جمعه ۰۸ بهمنساعت ۰۳:۴۲Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت گردشگری»

ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رشت – ایرنا - اهمیت صنعت گردشگری در سند تحول دولت جمهوری اسلامی به عنوان یکی از مهم ترین اسناد بالادستی کشور مطرح شده و استاندار گیلان بعنوان نماینده عالی دولت در استانی که قطب گردشگری است هشدار داد، معطلی سرمایه گذاران قابل بخشش نیست و مدیران خاطی برکنار می شوند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۶:۲۰    
همدان-همزمان با شیوع کرونا تنها مهره ای که از صنعت گردشگری همدان کیش و مات نشده بود و می توانست در آن اوضاع قمر در عقرب جوانه بزند گردشگری سلامت بود که آن هم به لطف برخی کاسبان از رونق و پویایی افتاد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۰:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان، توسعه صنعت گردشگری را یکی از مهم ترین برنامه های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: برهمین اساس و با حمایت دولت، توسعه و تقویت و زیرساخت ها در راستای برندسازی استان و جذب گردشگر به عنوان یک اولویت اجرایی در دستور کار قرار دارد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۰۸    
به گزارش سرویس بازار ردنا ( ادیان نیوز )، پس از شیوع اپیدمی کرونا بیشترین اسیب ممکن به صنعت گردشگری وارد شد امروز و در ادامه این مطلب به اهمیت صنعت گردشگری و میزان خسارت وارد شده به آن در دوران کرونا خواهیم پرداخت. به چه دلیل صنعت گردشگری اهمیت دارد؟ ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی رونق و توسعه صنعت گردشگری با فروکش کردن ویروس کرونا طی ماه های آینده را بسیار محتمل دانست، گفت: حوزه گردشگری این استان خود را برای دوران پساکرونا آماده می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۲    
تبریز- حمزه زاده، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از خسارت پنج هزار میلیارد تومانی کرونا به صنعت گردشگری این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۲    
یزد- توجه به زیرساخت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی یکی از اولویت ها برای رونق صنعت گردشگری در یزد به عنوان یکی از استان های دارای ظرفیت و آینده روشن است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشگاه بینالود مشهد گفت: با مقایسه تاریخ شکل گیری واژه اکوتوریسم در جهان و برابری آن با رشد صنعت گردشگری در ایران می توان دریافت که ایران از ابتدای توجه به صنعت گردشگری با برخورداری از پیشنیه باستانی و طبیعتی بکر در زمینه صنعت اکوتوریسم با دنیا همگام و همراه بوده ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قم گفت: مشکلات صنعت گردشگری در دو سطح استانی و ملی پیگیری می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شرکت کننده در نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا گفت: صنایع دستی به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از صنعت گردشگری است و این دو در کنار یکدیگر می توانند به رشد و تکامل دست پیدا کنند.
الف   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۱    
در هفدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی در سالن همایش های صدا و سیما شرکت کردم. سخنان من در 4 محور بطور خلاصه بشرح زیر بود: 1- اگرچه همه گیری کوید 19 موجب تعطیلی کسب و کارها، رکود و بحران عظیم اقتصادی در جهان ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرمهم: سازمان ملل پیش بینی کرده است که صنعت گردشگری در سراسر جهان تا سال 2024 هم به سطح قبل از همه گیری بیماری کرونا باز نمی گردد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
صنعت گردشگری چهارمحال و بختیاری سال هاست به کما رفته، درمان های کوتاه و مقطعی نتیجه ای جز آشفتگی در این مریض بدحال نداشته است اما آن چه بدیهی به نظر می آید در هر حوزه ای که دچار رکود و رخوت شدیم ردپای سوءمدیریت مشهود است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۷:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری و هتلداری بیشترین آسیب را متحمل شد. هتلداری کشور بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان زیان مالی داشته است.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۲۰:۵۷    
گردشگری همیشه یکی از نیاز های بشر از آغاز حضور انسان در زمین بوده و همچنان نیز می باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - فرماندار بم با اشاره به ثبت چهار اثر این شهرستان در فهرست آثار جهانی گفت: باید زیرساختهای صنعت گردشگری در بم توسعه یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سازمان جهانی بهداشت با اعلام اینکه ممنوعیت سراسری سفر و نیز اجبار ارائه گواهی واکسن در مرزها برای جلوگیری از گسترش جهانی کرونا موثر نیست، لغو محدویت های سفر شامل ممنوعیت و الزام گروهی واکسن را توصیه کرد. حال باید دید آیا کشورها این توصیه را جدی می گیرند تا گردشگری جهانی نفسی تازه کند؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز فرماندار اشتهارد با اشاره به قابلیت های درخشان گردشگری و تاریخی در اشتهارد گفت: در حال حاضر سرمایه گذاری زیادی در صنعت گردشگری در شهرستان اشتهارد نشده که دلیل اصلی آن نبود متولی در شهرستان است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - تبریز : شهردار تبریز در بازدید چند ساعته خود از مجموعه تفریحی و گردشگری عون بن علی و پارک طبیعت از طرح روستای بوم گردی دند نیز دیدن کرد. عباس رنجبر در حاشیه این بازدید، گفت: این دهکده با هدف توسعه صنعت گردشگری در سه فاز اقامتی، کارگاهی و نمایشگاهی در حال اجراست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: نمایشگاه فیتور 2022 اسپانیا مقدمه احیا و فعال شدن گردشگری در جهان پس از کرونا است و می تواند موجب رونق مجدد این صنعت شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: گردشگری یک ظرفیت فوق العاده به منظور بازگشت این شهر به دوران رونق است که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
فیلمی از یخبندان آبشار نیاز کاشان، در دل کویر مرکزی ایران در اولین روز از بهمن ماه 1400 را مشاهده می کنید. شهر نیاسر از توابع شهرستان کاشان است که به دلیل دارا بودن آبشار زیبای آن و همچنین تولید گلاب در بین فعالان صنعت گردشگری معروف است.
