دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۲:۰۲Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانت خواران»

ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین وزیر صمت گفت: سخت ترین سیاستی که پیگیری می کنیم مبارزه با رانت خواری و حذف امضاهای طلایی و مجوزهاست؛ رانت خواران رسانه و ابزار در اختیار دارند و این جریان امتیازاتی دارد که مقابله با آنان را دشوار کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۲:۳۷    
حوزه/ عضو هیئت علمی گروه اقتصاد موسسه امام خمینی(ره) بر ضرورت اهتمام ویژه در امر مقابله با مفسدان و رانت خواران در جریان جنگ اقتصادی تأکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: دستگاه قضایی با توان و برنامه به دنبال قطع دست رانت خواران، ویژه خواران و غارتگران وابسته به قدرت است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۴:۳۶    
آقایان چه مشکلی با دانشگاه فرهنگیان دارند که لحظه ای از ضربه زدن به این دانشگاه غفلت نمی کنند و به حدی رسیده اند که دانشجومعلمان را رانت خوار می نامند.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
با دورزدن تحریم ها در بهترین حالت فقط می شود با فقر و گرانی، رکود اقتصادی و از رشدماندگی ناشی از تحریم ها ساخت. تحریم را دور می زنید یعنی مجبور می شوید نفت را با قیمت ارزان بفروشید. رانت خواران و شبکه های قاچاق فعال می شوند. این فقط زیان اقتصادی اش است ...
سیتنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۳:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: شفاف سازی فرآیندهای اجرایی در عرصه اقتصادی بساط رانت خواری و ویژه خواری ها در کشور را برچیده می کند.
معاون اول رییس جمهور گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه 28 میلیارد دلار کالا صادر کرده ایم که حدود هفت میلیارد دلار آن از طریق مرز باشماق مریوان بوده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه متأسفانه لایحه بودجه تغییرات چندانی نداشته است، گفت: توجه به چرخه تولید و قطع دست رانت خوران از اصولی است که مجلس از آن کوتاه نخواهد آمد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار جنجالی در سازمان استاندارد، بانک مرکزی: دولت باید از ساخت مسکن حمایت کند و دولت روحانی عاجز از مدیریت مرغ، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
حال که دولت قصد دارد برای سال آتی به واردات کالا های اساسی و دارو ارز 4200 تومانی تخصیص دهد، کارشناسان از دولت و مجلس انتظار دارند سیاست تخصیص ارز ترجیحی را به شکلی هدایت کنند که این یارانه ارزی دقیقاً به جامعه هدف برسد نه اینکه رانت خواران و متخلفان از این یارانه ارزی بهره مند شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مهدی پازوکی اقتصاددان در گفت وگو با ایرنا عنوان داشت: اگر لایحه اصلاح شده تصویب نشود، علامت منفی به اقتصاد کشور داده ایم که نتیجه آن فقط به نفع دلالان و رانت خواران خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۸:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
امام جمعه کرج در رابطه با انتخابات پیش رو گفت: خوب بررسی کنید، افرادی که از رانت مسئولیتی که داشتند برخلاف موازین، خدماتی را به خانواده و اطرافیان داده اند صلاحیت داشتن مسئولیت ندارند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۶:۲۰   + ۹۶ سایت دیگر  
بازار سرمایه پس از گذشت چند ماه، همچنان روند نزولی داشته و این باعث انتقاد نمایندگان از دولت شده است تا جایی که وکلای ملت در هشداری به وزیر اقتصاد، بر لزوم ساماندهی بورس و قطع دست رانت خواران تاکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: بورس تبدیل به حیاط خلوت وزارت اقتصاد شده و دولت باید در بورس شفاف سازی و دست رانت خواران را قطع کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که بورس تبدیل به حیات خلوت وزارت اقتصاد شده است، اظهار کرد: وزیر اقتصاد بورس را با حساب و کتاب مدیریت کند دولت هم با شفاف سازی در بورس دست رانت خواران را قطع کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۴۸    
در انتظار آغاز واکسیناسیون، رییسی : واگذاری های بی ضابطه منابع و ذخایر ملی تاسفبار است، شاهین عدالت بر سر رانت خواران ضد تولید، بی مهری بانک ها با متقاضیان دریافت وام، اتوبوس های تازه نفس در تهران از عناوین روزنامه هاست.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۲۳:۲۲   + ۳۱ سایت دیگر  
