سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۰۳Oct 2020 27

جدیدترین‌های «تکدی گری»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۱:۴۰    
هر چند شیوع کرونا باعث شده حضور در پروژه های سینمایی و تلویزیونی پرخطر باشد ولی به هر حال اگر هم بازیگران بخواهند در خانه بنشینند و کاری نکنند، احتمالاً کارشان به تکدی گری برسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت : تکدی گری یکی از معضلات جدی آسیب های اجتماعی است که می تواند تاثیرات مخربی را بر جامعه تحمیل کند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
گدای میلیاردری که در یکی از چهارراه های اصلی شهر قزوین اسپند دود می کرد؛ شناسایی و با حکم قضایی راهی زندان شد. به گزارش ایسنا، محسن رحیمی، مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۳   + ۴۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت: متکدی میلیاردری که در یکی از چهارراه های اصلی شهر قزوین اسپند دود می کرد؛ شناسایی، جمع آوری و با حکم دستگاه قضایی روانه زندان شد. ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
گروه جامعه: مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت: فردی به عنوان متکدی در یکی از چهارراه های اصلی شهر قزوین اسپند دود می کند که مانده حساب بانکی اش 400 میلیون تومان و خانه اش انبار برنج و روغن است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۷    
برنامه شکلات تلخ این هفته دوربین خود را به میان کودکان متکدی برده و از آثار و چالش های زندگی این کودکان می گوید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
برنامه شکلات تلخ به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی روزهای شنبه و سه شنبه حوالی ساعت 13/20 و روزهای یک شنبه و چهار شنبه حوالی ساعت 00:30 دقیقه بامداد روی آنتن می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین گفت:کمتر از 30 درصد متکدیان نیازمند واقعی هستند و مابقی حرفه و کسب خود را تکدی گری قرار داده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان از مردم درخواست کرد که رفتارهای تکدی گرانه را در کودکان کار تقویت مثبت نکنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اجرایی خانه کارگر فارس با اشاره به اینکه متاسفانه واگذاری کارخانه ها به افراد در سال های گذشته شخصی سازی بوده نه خصوصی سازی گفت: در سال های گذشته کارخانه ها به افرادی واگذار شده که هیچ گونه اهلیتی در این باره نداشته اند.
استانداری قزوین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۰۳    
فرماندار البرز گفت : در صورت مشاهده هر گونه تکدی گری مردم با شماره 123 اورژانس اجتماعی تماس بگیرند .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: افرادی که در شکل و شمایل معتاد، آشکارا در سطح جزیره قشم مبادرت به تکدی گری و سایر کارهای خلاف عرف جامعه انجام می دهند سیمای اجتماعی جزیره را در نزد گردشگران و مسافران تخریب می کنند و سازمان منطقه آزاد قشم ازاین وضعیت راضی نیست و ...
آناج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
درصورت استمرار گرانی های افسار گسیخته، آنهایی که دیگر توان مقابله ندارد، علاوه بر تکدی گری، به اعمال خشونت آمیز و مجرمانه روی خواهند آورد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون امور اجتماعی بهزیستی فارس با تاکید بر اینکه باید کمک های مردمی به کودکان کار و خیابانی هدفمند شود، گفت: افزایش متکدیان و رشد تکدی گری در شیراز ثابت نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ورامین- امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اینکه برخی رفتارهای ضد فرهنگی زیبنده شهر نیست، گفت: مسئولان برای کارتن خوابی و تکدی گری در ورامین چاره اندیشی کنند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۱    
نیلوفر جلالی روزنامه نگار تهران هرگز از متکدیان خالی نمی شود. نه فقط خالی نمی شود بلکه هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود. عده ای فشارهای اقتصادی و فقر و بیکاری را عامل گسترش این پدیده می دانند و عده ای دیگر تکدی گری را کاملا معلول عوامل دیگر فرهنگی و اجتماعی ارزیابی می کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- سرپرست شهرداری میاندوآب با اشاره به اینکه برخورد جدی با پدیده تکدی گری در دستور کار این شهرداری قرار گرفته، گفت: طرح جمع آوری و برخورد با متکدیان به طور جدی توسط اکیپ گشت شهری متشکل از نیروی انتظامی، بهزیستی و شهرداری در این شهرستان آغاز شده است.
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۰۳    
ساماندهی متکدیان چند سالی است که از سوی مسئولان مطرح می شود که امیدواریم با همتی همگانی این امر به زودی محقق شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۳۵    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری خانم خانم تو رو خدا جان بچت کمک کن! چند تا بچه یتیم دارم... آقا رفتم دکتر پول ندارم دارو بخرم...خانم کیف پولمو دزدیدن می تونی به من کمک کنی تا کرایه بدم برم خونمون...
