جمعه ۲۶ شهریورساعت ۲۱:۳۶Sep 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت گردشگری»

سینا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۷    
سرپرست جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیش از اینکه تحریم های بین المللی مانع رونق گردشگری سلامت در ایران باشد، باید بر وجود برخی از سیاست های غلط تمرکز کنیم که ناخواسته موانعی را برای ورود گردشگران سلامت به کشور ایجاد می کنند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۶:۵۹    
همدان - در حالی گردشگری در همدان یکی از راه های اصلی برای رسیدن به توسعه و اشتغالزایی است که این روزها پس از گذشت یک سال و نیم هم چنان داغ کرونا را بر پیشانی دارد و وضعیت آن هر روز وخیم تر می شود.
کیشوند   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گردشگری خلاق به عنوان نسل جدید گردشگری بعد از گردشگری انبوه و گردشگری فرهنگی، طلایه دار و پیشرو تازه نفس صنعت گردشگری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۴۰    
از روزهای آخر زمستان 98 تاکنون شیوع بیماری کرونا باعث شد تا گردشگران بسیاری سفرهای خود را لغو کنند. به عبارت دیگر صنعت گردشگری در ایران هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر دچار آسیب های بزرگی شد ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
ارشاد حاتمی از برقراری اولین پرواز کیش به رامسر و بالعکس خبر داد و گفت: برقراری پرواز کیش به رامسر و بالعکس اثرات و مزایای مثبت در توسعه صنعت گردشگری و توریست و صنایع وابسته به آن دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پتانسیل های گردشگری لنگرود تاکید کرد: اگر از صنعت گردشگری دوربمانیم شاهد آسیب جدی خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا- شکوفایی ظرفیت های بی بدیل گردشگری استان گلستان نیازمند تهیه نقشه راه علمی است که کارشناسان امر امیدوارند با اهتمام مدیران جهادی دولت سیزدهم زمینه رونق همه جانبه این صنعت نوپا در این استان شمالی فراهم شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۷:۵۵    
مدیر امور منابع آب کلات گفت: منابع آبی و تعدد اماکن گردشگری آب به همراه فضای طبیعی منطقه فرصت و غنیمتی برای توسعه گردشگری آب در کلات است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۴:۲۱    
تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از تدوین بسته حمایتی جدید برای فعالان این صنعت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی، سهم صنعت گردشگری از منابع صندوق توسعه ملی را ناچیز دانست.
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: حمایت فرمانداران از صنعت گردشگری این استان با تخصیص اعتبار محقق می شود.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
محمد شجاعی گفت: یکی از ابزارهای اساسی برای تبلیغات پروژه ایران هراسی صنعت گردشگری است که در مدیای دنیا و اینترنشنال در حال رخ دادن است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همکاری مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، واکسیناسیون مدیران، کارکنان و فعالان صنعت گردشگری در اولویت قرار گرفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی استان فارس در نشستی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس راهکارهای تعامل بیشتر با صنعت گردشگری استان بررسی شد.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد خلیل پور در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این بافت تاریخی هویت شهر ارومیه محسوب می شود و باید احیا شده و برای سالهای آینده حفظ و نیز به منبع درآمدی از طریق جذب گردشگران تبدیل شود. شهردار مستقلی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با شکل گیری ساختار گردشگری خوراک به عنوان محصول و جاذبه ای جدید در صنعت گردشگری کشور، گامی مهم به سوی دستیابی هدف تنوع بخشی به محصولات گردشگری و توزیع سفر در کشور برداشته می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- محمدی، کارشناس حوزه گردشگری گفت: گسترش بیماری کرونا صنعت گردشگری را بیش از هر صنعت دیگری، تحت تاثیر قرار داد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۶    
رپورتاژ آگهی جزیره کیش سالیان سال است که مقصد مهمی برای گردشگران به شمار می رود. کیش جزء معدود مناطق ایران است که صنعت گردشگری در آن به صورت جدی و کارشناسی شده اجرا می شود و روز به روز سیاست های جدیدی در خصوص پیشرفت و توسعه ی این صنعت در آن مکان صورت می پذیرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نامه ای به مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها اعلام کرد: با عنایت به اهمیت واکسیناسیون عمومی برای جلوگیری از شیوع و گسترش بیماری کرونا و لزوم حمایت از فعالان حوزه صنعت گردشگری که در مواجهه بیشتر با این بیماری هستند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۸:۵۸    
گرگان- ایرنا - استان گلستان دارای ظرفیت های فراوان در حوزه های مختلف صنعت گردشگری از جمله گردشگری کشاورزی است که توسعه آن نیازمند برنامه ریزی علمی و سرمایه گذاری است تا زمینه اشتغال زایی و رونق اقتصادی را برای این استان فراهم سازد.
