پنجشنبه ۰۹ آذرساعت ۲۱:۳۷Nov 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طلای سیاه»

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار آسیا که سرمایه گذاران در آستانه دیدار وزیران اوپک پلاس و آمار اقتصادی ضعیف تر از حد مطلوب چین، محتاط شدند، تغییر چندانی نداشت.
برترین ها / اکونگار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
در آغاز برنامه هفتم و هدف گذاری برای رسیدن به رشد اقتصادی 7 تا 8 درصدی ناگهان واقعیت اقتصادی خود را به صورت رشد 4.2 درصدی تابستان 1402 نشان داد که نسبت به رشد 6.1 درصدی فصل بهار روند کاهشی داشته و حتی از رشد 4.5 درصدی سال 1401 نیز کمتر است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از وقوع طوفان در منطقه دریای سیاه که صادرات نفت خام قزاقستان و روسیه را مختل کرد، قیمت نفت در اوایل معاملات آسیایی امروز افزایش یافت.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
قیمت نفت برنت به دلیل افزایش عرضه و کاهش ریسک های مربوط به جنگ حماس و اسرائیل، برای چهارمین روز متوالی کاهش پیدا کرده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۳    
عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین کشور شبیه جزیره عربستان با حجم عظیم منابع طبیعی مانند نفت، گاز و مواد معدنی در دهه اخیر اهمیت آموزش در تحولات اجتماعی و اقتصادی را درک کرده و تعداد زیادی دانشگاه ...
اقتصاد آنلاین / اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی با اشاره به اینکه اگر درآمدهای پیش بینی شده در بودجه برای فروش نفت، محقق نشود، دولت به سمت تامین کسری از محل مالیات ها آن هم از بخش شفاف اقتصاد پیش خواهد رفت، به دولتمردان توصیه کرد تا سیاهه دخل و خرج اقتصاد ایران را با بدبینانه ترین میزان فروش نفت ببندد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - تولید نفت در حوزه زیر پوشش شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در دولت سیزدهم 12 برابر افزایش یافت . این موضوع علاوه بر کمک به صادرات نفت موجب بهره مندی مناطق پیرامونی از درآمدهای طلای سیاه در استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس،بوشهر و خوزستان شده است.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
براساس لایحه بودجه سال 1403، قیمت نفت و نحوه تخصیص ارز برای کالاهای اساسی در بودجه سال آینده به یورو خواهد بود.
قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار آسیا که بازار، اخبار گوناگونی را درباره عرضه دریافت کرد، تغییر چندانی نداشت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه انرژی گفت: اگر کاهش 8 درصدی درآمد نفتی بتواند ذخیره ارزی خوبی برای طرح های درازمدت ملی در پی داشته باشد که نفع آن را آیندگان ببینند، مثمرثمر خواهد بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۸:۴۴   + ۳۶ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 17 سنت معادل 0.21 درصد کاهش به 82 دلار و 15 سنت رسید.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
استان های ایران در قالب یک کشور در حال توسعه با برخورداری از پتانسیل محیطی بالا و داشتن پشتوانه تمدن، تاریخ و فرهنگی چند هزار ساله، از ظرفیت های زیاد و ویژه ای برای توسعه صنعت گردشگری برخوردارند اما باوجود این پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رویدادهای جهانی مهم ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت جهانی نفت است. اتفاقاتی که گاهی طلای سیاه را در سراشیبی سقوط و گاهی نیز قیمت آن را سعودی می کنند. در این اینفو به بررسی مهم ترین رویدادهایی که بر قیمت جهانی نفت در سال های 2021 تا 2023 تاثیرگذار بوده اند، پرداخته ایم. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۲۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
براساس آخرین آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، 20 کشور دارای بزرگترین ذخایر نفتی جهان در سال 2024 مشخص شدند.
شانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
اهواز بزرگ ترین میدان های نفتی با کارخانه های بزرگ و صنعتی تولید نفت را در دل خود جای داده است که سبب شده این شهر یکی از مهم ترین مراکز صنعتی تولید نفت و پایتخت نفت ایران شناخته شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۹:۵۹    
آژانس بین المللی انرژی در گزارش جدید خود از افزایش عرضه طلای سیاه به بازار فراتر از پیش بینی ها خبر داد.
