سه شنبه ۲۸ دیساعت ۱۱:۳۷Jan 2022 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بناهای تاریخی»

شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۲۲:۱۷    
آصفری بر مرمت و بازبینی بناهای تاریخی و مذهبی روستای مرادآباد تاکید کرد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: نحوه و شرایط واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی تسهیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۰:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با هماهنگی وزارتخانه های مربوطه خودروهای مناسب و خدمات لازم در ابنیه تاریخی برای توان یابان فراهم و راهنماهای آشنا به مسائل مربوط به این افراد آموزش داده می شوند تا با کمک خودشان که ایده های خوبی دارند، گردشگری و خدمات مربوطه را گسترش دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۲۰    
مسجد جمیرا دبی یکی از زیباترین مسجدهای دنیاست که سبکی برجسته دارد. خوب است در سفرتان به دبی به بازدید از این بنای زیبا و تماشایی بروید.
دولت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۴    
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بخش شهداد با اشاره به زلزله 5.1 ریشتری دهستان سیرچ گفت: این زلزله به بناهای تاریخی و محوطه های باستانی بخش شهداد که در 40 کیلومتری این دهستان قرار دارد خسارتی وارد نکرده است.
دولت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۱۸    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارومیه گفت: زلزله روز گذشته در ارومیه خسارتی به ابنیه تاریخی این شهرستان وارد نکرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از پایش بناهای تاریخی استان پس از بارش های برف و باران چندروز اخیر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر گفت: مرمت ابنیه تاریخی این شهرستان نیازمند تامین 100 میلیارد ریال اعتبار است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۷:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- فراخوان دومین دوره جایزه ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ایران با هدف فرهنگ سازی در سطح ملی جهت حفاظت، پیشگیری از تخریب بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - مدیر پایگاه جهانی لوت با اشاره به ادامه طوفان در فهرج گفت: تند باد خسارت زیادی به بناهای تاریخی شهرستان فهرج وارد کرده است.
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
هتل های شیراز معروفند؛ زیرا هر کدام از آن ها حرفی برای گفتن دارند و شهرتی دست و پا کرده اند. شیراز، شهری باستانی ست که جاذبه هایی مانند پاسارگاد، تخت جمشید، کوروش، نقش رستم، نقش رجب و شهرهای دوران ساسانی را در خود جای داده است ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، هادی میرزایی روز چهارشنبه در نشستی با مسئولان میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: از میان 78 مجموعه تاریخی واگذار شده به بخش خصوصی در کشور برای بهره برداری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
پارک ملی ایران کوچک با نمایش بناهای تاریخی کشور توانست هنر معماری ایرانی-اسلامی را در جهان تداعی و معرفی کند و ناجی حیات آن در شهرهای بزرگ باشد.
دولت   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۰۸    
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فاریاب با اشاره به زلزله 4 ریشتری این شهرستان گفت: زلزله به بناهای تاریخی و محوطه های باستانی این شهرستان خسارتی وارد نکرده است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۲    
بازسازی ویلا و به صورت کلی بازسازی بناهایی خصوصی و با کاربری مسکونی مانند بازسازی خانه و بازسازی آپارتمان برای قرن ها یک امر رایج بوده است اما فقط درمورد بناهای تاریخی یا مهم اما اخیرا بازسازی مسکونی تقاضای فراوانی پیدا کرده و امروزه شرکت های بزرگی خدمات مربوط به بازسازی مسکونی و بازسازی منزل و ...
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۲    
مسجد جامع اصفهان یکی از بناهای تاریخی شهر اصفهان است که قدمت آن به قرن دوم هجری قمری باز می گردد. این مسجد در سال 156 هجری قمری/777 میلادی ساخته شد؛ مسجدی که کوچک و متناسب با جمعیت شهر اصفهان ساخته شده بود و باعث رشد شهرنشینی اصفهان شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۳:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
عالی قاپو اصفهان از بناهای تاریخی در زمان صفویه است که در آن هنر معماری ایرانی کاملا پیداست.
