سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۰۱:۵۵Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طلای سیاه»

خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون زمان واریز یارانه معیشتی اسفند ماه اعلام شد، بورس ژاپن 4 درصد ریخت، داوجونز 460 واحد دیگر سقوط کرد، عقب نشینی طلای سیاه در بازار جهانی، میانگین قیمت نفت امسال بالاتر می رود؟ هر اونس طلا چند دلار شد؟ ارز داریم، اما خریدار نیست و صعود دلار در بازار های جهانی را در بر دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آوریل در پایان معاملات دیروز با 75 سنت معادل 1.1 درصد افت به 66 دلار و 13 سنت رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۰:۲۳    
سمانه عاملی / تحلیلگر بازار روند کلی حرکت قیمت نفت برنت دریای شمال صعودی برآورد می شود. هفته گذشته طلای سیاه با کمی افزایش از محدوده 63 دلار به سطح 65 دلار رسید. البته در این میان به مقاومت 67 دلار برخورد کرد که نتوانست از آن عبور کند ...
هر چه سال گذشته برای نفت فاجعه بار بود، طلای سیاه در سال 2021 را با قدرت آغاز کرده و در حدود یک ماه اخیر برخی بانک های سرمایه گذاری و شرکت های تجارت نفت از احتمال سه رقمی شدن قیمت نفت سخن گفته اند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
فارس به نقل از از بلومبرگ نوشت: در معاملات امروز بازار جهانی نفت هر بشکه نفت برنت دریای شمال 55 سنت کاهش در قیمت را تجربه کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۱:۳۰    
دکتر ایمان ناصری معتقد است که قیمت نفت 55 دلار به بالا نفت های جدیدی را به بازار وارد می کند که این موضوع می تواند نگران کننده بوده و اوپک را به سمتی سوق دهد تا تولید خود را در ماه آوریل بر اساس تصمیمات خود در نشست ماه مارس، به منظور مهار این روند صعودی افزایش دهد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۱۷:۵۰   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت تحت تأثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا با طوفان های شدید در ایالات تگزاس و همچنین اعلام بانک مرکزی این کشور مبنی بر پایین ماندن نرخ بهره افزایش یافت و به بیشترین میزان 13 ماه گذشته رسید. ...
قیمت نفت خام در معاملات امروز پنجشنبه 7اسفند 1399 تحت تاثیر عرضه کمتر و امید به پایین ماندن تورم آمریکا، رشد کرد و رکورد 13ماهه ثبت کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۸:۴۰    
قیمت نفت به دلیل عوامل مختلف همچون ادامه اختلال در جنوب آمریکا که ناشی از یخبندان بی سابقه در تگزاس بود و همچنین ضعف ارزش دلار، در روز چهارشنبه افزایش یافت.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از القدس العربی، احمد زکی یمانی ، وزیر نفت پیشین عربستان در سن 90 سالگی در لندن درگذشت. به گزارش روزنامه سعودی عکاظ یمانی به دلیل نقش مهم خود در صنعت نفت عربستان پدرخوانده طلای سیاه در عربستان خوانده می شود. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۹    
به دنبال کاهش موجودی ذخایر نفت در آمریکا که عمدتا به دلیل یخبندان بی سابقه در تگزاس و توقف تولید بود، قیمت نفت در روز سه شنبه باز هم افزایش یافت.
شانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 34 دقیقه امروز (سه شنبه، پنجم اسفندماه) با یک دلار و 6 سنت افزایش به 65 دلار و 30 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 81 سنت افزایش به 62 دلار و 51 سنت برای هر بشکه رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۰    
قیمت نفت به دنبال بهبود تدریجی یخبندان تگزاس که سبب توقف تولید میلیون ها بشکه نفت به صورت روزانه شد، روز دوشنبه افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
در شرایطی که تولید نفت آمریکا به کندی در حال بازگشت به وضعیت عادی است و در حالی که با کاهش موارد ابتلا به کرونا میزان تقاضای جهانی نیز رو به افزایش است، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود.
پس از ماه ها بی توجهی معامله گران به نفت، این کامودیتی حالا به تدریج رونق گرفته و مجددا بعد از یک سال به سطوح قابل قبولی دست یافته است.
