دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۲۳:۱۴Oct 2020 26

جدیدترین‌های «صنعت گردشگری»

قلم/ همدان- راهنمایی گردشگری یکی از مشاغل حوزه صنعت گردشگری است که آسیب های بسیاری از بحران کرونا دیده و حتی عموم فعالان این حرفه به سبب بیمه نبودن، نه تنها بیمه بیکاری ندارند بلکه دستانشان از تسهیلات حمایتی نیز خالی مانده است و گویی قرار نیست برنامه ای برای این روزهای آن ها داشته باشیم و این یعنی ...
ایلنا   ۹ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابعاد اجرایی دستور العمل جدید تسهیلات ویژه صنعت گردشگری کشور را به صورت ویدئو کنفرانس برای 31 استان کشور تشریح کرد و گفت: پس از ارائه بسته حمایتی نخست که مشمول مشاغل آسیب دیده از بحران انتشار ویروس کرونا از جمله صنعت گردشگری شده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۱    
ایسنا/مرکزی این روزها تقریبا چیزی از صنعت گردشگری باقی نمانده است، قبل از سال جدید، درست در روزهایی که این صنعت خود را برای رونق هر چه بیشتر آماده می کرد، سر و کله مهمان ناخوانده ای که این روزها تبدیل به صاحبخانه شده است، پیدا شد و از همان روز تا امروز رمقی در جان گردشگری نگذاشته است.
اقتصاد آنلاین / مدیر اینفو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
نبود مسافر داخلی و توریست خارجی برای اقامت در هتل ها به خصوص در استان های پرسفر، باعث تشکیل موج فروش هتل ازسوی هتل داران شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
اعطای عنوان بنیانگذار و پدر علم نوین مدیریت گردشگری جهان به یک محقق ایرانی از سوی اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان در آمریکا (نیویورک) بخاطر ثبت اولین اختراع در صنعت گردشگری و نظریه MFT و تایید آن توسط UNWTO (سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد) و دانشگاه های معتبر جهان طی یک نامه رسمی به تاریخ ...
استانداری خراسان رضوی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا پایان مهرماه سال جاری بالغ بر 2850 میلیارد تومان خسارت بر تاسیسات صنعت گردشگری استان وارد شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مسئول کمیته گردشگری خوراک بر ضرورت تولید محتواهای تصویری و ویدئویی در حوزه گردشگری خوراک تاکید کرد و آن را یک نیاز اساسی در صنعت گردشگری دانست.
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۴    
بحران کرونا بیش از هر چیزی به صنعت گردشگری ضربه وارد کرده است. درواقع عدم سفر به معنای از دست رفتن امکان سودآوری بسیاری از برندها و حتی کشورها است. در این رابطه این صنعت یکی از منابع درآمدی مهم تقریبا تمامی کشورهای جهان بوده و این مسئله باعث شده است تا شاهد راهکارهایی برای بهبود اوضاع باشیم ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
وحیدپورمردان گفت: یکی از شاخص های بهره وری بدون تخریب طبیعت طبیعت گردی است که اگر همراه با آموزش و فرهنگ سازی باشد ضمن ایجاد شادابی و نشاط، گردشگران با اهمیت وجودی منابع طبیعی و محیط زیست سالم و الطاف یگانه بی همتا، آشنا می شوند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۶    
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از آسیب دیدن صنعت گردشگری، بیش از پیش بر اثر تعطیلی مکرر آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری در ایام شیوع بیماری کرونا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- کارشناس صنعت گردشگری و هتل داری و مدرس دانشگاه گفت: با وجود ظرفیت های خوبی که در استان اصفهان وجود دارد جای خالی گردشگری غذا در این خطه تاریخی احساس می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی از افزایش حجم عملیات در تکمیل تونل های آزادراه ارومیه به تبریز خبر داد و گفت: آزادراه ارومیه به تبریز، بسترساز شکوفایی اقتصاد شمال غرب کشور و رونق صنعت گردشگری است، و آزادراه ارومیه-تبریز نقش پررنگی در سهولت دسترسی به پایانه های مرزی ایفا می کند.
برترین ها / راه امروز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۲۳   + ۲۶ سایت دیگر  
ایرنا: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد که سفرهای گروهی میان 2 کشور ایران و روسیه بدون نیاز به اخذ روادید انجام می شود که شامل تورهای گردشگری یعنی گروه های متشکل از حداقل 5 نفر و حداکثر 50 نفر است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۸    
دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوش،گفت: صنعت گردشگری در شهرستان شوش باوجود پتانسیل های بالا هیچ معنایی ندارد و این نشان از بی توجهی مسئولان به قدمت و ارزش این شهر دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۵۵    
اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در راستای توسعه متوازن صنعت گردشگری مسیر جدید گردشگری جنوب به شمال در این استان ایجاد شد.
