یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۷:۰۵Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تکدی گری»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان گفت: تصور این است که متکدیان از روی ناچاری به گدایی رو آورده اند، در حالی که بیشتر آنها از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند و این روش را به عنوان روش کار و درآمد راحت خود انتخاب کرده اند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
افراد بسیاری در بهشت زهرا وجود دارند که از فرصت استفاده کرده و پول بسیاری به دست می آورند.
پایگاه خبری فراق   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۲:۰۲    
وظیفه یگان مالی-اجتماعی فرقه رجوی که بزرگ ترین بخش این گروه را تشکیل می دهد، تامین بخشی از هزینه های منافقین و مشغول سازی اعضا با تکدی گری در قالب موسسات خیریه از شهروندان اروپایی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک گفت: در روند شناسایی و ساماندهی متکدیان در سه ماهه نخست سال جاری، آمار نشان می دهد که تکدی گری در اراک 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۴۳    
شفقنا- وزارت کار و امور اجتماعی عراق به گسترش پدیده کار و استثمار کودکان از طریق تکدی گری در سال های اخیر و عدم رعایت قانون توسط کارفرمایان در بکارگیری رده های سنی مجاز در برخی مشاغل غیرمناسب برای سنین زیر 15 سال اشاره کرد. ...
پایگاه خبری و تحلیلی تیتر قزوین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۲    
لازم است شهروندان نحوه برخورد صحیح با کودکان کار را یاد بگیرند، بسیاری از آن ها تحت جبر معیشتی مجبور به کار کردن هستند و در نتیجه رفتارهای ترحم آمیز ما آن ها را از فروشندگی به تکدی گری سوق می دهد. ...
شهروند البرز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۲۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز در جلسه کمیته استانی کودکان کار و خیابان با بیان این مطلب افزود: مهم ترین راه در مبارزه با پدیده تکدی گری و کودکان کار فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به آحاد جامعه است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
زنجان-رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان گفت: پرداختن به حوزه فرهنگی در کنار تکلیف قانونی، مهمترین وجه مقابله با تکدی گری است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زنجان گفت: در کنار تکلیف قانونی، مهم ترین وجه مقابله با تکدی گری پرداختن به حوزه فرهنگی است و در مقوله فرهنگی، یکی از ظرفیت های اصلی، استفاده از ظرفیت صداوسیما و مستندسازان است.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۳   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: آمار رسمی و دقیق راجع به کودکان کار نیست، یک برآورد هایی هست، ولی دقیق نیست. البته بخش زیادی از کودکان کار خیابانی مربوط به اتباع هستند و بعد از اینکه این کودکان جمع آوری می شوند، دستگاه ها را با مشکلاتی مواجه می کنند. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته بهزیستی و توانبخشی کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس با انتقاد از حذف ردیف اعتبارات بودجه ای افراد دارای معلولیت در لایحه بودجه گفت:عدم ایجاد اشتغال، نپرداختن تسهیلات بانکی و... منجر شد تا این گروه به نوعی با تکدی گری اقدام به افزایش امرار معاش کنند.
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیروس دهقان شیری در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک گفت: تکدی گری در البرز برگرفته از مهاجرت است و 98 درصد متکدیان استان اتباع خارجی هستند. به اشتراک گذاری این مطلب!
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
تکدی گری معضلی بحث برانگیز و روبه رشد در سراسر جهان است که مشکلات بی شماری را به همراه دارد به ویژه که بیشتر متکدیان برای رفع نیازهای اعتیاد خود به الکل و مواد مخدر به آن اقدام می کنند یا آن را روشی آسان برای کسب درآمد می دانند، به این ترتیب شهرهای جهان اقداماتی را برای مقابله با آن به کار می گیرند.
کودک پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر کشور با اشاره به لزوم رفع معضل تکدی گری و کودکان کار خیابانی ادامه داد: هر نوع کودک کار خیابانی و تکدی گری باید در کل کشور جمع و این پدیده برای همیشه تمام شود.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۵:۴۱    
رئیس کارگروه کودکان کار و خیابان وزارت کشور، با بیان مزیت های آذربایجان شرقی در حوزه اجتماعی؛ در بخش های ساماندهی کودکان کار، تکدی گری و بحث های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ...
رکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا اجتماعی: معاون استاندار کرمانشاه گفت: تکدی گری در کرمانشاه کاملا سازمان یافته است، حتی در این رابطه پیشنهاد سلب ولایت والدین این متکدیان را به دادسرا داده ایم، دادسرا هم پذیرفته؛ قرار است بهزیستی این موضوع را پیگیری کند.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر کشور با اشاره به لزوم رفع معضل تکدی گری و کودکان کار خیابانی ادامه داد: هر نوع کودک کار خیابانی و تکدی گری باید در کل کشور جمع و این پدیده برای همیشه تمام شود. ...
نشست سازمان های مردم نهاد با مسئولان استانداری در حالی برگزار شد که به گفته رئیس انجمن ضایعات نخاعی کردستان، گروه ها و اشخاص مختلفی با کارت معلولان در استان تکدی گری و سوءاستفاده می کنند و درآمد میلیونی کسب می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به اینکه تکدی گری در کرمانشاه کاملا سازمان یافته است، گفت: در زمینه کودکان کار پیشنهاد سلب ولایت این کودکان به دادسرا پذیرفته شده و بهزیستی در حال پیگیری این موضوع است.
هاژه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۲۰:۲۲    
به گزارش هاژه، در روزهای گذشته جولان برخی متکدیان در شهر مهاباد خبر ساز شده است و شهروندان خواستار برخورد و اخراج متکدیان مرفهی شده اند که بخشی از صدقه شهروندان به خانواده های نیازمند را می بلعند. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کارگروه کودکان کار و خیابان وزارت کشور، با بیان مزیت های آذربایجان شرقی در حوزه اجتماعی در بخش های ساماندهی کودکان کار، تکدی گری و بحث های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ...
خبر خودرو   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون اجتماعی و مشارکت های شهرداری مشهد گفت: براساس آمارهای سال گذشته، تست اعتیاد بیش از 40 درصد متکدیان جمع آوری شده، مثبت بوده است . ...
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس دادگستری شهرستان زرند از اجرای طرح ضربتی جمع آوری متکدیان در این شهرستان خبر داد و گفت: دستورات قضایی لازم و قاطع برای برخورد با افرادی که اطفال را به تکدی گری وا می دارند صادر شده است. ...
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۰    
تکدی گری چه واقعی و چه فریبکارانه معضلی اجتماعی است که ریشه در فقر و نابسامانی های اقتصادی دارد.
نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - ۱۱:۳۲    
تکدی گری این روز ها به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شده؛ آن قدر پر درآمد که برخی متکدیان اکنون درآمدشان از بسیاری از کارگران، کارمندان، فرهنگیان و حتی مهندسان بیشتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: بسیاری از کودکان کار به صورت شبکه ای فعالیت می کنند و به سمت تکدی گری هدایت شده اند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۲۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
یک مامور پلیس در تهران 60 سال پیش به دو کودک آسیب دیده در خیابان مشکوک شد. تحقیقات از دو کودک متکدی پرده از شکنجه های مرد کوری که آن ها را برای تکدی گری اجاره کرده بود برداشت. بخش هایی از گزارش را به نقل از روزنامه اطلاعات فروردین 1343 بخوانید و عکس های آن را تماشا کنید.
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۲   + ۳۰ سایت دیگر  
زن تکدی گری که در خانه یک مرد پولدار زندگی می کرد مرگ وی را تا 11 ماه بعد پنهان کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۸:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مردم ایران بسیار مهربان هستند و براساس آموزه هایی که از کودکی به ما آموخته اند، همیشه از افراد ضعیف جامعه به شیوه های گوناگون حمایت می کنیم، ولی باید در این زمینه و اینکه مردم چگونه به این افراد کمک کنند فرهنگ سازی صورت پذیرد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۷   + ۳۲ سایت دیگر  
شهردار پایتخت گفت: عدم وجود ظرفیت لازم برای ساماندهی و نیز ناهماهنگی بین دستگاه ها برای حل چالش های مرتبط با آسیب های اجتماعی از دلایل نابسامانی ها در این زمینه در سنوات قبل است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک از سوءاستفاده از کودک 13 ساله جهت فروش و جابه جایی موادمخدر در قالب تکدی گری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: تکدی گری سازمان یافته در این استان وجود ندارد، اما روند گدایی انفرادی در حال گسترش است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ساری- حاجی فیروز به عنوان یک نماد فرهنگی از ایران باستان متاسفانه امروزه و در گذر زمان دستخوش تغییر و دستمایه فقر و تکدی گری شده و بر سر چهارراه ها و خیابان ها سرگردان مانده است.
