شنبه ۰۸ مهرساعت ۰۵:۴۶Sep 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دادگاه لاهه»

شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
طبق اعلام روسیه، رئیس دیوان کیفری بین المللی در فهرست افراد تحت تعقیب این کشور قرار گرفته است.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت سیزدهم طی دو سال اخیر بارها در مجامع بین المللی مانند دادگاه لاهه استرداد این الواح را با اهتمام ویژه پیگیری کرده و خواستار آن شده تا میراث تاریخی ملت را به کشور برگرداند و نهایتا پنجمین محموله الواح در قالب 3506 لوح بسته بندی شده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به دنبال حمله سایبری به سامانه های داخلی دادگاه لاهه، فعالیت های روزانه دادگاه مختل شده است و کارمندان دادگاه نمی توانند به حساب های کاربری خود یا شبکه جهانی اینترنت دسترسی داشته باشند.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۹:۴۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دولت سیزدهم طی دو سال اخیر بارها در مجامع بین المللی مانند دادگاه لاهه استرداد این الواح را با اهتمام ویژه پیگیری کرده و خواستار آن شده تا میراث تاریخی ملت را به کشور برگرداند و نهایتا پنجمین محموله الواح در قالب 3506 لوح بسته بندی شده، پس از بیش از 85 سال از سوی هیات ایرانی به کشور برمی گردد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۹:۱۵   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت سیزدهم طی دو سال اخیر بارها در مجامع بین المللی مانند دادگاه لاهه استرداد این الواح را با اهتمام ویژه پیگیری کرده و خواستار آن شده تا میراث تاریخی ملت را به کشور برگرداند و نهایتا پنجمین محموله الواح در قالب 3506 لوح بسته بندی شده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
روسیه و اوکراین از امروز در دیوان بین المللی دادگستری، دادگاه عالی سازمان ملل، درباره ادعای مسکو مبنی بر نسل کشی در شرق اوکراین رو در روی هم قرار می گیرند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۹    
شفقنا-سخنان تامیر پاردو درباره سیاست آپارتاید رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی در کنار اظهارات مسئولان سابق امنیتی و سخنان نژادپرستانه وزرای کنونی به نگرانی های تل آویو درباره اقدامات کیفری دادگاه لاهه علیه اسرائیل دامن زده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطینی گزارش جدیدی را به دادگاه لاهه ارائه و در آن تاکید کرد که رژیم صهیونیستی، رژیم آپارتاید است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۷:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، چهارمین نشست از سلسله نشست های تخصصی یک عمر تجربه با حضور چهره ماندگار میراث فرهنگی کشور، دکتر فائق توحیدی باستان شناس و پژوهشگر ، بیژن مقدم مدیر مجموعه تاریخی نیاوران و جمع دیگری از کارشناسان، علاقه مندان و دانشجویان استاد توحیدی در محل سالن کنفرانس کاخ نیاوران برگزار شد ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حسین مسعودیان یکی از مردمی ترین دولت های قبل از انقلاب، دولت محمد مصدق است که تلاش کرد تا تمام درآمد نفت به خزانه دولت واریز شود. کار بزرگی که با پشتوانه حقوقی شخص نخست وزیر حقوقدان و با حضور در دادگاه لاهه و شورای امنیت، رایی به نفع ایران اخذ شد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
درحالی که اعتراضات در اراضی اشغالی علیه قانون اصلاحات قضایی ادامه دارد، 19 افسر و ژنرال ارشد سابق از جمله رؤسای شاباک و ارتش به افرادی پیوستند که علیه این قانون به دادگاه عالی شکایت کرده اند. آن ها معتقدند که این قانون خطر بازداشت سربازان ارتش و محاکمه آن ها در دادگاه لاهه را افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۸:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
19 تن از رؤسای سابق نهادهای نظامی و جاسوسی رژیم صهیونیستی از ترس محاکمه در دادگاه لاهه به موج اعتراضات علیه اصلاحات قضایی در اراضی اشغالی پیوستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۰۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو فراکسیون ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی در مورد شکایت جانبازان شیمیایی از یک شرکت اروپایی همکار صدام در دادگاه لاهه گفت: مجلس از اقدام جانبازان حمایت می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۰۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-دبیرخانه عمومی اتحادیه عرب اعلام کرد که دادخواست این نهاد در خصوص ماهیت اشغالگری صهیونیست ها در اراضی فلسطینی، آثار و پیامدهای حقوقی مترتّب بر آن در اختیار دیوان دادگستری بین المللی (دادگاه لاهه) قرار گرفت.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا دستور ارسال شواهد مرتبط با جنایت های جنگی روسیه در اوکراین را صادر کرد.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۷:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