یک پزشک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۴۹    
در دهه 1920، کشف طلای سیاه در اعماق قرارگاه قبیله ای از بومیان آمریکا، ثروتی رشک برانگیز برایشان به ارمغان آورد که تیشه به ریشه شان زد. قاتلان ماه گل، به قلم دیوید گرن – عضو تحریریۀ نیویورکر – روایت مستند این ثروت شوم ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۰:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار آسیا، تحت تاثیر انتظارات برای عوامل بنیادین مطلوب پس از انتشار گزارش ماهانه اوپک، اندکی افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی در حالی کاهش یافت که به نظر می رسد روند صعودی نرخ طلای سیاه با کاهش تقاضا از سوی چین و ایالات متحده آمریکا، معکوس شده است.
نفت سال گذشته پس از آغاز درگیری میان روسیه و اوکراین پس از سال ها به بالای 100 دلار در ازای هر بشکه رسید، اتفاقی که خیلی ها تصور می کردند دیگر ممکن نیست؛ اما پس از آن سقوط کرد و حالا دوباره به 90 دلار در ازای هر بشکه رسیده؛ با این حال بعید است رشد قیمت نفت ادامه داشته باشد.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۷:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدتی است که روند کلی بازار نفت کاهشی شده و برخلاف تصمیم روسیه و عربستان مبنی بر کاهش عرضه، قیمت طلای سیاه در بیشتر روزهای نزولی گزارش می شود. البته روز جمعه که آخرین روز کاری بازار بود، قیمت نفت با اندکی صعود روی شاخص 81.7 دلار بسته شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۹   + ۲۷ سایت دیگر  
مدتی است که روند کلی بازار نفت کاهشی شده و برخلاف تصمیم روسیه و عربستان مبنی بر کاهش عرضه، قیمت طلای سیاه در بیشتر روز های نزولی گزارش می شود. البته روز جمعه که آخرین روز کاری بازار بود، قیمت نفت با اندکی صعود روی شاخص 81.7 دلار بسته شد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۱:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
آمار های منتشرشده توسط موسسات بین المللی ردیابی نفتکش ها بیانگر این واقعیت است که به دنبال امضای توافق نامه همکاری بین ایران و چین، روابط نفتی دو کشور در حوزه صادرات نفت تا سطح قابل اعتنایی افزایش پیدا کرده است.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۵:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ثروتمندترین میلیاردر های عرب عمدتا از ثروتمندترین کشور های عربی به خصوص از مصر و امارات متحده عربی هستند. برخی از آنان از فقیرترین کشور های عربی از جمله مراکش و لبنان هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۹:۳۴   + ۳۲ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 42 سنت معادل 1.77درصد افزایش به 81 دلار و 43 سنت رسید
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
قیمت نفت که دیروز به کمترین رقم 3 ماه گذشته کاهش یافت، امروز نیز روند کاهشی خود را ادامه داد و به بشکه ای 81.55 دلار رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۰۰:۰۷    
مترجم: مریم مرادخانی منابع: Espact.com Tyre&RubberRecycling.com اقتصاد کشور نیجریه تا حد زیادی متکی به نفت است. طبق داده های منتشر شده توسط اوپک، این کشور در ماه سپتامبر، بزرگ ترین تولیدکننده نفت خام در آفریقا بوده ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۷:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت نفت روز گذشته با حمایت از تصمیم روسیه و عربستان مبنی بر ادامه کاهش عرضه و حفظ ارزش قیمت طلای سیاه افزایشی بود، اما در نهایت زمین بازی بازار نفت امروز تغییر کرد و تحت تاثیر اقتصاد چین کاهشی شد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۲:۳۱    
پس از سخنرانی دبیر کل حزب الله لبنان به نظر نمی رسد، جنگ غزه فرامنطقه ای شده و بازارهای بین المللی به خصوص انرژی را تحت تاثیر قرار دهد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
تولید نفت ایران بر اساس آخرین برآورد منابع ثانویه رصد کننده تولید طلای سیاه در بین کشورهای عضو اوپک با 15 هزار بشکه افزایش به 3 میلیون و 58 هزار بشکه در روز رسیده و ایران توانسته همچنان جایگاه سوم خود را حفظ کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مخزن قیر در دهدشت در حالی ساخته شده که هیچ گونه نکات ایمنی و شرایط نگهداری قیر را نداشته و همین مسئله باعث هدررفت این طلای سیاه شده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۱:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 32 سنت معادل 0.37 درصد افزایش به 87 دلار و 17 سنت رسید.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۰۹:۵۶   + ۳۰ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریایی شمال امروز با 2 دلار و 55 سنت معادل 2.90 درصد افزایش به 90 دلار و 48 سنت رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۷:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
