جمعه ۰۸ مردادساعت ۱۵:۴۸Jul 2021 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روانشناس بالینی»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عاطفه کیانی نژاد ، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه همدم دارای نقاط مثبتی همچون زمینه سازی و فراهم کردن بستر آشنایی و ازدواج افراد و نقاط منفی مثل اتکا به ویژگی های ظاهری و قضاوت های سطحی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۰۵    
تهران-ایرنا- عاطفه جهانشاهی روانشناس بالینی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: مطالعه، افزایش فعالیت های ورزشی، انجام تکنیک های آرام سازی جسم و ذهن، تماشای فیلم، حفظ ارتباط با دوستان و نزدیکان به صورت مجازی و تماس تصویری می تواند برای بهبود شرایط روحی و روانی افراد برای گذار از شرایط کرونا موثر باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم یک روانشناس بالینی گفت: برای داشتن ازدواجی هدفمند و موفق باید تیپ شخصیتی افراد و زندگی دوران کودکی آنها در مشاوره های پیش از ازدواج حتما مورد بررسی قرار گیرد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۹:۴۰    
جوادآباد(پانا)- ازدواج کودکان یا کودک همسری نوعی ازدواج رسمی یا غیررسمی است که در آن فرد پیش از رسیدن به 18 سالگی وارد پیمان زناشویی می شود. حسن بشیری روانشناس بالینی و هیپنوتراپیست و نویسنده در گفت و گو با پانا در خصوص کودک همسری اظهار کرد ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۱:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
جی پلاس ، ایمانه عباسی با اشاره به نشانه های افسردگی بعد از زایمان اظهار کرد: نشانه های افسردگی بسیاری از مواقع در دوران بارداری ظاهر می شود و پس از زایمان نیز ادامه می یابد. ...
میگنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: طبق آمار 90 درصد افرادی که اقدام به خودکشی می کنند دارای سابقه اختلال روانی هستند، زمانی که فرد در اثر ابتلا به افسردگی راه نجاتی برای بهبود زندگی خود پیدا نمی کند و دچار درد و رنج فراوانی می شود، خودکشی و از بین بردن خود را به عنوان تنها راه نجات تلقی می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۰۲:۰۷    
یک روانشناس بالینی تصریح کرد: در روز هایی که کشور و همه ما درگیر عواقب و محدودیت های ناشی از کرونا هستیم، می توان در خانواده، بر انجام کار های اخلاقی تأکید کرد و تمایز خوب از بد را به فرزندان آموزش داد، به ویژه اینکه کودکان و افراد در سنین پایین نیاز به چنین آموزش هایی دارند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر ایمان نظری روانشناس بالینی و روان درمانگر با برنامه گفتگوی علمی در مورد روش های علمی ترک اعتیاد در مقابل روش های تجاری تبلیغات مصاحبه کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان یک این مشاوره و روانشناس بالینی در همدان گفت: همسرآزاری پدیده ای است که از گذشته های دور در بین جوامع مختلف وجود داشته است، ولی در عصر حاضر، شوهرآزاری در جوامع مختلف، به نظر می رسد شیوع بیشتری پیدا کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی به راهکارهای مدیریت ارتباط نوجوانان با دوستان در دوران کرونا اشاره و تصریح کرد: نوجوان تمایل دارد با دوستان خود در ارتباط باشد، از همین رو وقتی پدر و مادر از دوستانشان انتقاد می کنند و یا عیب های آن ها را بازگو می کنند، ناراحت می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۸ - ۰۸:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: مبتلایان به سندروم آسپرگر از بهره هوشی و تمرکز بسیار بالای برخوردار هستند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۷ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه ریحانه آفرینش: یک روانشناس بالینی گفت: والدین باید این واقعیت را بپذیرند که بچه ها علاقه ای ندارند که شبیه پدر و مادر خود شوند پس نباید با ابزارهای مخرب تربیتی مانند سرزنش و مقایسه گری، با آنها برخورد کرد. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: تفکر منفی منجر به طغیان های خشم بسیاری می شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۳۸    