بازار جهانی طلای سیاه در هفته ای که گذشت به اوج قیمتی خود رسید و قیمت نفت خام در قله 13 ماهه خود قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۲۲    
سمانه عاملی / تحلیلگر بازار روند کلی حرکت قیمت نفت برنت دریای شمال صعودی برآورد می شود. هفته گذشته طلای سیاه با کمی افزایش از محدوده 60دلار و 70سنت به سطح 63دلار رسید. نفت تقریبا در حال تثبیت خود در بالای 60دلار است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قیمت نفت در جریان معانلات هفته گذشته تا بالای 65 دلار در هفته نیز رفته بود اما با بازگشت آمریکا به توافق آب و هوایی پاریس و همچنین تقویت احتمال بازگشت این کشور به برجام، بهای نفت با کاهش همراه شد و به ثبات رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
قیمت نفت روز جمعه با آماده شدن شرکت های انرژی تگزاس برای از سرگیری فعالیت میادین نفت و گاز که به دلیل سرمای شدید و قطعی برق متوقف شده بودند، برای دومین روز متوالی کاهش پیدا کرد اما هفته را با رشد قیمت ملایمی به پایان رساند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۰    
به دنبال نگرانی های ناشی از یخبندان شدید در تگزاس که سبب اختلال در تولید این ایالت شده، قیمت نفت در روز پنجشنبه باز هم شاهد افزایش بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۰۴   + ۲۴ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات امروز پنجشنبه 30 بهمن 1399، تحت تاثیر کاهش تولید نفت آمریکا که به علت تعطیلی چاه های نفت تگزاس رخ داده، بیش از یک درصد جهش کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۴۸    
به دنبال وقوع یخبندان شدید در تگزاس آمریکا و توقف تولید در این ایالت، قیمت نفت در روز چهارشنبه افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین / خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت طلای سیاه طی هفته های اخیر رو به افزایش بوده است و حالا تحلیلگران بانک های جی پی مورگان و گلدمن ساکس از سطوح جدید و بالاتر قیمتی برای نفت خام رونمایی کرده اند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۲۷    
ستاره حجتی _خبرنگار 5دهه از نخستین تلاش ها برای کشف منابع نفت و گاز در سواحل شرقی دریای خزر می گذرد. نیمه قرن 14بود که نخستین شواهد از وجود منابع سوخت فسیلی در منطقه ای که امروز در تقسیمات سیاسی استان گلستان قرار دارد، آشکار شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
درباره نقش نفت در تاریخ معاصر ایران و دیگر کشورهای نفتخیز زیاد شنیده یا خوانده ایم. تا آنجا که به تجربه ایران مربوط می شود در تحلیل روند تحولات سیاسی- اجتماعی ایران کارکرد تاریخی نفت در مسیر توسعه در مجموع اگر نه کاملا منفی که دست کم بازدارنده دانسته شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
قیمت طلای سیاه طی هفته های اخیر رو به افزایش بوده است و حالا تحلیلگران بانک های جی پی مورگان و گلدمن ساکس از سطوح جدید و بالاتر قیمتی برای نفت خام رونمایی کرده اند ...
طلا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
به دنبال بارش برف سنگین در تگزاس که سبب بسته شدن چاه های نفت بزرگترین ایالت تولیدکننده نفت خام در آمریکا شد، قیمت طلای سیاه روز سه شنبه به بالاترین حد خود در حدود 13ماه گذشته رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه شنبه، در حالی رشد کرد که جبهه هوای سرد برخی تاسیسات نفتی آمریکا را تعطیل کرد.
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 14 دقیقه امروز (سه شنبه، 28 بهمن ماه) با 11 سنت افزایش به 63 دلار و 41 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 62 سنت افزایش به 60 دلار و 9 سنت برای هر بشکه رسید.