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۷:۱۰    
قم نیوز: مدیر کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری قم گفت: برخورد و اقدام مؤثر با پدیده تکدی گری نیازمند یک نگاه ملی و فرابخشی است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۹    
چندی است که شاهد رشد روز افزون تعداد متکدیان در مشهد هستیم که چهره شهر را مخدوش کرده اند اما به راستی چند درصد این متکدیان نیازمندان واقعی هستند و دلایل زیاد شدن تعداد آن ها در این ایام چیست؟
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
شقایق عرفی نژاد خیریه چرخ گردون هم یک مؤسسه خیریه است، هم یک مؤسسه کارآفرینی. آن طور که مؤسسش می گوید در واقع این دو کار در کنار هم انجام می شود. سمیرا حشمتی عقیده دارد پرداخت های مالی و غیرمالی به مستمندان در واقع عادت دادن آنها به این وضعیت و نوعی دامن زدن به تکدی گری است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۸    
گروه استان ها- کودکان کار همانند سایر کودکان حق زندگی و تحصیل دارند با کمک های دلسوزانه و از روی ترحم، نباید به دستفروشی، تکدی گری و فال فروشی آنها دامن زد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
امروز شهرهای بزرگ به خصوص کلانشهرها با مشکلات و معضلات اجتماعی زیادی روبرو هستند که گاه بحران هایی ایجاد می کنند. یکی از چهره های آسیب اجتماعی پدیده تکدی گری است که به عنوان معضل جوامع شهری محسوب می شود هرچند تاکنون ریشه این بحران در عوامل مختلفی بررسی شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت پیرامون جمع آوری وساماندهی متکدیان خیابانی اظهار کرد: براساس قانون تکدی گری جرم بوده و با متکدیان برخورد قانونی می شود.
مازنی نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ سیدجعفر ساداتی / معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران : جامعه شناسان و آسیب شناسان اجتماعی عمده ترین آسیبهای اجتماعی در جامعه امروز ایران را چنین برشمرده اند؛ اعتیاد، روسپیگری، نزاع و درگیری، سرقت، قتل، خودکشی، فرار، تکدی گری و جرائم مالی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۴:۰۳    
شیراز-ایرنا- ساماندهی فاضلاب شیرازو صدرا و تاکید بر لزوم برنامه ریزی عملیاتی برای مقابله با تکدی گری و مساله کودکان کار از جمله مسایلی بود که چهارشنبه در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان فارس مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۳:۲۲    
گروه استان ها- استاندار مرکزی با بیان اینکه "متولیان باید در برخورد با پدیده تکدی گری در استان مرکزی به وظایف خود دقیق عمل کنند" گفت: تکدی گری به یکی از معضلات اجتماعی در استان مرکزی تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۴    
اراک- ایرنا- تکدی گری با چهره ای احساس گونه سال هاست که در جامعه به عنوان زخمی کاری خودنمایی می کند و در پس نقاب چند وجهی آن طیفی از آسیب های اجتماعی جریان دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - استاندار مرکزی مقابله با پدیده تکدی گری را نیازمند تدوین برنامه های هدفمند و عزم جدی مردم و مسئولان دانست و گفت: تهدید سلامت جامعه و اختلال در ارتباط اجتماعی از مهمترین پیامدهای این آسیب اجتماعی است که باید با آن مقابله قاطعانه شود.
فرمانداری شاهین شهر و میمه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۲:۳۹    
با تکدی گری در معابر شاهین شهر برخورد میشود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان؛ اسفندیار تاجمیری فرماندار در جلسه کمیته ساماندهی تکدی گری که با حضور دادستان و تعدادی از مدیران شهرستان برگزار شد با اشاره به آسیب های ناشی از تکدی گری توسط تعدادی کودک و نوجوان که عمدتا از اتباع خارجه هستند در ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: جاذبه مالی که تکدی گری دارد مانع بزرگی بر سر راه پایان این معضل است، بر طبق مطالعات به طور میانگین روزانه هر متکدی حداقل 250 هزار تومان و در مناطق بالای شهر حتی تا سه برابر این عدد درآمد دارد.
آوای رودکوف   ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ - ۱۴:۱۹    
وقتی از مشارکت برای تکمیل مرکز ترک اعتیاد سخن می گفتم عده ای مرا به تکدی گری و بعضی ها مرا باج خواه نامیدند ، اما دست جهادگران بسیجی را می بوسم.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۰۳:۴۵    
گدایی کردن پیرمردی در پرواز قطر و تعجب کاربران شبکه های اجتماعی!
