یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۰۷:۲۹Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حکم لاهه»

ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - فرماندهان ارتش پاکستان با تاکید بر همبستگی کامل با فلسطین و محکومیت نقض جدی حقوق بشر در غزه، خواستار اجرای حکم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی در رفح شدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: باید به کار دیوان کیفری بین المللی احترام بگذاریم و اجازه دهیم بدون تهدید کار کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۰۷:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، نگران عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری درباره نوار غزه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به گسترش حملات ارتش رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب غزه بعد از حکم لاهه گفت باید علیه این رژیم تحریم وضع شود.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
رکنا سیاسی: دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با صدور حکمی به اسرائیل دستور داد عملیات خود در رفح را متوقف کند. اما این حکم به چه معناست و در آینده چه اتفاقاتی مورد انتظار است؟
نسیم آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شامل عربستان، امارات، اردن و مصر هم با صدور بیانیه های جداگانه از حکم دادگاه لاهه مبنی بر توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به رفح حمایت کردند.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۶:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش منجیل خبر به نقل از ایرنا ، صدور حکم دادگاه بین المللی دادگستری برای متوقف کردن عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح و بازگشایی گذرگاه رفح واکنش های گسترده ای را به دنبال داشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شامل عربستان، امارات، اردن و مصر هم با صدور بیانیه های جداگانه از حکم دادگاه لاهه مبنی بر توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به رفح حمایت کردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۳:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه حکم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف عملیات نظامی اسرائیل در رفح را الزام آور خواند و خواستار پایبندی به آن شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
آفریقای جنوبی از حکم دیوان بین المللی دادگستری درباره توقف عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در شهر رفح استقبال و آن را قاطعانه ترین واکنش در برابر رژیم صهیونیستی توصیف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۲۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیران و مقامات رژیم صهیونیستی با حکم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف عملیات نظامی در شهر رفح مخالفت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
جنبش حماس فلسطین از حکم دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر توقف فوری عملیات در شهر رفح در جنوب غزه توسط رژیم صهیونیستی استقبال کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
تسنیم : لاپید که با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی سخن می گفت به بنیامین نتانیاهو توصیه کرد با رویکردی که منجر به تشکیل دولت فلسطینی در آینده شود موافقت کند تا از این طریق راه را بر تلاش های صورت گرفته برای محکوم کردنش در دادگاه کیفری بین المللی ببندند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۲۱:۵۵    
یدیعوت آحارانوت به درخواست دادگاه لاهه اشاره کرد: نفاق دادگاه لاهه جسارت غیرقابل تحمل دادستانی که خواستار صدور حکم بازداشت برای نتانیاهو و گالانت است معاریو به درخواست دادگاه لاهه اشاره کرد: نتانیاهو: لاهه مارا متوقف نخواهد کرد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، این اظهارات پس از آن بیان شد که کریم خان، دادستان ارشد دیوان کیفری بین المللی گفت این دادگاه به دنبال صدور حکم بازداشت برای چهره های مرتبط با درگیری های اخیر غزه است، از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۶:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از تاس مسکو، زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: واکنش واشنگتن در رابطه با اتهامات دیوان بین المللی کیفری علیه رهبری اسرائیل، شبیه واکنش عقربی است که توسط خودش نیش زده یا عنکبوت در تار خودش گیر کرده است. ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
روزنامه گاردین نوشت: نگرانی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل از حکم دیوان بین المللی کیفری بجا است و بعید به نظر می رسد آنچه که او تاکنون برای دفاع از خود مطرح کرده است، بتواند به نجاتش از این حکم کمک کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مقامات رژیم صهیونیستی به شدت نگرانند که دادگاه لاهه حکم بازداشت نخست وزیر، وزیر جنگ و مقام های ارشد نظامی این رژیم را این هفته صادر کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۴:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: در حالی که مقامات اسرائیل از بیم صدور حکم بازداشت دادگاه لاهه علیه تعدادی از این مقامات به اتهام عملیات نظامی در نوار غزه به تکاپو افتاده اند، وزیر خارجه این رژیم حکم بازداشت این دادگاه را ریاکاری دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا : نروژ از حکم جدید دیوان بین المللی دادگستری درباره لزوم دسترسی مردم غزه به کمک های بشردوستانه استقبال کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به اینکه تل آویو به حکم لاهه درباره توقف نسل کشی در نوار غزه عمل نکرده است، خواهان وضع تحریم علیه این رژیم شد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۱:۴۷   + ۲۷ سایت دیگر  
دیوان دادگستری بین المللی حکم خود را درباره شکایت آفریقای جنوبی علیه حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه صادر کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت هوانوردی ژاپنی اعلام کرد از پایان ماه فوریه توافق خود با یک شرکت نظامی صهیونیستی را فسخ خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- حکم اولیه دیوان بین المللی دادگستری در مورد شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی 6 بهمن ماه صادر و بر اساس آن رژیم صهیونیستی ملزم شد که اقداماتی در راستای ممانعت از نسل کشی مردم غزه انجام دهد ...