اگر پیش از پایان سال 2020 کارشناسی از نفت 63 دلاری در فوریه سخن می گفت، به خوش بینی متهم می شد اما حالا می بینیم طلای سیاه فراتر از انتظار ظاهر شده و در فصلی که پیش بینی می شد کاهش قیمت ها را تجربه کند، به رکورد 13 ماهه دست یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قیمت نفت در معاملات امروز افزایش پیدا کرد و نفت برنت در آستانه ورود به کانال 64 دلار قرار گرفت.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، خاورمیانه به عنوان منطقه ای پر تنش که هر روز آبستن حادثه ای تازه است، در دنیا شناخته می شود. این منطقه از ذخایر انبوه طلای سیاه برخوردار است، ذخایری که در واقع با ارزش ترین کالای قرن 21 را در خود جای داده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۰:۲۲    
سمانه عاملی / تحلیلگر بازار روند کلی حرکت قیمت نفت برنت دریای شمال صعودی برآورد می شود. در هفته گذشته طلای سیاه با کمی افزایش از محدوده 59 دلار و 33 سنت به سطح 60 دلار و 70 سنت رسید. نفت تقریبا در تمام هفته گذشته در بالای 60 دلار معامله شد و توانست خود را در بالای این منطقه تثبیت کند ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۲۰:۳۷    
بهای نفت اوایل این هفته به بالاترین میزان خود در 13 ماه گذشته رسید. برای اولین بار از زمان شیوع همه گیری کرونا، ارزش طلای سیاه دوباره ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت با افت ناگهانی ذخایر ایالات متحده افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۵    
به دنبال کاهش عرضه نفت توسط تولیدکنندگان عمده و امید به بهبود بازار به دنبال واکسناسیون، قیمت طلای سیاه روز سه شنبه به بالاترین سطح خود در 13ماه اخیر رسید.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
از زمانی که لایحه بودجه به مجلس تقدیم شد تاکنون، قیمت نفت از کانال 40 دلاری به 60 دلار در هر بشکه رسیده و قله یکساله را فتح کرده است. با این احتساب، درآمد نفتی دیده شده در این لایحه بدون رسیدن به فروش 3 ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۴   + ۲۵ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: قیمت نفت برنت با توجه به بهبود تقاضای نفت در جهان و کنترل عرضه آن، بار دیگر صعود خیره کننده ای را رقم زد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران– ایرنا– قیمت نفت که در بهار سال جاری به زیر 20 دلار رفته بود حالا خود را برای جهش به بالای 60 دلار در هر بشکه آماده می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۲    
سمانه عاملی / تحلیلگر بازار روند کلی حرکت قیمت نفت برنت دریای شمال صعودی برآورد می شود. هفته گذشته طلای سیاه با حدود 11 درصد افزایش از محدوده 56 دلار به مرز 60 دلار برای هر بشکه رسید ...
معمولا برای توصیف بلایی که احتمالا در سال ها و دهه های آینده بر سر صنعت نفت خواهد آمد از سرنوشت زغال سنگ سخن به میان می آید؛ به این ترتیب که طلای سیاه هم مانند زغال سنگ برای مدت ها در سبد انرژی باقی می ماند اما حجم استفاده از آن کاهش شدیدی را تجربه خواهد کرد.
می متالز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - یکی از بازارهایی که در نتیجه همه گیری کرونا، آسیب زیادی دید، نفت بود که دلیل آن را می توان توقف فعالیت های اقتصادی و صنعتی در کنار رکود صنعت حمل ونقل هوایی دانست ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز جمعه تحت تاثیر امیدها به احیای اقتصادی و محدودیت عرضه اوپک و متحدانش، تا نزدیکی مرز 60 دلار در هر بشکه پیش رفت.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
ساعت24- رویترز نوشت: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با 50 سنت معادل 0.9 درصد رشد به 59 دلار و 34 سنت رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد : طلای سیاه پس از بسته شدن در بالاترین سطح یک ساله خود، با کاهش ذخایر نفت خام در ایالات متحده و چین و همچنین تثبیت پایبندی تولیدکنندگان اوپک پلاس به تعهداتشان، باز هم رشد کرد و به اوج های جدیدی دست یافت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت طلای سیاه در روز چهارشنبه به بالاترین حد یازده ماهه رسید.
نبض بورس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، چهارشنبه، در حالی رشد کرد که تحت تأثیر کاهش ذخایر نفت خام انبارهای آمریکا در جلسه معاملاتی دیشب هم به بالاترین سطح در بیش از 1 سال اخیر رسیده بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بلندپروازی های اقتصادی پکن با شیوع همه گیری کرونا و عقبگرد اقتصاد جهان در خارج از مرزهای سرزمین اصلی چین فرصت تاریخی بی نظیری را در اختیار شرقی ها قرار داده تا همزمان سلطه دلار و قدرت بازارهای معاملات آتی نفت غربی را به چالش بکشند و مهم تر از آن روزنه جدیدی برای افزایش نفوذ خود در بازار جهانی نفت ...
شانا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۹:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 امروز (چهارشنبه، 15 بهمن ماه) با 16 سنت افزایش به 57 دلار و 62 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 11 سنت افزایش به 54 دلار و 87 سنت برای هر بشکه رسید.
روزنامه سایه   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۸:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
شرکت ملی نفت ایران در سال های اخیر در حوزه تولید، توسعه و نگهداشت میدان های نفت و گاز، برنامه ریزی برای افزایش ضریب بازیافت نفت و ایفای مسئولیت های اجتماعی، اقدام های گسترده ای انجام داده است. به گزارش شانا؛ این اقدام ها را هم زمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی مرور کرده ایم. ...