اقدامات سازمان بنادر در راستای توسعه صنعت گردشگری و مسافری دریایی تشریح و میزان رشد ظرفیت مسافری بنادر ایران طی یک دهه اخیر اعلام شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان این که کرونا، صنعت گردشگری را به کُما برده است، گفت: متاسفانه هنوز تفکر صنعت گردشگری در استان یزد نهادینه نشده و حمایت ها قابل قبول نیست.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح جامع منطقه گردشگر پذیر حاشیه رودخانه بشار یاسوج از روستای دهنو تا روستای مختار تهیه می شود. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۵۹    
نشست بررسی برنامه علمی گردشگری به صورت برخط برگزار و در خصوص توسعه نیافتگی زیرساخت های فیزیکی و زیربنایی صنعت گردشگری بحث و گفتگو شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۰۶    
ایسنا/خراسان رضوی دبیر جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی ایران گفت: تغییر نگرش مدیران نسبت به گردشگری به عنوان صنعتی موثر بر توسعه پایدار استان خراسان رضوی بسیار مهم است که به نظر می رسد با احقاق این امر مشکلات پیش رو حل خواهد شد.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۵    
"سنیر" به سوددهی افتاد 1399/07/29 - 16:08 شرکت سیمان نی ریز زمان پرداخت سود به سهامداران را تعیین کرد. گردهمایی سهامداران "گشان" 1399/07/29 - 15:44 شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در تاریخ 1399/07/27 مجمع عمومی فوق العاده را برگزار کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رضوانشهر- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت:با توجه به شرایط بیماری در کشور باید چاره ای اندیشیده شود تا صنعت گردشگری پایدار و پویا بماند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۰    
اراک - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: شیوع ویروس کرونا ضربات مهلکی را به پیکر صنعت گردشگری وارد کرده که راه برون رفت از این چالش ها خلاقیت محوری و شیوه های متعهدانه و مبتنی بر فناوری نوین در این عرصه است.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۵    
شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در تاریخ 1399/07/27 مجمع عمومی فوق العاده را برگزار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده گفت: دو هزار و 500 میلیارد ریال از دیون این شرکت به افراد حقیقی و حقوقی تاکنون تسویه شده است.
عطنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۷    
گفتگوی زنده اینستاگرامی کمیته گندم معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی با آرش ظهراب نیا، کارشناس هتل داری، روز یکشنبه 27 مهرماه 99 برگزار شد. به گزارش عطنا ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد در حالی که راهنمایان گردشگری این روزها بیشترین آسیب را در صنعت بسیار زیان دیده ی گردشگری کشورمان از ناحیه شیوع کرونا به جان خریده اند ولی هنوز هم بیمه این گروه شغلی در معرض فروپاشی با هاله ای از ابهام مواجه است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی استان البرز، در دهمین نشست کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز مورد بررسی قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: دوران کرونا دیر یا زود به سر خواهد آمد و تنها چیزی که از این روزها باقی می ماند چالش هایی است که می توانند در آینده فرصت ساز شوند، برای رکود فعلی صنعت توریسم داخلی چاشنی خلاقیت و برنامه ریزی راهگشا خواهد بود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در شش ماه نخست امسال قریب به ده هزارنفر از ذی نفعان و شاغلان صنعت گردشگری استان های سی و یک گانه کشور از آموزش های هفده گانه ارائه شده درقالب طرح توانمند سازی برخوردارشده اند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده گفت: نرخ بازده دارایی ها و نرخ بازده حقوق صاحبان سهام در سال 1397 شرکت توسعه منفی 7.77 درصد بوده و در سال 98 به 29.96 درصد افزایش یافته است. در تلفیق نیز از منفی ده درصد به یازده و 29 صدم درصد رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان مدیرعامل ایزوایکو گفت: به کارگیری از دریا و صنعت دریایی کلید توسعه گردشگری است و قطعا در همکاری با صنعت گردشگری می توانیم پیشرفت هایی را در بخش های مختلف اشتغال و اقتصاد رقم بزنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۲۹    
ایسنا/خراسان رضوی سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی گفت: تغییر مدیریت سیاسی در استان به صنایع، خصوصا صنعت گردشگری، صدمه ای بزرگ وارد می کند که این صدمه باعث بلاتکلیفی دستگاه های اداری استان و عدم هماهنگی سریع با شرایط موجود خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۱۶    
توسعه زیر ساخت های حمل و نقل می تواند نقش بسزایی در صنعت گردشگردی ایفا کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۱۰    
مشهد- گر چه در طی سال های گذشته سرعت ساخت وساز مراکز بزرگ تجاری در مشهد مقدس خیره کننده بوده است و حتی بنا بر گفته کارشناسان به مرحله اشباع رسیده است اما هنوز هیچ بازاری نتوانسته با بازار رضا(ع) مشهد در مجاورت حرم رضوی سر رقابت بردارد و تنها عاملی که این روزها موجب آب رفتن اقتصاد در این بازار شده ...
با شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری در جهان دستخوش رکود شد. این شرایط در بازار گردشگری موجب شد درآمد صاحبان کسب وکارهای گردشگری حاضر در بخش خصوصی هر کشور به صفر برسد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۵۸    
شمار گردشگران بین المللی در سال جاری بر اثر شیوع ویروس کرونا تا کنون نسبت به سال گذشته نصف شده و این صنعت 320میلیارد دلار ضرر متحمل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته اتاق بازرگانی ایران گفت: بعد از شیوع کرونا در کشورمان حدود 97درصد کسب وکارهای وابسته به گردشگری تعطیل شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۵    
گروه فرهنگی: کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت: توسعه گردشگری و حضور گردشگران می تواند باعث شکل گیری ویژگی های خاص فرهنگی در بین مردم بیرجند شود، کیفیت زندگی مردم منطقه ارتقا خواهد یافت و جامعه سطح بالاتری از رفاه را تجربه خواهد کرد ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگی: کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری گفت: توسعه گردشگری و حضور گردشگران می تواند باعث شکل گیری ویژگی های خاص فرهنگی در بین مردم بیرجند شود، کیفیت زندگی مردم منطقه ارتقا خواهد یافت و جامعه سطح بالاتری از رفاه را تجربه خواهد کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۲۳    
ندا علیزاده : آموزش نیروی انسانی در زمینه گردشگری و توسعه آموزش آن در سطح دانشگاهی از مهم ترین پیش شرط های اولیه برای رشد صنعت گردشگری به شمار می رود. با این حال سیستم آموزشی ایران با چالش ها و ضعف های کمی و کیفی در حوزه آموزش های عالی گردشگری و هتلداری روبه رو است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
خبر آنلاین : ترکیه پس از آمریکا، بزرگ ترین توزیع کننده سریال های تلویزیونی در جهان است و از این طریق فرهنگش را در جهان تبلیغ می کند که همین موضوع، سبب گسترش صنعت گردشگری در این کشور شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ترکیه پس از آمریکا، بزرگ ترین توزیع کننده سریال های تلویزیونی در جهان است و از این طریق فرهنگش را در جهان تبلیغ می کند که همین موضوع، سبب گسترش صنعت گردشگری در این کشور شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز امروز با حضور سهامداران برگزار شد و برای نخستین بار این شرکت، سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدرضا دشتی اردکانی رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: با عالم گیر شدن بیماری کرونا صنعت گردشگری در کل دنیا آسیب جدی دید و ایران هم از این قضیه مستثنا نبود ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
اتحادیه بین المللی روسای دانشگاه های جهان در آمریکا( نیویورک) بخاطر ثبت اولین اختراع در صنعت گردشگری و نظریه ی MFT و تایید آن توسط UNWTO سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد و دانشگاه های معتبر جهان طی یک نامه رسمی به تاریخ پانزدهم اکتبر 2020 به پروفسور محمد شریف ملک زاده اهل ایران زاده سیستان ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بنا به داده های سازمان آمار ترکیه پاندمی کرونا منجر به بیکاری بیش از 180 هزار نفر از مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری شده است. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، آمار منتشره در ترکیه نشان می دهد در آمد این کشور از گردشگری در سالجاری نسبت به سال گذشته 60درصد کاهش یافته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۵۵    
وزیر ورزش و جوانان: صنعت گردشگری ورزشی در دنیا درآمدزا و ارزآور است که باید به آن توجه شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۱۵    
آقا زاده استاد دانشگاه و فعال عرصه گردشگری گفت:رونق صنعت گردشگری فقط به شرط حمایت دولت در قالب وام به ذی نفعان این صنعت و تغییر حالت تصدی گری به نظاره گری با مدیریت کاربردی و کارآمدی میسر است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۴:۳۷    
مشهد- قرار بود بوم گردی به عنوان یکی از شاخه های صنعت گردشگری به عامل اشتغال محلی، فرصت های توسعه بومی و حفظ محیط طبیعی منجر شود اما دور از انتظار بود که با آمدن بیماری کرونا بساط اشتغال محلی جمع شود و نیمی از این بومگردی ها را در استان خراسان رضوی به تعطیلی بکشاند!