منجیل خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، کرونا نحوه زیست جامعه را دگرگون کرد ،آئین ها متوقف و جامعه خانه نشین شد و آن زمان که ضرورت سفر برای مردمان منع شد گفتیم سفرها فقط به تعویق می افتند و اینک پس از طی یک دوره خسارت عظیم صنعت گردشگری این وعده محقق شد و متولیان از بازگشت امنیت سفر به گیلان خبر می دهند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، نمایشگاه فیتور 2022 را فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت های گردشگری ایران دانست و گفت: رونق صنعت گردشگری در پساکرونا نیازمند همبستگی جهانی، تلاش و همکاری همه فعالان و ذی نفعان این حوزه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۷    
یزد- ایرنا -رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ابرکوه گفت:با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال 1398 تاکنون و با هدف جبران بخشی از خسارت به صنعت گردشگری 50 میلیارد ریال وام به صاحبان 20 واحد این حوزه پرداخت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۸:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: تقویت گردشگری روستایی در این شهرستان، با وجود روستاهای برخوردار از قابلیت های تاریخی، فرهنگی و طبیعی، یکی از اولویت های توسعه صنعت گردشگری در این خطه واقع در جنوب مرکزی خراسان رضوی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۰:۲۷    
دنیای اقتصاد : سازمان جهانی گردشگری در اولویت بندی خود برای سال 2021، توسعه پایدار فراگیر در صنعت گردشگری را مطرح کرد که تمامی اهداف توسعه پایدار را در برمی گیرد. در این اهداف معلولیت محور اصلی قرار گرفت و گردشگری قابل دسترس را به موضوع مهم این صنعت در دوران پساکرونا تبدیل کرده است ...
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۵۸    
صنعت گردشگری در حالی در سال 2021 در مجموع 4 درصد رشد داشته که هنوز در مقایسه با آمار قبل از همه گیری کرونا فاصله 72 درصدی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار لرستان با بیان اینکه باید از بخش گردشگری و ایجاد زیرساخت ها برای جذب گردشگران حمایت شود گفت: رونق صنعت گردشگری سبب توسعه این استان می شود.
عصر خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۱    
نقش و اثر موثر رسانه ها در تبیین ظرفیت های گردشگری ایران به دنیا موضوعی است که نیازمند برنامه ریزی و استفاده از قابلیت های رسانه ها است که بتواند با استفاده از شیوه های نوین اطلاع رسانی، در جهت شناساندن ظرفیت های توریسم ایران گام اساسی بردارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 50 درصد واحدهای اقامتی کشور در خراسان رضوی مستقرند. شیوع دوساله کرونا باعث شد صنعت گردشگری خراسان بیشترین آسیب را از این همه گیری در کشور ببیند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۴    
چندین طرح بزرگ صنعت گردشگری کشور با سرمایه گذاری و تامین مالی بالغ بر 100 هزار میلیارد ریالی بانک گردشگری و مجموعه های مرتبط ، به بهره برداری رسیده و یا در حال ساخت و تکمیل است.