قرچک(پانا)- بسیاری از کودکان و نوجوانان دچار مشکلات روحی از جمله ترس، اضطراب،وسواس، افسردگی، مشکلات روان تنی، کج خلقی، نگرانی از سلامت عزیزان شده اندکه همه اینها از یک منشأ مشخص، یعنی کرونا سرچشمه می گیرد. ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر: چقدر با بدن خود در ارتباطید؟ چقدر با هیجانات خود در ارتباطید؟ اصلا فکر می کنید این دو مقوله، یعنی روان و جسم با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند یا خیر؟ اگر فکر می کنید پاسخ منفی است، بهتر است بدانید ما چند نوع بیماری داریم؟ برخی بیماری ها ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۸:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک روانشناس بالینی گفت: با شیوع کرونا به عنوان یک بیماری ناشناخته، اضطراب اجتماعی در جامعه و بروز وسواس های فکری تشدید شده است که برخی به دلیل ترس از بیمار شدن، ترس از مرگ، به صورت ناخودآگاه با رعایت بهداشت شخصی، به وسواس های عملی نیز مبتلا می شوند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۷    
روانشناس بالینی با بیان نکاتی برای تعامل بهتر با نوجوانان تصریح کرد: نوجوان به دنبال کسب هویت مستقل برای خود است. خیلی از رفتار های دوران نوجوانی به دلیل عنادورزی نیست! بلکه به دلیل تمایل به کسب هویت در نوجوان است.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۶:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: سندروم اردک موجب فاصله گیری هویت اجتماعی و شخصیتی فرد می شود و انواع اختلالات را در او به وجود می آورد.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۷:۰۴    
یک روانشناس بالینی گفت: سندروم اردک موجب فاصله گیری هویت اجتماعی و شخصیتی فرد می شود و انواع اختلالات را در او به وجود می آورد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: عدم شکل گیری ارتباط درست والدین با کودک، منجر به مشکلات شخصیتی، اضطراب و افسردگی فرد در بزرگسالی می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- روانشناس بالینی با تاکید بر اینکه رفتار والدین و فضای خانه مهمترین عامل کشش یا عدم کشش فرزندان به مصرف سیگار و قلیان است، گفت: دلیل دیگر افراد بخصوص زنان برای مصرف سیگار، ژست و خودنمایی است؛ رفتار نمایشگری که گاه به ویرانی زندگی می انجامد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۹:۱۲    
یک روانشناس بالینی با ذکر نکاتی برای غلبه بر اضطراب تصریح کرد: اگر نتوانید افکارتان را مدیریت کنید و مرتباً به اموری که غیر قابل پیش بینی هستند بیندیشید و تمرکزتان بر این امور باشد، سطح اضطراب بالا می رود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- یک روانشناس بالینی معتقد است افراد دارای صفات تاریک شخصیتی، ارتباطشان بیشتر از جنس حذف واقعیت و پناه بردن به توجیهات درونی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۳    
تهران-ایرنا- علی قائدنیا جهرمی ، روانشناس بالینی به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به پیامد های ناشی از تفاوت سبک های زندگی و شکاف نسلی در سال های اخیر، لازم است بحث تاب آوری خانوادگی مورد توجه کارشناسان قرار گرفته و از طریق آموزش به خانواده ها سطح آن ارتقا یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گرایش خانواده ها به تک فرزندی را ماحصل ترویج فرهنگ غربی دانست و گفت: بسیاری از خانواده ها با تبعیت از این دیدگاه به سمت و سوی گرایش به این فرهنگ رفته اند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: شخصیت های منفعل جذب خرافات می شوند و شامل کسانی هستند که همه اتفاقات را خارج از اراده خود و امری غیرقابل تغییر می دانند و خود را به دست تقدیر می سپارند که تنها راهکار کاهش خرافات در جامعه افزایش آگاهی افراد است چرا که با وجود آن جهل کمرنگ می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۵    
