پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۶:۴۵Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طلای سیاه»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ درحالی که مذاکره کنندگان ایران، شرکای برجام و آمریکا از ابتدای هفته راند ششم مذاکرات احیای برجام را در پایتخت اتریش آغاز کرده اند، استراتژیست های حوزه انرژی و کارشناسان بازار جهانی در حال گمانه زنی درباره تأثیر احتمالی توافقی هستند که در صورت تحقق ...
بهای نفت خام با افزایش موارد واکسیناسیون در اروپا و آمریکا که انتظارات برای تقاضای بالاتر را تقویت می کند و همچنین کاهش امیدواری بازار به بازگشت سریع طلای سیاه ایران به بازارهای جهانی به رکوردهای جدیدی دست یافت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر بهبود دورنمای تقاضا برای سوخت در پی افزایش نرخ واکسیناسیون و تسهیل محدودیتهای سفر، افزایش یافت.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 53 دقیقه امروز (دوشنبه، 24 خردادماه) با 14 سنت افزایش به 72 دلار و 83 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا هم با 14 سنت افزایش به 71 دلار و 5 سنت برای هر بشکه رسید.
نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نشان داد بازار طلا بار دیگر در فاز تحکیم گرفتار شده است و تحلیلگران هیچ جهت شفافی برای قیمت طلا در کوتاه مدت نمی بینند.
اعلام خبر لغو تحریم ها علیه سه مقام نفتی سابق ایران، بازار طلای سیاه را دچار شوک بزرگی کرد و آن را در سرگیجه ای فرو برد که منجر به نوسانات چند ساعته نفت در بازار جهانی شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۷    
دنیای اقتصاد : طلای سیاه در هر دو شاخص جهانی روز سه شنبه با قیمت هایی بسته شد که بیش از دو سال آنها را ندیده بود. حالا با تجربه برنت 72 دلاری و وست تگزاس اینترمدییت 70 دلاری نگاه ها به نفت دوخته شده است. خبری که سه شنبه به تقویت بیش از یک درصدی قیمت ها انجامید ...
مدیر اینفو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
در هفته ای که گذشته شاهد رشد 3.25 درصدی هر بشکه نفت برنت دریای شمال بودیم تا طلای سیاه در آخرین معاملات هفتگی خود 71 دلار و 89 سنت دادوستد شود. در هفته گذشته به خصوص پس از مشخص شدن نتیجه نشست اوپک و متحدانش بهای نفت با سبک بالی بیشتری به سمت سطوح بالاتر حرکت کرد چراکه از یک سو رویه این ائتلاف ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۳۳ سایت دیگر  
امروز با شروع معاملات قیمت هر بشکه نفت برنت، با 0.33 درصد رشد به 72.46 دلار رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه شنبه، تحت تاثیر نگرانی از بازگشت صادرات ایران افت کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۲۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
دوباره ایرانِ حجت اشرف زاده، طلای سیاه با صدای مانی رهنما، آرمان تو/ آورد پیام انقلابمان به یاد/ زنده باد نام تو احمدی نژاد با استفاده از ملودی ای ایران، ای مرز پُرگهر و مردی از جنس مردم که هر دو توسط گروه کُر اجرا شدند، بخشی از آهنگ هایی است که از سمت پیروز انتخابات به گوش رسیده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون بازار سهام در انتظار بهبود، روند شاخص در معاملات امروز، بازار های سهام آسیا نوسان کردند، آغاز دوباره مبادلات تجاری بین ایران و کره از سه ماه آینده، کنترل قیمت نفت دست اوپک پلاس است؟ و کشوری با بالاترین میزان واردات را در بر دارد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 48 دقیقه امروز (دوشنبه، 17 خردادماه) با 26 سنت کاهش به 71 دلار و 63 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 19 سنت کاهش به 69 دلار و 43 سنت برای هر بشکه رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۹    
دنیای اقتصاد : هفته گذشته به خصوص پس از مشخص شدن نتیجه نشست اوپک و متحدانش بهای نفت با سبک بالی بیشتری به سمت سطوح بالاتر حرکت کرد چراکه از یکسو رویه این ائتلاف محتاطانه تر از چیزی بود که بتوان بازگشت ناگهانی عرضه را تصور کرد ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۰:۳۸   + ۲۵ سایت دیگر  
قیمت نفت به روند افزایشی در معاملات روز جمعه ادامه دارد و نفت برنت برای نخستین بار از سال 2019 به بالای 72 دلار در هر بشکه صعود کرد.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۴:۴۲   + ۱۶ سایت دیگر  
بانک آمریکای گلدن ساکس در پیش بینی عجیب اعلام کرده که لغو تحریم های نفتی علیه کشورمان می تواند به افزایش نفت در بازار جهانی منجر شود.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
تصمیم اعضای اوپک پلاس در جلسه دیشب باعث شد تا نگرانی ها نسبت به مازاد عرضه در بازار طلای سیاه تا حد زیادی رفع شود.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۰:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 83 سنت معادل 1.2 درصد رشد به 70 دلار و 15 سنت رسید.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۷:۰۷    