مجموعه مستند ضد در فصل جدیدش که دوشنبه 27 دی ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می شود به افشای پشت پرده صنعت گردشگری حیات وحش پرداخته است.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مجموعه مستند ضد در فصلش جدیدش که دوشنبه 27 دی ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می شود به افشای پشت پرده صنعت گردشگری حیات وحش پرداخته است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۷    
امام جمعه بخش مرکزی یزد با اشاره به وجود آشفتگی فرهنگی در صنعت گردشگری گفت: وزارت میراث فرهنگی به عنوان متولی گردشگری باید به این مسئله توجه کند که آداب گردشگری متناسب با فرهنگ میزبان باشد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
نادر عشقی پور با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه "رواق تماشا" به تشریح معنای برندسازی در صنعت گردشگری پرداخت و گفت: در گذشته برای ارزش سنجی یک بنگاه اقتصادی، به دارایی ها و ارزش زمین یا تجهیزات می پرداختند و سپس ارزش کلی را تعیین می کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون هفت هزار و 580 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات و صنعت گردشگری این استان وارد شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : طی دو سال گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا امکان استفاده از فرصت تعطیلات برای سفر چندان مهیا نبود، اما انتظار می رود در سال جاری میلادی با گسترش واکسیناسیون عمومی بر میزان مسافرت های بین المللی افزوده شود و صنعت گردشگری جان دوباره ای بگیرد.
اقتصاد آنلاین / طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۶   + ۶۵ سایت دیگر  
چندین طرح بزرگ صنعت گردشگری کشور با سرمایه گذاری و تامین مالی بالغ بر 100 هزار میلیارد ریالی بانک گردشگری و مجموعه های مرتبط ، به بهره برداری رسیده و یا در حال ساخت و تکمیل است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار اهر بر ضرورت توسعه خدمات گردشگری با دستگاه های مرتبط و شورای شهر تاکید و گفت: متاسفانه این شهر فقط در مسیر گردشگری قرار گرفته و ضرورت دارد برای رونق صنعت گردشگری تبدیل به مقصد گردشگری گردد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ احمدرضا دالوند در اولین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر سال 1400، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحمیل محدودیت ها بر صنعت گردشگری به مدت دو سال است که این صنعت کج دار و مریض در حال فعالیت است و خسران زیادی برای فعالان این [...]
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: با شیوع ویروس منحوس کرونا با رکود صنعت گردشگری تعدیل و اخراج نیروها مواجه بودیم .
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی گیلان گفت: گردشگری روستایی از اجزای اصلی صنعت گردشگری به شمار می رود که می توان با برنامه ریزی اصولی، شناسایی مزیت ها و رفع محدودیت ها نقش موثری در توسعه مناطق مختلف داشت و در نتیجه به تنوع بخشی و توسعه ملی منجر شد.
روزنامه خبر شمال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
گردشگری ساحلی و دریایی یکی از فرصت های جذب گردشگر در شهرهای شمالی کشور به ویژه انزلی محسوب می شود که با رشد و توسعه آن می توان شاهد بهبود اقتصاد بود و برای استفاده از صنعت گردشگری ساحلی و دریایی فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات باید مورد توجه دست اندرکاران امر قرار گرفته و کمک حال بخش خصوصی در این ...
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
مشارکت در پروژه های مهم صنعت گردشگری با منابع داخلی و صندوق توسعه ملی و امیدواری به آینده با وجود نیروهای جوان و متخصص از اهم اقدامات بانک گردشگری است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۵:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در دو سال گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا امکان استفاده از فرصت تعطیلات زمستانی کریسمس برای سفر چندان مهیا نبود، اما انتظار می رود که در سال جاری میلادی با گسترش واکسیناسیون عمومی بر میزان مسافرات های بین المللی افزوده شود و صنعت گردشگری جان دوباره ای بگیرد.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۴    
بهمن میری نایب رییس شورای اسلامی استان و نماینده شهرستان کیار در شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون خشکسالی و اجرای طرح های انتقال آب، گردشگری و دامپروری استان را با تهدید مواجه کرده است.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران از تصویب مجوز تأسیس دانشکده گردشگری در هیات امنای این دانشگاه خبر داد. به گزارش بازارکار، سیدمحمد مقیمی در جمع فعالین برتر صنعت گردشگری کشور با اشاره به اهمیت گردشگری در پیشرفت کشور، گفت: گردشگری از ظرفیت های ویژه ایران است که کمتر در کشور مورد توجه قرار گرفته است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
البرز - رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج با اشاره به ضرورت توسعه سایت های فرهنگی و علمی گفت: رشد و توسعه صنعت گردشگری با رعایت کامل ضوابط و استانداردهای زیست محیطی میسر می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت که جشنواره گردشگری زمستانی از 27 دی ماه تا 11 بهمن امسال با هدف معرفی جاذبه ها و قابلیت های تفریحی، گردشگری زمستانی و رونق صنعت گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی در سطح استان برگزار می شود.