پس از رفع مشکلات ماشین سازی تبریز، کشت و صنعت مغان، سبلان پارچه، تراورس و برخی مجموعه های تولید ی مهم د یگر کشور توسط دستگاه قضا که به دلیل واگذاری های معیوب، مسیر تولید د ر آن ها متوقف شد ه بود، این بار و د ر جریان سفر استانی آیت الله رئیسی به گیلان ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
بهروزی فر رسیدگی فوری به پرونده کارخانجات پوشش و الکتریک گیلان توسط دستگاه قضایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: با سوء استفاده از اصل 44 قانون اساسی شرکت های بزرگ استان توسط رانت خواران به تاراج رفتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تصمیم کمیسیون تلفیق مجلس برای واردات خودروهای لوکس خارجی از مناطق آزاد با انتقادات زیادی مواجه شده است، به طوری که کارشناسان معتقدند مردم از این مصوبه هیچ نفعی نمی برند، بلکه رانت خوارانی که دستی در واردات دارند و ثروتمندان علاقه مند به خودروهای لوکس خارجی از آن منتفع خواهند شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۰:۴۰    
هرچند مجلس با هدف پایان رانت ارزی بدنبال حذف ارز 4200 تومانی در بودجه سال آینده است اما معاون اول رئیس جمهور همچنان اصرار دارد این نوع ارز با چنین رقمی باید تداوم یابد و تصمیم گیری ها برای تعیین نرخ آن در بودجه نباید احساسی اتخاذ شود.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۸:۴۸    
رکنا : محمدغرضی گفت: دوره هایی مردم در انتخابات شرکت کردند، ولی شرکت آن ها مفید به حالشان نبود. در دو دوره اخیر، دلار از هزار تومان به نزدیک 24 هزار تومان رسیده است، وهر دو دوره (دولت) 600 میلیارد دلار ارز داشتند؛ یعنی سالیانه حدود 80 میلیارد دلار درآمد داشته اند ...
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
جماران: سیدمحمد غرضی در واکنش به سخنان اخیر روحانی، گفت: وقتی از کسی نام می بریم که دل مخاطب را سوزانده و به حرف های او استناد می کنیم، کسی حرف های ما را نمی خواند. حالا بگویید من هر شب خوابم نمی برد و روز هم نمی توانم کاری بکنم ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۴:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - بنا به اعلام خانه ملت، م صطفی طاهری با انتقاد از اطلاعیه شرکت بازرگانی دولتی مبنی بر اینکه مشکلات بازار روغن را ناشی از تصمیمات مجلس دانسته ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر صمت با اعلام اینکه با هرگونه قیمت گذاری دستوری مخالف هستم، گفت: انجمن تولیدکنندگان با وحدت نظر در هر رشته ای (از جمله سیمان) باید در جهت قیمت گذاری با ایجاد مکانیزم لازم حرکت کنند.
معدن24   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۵۸ سایت دیگر  
وزیر صمت از انجمن تولیدکنندگان سیمان خواست تا با وحدت نظر در جهت قیمت گذاری منصفانه، کنترل قیمت ها، نظارت بر بازار و حذف رانت خواران با ایجاد مکانیزم لازم، گام بردارد. ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: یکی از کارهایی که در بودجه 1400 کشور رقم خورد، کوتاه کردن دست رانت خواران در بودجه عمومی کشور است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
بخش مهمی از مخالفت هایی که با حذف ارز 4200 تومانی می شود از سوی دلالان و رانت خوران است چراکه منافع چند صد میلیون دلاری آن به خطر افتاده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۲۰:۴۰    
گالیا توانگر یکی از نهادهایی که شرایط ورود به تولید را فراهم می کند، نهادهای پولی به ویژه بانک مرکزی است، اما امروز نهادهای پولی در حمایت از تولید و توزیع عادلانه ثروت عمل نمی کنند. اصلاح نظام بانکی در حقیقت اعلام مقابله با رانت خواران است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مجلس قصد دارد در بودجه 1400 به جای تخصیص ارز کالاهای اساسی آن را در قالب افزایش یارانه نقدی مستقیما به خود مردم بدهد که با این شیوه در صورت تصویب نهایی، یارانه ها برای اقشار جامعه در سال آینده 2 تا 5 برابر خواهد شد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
میرناصری فعال کارگری شرکت هپکو، گفت: با توجه به اینکه معادن کشور تا سال 1402 نیاز به حدود هزار و پانصد دستگاه دامپتراک دارد، پیش بینی می کردیم بتوان برای اردیبهشت ماه 1400، تولید دامپتراک را در هپکو آغاز کرد ...
آرتان پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مجلس در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش های مجلس: کشور 100 میلیارد دلار درآمد دارد، ما تورم و گرانی داریم/مردم مستضعف، مستضعف تر می شوند و رانت خواران چاق تر!