اقتصاد کشور با تمام شعارهایی که داده می شود همچنان وابسته به فروش بشکه های نفت است. نفس اقتصاد بند این مایع سیاه خدادادی بوده که هنوز هیچ دولتی با تیم اقتصادی خود نتوانسته ناف اقتصاد را از این طلای سیاه قطع کند. همچنان رتبه نخست درآمد ناخالص ملی کشور مربوط به صنعت نفت است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۰۰:۴۲    
دنیای اقتصاد : تعطیلات آخر هفته جاری در بزرگ ترین مصرف کننده نفت جهان یعنی آمریکا استثنائا سه روزه است چراکه دوشنبه هم به عنوان روز یادبود به آن اضافه می شود تا به طور رسمی فصل رونق رانندگی تابستانه در این کشور آغاز شود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۳    
نفت برنت در حالی در ماه مه حدود 2.2 درصد و نفت آمریکا هم حدود 4.3 درصد رشد کرده است که تحلیلگران مدعی اند امیدواری ها نسبت به احیای تقاضا جای نگرانی ها درباره کاهش ناشی از پاندمی کرونا را گرفته است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۲۰:۰۶    
روز های اکنون مصادف است با موسم اکتشاف نفت ایران در منطقه مسجد سلیمان. این رویداد از آن برهه تا هم اینک، در دو عرصه فرصت/تهدید خودنمایی کرده است! بسا وقایع مهمی که کشورمان در سده اخیر از سر گذرانده است، ناشی از یافتن همین طلای سیاه و پیامد های آن بوده است ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۳    
قیمت های نفت در بازار جهانی امروز پنجشنبه بطور متوسط 0.9٪ کاهش یافتند.
اقتصاد آنلاین / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
هند به عنوان سومین مصرف کننده بزرگ نفت، تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور روزهای سختی را می گذراند؛ تعداد بالای مرگ و میر در هند منجر به کاهش تقاضا برای طلای سیاه شده و همین امر بازار نفت را از نظر قیمتی تحت فشار قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا- دشت های تشنه و کیفیت پایین آب آشامیدنی، سیمای گچساران در سال های نه چندان دور بوده که اکنون با اجرای طرح های بزرگ آبرسانی و تخصیص آب وضعیت این شهرستان نفت خیز دگرگون شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۰۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
5 خرداد سال 1287 شمسی روز مهمی بود؛ مته حفاری در جنوب ایران به نفت رسید و چاه شماره یک مسجدسلیمان شد نخستین چاه نفت ایران و خاورمیانه. حالا بیش از یک قرن گذشته و سوال این است که بالاخره نفت طلای سیاه بود یا بلای سیاه ؟
شانا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ۰۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 9 دقیقه امروز (سه شنبه، چهارم خردادماه) با 6 سنت کاهش به 68 دلار و 40 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 8 سنت کاهش به 65 دلار و 97 سنت برای هر بشکه رسید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ راه های بهبود معاملات بورس کدامند؟ واکنش سازمان بورس به اظهارات رئیس جمهور، پیش بینی کارشناسی از آینده بورس، افزایش قیمت طلای سیاه در اولین روز معاملاتی هفته، زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۸    
بازار طلای سیاه که در هفته گذشته عمدتا تحت تاثیر مذاکرات ایران و آمریکا برای احیای توافق هسته ای قرار داشت و روند نزولی در پیش گرفت، سرانجام روز دوشنبه اندکی افزایش یافت.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
دادستان قزوین گفت: بکارگیری شرکت های دانش بنیان برای درآمدزایی از مجموعه سایت پسماند محمدآباد تضرورت دارد و باید برای گرداندن چنین مجموعه بزرگی باید هزینه ها را از خود سایت تامین کرده و با استفاده از بازیافت طلای سیاه، سایت محمدآباد را به سوددهی اقتصادی برسانیم.
طلای سیاه بدترین هفته خود در بیش از یک ماه گذشته را تجربه کرد چراکه از یک سو، خبرهای مثبت از مذاکرات وین احتمال بازگشت ایران به بازار جهانی را تقویت کرده است و از طرف دیگر، نگرانی ها از افزایش تورم جهانی که می تواند بانک های مرکزی را به عقب نشینی از سیاست های انبساطی وادارد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون ادامه روند کاهشی شاخص کل بورس در شروع هفته، اصلی ترین ریسک های تهدید کننده معاملات بازار سهام چیست؟ سهامی که ارزش آن 7 درصد جهش کرد، طلای سیاه گران شد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
با وجود اینکه قیمت نفت روز جمعه با اندکی رشد، معاملات این هفته را به پایان رساند، اما اخبار مثبت در خصوص مذاکرات توافق هسته ای ایران و آمریکا، تا حدی باعث افت قیمت نفت در روزهای اخیر شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
این پیمانه تیتر هایی همچون اتاق اصناف: نانوایی ها اجازه افزایش قیمت ندارند، دلار جهانی یک پله عقب رفت، ارزش سهام عدالت چقدر شد؟، سهام استرالیا سقوط کردند، هکر هایی که بیت کوین گرفتند! قیمت طلا به بالاترین سطح چهار ماهه رسید ...