یک روانشناس بالینی گفت: در تماس هایی که خانواده ها برای کودکان خود با مراکز مشاوره در خراسان رضوی داشته اند، موردی جهت اضطراب ناشی از کرونا مشاهده نشده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۱:۱۶    
یک روانشناس بالینی تصریح کرد: به کار بردن روش های تشویقی در بهبود شرایط بیش فعالی بچه ها بسیار مؤثر است؛ آن ها را برای کار های خوب تشویق کنید و اعتماد به نفس را در آن ها بالا ببرید. ایراد گرفتن و انتقاد کردن را کنار بگذارید، چراکه او نسبت به خود احساس بدی پیدا می کند و تلاشی برای بهبود خود نمی کند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۷:۳۰    
یک روانشناس بالینی گفت: ارزش های معنوی و آموزش کافی نیست چرا که مردم با وجود مشاهده رعایت نشدن قوانین توسط عده ای دیگر، جامعه پذیر می شوند و آنها هم به تقلید از آنها می پردازند و حتماً برای فرهنگ سازی اخلاق باید آن را تبدیل به قانون کرده و سپس آن را توسط قوه مجریه و مراجع قضائی اجرا کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ - ۱۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی گفت: برخی از ورزش های تخصصی با افزایش سروتونین (نوعی انتقال دهنده عصبی) معادل دارودرمانی به کاهش افسردگی کمک کرده و بیماران مبتلا به این عارضه در صورت عدم تمایل مصرف دارو می توانند ورزش را جایگزین "دارودرمان" کنند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۰    
روانشناسی بالینی شاخه ای از روانشناسی است که به ارزیابی و درمان بیماری های روانی، رفتارهای غیر عادی و مشکلات روانپزشکی مربوط می شود. این رشته، علم روانشناسی را با درمان مشکلات پیچیده انسانی ادغام می کند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۵    
حوزه/ کارشناس جمعیت و روانشناس بالینی و مشاور خانواده گفت: القائات ذهنی باعث فرهنگ سازی در بین مردم شد و باور مردم را به این سمت و سو برد و از طرفی هم سبک زندگی مردم عوض شد، امید به زندگی در خانم ها و آقایان بالا رفت و به طور کلی این اتفاق افتاد.
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۳:۴۳    
یک روانشناس بالینی با بیان اینکه انجام بازی های رایانه ای تمرینی برای سرعت بخشیدن به مغز کودکان است، گفت: افزایش تمرکز روی تصمیم هایی آنی در کودکان و بررسی اطلاعات محیطی در آنها مهم است، چون در کوتاه ترین زمان باید تحلیل اطلاعات نمایند و تصمیم لازم را بگیرند. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه جامعه: یک روانشناس گفت: ایام نوجوانی مهم ترین زمان برای هویت یابی است تا فرد بتواند با تکاپو و تلاش در جست وجوی معنا و یک شخصیت به هنجار باشد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۶    
یک روانشناس بالینی تصریح کرد: عروس و دامادی که خود را بالغ می دانند به نحوی که قصد تشکیل خانواده دارند، باید متوجه این موضوع باشند که اصرار بر برگزاری مراسم ازدواج در دوران کرونا امری بیهوده و پرخطر است.
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۲۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
روانشناس بالینی گفت: عوامل ژنتیکی و فیزیولوژیکی از قوی ترین و باثبات ترین عوامل در بروز اختلال دوقطبی در فرد هستند و روانشناسان معمولا سابقه این اختلال را در خویشاوندان نزدیک یا دور فرد می بینند که باید هرچه زودتر درمان شود. ...