رییس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد: میزان خسارت مالی کرونا به هتل های کشور به 20 هزار و 200 میلیارد تومان رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۱۷    
ایسنا/گلستان گردشگری کشاورزی یکی از انواع گردشگری مبتنی بر فعالیت های کشاورزی است که طی یک سال اخیر در استان گلستان رواج یافته و رفته رفته برای خود جایی مطمئن در صنعت گردشگری این استان پیدا کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مناسب ترین زمینه ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی صنعت گردشگری است و از این رو مهم ترین نقش وزارتخانه گردشگری در ایام پساکرونایی؛ گره گشایی، روان سازی مناسبات، سیاست گذاری، هدایت به سمت اهداف و نظارت و کنترل و رسیدگی به مشکلات متصدیان بخش خصوصی و دولتی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی به تشریح آخرین وضعیت واکسیناسیون شاغلان گردشگری این استان پرداخت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۳۹    
شهرستان پلدختر در جنوب لرستان همیشه از محروم ترین مناطق استان بود حال با افتتاح آزاد راه خرم آباد-اندیمشک و تردد خودروهای سبک و سنگین از این مسیر ، محروم تر هم شد ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۹:۲۲    
آیا وزیر جدید میراث فرهنگی از چالش های جدی و مشکلات عمیق صنعت گردشگری ایران با خبر است تا با رفع آن ها، گامی در مسیر بهبود وضعیت گردشگری کشور و ایجاد رونق در این صنعت ناکام از کرونا و تحریم بردارد؟
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور عمرانی استاندار زنجان، با بیان اینکه شیوع کرونا ویروس در جهان بیشترین ضربه را به صنعت گردشگری و صنایع دستی وارد کرده است، گفت: مشکلات اداری در واگذاری قطعات زمین های شهرک صنعتی استان به صاحبان صنایع وجود دارد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۲    
رم- ایران پرس: صدها تن از فعالان بخش گردشگری و آژآنس های مسافرتی در ایتالیا با تجمع در میدان پوپولو (PIAZZA DEL POPOLO) در مرکز شهر رم، نسبت به تداوم بحران گردشگری و مشکلات معیشتی خود اعتراض کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
با وجود باز بودن مرز های اروپایی و گشایش تمام اماکن و جاذبه های گردشگری ایتالیا در تابستان امسال، اما قطع ارتباط توریستی بین اروپا و دیگر نقاط جهان صنعت گردشگری این کشور را همچنان با مشکل روبرو کرده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
پیش از شیوع بیماری کرونا فعالان حوزه گردشگری کشور بویژه در استان آذربایجان شرقی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کردند،با شیوع این بیماری و اعمال محدودیت های کرونایی تیر خلاص به صنعت گردشگری استان زده شد و این صنعت در کما رفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: صنعت گردشگری زمینه ساز رشد اقتصادی است و رشد این صنعت باید همراه با احترام به فرهنگ دینی و اجتماعی هر منطقه و پیوست فرهنگی باشد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، بی شک یکی از آسیب دیده ترین صنعت های اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، گردشگری است، درحال حاضر و با شیوع کرونا، کسب و کارها و فعالیت های صنعت گردشگری و هتل داری با بحران شدیدی مواجه شدند و در حال ورشستگی هستند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۹:۵۸    
قم- طی سال های اخیر پروژه های متعددی به ارزش 38 هزار میلیارد ریال در قم اجرا و یا مورد بهره برداری قرار گرفته است تا علاوه بر رونق اقتصادی شاهد افزایش صنعت گردشگری در این استان باشیم.