اقتصاد آنلاین / نامه نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
قالیباف گفت: هم مجلس های ما و هم دولت های ما پایان هر 4 سال مجددا کنتور صفر می کنند و کار را آغاز می کنند. همین دلیل است که وقتی کشور 100 میلیارد دلار درآمد دارد، ما تورم و گرانی داریم و مردم مستضعف ما مستضعف تر می شوند و دلالان و رانت خواران چاق تر می شوند ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت خواران پرداخت می کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۵۰    
عضو کمیسیون تلفیق گفت: دولتمردان از جیب مردم تفریق کردند و به جیب اطرافیان خود جمع کردند، حالا مجلس می خواهد از جیب رانت خواران تفریق کند و در جیب مردم جمع کند، شاید جمع و تفریق دولت و مجلس با هم فرق داشته باشد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم قم و عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بطورکلی مجلس در بحث قیمت ارز ورودی نداشته است. احمد امیرآبادی فراهانی افزود: نرخ تسعیر ارز در مجلس تعیین می شود و بر اساس آن دلار یا یورو تبدیل به ریال شده تا در بودجه به هزینه تبدیل شود. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۲:۵۹    
به گزارش مشرق، امیراحمدآبادی فراهانی، نماینده مجلس طی توییتی نوشت: آقای روحانی نمایندگان مجلس در کلاس اول چهارعمل اصلی را این گونه آموختند که از جیب رانت خواران تفریق کنند و در جیب مردم جمع کنند بر عکس شما و برخی از اعضای دولت که از جیب مردم تفریق کردید و در جیب عده خاص جمع نمودید. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۱:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
قالیباف:چرا عصبانی شده اید از اینکه مجلس می خواهد بودجه را به نفع مردم اصلاح کند؟
رییس مجلس نسبت به اظهارات برخی مسئولان درباره اصلاح لایحه بودجه واکنش نشان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۲:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده ارومیه در مجلس گفت: مردم اصل دارایی ها خود را از بورس می خواهند و حتی درخواست سود هم ندارند؛ اگر رانتی وجود دارد باید از سوی مسئولان نظارت شود.
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ساعت24-حسن روحانی در پس ذهنش به چه چیزهایی فکر می کند و با چه کسانی مشورت می کند و دنبال حل کدام مساله شخصی یا جناحی است که ناگهان به دلار 15 هزارتومانی می رسد و بدون اینکه به پیامدهای حرفش بیندیشد آن را بر زبان می اورد ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۹:۳۱    
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نوسان های قیمتی فولاد از ابتدای سال جاری گفت: این نوسان ها ناشی از قیمت گذاری های دستوری بوده که نه تنها باعث برهم خوردن آرامش بازار شده بلکه به نوعی گروهی را برای سودجویی تشویق کرده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
خرداد: یک کارشناس بازار سرمایه با انتقاد از قیمت گذاری دستوری فولاد و تاثیرات منفی آن بر بورس، گفت: این سیاست نه به نفع مصرف کنندگان و نه حتی به نفع تولیدکنندگان است. متاسفانه در این سیاست فقط کسانی که به نظام توزیع دسترسی داشته و اصطلاحا رانت خواران و دلالان سود می برند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۷    
مجلس اولین گام را برای تنظیم بازار فولاد و قطع دست رانت خواران برداشت.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فارس به نقل از خانه ملت، بهزاد علیزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه، 23 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت عرض کرده و یاد و خاطره شهدای عزیز را گرامی می دارم و به روح بلند و ملکوتی امام (ره) درود می فرستم و برای رهبر ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی امروز ضمن بررسی کلیات لایحه بودجه سال 1400 در جلسه غیررسمی خود، کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار و سوال دو نفر از نمایندگان را از وزرای علوم و راه و شهرسازی مورد بررسی قرار داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: مردم از مجلس انقلابی در این شرایط سخت و حساس،انتظار اقدامات به موقع و کارشناسی شده برای کم کردن بخشی از نگرانی هایشان را دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شرایطی با کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد موافقت کردند که مخالفان آن را غیر کارشناسی و غیر اجرایی دانسته و موافقان این طرح را گامی برای مقابله با رانت خواران بیان کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم رشت در مجلس با انتقاد از توزیع نامناسب ارز 4200 تومانی توسط دولت گفت: در این توزیع ارز دولتی سهم رانت خواران شده و تنها گرانی ها برای مردم مانده است.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
فارس: اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر خاطرنشان کرد: وزیر صنعت لازم است توضیح دهد منظور از رانت خواران و ویژه خواران چه کسانی هستند و قیمت گذاری دستوری فولاد که خلاف فلسفه وجودی و قوانین حاکم بر آن است ...