روزانه نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی با اشاره به نقش مهم بازی در دوران کودکی گفت: همه ما می دانیم که خیلی از توانایی های امروز ما حاصل آموزش هایی است که در دوران کودکی فرا گرفته ایم. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۳۶    
سیما فردوسی، روانشناس بالینی و کارشناس خانواده معتقد است پدر و مادر نباید با حالتی تحکم آمیز و با لحن دستوری با فرزند خود درباره لزوم رعایت کردن پروتکل های بهداشتی سخن بگوید ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی معتقد است: حمایت های روانی خانواده از بیماران کووید 19 در دوران قرنطینه از طریق تلفن و فضای مجازی، نقشی حیاتی در کاهش عارضه های روانی ناشی از بیماری و قرنطینه ایفا می کند.
همگردی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۸:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ایرنا/روانشناس بالینی گفت: افسردگی یکی از اختلالات شایع در دوران قبل، حین و بعد از بارداری است و گاهی این اختلال آنقدر شدت می گیرد که نباید شوخی گرفت چراکه ممکن است مادر به خود یا فرزندش نیز آسیب برساند. ...
تیک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
عطاءالله محمدی روانشناس با اشاره به اینکه پس از کرونا با موجی از بیماری های روحی و روانی در کشور مواجه خواهیم بود، افزود: استرس، اضطراب، افسردگی، بروز رفتارهای خشن و پرخاشگرانه، اعتیاد، بزه کاری، اختلال شخصیت و... برخی از مشکلاتی هستند که در دوران پس از کرونا در سطح جامعه نمایان خواهد شد. ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۰:۱۲    
روانشناس بالینی گفت: پس از کرونا شاهد موجی از بیماری های روحی از جمله افسردگی، اختلال شخصیت، بروز خشونت و حتی انتقام گیری های کورکورانه افراد از یکدیگر خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی با بیان اینکه کرونا زمینه ساز برخی بیماری های روانی در آینده خواهد شد، گفت: پس از کرونا شاهد موجی از بیماری های روحی از جمله افسردگی، اختلال شخصیت، بروز خشونت و حتی انتقام گیری های کورکورانه افراد از یکدیگر خواهیم بود.
میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
یک روانشناس بالینی گفت: معمولا فکر وسواسی به تنهایی سراغ فرد نمی رود و به دنبال آن در خیلی از موارد رفتار وسواسی هم در فرد دیده می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۲:۰۰    
یک روانشناس بالینی گفت: هرقدر به لحاظ روحی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و دچار افسردگی و اضطراب شویم، این موضوع روی سیستم ایمنی افراد اثر می گذارد و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۶   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - روانشناس بالینی گفت: هر قدر افراد به لحاظ روحی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و دچار افسردگی و اضطراب شوند، این موضوع روی سیستم ایمنی آنان اثر می گذارد و باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
روانشناس بالینی با تاکید بر اینکه حملات عصبی با شدت یافتن نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا دوچندان می شود، گفت: فراموش نکنیم اضطراب و استرس، مانع و سد بزرگ مقابله با کرونا به شمار می رود پس لازم است با انجام کارهایی به حل استرس و کرونا بپردازیم.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه جوانی: یک روانشناس بالینی گفت: والدین باید این واقعیت را بپذیرند که بچه ها علاقه ای ندارند که شبیه پدر و مادر خود شوند پس نباید با ابزارهای مخرب تربیتی مانند سرزنش و مقایسه گری، با آنها برخورد کرد. ...
اقتصاد آنلاین / میگنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
فرنگیس شریفی باستان با بیان اینکه اختلال دوقطبی جزو بیماری های روانپزشکی است، گفت: این بیماری به طور کامل رفع نمی شود اما می توان آن را تا زمانی که فرد نسبت به بیماری خود بینش دارد، تحت نظر قرار داد و آن را کنترل کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۳:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یک روانشناس بالینی به تشریح دلایل طلاق و راهکارهای کاهش آن پرداخت.