سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۹:۳۴Oct 2020 27

جدیدترین‌های «رانت خواران»

خبرگزاری تابناک   ۵ ساعت پیش    
گرانی قیمت فولاد در کنار افزایش بهای کالاهای مرتبط به آن باعث بروز مشکلاتی شده که نمایندگان مجلس رفع و رجوع آن را در گرو اصلاح قانون می دانند هرچند که برخی از وکلای ملت معتقدند پشت پرده افزایش قیمت فولاد، همان ماجرای تکراری مافیا و رانت خواران است.
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
نایب رئیس مجلس دلیل افزایش قیمت فولاد را مقابله نکردن با رانت خواران دانست و گفت: در این زمینه مدیریت مقتدرانه ای در وزارت صمت وجود نداشته است.
ارانیکو   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیمت فولاد و سیمان واقعی شود، گفت: باید مقتدرانه جلوی رانت خواران و دلالان فولاد را گرفت.
دانا   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صادرات فولاد در سال جاری نسبت به سال قبل 48 درصد کمتر بوده است گفت: لذا رانت خواران باید با برخورد جدی وزارت صمت مواجه شوند.
فردا نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه مافیای پیچیده ای در بازار فولاد به وجود آمده و شاهد عدم شفافیت در این بازار هستیم.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قیمت فولاد و سیمان واقعی شود، گفت: باید مقتدرانه جلوی رانت خواران و دلالان فولاد را گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که با رانت خواران و دلالان برخورد شود، شاهد کاهش قیمت فولاد خواهیم بود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کاربر فضای مجازی درباره افزایش سود بانکی و عواقب آن طی توییتی نوشت: با افزایش سود بانکی به ویژه در شرایط جنگ اقتصادی که کارخانجات با مشکل تامین مواد اولیه و رکود مواجه هستند، فاتحه اقتصاد کشور خوانده خواهد شد تولیدکننده هم فعالیت خود را متوقف می کند! ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۹   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون امور معادن وزارت صمت گفت: کار کارشناسی روی بخشنامه هنوز به پایان نرسیده و امیدوار هستم به زودی شاهد نهایی شدن و اجرای آن باشیم. با این بخشنامه محصولات فولادی با قیمت مناسب به دست مصرف کننده می رسد.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۴۵    
نسیم آنلاین ؛ ساحل عباسی: بار اول نیست که آقای روحانی حل نشدن مشکلات اقتصادی کشور را به گردن آمریکا و تحریم ها می اندازد. شنیدن این قصه از زبان رئیس جمهوری که در هفت سال گذشته در تلخی ها و نداری ها و جنگ داخلی اقتصادی که خود دولت با بها دادن به دلالان و محتکران ...
باریش نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۱    
بازار آشفته این روزهای خودرو منفعت طلبانی در اقلیت، اما ظاهراً پرقدرت و آسیب دیدگانی در اکثریت دارد که نیازمند چاره جویی اساسی و برخورد جدی می باشد تا برای اولین و آخرین بار این صنعت از دست فرصت طلبان و رانت خواران این صنعت خلاص شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۵:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: انتشار نامه با امضای فولادسازان مبنی بر فروش دستوری محصولات، ناشی از نگاه دولتی و خصولتی، اجحاف در حق سهامداران و سرنوشت مبهم برای آینده صنعت فولاد کشور است.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۳:۰۷    
در اقتصاد ایران هیچ گاه رانت از بین نمی رود بلکه از بازاری به بازار دیگر منتقل می شود. این جمله مصداق بازار های اقتصادی ایران است. بازارهایی که دلالان و رانت خواران آن کار خود را از بازار ارز و دلار 4200 شروع می شود و به تدریج روی خود را در بازار خودرو ،فولاد و سیمان و ... نمایان می کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ایجاد رانت در حوزه تولید و اشتغال را مانعی مهم بر سر راه کسب و کار سرمایه گذاران دانست و گفت: باید با رانت و رانت خواران در حوزه تولید به طور جدی برخورد شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم سالاری در توئیتی با اشاره به سخنان اخیر برخی ائمه جمعه درباره بدحجابی، فیلمی از سخنان سردار قاسم سلیمانی را توئیت کرد و نوشت: ای کاش امامان جمعه ما به جای ترویج ناامنی برای افراد بدحجاب ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
واکنش حجت الاسلام سرلک به برخی اظهارات درباره برخورد با بدحجابی و ناامن کردن جامعه برای بد حجاب ها.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان کرمانشاه با بیان اینکه واردات چی ها به هر میزان دوست دارند کالا وارد می کنند و این موضوع سبب می شود تا صنعت زمین بخورد، گفت: با نظارت و اجرای قوانین می توان دست رانت خواران را قطع کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
هر روز یک خبر جدید از فساد اقتصادی به گوش می رسد و هیچ مسئولی اقدامی عملی برای مبارزه با آن انجام نمی دهد. وام بانکی یکی از مواردی است که گلایه های مردمی بسیاری را بهمراه داشته است. مردم معتقدند گرفتن وام ده میلیون تومانی برای مردم عادی خیلی سخت تر از وام های چندین میلیاردی برای رانت خواران است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - دوره پنجم شورای اسلامی شهر زنجان در حالی تشکیل شد که این شورا گام نخست را با جبهه گیری در مقابل شهردار وقت برداشت و دیوار اعتماد را کج گذاشت.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