سفیر افلاک   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بهاروند گفت: از ابتدای سال جاری جاری تاکنون 20 فصل مرمت اضطراری برای بناهای تاریخی لرستان انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر اینکه با اسناد خزانه سه ساله نمی توان آثار تاریخی را مرمت و بهسازی کرد گفت: در حال حاضر بیشتر بناها و خانه های تاریخی در مالکیت و تصرف سایر دستگاه های دولتی از قبیل اوقاف است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: بناهای تاریخی پس از مرمت بدون کاربری رها نشوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۶:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
کرمان – جشنواره تئاتر سردار آسمانی با استقبال پر شور مردم به خصوص در گلزار شهدا و بناهای تاریخی شهر کرمان مواجه شده است.
وانا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۶    
به گزارش وانانیوز، جالب است بدانید که بازسازی برای قرن ها یک امر رایج بوده است اما فقط درمورد بناهای تاریخی یا بازسازی اداری یا مهم اما اخیرا بازسازی آپارتمان تقاضای فراوانی پیدا کرده و امروزه شرکت های بزرگی خدمات مربوط به بازسازی مسکونی و بازسازی منزل و آپارتمان را ارائه می کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۶    
بندرعباس- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان گفت: بناهای تاریخی این استان در بارندگی های اخیر 85 میلیارد ریال خسارت متحمل شدند.
هرمز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۲:۰۶   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هرمزگان گفت: متأسفانه بارش باران های شدید در این هفته خساراتی را به بناهای تاریخی استان وارد کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۲:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد از آغاز مرمت آب انبار تاریخی رسولیان با اجرای طرح خیرین میراث فرهنگی در این استان خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۲۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، فرنام حامد روز دوشنبه در جلسه بررسی فعالیت های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیله سوار اظهارکرد: از مهم ترین اولویت ها در حوزه میراث فرهنگی مرمت بناهای تاریخی است و امسال شاهد مرمت برج آرامگاه ادولو بودیم ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدرسه تاریخی عمادیه در محله دربنو گرگان واقع شده است، این مدرسه یکی از بناهای تاریخی دوره صفویه و یکی از قدیمی ترین حوزه های علمیه کشور است و اشخاص به نامی همچون ملاصدرا، میرفندرسکی، میرداماد و در قرن حاضر آیت الله سید سجاد علوی، آیت الله سید محمد علوی در این مدرسه تحصیل کرده اند ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۹:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، محمدرضا شایقی روز یکشنبه در جریان بازدید معاون پیشگیری از وقوع جرم دادستان مرکز استان و شهردار منطقه یک اردبیل از خانه تاریخی اسماعیل بیگ اظهارکرد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به تفاوت بافت تاریخی و فرسوده، گفت: دولت حساسیت زیادی برای حفظ و مرمت بنای تاریخی دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۴:۲۳    
اعضای شورای شهر در جلسه امروز در تذکرات خود نسبت به عدم اجرای کامل دور کاری مادران شاغل و وضعیت نامناسب ایمنی بناهای تاریخی تذکر داد.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به آتش سوزی های رخ داده در بناهای تاریخی و ارزشمند خواستار ارائه برنامه شهرداری برای جلوگیری از فعالیت مشاغل پر خطر در این بناها با توجه به رعایت منافع مردم شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۵:۵۹    
عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: ایجاد و توسعه مسیرهای گردشگری در محلات تاریخی یزد، علاوه بر اینکه ارزش تاریخی آن را بر گردشگران داخلی و خارجی عیان می سازد، از فرسودگی و تخریب بناهای تاریخی آنها نیز جلوگیری می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۰۹:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل یکی از شرکت های وابسته به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اجاره کاخ ها و بناهای تاریخی برای ساخت سریال ها و فیلم هایی چون قهرمان ، خاتون ، جیران و ... خبر داد. درحالی که به گفته رییس ایکوم ایران این اقدام اکیدا ممنوع و غیرضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۲۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه قم با حضور 20 میلیون زائر در سال، حداقل نیاز به 20 هزار تخت دارد، گفت: متاسفانه در سایه توسعه به بناهای تاریخی بی مهری شده است، درحالی که معماری قم باید مبتنی بر تحلیل اسلامی و تمدنی باشد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۵:۵۱    
مسجد نصیرالملک متعلق به زمان قاجار از بناهای تاریخی معروف شیراز است. نور در معماری این بنا عنصر بنیادین است. تابش نور بر پنجره های رنگارنگ این مسجد، رنگین کمانی بی بدیل در تالار اصلی مسجد ساخته است که هر چشمی را به تحسین وا می دارد. عکاس/ مبینا قرمز چشمه
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۲:۵۶    
گرگان - ایرنا - عالیه ملک شاهکویی مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی استرآباد گفت که مرمت بناهای تاریخی زمینه ساز رونق گردشگری و سکونت پایدار در گرگان است.