نشست تحلیل دادگاه لاهه به منظور بررسی شکایت 5 جانباز شیمیایی ایرانی علیه دو شرکت هلندی ارسال کننده مواد شیمیایی به رژیم صدام در جنگ تحمیلی در موزه صلح برگزار شد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۲۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نشست بررسی دعاوی جانبازان شیمیایی ایران در دادگاه لاهه روز دوشنبه 2 مرداد 1402 در موزه صلح تهران برگزار شد. حیات
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۱:۳۸    
یک کارشناس مسائل خاورمیانه به اصلاحات نیوز می گوید: متاسفانه جزایر سه گانه که مالکیت تاریخی ایران بر آنها کاملا روشن است، سیاسی کاری شده و به عنوان ابزار فشار علیه ایران استفاده می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
31 تیر 1331 دادگاه لاهه بعد از 12 جلسه رسیدگی به پرونده دعوی انگلیس، با 56 رای موافق در برابر 9 رای مخالف بر عدم صلاحیت این دیوان برای رسیدگی به دادخواست انگلستان صحه گذاشت و به این ترتیب دعوی انگلیس باطل شد.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
باید در مقابل موضع سیاسی، موضع سیاسی اتخاذ شود. در شرایط کنونی که ما از دوران گذار نظم بین المللی یاد می کنیم، هیچ الگوی دوستی و هیچ الگوی دشمنی پایدار نیست. در این شرایط هم ما چیزی به نام شریک استراتژیک نداریم.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - یک حزب آفریقای جنوبی اخیرا آنچه را که سوگیری امپریالیستی دادگاه بین المللی کیفری (ICC) توصیف شد، محکوم کرد. همچنین فلسطینیان به نفاق دیوان کیفری بین المللی اعتراض کردند، زیرا این نهاد همچنان با رویکردی متفاوت با جنایتکاران جنگی رژیم صهیونیستی رفتار می کند. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۶:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
یک روزنامه اسرائیلی از راه اندازی پلتفرم دادگاه لاهه برای ثبت مستند شکایت فلسطینی علیه اسرائیل خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۰۹:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
دادگاه لاهه به دنبال کشف یک گور دسته جمعی در شهر دارفور سودان، تحقیقات جدیدی را درباره جنایت های جنگی صورت گرفته در این شهر آغاز کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۲۰:۲۵    
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وضع جانبازان شیمیایی از طریق تشکل های ایثارگری در دادگاه لاهه پیگیری شده و منتظر رای نهایی این دادگاه هستیم
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۶:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
گوزن ها در کرانه دریای زرد در شهر یانچنگ در استان "جیانگ سو" چین بازی می کنند./ زوما رانش زمین در اثر سیلاب در ژاپن/ زوما خنک شدن در گرمای طاقت فرسای تابستانی در ساحل شهر مادرید/ SOPA ...
اعتدال   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۴:۲۰    
بنر عظیمی علیه ولادیمیر پوتین در پشت بام ساختمانی در شهر ویلنیوس لیتوانی و در آستانه نشست سران ناتو دیده می شود. در بنر نوشته: پوتین، دادگاه لاهه منتظر توست./ زوما
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۵    
در روزهای اخیر کشورهای ذیربط در پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی از ارسال این پرونده به دادگاه لاهه خبر داده اند و بررسی این پرونده در دادگاه مذکور پیامدهای خاص خود را به دنبال خواهد داشت.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۹:۱۸   + ۸۶ سایت دیگر  
دولت جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی شکوائیه و ادعا های مطرح شده از سوی دولت های کانادا، اوکراین، سوئد و بریتانیا در خصوص سانحه هواپیمای اوکراینی است.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۸:۴۸    
معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به شکایت پنج جانباز شیمیایی از دو شرکت هلندی در دادگاه لاهه گفت: دو شرکت هلندی در جنگ تحمیلی 5 هزار و 500 تن مواد شیمیایی به عراق تحویل داده بود که رژیم بعث از آن در جنگ علیه رزمندگان ما استفاده کرده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رای دیوان لاهه به سود انگلستان به رغم حضور دکتر مصدق نخست وزیر وقت در جلسه دادگاه بین المللی لاهه و مدافعات بعدی وکیل بلژیکی ایران، پنجم ژوئیه 1951 دادگاه لاهه به سود شاکی پرونده (دولت انگلستان) و بر ضد ایران رای داد! ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شبنم شیخی ، از جانبازان بمباران سردشت در گفت وگو با خبرگزاری میزان ضمن تشریح ابعاد حمله شیمیایی مذکور و بروز برخی مشکلات برای مصدومین این حمله، گفت: ما با مشکلاتی مضاعف به خصوص پس از شیوع ویروس کرونا که دسترسی به دارو های تنفسی را دشوارتر کرد، روبرو شدیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۲۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
کانادا، سوئد، اوکراین و انگلیس می گویند قصد دارند پرونده هواپیمای اوکراینی را به دیوان بین المللی دادگستری ببرند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۰:۳۹    
تنها سند مظلومیت ایران در دادگاه لاهه گفت: مجامع بین الملل با کشورهایی که تاکنون به کنوانسیون منع استفاده از سلاح های کشتار جمعی نپیوسته اند و هنوز از این سلاح ها نگهداری می کنند، برخورد قانونی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن دفاع از حقوق مصدومین شیمیایی سردشت از پیگیری پرونده بمباران شیمیایی سردشت در دادگاه لاهه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به دلیل محاصر مستمر نوار غزه در طول سال های گذشته از سوی رژیم اشغالگر اسرائیلی، جمعی از وکلا به درخواست نمایندگان فلسطینی علیه این رژیم در دیوان کیفری بین المللی (آی سی سی) شکایت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رای دادگاه لاهه درخصوص شکایت قربانیان ایرانی سلاح های شیمیایی اول شهریور اعلام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رسیدگی به شکایت پنج نفر از مصدومان حملات شیمیایی، علیه شرکت های هلندی فروشنده تسلیحات شیمیایی به رژیم بعث عراق در شهر لاهه هلند برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۲۲:۴۵    
جکی لمبی، سناتور استرالیایی در بیانیه ای که به دادگاه لاهه فرستاده است خواستار بررسی ادعاهای جنایات جنگی سربازان استرالیایی در افغانستان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
یک سازمان حقوق بشری که مقر آن در انگلیس قرار دارد و شمار زیادی از فعالان اروپایی در آن عضویت دارند، بر لزوم محاکمه رژیم صهیونیستی به ویژه در پرونده جنایات جنگی آنها تاکید ورزیدند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۰۰:۳۷    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: در سال 1952، انگلیس بر آن شد با مطرح کردن پرونده ای در دیوان بین المللی دادگستری در لاهه، فشار خود را بیشتر کند. بار دیگر به مهارت های خطابه ای و استدلالی مصدق نیاز افتاد و این بار نیز عملکردی فراموش نشدنی داشت ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
اسناد جان باختن بیماران تالاسمی بر اثر تحریم دارویی آمریکا تحویل دادگاه لاهه شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۱۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس رهبران اتحادیه اروپا اعلام کرد که اگر در ماههای آینده برای مذاکره فرصتی ایجاد شود، باید بین محاکمه و مذاکره انتخاب کنیم.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۰۹    
مصدق در دیوان لاهه در این روز در سال 1331 دکتر محمد مصدق نخست وزیر وقت عازم لاهه شد تا از حقانیت ایران در ملی کردن نفت خود دفاع کند. دکتر مصدق که استاد حقوق در دانشگاه بود قبلا رسیدگی دادگاه لاهه به شکایت انگلستان از ایران را مغایر حاکمیت ملی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل و خارج از تکالیف این ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
نوه نلسون ماندلا تأکید کرد که حامیان فلسطین باید در عمل حمایت خود را نشان دهند نه با حرف.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
ایروان دولت باکو را به نادیده گرفتن احکام موقت دیوان بین المللی دادگستری در قبال گذرگاه لاچین متهم کرده و برای دومین بار، از جمهوری آذربایجان نزد این نهاد شکایت کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: دادگاه لاهه حکم روسیه برای بازداشت دادستان این دیوان را غیرقابل قبول و نگران کننده خواند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۳۴    
روسیه برای قاضی دادگاه بین المللی کیفری در لاهه حکم بازداشت صادر کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
در پی اتهامات مطرح شده از سوی کریم خان دادستان دیوان کیفری بین المللی علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در رابطه با کودکان ربوده شده اوکراینی، وزارت کشور روسیه دستور بازداشت وی را صادر کرد.