یک روزنامه اصلاح طلب حامی دولت نوشت مبارزه قوه قضائیه با رانت خواری در واگذاری ها، امیدها را احیا کرده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، گفت: قطعا کسانی که منافع خود را در خطر می بینند و مشاهده می کنند مجلس مدافع محرومین وارد میدان شده و یقه رانت خواران و ویژه خواران را می گیرد آرام نمی نشینند و حاشیه سازی می کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با تاکید بر اینکه مردم نباید از مجلس انقلابی یازدهم ناامید شوند، گفت: تخریب گران می خواهند حاشیه امنی برای خود ایجاد کنند تا به فساد و رانت خواری خود ادامه دهند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
درحالی رانت خواران با فروش نهاده های دامی یارانه ای در بازار آزاد سود های هزاران میلیاردی به جیب می زنند که معیشت مردم مستضعف با گرانی 150 درصدی مرغ و تخم مرغ در سال 99 به مخاطره افتاده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی گفت: قیمت گذاری برای مصالح ساختمانی در شورای رقابت، ایجاد رانت جدید برای رانت خواران است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۳۱    
سرویس ورزشی – مدتی است که بحث سالم سازی و مبارزه با فساد در ورزش ورشته هایی مثل فوتبال بیش از گذشته در محافل ورزشی و رسانه ها گرم است. این، خود دو دلیل دارد. دلیل اول اینکه ورزش هم به عنوان امری از امور اجتماعی تحت تاثیر جریانات و اتفاقاتی است که در کلیت جامعه رخ می دهد. ...
یک کارشناس اقتصادی گفت: تصویب طرح "جهش تولید و تامین مسکن" بدون بررسی کارشناسی می تواند به یکی از زیان بارترین طرح های اقتصادی سال های اخیر تبدیل شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
علیرضا محجوب گفت: سیاست افزایش تقاضا و دخالت در میزان عرضه، مشوقی برای رانت خواران محسوب می شوند، که این روزها اقتصاد را به سفته بازی و بورس بازی، ویران کردن بنای اشتغال و ترویج مفت خواری و مفت خوارگی می برد.
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیل گر مسائل اقتصادی گفت: در شرایط کنونی بورس به کازینوی ثروتمندان و رانت خواران تبدیل شده است تا این عده محدود با استفاده از اطلاعات رانتی به سودهی کلان دست پیدا کنند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۷:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: عده ای که از رانت استفاده می کنند از نازل بودن قیمت گندم منتفع هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد اقتصاد گفت: اموال تازه واردان توسط کسانی که سهام را به صورت بادکنکی بالا می برند و به یک باره بازار را خالی می کنند به نوعی سرقت شده بنابراین تشکیل دادگاهی خارج از سازمان بورس یک ضرورت است. مگر می شود سازمان بورس هم مجری باشد و هم داور؟
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام نعمتی امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه تاخیر دولت در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات پذیرفتنی نیست به رانت دارو در کشور اشاره کرد و از وزیر بهداشت خواست تا با شناسایی دست های پشت پرده واردات و توزیع داروهای حیاتی در کشور، دست های نامرئی آقازاده ها در این خصوص را قطع کند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دولت درحالی از ارز یارانه ای 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی استفاده می کند که به عقیده کارشناسان و نمایندگان مجلس صرف این نوع ارز هیچ تاثیری بر بهبود زندگی و معیشت مردم نداشته و تداوم آن همچنان رانت و فساد ایجاد می کند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۰    
میثم پیله فروش گفت: یکی از مشکلات اساسی اقتصاد کشور، از بین بردن انگیزه برای تولیدکنندگان توسط ساختارهای مالیاتی است و این درحالی است که ساختارهای مالیاتی به نفع دلالان، سوداگران و رانت خواران است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: با توزیع عادلانه اسناد روند ثبت سرعت بخشیده می شود و مانع رانت می شویم و درآمد بین دفاتر به صورت عادلانه تقسیم می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ریزش رانت خواران از غربال تولید ازعناوین روزنامه های(شنبه 25 مردادماه) استان سمنان است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۰۰:۲۹    
میزان : رئیس قوه قضائیه گفت: شوراهای شهر و روستا باید اولین سد در مقابل زمین خواران، رانت خواران و تخریب کنندگان محیط زیست و کسانی که حقوق عامه را ضایع می کنند باشند، دادستانی و قوه قضائیه آخرین مرحله است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۲:۲۷    
ایسنا/سمنان مدیرعامل شرکت شهرک های استان سمنان معتقد است که شرایط ناشی از تحریم های ظالمانه امریکا سبب یک غربالگری در بین تولیدکننده ها شده و آن دسته از فعالانی که در پی اقتصاد رانتی بودند امروز از گردونه خارج شده و تنها تولیدکنندگان واقعی در میدان ماندند.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۱۷    
در روزهای اخیر شواهد و قراین دال بر وجود اراده و عزمی راسخ جهت مبارزه با فساد و برخورد با متخلفین در شهرداری مهاباد می باشد. برخورد با مفسدین و رانت خواران در هر سازمان و نهاد و با هر جایگاه حقیقی و حقوقی قطعا امری پسندیده، میمون و مبارک است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه مسئولین ممکن است باعث ورود واسطه ها و رانت خواران شده و حاصل دسترنج کشاورزان را با بهای اندکی از بین برود، گفت: یکی از موضوعات مهم پیش روی کشاورزان ...
