سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۹:۰۳Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توریسم»

رئیس کمیسیون توریسم ورزشی کمیته ملی المپیک گفت: برقراری ارتباط خوب و منطقی بین حوزه ورزش و گردشگری از مهمترین اهداف کمیسیون توریسم ورزشی است . مجید شایسته در گفتگو با روابط عمومی کمیته ملی المپیک درباره برگزاری وبینار گردشگری ورزشی اظهار کرد ...
کمیته ملی المپیک   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۲۷    
کمیسیون توریسم ورزشی کمیته ملی المپیک عصر روز گذشته (یکشنبه 9 آذر) وبینار گردشگری ورزشی را در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ؛ کمیسیون توریسم ورزشی با همکاری کمیته ورزشی کمیسیون ملی یونسکو ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: پیگیریم واحد فناور توریسم علمی دانشگاه آزاد استان را به منظور ترغیب بیشتر دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های استان و کشور راه اندازی کنیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۰۵    
با توجه به اینکه صنعت گردشگری جهان به علت شیوع ویروس کرونا آسیب های جدی را تجربه کرده است. بازار توریسم در ایران نیز در رکود فرو رفته به طوری که صاحبان کسب وکارهای مرتبط با این بازار اغلب متضرر شده و برخی به علت ورشکستگی شغل خود را تغییر داده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : با توجه به اینکه صنعت گردشگری جهان به علت شیوع ویروس کرونا آسیب های جدی را تجربه کرده است. بازار توریسم در ایران نیز در رکود فرو رفته به طوری که صاحبان کسب وکارهای مرتبط با این بازار اغلب متضرر شده و برخی به علت ورشکستگی شغل خود را تغییر داده اند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۷:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
توریسم آنلاین در گزارشی به قلم حاجیه جعفرزاده نوشت:شهر سفید، محوطه مقبره سربازان گمنام،وصفش را شنیده بودم و حتی یکی دوتا از عکس هایش را هم در یکی از مجله های گردشگری دیده بودم اما تصور نمی کردم وقتی آن را ببینم باز هم تعجب کنم!
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تاکنون پیش آمده در هواپیما باشید از شهری گذر کنید و آن را از بالا تماشا کنید؟ به طور معمول شهرها از بالا نامنظم و آشفته به نظر می رسند و از الگوی خاصی پیروی نمی کنند. اما در بارسلون اینگونه نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۹:۳۸    
گرگان - ایرنا - معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: ادامه منع فعالیت واحدهای گردشگری در طرح محدودیت کرونا موجب بیشتر شدن معوقات بانکی و اخراج نیروهای کار این واحدها و زمین گیر شدن صنعت توریسم استان شده است.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
صفحه اول روزنامه توریسم امروز را ببینید.
کمیته ملی المپیک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۶   + ۲۱ سایت دیگر  
کمیسیون توریسم ورزشی کمیته ملی المپیک ساعت 15 تا 17 روز یکشنبه هفته آینده نهم آذر "وبینار گردشگری ورزشی" در محل این کمیته برگزار می کند. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛کمیسیون توریسم ورزشی با همکاری کمیته ورزشی کمیسیون ملی یونسکو ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
افشین قربانی پارام با حضور در استودیوی پخش زنده برنامه رواق تماشا از شبکه رادیویی گفت وگو، در باره نقش گردشگری در حوزه معماری اظهار کرد: برای بررسی این مسئله ابتدا باید نگاهی به واژه توریسم داشته باشیم؛ بگونه ای که به افرادی که برای درس خواندن از فرانسه خارج می شدند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
توریسم آنلاین نوشت:اسرار قبرستان تاریخی و اسرارآمیز پیرشلوار که به اشتباه (پینه شلوار) می گویند برملا شد.
بنابر اعلام شورای جهانی سفر و گردشگری گرایش و رفتار مسافران به گردشگری داخلی و منطقه ای به منظور سفرهای با ریسک پایین، قابل اعتماد و نزدیک تغییر یافت.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
اصلاحات نیوز: این بیمارستان قبلا بر توریسم درمانی متمرکز بود و حالا با بسته بودن مرزها، به درمان لاکچری کرونا رو آورده است. چهار روز پیش یکی از چهره های اینستاگرامی نوشت که جواب کرونایش مثبت و 20 درصد ریه اش درگیر شده است. خب این تازه اول ماجرا بود. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
این بیمارستان قبلا بر توریسم درمانی متمرکز بود و حالا با بسته بودن مرزها، به درمان لاکچری کرونا رو آورده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۳    
قم - همزمان با بحران کرونا و همچنین مشکلات اقتصادی، نهضت بیمارستان سازی در قم شکل گرفته و به سمت توسعه توریسم درمانی برای دوران پسا کرونا گام اساسی برداشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۰:۲۴    
دنیای اقتصاد : با توجه به اینکه شیوع ویروس کووید-19 در اوج خود قرار گرفته و افراد زیادی را مبتلا کرده است، در حال حاضر بهترین کار اجتناب از سفر است. این روزها با وجود اینکه حال محیط زیست خوب و آب وهوای مطبوعی در برخی از مناطق روستایی وجود دارد باید تا زمان کاهش میزان شیوع کرونا در کشور از سفر ...