فارس : قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی نزدیک به 2 دلار افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران فکر می کنند، درگیری در غرب آسیا تشدید خواهد شد و در عرضه نفت اختلال به وجود خواهد آمد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۲۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بسته خبری اقتصادی امروز، تیتر هایی مانند مجلس لیبی خواستار توقف صادرات نفت به حامیان رژیم صهیونیستی شد، طلای جهانی گران شد، سکه به 30 میلیون نزدیک شد، دلار مرکز مبادله همچنان در محدوده 41 هزار تومان، بانک مرکزی: سرعت رشد پول کم شده است و عملکرد تراستی ها برای بانک مرکزی شفاف نیست را در بر دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۱۵:۱۲    
نفت امروز با ادامه روند نزولی وارد بازار شد. به نظر می رسد داده های اقتصادی منطقه یورو یکی از مولفه های تاثیرگذار در کاهش قیمت طلای سیاه است. چراکه این داده ها از کاهش تقاضای نفت حکایت می کردند. اتفاقی که خواه ناخواه بار روانی برای بازر طلای سیاه دارد و هرچند کوتاه مدت روند آن را نزولی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۶:۵۵    
مدیر جهاد کشاورزی مریوان میگوید: امسال پیش بینی می شود بیش از 40 هزار تن انگور در باغات این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۵    
یکی از بزرگ ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی در سطح بین الملل به نام آلیانز ترید قیمت نفت خام را 140 دلار در هر بشکه پیش بینی کرده است. این شرکت با تکیه بر تنش موجود میان حماس و اسرائیل چنین چشم اندازی را برای بازار طلای سیاه در نظر گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
باید به جزیره زغالی ایران در طبس سفر کنی تا در منطقه پروده این سرزمین عجایب معدنی زغال سنگ محو روسفیدی این گنجینه های طلای سیاه شوی.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
با توجه به اعلام عزای عمومی دولت در پی اقدامات جنایت کارانه رژیم صهیونیستی در نوار غزه در روز چهارشنبه 26 مهر 1402 در سراسر ایران اسلامی، حرم مطهر حضرت رضا (علیه السلام) نیز به دستور تولیت آستان قدس رضوی رنگ و بوی عزا گرفت ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۲۳:۳۱   + ۲۳ سایت دیگر  
قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت.
ستاره   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۸:۳۹    
نفت خام یکی از باارزش ترین منابع موجود در دنیا است. ماده ای که به طلای سیاه معروف بوده و از مهم ترین عناصر تولید محصولات پرمصرف در زندگی روزمره است. برای آشنایی با مهم ترین کاربردهای نفت خام که عنوان تحقیق کتاب علوم پایه هفتم دانش آموزان بوده با این مطلب از ستاره همراه شوید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۹    
ویراست جدید کتاب نفت و قدرت سیاسی؛ ظهور و افول دموکراسی کربنی نوشته تیموتی میچل با ترجمه شهریار خوّاجیان توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
علی رغم دست و پا زدن آمریکا برای تحت فشار گذاشتن نفت ایران و اعمال تحریم های جدید، طلای سیاه ایران درحال اوج گیری است و آن طور که وزیر نفت اعلام کرده در حال برنامه ریزی برای افزایش تولید نفت هستیم که برای آن هم در جهان مشتری داریم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۸:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بهای طلای سیاه در بازار های ارتقایی 3 درصدی را به ثبت رساند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۶    
می گویند بندرترکمن یکی از اولین شهرهای مهندسی ساز ایران به شیوه نوین است؛ چرا که نقشه اش را یک قرن پیش، مهندسین آلمانی بر اساس اصول شهرسازی نوین کشیدند و به تدریج ساخته شد. به همین دلیل خیابان هایش عریض و دل بازند و خیابان بن بستی هم ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
قیمت نفت در روز دوشنبه پس از حمله غافلگیرکننده این هفته جنبش اسلامگرای فلسطینی حماس علیه رژیم صهیونیستی که نگرانی ها را در مورد عواقب آن در زمینه عرضه از منطقه غنی از طلای سیاه افزایش داد، بیش از 4 درصد افزایش یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
کشف طلای سیاه در عراق به توافقی برمی گردد که کمی پیش از جنگ جهانی اول میان انگلستان و آلمان برای همکاری در زمینه استخراج نفت بسته شد.
تیک   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
پس از همراهی عربستان با روسیه در راستای کاهش تولید نفت، حالا این کشور با آمریکا به توافق رسیده تا از اوایل سال 2024 تولید خود را افزایش دهد. حال آیا قرار است معادلات بازار طلای سیاه بر هم بریزد؟ ...