ایسنا: اتاق اصناف از دولت تقاضا کرده همان طور که نرخ خدمات دولتی مانند انرژی را برای جلوگیری از بروز خسارت به واحدهای تولید کننده افزایش می دهد، نرخ نان را نیز متناسب با تورم کشور افزایش دهد و تاکید کرده تا زمان تصویب اصلاحیه نرخ هیچ یک از واحدهای نانوایی مجاز به افزایش نرخ بصورت غیرقانونی نیست. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۹:۳۱    
شهرکرد -ایرنا- کارشناسان عقیده دارند که مدیریت و دفن غیراصولی زباله ها به عنوان طلای سیاه می تواند در استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یک تهدید برای سلامت محیط زیست، حیات وحش و انسان ها تبدیل باشد و به عنوان یک معضل زیست محیطی باید این مساله رفع شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : دیروز نفت برنت برای اولین بار از اواسط مارس از مرز 70دلار بر بشکه عبور کرد چراکه نشانه هایی ظاهر شد مبنی بر اینکه ریکاوری مصرف، اشباع بازار را که به دلیل پاندمی در سال گذشته به شدت بالا رفته بود، از بین برده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۳:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز به روند صعودی خود ادامه داد و به 70.08 دلار در هر بشکه رسید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۸:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
معتاد به نفت به کارگردانی سیاوش سرمدی که نگاهی به وابستگی ایران به طلای سیاه و چالش ها و مشکلات آن دارد، از شبکه مستند پخش خواهد شد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 6 دقیقه امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت ماه) با هشت سنت کاهش به 68 دلار و 63 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 7 سنت کاهش به 65 دلار و 30 سنت برای هر بشکه رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۰۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سعید رویین تن/ کارشناس ارشد برنامه ریزی آمایش سرزمین و پژوهشگر سیاستگذاری معدنی نقش معدن در تحول اقتصاد ملی نه تنها گذرگاهی برای کیفیت بخشی به مقوله درآمد ملی و توسعه، بلکه مسیری برای ایجاد فرصت های مربوط به کاهش فقر و بهبود کیفیت زندگی منطقه ای خواهد بود ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۵    
به دنبال حمله سایبری به خط لوله انتقال سوخت بزرگ ایالات متحده در هفته گذشته که باعث تعطیلی این شرکت شد، قیمت نفت برای چندین روز متوالی افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۴    
بازار نفت خام در طول هفته گذشته، به دلیل حمله سایبری به خط لوله انتقال سوخت آمریکا و تعطیلی آن که باعث کاهش عرضه سوخت شد، برای چندین روز متوالی رشد قیمت را تجربه کرد، اما سرانجام در پایان هفته دوباره مغلوب شرایط نامساعد هند به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا شد و افت قیمت را تجربه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۰:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نفت تحت تاثیر تعطیلی شبکه خط لوله سوخت شرکت کلونیال پایپ لاین و کمبود بنزین متعاقب آن در آمریکا و بحران کووید 19 در هند، هفته پرنوسانی را سپری کرد با این حال موفق شد سومین رشد هفتگی متوالی را رقم بزند.
شیوع ویروس کووید-19 در هند به عنوان سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان باعث شد از سه نهاد معتبری که برآورد خود از وضعیت بازار طلای سیاه را ماهانه منتشر می کنند، دو موسسه یعنی آژانس بین المللی انرژی (IEA) و اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) پیش بینی خود از میزان تقاضا در سال جاری را کاهش دهند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۶    
شرکت مهندسی بازرگانی نوآوران طلای سیاه فعال در زمینه تولید و واردات قطعات صنعت نفت و گاز جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می نماید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در سه سال گذشته اتکای بودجه به درآمدهای نفتی پیوسته در حال کاهش بوده، به طوری که در سال 1399 سهم طلای سیاه از منابع بودجه به پایین ترین میزان خود رسید و از نظر قطع وابستگی به نفت، رکورد بی نظیری برای دولت رقم زد.
شانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 4 و 9 دقیقه امروز (دوشنبه، 20 اردیبهشت ماه) با 76 سنت افزایش به 69 دلار و 4 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی آی آمریکا با 70 سنت افزایش به 65 دلار و 60 سنت برای هر بشکه رسید.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بعد از کاهش یک درصدی اخیر بهای نفت، قیمت طلای سیاه امروز جمعه به کمک گزارش های اقتصادی مثبت چین و آمریکا بالا رفت هر چند همچنان مساله تشدید کرونا در هند همچنان بر قیمت نفت فشار می آورد.