پورتال خبری کاشان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۷:۰۴    
آیت الله سلیمانی ایجاد ریل های فرعی برای منطقه ویژه اقتصادی کاشان و اتصال آن به خطوط ریلی سراسری و ایجاد ریل های فرعی تفریحی و تفرجی برای مناطق گردشگری کاشان برای استفاده در صنعت توریسم و ارتقای شاخصه های توریستی را در پیشرفت منطقه کاشان حائز اهمیت دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۳    
بروجرد - ایرنا - روستاها به عنوان قلب تپنده توسعه اقتصادی به ویژه در بخش صنعت کشاورزی، توریسم و دامپروری، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر توسعه قرار گرفت به طوری که در دهه اخیر مهاجرت هایی به برخی مناطق روستایی انجام شده است.
مدیر محیط زیست، بهداشت و سلامت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: شرکت هایی در حوزه توریست سلامت در منطقه فعال هستند که هدف اصلی آنها جذب توریست است. این شرکت ها با دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان ها و سازمان منطقه آزاد اروند وارد همکاری شده اند ...
گردشگری کشاورزی یا آگری توریسم یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری در دنیای امروز است که طرفداران بسیاری دارد.
با توجه به اینکه بازار گردشگری با شیوع ویروس کووید-19 دستخوش رکود قابل توجهی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۵:۳۳    
جدیدترین اخبار کرونایی حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی در هر 17 ثانیه یک نفر در اروپا بر اثر کرونا می میرد و درآمد توریسم یونان هم در ماه سپتامبر به دلیل شیوع کرونا بیش از 70 درصد کاهش پیدا کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۵:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از آمادگی استان قزوین برای توسعه توریسم سلامت با استان بابل عراق خبر داد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مجتبی میرحسینی گفت: کرونا ورود به گردشگری هوشمند را سرعت بخشیده و رسانه یکی از عناصر توسعه دهنده و مهم در این شاخه گردشگری است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
سفیر فنلاند در تهران ظهر امروز با نوری رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فنلاند در مجلس دیدار و ضمن گفت وگو بر توسعه روابط میان دو کشور تاکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۴۴    
تالاب ها و آب بندان های گیلان علاوه بر اینکه منبع بزرگی در تأمین آب زراعی گیلانیان به حساب می آیند، نقش به سزایی در گردشگری و توسعه صنعت توریسم دارند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از کسانی که درباره صنعت گردشگری و توریسم در شهر مشهد به مطالعه می پردازند تا بتوانند برای خود یک راهنمای سفر مشهد تالیف کنند، مایلند تصویری از انواع سبک های گردشگری در این شهر را داشته باشند. مجموعه سفرمارکت به شما توصیه می کند که در ایام کرونا از سفر کردن بپرهیزید ...
تابناک ایلام   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۱۲    
مع الاسف شاهدیم این موضوع مهم از سوی مسئولین استانی وشهرستان مهران نادیده انگاشته شده وبدلیل عدم نظارت بر رفتار وبرخورد نامناسب و گاه غیر انسانی عو امل خدماتی نظیر رانندگان ودلالان ارز و فروش سیم کارت ایرانی با گردشگران و زائرین عراقی نه تنها تاثیر منفی بر صنعت توریسم بر جای خواهد گذاشت بلکه چهره ...