چالش های توسعه صنعت گردشگری در کشورمان پیچیده و چند وجهی هستند. در دهه های اخیر گردشگری در ایران به یک صنعت دم دستی و سطحی تبدیل شده است که هیچ گاه به طور جدی به چالش ها و پیچیدگی های توسعه آن پرداخته نشده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۳:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: اراضی ملی که در پیرامون محور باباامان قرار گرفتند در مسیر توسعه صنعت گردشگری قرار دارد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمد خلیل پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه بافت تاریخی شهرهایی همچون ارومیه می تواند به عنوان صنعت گردشگری مطرح شود، اظهار داشت: شهردار جدید با ارتباط کارشناسی با سازمان میراث فرهنگی، زمینه را برای احیای بافت تاریخی ارومیه هموار کند ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 18 ماه از بلای فراگیر کرونا می گذرد ، ایجاد محدودیت ها و واکسینه نشدن عموم مردم باعث شده تا روز به روز صنعت گردشگری در همه جای دنیا ازجمله در ایران نحیف تر شود و به گفته سیادتان رئیس جامعه هتلداران فارس از زمان شیوع کرونا تاکنون 30 درصد از هتلداران استان دست از کار بکشند.
عزت الله ضرغامی یکی از اولویت های خود را بر توسعه گردشگری دریایی قرار داده این در حالی است که لنج ها به عنوان بخشی از میراث فرهنگی ما در جنوب ایران به جای استفاده در این صنعت، در خطر امحا و خارج شدن از چرخه مصرف قرار دارند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۲۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماد گشان متعلق به شرکت توسعه بین الملل صنعت گردشگری پدیده شاندیز از تابلو نارنجی بازار پایه به تابلو زرد ارتقاء پیدا کرد. مدیر عامل این شرکت درباره این اتفاق گفت: اعتبار شرکت جایگاه بهتری پیدا کرد و دامنه نوسان سهم از 2 درصد به 3 درصد افزایش پیدا می کند. البته این امر یک تیغه دو لبه است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
عصر ایران: شکل ظاهری این آسمانخراش با الهام از بازی دومینو شکل گرفته و ساخت آن در زنگبار، مجمع الجزایر نیمه خودمختار در سواحل شرق آفریقا، برنامه ریزی شده است. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۵:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: رعایت کامل ضوابط و پروتکل های بهداشتی در کلیه تاسیسات گردشگری کشور و نیز نظارت دقیق بر نحوه فعالیت آنها، لازمه اطمینان بخشی و اعتمادسازی دوباره در صنعت گردشگری آسیب دیده از پاندمی کروناست.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با تمام رفتارهای غیرقابل پیش بینی ویروس کرونا در طی دو سال اخیر باید زندگی کردن با کرونا را می آموختیم تا شاهد تعطیلی بسیاری از مشاغل نظیر صنعت گردشگری نباشیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
روسای جامعه هتلداران، کانون راهنمایان و انجمن دفاتر خدمات مسافرتی کشور در ملاقات ها و گفت وگوهای مجزا با عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مطالبات خود برای رونق گرفتن این صنعت از قبیل اجرای سفرهای ایمن، ایجاد صندوق حمایت از فعالان صنعت گردشگری ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- رئیس جامعه حرفه ای هتلداران و هتل آپارتمان داران استان فارس گفت:مرحله دوم واکسیناسیون هتل داران و هتل آپارتمان داران فارس یکشنبه انجام شد و امیدواریم با این اقدام مهم شاهد پویاتر شدن صنعت گردشگری در استان باشیم.
عصر شرق   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر کیلان، از توسعه صنعت گردشگری کیلان به عنوان اولویت مدیریت شهری در دوره ششم یاد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون پنج هزار و 685 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات و صنعت گردشگری این استان وارد شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس جامعه هتلداران فارس گفت: در کشورهایی که به صنعت گردشگری اهمیت می دهند و در حال پویا کردن این صنعت هستند،روند اداری به سرعت انجام می شود اما در کشور ما مانع تراشی های غیرمنطقی و بروکراسی های اداری از مهمترین موانع پیش روی سرمایه گذاران محسوب می شوند.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۵:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مهر نوشت: وزارت گردشگری تایلند تصمیم گرفته دفتر نمایندگی خود را در ایران پس از 11 سال تعطیل کند، یکی از دلایل این تصمیم، نامشخص بودن زمان برگشت صنعت گردشگری ایران به بازارهای بین المللی است. ...
موج   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل میکامال گفت: نباید نگاه مغرضانه ما را از هدف اصلی مان که توسعه کیش است دور می کند و ادعاهای غلط و مغرضانه، ناخواسته زمینه ساز نابودی صنعت گردشگری کیش شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: در بین کشورها سهم قابل قبولی در زمینه صنعت گردشگری نداریم و در مجلس تلاش شده تا خلأ های قانونی را در این باره شناسایی و برطرف کنیم.