موج رسا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۰۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر ابهر گفت: به زودی متکدیان با طرحی که داریم جمع آوری و به مدت 3 ماه در محلی نگه داری خواهند شد تا این امر باعث شود دوباره به تکدی گری باز نگردند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
متکدیان که در سراسر کشور پراکنده اند، بوی نوروز را که می شنوند، راه به سمت تهران کج می کنند، چون در پایتخت عریض و طویل ایران با میلیون ها جمعیت، آن قدری دست در جیب می رود و اسکناس از آن خارج می شود که برای متکدیان بصرفد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مرکزی گفت: شهرداری اراک برای مقابله با تکدی گری، کار علمی تر و مطلوب تری نسبت به سایر شهرهای استان دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-گروه فرهنگ و هنر : حاجی فیروز که پیش از این شادی می کرد و دایره می زد و آواز می خواند و از مردم عیدی می گرفت، حالا کارش به گدایی کشیده است؟ از حدود یک دهه پیش که شبکه های اجتماعی در ایران آرام آرام رونق پیدا کردند، انتقاد از وضعیت حاجی فیروز هم بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت ...
جماران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۷:۲۸    
داود فتحعلی بیگی، با تشریح پیشینه تاریخی حاجی فیروز ابراز تاسف کرد که این نماد فرهنگی و ملی به دستاویزی برای تکدی گری تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
داود فتحعلی بیگی، با تشریح پیشینه تاریخی حاجی فیروز ابراز تاسف کرد که این نماد فرهنگی و ملی به دستاویزی برای تکدی گری تبدیل شده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت: بهتر است چیپست زیر پوستی برای گم نشدن بیماران دمانس کاشته شود، چراکه در برخی استان ها از بیماران مبتلا به آلزایمر برای حمل مواد مخدر یا تکدی گری استفاده می کنند ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - ۱۹:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران گفت: در برخی استان ها از بیماران مبتلا به آلزایمر برای حمل مواد مخدر یا تکدی گری استفاده می کنند.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
این موضوع را می توان از حجم کمک های مردمی به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) هم متوجه شد اما این موضوع، یک شاخص اجتماعی جهانی هم هست و جایگاه ایران در رابطه با سنجش این مؤلفه نشان از اهمیت دادن مردم ایران به یاری رسانی دارد ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۳    
ظاهراً تکدی گری در گذشته مختص افرادی ندار و معلوم و یا کاملاً فرسوده بود که از صبح تا عصر به الطاف الحیل و با جلب ترحم مردم این امر را صورت می دادند و تعداد آنان به حدی کم بود که حتی عابرین هم کاملاً آنان را می شناختند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تکدی گری به عنوان یک معضل اجتماعی که می تواند آسیب های دیگری را در پی داشته باشد امروز در سطح شهر تاریخی زنجان به عنوان یک معضل اجتماعی مهم مطرح است و به نظر می رسد چاره اندیشی برای رفع این معضل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چرا که تکدی گری فعلی مجرمانه است و افراد متکدی در حاشیه این کار می توانند
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۲۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ، یک متکدی در اراک توسط شهرداری این شهر شناسایی شد که تنها در نصف روز و با تکدی گری هشت میلیون تومان درآمد کسب کرده است. https://diyarmirza.ir/wp-content/uploads/2024/02/003z_Blk.mp4
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۳۹    
ممنوعیت گدایی در لوکزامبورگ که در پانزدهم ژانویه اجرایی شد، اکنون انتقادهای بسیاری را به علت انسانی نبودن این اقدام، برانگیخته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
دادستان کل کشور با صدور بخشنامه ای تاکید کرد: نسبت به شناسایی شبکه های مجرمانه فعال در حوزه بهره کشی از کودکان، به ویژه تکدی گری یا جمع آوری و فروش غیرقانونی پسماند، اقدام قضایی انجام شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد گفت: ساماندهی تکدی گری در شهر جهانی یزد از طریق نهاد های مرتبط و نظارتی به طور جدی پیگیری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۶   + ۳۲ سایت دیگر  
دادستان کل کشور با هدف صیانت از حقوق کودکان و برخورد جدی با شبکه های مجرمانه فعال در حوزه تکدی گری و زباله گردی اطفال و نوجوانان،با صدور بخشنامه ای بر اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و اعمال نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی، ضابطان قضایی و تعقیب ترک فعل های ارتکابی تأکید کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۸:۰۰    
معضل تکدی گری قصه امروز و دیروز نیست و رفع آن همراهی مردم و همت تمام دستگاه های اجرایی و متولی را می طلبد که در این گزارش به آن پرداخته شده است.