برترین ها / توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۳۳   + ۱۸ سایت دیگر  
فرارو: باستان شناسان مصری 100 تابوت چوبی منقش را رنگ های متنوع را کشف کردند که داخل برخی از آنها اجساد مومیایی وجود دارد. همچنین 40 مجسمه و پیکره نیز در گورستان باستانی سقاره یافت شده است.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تمساح ها یکی از درنده ترین حیوانات جهان هستند و تصور اینکه روزی آنها به طعمه حیوان دیگری تبدیل شوند، بسیار سخت است. در این ویدیوی باورنکردنی اما خواهید دید که چگونه یک مار پیتون، تمساح را می بلعد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۴۱    
به منظور توسعه صنعت گردشگری قرار است با استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی طرح توریسم کشاورزی در استان کرمانشاه راه اندازی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- گردشگری سلامت از جمله مهمترین بخش های گردشگری در آذربایجان غربی بوده که با شیوع ویروس کرونا در حدود 9 ماه گذشته، سهم آن بسیار کمتر شده و با تداوم روند فعلی به سمت نابودی بیشتر حرکت می کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۳۳    
حاجتی با بیان اینکه راه اندازی شهرک سلامت، به شناسایی بیماری و تسریع روند درمان کمک می کندگفت: با توجه به وضعیت مرزی خوزستان راه اندازی این شهرک کمک بسیاری به توریسم درمانی استان خوزستان می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۱۸    
گروه استان ها- نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به عقب ماندگی های زیاد گیلان در حوزه گردشگری گفت: توسعه حوزه گردشگری موجب ایجاد اشتغال پایدار می شود.
پایان ترامپ در آمریکا، بازار جهانی گردشگری را از ویروس سیاسی حداقل 2ساله تصفیه می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۳:۲۷    
گروه استانها- سرپرست جدید بنیاد نخبگان قزوین گفت: توجه به نخبگان در تمامی شهرستان های استان با رویکرد رفع نیازهای بخش های کشاورزی، صنعت، خدمات، معدن، گردشگری و توریسم از برنامه های بنیاد نخبگان قزوین است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر 11 پروژه خیرساز در استان در حال احداث است.
ورزش 3   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
بین شاخه های مختلف گردشگری، یکی از مهجورترین آن ها گردشگری ورزشی است که در این مطلب به بیان 2 مورد از معضلات گردشگری ورزشی پرداخته شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۷:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: گردشگری کشاورزی یکی از جنبه های مغفول مانده رونق توریسم گلستان است که به دلیل برخورداری این استان از اقلیم مناسب، زمین های مستعد ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت کف سازی و زیباسازی پیاده راههای روستای گلابر به پایان رسید. این پیاده راه های جدید می تواند به عنوان جاذبه گردشگری عمل کرده و صنعت توریسم را در شهرستان ایجرود رونق بخشد. ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۱۵    
شیوع ویروس اپیدمی کرونا و یا همان کووید-19 در سراسر جهان، تبعات سختی را برای تمامی دولت ها و مردم کشورهای مختلف به همراه داشته و صنایع و کسب و کارهای زیادی خصوصاً توریسم و گردشگری را دچار مشکلات جدی و فراوان کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۶:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بنا های تاریخی مقاصدی جذاب برای گردشگری هستند و می توان از این راه درآمد های سرشاری کسب کرد، اما این صنعت پرسود توریسم در خوزستان مغفول مانده است.
سازمان جهانی گردشگری در بررسی های خود کشورهایی را که بیشترین و کمترین خسارت از پاندمی کرونا بر بازار گردشگری آنها وارد شده است مورد بررسی قرار داده است که کشورهای شرق آسیا بدترین میزان رکود بازار توریسم را در سال کرونا تجربه کرده اند ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۲:۰۵    
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه، ایجاد سرای نوآوری، پرورش ماهی در قفس، گردآوری مشکلات استانی، خدمات دانشگاهی، توریسم علمی، فعالیت های دانش بنیان و طرح مسئله را در دستور کار حوزه پژوهش این دانشگاه دانست.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۳:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
تسهیلات جدید به کلیه کسب و کارهای گردشگری با توجه به نوع فعالیت، بزرگی و کوچکی واحد، درجه و ستاره اختصاص می یابد. به گزارش پیام فوری به نقل از تسنیم، گردشگری از جمله بخش هایی است که علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : توسعه گردشگری روستایی یکی از اهداف مهم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال پیش رو است تا بازار توریسم ایران نیز همسو با بازار گردشگری سایر کشورها حرکت کند. تحقیقات نشان می دهد برای دستیابی به این امر باید تقویم تعطیلات کشور را ساماندهی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
برای اولین بار در هرمزگان، از میکروسکوپ دندانپزشکی در کلینیک تخصصی بخش خصوصی در بندرعباس رونمایی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان مسیر گردشگری دیلمان را یک پروژه بین المللی دانست و افزود: اگر مسیر گردشگری دیلمان به بهره برداری برسد مرکز ثقل گردشگری کشور خواهد شد و عواید آن نیز به مردم شهرستان های سیاهکل و رودبار می رسد.