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت بر ضرورت جلوگیری از نابسامانی بازار برنج و چپاول واسطه گران و رانت خواران تاکید کرد و افزود: به دلیل واردات و توزیع برنج خارجی و ضعف برنامه ریزی دولت کشاورزان در این فصل متضرر می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۱:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر ضرورت جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در گیلان تأکید کرد و گفت: گیلان فرصت های زیادی برای توسعه دارد.
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۹:۵۴   + ۵۶ سایت دیگر  
ایسنا: محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به تصویب طرح موسوم به مالیات بر خانه های خالی نوشت: ما در بسته اقتصاد مردمی تاکید داریم ریل گذاری شرایط کشور را بگونه ای تنظیم کنیم که مانع از فعالیت های مضر دلالان و سودجویان و سوداگران و محتکران و همۀ کسانی شویم که بخاطر منافع ...
بصیر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۸:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
قاچاق ته لنجی به معضلی در مرز های آبی کشور تبدیل شده و باید بررسی کرد روند افزایش آن حمایت مافیا یا بی توجهی مسئولان است. به گزارش بصیرآنلاین ، مدت های مدیدی است که واردات ته لنجی یا ملوانی از مرزهای آبی کشور وارد می شوند ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۱۶    
اصغر سمیعی کارشناس بازار ارز مشکل رانت خواران و فساد ناشی از حضور آنها را باید ریشه ای تر ببینیم. در مورد بازار ارز من معتقدم که کسی نمی تواند این بازار را دستکاری کند و تنها متهم این ماجرا نام بگیرد ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۱:۰۵    
داوود دهخدا: دلالان محموله های کاغذ را در مقادیر بسیار زیاد، وارد و بعد از تقسیم به بسته های کوچک در بازار توزیع می کنند. دولت اگر بخواهد پایان دادن به این وضعیت کار سختی نیست.
تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
دادستان دیوان محاسبات تأکید کرد: مجلس قوی و انقلابی دیوان محاسبات قوی و انقلابی را می طلبد و نباید اجازه دهیم رانت خواران و سودجویان به اموال بیت المال دست درازی کنند.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۰۰   + ۲۴ سایت دیگر  
علی کامیار امروز در مراسم تودیع و معارفه دادستان دیوان محاسبات کشور که با حضور رئیس مجلس در ساختمان این دیوان برگزار شد،گفت: مجلس قوی و انقلابی دیوان محاسبات قوی و انقلابی را می طلبد و نباید اجازه دهیم رانت خواران و سودجویان به اموال بیت المال دست درازی کنند و اجازه ندهیم که این افراد از هر راهی به ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۸:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سالیانه نزدیک به 4000 میلیارد تومان رانت بابت مابه التفاوت قیمت واقعی و قیمت دستوری که دولت به شرکت های استان کرمان می دهد، ایجاد می شود.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۵:۳۵    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید درباره واگذاری هایی دولت آقای روحانی در هفت سال گذشته که به نام خصوصی سازی صورت گرفته با جدیت، تحقیق و تفحص را در صدر برنامه های خود قرار دهند، ضمن اینکه ورود قوه قضائیه هم به این مسئله بسیار الزامی است، لذا این موضوع یکی از مطالبات مردم از قوه قضائیه به شمار می رود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: قیر مهمترین کالای استراتژیک برای رانت خواران است.