چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۶:۱۱Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تکدی گری»

حادثه 24   ۱ ساعت پیش    
حادثه 24 - جسد پیرمرد ثروتمند که با تکدی گری روزگارش را می گذراند در زیر زمین خانه ویلایی اش در حالی کشف شده که 10روز از قتلش می گذشت. ظهر روز دوشنبه سی ام فروردین ماه مردی با 110تماس گرفت و وقتی اپراتور پاسخ داد گفت از خانه همسایه شان بوی تعفنی به مشام می رسد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۷:۳۳    
گروه استان ها- این روزها درحالی شاهد جولان متکدیان در سطح شهر اراک هستیم که براساس اعلام فرماندار این شهرستان، کمیته برخورد با تکدی گری در اراک تشکیل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۳۱    
گروه استان ها- تکدی گری به عنوان یکی از معضلات اجتماعی در نقاط مختلف شهر کرمانشاه به وفور مشاهده و هر روز به تعداد آن ها افزوده می شود.
فراز نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فرازنیوز :مردی 50 ساله با ساک ورزشی بر روی دوش، سه جفت جوراب مردانه و یک بسته خالی قرص در دست وارد اتوبوس می شود، سرش را کمی تکان می دهد و می گوید: دچار بیماری صرع است و هر روز در اتوبوس های خط ولیعصر دستفروشی می کرد اما دیگر درآمدش کفاف زندگی او را نمی دهد و حال تکدی گری می کند ...
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۵    
سپهرغرب، گروه اجتماعی - عباس سریشی: کودک متکدی تنها پس ماند فقر خانواده ها و اقتصاد ضعیف جامعه نیست بلکه قربانی دست بسته خلأهای حمایتی و قانون، ضعف در رسیدگی نهادها و سازمان های متولی و سوءاستفاده والدین ناصالح و بدسرپرست است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مردی 50 ساله با ساک ورزشی بر روی دوش، سه جفت جوراب مردانه و یک بسته خالی قرص در دست وارد اتوبوس می شود، سرش را کمی تکان می دهد و می گوید: دچار بیماری صرع است و هر روز در اتوبوس های خط ولیعصر دستفروشی می کرد اما دیگر درآمدش کفاف زندگی او را نمی دهد و حال تکدی گری می کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به اعتقاد رحمان سیفی آزاد، مسئولان در تریبون های رسمی خود را نگران کاهش جمعیت کشور نشان می دهند اما در قبال جامعه و کودکانی که این روزها در خیابان ها به تکدی گری می پردازند، مسئولیتی نمی پذیرند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۲:۱۱    
معاون خدمات شهری شهردار بجنورد از متفرق کردن چادرنشینان اطراف شهر خبرداد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
فولاد گفت: مشهد مقدس نباید دچار آسیب اجتماعی چون تکدی گری داشته باشد؛ در حالی که خیرین بزرگی در سطح استان می توانند با مشارکت آسیب ها را رفع کنند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تمشیت امور سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری؛ گسترش تکدی گری کودکان در چهارراه های ساری را یک تهدید برای سلامت شهروندان عنوان کرد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با تأکید بر شناسایی و انسداد عوامل شکل گیری ناهنجاری های اجتماعی، اظهار داشت: ضروری است حوزه های علمی و دانشگاهی برای آسیب شناسی این ناهنجاری ها ورود کنند و راهکارهای عملیاتی برای زدودن چهره استان و جامعه از پدیده های نامطلوبی مانند تکدی گری و ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۱:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس کل دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه در برخی شهرها تکدی گری حرفه ای وجود دارد و قربانی اصلی این موضوع کودکان و اطفال هستند که با به کارگیری به این منظور مورد ظلم قرار می گیرند.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اسماعیل قربانی گفت: بیشترین نوع فعالیتی کودکان کار و خیابانی، جمع آوری و فروش ضایعات، وزن کشی و تکدی گری است که براساس نظرات کارشناسان علت گرایش کودکان به این کارها، فقر اقتصادی، فقر فرهنگی، اعتیاد والدین است.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :در میان آسیب های شهری، تکدی گری از معضلات مهم، چه در چهره و چه در کالبد شهرهاست. این معضل از سویی از المان های نازیبای بصری در خیابان های شهر به شمار می رود و از سوی دیگر علامت برخی معضلات جدی تر اقتصادی و فرهنگی است که زیر پوست شهر جریان دارد. ...
جماران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ شهردار تهران در رابطه با سه دغدغه ای که امروز رییس جمهوری در مورد بوی نامطبوع جنوب پایتخت، ساماندهی متکدیان و ایجاد انسجام ساختمان های شهر مطرح کرد، گفت: این موارد را پیگیری می کنیم. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور بر برنامه ریزی برای رفع بوی نامطبوع جنوب تهران ، کنترل نامتناسب بودن ارتفاع ساختمانها بامحلات و ساماندهی تکدی گری در تهران به شهردار تأکید کرد.