همشهری   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۲:۳۸    
هتل آبعلی بعنوان نخستین بنای بتنی کشور و اولین میهمانسرای سبک مدرن ایران با قدمت 84 سال متعلق به دوران پهلوی یکی از بناهای تاریخی ایران است که در سال 1382 ثبت ملی شده اما اکنون با بی توجهی مسئولان بنیاد مستضعفان و جانبازان و سازمان گردشگری استان تهران به یک متروکه تبدیل شده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
بناهای تاریخی پردیسان ماکو بهار سال آینده مرمت می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۰:۴۰    
کتاب "اصفهان و بازار گردشگری" علاوه بر آنکه به معرفی کامل جاذبه های دیدنی این شهر شامل بناهای تاریخی و فرهنگی، باغ ها، و موزه های این شهر می پردازد، ضمن ارائه گزارش و داده های آماری، تحلیلی از بازار گردشگری دیار نصف جهان را به خواننده عرضه می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی بردسکن گفت: تا کنون حدود 15 تا 20 درصد بناهای تاریخی شهرستان بردسکن مرمت نشده است.
هه وال موکریان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش هه وال موکریان ، شورش محمدپور، با اعلام این مطلب اظهار کرد: حمام تاریخی ساروقامیش از جمله بناهای قاجاری بوکان بوده که مالک آن فردی به نام کمال محمدی است. ...
شاینا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
فرهنگ و تمدن کهن شهرستان راین در مستند تاریخی ارگ راین در کانال کردی شبکه سحر به تصویر کشیده می شود. به گزارش شاینا به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی، مستند ارگ راین به معرفی تاریخچه تمدن کهن شهرستان راین و بناهای تاریخی آن برای مخاطبان کردزبان شبکه سحر خواهد پرداخت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۰    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری چهارمحال و بختیاری دارای آب و هوای بسیار دلنشین و طبیعت بکر است، همچنین آسمان آبی این استان مشهور بوده و به همین دلیل از دیرباز این استان مقصد گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور بود، اما تنها مزیت این استان آب و هوای مطلوب آن نیست ...
هرمز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
بناوند گفت: زلزله 5 ریشتری امروز بندرعباس آسیبی به بناهای تاریخی هرمزگان وارد نکرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۰۷:۴۵    
مقبره صاحب بن عباد وزیر و دانشمند آل بویه از بناهای تاریخی ارزنده اما از یاد رفته شهر اصفهان است.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۲۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
بناهای تاریخی بقعه شیخ زاهد چابکسر ، خانه خسروآبادی رشت (حنانی ها) ، خانه راهنما رشت ، بقعه معین و مبین رودسر و بقعه نرگس خانم املش 5 اثری هستند که مراتب ثبت آن ها توسط سید عزت الله ضرغامی به اسدالله عباسی استاندار گیلان ابلاغ شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۸:۰۰    
تهران- ایرنا- فریبرز ناطقی الهی، بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران در ایران، با تاکید بر اینکه موضوع مرمت و مقاوم سازی بافت های تاریخی دو مقوله جدا از هم هستند، گفت: برای حفاظت از بناهای تاریخی باید ابتدا به موضوع مقاوم سازی بناها در برابر حوادث پرداخت سپس مرمت آن را در برنامه های حفاظتی قرار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
بناهای تاریخی با نهضت جعل سازی که به تازگی آغاز شده مرمت می شوند و کسی نظارت نمی کند که این مرمت ها چقدر با هویت بنا مغایر است این مسائل توسط کارشناسان مرمت و معماری بررسی شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
پس از اتفاقات نهم مارس 2001 و تخریب مجسمه های غول پیکر بودا در بامیان افغانستان، برخی قدرت گرفتن مجدد طالبان در این کشوررا خطری بزرگ برای میراث فرهنگی افغانستان عنوان کردند، تا جایی که یونسکو و شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) را ملزم به صدور بیانیه های هشداردهنده کرد ...