دانا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۸:۲۰    
تکدی گری همواره به عنوان یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی در شهرستان چابهار مطرح بوده و وجود تعداد بالای متکدیان به بومی و غیربومی که برخی از آنها بی هویت و بی شناسنامه هستند و به دلیل سخاوتمندی مردم و دلسوزی موجب شده تا این معضل همواره به شکلی پررنگ در تنها بندر اقیانوسی کشور خود را نشان دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۷:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با بیان اینکه ضروری است که مردم از کمک به متکدیان سطح شهر خودداری کنند، گفت: این کار و پذیرفتن اینکه مردم نباید به افرادی که به طرق مختلف تکدی گری می کنند کمک نمایند نیاز به فرهنگ سازی دارد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۵:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: عصر روز گذشته هشتم مردادماه، جنازه یک پیرمرد تکدی گر، برای ساعت ها در اهواز روی زمین رها شده بود و اقدامی برای جابجایی آن، توسط سازمان های مربوطه صورت نگرفت. ...
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنکی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به معضل تکدی گری و کودکان کار، گفت: شناسایی و انسداد عوامل بروز این ناهنجاری ها مهم تر از رسیدگی به جامعه هدف آن است و لازم است محافل علمی و دانشگاهی به شکل علمی به این حوزه ورود کنند.
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۲۲:۴۷    
آفتاب یزد- گروه شبکه: به تازگی شهرداری بوشهر برای مقابله با تکدی گری اقدام به نصب بیلبوردی با این مضمون کمک به متکدیان خیابانی، ریختن پول به جیب افراد سودجو است در سطح شهر کرده است. بیلبوردی که با اعتراض بسیاری روبه رو شد. چرا که در این بیلبورد تصاویری از ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تعدادی از زنان سرپرست خانواده به دلیل فشار اقتصادی به دستفروشی، تکدی گری و زباله گردی روی آورده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۸:۴۶    
با نگاهی گذرا به فرهنگ لغات موجود متوجه خواهیم شد که واژه تکدی گری را اکثراً معادل صدقه خواهی و گدایی کردن می دانند؛ ولی سوال اینجاست که آیا موسیقی خیابانی گدایی کردن است؟ اگر چنین است در نتیجه باید گفت نه تنها شغل شما بلکه همه مشاغل، گدایی و تکدی گری محسوب می شود!
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۰۸:۵۸    
طرح بیلبوردهای شهرداری بوشهر برای مقابله با تکدی گری با اعتراض همراه شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۶:۱۵    
یکی می گوید که 80 درصد متکدیان و کودکان کار از اتباع هستند و یکی می گوید بالغ بر 50 درصد. یکی می گوید فلان نهاد مشارکت نمی کند و دیگری می گوید بهمان نهاد. یکی مصاحبه با شبکه دو می کند و دیگری نشست خبری برگزار می کند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
احمد پورمخبر بازیگر سینما و تلویزیون که بخاطر بازی در سریال های بزنگاه و ترش و شیرین به شهرت و محبوبیت بالایی رسید، صبح امروز _30 تیر_ درگذشت؛ این بازیگر در سال های پایانی عمر خود کم کار شده بود و حتی شایعه هایی مبنی بر تکدی گری این بازیگر منتشر شده بود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۱۳:۳۱    
توجه به وضع زنان سرپرست خانوار، ساماندهی کودکان کار، بهبود مراکز نگهداری سالمندان، برخورد با تکدی گری و جلب مشارکت وکلای دادگستری در سازمان بهزیستی، مهم ترین درخواست های اعضای شورای شهر از مدیرکل بهزیستی استان اصفهان بود.
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی ایلام گفت: تکدی گری قطعا درآمد بسار بالاتری را دارد تا فرد تحت حمایت سازمان بهزیستی و مجموعه حمایتی قرار گیرد .
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۴۸    
طی سالهای اخیر با افزایش مشکلات اقتصادی بحث تکدی گری، کودکان کار، زنان دوره گرد و... بیشتر مطرح شده، تا جایی که نهادهای مختلف با وجود اقدامات و تلاشهای فراوان برای جمع آوری این افراد موفق به ریشه کنی معضل تکدی گری نمی شوند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۷:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
کمال اطهاری در روزنامه شرق نوشت: مارکس در مقاله ای درباره وضع قانون عجولانه و بی مطالعه الغای تکدی گری از سوی دولت پروس، و شورش بافندگان گرسنه، در پی آن می گوید: دولت بر بنیان تضاد میان زندگی عمومی و خصوصی، میان منافع عام و خاص بنیاد گذاشته شده است... ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۱۲    
مصطفی اقلیما، در #دیدگاه_نخبگانی و یادداشت اختصاصی برای خبر فوری نوشت: تکدی گری از وجود آسیب های اجتماعی نشات می گیرد و بیکاری به عنوان یکی از پررنگ ترین عوامل ایجاد بسیاری از مشکلات و آسیب ها در اجتماعات شناخته می شود.