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور در آیین افتتاح همزمان ایستگاه های مترو قیام و دولاب بر برنامه ریزی برای رفع بوی نامطبوع جنوب تهران ، کنترل نامتناسب بودن ارتفاع ساختمانها بامحلات و ساماندهی تکدی گری در تهران به شهردار تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور در آیین افتتاح همزمان ایستگاه های مترو قیام و دولاب بر برنامه ریزی برای رفع بوی نامطبوع جنوب تهران ، کنترل نامتناسب بودن ارتفاع ساختمانها بامحلات و ساماندهی تکدی گری در تهران به شهردار تأکید کرد.
برترین ها / سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۲   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرآنلاین: روحانی گفت: برای رفع بوی نامطبوع در جنوب تهران همه عوامل دولت بسیج شدند تا این کار صورت بگیرد و دولت هم هر مقدار کمک نیاز باشد، انجام می دهد. ...
اقتصاد آنلاین / مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
روحانی خطاب به شهردار تهران گفت: برای رفع بوی نامطبوع جنوب تهران، کنترل نامتناسب بودن ارتفاع ساختمان ها با محلات و ساماندهی تکدی گری در تهران برنامه ریزی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بافق گفت: هزینه رسوایی تفکر اعتماد و تکدی گری از غرب نباید به همت دولت انقلابی و حزب اللهی داده شود.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۱۲    
تکدی گری یکی از معضلات جدی آسیب های اجتماعی است که می تواند تاثیرات منفی را بر جامعه تحمیل کند و نیاز مبرم جامعه برنامه ریزی صحیح برای کاهش این پدیده از سوی ارگان های ذیربط می باشد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۸    
برای همه ما در پشت چراغ قرمز پیش آمده افرادی را در لباس رنگی با دسته ای از گل های رنگارنگ فصلی دیده باشیم که با چشمان غم آلود خیره به چشمانمان باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۴:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند- معاون استاندار خراسان جنوبی خواستار برخورد جدی با تکدی گری حرفه ای و سازمان یافته شد و گفت: مبارزه با آسیب های اجتماعی اعم از تکدی گری نیازمند انسجام مردم و متولیان است.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۳:۲۶    
دکتر اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز در برنامه صبح دیگر سیمای البرز حضور پیدا کرد و موضوعات چالشیِ خاصی چون کودکان کار و تکدی گری و همچنین ساماندهی معتادین متجاهر و راه اندازی مراکز مثبت زندگی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر ضرورت مقابله با تکدی گری حرفه ای و سازمان یافته گفت: افزایش ضریب توسعه فرهنگی و مقابله با ناهنجاری های فرهنگی بعد توسعه هر شهر است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۱۵    
رییس هیات کبدی استان تهران در مراسم تجلیل از خانواده بزرگ کبدی استان تهران ضمن انتقاد از سیستم حاکم بر ورزش کشور گفت: ورزش کشور در حالت کما و مرگ تدریجی و خاموش بسر می برد و در حالیکه هیات های ورزشی نقش اصلی را در کشف و پرورش استعداد ها دارند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
روایت شهرآرانیوز از گسترش پدیده ضداجتماعی گدایی که کویید 19 و فناوری، آن را پیچیده و به روزتر کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندار تبریز از مسدود شدن مسیر وادی رحمت تبریز در روزهای پنجشنبه و جمعه خبر داد و افزود: فقط بستگان درجه یک اموات در این روزها اجازه ورود به وادی رحمت را داشته و محدودیت تردد شبانه نیز تداوم خواهد داشت.
مرصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: تکدی گری نه تنها چهره شهر را زشت می کند بلکه می تواند آسیب هایی به امنیت روانی و اجتماعی جامعه وارد کند؛ بر همین اساس نیاز است تا برای آن فکری اساسی شود.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۲:۳۴    
در تازه ترین ادعای یک مقام مسئول شهری در قزوین، اعلام شده که متکدیان تبریزی به این شهر هجوم آورده اند!