رهیاب   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی پس از کشتار وحشیانه مردم غزه سرانجام تحت تاثیر حکم دادگاه لاهه وادار به عقب نشینی خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۰۹:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
در شرایط کنونی، به لطف شکایت آفریقای جنوبی، کل استعمار غربی با سابقه دیرینه دزدی ها و بی عدالتی های خود در معرض محاکمه جهانی قرار گرفته است. نسل های آینده روز 26 ژانویه سال 2024 را به عنوان روزی به یاد خواهند آورد که جهان بالاخره یک رژیم خونخوار که دست به نسل کشی می زد را به همراهِ تمامی حامیان ...
سراج24   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
قضات دیوان بین المللی دادگستری با شکایت آفریقای جنوبی احکامی موقت علیه اسرائیل صادر کردند. این دادگاه از اسرائیل خواست تمامی اقدامات لازم برای جلوگیری از نسل کشی در غزه را انجام داده و ظرف یک ماه کلیه اقدامات در این راستا را به دیوان لاهه گزارش دهد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گاردین با ارایه تحلیلی تاکید کرد که تلاش رئیس جمهوری آمریکا برای محافظت از اسرائیل در برابر انتقادات ناشی از تلفات سنگین غیرنظامیان و شیوه های جنگی این رژیم در غزه، ایالات متحده را نه تنها در معرض محکومیت بین المللی، بلکه همدستی احتمالی در جنایات جنگی قرار می دهد.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
آقایی گفت که دیوان بین المللی دادگستری هشدار داد که صهیونیست ها مرتکب نقض کنوانسیون منع نسل کشی شده اند و این یک گام روبه جلو است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: صدور حکم اولیه دیوان بین المللی دادگستری در مورد شکایت آفریقای جنوبی از اسرائیل که طی آن موضوع نسل کشی در غزه مطرح شد، استقبال جهانی را در پی داشت. سازمان ملل آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل در پی صدور احکام موقت دیوان بین المللی دادگستری در مورد غزه، اجرای این احکام را [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
حکم صادر شده از سوی دیوان بین المللی دادگستری در رابطه با جنایات صهیونیست ها در جنگ غزه واکنش های متعددی از سوی رهبران کشورهای مختلف جهان به دنبال داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شکایت آفریقای جنوبی در دیوان بین المللی دادگستری نسبت به نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه نه تنها رفتار صهیونیست ها در برابر فلسطینی ها بلکه کل نظام مبتنی بر قوانین پس از جنگ جهانی دوم از جمله اقتدار این دیوان بین المللی را مورد آزمون و سنجش قرار داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور آفریقای جنوبی ضمن استقبال از حکم دیوان بین المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرد که حکم این دادگاه در مسیر عدالت بوده و این رژیم باید به اجرای حکم صادر شده پایبند باشد.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۲:۱۶   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا بار دیگر با رد اتهام نسل کشی علیه اسرائیل ادعا کرد: تصمیم دادگاه لاهه با دیدگاه ما مبنی بر اینکه اسرائیل حق دارد برای اطمینان از عدم تکرار 7 اکتبر اقدام انجام دهد، مطابقت دارد.
