواند ازخودش مراقبت کند.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
برترین ها: برآورد انجمن بیمارستان های آمریکا از وضعیت شیوع ویروس کرونا در این کشور واکنش وحید یامین پور، فعال رسانه ای اصولگرا و پاسخ بهمن کلباسی خبرنگار شبکه BBC فارسی در نیویورک را به دنبال داشت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
پیگیری خبر همکاری بی بی سی فارسی و عربستان سعودی در گفتگو با کارشناسان رسانه و سیاست را از نظر می گذرانید.
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سید محمود رضوی تهیه کننده سینما در صفحه شخصی خود در توییتر به اخبار BBC فارسی در مورد مشاهده ویروس کرونا در کشورهای مختلف با منشا ایرانی واکنش نشان داده است.
آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام لواسانی با انتشار توئیتی کشور انگلیس که از این رسانه ها حمایت می کند را روباه پیر خوانده و او را همواره در تلاش برای ایجاد موانع در مسیر پیشرفت ایران دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
قطب زاده در مستند فرزند انقلاب شخصیتی است که در جست وجوی قدرت تا پای نزدیک شدن به آمریکایی ها می رود .
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۲۱:۳۰    
به نظر شما چرا BBC فارسی به جای تصویر سمت پایین، از تصویر بالا برای تظاهرات مردم عراق استفاده کرده و ضمن یک خودزنی رسانه ای، نوشته "ده ها هزار نفر امروز به خیابان های بغداد آمده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۸:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رسانه های فارسی زبان بار دیگر نشان دادند که اتفاقاتی که در راستای منافعشان نباشد را به راحتی تحریف و سانسور می کنند.
جوان آنلاین: باید خبری نسبتاً برای خودمان تلخ را بدهم؛ این آخرین برنامه دیدبان به شکل فعلی است. آنچه خواندید سرآغاز وداع پایانی برنامه دیدبان بی بی سی فارسی است که به زبان مریم افشنگ، مجری این برنامه، پس از آخرین مرور مطبوعات ایران در عصر زمستانی جمعه 27 دی ماه بیان شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۹:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رسانه های ضدانقلاب و در راس آن ها BBC فارسی سعی دارند تا علت حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی را ایران معرفی کنند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بی بی سی به تروریستی بودن اقدام آمریکا در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی اذعان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
فقط در 2019 حدود 40هزار نفر کف خیابان های آمریکا با گلوله کشته شده اند، یعنی آمریکایی ها در یک سال، چهار برابر کل اعدام های قانونی ⁧‫ایران‬⁩ طی 40 سال، کف خیابان آدم کشته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
بی بی سی فارسی که مدعی کشف چند جسد در سدهای ایران بعد از اغتشاشات آبان ماه شده بود، پس از پیدا نشدن مدرک معتبر اعلام کرد این خبر را نمی توانیم مستقلا تایید کنیم و از انتشار اسامی افراد کشته شده خودداری می کنیم!
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۱:۲۷    
بی بی سی فارسی با انتشار اخبار غیرمستند و بدون منبع درباره کشف اجسادی در دریاچه های پشت سد در کردستان و خوزستان عملا از پروتکل های حرفه ای عبور کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ - ۲۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مردم نیوز : BBC فارسی در گزارشی کوشیده است اعتراضات دی ماه 96 و آبان ماه 98 در ایران را از حیث پراکندگی جغرافیایی مقایسه کند. در این گزارش، راجع به اعتراضات دی96 گفته می شود که ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
حمید بعیدی نژاد، فعال اصلاح طلب، سفیر ایران در انگلیس و عضو تیم مذاکره کننده هسته ای دولت اعتدال به تازگی در یک توییت و در واکنش به برنامه ای پخش شده در شبکه ضد انقلاب بی بی سی فارسی نوشته است. ...