فرارو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
در استان جاوه غربی اندونزی زنی برای تأمین هزینه زندگی خود را با رنگ نقره ای رنگ می کند و به تکدی گری می پردازد. به گزارش فرارو، این زن 29 ساله که پوریانیتی نام دارد به همراه پسر و برادرش در خیابان های شلوغ جاکارتا در مقابل مردم تعظیم می کند تا آن ها به وی پول بدهند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۰۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا - تکدی گری در شهر قزوین با وجود برنامه ریزی دستگاه ها و نهادهای مختلف از جمله شهرداری و همچنین مجازات های تعیین شده در حال افزایش بوده و چهره و سیمای این شهر را از مدت ها پیش زخم کرده که ریشه آن را باید در ضعف های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور چهار هزار کودک کار در خیابان های تهران، خواستار مداخله دولت و نهادهای حمایتی برای رفع چهره فقر از جامعه به ویژه تکدی گری کودکان شد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
داستان تکدی گری در بسیاری از شهرهای کشورمان به یک تراژدی بی پایان تبدیل شده است؛ امری که هر روز چهره شهرها را بیش از گذشته مخدوش می کند و تنها راه مقابله با آن همکاری و هماهنگی همه دستگاه ها و مردم است.
سریال آوای باران از جمله مجموعه های پر مخاطب و جذاب تلویزیون در سال های اخیر است. این سریال به کارگردانی حسین سهیلی زاده به زندگی دختر جوانی به نام باران می پردازد که در کودکی و سر استیصال، از باندهای تکدی گری سر درآورده و پس از رسیدن به سن جوانی در پی خانواده و پدر واقعی اش (طاها) است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۲۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه ساماندهی متکدیان کودکان کار خیابانی باید توسط دستگاه های ذیربط انجام شود، گفت: برای کاهش مسئله تکدی گری و آسیب های ناشی از آن، اقدام فرهنگی از طریق امور خیریه ها انجام شود.
سهیلی زاده که سریال آوای باران او این شب ها روی آنتن شبکه آی فیلم است، از تلاشی که در ساخت این اثر در جهت پرهیز از سیاه نمایی اوضاع اجتماعی کرده، سخن گفت. او این سریال را تلنگری درباره ناهنجاری تکدی گری دانست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۵    
دو هفته ای می شود که سریال ملکه گدایان با نویسندگی حامد افضلی و امین محمودی به صورت اختصاصی از طریق پلتفرم فیلیمو قابل تماشا است. موضوع این سریال آنطور که از تیزر ها و دو قسمت منتشر شده آن برمی آید، مربوط به شبکه گدایان و تکدی گری در تهران است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، گل می فروشند، دستمال کاغذی، کتاب های کوچک دعا. حالا با شیوع کرونا، فروش ماسک هم به اقلام فروشی آنها اضافه شده است. این شکل دیگری از تکدی گری است. متکدیان در گذشته از عابران طلب پول می کردند، اما با روشنگری در این زمینه و اینکه نباید به متکدی پول [...]
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۲:۰۶    
سریال جدید حسین سهیلی زاده چه شباهت هایی با سریال تلویزیونی او در سال 92، درباره باند های تکدی گری دارد؟
هورگان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۲:۴۶    
خطیب جمعه نی ریز با بیان این که در جامعه داعیه دار اسلام نباید روحیه تکدی گری وجود داشته باشد، به موارد سلب نعمت از جامعه پرداخت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: تکدی گری و زباله گردی، دو آسیب اجتماعی هستند و مردم در ساماندهی این افراد نقش کلیدی دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شفیعی گفت:به هیچ عنوان به صورت لحظه ای و دستی به متکدیان کمک نکنید چرا که این کار موجب افزایش پدیده تکدی گری می شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۴۲    
مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان گفت: تکدی گری و دست فروشی زیبنده کلانشهر تاریخی و میراثی اصفهان نیست و با همکاری سایر دستگاه های متولی با این گونه موارد برخود جدی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها تکدی گری از سویی براساس قانون جرم محسوب می شود و از سویی دیگر ظاهر متکدیان با آنچه که در واقعیت وجود دارد، متفاوت است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
فردی که دو کودک بی خانمان در کوهدشت را برای تکدی گری اجیر کرده بود تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، رواج معضل تکدی گری در کلان شهرها رو به افزایش است؛ بدترین شکل آن هم تکدی گری کودکان است، کودکانی که توسط باندها و افراد سودجو اجاره می شوند تا برای منافع آنها در سطح شهر تکدی گری کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - شهرهای مختلف استان در کنار دیگر آسیب های اجتماعی با معضلی به نام تکدی گری مواجه که دامنه آن از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک نیز رسوخ جدی پیدا کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۶:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/تهران امام جمعه موقت ورامین گفت: بارها درباره رفع تکدی گری تذکر داده شده ولی عزمی برای رسیدگی به این موضوع وجود ندارد و علیرغم وجود قانون و مصوبات موجود نمی دانم این سهل انگاری چگونه توجیه می شود و چه کسی باید با این موضوع برخورد و رسیدگی کند.