سلام نو / بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
تا قبل از این رژیم صهیونیستی تنها در رسانه ها و به دلیل اشغال سرزمینی متهم بود اما حالا بر پایه شواهد و مستندات و از منظر حقوقی و توسط مرجع معتبر قضایی همچون دادگاه لاهه در مورد ارتکاب به نسل کشی متهم شناخته می شود. این حکم در واقع مستندسازی جنایات اسرائیل در یک دادگاه بین المللی است.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: مقام های بلندپایه پاکستان با استقبال از حکم ویژه دیوان بین المللی دادگستری در مورد شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی مبنی بر ارتکاب نسل کشی در غزه خواستار اجرای کامل و موثر تصمیم این نهاد قضایی بین المللی برای تثبیت حقوق ملت فلسطین و پاسخگویی اسرائیل شدند. ...
علی رغم صدور حکم در دیوان بین المللی دادگستری علیه اسرائیل دولت آمریکا به حمایت از اقدامات این رژیم در غزه ادامه داد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۲۱:۲۰   + ۵۲ سایت دیگر  
وزیر امورخارجه کشورمان در پی صدور رای دیوان لاهه علیه رژیم صهیونیستی نوشت: موفقیت آفریقای جنوبی در دیوان کیفری بین المللی در جریان طرح شکایت از رژیم صهیونیستی را به دولت و ملت آفریقای جنوبی، ملت فلسطین و خانم نالدی پاندور وزیر امور خارجه این کشور تبریک می گویم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون اسبق وزارت امور خارجه نوشت: در ارزیابی حکم دادگاه لاهه نباید دچار افراط و تفریط شد. حکم به نفع فلسطینی هاست اما الزام ندارد
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۲۳:۰۶    
پس از تشکیل دادگاه اقامه دعوای آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی، یکی از اعضای تیم حقوقی آفریقای جنوبی از احتمال صدور حکم دادگاه لاهه در هفته جاری خبر داد
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور برزیل با بیان اینکه همتای روس او می تواند بدون مشکل به کشورش بیاید و برگردد، از سران روسیه و چین برای حضور در نشست آتی گروه20 به میزبانی ریودوژانیرو دعوت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آفریقای جنوبی توقیف احتمالی رئیس جمهور روسیه در نشست آتی بریکس در این کشور را به منزله اعلان جنگ علیه مسکو خواند.
موج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۵۶    
محمد دهقان با بیان اینکه ایران رییس مرکز امور حقوقی و بین المللی را به عنوان نماینده خود برای رسیدگی به پرونده معرفی شده است، افزود: در حال حاضر پیگیری مسأله از طریق گفتگوی بین نماینده ایران و آمریکا در دیوان برای ختم شدن پرونده کاملا حقوقی خواهد بود و مسائل سیاسی تاثیری بر آن ندارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دیوان بین المللی دادگستری در خصوص شکایت ارمنستان در ارتباط با انسداد گذرگاه لاچین؛ علیه جمهوری آذربایجان به لزوم بازگشایی آن دستور داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۱ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مجددا از چین خواست تا از حکم صادر شده در سال 2016 درباره ادعاهای مربوط به دریای چین جنوبی پیروی کند و هشدار داد که واشنگتن ملزم به دفاع از فیلیپین به عنوان یک متحد در صورت حمله به نیروها، کشتی ها و هواپیماهای فیلیپینی در این آبهای مورد مناقشه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۴:۴۰    
حکم جدید دادگاه کیفری بین المللی لاهه دستاوردی بزرگ برای فلسطینی ها به شمار می آید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۱:۰۹    
شیخ الازهر مصر ضمن استقبال از حکم دیوان کیفری بین الملل درباره صلاحیت قضایی این نهاد بر اراضی فلسطین، اعلام کرد، تحقیقات بین المللی درباره جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی روزنه امیدی برای پس گیری حقوق ملت فلسطین است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رژیم صهیونیستی که پیشتر حکم دیوان کیفری بین الملل در خصوص تایید صلاحیت این نهاد برای رسیدگی به امور اراضی فلسطینی و تحقیق درباره جنایات جنگی این رژیم را محکوم و آن را "یهودستیزانه" خوانده بود، از متحدانش خواسته تا در پیامی محرمانه از این دیوان بخواهند پرونده جنایات جنگی را مطرح نکند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۰:۵۶   + ۲۲ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در توییتی به واکنش وزارت خارجه آمریکا به حکم دیوان بین المللی دادگستری درخصوص رد اعتراض های این کشور در پرونده قضایی اش با ایران اعتراض کرد.